L Waa rsch u wing van Johnson aan Hanoi Boerin deed vergif in tabak van haar man Nederland in Europa 'mmi Goed 1967 Groene Kruis Leiderdorp Familieberichten Loop der Bevolking te Leiden LETDSCH DAGBLAD PAGINA 13 Bekentenis na zes maanden LEEUWARDEN (GPD) Het is de justitie gelukt een zaak rond te krijgen, die al sinds begin december vorig jaar haar aandacht vroeg: de poging tot moord door middel van vergif, waarvan een inwoonster van Workum werd verdacht. Deze vrouw (59), had in oktober parathion in de tabak van haar man, een 70-jarige veehouder gedaan. De veehouder, die juist op dat mo ment thuiskwam, had dit gezien. Zijn tabak bleek zeer vochtig te zijn en stonk. Pas veel later had de man de politie in deze zaak gemengd! De ta bak, die hij had bewaard, werd op gestuurd naar het gerechtelijk la boratorium in Den Haag, waar on derzoek uitwees welk gif er was ge bruikt. De vrouw was, toen zij zich be trapt wist, naar familie in Hoornaar (Z.H.) vanwaar zij afkomstig was, vertrokken. Daar werd zij begin de cember gearresteerd. Zij heeft even wel afteeds hardnekkig ontkend. Maar stap voor stap heeft men haar toch bij het onderzoek en tijdens verho ren tot een bekentenis kunnen bren gen. Het motief is nog in het vage ge bleven. Wel was in Workum be kend, dat het echtpaar, dat 12 Jaar gehuwd was, het niet goed met el kaar kon vinden. De boerin was de tweede echtgenote van de veehouder. Mr. G. R. Nubé, de officier van Justitie in Leeuwarden, vertelde ons dat het onderzoek eindeloos was ge weest en dat men slechts zeer lang zaam had kunnen vorderen. De ver dachte had sterk weerstand trach ten te bieden aan de bewijzen, die er tegen haar waren aangevoerd. Zij bleef ontkennen tegen beter weten in. In Franeker wordt momenteel bij de Psychiatrische Inrichting een psychiatrisch onderzoek verricht. Mevr. Gallas opent r.k. kleuterschool LEIDERORP Mevrouw H. W. Gallaa-Dortland, de echtgenote van Leiderdorps burgemeester, zal vrij dagmiddag om vier uur de officiële opening verrichten van de rk. kleu terschool ,.Op 't Meyeweitje" aan de Sternsbraat. Onderlinge competitie Leiderdorpse S.V. LEIDERDORP Voor de onder linge competitie van de Leiderdorpse schaakvereniging zijn de volgende wedstrijden gespeeld: A. C. Spoel— J. Verduyn W—Vi, W. Goedhart^-W. G. Demmendal 01. J. H. Riemens A. Ver rips 10. M. SplinterM. Flohr 10, P. C. v. d. LeekC. van Tol 10, Reet. J. C. de GrootR. Mar- bus 01. H. Hoogenkampmevr. E. Kuit-Cnossen 01, W. Goedhartdr. J. Pool 01, J. VerduynR. Soerjadi 0—1, S. WelsA. C. Spoel 1—0, J. H. RiemensP. C. v. d Leek 01, R. MarbusJ. H. v. d. Velden V4— mevr. E. Kuit-CnossenJ. M. v. d. Maat 0—1, A. W. F. Geerlings—D. Oudshoorn 10. Leiderdorpers, die willen schaken, kunnen iedere dinsdagavond in het dorpshuis terecht bij de Leiderdorpse Schaakvereniging. B. en W. van Leiderdorp trekken beroep in LEIDERDORP B. en W. heb ben besloten het ingestelde beroep bij de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land, waarbij deze goedkeuring ont hielden aan het raadsbesluit van 26 april 1965 tot aankoop van een aan tal percelen grond, ingetrokken. Er worden thans nieuwe onderhan- lingen gevoerd met de verzekerings maatschappij (de Nederlanden van 1854) die thans eigenaresse van de ze grond is. Zoals bekend, heeft het gemeentebestuur deze grond o.a. no dig voor het inrichten van een twee de rioolzuiveringsinstallatie. Nelly van Rijn jeugdkampioen tafeltennis WARMOND De Warmondse Nel ly van Rijn is tafeltenniskampioene van Nederland geworden bij de ju nioren. Het Warmondse meisje toon de zich in dit Juniorenkampioensch onbetwist de sterkste, hetgeen wel blijkt uit het fet, dat zij geen enkele set behoefde af te staan. Ook in de finalepartij gaf zij haar tegenstand ster F. Delamar weinig kans. Naast de enkelspeltitel veroverde Nelly van Rijn samen met Marlies van Ruiten ook nog de titel in het meisjesdubbel echter met veel meer inspanning. Na in de halve fiale met veel moeite het sterke dubbel Moorst/v. d. Bergh verslagen te hebben, hebben Nel en Marlies in de eindstrijd op de rand van een nederlaag gebalanceerd. De eerste set tegen het dubbel Dela- mar/Fierlir leverde regelmatig winst op (21—11). maar de tweede party ging na een ruime voorsprong verlo ren (22—24). Ook in de derde set bouwde het duo v. Ryn/v. Ruiten een grote voorsprong op (179). Punt voor punt krabbelden de ver beten strydende Delarmar/Fierlier echter hun achterstand af. Het werd 20—20, maar ln de belsissende sla genwisselingen toonden Nelly van Ryn en Marlies van Ruiten zich de sterksten: 2220. Bondscoach Tiger- man, die de wedstrijden bywoonde, nodigde Nelly van Ryn na afloop uit deel te nemen aan de centrale training Tent in brand: schade 1500,— J NOORDWIJK Dat de soep ook wel eens heet gegeten wordt, zelfs voordat zfj wordt opgediend, onder vond een Amsterdamse familie op het kampeerterrein De Wit in het Noordwijkse Langeveld. By het klaarmaken van de maal- tyd in de tent kookte de soep over, waarop de vrouw des huizes de bran der van het butagastoestel wat lager draaide. Vrijwel gehjktydig volgde een steekvlam, die de tent in brand zette. Deze ging geheel in vlammen op. Ook de inventaris en verschillen de persooniyke bezittingen van de zwaar gedupeerde kampeerders gin gen verloren. Het vuur kon met eigen middelen worden geblust. De schade wordt op minstens vyf- tienhonderd gulden geschat. Verdedigers in Softenon-zaak trachten proces te vertragen ALSDORF (GPD) Het „Softe- non-proces" in Alsdorf wordt voort gezet volgens het vooraf gemaakte draaiboek. Dat deelde president dr. Weber van de eerste grote strafka mer van de Akense rechtbank gister morgen mee. De eisen van de verde diging, het proces op te schorten en het openbaar ministerie een nieuwe dagvaarding te laten produceren of alle negen aanklachten van het hoofdproces los te maken, zijn door de rechtbank afgewezen. De zitting van vanochtend zo u omdat alle verdachten op dit tydstip in de procedure zelf nog geen verkla ringen wilden afleggen na die pre sidentiële mededeling gesloten zyn als niet de verdediging opnieuw een aantal eisen op tafel legde. De ver dediging viel daarmee o.a. de te ver wachten methode van bewysvoering. het verloop van de procedure en de waarde van de rapporten van de des kundigen aan. De verdediging deelde ook mee dat voor het eerste geval van door Softenon gebruik ontstane zenuwaandoeningen aanstaande dins dagmorgen 31 nieuwe getuigen en deskundigen worden opgeroepen. Steeds duidehjker wordt het in Alsdorf dat de verdedigers van de 7 Grünenithal-verdachten met een groep van eisen en voorstellen het procesverloop willen verstoren en vertragen. Duidelyk werd gisteren ook dat president Weber daarom de touwtjes stevig en strakker in han den neemt. De president dr. Weber heeft één eis van de verdediging ingewilligd. Prof. dr. Kaser uit Bazel zal als getuige deskundige worden opgeroepen. Om dat dit geruime tyd zal vergen werd het proces tot volgende week dinsdag verdaagd. Sterk gestegen Britse goudexport LONDEN (AFP) De stormloop op het goud in maart jl. heeft voor Engeland in april geleid tot een goud export ter waarde van 224 miljoen pond sterling. Dit is tot dusverrre dit jaar het hoogste maandcijfer en vUf maal zo groot ais het gemiddelde over de eerste tien maanden van 1967, zo blijkt uit cijfers van de Board of Trade. In de eerste vier maanden van dit jaar bereikte de Britse goudex port een waarde van ongeveer een miljard pond sterling, een totaal dat het cRfer van geheel 1967 verre over treft. De goudexport ging voor een zeer groot gedeelte naar Zwitserland en Liechtenstein, die in de overzlchts- maand voor 143 miljoen pond aan Brits goud invoerden, waarmee het totaal voor beide landen dit jaar ge komen is op 312 miljoen pond. Hier van was een groot gedeelte ongetwy- feld bestemd voor heruitvoer. Frankrijk was eveneens een grote goudafnemer. Dit land importeerde in de eerste vier maanden van dit jaar voor 160 miljoen pond. Er wordt tevens een merkbare toeneming ge constateerd van de goud export naar de Oosteuropese landen en naar communistisch China evenals naar West-Duitsland, dat dit jaar voor meer dan 28 miljoen pond sterling uit Engeland importeerde. (ontleend aan andere bladen» Geboren: Pauline Felicie, d. v. Breltbarth-v. d. Stok. Rotterdam; Egan Maurice. z.v. Murphy-van de Pol, Cambridge (USA); Michael György Ite Paul. z.v. Vennes van der Hoeven. Amstelveen: Saakia. d.v. Jonkers - Reddeng lus Louveicennes (Frankryk): Willem Arnold Dirk. z. v. Rutgers Lief f - ManschotHuizen. Overleden: C. Sw art touw, m., 78 jaar. Wassenaar. LEIDEN Een onverwachte verrassing viel vanochtend vroeg de in het Rijn- en Schiekanaal rondzwemmende visjes en eend jes ten deel. Een bakkerskar vol verse broden raakte namelijk halverwege de Rijn- en Schie- kade te water. De kar. die aan vankelijk op haar kont bleef drij ven, is met behulp van een kraanwagen op het droge ge bracht. WASHINGTON/TOKIO (AFP, AP, Kiodo) President Johnson heeft gisteren Noord-Vietnam gewaarschuwd dat het tijd wordt op te houden met propaganda in Parijs en over te gaan tot ernstige besprekingen over de kern van het Vietnam- vraagstuk. De president van de Verenigde Sta ten eiste van Hanoi een tegenpresta tie tegenover 'n volledige stopzetting van de bombardementen op Noord- Vietnam en betoogde dat op grotere schaal dan ooit te voren Noordviet- namese manschappen en materieel in Zuid-Vietnam worden binnenge bracht. De president sprak op een perscon ferentie die vrij onverwacht werd gehouden na een onderhoud dat Johnson met de tweede man van de Amerikaanse delegatie in Parys, Vance had gehad. President Johnson verklaarde dat de VS geduldig alle mogelijkheden die zich tijdens de besprekingen in Parys voordoen, zullen biyven on derzoeken. Vietcong rn„T Het Nationale Bevrydingsfront van (Foto LD/Holvast) Zuid.Vietnam de politiek, evenknie van de Vietcong. zou naar in Tokio verluidt in Parijs hebben gesteld dat „de problemen van Zuid-Vietnam in Zuid-Vietnam moeten worden opge lost en dat Noord-Vietnam daar geen deel aan moet hebben". Een Invloedrijk zegsman van het Bevrydingsfront zou er de nadruk op hebben gelegd dat het front in het zuiden streed en dat het „byzonder moeiiyk was voor de Verenigde Sta ten om met Noord-Vietnam te on derhandelen over problemen die al leen Zuid-Vietnam aangaan'" De Nocrdvietnamezen zouden evenmin de zaken van Zuid-Vietnam met de Verenigde Staten kunnen bespreken ln naam van Zuid-Vietnam". GEVESTIGD In de week van 1« t/m 23 mei 1968. j Nleuwenkamp. Meerburgerkade 56; JAC. van der Gouwe. Paganlnlstr. 30; B. F. Deys, van Oldenbarneveltstr. 46; H. de Nood, P&rkstr. 23; M. A. L. J. Creljghton, Scholtenstr. 21; A. van LuIJk, Thorbeckestr. 5; w. j. Wit kam Salvatorehol 15; j. B. Wlcherts. Brahmsln. 307: M. j. W. Zwart, Hooi gracht 15; j. C. M. van Beek, Duyven- dakstr. 30; L. A. M. Meeuwenoord. Plantsoen 107a; j. j. Walraven-Sabajo. Boerhaaveln. 7; G. J. M. Slmonls-Korff de Gldts, van Baerlestr. 12; M. C. van Noordeinde 2a, Den Beider, Het Nieu we Diep o. h. Al. u. Wenmeyer, Noordeinde 50. Berkel-Enschot-neuxe- lom. xoienhoeksi-r. 10; l.. oei x^aid, ijioenhovensw. 11, Duitsland; R. F. J. Buying, vaieriusstr. Z3u, A^pingeuam, Westersingel 68; E. J. M. de Wilde, Witte oin^el 'iv. NoordwijK, xvoepelwtg 13; H. van der Kwaak, Antillenstr. 42. Wassenaar, iwickeiski. ,o; j. rucna. Leeuwenhoekstr. 4, Canada; M. Fuchs, oeeuwex.nueKstr. 4. oaiiao.x; A. A. van BaKel-BodiJn. Surinamestr. 132, Velsen, Breaeroooacweg i3; o. versluis, Boer haaveln. 9, Oegstgeest, Vincent v. croghln. 63; W. C. M. C. Kokke, Rood- LIEDEN Tijdens de vanmiddag in de Stadsgehoorzaal ge houden lunchbijeenkomst van het departement Leiden van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft de staats secretaris van Buitenlandse Zaken, de heer H. J. de Koster, gesproken over „Nederland in Europa". Staatssecretaris De Koster sprak in Leiden der Putton Herenetr 147; E. Mulder, borstetr. 40, Oegstgeest. Nassauln. 3 Llngestr 1; B M. b. B. Ahmea. J. w. C. M. van aer Boog, Bres ÖteLn- Xrallerstr 2; L. M. Köllmann. Sta- str. 5. 's-Gravenhage. Sumatrastr. 151; ttonsweg 16; M. L. Baronesse van Har- H. de Winkel, öpieghelstr. 3. naarlem, denbroek van Ammerstol. Hogewoerd achoterweg 71; N. J Vavler, Leven- 81; W. Spangenbeig, Clarensteeg 37; daal lbo leiderdorp. Ln. van Ouder- L. C. M. van Valderen, Schubertln. zorg 87^ N C. van ^Wijngaarden. Han- 198; P. Spijker, van 't Hoffstr. 54a; M W. J. Boln, Mech Treubln. 28; J. M. van Valderen, Schubertln. 198; W. Zekveld, van Oldenbarneveltstr. 16; C. H M. van Valderen. Schubertln. 198; M A Duynstee. Kloksteeg 7; C. M. Jansen-Guldemond. P. J. Blokstr. 46; E. N Zalme, Perk ..Die Leijthe' senstr. 3, boskoop, Spoelwykerin. 9; M. van Vliet, Mareslngel 29a, 's-Gra- venhage, nleboerweg i2ö; J. Klos-van Rosse. Molenstr. 24a, Zoetermeer, J. L. v. Ryweg 39; A. de Wit, Oo6terstr. 80, 's-Gravenhage, Drapenlersgaarde 100; J. Zwaan-van Rh(jn, Vredenof 3. Voor schoten, Bydorpstr. 42; P. G. A. Ver- &rJt USJEXiÜSS-SS-BEBL'ii ÜÏÏSTÏÏ: KllksDaanwee 17" 'n M Gerrits, Rijn j seriand; W. j. M. Adrlaanse, Hogewoerd m Kade CM Blom- 133. 's-Gravenhage. Hofwljckpl, 84. SSrüKïa RlMtaide isT J Dtr-J. X M. Vervuilt. Roodborststr. 43, gantara P van^nrooystr. 26; E. Ver- Oegntgeest, jui.ermansstr. 58; G. Bl&n- geer-Ou'HI Vooratr. 6; J. Reep, Mod- ken. Rljnsburgeraeg 10. Oegstgeest. dermanstï 64; G. Scheffler-lWng. t Langevoort 12r. V w, Jonkers. Rijns- RljrSlJk 136- A O Hocks-Pfelller. Ko- burgersveg 10^ Oegstgeest. Langevoort nlngstr. 35a; A. van der Reljden. Lan- gestr 59a; M Tarhzout. Groenesteeg 39a; J M J. GIJbels, van 't Hoffstr. 54a; F C A, M. Eikhout. Drie Octo- berstr. 60; E. B, Thijssen, Jac Cats- Glrigorle. Rïjnsburgerweg 's-Gravenhage. Kepplerstr, 42; J Treffers. Hoogl. Kerkgrt. 14, Wa- gênlngen. Aan de Rijn 12; F. H. p. Ven broek, van 't Hoffstr. 45, 's-Gravenha De heer De Koster begon met er op te wyzen. dat de Nederlandse- Europese politiek een echte Neder- j landse politiek is. een politiek, welke berust op de grondslagen, die ons land in het verleden een eigen ka rakter hebben gegèven. In het heden en verleden werd deze gekenmerkt door een streven voor het behoud van ons onafhankelijk volksbestaan. WU stellen ons op het standpunt, dat het van groot belang is, dat het evenwicht tussen de machten in Europa wordt bewaard. Daarvoor werkt ons land met andere mogend heden o.a. samen in de Navo. Na twee wereldoorlogen is men gekomen tot de actieve buitenlandse politiek. Voor die tyd was de Neder landse zelfstandigheidspolitiek zui ver een politieke keuze. Thans is on ze buitenlandse politiek ingesteld op het openhouden van de internatio nale markten en os. op de beteke nis. welke scheep- en luchtvaartver- iVnn 85s H F Nolten-van Affelenige. Boekhorststr. 12; M, Hakkenberg, mn sK^'oiS W^de Hoj£_ Jlljndt* MS.Jtktó OttSm- M. Duljkers, Wagnerpl. 70; T. G. Sle eker Hansenstr. 6c; H. Versteegen. Ho ge R'yndük 284. VERTROKKEN C M Vlasveld. Oranjegrt. 47. Leid- Bchendarn, StompwIJkseweg 61; W. J. Voet, Suringarstr. 7, Zwijndrecht, da Costastr. 161; T. H. Dlckhoff. Jacq. Ur- lusplantsoen 366. Oegstgeest, Irlslaan 137; N M. Rietkerk. Kraalerstr. 14a. Voorschoten. J. v. Goyenplanteoen 56; P Rooljakkers. Zijlsingel 6. Oegst geest. Irisln. 147; O. B. Hofenk. da Costastr. 40. Hazerswoude. Potgle- terln. 53; P. H. Ossevoort. Lod v. Deijs- selstr 25 Zoeterwoude. J v. Ba nning- str. 8; H. W. Egter van Wlssekerke. Rïjnsburgerweg 58. Haarlem, Wester- grt. 42; J. Kalisvaart. Herengrt. 25, Oeg6tgeest, Frans Halsin. 7ö; B. J. Levlne. v. Vollenhovenpl. 68. Ver. Sta ten v. Noord Amerika; N. den Hoed, Dlamantln. 72. Australië; A. M. Mas- trocinque-Apeldoorn, Jac Catsln. 93. Italië; J. van Aalten. Noordeinde 2a. Rotterdam. Toepad 120; P. Mookhoek. Belangstelling leden nihil merdamln. 9; J. R. Willighagen, Hoge Rijndyk 204. Rotterdam, Oostkousdijk 9a; P. R. Smits. Hoge Rijndijk 270a. Warmond, Julianastr 18; J. L. Stok- huyzen. Llndestr. 21a, "s-Gravenhage. Scheveningseweg 78; H. B. M. de Bont. Lorentzkade 16a. Delft. Voorstr. 26; J. Mol, Moddermanstr. 84, Leider dorp. Meidoornstr. 10; E. Hendriks- Anes, P. J. Blokstr. 9, Tilburg, Bar- tókstr. 134; A. W. G. van Dongen, Schubertln. 149. Oegstgeest. Irlslaan/ 175; J. T. van den Berg. Noordeinde 2a, Katwyk, Wassenaarseweg 75; A. A. F Planken, Herengrt 43. 's-Graven hage. Het Oord 78; W H. Melissen Narmstr. la. Katwijk, Baron v. Wy- kerslootstr. 7; H. Schipper, üiterstegrt. 54e, Velsen, Cura<;aostr. 29; M. Schlp- per-Wanslnk, Vestestr. 5. Velsen, Cu- racaostr. 29; R. R. Swart. Fruinln. 9 Amsterdam ab ws llgg Stenenhoofd (Hut B 137); K. J C. Snelllnk-van Vliet. Zoeterwoudsesingel 65. Leider dorp, B. G. Cortsln. 49. W. F. P. Goo- sen. Hogewoerd 86. 's-Gravenhage. Klg- gïlaerstr. 10; A. Ottersberg, Jan van outkade 9-9a. Amsterdam, Llnnaeus- str. 89; J. T. Slappendel-Hilders, U- trechtse Jaagpad 129, Koudekerk aan den RUn, Hoogewaard 142B; E. G. M. Vorst. Zeemanln, 29, 's-Gravenhage. Me. relln. 1; F, H, Kemmer, Trompstr. 47. Hazerswoude. Rijndijk 97; A Hooi- meljer, Willem de Zwijgerln. 223a. A- merongen, Holleweg 2B; C. de Regt. Rijnsburgerweg 10. Rotterdam. Boom- gaardstr. 78a: J. Naber, Bildersljkstr. 15, Oegstgeest. van Assendelftstr. 34; E. M A. Baten-Brunt, Oude Rijn Ha. Rijnsburg. Langevaart 76. LEIDERDORP Als voorzitter opende burgemeester mr. R. M Gal las gisteravond de algemene leden vergadering van „Het Groene Kruis", die werd gehouden in het wykgebouw aan de Splinterlaan. Spe ciaal verwelkomde h(j zuster H. Vrjj- enhoek van het district Zuid-Holland. Alle aanwezigen vervulden één of andere taak ten aanzien van het Groene Kruis: Het voltallige be stuur, de beide wykverpleegsters, dr. G. A. de Bruyne namens de huis artsen. mevr. dr. Stokhuyzen voor het consultatiebureau, en de incas seerder H. v. d. Kwaak. Van de 1830 leden, die de afdeling telt, was nie mand aanwezig. Over het algemeen is, aldus de voorzitter, het afgelopen jaar weer goed verlopen. Dat is in de eerste plaats te danken aan de toewyding waarmee de wykzusters hun werk verrichten. De sterke groei van de gemeente gaat hen beslist niet voor- by. Daarnaast worden de taken die zy te vervullen krygen. steeds om vangrijker. Het bestuur streeft naar nog meer samenwerking met het Wit Gele Kruis. De besprekingen vorderen goed. Het jaarverslag van secretaresse mevr Doorn-Blok, vermeldde o.m. de goede samenwerking met de huisartsen en de week-einddienstregelingen van de wykzusters met die van de gemeen ten Zoeterwoude, Hazerswoude en Koudekerk. Namens de zusters bracht zuster Prins verslag uit over de werkzaam heden van het afgelopen jaar. Ver meld werd verder de oprichting van het team D'67, dat gevormd wordt door de huisartsen, de wykzusters en de maatschappeiyk werksters, belde laatsten ook van de Hoge Ryndyk. Het team vergadert maandelyks en het doel is de mens in nood in geza- menlyk overleg meer te kunnen hel pen. Het financieel jaarverslag vermeld de een batig saldo van ruim f4.000. De accurate penningmeester A. Ver- rips werd met algemene stemmen herkozen. Mevr. B. Seret-Cruden gaat de gemeente verlaten en in haar plaats werd tot bestuurslid gekozen mevr. J. Sorgedrager-Sissingh. Er werd nog meegedeeld, dat het bestuur van plan is gebruik te gaan maken van het computercentrum van het hoofdbestuur, opdat de ledenad ministratie nog soepeler sal lopen. Tarieven van Katwijkse parkeernieters KATWIJK Zoals het LD des tijds reeds berichtte, besloot de ge meenteraad op 25 april jl een krediet beschikbaar te stellen van f24.500,- voor de plaatsing van parkeernieters in de Princestraat en een gedeelte van de Voorstraat. Uitgaande van een maximale parkeerduur van V/i uur achtereen, komen B. en W. voor het parkeren ter plaatse van motor voertuigen op meer dan twee wielen de volgende tarieven redeiyk voor: Voor een tydsduur van ten hoog ste '2 uur achtereen 0,10; voor een tydsduur van ten hoogste 1 uur ach tereen 0,20; voor een tydsduur van ten hoogste uur achtereen 0,30. De inkomsten kunnen worden ge raamd op gemiddeld 120.- per par- keermeter per badseizoen, derhalve in totaal 9.750,-. De raad wordt voorgesteld door wyziging van de verordening op de heffing en invordering van precario rechten de bovenstaande tarieven vast te stellen. Ton op 092955 DEN HAAG (ANP) Een prys van f 100.100 is vanaag in de vierde klasse van de 585ste Staatslotery ge vallen op lot no. 092955. De loten werden verkocht in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag. Den Helder. Almelo, Utrecht, Den Bosch en Amersfoort. FRANSE FRANC MOEST WORDEN GESTEUND PARIJS (GPD) Stakingen lei den tot erosie van het betaalmiddel op de internationale valutamarkten en het gevolg is dat de Franse frank, tot voor kort het paradepaardje van president De Gaulle hevig in aanzien heeft ingeboet. De druk is zo sterk geworden, dat de pariteit van de franc ten op zichte van de dollar in het gedrang komt. Het internationale Monetaire Fonds heeft er aanleiding in gezien om de aangesloten banken te wyzen op de verplichting dat onderling steun moet worden geboden. De bank voor internationale beta lingen is daardoor in de bres gespron gen In verschillende financiële cen tra werd een deel van het aanbod van Franse francs door de centrale banken overgenomen. De Nederland se Bank moest gisteren op de Am sterdamse valutamarkt voor twee en een half miljoen dollars aan Franse francs opnemen, wat ruim 12 miljoen francs was. Voor een algemeen verhaal over de economische en financiële crisis in Frankrijk zie men elders in dit num mer. keer. in internationaal licht bezien, hebben. Zo is b.v. het openhouden van de E.E.G. voor ons een levens belang. Daarnaast hebben wy een groot gevoel voor de handhaving van internationaal recht. Voorts wees de staatssecretaris er op. dat na de tweede wereldoorlog steeds meer een bondgenootschappe- lyk veiligheidsstreven aan de dag is getreden. In de Verenigde Naties, zo betoogde de heer De Koster, is zeker nog voldoende ruimte voor kleine mogendheden. Hun inbreng is veelal belangryk. Ons land behoort in de V.N. tot de middelgrote naties. Een effectieve buitenlandse poli tiek. aldus spreker, moet niet alleen rusten op het belang van eigen land, doch ook op dat van andere landen. T.a.v. oorlogen en oorlogsdrei ging merkte spreker op. dat wy thans wel de planeet, die ons heeft voort gebracht. kunnen verlaten, doch dat wy aan het uitsluiten van oorlogen niets kunnen doen. De heer De Koster noemde het een ernstige zaak. dat er geen voortgang veeleer stilstand zit ln de een wording van Europa, met handha ving van de diverse staten. Laten wy hopen, dat hiervoor spoedig in Euro pa een gunstiger klimaat wordt ge vonden. Mocht dit het geval zUn, dan staat de Nederlandse regering klaar om initiatieven te nemen, welke een redelijke kans van s lagen kunnen hebben. In de aan deze lunchbyeenkomst voorafgaande jaarvergadering werd de heer D. W. Joekes in de vacature van de heer B. Schil gekozen tot lid van het bestuur. De aftredende pen ningmeester. de heer M. B. de Jong, werd opgevolgd door mr. H. Fock. Aan de lunch herinnerde de voor zitter van het departement, ir. E. Ruempol. eraan, dat de heer De Jong 23 jaar de functie van penning meester heeft bekleed. Spreker deed mededeling, dat de heer De Jong met algemene stemmen in het bestuur was benoemd tot lid van verdienste Als aandenken aan deze plezierige tyd van samenwerking bood hy de scheidende penningmeester enkele platenbonnen aan. Duif in hok van Prins Bernhard SASSENHEIM De combinatie Witteman/Preenen van de postdui venvereniging „De Blauwband" keek het afgelopen weekeind» vreemd op. Men kreeg een brief van de thesaurier van Prins Bernhard, waarin stond vermeld, dat een jon ge duif van de combinatie op het hek va de Prins was aangevlogen. Op de vraag of men de duif terug wilde hebben, werd geantwoord dat deze gaarne ter beschikking van de Prins werd gesteld. Leiderdorpse EHBO heeft 98 leden LEIDERDORP Uit de jaarver slagen, die gisteravond in de jaar vergadering van de E.H.B.O. Leider dorp-Zoeterwoude werden voorgele zen .kwam duidelijk naar voren, dat de vereniging een goed Jaar heeft gehad. Deelname aan verschillende wedstrijden was succesvol en hier voor ontvingen de deelnemers nit handen van de voorzitter een atten tie. Er zyn thans 98 leden. Financieel is de vereniging gezond, zodat ge- meentelyke subsidie nu niet meer nodig is. Mevr. J. Sterk-van Hei- mondt werd als secretaresse herko zen. In de vacature ontstaan door het bedanken van de heer P. Zuyder- duyn werd de heer L. Noordanus be noemd. De oefenavonden voor gediplo meerde E.H.B.O.-ers zullen aantrek- kelyker gemaakt worden vóór het nieuwe seizoen, door het opstellen Van een rooster met de te behande len onderwerpen en het meer ge bruik maken van dia's en platen Veel dank. aldus de voorzitter, zyn we verschuldigd aan de doktoren M. P. Hennink en P. van 't Woud en hy bood hen cadeaus aan. Tenslotte werd besloten de naam te wyzigen in afd. Leiderdorp, daar Zoeterwoude nu een eigen actieve afdeling heeft. Na de pauze werden er nog enige instructieve films over het werk van de EüB.O. vertoond. Nieuw restaurant LEIDEN Leiden biyict een gro te aantrekkingskracht uit te oefenen op Chinezen. Nauwelyks had zich een Chinees gevestigd op de hoek van de Breestraat en het Rapenburg of een andere Chinees nam bezit van het hoekpand aan het eind van eerst genoemde straat, by het Steen- schuur. Het is de heer Chang Dé Woo gelukt om het interieur van dit pand, dat al eerder als Chinees res taurant dienst deed. ingrypend te veranderen en ruimte te scheppen voor ruim tachtig gasten. Het nieu we Chinees-Indische restaurant, dat de toepasseiyke naam „China" draagt, is gisteren dus nog vóór het toeristenselzoen. officieel geopend. Eerste supermarkt in uitbreiding van Morskwartier LEIDEN Nadat Leiden Z.W. en Noord in de laatste jaren een geheel ander gezicht hebben gekregen, heerst er momenteel ook grote bouwactiviteit in het Morskwartier. Via de Damlaan bereikt men een geheel nieuwe wyk, welke gecon centreerd is rond het Diamantplein. Burgemeester Van der Willigen, die in dit nieuwe wooncentrum onlangs de opening van de gereformeerde Beloftekerk (Robynlaan) bywoonde was gistermiddag wederom in dit stadsdeel aanwezig. Nu om er de eerste supermarkt, de Centra-markt „Ter Mors" van de heerTh. M. Juf fermans te openen. Aangezien het hier de grootste supermarkt in Lei den, geëxploiteerd door een zelfstan dige betreft, prees de burgemeester het initiatief van de middenstand, die een duidelyke inspiaak van haar klanten toelaat. Een assortiment van circa 3500 artikelen is in deze moderne supermarkt ondergebracht. New York Staff Band in ziekeiihuistniii LEIDEN Het New York Staf muziekkorps van het Leger des Heils zal tydens het bezoek aan Nederland ook in Leiden concerteren. Behalve een festival op 31 mei ln de Stadsge hoorzaal staat er een concert op het programma, dat gegeven wordt in de patiëntentuin van het Diakonessen- ziekenhuis. Het korps, oJ.v. kapel meester kapitein Vernon Post, speelt daar op vrydagmiddag a.s. vanaf twee uur. LEIDEN De Amerikaanse Kamer van Koophandel in Neder land houdt op woensdag 5 juni een lunchbijeenkomst in de Holiday Inn In Leiden. Mr. Jacq. G. Maisonrouge, president van IBM World Trade Corp. en vice-president van IBM Corp. in New York zal tijdens deze bijeenkomst spreken over de ontwik keling van de internationale handel. Reconstructie van twee straten ZOETERWOUDE Ter verbete ring van de gebruiksmogeiykheid van de Bernhardstraat en de Mar grietstraat is het noodzakeiyk aan deze straten enige voorzieningen te treffen t.w.: het bestrate gedeelte ten koste van de trottoirbreedte te brengen van 5,50 meter op 6,10 me ter: 2. de parkeergelegenheid in de Margrietstraat te verruimen door: a. de bestaande parkeerhaven te verdie pen tot 5.45 meter en b. parkeerha vens te maken voor de woningen 9 en 11; 3. de riolering en de straat verlichting aan te passen aan de ge- wyzigde toestand. De kosten van deze werken wor den by uitvoering in eigen beheer, ge raamd op f 3 100 B. en W stellen de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13