IE Vreemde troepen binnenkort naar Tsjeeho- Slowakije - Vredesgesprek over Vietnam in impasse 585ste staatsloterij derde klasse MET EEN ENKEL WOORD Spoedzitting van INVASIE OP HAITI MISLUKKING DE MANTELSPECIALIST AF FABRIEK AAN PUBLIEK TIENTALLEN GULDENS VOORDEEL I 59.50 69.50 PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 MEI 1668 Vervolg van pagina 1. Het Britse ministerie van Buiten landse Zaken is begonnen de verkla ring van Bonn te controleren. Naar in Londen verluidt kwam de West- duitse verklaring als een verrassing voor de Britse regering. Een woordvoerder zei dat als de Westduitsers duidelijke bewezen heb ben van de troepenbeweging zij dit meegedeeld hebben aan Engeland. Gewoonlijk wisselen lidstatfcen van de NAVO gegevens van dergelijke aard uit omdat deze van invloed kunnen zijn op de veiligheid van West-Euro pa. In Praag wordt inmiddels druk ge speculeerd over de samenstelling van de Russische delegatie naar de besprekingen met generaal D/.oer. De Russische minister van Defen sie Gretsjko werd tijdens zijn vijf daags bezoek vergezeld door maar schalk Kosjewoi, de bevelhebber van naar schatting 300.000 Russische soldaten in Oost-Duits- land en door generaal Bisjarin, de commandant van het Russische militaire district van de Karpaten, even ten oosten van Tsjecho-Slowa- kije. De geografische positie van de ze troepen zou er op wijzen dat deze twee troepen concentraties de soldaten en tanks zullen leveren als de Russen ooit Tsjecho-Slowakije zul len binnentrekken, waar nu geen Rus sische troepen zijn gestationeerd. Kosigin De Tsjechoslowaakse communis tische partijleider Doebtsek en pre mier 'Tsernik zijn woensdag naar Karlowy Wary (Karlsbad) gevlogen voor overleg met de Russische pre mier Kosigin die daar een kuur volgt. Premier Kosigin verscheen woens dagavond voor de Tsjechoslowaakse televisie. In het vraaggesprek werd niet over politieke zaken gerept. Ko sigin verklaarde zich zeer op zyn gemak te voelen „onder mensen met dezelfde instelling". „Ik vind dat de Tsjechen en Slowaken grote vrienden van ons zijn. Dit is geen alledaagse bevestiging", aldus de Russische pre mier. Het presidium van het centrale comité van de Tsjechoslowaakse com munistische parity heeft zich woens dag na een tweedaagse bijeenkomst uitgesproken tegen de vorming van nieuwe partijen. In een communiqué werden vooral de pogingen van een „kleine groep" veroordeeld om de sociaal-democratische partij te her vormen. Deze groep zou er op uit zijn „de eenheid van de arbeiders klasse te verstoren en terug te keren naar de toestand van voor februari 1948". ADVERTENTIE '■M< I1 1 h Maak nu een Ruil-ln-Winst van a». - wordt u nu geboden door alle foto- f7.50, f 10.-, f 15-of f20.- op uw ABFiMÉKuHHB^ zaken in Nederland. 'voorhistorische'foto-aDDaraat bij I Herfialing-f 7.50, f 15,- of f2Ö.- 'voorhistorische'foto-apparaat bij -• •■•m- aankoop van 't nieuwe toestel dat schoon teru9 teQen 'nleverm9 van u al zo lang wilt kopen. -w— m&Sidat oude of kapotte ding bij Profiteer: de Grote-Ruil-ln-Winst aankoop van een nieuwe. -"j,- Vervolg van pagina 1. Hoe groot de impasse waarin de vredesbesprekingen over Vietnam in Parys zyn geraakt wel is, blijkt uit het feit dat beide partyen al een toe speling hebben gemaakt op een mo gelijke beëindiging van het contact in de Franse hoofdstad. Harriman verklaarde gisteren dat de besprekingen zouden kunnen mis lukken omdat de „propagandaslag niet eeuwig kan doorgaan". De Nrd- vletnamese delegatieleider had eer der de mogelijkheid van mislukking geopperd als de Verenigde Staten niet toestemmen in een onvoorwaar delijke beëindiging van de bombar dementen op Noord-Vietnam. Harri man heeft tijdens het woensdag ge houden gesprek de Noordvietnamese delegatie opnieuw voorgesteld de be sprekingen in het geheim te houden. Een voorstel dat door de Noordviet- namezen echter van de hand is ge wezen. Een poging van de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken Stewart om in Moskou via de Russische lei ders druk uit te oefenen op de Noord- vietnamezen om concessie te doen bij het overleg in Parijs is mislukt. Stewart heeft gisteren en eergiste ren in Moskou besprekingen ge voerd met zyn Russische ambtge noot Gromiko. Kapitein „Blenheim" blind De Vervolg van pagina 1. 55-jarige kapitein van het Noorse passagierssch i„Blenmieh"p en passagiersschip „Blenheim", dat diinsdag op de Noordzee in brand heeft gestaan, Müller, is vandaag in ernstige en bewusteloze toestand in een ziekenhuis in Kristiansand opge nomen. Een zegman van de Fred Olsen-lyn zei. dat Müller heel erg ziek is en aan een tijdelijke blind heid lijdt DE GAULLE'S HERVORMINGEN Bosbranden in Alberta In de Canadese staat Alberta zijn meer dan 3000 personen ingeschakeld om met behulp van duwschuivers. vracht- PARIJS (AFP, GPD) President De Gaulle wil in het midden van de volgende maand, op 16 juni, in een referendum het oordeel van de Fran se kiezers vragen over sociale en universitaire hervormingen waar van hy de hoofdzaken vanavond in zyn rede voor radio en televisie zal uiteenzetten. Dit is uit goede bron vernomen, nadat het staatshoofd gisteren byna vier uur van ge dachten had gewisseld met zijn mi- wagens en vMegtms«i voor waterver- De Gaul,e,s ,ann(,n zouden voer ten minste 118 bosbranden te d hebben. re deelneming bestryden. De branden woeden over bestuur van het een oppervlakte van by elkaar meer 1 dan So hectare. N<*entien bran- and; a« «Jeider» f 'ab"e- den heeft men niet in de nand ke" met deling in de winst: van de kunnen houden. studenten in het toelicht op en het 1 functioneren van hun universiteiten. ADVERTENTIE Rellen in Panama Bij een bot sing tussen gewapende volgelingen van de voornaamste kandidaten bij de recente presidentsverkiezingen in Panama zijn woensdagavond 22 per sonen gewond. Het gebeurde tegen over het gebouw waar de nationale verkiezingsraad bezig is de uitslag van de op 12 mei gehouden presi dentsverkiezingen op te stellen. Volgens de autoriteiten was het ge vecht uitgebroken toen een grote groep aanhangers van de regerings partij, welke David Samudio steunt, in het park tegenover het gebouw versaheen, waar de oppositiepartijen, die dr. Arias steunen, bijeen waren. Vrijdag 24 mei 1968 Prijzen van: f 15 zijn gevallen op nummers eindigende op; 2 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 254 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 083 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 396 f 400 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 589 f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende Op: 9080 een prijs van f een prijs van f een prijs van f een prijs van f een prijs van f een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 036120 2000 is gevallen op het nummer 026092* 2000 is gevallen op het nummer 059540 2000 is gevallen op het nummer 004858 2000 is gevallen op het nummer 056249 5000 is gevallen op het nummer 002751 de prijs -van f 30.000 is gevallen op het nummer 000192* Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. BINNENLAND Boter naar ontwikkelingslanden? Ir. A. H. Boerma, directeur-generaal j van de FAO. de voedsel- en land-1 bouworgainisatie /an de Verenigde Naties, heeft bij zyn korte bezoek aan Nederland het plan geopperd het probleem van dc zudveloverschot- j ten in de EEG op te lossen door ze ter beschikking te stellen van het wereldvoedsleprogramma. Dit is een dochterorganisatie van de FAO, die tot taak heeft voedseloverschotten naar de ontwikkelingslanden te ver voeren voor produktieve doeleinden. Het voedsel wordit daar uitgereikt als een vorm van loon. „Men heeft er bier wel oren naar om een deel van de overtollige boter in de vorm van boterolie voro dit doel te bestem men. maar de zaak moet eerst in Brussel worden beklonken en de EEG zal zelf de kosten van verzen ding moeten dragen", aldus lr Boerma by zijn vertrek naar Rome. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden De data-, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het sohip vermeld. Argen tinië: „Amstelland" <27/5)Austra lië: „Riederstein" (27/5); Brazilië: „Graveland" (29/5); Canada: „Or- nefjell" (29/5); Chili: „Ceres" (28/5) Indonesië: Essen' (28/5); Ned An tillen: „Ladon" (28/5); Suriname: „Socnat-es" (27/5)Verenigde Sta ten van Amerika: „Atlantic Song" (29/5); Z.-Afrika iRep.) m.i.v. Z - W.-Afrika: „Serooskerk" (29/5). In lichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Twee doden by botsing Bij een frontale botsing tussen een vracht auto en een personenauto op de pro vinciale weg Den Bosch—Vlijmen zijn woensdag de 44-jarige wacht meester eerste klas der Rijkspolitie J. B. Sabelen en ae 39-jarige me vrouw BrouwerensMeeuwis. echt genote van een collega van de heer Abelen, om het leven gekomen. Me vrouw Abelen werd met ernstig let sel in het groot ziekenhuis in Den Bosch opgenomen. Waterskiër verongelukt Gister middag is op het Alkmaardei'meer de 27-jarige F. Zander uit Krefeld (Duitsland) tijdens het waterskiën verongelukt. Hij werd overvaren door de speedboot, die hem had getrok ken, kwam met de schroef in aan raking en was op slag dood. Zyn zwager, die vermoeaelijk onvoldoende geroutineerd ls, bestuurde de speed boot. Kleuter geëlektrokuteerd De byna vierjarige Alfred Timmer is woensdag in de ouderlijke woning aan het Koningplein in Den Haag door elektrokutie om het leven ge- Veiligheidsraad komen. De kleuter werd liggend op de grond aangetroffen bij een was tafel, waarvan de waterkraan ge opend was. De stekker van een snoer naar een schemerlampje zat in het stopcontact. Daar niemand heeft ge zien hoe het ongeluk gebeurde, kan slechts worden vastgesteld, dat er kortsluiting moet zyn geweest. Weer 20 jaar geëist De advo caat-generaal bij het Gerechtshof in 's-Hertogenbosch jhr. mr. Witsen Edias heeft tegen een Kedees uit Nistelrode bevestiging geëist van het vonnis van die rechtbank in Den Bosch, die hem wegens moord op zijn echtgenote had veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest De man had in de periode tussen 1 maart en 13 juni van het vorige Jaar herhaal delijk een thaliumhoudend ratten vergif gedaan in flessen bloedwyn, die door zyn vrouw werden leegge dronken. BUITENLAND Gerstenmaier over NPD De voorzitter van het Westduitee parle ment, dr. Eugen Gerstenmaier, heeft in Djakarta gezegd dat het onzin is de Nationaal-Democratische Party (NPD) in zijn land ,,neo-fascistisch' te noemen. Hy vergeleek de op komst van de NPD met die van de poujadistisdhe beweging in Frank rijk. „Het is een partij van kleine zakenlieden en ontevreden boeren, die lijden onder de bepalingen van de EEG. Het zijn beslist geen men sen die Hitier terug willen. Zij wen sen hogere prijzen voor hun melk en vinden dat de regering niets voor hen doet", aldus Gerstenmaier. Koning Constantyn in Londen Koning Constantyn en Koningin Anne Marie van Griekenland heb ben gisteren in Buckingham Palace geluncht met Koningin Elizabeth van Engeland. De koning is met zijn ge zin iin Londen voor een kort bezoek. Zijn eenjarig zoontje. Kroonprins Paul, zal dooi' een oogspecialist on derzocht worden. Sigaretten onder een vuurtoren Onder de vuurtoren van de Italiaan se havenstad Genua heeft de douane een opslagplaats vam smokkelaars ontdekt, waarin zich 750.000 pakjes sigaretten bevonden. Het „magazijn" was ingericht in grote caissons die de basis van de dam daar vormen, en oorspronkelijk met zand waren ge vuld maar door de smokeklaars wa ren geleegd. Een waterdichte deuv vormt de toegang tot de ruimte, die betimmerd was om de sigaretten te gen de vochtigheid te beschermen De voorraad was afkomstig uit Lis sabon en Noord-Afrika. Burgerlyke regering in Ghana Het staatshoofd van Ghana, luite nant-generaal Ankraih, heeft giste ren in 'n radiotoespraak tot het volk verklaard dat het militair bewind uiterlijk 30 september volgend jaar door een burgerlijk bewind moet zijn vervangen. Volgens Ankraih zal de thans aan de macht zijnde nationale bevrijdingsraad in elk geval het be stuur overdragen aam een democra tisch gekozen regering. Soldaten gewond bij explosie Zeventien Westduitse soldaten zijn woensdag gewond geraakt bij een explosie op het militaire opleidings kamp in Hammelburg ten oosten van Frankfurt. De ontploffing deed zich voor na oefeningen met anti-tank- rafketten. Amerikanen in Tasjkent gearres teerd Het Amerikaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat de Russisohe politie onlangs in Tasjkent twee Amerikanen heeft gevangen geno men wegens hamdel in verdovende middelen. Een functionaris van het Amerikaanse consulaat mag de twee Amerikanen bezoeken. Guerrilla op West-Irian De mi litaire commandant van oost-Indo- nesie, generaal-majoor Askari, heeft de rebellen op West-Maai gewaar schuwd dat zy slechts leed voor de Papoea's zullen veroorzaken indien zy de strijd niet staken. In een bood schap welke via de radio naar West- Irian werd uitgezonden betoogde Askari dat hun strijd de bevolking meer kwaad dan goed heeft gedaan. Nieuwe verkiezingen in Baden- Württemberg? Voor het eerst in de geschiedenis van West-Duitsland zullen nieuwe verkiezingen in een deelstaat waarschijnlijk nodig zijn als gevolg van het feit, dat de vorming van een nieuwe regering zeer moei lijk is. Hans Filbinger, de premier van Baden-Würtember, heeft ge zegd dat nieuwe verkiezingen mo gelijk zouden kunnen zijn wegens verschillen van mening tussen chris ten-democraten en sociaal-democra ten. Graf uit bronzen tijdperk Een graftombe welke in het Altaj-ge bergte in Jordanië is opgegraven dateert uit het bronzen tijdperk - 2900 tot 2600 jaar voor Christus. Historische en culturele vondsten in het graf dateren van 14.400 tot 600 jaar voor Christus. De Altaj-bergen kijken uit over Amman en de graf tombe bevindt zich bij het dorp Sa- hab. Daar zijn »nlangs nog twee andere graven bloot gekomen, maar die waren niet zo oud. Tot de vond sten behoren oorringen, aardewerk en skeletten. NEW YORK, (Reuter) Haïti heeft om een spoedbijeenkomst van de Veiligheidsraad verzocht in ver band met de invasiepoging van in ballingschap levende tegenstanders van het bewind van Duvalier. Haïtiaanse troepen hebben 16 le den van een invasiemacht gevangen genomenEr zouden tien anderen gedood zijn. De gevangenen werden woensdag naar Partanpmce ge bracht. Onder de gevangenen zouden zich verschillende leiders van de invasie bevinden, onder andere een vroegere piloot van de Haïtiaanse luchtmacht Cassagnol, die eens tegen de regering gerichte pamfletten heeft, uitgewor pen boven het presidentiële paleis. Een andere gevangene zou pa ter Georges zijn, een vroeger minister van Onderwijs die beschouwd wordt als een belangrijk lid van de groep van ballingen. Alles wijst er op dat de invasie werd uitgevoerd door bal lingen die hun basis in de Verenig de Staten hebben. Volgens de rege ring bestond de invasie-groep uit 35 man. Dit zou betekenen dat er nog negen man vrij zijn. Overigens, wat eens een zeer pro pere wereldstad was, is nu prijsgege ven aan algehele vervuiling. De rei nigingsdienst is al een week in sta king. Overal hoopt het afval zich op. Overal zijn kratten neergegooid en verspreiden de groenten- en fruit- resten een geur van verrotting. Wel ls de stadsprefectuur met hulp van militairen begonnen de grootste as- belten, vooral in de omgeving van de Hallen op te ruimen en neer te stor ten in de afgesloten gedeelten van het Bois de Boulogne. De studentenleider Cohn-Bendit zou vanmiddag proberen over de West- Duits-Franse grens te komen, on danks het besluit van de Franse au toriteiten hem niet meer toe te laten. Cohn-Bendit, die in Frankrijk uit Duits-Joodse ouders werd geboren maar de Westduitse nationaliteit be zit, vloog gisteren van Amsterdam naar Frankfort, waar linkse studen ten hem alle steun toezegden. Cohn- Bendit heeft officieel geen leidende functie in de Franse studentenwe reld. Wel bevond hij zich in de leiding van de beweging van 22 maart, ech ter zonder officiële functie. Dat men hem algemeen als de voornaamste revolutionair in de huidige Franse, moeilijkheden beschouwt, verklaarde hy gisteren op Schiphol als volgt: „Het begon met studenten in Duits land en met Dutschke. Frankrijk volgde en toen zocht de pers naar een soort Franse Dutschke. Nadat in enkele kranten myn naam genoemd was, is daarop geleidelijk aan meer aandacht gevallen dan mij lief was". Nederland bezorgd over kernwapens van Rood-Cliina NEW YORK, (AP) De Neder landse ambassadeur bij de V.N., H. F. Eschauzier, heeft in de eerste poli tieke commissie van de Algeme ne Vergadering der V.N. de hoop uitgesproken, dat de V.S. en de Sowjet-Unie spoedig onderhandelin gen zullen gaan voeren over vermin dering van het gevaar van een nu cleaire oorlog. Hy zei dat zijn regering van me ning is, dat China by dit overleg moet worden betrokken. „Een ernsti ge reden voor bezorgdheid blyft de snelle vooruitgang welke de volksre publiek van China maakt bij haar nucleaire bewapening hetgeen de we reld onvermijdelijk verderaf brengt, van het uiteindelijke doel van alge mene ontwapening. Mijn delegatie is daarom evenals vele andere delegaties diiep overtuigd van de dringende noodzaak te bevor deren dat de volksrepubliek van Chi na aan de aanstaande onderhan delingen deelneemt", zo verklaarde Eschauzier nadat hy zijn steun had gegeven aan bekrachtiging van het ontwerpverdrag orn de verspre- ding van kernwapens tegen te gaan. Canada en de NAVO De Cana dese premier Truieau heeft giste ren in Winnipeg verklaard, dat hetj militaire aandeel van Canada in de NAVO drastisch zal moeten worden herzien, omdat Europa volgens hem voor zijn verdediging geen Canadese strijdkrachten meer nodig heeft. Met nadruk verzekerde hij geen politieke terugtrekking uit de NAVO voor te staan Koudegolf in Sao Paulo Een koudegolf in en rond Sao Paulo heeft, de dood van zeker 12 armen geëist. De slaoh tof fens zijn hoofdzakelijk bedelaars en armen, die in portieken gewoonlijk slapen. De kou, waarbij de temperatuur tot rond het nulpunt daalt, duurt reeds bijna een week en is zeer ongebruikelijk voor deze tijd van het jaar. Steekwonden van bijen Een vrachtwagen met 150 bijenkorven is woensdag omgeslagen in Tokio. Bij na een miljoen bijen hebben het verkeer ontwricht en iedereen in de omgeving werd gestoken. Na een ge vecht van twee uur was men dank zij de hulp van een bijenkoningin de bijen weer meester. Dertig personen liepen ernstige steekwonden op. ADVERTENTIE RECHTSTREEKSE VERKOOP verschaft U aanwijsbaar De fijnste materialen voor tieners, twennie en voor alle dames van elke leeftijd ITERLENKA EN TERGAL REGENMANTELS 39.50 TERLENKA EN TERGAL REGENMANTELS 49.50 J 1 ZOMERMANTELS MANTELKOSTUUMS I ¥an 30 CA tot 79.50 I S| en niet duurder ROTTERDAM DEN HAAG LEIDEN HAARLEM AMERSFOORT VRIJDAG Louise de Coligny h.b.s. Einduitvoe- iïig Leidse Muziekschool. 7.45 uur na middag. Dn Burcht K.V.P. Burgerij-avond, Witte Singelplan 8 uur nam. Rest.. Van der Heijden: Jaarverg. V. V V Leiden. 5.15 uur nam. Auberge frangaise (Kloksteeg 19): Café-chantant m.mv. Peter de Jong. Donald van Hooven, Leny Bouman en Jan-Pieter Boutens. 9 u nam. Oude Vest 13: Evang christengem „Ecclesia". 8 uur nam. ZATERDAG Vestestr. 40: Micro-theater „Impe rium'' speelt „De dienstlift". 9 uur nam. Jeugdbuitencentrum de Korte Vliet: Concert Jeugdkamerorkest Lelden 8.30 uur nam ZONDAG Balletschool Hendricks 2. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. drs. Mahmood Khan over het soefisme in de wereld van vandaag. 11 uur voor middag. Ontmoetingscentrum by Antonlus- kerk: Tentoonstelling van schilderijen G. J. A. v. d Berg 10 uur voorin. 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln 1Gem. voor oorspronkelijk christen dom alf. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur, zondagsschool; 11.30 uur avondmaal. Steenschuur 6: Spirltlsch Genoot schap Pinksterbloemenseance mevr. Smit-Stuit. 8 uur nam. De Lakenhal: Jaarverg. Ver. van be langstellenden in de Lakenhal. 5 u. nam. De Doelen: Leidse Amateurfo tografonver. Joop Pieëte over heden daagse films. 8 uur nam. DINSDAG Louise de Coligny-schoolKleln- kunstavond „Ende dlspereert niet" 8 u. nam. Zomerzorg: Slotbijeenkomst Kynolo- genver. „Rijnland". 8 uur nam. HAAGSE AGENDA (Van vrijdag 24 mei t/m woensdag 29 mei) VRIJDAG Kurzaal: Nederlands Kamerorkest o. l.v. Szymon Goldberg. Op programma staat werk van Bach. M.m.v. Aafje Hey- nis in Cantate nr. 170, 8.15 uur nam. Diligentia: cabaret „Harlekijn" van Herman van Veen m.m.v. Laurens van Rooyn (piano), Gerard Steil aard (or gel). Eric van der Wurff (fluit) Ton- nie Koning (slagwerk) en-Bert Ducaat (bas) Gaste: Floortje Klomp, 8.15 uur. ZATERDAG Kon. Schouwburg: Haagse Come- die met „Bruiloft" van Cabettl. 8.15 u Diligentia: Toneelgroep Arena met „De grote en de kleine koning". Regie Bert Dijkstra, 2.15 uur. MAANDAG Koninklijke schouwburg: Nieuw Rot terdams Toneel met „De eerste mevr. Fraser" van St. John Ervine. 8.15 uur nam. Paviljoentheater: Toneelgroep Are na met „Het laatste loverbos" van Jan Staal. 2.30 uur. KurzaalFeestconcert door de orkest, vereniging „Musica" t.g.v. de 25-jarige dirigentenloopbaan van Jan Out. Solist: George van Renesse (plano). DINSDAG Kon. Schouwburg: Toneelgroep Cen trum met „Slippers" van Alan Ayckbourn. 8.15 uur nam. Kurzaal: Populair Opera Concert door de Stichting Haagse Leken Ope ra. M.m.v. Marijke v. d. Lugt (sopr.), Jos Borelli (bariton) en het West-Ne derlands Symphonie Orkest o.l.v. Coen Ruivenkamp. Uitgevoerd wordt werk van o.a. Verdi, Mascagnls en Giorda no. 8.00 uur nam. WOENSDAG Kon. Schouwburg: Nederlandse Co- medie met de Haagse première van ..Philadelphia here I come" van Brian Friel. HAAGSE BIOSCOPEN Hollywood: „Wilde nacht In Jericho". Kriterion: ..Cash? Cash!". Metropole-Tuschinski: „Zorg dat Je d'r uitkomt", a.l. Odeon: „The Comedians". Olympia: ..Don't make waves". Passage: „Zo gezegd, zo gedaan!" a.l. Rex: „Liefedsnachten In de Taïga". Roxy: „Het commando der wrake". 14 Jaar. Seinpost: „Tel uit je winst". Studio de Luxe: „Aan een zijden draad". Apollo: „4 for Texas". Asta: „Play time". Bijou: „Bedazzled", 18 Jr. Camera: „Benjamin". Cineac: „TTieuw-Gulnea, paradijs der Papoea's" (overdag plus nws. en te kenfilm. Za.-. zo.- en wo. ml. „Sjors en SJimmie, a.l. City: „Vrouweneer op z'n Italiaans" Corso: „Irma la douce". Du Midi: „Louis de Funès als oliemag naat". Euro Cinema: „The sound of music". Flora: „Naakt om te leven". Studio 2000: „Les parapluies de Cher bourg". Thalia- „Fantömas contra Scotland Yard". De Uitkijk: „Morgan, a suitable case for treatment". West-End: „De twaalf veroordeelden" ZONDAG Oude Rijn 3: Pinkstergem. Spr. dhr. Klaaysen. 2 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastr.)Politiek tref- punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal)! Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 nam. WOENSDAG Lakenhal: Concert Toonkunst-orkM» o.l.v. Henik Brlër. 8 uur nam. Rest. De Doelen: Aandeelhouderav#. gadering Wernink's Beton en Aajin». mlng Maatschappy 4 uur nam. Stadsgehoorzaal (Koffiekamer) Lunchbyeenkomst Ned. Maatachappl voor Nijverheid en Handel. Spr. staat secretaris H. J. de Koster over „Ne- derland In Europa". 12.30 uur nam. Gebouw Ohr. Belangen Vrouwenbond C.N.V. Jaarverg. 8 uur nam. Stadhuis (Trouwkamer): Spreekuw sociale raadsvr. 4-6 uur nam. DONDERDAG Holiday Inn; Jaarverg. Leidsche V*rp van Industriëlen 5 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Liefdesdossier van een tt K1 lefoniste" 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en d.ll k< uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, Studio: „Het ïyk van de derde ets, ge", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur, Luxor: „De blonde van Peking", li Ir. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond» 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Tranon: „Point Blank". 18 jr. Dm 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.16 41 7 en 9.15 uur. Lldo: „Zo gezegd, zo gedaan", «Ui 19C leeftijden. Dagelijks 2.30, 7 en 9.lrf uo Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 0.15 uur.] le^. Rex: „De karate killers", 14 jaar. Dt lelijks 2.30, 7 en 9.15. Zondag: flJ4. 7 en 9.16 uur. TENTOONSTELLINGEN Allemansgeest: Tentoonstelling sohli deryen en perkamenten panel» Dieuwke Kollewyn. (t/m 30 Juni) Molen „De Valk" Molenmuseum di gelijks (behalve 's maandags) 10 m voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 nam. Lakenhal: Tentoonstelling „Roncto Rembrandt" (verzameling Daan 0i vat). Werkd. 10 uur voorm.6 uui nam.; zon- en feestdagen 1-5 uur naa (tot 16 Juni.). De Lakenhal: Dag. 105 uur; zont 15 uur. Ryksmuseum van Oudheden (Ri penburg 28)Werkd. 10 uur voorm, 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Ryksmuseum voor VoLkentundi (Steenstraat 1): dag 10—6 u.; 'szoi ciags 1 5 uur nam. RUksmuseum voor Voikenkundi Tentoonstelling Collectie Kaempfi van Japanse Kunst. Werkd. 10 uc voorm. tot 5 uur nam.; zondags 1- uur nam. (tot eind mei). Ryksmuseum voor de geBChledenl der natuurwetenschappen: Dag. 10- uur zond 1-4 uur Ned.-Legermuseum: Geopend maandi tot en met vrydag 9 uur voorm. 6 n nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur nai Wassenaar (Kunstzaal Heufi)f b Tentoonstelling van werk van Kar ar) Colnot en Guy van Hardenbroek - r, Geopend maandag t/m zatdag 10 uur voorm. - 5 uur nam.; bovendii 1111 dinsdagavond 8-10 u.; zondags en 3( ere Pinksterdag gesloten, (t/m 6 Juni m Universiteit: Lelds AkademW rï; Kunstcentrum. Tentoonstelling schildi rijen Vincent Hamel. Geopend maal dag t/m vrijdag 9 uur voorm. - 6 B 0P nam. (tot 9 juni). et Jor< Avund- en nachtdienst der apotheh Geopend voor spoedeisende gevalle ifr Apotheek Voorschoten is op 26 mei gesloten van 's morgens 8 tot 's avonds 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallenbi te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apc !en theek zijn de gehele week geopend, q( WEEKEINDED1EMST DER Ug° HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad011 plege men de eigen hulsarts, daan rf|a tot zondagnacht 24 uur de dokten] Ir telefoon 222 22. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) .1 1 a S 1 I 1 I M Amsterdam onbewolkt 17 8 Den Helder onbewolkt 14 10 Ypeiiburg mist 17 6 Vlissingen mist 17 9 Eelde zwaar bew. 16 8 De Bilt onbewolkt 18 7 Twente onbewolkt 14 6 Eindhoven onbewolkt 18 8 Zuid-Limburg onbewolkt 15 5 Helsinki geh. bew. 10 2 Stockholm licht bew. 15 5 Oslo licht bew. 17 10 Kopenhagen licht bew. 12 5 Aberdeen zwaar bew. 11 4 Londen mist 17 8 Brussel half bew. 18 7 Luxemburg half bew. 13 6 Bordeaux half bew. 10 Berlijn onbewolkt 11 4 Frankfort licht bew. 14 -1 München geh. bew. 13 4 Zürich zwaar bew. 16 15 Genève licht bew. 17 7 Locarno licht bew. 19 6 Wenen zwaar bew. 16 9 Innsbruck licht bew. 14 3 Belgrado zwaar bew. 27 15 Athene onbewolkt 30 20 Rome geh. bew. 24 18 Barcelona licht bew. 20 11 Madrid zwaar bew. 23 11 Mallorca onbewolkt 23 9 A..

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2