Aandacht bepalen tot klein aantal projecten LOONPAUZE Noord-Korea in diskrediet bij Peking FAO-directeur-generaal Boenna Twee oogsten Lof Federatie van Mitterrand wil wel in nieuw Frans kabinet Colin-Bendit DIPLOMATIEKE ACTIVITEIT ROND VIETNAM Besparing Mobiliteit Bankdirecteur kreeg ervan langs MET EEN ENKEL WOORD PARTIJ BAAS KIM II-SOENG LEEFT ALS DE KEIZER VAN CHINA l l "I HAAGS AG E N D ZAMBIA ERKENT BIAFRA f 11 6 PAOTNA S LFTDSCH DAGBLAD DINSDAG 21 MEI 1968 WAGENINGEN (GPD) De voedsel- en landbouworgani satie van de Verenigde Naties (F.A.O.) is begonnen met de sa menstelling van.een „wereldplan voor de ontwikkeling van de landbouw". Zij probeert daaarmee vast te stellen hoe de wereld- produktie, handel en verbruik van agrarische produkten, die een centrale plaats innemen in de meeste ontwikkelingslanden, zich de komende twee decennia kunnen ontwikkelen. Het plan zal voor de F.A.O. en andere hulpverlenende organisaties een belangrijk hulpmiddel worden om de „ontwikkelingskoers te bepalen". Vervolg van pagina 1. Dit zei vanmiddag ir. A. H. Boer ma, de Nederlandse directeur-gene raal van de FAO, op een bijeenkomst in Wagenlngen. Omdat bij hulp aan ontwikkelings landen één project in één strategi sche sector meer waarde heeft dan tien projecten die min of meer luk raak zijn begonnen, zal de aandacht van de FAO onder leiding van ir. Boerma worden geconcentreerd od een beperkt aantal gebieden die de hoogste prioriteit verdienen. Door n ieuwe mogelij kheden met zaa izaden zijn b.v. de afgelopen jaren nieuwe soorten voedselgewassen (rijst, tar we, mals en sorghum) ontwikkeld, die tot een grote vermeerdering van de opbrengst kunnen leiden Eén van de landen, die hiervan al hebben geprofiteerd is India, dat kort gele den nog met spoed voedselhulp moest vragen, maar dit jaar mede door verbeterde werkmethoden een met 25 procent gestegen graanproduktie heeft. Een andere mogelijkheid om de produktie te vergroten, aldus de heer Boerma. is het Invoeren van meer dan twee oogsten per jaar, hetgeen in tropische gebieden heel goed mo gelijk is, wanneer in één .iaar ver schillende produkten worden ver bouwd. Bij een experiment hiermee werd1 op de Filippijnen een opbrengst per hectare verkregen die vier tot vijf keer groter was dan de normale produktie in Nederland. Een van de grote problemen waarmee de FAO in ontwikkelings landen kampt, is het eiwittekort. Dit is zo alarmerend dat een speciaal adviesorgaan van deskundigen er voor heeft gewaarschuwd dat de we reld een crisis tegemoet gaa t als niet spoedig een oplossing wordt gevon den. Al wordt terecht grote aan dacht besteed aan de ontwikkeling van synthetische eiwitten, de conven tionele eiwitten verdienen nog altijd de grootste aandacht, aldus de di- recteur-genraal. Zeventig procent van de eiwitvoorziening is afkomstig van platnaardig voedsel voornamelijk gra nen. En de vergroting van de graan produktie kan dus ook in dit opzicht belangrijk zijn. De eerder genoem de adviescommissie heeft vorig jaar gerapporteerd dat meer dan 300 mil joen kinderen door gebrek aan vol doende proteïne en calorieën ernstig achtergeblevpn zijn in hun geestelijke en lichamelijke ontwikkeling. In een uiteenzetting over het werk van de F.A.O. in het algemeen en een Vervolg van pagina 1 IR. A. H. BOERMA terugblik op het werk dat hij inder tijd als uitvoerend directeur van het wereld voedsel-programma heeft ver zet. besteedde de heer Boerma bij zondere aandacht aan Nederland, „het eerste land dat zich verplichtte om één procent van zijn bruto na tionaal inkomen aan ontwikkelings hulp te besteden. Nederland was het eerste land dat assistenten-deskundi gen aan de ontwikkelingspro gramma's ter beschikking stelde. Vandaag werken meer dan 80 Ne derlandse assistentdeskundigen in buitendienst 'van de FAO. Nederland heeft 100.000 dollar beloofd om de FAO met het samenstellen van het „wereldplan voor de landbouw" te helpen. Nederland is één van de landen die het meeste bijdragen aan het wereld voedsel programma". PARIJS De Franse niet-commu- nistische linkse federatie (FGDS) van Mitterrand heeft gisteravond laten weten dat ten volle bereid is re geringsverantwoordelijkheden te aan vaarden. Een lid van hat politieke bureau van de FGDS verklaarde dat zijn partij in vervolg op besprekingen die reeds gevoerd werden met vakbonds organisaties de communistische par ty een ontmoeting zal voorstellen, die misschien vanavond zal plaats hebben. De FGDS zal ook in con tact traden met de Nationale Bond van Onderwijzend Personeel en de Franse Studentenband UNEF. Met ingang van vandaag staakt het voltallige personeel van de Fran se radio en televisie ORTF met uitzondering van een aantal mensen die belast zyn met de verzorging van een onpartijdige voorlichting. zo heeft het vakbondscomité van de ORTF in een communiqué bekend gemaakt. Het eist een fundamentele wijziging in de structuur van de Franse radio en televisie, die een objectieve voorlichting moet garande ren. In de eerste plaats moesten de directie en de hoofden van de ac tualiteitsafdelingen worden ontslagen. BRUSSEL (ANP) De Belgische veiligheidsdienst heeft de Paryse stu dentenleider Cohn Bendit de toegang tot België ontzegd. Ook andere leiders van d>e Parijse studenten, die d'oor linkse Brusselse studentenorganisaties en een socia listische jeugdorganisatie waren uit genodigd om vanavond een solidari- teitsbijeenkomst in Brussel toe te spreken, zullen het land niet mogen binnen komen, zo hebben deze orga nisaties bekendgemaakt. Zij voegden eraan toe, dat de betoging niettemin PARIJS. SAIGON (AP, AFP) Een uitbarsting van diplomatieke ac tiviteit in Parys en andere hoofd steden heeft vanochtend de aandacht gevestigd op de mogelyke rol. die an dere landen kunnen spelen in de vre desbesprekingen inzake Vietnam. De Amerikaanse ambassadeur Ave- rell Harriman had vanochtend een ontmoeting met president De Gaulle, de Noordvietnamese delegatieleider Xoean Thuy had een afspraak om 5 uur. Ofschoon het beleefdheidsbe zoeken betreft, verwacht men toch, dat elk van hen met De Gaulle het standpunt van zyn regering zou be spreken. Morgen vliegt de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Stewart, naar Moskou om te spreken met zijn Sowjetrussische collega Gromyko. Zij zijn mede-voorzitters van het Indo- chinese vredesoverleg van 1954. De Amerikaanse delegatieleider in Parijs, Harriman heeft vandaag voor de radio verklaard, dat zowel Amerika als het door de communis ten geleide Nationale Bevrijdings front (FT/N) het erover eens zijn, dat er vrije verkiezingen in Vietnam ge houden moeten worden. Er is ech ter verschil van mening over de wijze waarop dit moet geschieden. De Vietcong heeft vanochtend drie provinciehoofdsteden en een vlieg veld met mortieren en terugstoot- loze geweren bestookt waardoor aan geallieerde zijde tenminste 65 man sneuvelden. Het Zuidvietnamese militaire hoofd kwartier maakte ook melding van een Vietcong-aanval op stellingen van een Vietnamees bataljon, 24 km ten noordwesten van Saigon. De aanval werd afgeslagen en 20 aanval lers vonden de dood. Bij de Zuid- vietnamezen vielen twee gewonden. zal doorgaan en dat er toch wel gezegd zal warden, wat de Paryse studentenleiders gezegd zouden heb ben. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Slul- tingsmiddag Ned. Ver. van Huisvrou' wen 2.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned, Gemeenten. 7-8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt 8.30-12 uur nam WOENSDAG Vestestr. 40: Microtheater „Impe rium' speelt „De dienstlift". 9 uur na middag. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. VRIJDAG Dn Burcht K.V.P. Burgerij-avond, Witte Singelplan 8 uur nam. Rest. Van der Heijden: Jaarverg. V. V V Lelden. 6.15 uur nam. Auberge fran?aise (Kloksteeg 19): Café-chantant m.mv. Peter de Jong. Donald van Hooven, Leny Bouman en Jan-Pleter Boutens. 9 u nam. ZATERDAG Vestestr. 40: Micro-theater „Impe rium" speelt „De dienstlift". 9 uur nam. Jeugdbultencentrum de Korte Vliet: Concert Jeugdkamerorkest Leiden 8.30 uur nam ZONDAG Ontmoetingscentrum bij Antonius- kerk: Tentoonstelling van schilderijen G. J. A. v. d Berg 10 uur voorm. 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln 1Gem. voor oorspronkelijk christen dom alf. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur, zondagssohool; 11.30 uur avondmaal. MAANDAG De Lakenhal: Jaarverg. Ver. van be langstellenden in de Lakenhal. 5 u. nam. De DoelenLeidse Amateurfo tograf enver. Joop Pleëte over heden daagse films. 8 uur nam. Uit de nota, die de regering van daag de Kamer heeft gestuurd, blijkt dat de regering bang is, dat er teveel beslag wordt gelegd op de loonruim te voor volgend jaar, waarmee wordt vooruit gelopen op een verbetering van de produktiviteit, die nog niet is verdiend. Vooral de in verschillen de contracten overeengekomen ver korting van de arbeidstijd (door de regering teruggebracht tot een kwar tier) drukt zwaar op de loonruimte van 1969. De regering verwacht, dat de nog af te sluiten contracten niet zullen uitgaan boven hetgeen in de reeds overeengekomen c.a.o.'s. die een gemiddelde loonkostenstijging van 7 procent te zien geven, is be paald. Zonodig zal minister Roolvink gebruik maken van zyn bevoegdheid tot onverbindendverklaring. Hoewel de conjunctuur een ople ving vertoont en de export is toege nomen (13 procent beter dan in het eerste kwartaal van vorig jaar) ziet de regering geen mogelijkheden tot herstel van het evenwicht als de loon ontwikkeling niet in toom wordt ge houden. Er is weliswaar een over schot van 70 miljoen gulden op de lopende rekening van de betalings balans. maar minister De Block van Economische Zaken acht dit, gezien in het licht van de internationale ontwikkeling, nauwelijks een verbete ring. De moeilijkheid is bovendien, dat niet alleen de uitvoer, maar ook de invoer stijgt, terwijl het aantal ar beidsplaatsen daalt onder invloed van de tendens tot rationalisatie. Mati ging van de loonontwikkeling draagt naar het inzicht van de regering bij tot gelijktijdige verbetering van de werkgelegenheid en de betalingsba lans. Daarnaast dringt zij bij" het be drijfsleven aan op het treffen van aanvullende maatregelen op het ge bied van de besparingen (spaarloon, winstdeling op verbetering pensioe nen). De regering stelt zich voor bij de Indiening van de rijksbegroting 1969 nader op de besteding van de 510 miljoen gulden in te gaan. Uit de no ta wordt slechts duidelijk, dat het geld zal worden gebruikt om de ge bieden met hoge werkloosheid een nieuwe industriële impuls te geven, de gemeenten meer financiële arm slag te bieden (hogere uitkering uit het gemeentefonds) voor de uitvoe ring van aanvullende openbare wer ken en de particuliere bouwactivitei ten op te voeren. Dat laatste wil de regering bereiken door de premiere geling voor verbetering en splitsing van boerderijen ook van toepassing te verklaren voor bedrijfsruimten voor ambacht en detailhandel. Om de regionale arbeidsmobiliteit te bevorderen denkt de regering aan een tegemoetkoming in de reiskosten van pendelende arbeiders, omscholing op centra voor vakopleiding van werkloze arbeiders afkomstig uit de mijnbouw, de textiel, de strokarton enz. Een suppletieregeling voor werk loze arbeiders, die lager gehonoreer de arbeid aanvaarden, een betere be zetting van de arbeidsbureaus, waar door de plaatsing van werkzoekenden kan worden bespoedigd. Tenslotte blijft de aandacht gericht op de be roepsopleiding van schoolverlaters, hoewel op dit punt gezien de vraag dit jaar geen moeilijkheden worden verwacht. Minister Schut van Volkshuisves ting stelt een aanvullend contingent van 100 woningwetwoningen beschik baar, om de plaatsing van jeugdigen op leerlingbouwplaatsen mogelijk te maken. VAALS (GPD) In een van de banken in Vaals heeft de direc teur gisteren enkele behoorlijke meppen met een wandelstok toe bedeeld gekregen. De klappen werden uitgedeeld door een 71- jarige man, die ofschoon hij geen tegoed meer bezat toch weer geld wilde komen afhalen. Toen de bankdirecteur hem verzekerde, dat zijn tegoed opgesoupeerd ivas, greep hij naar zijn wandelstok en timmerde er lustig op los. BINNENLAND Senator veroordeeld Het Am sterdamse Gerechtshof heeft in ho ger beroep het 44-jarige eerste ka merlid voor de PSP. de lieer O. M. Boetes uit Heiloo, wegens bevorde ring van desertie ver oor die eld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier weken. Nadat de Alkmaarse rechtbank de 'senator in eerste in stantie tot een boete van f 300 had veroordeeld had in hoger beroep de procureur-generaal twee weken voor waardelijk en een beste van f 500 tegen hem geëist. In april vorig jaar had de senator een toen al enige maanden van zijn onderdeel in Den Bosch gedeserteerde landmacht mi litair, die ondervoed was en in de provokelder in Amsterdam verbleef, in zijn huis in Heiloo opgenomen. C.a.o. baggerbedrijf De dreigen de kritieke situatie in liet baggerbe drijf is afgewend. Werkgevers en werknemers zijn het eens geworden over een nieuwe c.a.o. met terugwer- I kende kracht tot 1 april. Het bete- j kent een aanzienlijke verbetering voor de werknemers. Deze zagen na concessie te hebben gedaan op het stuk van grond-loonstijging hun uit eindelijke voorstellen voor bijna 100 pc-t. gehonoreerd. Roofoverval opgelost Een 23- 1 jarige in Amsterdam wonende Duit- I ser, die vrijdag op een boekhande- laar aan het Rapenburg in Amster- i dam een overval pleegde en zater- I dag werd gearresteerd, heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. Van de geroofde f 160 is niet veel meer te ruggevonden. Zijn slachtoffer, de 54- I jarige boekhandelaar F. Molenwater de la Rive Box heeft geen blijvend letsel opgelopen. Zedenmisdrijf bekend De man, die zich zondagmiddag in Den Haag zeer ernstig heeft vergrepen aan een 11-jarig schoolmeisje, heeft zich bij de politie gemeld. Het is een 25-jarige metselaar. De man is gehuwd, maar leeft gescheiden van zijn vrouw. Hij bekend'e vlot. Philips-computer voor giro Mi nister Bakker van Verkeer en Wa terstaat heeft gistermiddag voor de I PTT de eerste elektronische reken- machine besteld, die Philips-compu- j terindustrie aan een gebruiker buiten het eigen concern levert. De compu ter zal worden ingeschakeld bij de boekingsadministratie van de giro dienst. Daardoor zal het in de toe komst mogelijk zyn om het hele pro ces van opdracht, overschrijving en storting in één dag uit te voeren. De i Philipscomputer is „op de teken plank" gekocht 'prijs ongeveer vijf i miljoen)Wordt de computer ge- schikt bevonden, dan zullen er voor 1970 nog vjjf van dergelijke reken automaten worden besteld. Stresemann-medaille Minister Luns heeft vandaag in Mainz de gouden medaille in ontvangst geno men die het Wesfcduitse Stresemann- genootschap hem eerder deze maand toekende voor zijn wenk op het ge bied van de Europese eenmaking. Het nieuwe erelid van het genoot schap herinnerde in een dankrede aan de ongunstige omstandigheden waarin de in 1929 overleden Duitse minister van Buiten 1. Zaken Gus- tav Stresemann, ondanks alle binnen- en buitenlandse weerstanden, de vor ming van een nieuw Europa na streefde. BUITENLAND Laat tijgers met rust Vroeger was een toerist naar oostelijk-Paki stan er niet geweest als hy niet had deelgenomen aan een tijger jacht. Die zijn nu verboden. De toeristen hebben by na aille tijgers doodge schoten. In 1940 waren er naar schatting verscheidene duizenden, nu zyn er nog maar een paar hon derd. Onrust in Chili De politie van Santiago, Chili, heeft waterslangen en traangas gebruikt om stakende onderwijzers en leerlingen te verja gen die in de binnenstad demon streerden. De demonstraties, de grootste in tien achtereenvolgende dagen van straat-agitatie, concen treerden zich op pogingen toegang te krijgen tot het gebouw van het nationale congres, waar president Frei vandaag zijn jaarverslag aan het land zou uitbrengen. De politie schat dat ongeveer 400 personen deelnamen aan de demonstratie en dat 20 personen, onder wie een lid van de Kamer, gearresteerd werden. De onderwijzers zijn al 53 dagen in staking uit protest tegen de omvang van de door de regering voorgestel de salarisverhogingen. EEG en Zwitserland Zwitser land heeft verzocht deel te mogen nemen aan alle besprekingen tussen de EEG-landen en Engeland. De Europese commissie acht het hl de huidige omstandigheden „pre matuur" over het Zwitserse bezoek te beslissen. Jonas naar Moskou De Oosten rijkse president Jonas is gisteren voor een bezoek van zes dagen aan de Sowjet-Unie in Moskou aangeko men. Hij werd vergezeld van zijn vrouw en minister van Buitenlandse Zaken Waldheim. Springkikkers Een makelaar in onroerende goederen met soepele vingers, kietelde zondag in Angels Camp, Califomië, zyn vierjarige kik ker naar de overwinning in de inter nationale wedstrijd kikker-springen, die is geïnspireerd op een kort ver haal van Mark Twain. Corrosion, een 15 cm lange kikker, maakte een sprong van meer dan zes meter en liet zyn dichtstbijzijnde concur- renl 40 cm achter zich. Mo boetoe moet rusten President Moboetoe van Kongo gaat een rust kuur van drie weken in Rome doen. Moboetoe zal in Rome een bezoek brengen aan de paus. Het zal de eerste Europese reis van de presi dent zijn sinds hij 24 november 1965 aian het bewind kwam. Nieuwe „Bonnie en Clyde" Na een jacht over 40 kilometer zijn een man en een vrouw gearresteerd, die in een supermarkt 155 dollar hadden geroofd en moderne uitgaven van Bonnie en Clyde bleken te zijn. Ze hadden een pdstool en een afge zaagd jachtgeweer onder een deken in hun wagen en in het tasje van de dame werden foto's van de filmserie van Bonnie en Clyde gevonden bene vens een foto van haarzelf in een klassieke Bonnie-pose, met een ge weer in de hand. Eilandbevolking geëvacueerd De bevolking vam het Indonesische eiland Nila. enkele duizenden zielen, is overgebracht naai* Band a in ver band met de uitbarsting van de op Nila gelegen vulkaan Berapi op 7 mei. By de uitbarsting zijn geen slachtoffers gevallen. Dreigende crisis in Luxemburg Premier Wemer van Luxemburg heeft gisteren gedreigd het parlement te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven, als de socialisten met wie zijn Sociaal-Christelijke Par tij de regering vormt, hem niet een stemmig steunen. De eerste-mlnister liet dit dreigement horen, nadat de socialistische fraotieleider Krieps op een partijcongres vorige week had gezegd, dat Werner „niet uit het hout van werkelijke premiers is gesne den". Bekneld Jack Selllck een man die om het middel 1,47 meter meet zette zich in een restaurant bij de Engelse stad Bristol neer voor een stevig maal maar hy at iets te veel. Hy raakte bekneld tussen de aan de vloer vastgeschroefde tafel en stoel en het kostte het personeel veertig minuten om de boel los te maken en hem te bevrijden. „Ik schaamde me dood", zei Jack later. Vonnissen in Zagreb Zes jonge Joegoslaviërs, in de leeftijd van 19 tot 24 jaar, zijn gisteren in Zagreb tot gevangenisstraffen variërend van drie-en-een-half jaar voorwaardelijk tot een jaar voorwaardelijk veroor deeld wegens „activiteiten tegen het volk en de staat en verspreiding van vijandige propaganda". Zy hebben volgens het officiële Joegoslavische persbureau Tanjoeg vorig jaar anti- regeringspamfletten verspreid. Indische premier in Australië Premier Gandhi van India is vandaag in Sydney aangekomen voor een be zoek van zes dagen aan Australië. De besprekingen die zy er zal voeren zul len in de eerste plaats de handel be treffen. Onderscheiding voor Nederlander De voormalige Nederlandse ambas sadeur in Zuid-Afrika, dr. Jan van den Berg, is tot erelid gekozen van de Z uidafrikaanse Academie voor Wetensohap en Kunst. Het is de eer ste keer dat een buitenlandse diplo maat deze onderscheiding te beurt viel. Dr. van den Berg, die een be zoek aan Zuid-Afrika brengt en het besluit van de Academie de kroon op zijn bezoek aan de Republik noem de, was van 1948 tot 1962 Nederlands ambassadeur in Zuid-Afrika. In die tyd kreeg hij zeer veel vrienden in het land. Russisch protest in Athene De Sowjet-Unie heeft in een gisteren aan de Griekse ambassade in Moskou overhandigde nota geprotesteerd te gen de „uitdagende actie van Griekse militaire vliegtuigen tegen Sowjet russische oorlogsschepen in de Mid dellandse Zee", zo meldt Tass. Vol gens de nota hadden op 7 mei twee Griekse vliegtuigen van het type F- 84 een luchtaanval op de schepen ge simuleerd, waarbij zij tot honderd meter daalden. In de nota wordt ge vraagd om strenge bestraffing van de schuldigen en doeltreffende maat regelen om dergelyke incidenten te voorkomen. ADVERTENTIE Fa. D. LADAN Molenstee; 27 (by Doezastraat) Leiden Telefoon 21375 Specialist op het gebied van aluminium jalouzieën. HONGKONG (GPD) In Chinese ogen is Noord-Korca een revisio nistische koers ingeslagen en drukt de voetstappen van Moskou. Al een jaar geleden zijn uit de Pe- kingse winkels in Hongkong plot seling alle litteratuur en postzegels uit de „democratische volksrepu bliek Korea" verdwenen. De Chi nese pers besteedt nauwelijks meer aandacht aan Noord-Korea. Zelfs over het overal elders druk- beschrcven „Pueblo-Incident" ver schenen slechts korte berichten en officieel heeft Peking zich niet met de affaire ingelaten. Het „Bulletin van de culturele revo lutie." een krant die wordt uitge geven door het revolutionaire hoofdkwartier van het gemeente bestuur in Kanton, heeft nu ech ter een fors bericht gepubliceerd over de revisionistische clique in Noord-Korea. President en party- leider Kim Il-soeng werd als een „door en door contrarevolutionaire revisionist" afgeschilderd, die het leven van een aristocraat, miljo nair en bourgeois-element leidt. Zyn particuliere woning in de Tsjinkanbergen, in de buurt van de hoofdstad Pjongjang, zou een luxueus ingericht slot zyn en van waar men een schitterend uitzicht heeft op de Moetanberg en de ri vieren Taedong en Poetoeng. Kim Il-soengs landgoed wordt vol gens het blad aan alle kanten door een hoge muur omgeven en zou enige tienduizenden vierkante me ters groot zyn. By alle ingangen van het paleis staan wachtposten en men moet zes deuren passeren voordat men op het binnenste hof arriveert waar de partychef resi deert. In dat binnenste van het pa leis verzorgt een reusachtige scha re bedienden de president, die een leven zou leiden dat zich van niets onderscheidt van het leven dat in- dertyd de keizer zich veroorloofde. Daarnaast bezit Kim Il-soeng nog overal in het land villa's. Eén daarvan ligt midden in een bos, by een voorstad van Pjongjang, een ander in een toeristenoord er gens in de Tsjinbergen en een der de by de warme bronnen van Tsjoejoeeh. Het Kantonse blad noemt er nog een paar en be weert dat Kim Il-soeng, al kan hy al die bezittingen slechts een paar dagen per jaar de eer van een persoonlyk bezoek aandoen, niet temin alles voortdurend bezet houdt met een groot aantal be dienden, soldaten en veiligheids beambten. De Noordkoreaanse president wordt bovendien verweten dat hy een aanhanger is van de vooroudercul- tus. Hy zou de graven van Zyn ouders en voorouders hebben la ten overbrengen naar Wantsjiasti, waar te hunner ere een aparte be graafplaats is aangelegd. Voor het onderhouden van dit kerkhof zou een speciale bemanning zyn ge- recruteerd. Het aannemen van steekpenningen en andere vormen van corruptie zyn onder de revisionistische amb tenaren in Noord-Korea aan de or de van de dag, aldus het „Bulletin van de culturele revolutie". Er worden grote diners gegeven en geschenken uitgewisseld. Toen de minister voor de PTT in 1965 zyn zestigste verjaardag vierde, re serveerde hy enkele honderden ta fels voor een feestmaaltyd, die twintig wong per persoon kostte. Alle kopstukken van party en re gering zaten aan die maaltyd aan en brachten de jarige bewindsman geschenken, in waarde variërend tussen honderd en tweehonderd wong BIOSCOPEN Camera: „De hel op het strand' Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. 2odJ dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. 1 Studio: „Accident". 18 Jr. Dagelijh 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4a 7 en 9.15 uur. Luxor: „Pecos houdt opruiming" u jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zo» dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trtanon: „Mat Helm en de verdruk, kers", 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 911 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uit Lldo: „Een miljoen voor zeven moo:, den". 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 911 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Rex:. „Ontnapping uit IstanboeP jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. zV. dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Allemansgeest: Tentoonstelling «hs derijen en perkamenten panel# Dieuwke Kollewijn. (t/m 30 Juni) Het Duivenhuys (Rapenburg 941' Expositie grafiek Hennanus Berseriï (tot 23 mei). Galerie v. d. Vllst (Botermarkt Expositie Rob Clous en Frans de Wli Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 ué voorm, 6 uur nam (t/m 24 Molen ..De Valk' Molenmuseunj ut gelijks (behalve 's maandags) 10 voorm.- 5 uur nam. 's zondags 1-6 nam Lakenhal: Tentoonstelling „Ronde* Rembrandt" (verzameling Daan QÏ vat) Werkd 10 uur voorm. 5 u» nam.; zon- en feestdagen 1-5 uur nas (tot 16 juni.). Rijksmuseum van Oudheden (fe penourg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam Legermuseum (Pestbulslaan)19 uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkundt (Steenstraat 1): dog 10—5 u.; ro> dags 1 - 5 uur nam Rijksmuseum voor Voikenkim4 Tentoonstelling Collectie Kaempli f van Japanse Kunst. Werkd. 10 u; ar voorm. tot 5 uur nam.; zondags 1- uur nam. (tot eind mei). L" Rllksmuseum voor de geschiedt: der natuurwetenschappen: Dag it uur zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heul! Tentoonstelling van werk van Ka Colnot en Guy van Hardenbroek Geopend maandag t/m zatdag 10 uur voorm. - 5 uur nam.; bovendii dinsdagavond 8-10 u.; zondags en i Pinksterdag gesloten, (t/m 5 Jusl Universiteit: Lelds Akademls Kunstcentrum. Tentoonstelling schljd rijen Vincent Hamel. Geopend mui dag t/m vrijdag 9 uur voorm. - 5 nam. (tot 9 juni). 06 Avond- en nachtdienst der apotheki aa; Geopend voor spoedeisende gen len, ook op Hemelvaartsdag: apothe D. C Kok, Rapenburg 9, tel. 248 Apotheek R. van Breest Smallenbc1(01 te Leiderdorp en Apotheek Vooric! !M ten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek 16 op zo (re dag 19 mei en op Hemelsvaartdag |l.. sloten van 8 uur tot 22 uur. iei WÏEREINDED1EN8T DER iflQ HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur railce' plege men de eigen hulsarts, daai "j0 tot zondagnacht 24 uur de doktqF telefoon 22 222. WOENSDAG Koninklijke SchouwburgTonee groep Theater: „Eindeloze liefde".' uur nam. Dillgentia: Sigma Stichting bloemen bloeien", 8.00 uur nam. at LAGOS f AP) Zambia heett teren als vierde Afrikaanse staat afra erkend. De minister van Bulto land.se Zaken van Zambia Karnat zei dat zyn regering er van overt"^ was, dat de „erfenis van haat, door deze verschrikkelijke oorloj Nigerië wordt achtergelaten het mogelijk heeft gemaakt een basisj vinden voor de politieke eenheid fi Biafra en Nigerië". In Lagos is bekendgemaakt dat Nigeriaanse troepen die zondag R k Harcourt innamen en de omsingeï van Biafra voltooiden het gebied de Ibo-stammen niet zullen binre dringen om daarmee een fase te Y' my den die de bloedigste zou kuni mr worden in deze oorlog. Volgens w« «v nemers tracht Lagos op deze wM Ojoekwoe tijdens de vredesonderhi delingen die donderdag in Kamp beginnen te dwingen afstand te di van zyn eis van afscheiding. Ojo kwoe liet er echter gisteren g* twyfel over bestaan dat hy nooit afscheiding zou opgeven. In een i ig diorede kondigde hij de guenü ,n) aan. WEERRAPPORTEN (Vaii hedenmorgen 7 oor) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome zwaar bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. mist zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. 11 7 11 -0 12 6 li 5 dag Zuid-Limburg zwaar bew. 11 6 1 12 8 'l 15 6 10 4 10 3 J 12 6 J regen half bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar ■>ew. zwaar bew. zwaar bew. regen regen geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. 5 ch 4 ii der S to

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2