Hockeyteam onproduktief Kraan heeft de leiding Triomf voor Lucky en Double Dutch Algeheel falen van Nederlandse judoka's Overwinning op Polen (2-0) had aanzienlijk groter moeten zijn Drie zeges van Van der Helm West-Duitsland triomfator Hoogtepunten waren schaars bij zei li vedsl rijden Koersen Alkmaar PAOTNA 8 MAANDAG 20 MET 1968 LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - SPOKT - LEIDSCH DAGBLAD - SPOUT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPOUT - LEIDSCH DAGBLAD „Noord" het beste Produktenrenneu op Duindigt EINDHOVEN (GPD) On danks een positief resultaat van 20 tegen Polen verkeerden spe lers en leiders van het Nederland se hockeyelftal gistermiddag niet in een bepaald uitbundige stem ming. Hans Schnitger. lid van de drie mans-commissie die de na tionale ploeg formeert, gebruikte meteen na afloop de kwalificatie ..matig, zeer matig zelfs. Het had minstens 60 moeten zijn". Coach Plet Bromberg die hal verwege de tweede helft een keer vertoornd uitriep: „Gaan jullie nou eindelijk eens hockyen, jullie moeten je schamen!" was desondanks niet al te pessimistisch gestemd. Nadat hy nddvoor Kick Thole op licht ver wijtende toon had duidelijk gemaakt dat deze enkele toch wel zeer een voudige kansen had gemist, zei hij: ..Dit elftal heeft toch zeker wel mo gelijkheden. Het team kan zich ten minste kansen scheppen. Maar ja, als die niet benut worden Thole la echter nog te enthousiast, nog niet koel en berekend genoeg om die kansen allemaal te gebrui ken". Het Nederlands elftal sinds de zege van drie weken geleden op Frankrijk aanmerkelijk gewijzigd, bleek gisteren vooral defensief zeer veel aan kracht gewonnen te hebben. Rechtshalf De Lanoy Meijer, lange tijd uitgeschakeld door een hinderlijk abces en linksachter Sebo Ebbens, toonden aan dat zij voorlopig nog onmisbare krachten zijn. Vooral Eb bens maakte dat duidelijk met wer kelijk voortreffelijk spel. Hij en de Jubilerende Theo Terlin- gen. die gisteren zijn 75ste interland speelde, moesten overigens nogal wat extra werk verzetten, aangezien aanvoerder Fokker niet zijn beste dag had en zich enkele keren liet verleiden tot wat „klungelwerk". De Polen, die conditie, stickvastheid en het snel spelen van de bal als wa pen hanteerden, slaagden er evenwel niet in van dat „klungelwerk" te pro fiteren. Weliswaar kwamen ze en kele keren gevaarlijk in de cirkel, maar ze konden daarvan geen pro fijt trekken, enerzijds door te wei nig technische vaardigheid en an derzijds door het beheerste optreden van doelman Boks. Diens collega. Karpinsci, kreeg heel wat meer kar weitjes op te knappen, maar hij deed dat met veel bravour en kundigheid. Leeg doel Deze Karpinsci. wiens boven lichaam de omvang heeft van een ervaren bodybuilder, moest al in de zevende minuut snel in actie komen. Rechtsbuiten Frans Spits, die nog niet zijn beste vorm te pakken had. zette fel door en liep ongehinderd naar de olrkelrand. Karpinsci liep Prettig weekje voor Van Scbaik VLAARDINGEN De Amster dammer Johnny van Schaik heeft zaterdagavond in Viaardingen de uit gestelde partij om het kampioen schap van Nederland amateurs in het wcltergewicht tegen Lodi Koolmees uit Rijswijk op punten gewonnen. Op 8 aprtl jl. werd het gevecht tussen Van Schaik en de tweevoudige kam pioen van Nederland afgebroken na dat Koolmees in de tweede ronde een oogwond had opgelopen. Van Schaik sloot met zyn over winning in deze titelstrijd een bij zonder succesvolle week af. De Am sterdammer, die afgelopen maandag in de finale van het internationale toernooi van de NBB, de Deen Joer- gen Hansen op punten versloeg, was vooral in de tweede en derde ronde te sterk voor Koolmees. Van Schaik ving in de eerste ronde de agressieve RljswiJker goed op. waarna hij het gevecht volledig beheerste. Met zUn linkse directe en rechtse hoeker bouwde hij een ruime puntenvoor sprong op. tijdig uit, maar Spits liep langs hem heen. Trouwens, ook langs het nu lege doel Van dat moment speelde Neder land hoofdzakelijk met agressieve be doelingen, die vooral door linksbuiten De Keyzer met af en toe briljante 1 technische dingen werd benaderd zo als in de 17de minuut toen de Breda se speler tot de achterlijn was op gerukt en Thole de bal in drommpo- sitie aanbood. Thole sloeg echter mis, hoewel hy zich herstelde toen Frans Spits de voorzet van De Keyzer voor I het doel retourneerde: 1-0. Drie mi- i nuten later deed zich een zelfde si- tuatie voor. De Keyzer bracht de Poolse veidediging in wanorde met I een tientallen meters lange ren I waarbij hy drie tegenstanders met groot gemak passeerde, weer volgde een gave voorzet naar Thole, maar weer verzuimde de Larense midvoor I de bal te raken. Ditmaal was Spits niet aanwezig om in tweede instantie een kans te scheppen. Minder fraai De tweede helft liet minder een- zydig maar ook minder fraai spel zien. Nadat Smichielski uit een strafhoekslag tegen de beenbescher mers van Boks had geschoten en Fokker aan de andere kant uit een dergeiyke hoekslag een iets te hoge slag had geproduceerd, leek Thole in Het tweede Nederlandse doel punt gescoord door Buma. de dertiende minuut zyh gemiste kansen goed te gaan maken. Uit een moeiiyke positie loste hy met omge keerde stick een prachtig schot, maar richting en hoogte bleken te on nauwkeurig. Een tweede doelpunt moest beslist mogeiyk zyn on danks alle missers en het kwam dan ook hoewel pas in de 24ste mi nuut. Smichielski had zyn stick ge vaarlijk hoog gehanteerd en dat le verde een strafhoekslag op. Elffers Van Baasbank en Kleefstra leggen functies neer HAARLEM <GPD) Het bestuur van de Kon. Ned. Cricketbond heeft besloten om als proef voor een jaar de automatische promotie en degra datie in te voeren in de eerste klas. Vice-voorzitter Th. van Baasbank en competitieleider drs. B Kleefstra konden zich zoals zy al eerder hadden laten weten tydens de alge mene Jaarvergadering op 27 april daarmee niet verenigen en hebben besloten uit het bestuur te treden. Zij zullen voorlopig de lopende zaken af handelen. Van Baasbank maakte 13 jaar deel uit van het bondsbestuur, drs. Kleefstra ruim 25 Jaar. Vooral het vertrek van de competitieleider zal de nodige moeiiykheden veroor zaken. aangezien hy zyn lastige en ingewikkelde taak reeds jaren ver vulde. Br zyn nog geen opvolgers voor de vacatures, Swift-Combinalie OUD ADE Leo van Velzen heeft gistei en de vyfde rit van de zomercompetitie van de Leidse Ren en Toervereniging „Swift"-combina- tie verrreden op het parcours naby Oud Ade. in zyn voordeel beslist. Hy bleef in de eindsprint van een zes man sterke kopgroep met een volle lengte verschil zyn vluchtmak- kers de baas. De uitslag van de wedstryd over 55 km luidt: 1. L. van Velzen, 2. A. Hillebiand. 3. W. v. d. Berg. 4. Pe ter Akerboom. 5. Paul Akerboom, 6. L. de Jong. 7. R. Falleux, 8. K. Dorrepaal. Car Barning wist zich als enige nieuweling heel lang in de kopgroep van de amateurs te handhaven en dat leverde hem in zyn categorie een onbedreigde zege op. De uitslag luidt: 1. C. Barning. 2 H. Molkenboer. 3. B. van Ryn. By de A-aspiranten was Gys Zand bergen in het beslissende sprintje rapper dan zyn vluchtmakker Albert Meskers. De rit voor B-aspiranten werd ge wonnen door Carol van Ryn. Riet Heemskerk zegevierde by de .ames Tweed»» was Erna Meskers en dei de Hetty van Ryn. zette voor. De Lanoy Meijers stopte enkele meters binnen de cirkel met de hand waarna niet Fokker maar Buma inschoot. Doelman Karpinsci verwachte een klap in de rechter hoek en bewoog zyn ene been in die richting. Buma schoot echter voor uit en derhalve tussen de benen van Karpinsci door: 20. BREDA iANP) Bert van der Helm is de grote winnaar gewor den van het tafeltennistoernooi van Belcrum in Bieda, waar naast een belangrijk gedeelte van de Neder landse top ook deelnemers en deel neemsters uit België. West-Duitsland en Luxemburg achter de tafels kwa men. Van der Helm won alle num mers. Ook Mary van Ruiten speel- de drie finales, maar verloor met Stolk in het gemengd dubbelspel van Ellen Kort en Bert van der Helm. De belangrijkste uitslagen zyn: Ma ry van RuitenEllen Kort 2116, 1521. 2119. Dames enkelspel: hal- I ve finale 'finale: Mary van RuitenRia Bog- j mans 21—16. 21—16. Heren enkelspel: Finale: Van der HelmZandvliet 21—19. 21—18, 21—19. Dames dubbelspel. Finale: Mary van Ruiten Micheline StasEllen Kort Ria Bogmans 21—16. 1421. i 23—21. Heren dubbelspel. Finale: Van der I Helm'Reinecke-Suiskens 'Van Ham 22—20, 21—11, 21—19. Gemengd dubbelspel. Finale: Ellen Kort 'Bert van der Helm-Mary van Ruiten Solk 22—20, 21—19. korfbaldistrict ALMELO (ANP) Het districten- I toernooi korfbal, dat zondag in Al-1 melo werd gehouden, heeft een glo rieuze overwinning opgeleverd voor district noord van de KNKB. Het team. gevormd uit spelers van de noordeiykste drie provincies, kwam ongeslagen uit de strijd. Alleen te gen Oost moet met een puntenverde ling genoegen worden genomen. Al le ploegen wogen goed tegen elkaar op. Het favoriet geachte twaalftal van Zuid-West. dat vorig jaar win naar werd. speelde technisch zeer goed, maar in tactisch opzicht schoot men dlkwyls te kort. De eindstand was: 1. Noord 7 pnt.. 2. Noord-West 6, 3. Zuid-West 4. i Eigen berichtgeving WASSENAAR Een verrassing was zaterdag de zege van Double Dutch in de Hengsten Produkten- ren voor driejarige volbloeds. De door Perkins gereden grote favoriet Jolly Maverick S was zeer snel ge start en nam een tlinke voorsprong. Vandeuren gaf de moed echter niet op. Kort voor het ingaan van de laatste bocht was hy met Double LAUSANNE (ANP, GPD> Neder land heeft by de Europese judokam- pioenschappen in het Zwitserse Lau sanne niet meer dan twee bronzen medailles kunnen veroveren. Nadat in de teamwedstryden de formatie van Anton Geesink vrijdagavond brons behaalde, slaagde zaterdag avond Ernst Eugster in de strijd in het half zwaargewicht daar eveneens in. Eugster drong door tot de halve eindstrijden, maar moest in de West- duitser Peter Hermann, die later ook in ae finale zegevierde, zyn meerde re erkennen. De overige Nederlanders werden zonder pardon van ereplaatsen afge houden. Vooral het verlies van Jan Snyders in de tweede ronde van de wedstrijden in het middengewicht was een flinke teleurstelling. Nadat Snyders in de eerste ronde de Pool Suchanal na twee minuten met een tweede beenworp tegen de mat had geworpen, moest hy m de tweede ronde aantreden tegen de Oostduiteer Smirat. die het in de teamwedstrijd niet langer dan twaalf seconden te gen hem had uitgehouden. Nu ver- AALSMEER/OUDE WETERING (GPD) Een prestigeslag tussen twee zeilgrootheden, Egon Rolf von den Baumen en Kraan, was een van de zeer schaarse hoogtepunten van de eerste aflevering van de op moderne leest geschoeide voor jaarswedstrijden op de Westeinderplas en het Braasemermeer. In een zenuwslopend loefduel. waarin beide Valkenzeilers en kele malen de situatie niet meer onder controle hadden, werd een keur van zeiltechnische snufjes over enkele honderden me ters water over en weer op elkaar toegepast. De winst kwam per millimeter. tos*. Langzaam won Rolf von den Bau men. die in een gunstige positie lag, het van De Gladde aal. Het duel kostte enkele meters verlies voor beiden, maar dat gaf niets. Het was een erezaak, die Kraan verloor met een paar meter. De Bountie had weer eens gezegevierd. Voor Kraan was de finishplaats, een vierde, niet van belang. Na twee schitterende overwinningen, heeft het duo KraanVroege zich na een weekeinde (het slot volgt op 25 en 26 mei op het Braassemermeer) al duidelyk afgescheiden van zyn ern stigste concurrent. Rolf von den Bau men (223). Merkwaardig is overigens dat door de komst van Kraan deze klasse wel een mentale injectie heeft gekregen. Maar van de vroegere kopgroep Klein. Hoppe, Rolf von den Baumen. Van Buren, Klasinga, Stenhuis en Kirkenier heeft alleen Rolf von den Baumen een stap in de lift gedaan. Een wat droevige situatie, die wel zal uitmonden in het alleenrecht van de «rste pletsen voor Kraan en Roll von den Baumen. Beeld van de strijd om het nationale kampioenschap bij de zestien kwadraten. Verward Kort voor het sensationele Valken duel ontstond er by de start van de Olympiajollen een verwarde situatie. Alleen Kees van Tongeren (11) uit Warmond bleek by de derde start te vroeg te zyn. Niemand keerde terug, maar door het aanhoudende getoeter van het startschip ging tenslotte het hele veld terug. Er rezen vele vraag tekens. Op het startschot van de Hornets, die niet op de plas versche nen omdat ze elders zeilden, gingen enkele jollen er vandoor. De situatie werd nog raadselachtiger. Toen plot seling klonk er weer een startsignaal. Voor wie? De Olympiajollen! Enfin, er is alleen een nieuw stukje zeilers- latJjn ontstaan. Van Tongeren won weer, nu voor Jansen en de Hilver summer Beekhof (243). die met stadgenoot Brandsma (4104) al leen in de schaduw van de Kaagzei ler kunnen 6taan. Enkele kilometers van dit strijdge woel verwyderd, op het Braasse mermeer. streden ondermeer de Re genbogen. Hier bracht de eerste ra ce verwarring. Iedereen koerste op de verkeerde boei af. Van Wyk, slim als altyd. bespeurde het eerst de ge- dachtenkronkel. Dit werd beloond met een zege. Tweede werd Hofland, die daarna 13 noteerde zodat de Rotterdammer nu de leiding heeft in het klassement voor Van Wyk (1- uit^-1) en Leen de Goederen (3—2— 4). Het enige slachtoffer van de vla- gerige wind was een Flying-junior, die kapseisde. Op het appel ontbraken Dudok van Heel en Heineke. Van den Eynden is met 111 niet meer te slaan. Ook niet door Kramer (73 2) en Zuidema (226). Nationale titel De 16-kwadraatzeiüers leverden, strijd voor htm eigen open nationale kampioenschap. Wel wat vroeg in het jaar, maar men trotseerde het ruwe weer graag om verzekerd te zyn van een wedstrijdwater, het Alk- maardermeer, dat zij met niemand behoefden te delen. Er werd dan ook bijzonder pittig zeilwerk geleverd in deze eerste fase om de nationale zeil- titel, waarvoor nu al een viertal. Jaap Helder. Van Staveren. De Haan en Wester zich als serieuze kandida ten heeft aangediend. Er werd hier en daar met het mes op tafel gevaren. Dat kon geen kwaad, maar de sportiviteit moet ze gevieren. Helaas dat ontbrak soms. Er waren enkele voorvallen, die op zeer elegante wUze hadden kunnen worden opgelost, maar men zeilde domweg door. 16-kwadraatkampioen 1967, Jaap Helder uit Paterswolde, de oude rot. zeilde een drietal eminente race's, waarby de jongere generatie slechts in de schaduw kon staan. Drie maal zegevierde Helder. Zal de titel weer naar het noorden gaan? Na een twyfelachtig begin een vierde plaats herstelde Jan van Staveren zich zondag voortreffelijk, en zon, eenmaal van de Fries Wester, en in de tweede race van Spaarga ren. Tom de Haan en Wester kwa men in dit eerste weekeinde net iets in kracht tekort, om de leiding te grijpen. Met 21—3 bezet De Haan uit Sneek nu de derde plaats voor Wester (1—6—2). De 56 stuurlieden ontmoeten el kaar weer op Hemelvaartsdag. De Spankerklasse hield in Loos- drecht jubileumwedstryden (deze klasse bestaat vyf jaar). In de A-klasse leverden Rysdyk (31) en F. Dubbeldam (13) een verbeten gevecht om de eerste plaats, zy hebben samen de leiding. J. Dubbeldam staat met 42 op de derde plaats. In de B- en C- groep hebben resp. Frankema (23) en de Duitser Lensing (11) de leiding. Za terdag en zondag worden de wed strijden voortgezet. 'veerde de Oostduitser zich echter fa natiek tegen de iets te flegmatieke Snyders en na 't einde van de ont moeting besliste de scheidsrechter zelfs dat Smirat had gewonnen. Een zware ontgoocheling voor het Nederlandse kamp, die ook Martin Poglajen al van de mat af had zien stappen, nadat deze in de ronde op beslissing va/n de scheids rechter van de Hongaar Ipaks had verloren. Voorsprong Chris Dolman en Cor Sint Nicolaes kwamen in het zwaargewicht ook niet ver Dolman had in de eerste ronde lot vyf tien seconden voor 't einde een lichte voorsprong op de Duitser Glahn, maar toen Dolman even niet oplette was het meteen met 'm ge daan. Een flitsende eerste heupworp leverde Glahn een half punt op en dat was ruim genoeg voor de eindzege. Cor Sint Nicolaas kwam nog wel de eerste ronde door. nadat de scheids rechter na het tamme gevecht tegen de Italiaan Archetti, de Dondtenaar als winnaar had aangewezen. Tegen de Rus Goetsoe kreeg Sint Nicolaas echter geen enkele kans en hy be landde al na drie minuten in een houdgreep, waaruit hy zich onmoge- lyk kon bevrijden. In het half zwaargewicht kon Vin cent Boot heit zoals verwacht niet red den tegen de kampioen van vorig jaar, de Rus Pokotaev. Een achtste heupworp, die Boot buiiteh de mat deed belanden, gaf tenslotte de door slag ten gunste van de Rus. De grote overwinnaars in Lausanne werden zaterdagavond de Westduit sers. Door Klaus Glahn, Peter Her mann en Wolfgang Hofmann verover den de Duitsers de titel in het zwaar-, half zwaar- en middengewicht en maakten hiermee de Russen en Nederlanders duidelyk dat hun lei dende rol in het Europese topjudo voor een belangrijk deel is uitge speeld. Toch kwam het verlies voor de Ne derlanders minder zwaar aan dan voor de Russen. In de Nederlandse formatie, die vorig jaar in Rome zo succesvol was. ontbraken Anton Gee sink en Wim Ruska. Bovendien was Peter Snyders uitgeschakeld, hy had by de teamwedstrijden een enkelbles sure opgelopen. De Eindhovenaar, in uitstekende vorm en kanshebber op goud in het halfzwaergewicht en alle categoriën. was zo ernstig gebles seerd, dat hy zowel zaterdag als zon dag van deelneming moest afzien. Uitslagen: zwaargewicht: finale: Glahn (W. Did.) wint van Kiknadze (Rad.). Hal/zwaargewicht: finale: Hermann (WDJd.) wint van Howiller (W. Did) Middengewicht: finale: Hofmann (W. Did.) wint vain Clement (Fr.) Dutch de leider dicht genaderd en voor de machtige eindsprint van Double Dutch moest Maverick S het hoofd buigen. Golden Tudor verwees Hubert naar de vierde plaats. By de merries zegevierde de Bel gische jockey Muyldermans met Lucky. Hy achterhaalde de ver uit gelopen Sterly in het laatste rechte eind en klopte deze gedecideerd. Naya werd derde vóór Sapphire. Interessant was de stryd in de koers voor televisie-medewerkers en commentatoren. Jan Kamlag, die met Dulacinfci 20 meter voor zyn te- I genat-anders vertrok, buitte dit goed i uit en bleef van start tot finish heer :en meester. Jan Castelij ns werd met de trouwe Amor Hollandia tweede, gevolgd oor Cees Berg, die met Beautiful Star de tavoriet Dorotihéa (Jan Leyendekkeri naar de vierde plaats vewees. Jan van Dooyeweerd was deze middag de meest succesvolle pikeur. Met Diogen won ny de internatio nale dravery na een spannend! eind- gevecht, waarin Acrobaat als tweede door het stek sprong Bernadine d;e steeds had geleid, kon daardoor het tweede geld incasseren vóór Aristo Scotch. Het sprintnummer nam Jan van Dooyeweerd met Dougalls Stern S voor zyn rekening en hy verrichtte de hattrick door in ae Anci-prys Ei nde Rita naar een prima 1.24.3 triomf te voeren. UITSLAGEN'. Alfredoprijs: 1. Goodwill (R. Q. J. v d. Lubbe (1.27.6). 2. Ferro. 3. Fax 11a J. Toto w. 1.20. pl. 1.10, 1.60, 1 70. kopp. 6.50, cov. 7.40. trio 43.10. Edelroosprijs: 1 Ghia (E. Leeman) (128.6), 2. Edel Six, 3. Franclna. Toto we 3.pl. 2.1.60, 4.kopp. 4.60, cov. 3.70, trio 50.40. NTS-prijs: 1. Dulacintl (J. Kamlag) (1.28.1). 2. Amor Hollandia, 3. Beau tiful Star. Toto w. 5.60. pl. 2.50. 1.90, 2.60. kopp. 16.10, cov. 4.60. Stormyprlj6: 1. Diogen (J. v. Dooye weerd) (1.24.2. Bernadine. 3. Aristo Scotch. Toto w. 2.50. pl. 1.20, l 30. 1.90. kopp. 4.10, cov. 4.20, trio 19.80. Rumanusprijs: 1. Dougalls Stern S (J v. Dooyeweerd) (1.24.1). 2. Zwal- per S. 3. CH van Rood en Noot. Toto w. 2.—, pl. 1.50. 2.10. kopp. 30.10. cov. 14.80 Ancipr(js: 1. Ernie Rita (J. van Dooyeweerd) (1.24.3), 2. Dochter van Our Bonnl. 3. Dorus van Rood en Noot. Toto w. 1.90, pl. 1.30. 2.10, kopp. 5.10. cov. 4. Avenirprijs: 1. Gal du Coq d'Or (F. J. Eerenberg) (1.28.8), 2. Oeatonka, 3. Full Time. Toto w. 2.40, pl. 1.20, 1.30, 1.30. kopp. 4.20. cov. 3.30. De rennen: Hengsten produktenren: 1. Double Dutch (Fa. van Deuren). 2. Joll* Ma verick S. 3. Golden Tudor. Toto w. 8.30, pl. 1.50. 1.10. kopp. 5.50, cov. 9.50. Merries Produktenren: 1. Lucky (J. Muyldermans), 2. Sterly. 3. Naya. Toto w. 1.60. pl. 1.10, 1.70, kopp. 6.30, cov. 6.90. trio 78.80. Stephen Paulpriis: 1. Cheralgo (J. E. Vermeulen), 2. Cambrousard. 3. Toumando. Toto w. 2.70, pl. 1.80, 1.40, kopp. 3.80, cov. 2.90. Totallsator-omzet f 184.646,50. Lichtgewicht: finale: Martkoplisjvili (Rusl.) wint van Soeslin (Rusl.) Halfmiddengewicht: finale. Magal- tadze wint van Natel ach vili (beiden Rusl.) Alle categoricn: finale: Saulin (Rusl) wint van Krajnovic (ZS1.) De uitslagen van zondag gehouden draveryen zyn: Castricum aan Zee-prijs: 1. Gemini (T. H. Kooyman) (1.32.1). 2. Flora K. 3. Gin Sprookjeshof. Toto w. 2.40, pL I 40, 2.—. 7.40. kopp. 8.70. cov. 4.20. Bergen aan Zee-prijs: 1. Gonda Sotch (P. A. Strooper) (1.31.2), 2. Ekan Zora). 3. Finlopile. Toto w. 1.90 pl. 1.50, 3.30. 2.80, kopp. 9.60, cov. 10.90. trio 395.80. Katwijk aan Zee-prijs: 1. Goudvos (S. A. Hartman) (1.30.8). 2. Fluweel tje. 3. Charlie Chaplin. Toto w. 1.60. p] 1.50, 1.90, 5.30, kopp. 3.10. cov. 310. Criterium der amateurrijders: 1. Flossie (C. H. Bergisch (130.8). 2. Fair Plav. 3. Doornroosje V. Toto w. 1960 pl. 3.70. 2.80. 1.90. kopp. 36.30, cov. 12.70. Eemond aan Zee-prijs: 1. Dores (C. D Immlng) (1 28.8). 2. Dumas. 3. Cromwell W. Toto w. 2.60. pl. 1..50. 2.10. 2.40. kopp. 7.50. cov. 6.70. trio °Noordwijk aan Zee-prys: 1. Erica (J van Dooyeweerd) (1.26.9). 2. Clara Williams. 3Brown Bomber. Toto w. 2.90 pl. 1 50. 1.30. kopp. 3.60. cov. 37Wtjk aan Zee-prijs: 1. Caesar Julia H (H. J- Pools) (1.24.3). 2. 3. Bonaire. Toto w 2.60. pl. I SO- ^AO. 1.50. kopp. 11.60. cov. 9.70. trio 131-60. Bloemendaal aan Zee-prijs: auto start: 1. Bosvink S (T. H.Kooyman) (123.8), 2. Caracara S. 3. Zorro d As ter Toto w. 2 60, pl. 1.80, 5.50. kopp. 13.10. cov. 6.20. Totallsator-omzet f 222.560.50. Botenloods in l NeVoBo heeft bijna as gelegd Een felle brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag de botenloods by het bekende „Witte Huis" in Nieuw-Loos- drecht, volledig in as gelegd. De loods en 23 opgeslagen boten gingen verloren. Slechts enkele boten in de waterloods konden nog gered worden. De brand werd om ongeveer kwart voor een ontdekt door vier jongelui die op de zolder van de loods sliepen. Zy hadden van de eige naar. de heer G. van Zee toe stemming de nacht van hun zeilweekend daar door te bren gen. De brandweer had, geholpen door vele late gasten van het „Witte huis" een uur nodig om de brand onder controle te kry- gen. Eén jongeman liep brand en snijwonden op, toen hy door een ruit van de showroom sprong om enkele gasflessen weg te halen. De brand is vermoedeiyk door kortsluiting ontstaan en heeft een schade van zeker 180.000 gulden aangericht. De eigenaar is verzekerd. 43.000 leden AMERSFOORT (ANP) De bondsraadvergadering van de Ne derlandse Volleybalbond heeft zich zaterdag in Amersfoort akkoord vei- klaard met de door het bestuur voorgestelde nieuwe constellatie van de NeVoBo. Tydens de byeenkomst. die onder leiding stond van voorzit ter W. P. Struik, gaven de leden, ztf het na vry langdurige discussies, hun goedkeuring aan het voorstel. De NeVoBo bestaat in de toekomst uit 24 autonome districten. Voorheen vormden 9 districten en 66 afdelin gen de bond. Door de gewyzigde op bouw is een betere vertegenwoordi ging van de leden in de bondsraad mogeiyk geworden. De heer P. P. Moorman (Rotter dam) kreeg het gouden bondsinsig- ne. De heer B. van Strien (Den Haag) werd benoemd tot lid van verdienste. De NeVoBo telde by het ingaan van het 21ste hondsjaar 42.662 leden. Voetbal De halve finalewedstrijd van het toernooi om de KNVB-beker tussen Ajax en FC Twente zal woens dag 22 mei ('s avonds) in Deventer gespeeld worden.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 8