Voorschotense Inbraak in hel gemeentehuis umbtswoning i; Oegstgeest Jst f 266.700,- m J. de Visser verlaat Groene Kruis Eli ei- LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 AG 9 MEI 1968 VOORSCHOTEN —De rijkspolitie was vanmiddag nog bezig met het in stellen van een onderzoek in ver band met een in de afgelopen nacht gepleegde Inbraak in het Voorscho tense gemeentehuis. Men was daar door niet ra staat nadere medede lingen te doen. Van andere zijde ver- óchrü ven groeit de laatste snel. In de Hoornes- vele flats en gebouwd. Dat luchtfoto duidelijk te is trouwens nog maar gedeelte van het nieuwe Katwijk, waar nu reeds vele honderden gezinnen wo nen. In het midden van de foto aiet men het Uitwateringska naal met links het botenhuis van de Kon. Noord-Zuid-Hol landse Reddingmaatschappij en daarvoor het Prins Hendrikka naal met de rederij pakhuizen. Aan de overkant van het Uitwateringskanaal bevindt zich de nieuwbouw met in het midden, tussen de flats door, de Zwarteweg, die door de werk zaamheden aan de provinciale weg no. 1 thans de belangrijke verbinding naar Noordwijk vormt. Links boven achter de dui nen ontwaart men het Estec- complex met rechts daarvan de paviljoens van de Mr. Dr. Wil lem van den Berghstichting. Aan de horizon ontdekt men (schemerig) Noordwijk aan Zee en Noordwij k-Binnen. (Luchtfoto LD/Slagboom en Peeters, Middelburg) »y stemt vanavond weer het voorstel lot aankoop TGEEST B. en W. van »t hebben het nodig geoor- kwestie van de koop van een Hing voor burgemeester jhr. van Eysinga aan dc Poel- Sg opnieuw in beide raads- »ies te bespreken. Tijdens de ,ïng van het voorstel tot aan- r het pand staakten in de 'r,k* gadering van 1 mei j.l. de I met 7 voor en 7 tegen. rUpdscommissie voor openbare Is niet tot een-nieuw schrif- gekomen, maar de raads- le voor de financiën en het heeft aan B. en W. de vol- l&ten kenbaar gemaakt: ld vraagt zich af of er juri- folgen zijn in verband met N'lopig koopcontract als bur- T en wethouders hun vooir- «nemen. Dit lid is overigens voorstel. commissie adviseert, als het niet doorgaat en een ander zich voordoet, eerst de Emissies te raadplegen. 9 lid is van oordeel, dat niet km tot f200.000.- in totaal te worden gegaan, j lid behoudt ach zijn stem 3ch zal in de fractie gaarne tegen informaties doorspreken, gen' lid van deze commissie was .tijdens deze herbespreking, inisti W. zeggen in antwoord op sa-kte opmerkingen, dat zij van vok dajt het voorlopig koop- er vanuit gaat, dat een be- van de raad wordt gevraagd, meent dan ook, dat te- VAfjf Van het voorstel juridi- f°lgen kan hebben. Dit is het pand Poelgeester- iceg 10, dat B. en W. van Oegst geest willen aankopen als ambts- iconing voor burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga. De totale kos ten van de aankoop bedragen f 226.700. (Foto LD /Holvast). Uit het voorlopig koopcontract blijkt, dat lVz% makelaarscour tage (en omzetbelasting hierover) verschuldigd is. Abusievelijk zijn de ze bedragen hiervoor niet 'n de kos- tenbegroting van het voorstel, dat 1 mei werd behandeld opgenomen. Het eindbedrag moet daarom inplaats van f263.130,- zün f266.700.-. Het voorstel van B. en W. tot aan koop van deze ambtswoning komt in dc hedenavond te houden raadsver gadering wederom in stemming. OEGSTGEEST Gisteren vond de ledenvergadering plaats van de vereniging „Het Groene Kruis" o.l.v. mevrouw M. v. d. Bos.Buurman, die er in haar openingswoord op wees dat dit de eerste jaarvergadering was in het nieuwe gebouw, dat nu gebruikt wordt door zowel het Groe ne Kruis als het Wit-Gele kruis tot beider voldoening. De ledenwerfactie bracht een goed resultaat op, even als de Emmabloemcolleote. De secretaris begon zijn jaarver slag met de mededeling, dat hij be gieten had zijn plaats in te ruimen voor een jongere. De heer J. de Vis ser is 31 jaar bestuurslid geweest. Hü vergeleek de cijfers van 1937 met |die van 1967. waaruit de uitbreiding van liet werk overduidelijk bleek. In '67 bedroeg het aantal wijkzus ters drie. Het aantal leden is 2315 en het aantal bezoeken door de wijkver pleegsters is opgelopen tot 6180. Voor het kleuterbureau werden genoteerd op 51 zittd ngen een totaal vacn 888 aan consultaties. Wat gelukkig in ver gelijking tot 937 was afgenomen, is het werk ten behoeve van de bestrij ding der tuberculos. Mevrouw Schef- fer had zich in '67 ook beschikbaar gesteld voor de tandverzorging voor kleutens. Zij zal evenwel het werk j moeten beëindigen na haar vertrek.. Zij heeft het werk altijd belange- i loos gedaan. Het zal niet mogelijk zijn dat di.t werk voortgezet wordt. Dank werd gebracht aan de zorg en de toewijding van de wijkzusters. Penningmeester W. J. de Tombe kon een gunstige balans en verlies- en winstrekening overleggen. Contribu ties en subsidies stegen aanzienlijk. Het batis saldo over '67 bedroeg f 5759.49, Wat de bestuursverkiezing betreft, bleken aftredend de voorzitster en mevr. J. v. Egmond-v. d. Berg. Bei den waren herkiesbaar en werden he kozen, doch de voorzitster deelde mee. dat zij als zodanig nog één jaar zou aanblijven. Het ligt in de bedoeling dat mevr. M. v. d. Minne-Scheffer haar opvolgster wordt. Voorts wer den als bestuursleden gekozen: me vrouw B. de Boer-Wijnja en de heer F. Slijper. Van de heer De Visser werd met hartelijke woorden en bloe- dmen afscheid genomen. Oprichting vail NVVH-af deling LEIDERDORP Op woensdag avond 15 mei, om 8 uur, zal in het Dorpshuis een vergadering worden gehouden met de bedoeling ook in Leiderdorp een afdeling op te rich ten van dc Ned. Vereniging van Huisvrouwen. Sproeiverfood Sluitstuk van liet gaat maandag in WASSENAAR Burgemeester en wethouders hebben de periode van 13 mei tot 15 juli aangewezen als de periode, waarin een sproeiverbod zal gelden. Het zal dan verboden zijn water te gebruiken voor het bespui ten van gevels, het spoelen en schrobben van straten en stoepen enz., behalve op zaterdag en voor het sproeien van tuinen met automa tische sproeiers van maandag tot en met zaterdag tussen 7 en 19 uur. gouden St. Matthias WARMOND Als sluitstuk van het 50-jarig bestaan van St. Mat thias geeft de afdeling toneel van deze vereniging op 11 en 18 mei twee jubileum voorstellingen. Opge voerd zal worden het Spaanse blij spel „De vrouwen krijgen hun zin" van Sefarin en Joaquin Alvaerz Quintero in de vertaling van Alfred Pleiter. De regie is in handen van Detiev Pols met assistentie van J. Dujjnven. AR-kiesvereniging verminderde aantal bestuursleden LEIDERDORP De A.R.-kiesver- eniging „VrijheW en Recht" hield gisteravond in de kerkeraadskamer van de Scheppingskerk haar jaar vergadering. Voorzitter drs. J. L. Dubbeldam zei in z'n openingswoord o.m., dat ook in de ARP aan vernieuwing wordt gewerkt. Ter tafel en ter bespreking in open discussie lag het interim-rapport van de groep van Achttien van de KVP, ARP en CHU. Rijst de vraag, aldus de voorzitter: wat moeten we ei mee, is dit voor ons aanvaardbaar, de radicalen in de AR vinden, dat het op sommige punten nog niet ver ge noeg gaat. De beantwoording kwam niet hele maal uit de verf, mede ook omdat maar twee van de vier hoofdstukken van het rapport werden besproken omwille van de tijd. De slotconclusie was: bij de uitgangspunten komen we wel weer bij elkaar, in de discussies zal getracht moeten worden elkaar te vinden, de zaak ligt niet zo simpel. Het gaat niet uitsluitend om het pro gram. maar wel terdege om degenen die het uit zullen moeten voeren. Namens de enige maanden geleden samengestelde werkgroep, die een rapport uit zou bréngen over de brochure ,X>e functionering van de democratie" bracht de heer J. W. Boot verslag uit. De commissie sprak zich o.m. uit positief te willen stre ven naar één radicaal chr. democra tische partij. Uit de jaarverslagen bleek een lich te teruggang van het aantal leden (vam 155 naar 147). Het financiële verslag vermeldde een tekort van f 15,28 naast een reservering van f 175 voor de verkiezingen in 1970. Het aantal bestuursleden werd met één verminderd tot zes. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. Roest jr, die speciaal met de propa ganda zal worden belast. De bespre kingen met de plaatselijke KVP en CHU verlopen nog niet vlot. Allen wachten het verdere verloop inzake de politieke vernieuwing af. Getracht zal worden om in september weer tot een sam^cpreking te komen. Europese eenwording LEIDERDORP Mr. W. Sinnighe Damsté, werkzaam op het Ministe rie van Buitenlandse Zaken, hield gisteravond in het gemeentehuis een inleiding ter gelegenheid van de vie ring van de Dag van Europa. NADAT RGEM99STER MR. R. M. Gallas de noodzaak onderstreept had voor ieder om zich meer te verdiepen in de problemen die de eenwording op roept, was het woord aan mr. Sin nighe Damsté. Deze meende dat het samengaan noodzakelijk is, wil dit continent nog een belangrijke rol spelen in de wereld. Voor wat het eigen land betreft meende de inlei der dat open grenzen van groot be lang ztfn voor een verantwoorde in dustriële ontwikkeling. Aan de ver wachting dat uit het economische sa mengaan ook een politieke eenwor ding zou groeien, is na 10 jaar niet voldaan. Mr. Sinnighe Damsté vond EEG-landen als één geheel naar bui ten optreden. Tot slot zei hij te ho pen dat over tien jaar, na vaak moei zaam onderhandelen, iets tot stand is gebracht dat van historische beteke nis zal blijken te zijn. MONTPELLIER (AFP) In de Zuidfranse universiteitsstad Mont- pellier is 24 uur geleden een hart transplantatie uitgeroerd, de tweede in Frankrijk. De patiënt is 65 jaar. Zijn toestand is berreidigend, maar men wil nog geen prognose doen. De operatie is uitgevoerd door een chi rurgenteam onder leiding van pro fessor Nègre. De harttransplantatie in Montpel- lier is de dertiende die tot nu toe in de wereld is verricht. Artsen van het ziekenhuis waar de operatie plaats vond. hebben deelgenomen aan een bezoek van Franse chirurgen aan het ziekenhuis „Groote Schuur" waar de eerste harttransplantatie ter we reld werd uitgevoerd. Over de naam van de patiënt en de donor is nog niets bekend ge maakt. Volgens geruchten zou het hart afkomstig zy'n van een 21-jari- ge man die bij een arbeidsongeval is omgekomen. WARMOND Op het sportpark „Overbos" wordt morgenavond om 7 uur een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het gemeentepersoneel van Warmond en Sassenheim. Voor War mond zullen in het strijdperk treden: T. de Vogel. P. Kwakkenbos. O. C Plug. W. Plug. H. van Grieken, C. Dietz. N. Ouwehand. C. ter Beek, G. Verweij, C. Neefjes en J. Rietveld. Als grensrechter zal fungeren J. v. d. Drift. Zwembad De Vliet Het bestuur van de Leidse Sport stichting heeft voor de nodige beroe ring gezorgd bij de zwemverenigin- j gen door het uitvaardigen van een i reglement voor houders van trai ningsabonnementen in De Vliet, na dat deze abonnementen al waren verkocht. Op 11 april zond de Sportstichting een brief aan de Leidse zwemvereni gingen, met verwijzing naar e en brief van 9 mei 1966. waarin werd vermeld dat de verkoop van specia le trainingsabonnementen voor het zwembad „De Vliet" weer was open gesteld. De besturen van de diverse verenigingen rekenden er dan ook op dat de zelfde regels zouden worden toegepast als in de jaren 1966 en 1967. Ten overvloede stond er nog ver meld: „Het dienstdoende personeel in de zwembaden heeft bij buitenge wone drukte of andere bijzondere omstandigheden het recht het baan- zwemmen en/of polotraining niet toe te staan". Als een donderslag bij heldere he mel ontvingen de verenigingen ech ter deze week bericht dat het baan zwemmen alleen is toegestaan van 6 tot 7 uur des morgens, na speciale afspraken met het bureau van de Sportstichting. Bovendien wordt hier een speciaal tarief voor uitgewerkt, dat waarschijnlijk gelijk zal zijn aan dat van de huur van het instructie- bad aan de Zweilandlaan. Gevolg hiervan is. dat de zwemmers voor niets een trainingsabonnement heb ben gekocht. Immers, om te trainen moet de vereniging het bad huren, en de zwemmer heeft dan ook geen abonnement nodig. Was het vroeger zo. dat de Leidse verenigingen veel vuldig geruik maakten van de stil le uren om de zwemmers extra te trainen, nu is dit niet mogelijk meer. Evenzo is het gesteld met het gooien van een bal. Dit is nog slechts toege staan van 7 tot 8 uur 's morgens en na half zes 's middags. Dat zijn vaak de drukste uren, voor en na werk tijd. terwijl het vooral in de lunch pauze buitengewoon stil is in het zwembad. De pol06pelers mogen ech ter ook dan niet hun balletje gooien. Vele mensen voelden zich dan ook bedrogen. Zij hebben een abonnement aangeschaft, tegen een gereduceerd tarief weliswaar, maar met de be doeling de vaardigheid in het zwem men en het waterpolospel zo veel mo gelijk te perfectioneren. Dit wordt nu met één pennestreek onmogelijk ge maakt. Dit zal niet alleen een nade lige invloed hebben op het humeur van de zwemmer, daar gedane be loften niet worden nagekomen, maar ook op zijn prestaties. Maar wat dat betreft hoeven de Leidse verenigin gen niet bang te zijn achter te ko men. daar bevinden ze zich al zo lang P J. J. Taffijn Mahlerstraat 15 Leiden namen wjj echter, dat niet meer dan enige tientallen guldens uit een bu reaulade zouden zjjn vermist en dat de inbrekers een geweldige ravage hebben aangericht. Eveneens is ingebroken in de naast het raadhuis gelegen openbare school. Daar zijn kasten en bureaus over hoop gehaald. Voor zover men heeft kunnen nagaan wordt er geen geld vermist. Het was de inbrekers kennelijk te doen om geld. Door het indrukken van een ruitje verschaften zij Zich toegang tot het gebouw van de dienst van gemeentebeplantingen en daarna hebben zü een verbindingsdeur ge forceerd naar het raadhui. Voornamelijk hebben zij het secre tariegedeelte onderzocht en in het bij zonder het kantoor van de gemeente ontvanger. Er heerste een geweldige ravage. Kasten en bureaus waren openge trokken en her- en derwaarts lagen de papieren verspreid. Hoewel de in brekers bij de kluis zün geweest werd deze niet geforceerd. (Pagina is gedeeltelijk gecorrigeerd) „In West-Irian is toestand zeer slecht" zegt sultan DJAKARTA (ANP). Klein» groepen ontevreden inwoners van West-Irian (het voormalige Neder lands Nieuw-Guinea) zijn het oer woud ingevlucht en veroorzaken in het gebied van Manokwari op kleine schaal ongeregeldheden, aldus sul tan Hamengkoe Boewono op een persconferentie. De sultan, die mi nister is voor Economische, Finan ciële en Industriële aangelegenheden, is dezer dagen uit West-Irian terug gekeerd na een inspectiereis met nog enkele ministers. Hij zei dat de groepen geen politieke doelen na streven maar ontevreden zün over de economische situatie, die „zeer slecht" is. De autoriteiten zijn de toestand meester en het gaat slecht» om een onbeduidend aantal ontevre denen. De sultan was optimistisch over de uitslag van de volgend jaar t« houden stemming over de toekom stige status van West-Irian. Hij zet te geloven dat West-Irian zou kie zen voor Indonesië. Hü legde de na druk op de noodzaak van verbete ring van de economische situatie, maar de verbetering zou dit jaar nog niet groot zün. De regering heeft maatregelen genomen en het VN-fonds voor West-Irian heeft de Indonesische regering laten weten bereid te zün meer geld voor her stel van werven en schepen ter be schikking te stellen. Parijs ook plaats van eigenlijke vredesoverleg PARIJS (AFP) De Franse mi nister van Buitenlandse Zaken Couve de Murville heeft zoaüs reeds in het kort gemeld gisteren op een kabinetsvergadering te kennen gege ven. dat in Parijs zowel de inleidende onderhandelingen, als de eigenlijke onderhandelingen over vrede in Viet nam zullen worden gehouden. De partijen zullen, nadat overeenstem ming over staken van de vijandelijk heden is bereikt, voor de eigenlijke vredesbesprekingen niet van plaats en/of van onderhandelaars verande ren. Minister van Voorlichting Gorse deelde mede, dat het overleg wordt gehjouden in het centrum voorinter- nationale conferenties, het vroegere hotel Majestic, aan de Avenue Kle- ber. Hanoi is hiermee akkoord ge gaan. De leider van de Noord Vietnamese onderhandelingsdelegatie. Xoen Thoet en zün delegatie zün gisteren in Mos kou aangekomen op weg naar de vre desbesprekingen in Parijs. De noord- Vietnamezen verlieten dinsdag Ha noi en maakten in Peking een tussen - landing alvorens door te reizen naar Moskou. Zij werden vandaag in Pa rijs verwacht. De Sowjet-Unie heeft Engeland gis teren laten weten, dat rij bereid is nauw contact te onderhouden, over Vietnam gedurende de inleidende vre desbesprekingen in Parijs. De betekenis ran de Russische stap schünt te zün, dat Moskou het systeem van het Brits-Russische voorzitterschap wil handhaven. De ministers van Buitenlandse Zaken van de twee landen presideerden de Geneefse besprekingen over Indo- China van 1954 en zü zullen een rol hebben in een vredesconferentie die uit de Parijse besprekingen tevoor schijn komt. Wedstri jden van Gedeputeerde D. van der Kwaak zal maandag 27 mei, 's middags omstreeks drie uur, de gerestaureerde grote wipmolen van de Vlietpolder, gelegen aan de Kromme Does onder Hoogmade officieel ingebr nikst ellen. Deze molen heeft in 1954, tijdens een hevige storm, het wiekenkruis verloren en heeft sindsdien een onooglijk bestaan geleid. Kortge leden heeft de Rijnlandse Molen- stichting in Leiden de molen la ten restaureren en weer in volle luister doen herrijzen. (Foto Leidsch Dagblad) WASSENAAR Op zaterdag 11 en woensdag 15 mei organiseert de sportvereniging WIK haar jaarlijkse onderlinge gymnastiekwedstrüden. Deze wedstrüden zullen worden ge houden in de Europaschool, zater dagmiddag 2 uur voor meisjes tot en met II jaar. Jongens en ritmiek meisjes en woensdagavond 15 mei vanaf half 7 voor de meisjes van 12 tot en met 15 jaar en de dames.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9