Schilderijen verzekering gestolen om op te lichten Aristo I 'n veilig idee Sensationele diefstal Paus eind augustus naar Zuid-Amerika 12.95 <2LAA<2 G^cjcncla Directiesecretaris in arrest Zet die fles gerust midden optafel. Hij mag gezien worden. MET EEN ENKEL WOORD BADSTOF- OVERHEMDEN HAAGSE AGENDA INTERTEST I om op wyers te bouwen 11 13 14 15 PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 9 AERDENHOUT (GPD) De in de nacht van 13 op 14 no- vember van het vorig jaar gepleegde inbraak in de kapitale villa van de 38-jarige directie-secretaris van een Amsterdamse N.V. aan de Leeuwerikkenlaan in Aerdenhout, waarbij twee schilderden van 17de eeuwse meesters met een totale verze kerde waarde van een half miljoen gulden werden ontvreemd, heeft gisteren een sensationele ontknoping gekregen. Na een urenlang verhoor op het politiebureau in Bloemendaal heeft deze bekend de inbraak en diefstal van de schilderijen gefin geerd te hebben met het doel de verzekeringsgelden in handen te krijgen. Hij is op verdenking van poging tot oplichting in verzekering gesteld en zal vermoedelijk morgen voor de officier van Justitie in Haarlem worden voorgeleid. De verdachte verkeerde in finan ciële moeilijkheden die zowel in de zakelijke als in de privésfeer lagen. De z.g. gestolen schilderyen zyn een vrouweportret van Gerard Ter- borgh met een verzekerde waarde van twee ton en een Winterland schap van Aart van der Meer, waar van de verzekerde waarde drie tón bedroeg. De verzekering had het ver zekerde bedrag van de schilderyen nog niet uitbetaald. Onbeschadigd terug De stukken zijn gistermorgen on beschadigd teruggevonden achter een kast in de garage van de ver dachte. Een eveneens door hemzelf weggenomen onderdeel van een kost bare zilveren suikerstrooier met een verzekerde waarde van f 2250 werd teruggevonden achter een kast in de echtelyke slaapkamer. Dit laatste geld was wel door verdachte van de verzekering geïncasseerd. De recherche in Bloemendaal had al van het begin af sterke aanwij zingen, dat de inbraak en diefstal van de schilderijen gefingeerd wa ren, maar zij kon hiervoor niet de nodige bewijzen op tafel leggen. Via een Londense schilderijenexpert was de politie er achter gekomen dat de werkelijke waarde van de schilde rijen heel wat lager was dan de ver zekerde waarde. De werkelijke waar- i de van de Terborgh bedraagt f 60.000 I en van de Aart van de Neer een I ton. Gistermorgen vervoegde de direc tie-secretaris zich toevallig voor een kwestie die niets met de schilderijen- affaire te maken had aan het Bloe- mendaalse politiebureau. Hoofd- uur, waarna de man een volledige inspecteur korpschef J. Voerman bekentenis aflegde, maakte toen een praatje met hem Zyn echtgenote heeft niets van de dat uitliep op een verhoor van zes manipulaties geweten. ROME (GPD) Nadat enkele dagen geleden nog als vrijwel zeker werd aangenomen, dat de Paus had afgezien van zijn be zoek aan Zuid-Amerika, heeft hij gisteren tijdens een algemene audiëntie, sprekende tot ongeveer tienduizend pelgrims, mede gedeeld dat hij tegen eind augustus zal vertrekken naar Bogota, de hoofdstad van Columbia, om daar het einde bij de wonen van een internationaal eucharistisch congres. Bijwoning van eucharistisch congres Het schijnt, dat de gezondheidstoe stand van de Paus, die eerst nogal zorgwekkend leek, plotseling is ver beterd en dat de geneesheren thans geen bezwaar maken tegen deze lan ge reis. Hij heeft echter wel in zyn toespraak gezegd, dat htf niet lang zal wegblijven, hoogstens twee of drie dagen. Enkele dagen geleden zijn twee zeer belangrijke personen van het Vaticaan naar Columbia vertrokken, mgr. Macchi en een vertrouwensper soon van de Paus, mgr. Pignedoli, die dus wel de laatste voorbereidin gen zullen moeten treffen met de re gering van Columbia. De Paus heeft tevens verklaard, dat het niet moge lijk zal zyn gevolg te geven aan de talrijke uitnodigingen om ook andere Zuidamerikaanse hoofdsteden te be zoeken. Wel zal hij, onmiddellijk nadat het eucharistische congres is beëindigd, de algemene vergadering van de vol tallige bisschoppen van Zuid-Amerika openen. Een vergadering die gehou den zal worden in Meddelin, evên- eens in Columbia. Het eucharistische congres wordt gehouden van 14 tot 25 augustus en dus lijkt ons het meest waarschijnlijk dat de Paus tegen 23 augustus zal vertrekken en de 26ste weer in Rome zal terugkeren. Als men weet dat in Zuid-Amerika eenderde van alle r.- katholieken ter wereld wonen, n .1. ruim 200 miljoen, dan is de betekenis van dit congres zonder meer duide lijk. ADVERTENTIE Prins Bernhard heeft gister middag in Amsterdam een nieuw fabriekscomplex van I.B.M.-Ne derland N.V. officieel geopend. In de fabriek worden elektronische schrijfmachines, magnetische bandschrijfmachines, tekstzetma chines en in- en uitvoer appara tuur voor computers vervaardigd. Prins Bernhard maakte bij de openingsplechtigheid de benoe ming tot Commandeur in de orde van Oranje Nassau bekend van de heer A. C. Watson (links), de voorzitter van de raad van com- ADVERTENTIE missarissen van de Amerikaanse I.B.M. World Trade Corporation. De heer Watson is een huisvriend- van de koninklijke familie. I.B.M.-Nederland N.V. heeft 3800 werknemers in dienst. Ruim 1300 hiervan werken in de fabriek. De produkten van de fabriek wor den naar ruim 70 landen ^uitge voerd. EEN STERK STAALTJE Heren ROOD TURQUOISE BEIGE LINDEGROEN Gordijnenshop Haarl.stroat 179 Haarlemmerstraat 172 174 - 179 MIDZA Brits protest over Gibraltar verworpen LONDEN (AFP) De Spaanse ambassadeur in Londen heeft giste ren een Brits protest verworpen met betrekking tot de sluiting van de landgrens tussen Spanje en Gibral tar. Hij overhandigde de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, Stewart, een tegen-protest tegen ,.de tenden tieuze wijze waarop de Spaanse maatregelen aan het publiek in En geland en in Gibraltar zyn voorge steld". Spanje heeft ook geprotes teerd tegen „nieuwe schendingen van het Spaanse luchtruim door Britse militaire vliegtuigen". Cholera en pokken in Pakistan Een cholera- en pokkenepidemie in oost-Pakistan heeft, voorzover tot nu toe bekend is, sinds het begin van het jaar bijna 2800 mensenlevens ge- eist. Volgens de provinciale gezond heidsdienst van Oost-Pakistan lijden op het ogenblik ongeveer 5800 mer\- sen aan deze ziekten. De oorzaken voor deze epidemie zijn het gebrek aan zuiver drinkwater, de slechte sa nitaire toestanden en de afkeer van de bevolking voor inenten. Epidemie in zuid-Italië In het Zuiditaliaanse plaatsje Batfcipaglia. bij Salerno, hebben ongeveer 220 mensen tyfus gekregen. Ondanks verscheidene analyses van het drink water kon geen speciale oorzaak voor de epidemie gevonden worden. Aan genomen wordt dat de over het alge meen slechte hygiënische toestanden in verschillende gedeelten van de stad. zoals het gebrek aan water, de oorzaak zyn van de epidemie. BINNENLAND Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: „Westerkerk" 16/5; Brazilië: „Gaastelland" (16/5), Ca nada: „Spica" (15/5), .Maasdam" (17/5), Ned. Antillen: „Prins der Ne derlanden (14/5), Suriname: „Jason' (14/5), Verenigde Staten van Ameri ka: „Amerika Rover" (15/5), „At lantic Star" (16/5), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W. Afrika: „Oldekerk" (15/5). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Twee doden bij bots>ng Bij een frontale botsing in Uden is gisteren laat in de middag het echtpaar W. A. Roos uit Eindhoven om het leven ge komen. De auto bestuurd door de 43-jarige heer Roos werd aangereden door een auto afkomstig uit Enschede, die aan een inhaalpoging bezig was. De bestuurder hiervan werd levensge vaarlijk gewond opgenomen in een ziekenhuis in Veghel. Vier jaar gevangenis De Amsterdamse rechtbank heeft een 30-jarige lasser, een Surinamer uit de hoofdstad, wegens zware mishan deling van zijn 32-jarige vriendin, die aan de gevolgen was overleden, ver oordeeld tot vier jaar gevangenis straf met aftrek van. het voorarrest en voorwaardelijke terbeschikking stelling der regering. Terzake van doodslag was zes jaar met aftrek te gen hem geëist. Verdachte had op 18 augustus vo rig jaar zijn vriendin Petronella Witte tijdens een ruzie op de Nieu- wendyk met een keukenmes een aan tal steken toegebracht: een steek wond in haar hart was dodelijk. Ongedekte cheques De politie van Arnhem heeft een 41-jarige man aangehouden, die er van verdacht wordt voor 15.000 gulden aan goede ren op ongedekte cheques overal in het land te hebben gekocht. De man week op een gegeven moment naar Duitsland uit, waar hij ziel ook aan oplichting schuldig maakte. In Augs burg kon hij worden gearresteerd bij een poging tot inbraak. Nadat hij zyn straf had uitgezeten werd hy over de grens gezet, waarop toen zyn aan houding door de Nederlandse politie volgde. Kabel (onder stroom) gestolen In Boxmeer heeft een brutale en zeer gevaarlijke diefstal plaatsgevonden van koperdraad. In de Veerstraat werd over een lengte van bijna 700 meter het koperdraad gestolen van het elektrische laagspanningsnet, dat onder stroom stond. De totale lengte van het gestolen draad bedraagt ruim 2 kilometer. Het draad verte genwoordigt een waarde van onge veer 8.000 gulden. Van de daders ont breekt nog elk spoor. De Rijkspolitie van Boxmeer heeft een intensief on derzoek ingesteld. Brandkastkraker gepakt Een beruchte brandkastenkraker uit Heerlerheide is gisteravond in de wo ning van zijn schoonouders in de Bel gische stad Hasselt gearresteerd. De arrestant maakte deel uit van een Zuidlimburgse dievenbende, waarvan in de nacht na 28 maart van dit jaar tijdens een grootscheepse ac tie van de politie in Zuid-Limburg, al vyf leden konden worden aangehou den. De man uit Heerlerheide wist op het nippertje te ontkomen. Zes weken lang heeft hij zich in België schuil weten te houden. Waarschijn lijk zal zijn uitlevering worden ge vraagd, maar dan zal hij toch eerst in België terecht moeten staan voor enkele brandkastkraken aldaar. Ruiter verongelukt Gistermid dag is in Stadskanaal bij het passe ren van de brug „De Gele Klap" de ruiter R. Haayer, doordat zijn paard uitgleed, zodanig te vallen gekomen dat hy voor de wielen van een vrachtauto kwam. Hij werd hierdoor zo ernstig gewond, dat hfj na aan komst in het Refajaziekenhuis in Stadskanaal is overleden. BUITENLAND Amerikaanse lof voor Bonn Henry Cabot Lodge is gisteren in Washington in zijn ambt als Ameri kaanse ambassadeur in West-Duits- land beëdigd. Zowel de 65-jarige di plomaat als de minister van Buiten landse Zaken Rusk maakten gebruik van deze gelegenheid om de West- duitse bondsrepubliek te prijzen. Toen hij er zyn dank voor betuigde dat hij naar zulk een belangrijke post werd gestuurd, zei Lodge dat West-Duitsland een „grote natie is, waarvan de industrie, het hoge tech nische peil en de cultuur bij ons al len zeer bekend zijn." De ambassa deur zal 21 mei uit Washington ver trekken en op 22 mei in Bonn aan komen. Truman 84 jaar Oud-president Harry S. Truman heeft gisteren een groot feest ter gelegenheid van zijn 84ste verjaardag gemist. Voor het tweede achtereenvolgende jaar woonde Truman niet de lunch in de balzaal van een hotel in het cen trum van Kansas-City bij, welke dit jaar meer dan 250 oude vrienden en bewonderaars trok. Ofschoon hij in een goede gezondheid verkeert, had de oud-president er de voorkeur aan gegeven thuis zijn verjaardag te vieren. Tweede emigratie De Austra lische regering wil gezinnen, die voor de tweede keer naar Australië willen emigreren, helpen bij het be talen van de overtocht. De Austra lische minister van Immigratie, B. M. Snedden, heeft dit in Canberra bekendgemaakt. Het gaat de Austra lische regering hierbij vooral om het oplossen van menselijke problemen. De hulp bij tweede emigratie zal al leen gelden als de eerste emigratie een succes is geweest en als men door familie-omstandigheden of an dere oorzaken die men zelf niet in zyn macht heeft tot terugkeer naar het land van herkomst gedwongen werd. Onderzoek Garrison Het proces tegen Clay L. Shaw wegens een sa menzwering tegen het leven van president John F. Kennedy zal 11 juni beginnen. Er is ruim een jaar verstreken sinds Garrison Shaw, een stil levende zakenman uit New Orleans, in staat van beschuldiging heeft gesteld op grond van zijn on derzoek naar de moord op Kennedy in 1963. Joego-Slavië en EVA De Britse minister van Handel Crosland, heeft zich gisteravond uitgesproken voor een grotere economische samenwer king tussen Joego-Slavië en de Euro pese Vrijhandels Associatie (EVA). Crosland deed dit in een toespraak tijdens een diner dat de burgemees ter van Londen aanbood aan de af gevaardigden naar de bijeenkomst van de ministerraad der EVA die morgen in Londen begint. Brits vl'-ïgtuig in Libië Elf Brit se militairen, te weten zes parachu tisten en vyf leden van de beman ning, zijn om het leven gekomen toen een Argosy-toestel van de RAF bij El Adem in Libië neerstortte. Het vliegtuig verongelukte tijdens een oe fen-vlucht. Poolse president in Perzië De Poolse president, maarschalk Spi- ohalski. is in Perzië aangekomen. Het officiële bezoek duurt een week. „Huwelijksbureau" vooi* dieren De Vereniging van Dierentuinen in Groot-Brittannië en Ierland heeft een „huwelijksbureau" opgericht voor zeldzame en langzaam uitstervende dieren. De secretaris van de vereni ging vertelde woensdag in Londen, dat men wil proberen zeldzame die ren uit verschillende dierentuinen bij elkaar te brengen om ze te laten pa ren. Het is bijzonder dringend dat er nakomelingen van de orang-oetans komen. Er zijn in Groot-Brittannië en Ierland nog maar 37 van deze apen. die slechts een enkel jong heb ben voortgebracht. Honger in VS Democratische en Republikeinse congresleden hebben bij het huis van afgevaardigden aan gedrongen op de benoeming van een presidentiële commissie voor een on derzoek naar honger en ondervoeding in de Verenigde Staten. Drie weken geleden werd in een rapport van een particuliere stichting beweerd dat meer dan 10 miljoen Amerikanen honger lijden of ondervoed z,ijn en werd een noodprogram voor uitban ning van de honger verzocht. Vrygelaten De eigenaars en de hoofdredacteur van twee Griekse dagbladen zijn gisteren in vrijheid gesteld na tijdens een rechtzitting in Athene de waarschuwing te hebben gekregen zich te houden aan de wet telijke voorschriften inzake de cen suur. Het betrof de gebroeders Bot- sis, eigenaars van de bladen „Akro- polis" en „Apogevmatini" en de hoofdredacteur, die dinsdag in hech tenis waren genomen op beschuldi ging van het verspreiden van onjuis te berichten. Intussen heeft minister president Papadopoelos de leiding van het ministerie voor pers en voor lichting overgenomen van staatsse cretaris Siderator. DONDERDAG Rest. Van der Heijden „Radlkalen" Spr. dhr. J. Aarden 8 uur nam. Schouwburg: Abonnements voorstel ling Gezelschap „Ensemble". „Het paard van de koning" 8 uur nam. VRIJDAG Opstandingskerk (Steenschuur) Or gelconcert Feike Asma 8 uur nam. Auberge frangaise (Kloksteeg 19): Cabaret Peter de Jong en Donald ten Hoven. 9 uur nam. Oude Vest 13. Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Boshuis (achter Hofln. 64): Ruil beurs. 7 uur nam. St Ant. Clubhuls: Zestig-jarig be staan afd. Leiden Ned. Chr. Grafische Bond. Optreden van Sempre Avanti's Jong en Jolig 7.30 uur nam. ZATERDAG Pieterskerk: Concert Kon. Zangver. „Mastreechter Staar". 8.15 uur nam. Allemansgeest: Opening tentoonstel ling schilderijen en perkamenten pane len Diemke Kollewijn. 11.30 uur voorm. Den Burcht: Ons Grunnegerlaand Opvoering van „Betty heeft het laat ste woord" 8 uur nam. Wassenaar (Raadhuis)Opening tentoonstelling van werken door Was- senaarse beeldende kunstenaars. 11 u. voorm. ZONDAG Pinkstergemeente (Oude Rijn 3): Spr de heer Eikerbout. 2 uur nam. Stationspl.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar de Haeck. 10 uur voorm. Rijnlands Lyceum M.H. Trompln.) Gem. voor oorspronkelijk christendom (Van donderdag 9 mei t/m. woensdag 15 inei) DONDERDAG Dlligentia: Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet „Dag en nacht", 8.15 uur nam. VRIJDAG Dlligentia: Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet „Dag en nacht", 8.15 uur na middag. Kurzaal: Vereniging de Vrije School, ieerllngenorkest en koor. Orkestleiding Hans de Roo; koorleiding Willem Brü- ning, 8.00 uur nam. ZATERDAG Koninklijke Schouwburg: Haagse Comedie: „Helder zien in liet donker" 8.15 uur nam. Circustheater: Het Residentie-orkest o.l.v Willem van Otterloo m.m.v. het. Ballet van de Opera van Keulen; De- nise Monteil, sopr. en het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel, 8.15 uur nam. Diligentia: Landolfl viool-pianoduo: Mary Nemet. viool en Roxane Wruble, piano, 8.15 uur nam. Paviljoentheater: Nieuwe Komedie: „Mama kijk zonder handen". 8.15 uur nam. 18 Jr. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „Nudlstenparadijs". Asta: „Play time a. 1. Bijou: „Mijn vriend de duivel". (Be dazzled) 14 jr. Camera: „Ma-rat/de Sade" 18 jr. Cineac: 5.30, 7.30, 9.30 uur ..Les quatre coups". 18 Jr. Dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, zon. v. a. 11.30 uur Nieuws en „Galapogos". a.l. City: „Zo schieten de Schotten in Texas". 14 jr. Corso: „Irma la Douce". 18 Jr. Du Midi: „Blow-up". 18 Jr. Zat. wo. 2 uur: Laurel en Hardy als brok kenpiloten". a.l. Zon. 12 uur: „Ro sen aus dem Süden". a.l. Euro Cinema: „The sound of music", a.l. Zat. zon. wo. 1.30 uur: „Twin tig jaar vrolijkheid". a.l. Zat. 24.02 uur: „Het intieme leven van een stripdanseres". 18 jr. Flora: „De kunst om te verleiden" 18 jr. Vrij. zat. 24 uur: „Bloed in de arena". 18 Jr. Hollywood: „De dood betaald in dollars". 14 jr. Zat. 24 uur: „Een miljoen Jaar geleden". 18 Jr. Kriterion: „De start". (Le départ) 14 Jr. Vrij. zat. 23.30 uur: „The daedly affair". 18 Jr. Metropole: „Strijd zonder genade". (The long duel) 14 Jr. Odeon: „Raad eens wie er komt eten" (Gues who's coming to din ner) 14 jr. Olympia: „Veel liefs uit Moskou" (From Russia with love) 14 jaar. Passage: „Zo gezegd, zo gedaan!" (Le petit balgnaur) a.l. Rex: „Wacht tot het donker ls". (Walt until dark) 18 jr. Studio de Luxe: „Helga" 14 Ir. Studio 2000: „Een idioot in Parijs" (Un idiot a Paris) 14 jr. Zat., wo. 2. zon. 1.30 uur: „Dik Trom en het circus", a.l. Thalia: „De bezeten Jacht". (The chase) 18 jr. Wo. 15 mei: „Von Ryan's expresstrein". Vrij., zat. 24 uur: „Dracula, prins der duis ternis". 18 Jr. Zon. 1 en 3 uur: „The Batman", a.l. De Uitkijk: „The Intimate stranger". 18 Jr. West-End„Ontembare Angélique" 18 jr. Zat., wo., 2, zon. 1.30 uur: „Opstand in fruitland". a.l. Zon. 11.30 uur „Flipper en de piraten", a.l. Roxy: „Vuurgevecht In Albllene". 14 Jaar. Seinpost: „Een man en een vrouw". (Un homme et una femme) 18 jr. ADVERTENTIE TAPIJT .xw... 2MF afd. Oegstgeest. Spr. evang. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk vat Christus van de heiligen deti dagen. 10.15 uur, zondagsschol uur avondmaal. Stadsgehoorzaal „Kerk zond zen". Spr. ds. G. Toornvliet, )i Jubilee Singers. 7 uur nam. Ontmoetingscentrum bij A kerk: Tentoonstelling van sca van G. J. A. v. d. Berg. 10 u{j 1 uur nam. MAANDAG DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektrd „De detector". 7.309.30 uui| Diamantplein 27Bahai-$ avond. 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer Zitting Bouwfonds Ned. 78 uur nam. Academie: Lezing Rijksmui Oudheden en Ned. Instituut f. Nabije Oosten. Spr. prof. Walle (Luik) over „Humor l Egyptenaren". 8 uur nam. Pieterskerk: K. en O.: Theo Olof en Jan Schmitz. nam. Stadsgehoorzaal: Jeugdcond missie Estetische Jeugdvorari Kunstmaand-orkest. 2 nam. Schouwburg: Tlmdelerclubkd ring van ,,'n Man met grijzen 8 uur nam. »er WOENSDAG r° StadsgehoorzaalZangconcqinj Leiden Kon. Bond van Chr. oratoriumverenigingen. 10 uuifVli Stadhuis (trouwkamer): a Sociale raadsvrouw. 4-6 uur ij 1 Rijksherbarium (Schelpentóffi Kon. Ned. Natuurhistorisch Film over rozen. 8 uur nam. ie7t Universiteit: Leids Akijg?-/ Kunstcentrum. Tentoonstelling rijen Vincent Hamel. Geopen$)f( dag t/m^vrijdag 9 uur voorml in nam. (tot 9 juni). BIOSCOPEN Studio: „Een elegant moord", 14 Jr. Dagelijks 2.30, uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en Rex: „Het bloedspoor in de 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 en Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9715 dag en zaterdag 11.30 uur stellingen „Onibaba", 18 jr. Luxor: „De tien geboden" lijks (ook zondag) 2 en 7.30 Camera: „De risico's van 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 dag en zaterdag 11.30 uur stellingen „Hiroshima mon Jaar. Trianon: „Matt Helm en de kers", 14 jr. Dagelijks 2.30, uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en Lldo: „De nacht van Tibbs", 14 jr. Dagelijks 2.30, 7 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 ©n Wassenaar Astra: donderen maandag 7.30 uur: „Vuurdoop^ Yangste Kiang" (The Sand B Zondag 2.30 uur: „Tarzan v#c tart". 14 Jr. j,n T ENTOON STELLIN G ENvu Het Duivenhuys (Rapenbiffis' Expositie grafiek Hermanus W- (tot 23 mei). j Galerie v. d. Vllst (Botenm Expositie Rob Clous en Frans Geopend dinsdag t/m zaterdaA0 voorm. 6 uur nam. (t/m ;t Molen „De Valk" MolenmusAm gelijks (behalve 's maandags) n. voorm.- 5 uur nam., 's zondags v nam. Lakenhal: Tentoonsvelling Rembrandt" (verzameling D vat). Werkd. 10 uur voorm.-I nam.; zon- en feestdagen 1-5 u\ (tot 16 juni.). De Lakenhal: Dag. 105 uur— 1—5 uur. Rijksmuseum van Oudhed ■S'D penburg 28): Werkd. 10 uur 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam. Legermuseum (PesthulslaaD) uitzondering van zaterdag van lh» (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenti (Steenstraat 1): dag. 10—6 u-if dags 1-6 uur nam. Rijksmuseum voor Volkeip Tentoonstelling Collectie Ka i van Japanse Kunst. Werkd. ln voorm. tot 5 uur nam.; zonda" uur nam. (tot eind mei). p Rijksmuseum voor de gesct der natuurwetenschappen: D«fd uur zond 1-4 uur p WaaggebouwTentoonstelling derijen Jos Mertens. Geopend al 5.30 en 7-9 uur nam. (tot 1?" V Wassenaar (Kunstzaal HeuffU toonstelling werk van BauwkeL. en Lucie Q. Bakker. Geopend u dag t.m. zaterdag 10 uur voormfei nam.; bovendien dinsdagavond^ (t/m 15 mei). [Jj Avond- en nachtdienst der apof Geopend voor spoedeisende göe Apotheek Tot Hulp der Mensfe] Hooigrt. 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag- en nacb*" van apotheek R. van Breest 6? burg te Leiderdorp wordt we) men door Apotheek Tot I Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek i theek Voorschoten zijn de gehel geopend. WEEKE1NDED1ENST OEI HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uuii plege men de eigen huisarts, h tot zondagnacht 24 uur de d' telefoon 2 2222. WEERRAPPORTEl!" (Van hedenmorgen 7 aui - 4 a f s j Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Wenen Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Nice Berlijn Frankfort München Innsbruck Belgrado Athene Rome Lissabon zwaar bew. 13 half bew. U regen 13 regen 12 zwaar bew. 14 zwaar bew. 14 zwaar bew. 14 regen 14 geh. bew. 12 onbewolkt 13 onbewolkt 13 onbewolkt 15 onbewolkt 11 onbewolkt 11 zwaar bew. 7 regen 9 zwaar bew. 16 regen 12 zwaar bew. licht bew. 15 zwaar bew. 17 zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. 16 I half bew. 23 zwaar bew. 25 I half bew. 22 i licht bew. 15 1

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2