jjj Raad van Oegstgeest verdeeld over koop van ambtswoning Rockefeller over de oorlog in Vietnam *4 Nieuwe stemming volgt op 9 mei Volière in Warmond kost veel P.S.P. - Leiden vierde 1 mei Burgemeester jhr. Van Eysinga heeft nog geen huis aan de Poelgeesterweg Baggermolen vindt kolen Twee doden door bijziende automobilist DONDERDAG 2 MEI 1908 M3T>S0n DAGBLAD i>AGU*A T 40 spot i uit wordi deint elinf enliij lil 2186i OEGSTGEEST De ge meenteraad werd gisteravond Jvoor het eerst gepresideerd onwjdoor jhr. T. A. J. van Eysinga. het begin van de vergade ring was de raad voltallig, doch |||tijdens de beraadslagingen ||||voelde de heer J. P. Brouwer zich minder goed en ging huis- ikenfivaarts, hetgeen achteraf zou J "Jhlij ken van grote invloed te 'bobijn geweest op de stemming Kbij de aankoop van de ambts- zoiwoning voor de nieuwe burge- ?ei?mees^er- Toen dit punt name- ïevei lijk aan de orde kwam, bleken meeste raadsleden nogal 'beio wat bezwaren te hebben tegen par* de aankoop van het pand Poel en 1 geestprweg 10, dat kan worden gekocht voor de prijs van pa< 225.000,-, welk bedrag door bijkomende kosten oploopt tot ƒ263.130,-. lam» ewijs De heer N. v. Weizen (Pr. Chr.) tw8e!vroe? «ch af of Ged. Staten met dit n dit bedrag zouden instemmen, gelet op de norm die dat college aanlegt voor ?ndflde aankoop van een ambtswoning levelV00r een ^meente ter grootte van B6k Oegstgeest. Ook zak hy nogal op te- feest- *cn het bedrag van f. 15000.- dat Bar ieder jaar de gewone dienst zal be lasten. cam- wall- Ir. D. R. A. Stapel (WD) toon- PIeetde Z^n ontevredenheid over de wy- ge-2e waarop deze zaak was voorbe koop reid. Hij noemde het al een bezwaar, vend Waar°P 00k de heer van Weizen had 3aag^ea^endeerd' d&t in de commissies s- T; bedenkingen waren geuit. Ir. Stapel Privi miste alternatieven en had het nor- fid^lnaal Kevonden wanneer door wet- [)ins-^ouder v- d- Voet was meegedeeld. per.welke andere mogelijkheden er nog Dom-waren. Hij was van mening, dat op 14683minder kostbare wijze een geschikte woning zou kunnen worden aange- Hg kocht en wilde althans daaromtrent l|VOlledig worden ingelicht. Ook kon- gg<%<le hij aan, dat bij een onbevre- yi Ogende uiteenzetting daaromtrent hub Zijn *rac*'ie Senegd was tegen te stem- Pond Er waren ook bezwaren van de zij de van de P.v.d.A. Drs. J. W. de Graaf vroeg zich af waarom de 1^ "mogelijkheid niet was onder- jÖjj z°cht naar nieuwbouw, b.v. in het 111 bungalowpark. Ook hij vond de (pr voorbereiding onvoldoende en deelde mè mede, dat zijn fractie tegen het voor- a-ca stel was. De K.V.P.-fractie kon zich, ge lein' ltuli -ettt •ij i. 200- b.g? Marktberichten BARNEVELD, 2 mei Coöp. Ve- Ivnvse Eierveiling Barneveld: Aanvoer '78.470 stuks, stemming redelijk. Prij zen in gid. per lOOstuks reierenvan 53/54 gr. 9 99-10.18. 56/57 gr. 10.95- 1111, 60/61 gr 11.19-11.95, 64/65 gr. 12.68-12.96. Eierveiling Barneveld: Aanvoer: 553.500 stuks, stemming rustig. Prij zen in gid per 100 stuks :eieren van 52/53 gr. 9.89-10.12, 57/58 gr. 11.17- 11 35, 62/63 gr 11.99-12.28, 66/67 gr 13 19-13.43. Eiermarkt Barneveld: Aanvoer ca. 2 500.000 stuks, handel redelijk. Eie- reQ van 50/58 gr. f 9,40-11.60 per 100 stuks, kg-prijs 1.88-2.00. 59/65 f 11.83- 13.30 per 100 stuks, kg-prijs 2.01-2.05. BARNEVELD, 2 mei Varkens- 1 markt: Aanvoer 93 stuks, handel ma- ^Prijzen in gid per stuk: biggen DELFT, 2 mei Veemarkt: aam voer- varkens 139, biggen 628. schapen 14. lamm. 26, prijzen (in guldens) drachtige zeugen 350-450. magere var- I kens lev, gew 2.10-2.20. biggen 65- onA l0Pers 90-115 schapen met 1 lam 200-220, schapen met 2 lamm. 280-320. I) handel: kalm. aldus de heer P. H. M. S. van der Voort, wel met het voorstel ver enigen, al moest hij toegeven alter natieven te missen. De burgemeester had tijdens de be handeling van deze zaak de verga dering verlaten, zodat wethouder Van der Voet de moeilijke taak had zich te keren tegen allerlei bezwaren, die uit de raad naar voren waren geko men. Hij wees erop, dat het bedrag inderdaad wat hoger was uitgeval len, dan de norm door G.S. gesteld, doch was er geenszins bevreesd voor, dat G.S. het raadsbesluit niet zouden goedkeuren, omdat gebleken was, dat het uiterst moeilijk is voor een lager bedrag een geschikte wo ning te vinden. Bovendien voldeed deze woning wat indeling betreft uit stekend. De koopsom is geenszins ab normaal, integendeel hij verwacht te, dat het pand in de toekomst zijn waarde zou behouden. Wethouder Van der Voet had niet de behoefte gehad een volledig over zicht te geven over alle woningen, die bekeken waren. Wel merkte hy op, dat andere eventueel in aanmerking komende woningen niet goedkoper waren. Tegen nieuwbouw bestond het bezwaar, dat dit teveel tyd zou vra gen, omdat de burgemeester by de installatie van de nieuwe eerste bur ger van Hellevoetsluis zonder huis zou komen. Hij deed dan ook een ernstig beroep op de raad het voor stel te aanvaarden. Na deze verdediging gingen de be sprekingen op uitvoerige wijze ver der zonder dat nieuwe gezichtspun ten naar voren kwamen. Een voorstel van ir. Stapel tot uitstel van de be slissing kon bij B. en W. geen gena de vinden, zodat na schorsing van de vergadering en fractieoverleg werd overgegaan tot stemming. Het resul taat was dat de gehele fractie van de V.VX). tegen was, ook die van de P.v.d.A. Van de Pr. chr. fractie kwa men vier stemmen (dit zouden er 5 geweest zijn, als de heer Brouwer aanwezig was geweest). Hoe diens stem zou zyn was niet bekend. De K.V.P.-fractie was voor. Met de vier stemmen van de Prot. Chr. fractie werden daardoor ze ven stemmen voor het voorstel uitgebracht, terwijl er 7 tegen wa ren, zodat de stemmen staakten. Nadat de burgemeester het voorzit terschap weer had overgenomen werd door hem voorgesteld de vol gende raadvergadering vast te stellen op 9 mei a.s. Dan zal er een definitieve beslissing moeten wor den genomen. Stadsgewest Een ander belangrijk agendapunt was het besluit tot toetreding tot het Stadsgewest Leiden. Op verzoek van de Pr. Chr. fractie werd de benoe ming van de beide door Oegstgeest af te vaardigen leden in de Gewest raad uitgesteld tot de juni-vergade- ring. Dr. ir. Dorgelo had namens de VVD een reeks van punten naar vo ren gehaald, die hij graag onder de aandacht wilde brengen. Hij vroeg zich af of het gewenst was, dat de 10 burgemeesters uit de samenwerken de gemeenten in de Gewestraad moesten komen. Hy wilde enkele punten toevoegen aan de zaken, die in het rapport genoemd zyn o.a. de sociale voorzieningen (b.v. hantering normen Bijstandswet) en Culturele zaken. De heer Stapel had bezwaar tegen art. 38 waarin staat, dat de gewest raad moet besluiten tot verlenging 1 van de termijn van de samenwer- -r Deze villa met grote tuin aan de Poelgeesterweg 10 in Oegst geest zou burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga vandaag reeds zijn ambtswoning hebben kunnen noemen als tijdens de behande ling van het voorstel van B. en W. tot aankoop van dit pand de stemmen (77) niet waren ge staakt. Tijdens de 9 mei vastge stelde raadsvergadering zal op nieuw moeten worden gestemd. (Foto L.D./Holvast) king. Hij wilde althans voor Oegst geest, dat de gemeenteraad daar over beslist. Deze gedachte werd door de andere fracties overgenomen zodat de Ver. v. Ned. Gem. daarvan in kennis zal worden gesteld. De bur gemeester zegde toe, dat alle uit de raad voortgekomen wensen kenbaar gemaakt zullen worden in de Ge westraad. De raad besloot t.z.t. over te gaan tot Instelling van een agglo meratie. zonder dat hierbij de bedoe ling voorzit, dat deze commissie de vertegenwoordigers van Oegstgeest zal moeten begeleiden. Opgemerkt werd, dat men moet beginnen met vertrouwen te hebben in de opzet, waarna zonder stemming werd be sloten zich aan te sluiten bij het Stadsgewest Leiden. Door de uitvoerige discussie qver de beide vorige agendapunten kwam men in tijdnood, vandaar dat de agen da gedeeltelijk werd afgewerkt. Be sloten werd nog jhr. T. A. J. van Ey singa te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Ter uitbrei ding van het aantal ambtenaren B. S. werd benoemd de heer R. Oechies. Als hoofdleidster van de openbare kleuterschool werd aangesteld mej. J. G. van den Boomgaard. Ook werd nogal gediscussieerd over het uitgebreide preadvies om trent verzoeken van de Gespreks groep D'66, die gesteld had dat gro tere behoefte bestaat aan contact met de burgerij. Deze groep meent, dat er onvoldoende toegankelijkheid is tot de stukken betreffende de be sluiten door de raad. Dit werd be streden door mevr. Gouverneur (KVP) en de heer Van Weizen. De welwillendheid ten gemeentehuize is wel degelijk aanwezig. De VVD en de PvdA konden met de gedachten van D'66 wel instemmen en deden nog wat suggesties aan de hand. Overi gens was het preadvies duidelijk en werd tegemoetgekomen aan de ver krijgbaarheid van de raadsstukken. Het voorstel om f 650.000.- beschik baar te stellen voor de aanleg van korfbalvelden werd aanvaard. Wel werd voorgesteld het genoemde be drag van f 250.000.- uit het recreatie fonds te verhogen, hetgeen door B, en W. nader zal worden bezien. Be sloten werd tot onteigening van het pand Abtspoelweg 15b. Op vragen van de heer Lagas (PvdA) hoe het verloop was geweest van de bespre kingen met de eigenaar heeft wet houder van der Voet naar tevreden heid geantwoord. Er komt een beeldententoonstel ling, ingericht door de beeldhouwers vereniging Caroluskring in Scheve- ningen. De inrichting daarvan ge schiedt eind augustus. De raad ging akkoord met het noodzakelijke kre diet. Over de voimgeving van het beeldhouwwerk bij het Rijnlands Ly ceum werd uitvoerig gesproken. De een was met de speelplastiek ingeno men, de ander niet. De burgemees ter deelde mede, dat de kunstcom missie het aldus had voorgesteld en dat het bestuur van het lyceum er mede akkoord ging. zodat B. en W. een en ander zonder meer hadden overgenomen. De raad accepteerde het voorstel. Nadat nog het voorstel werd aan vaard tot het aangaan van een geld lening van f 500.000.- en men instem de met de salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel werd de ver gadering gesloten. De overblijvende agendapunten zullen 9 mei aan de orde komen. Geslaagden voor verkeersexamen WARMOND Aan het verkeers examen, afgenomen door wachtmees ter J. H. Velema van de Rijkspolitie namen 70 leerlingen deel van de School m/d Bijbel en de r.k.-jongens- en meisjesschooL De namen van de geslaagden van de School met de Bijbel zijn: Elsa Bekelaajr, Hams Wiegent v. d. Berg, Arie Breedijk, Frank Dekker, Else- lien v. Es, Anneke Ouwenhand, Mi- ohiel Pauli, Evert Scholten, Nelleke Schrier, Roosj e Smits, Mieke Tulp en Piet de V06. RK. Scholen: Wietske Gaarman, Manta de Groot, Peter Meskers, Lian Meskers, Ans v. d. Water, Ida Heemskerk, Ria v. d. Geest, Piet v. Winsen, Kees de Whiter, Gerard v. Tongeren, Sjaak Kerkvliet, Oska de Frank, Helma v. Winsen, Thea Ho- genboom, Lia Diemei Jan v. Tonge ren, Nico van Veen, Piet v. Rijn, Ve ra v. d. Post, An ja Wannerhoven, Toon v. Grieken, Ben de Rooij, Henk v. Rijn, Gonnie Langemeijer, Willem Groen in 't Woud, Peter Heemskerk, Jam Prins, José v. Noort, Corrie v. d. Plas, Aad Groenenboom, Ellie van Moorsel, Chris v. d. Geest, Wim Kerkvliet, Annet v. Winsen, Tineke Meskers, Hennie Koppers, Kees Wit- seniburg, Joke Hijkoop, Cor v. d. Post, Paula Buters, Rein de Vroo- men, José v. Dijk, Toon v. d. Voorn, Ada v. Schie, Kees v. LeeuWan, Ada Beugelsdijk, Huub de Vroom, Lidy v. Winsen, Oor Willems, Ria van Hulst, Neliefce Weijers, Jan v. Leeu wen, Lizette Wassenaar, Marcel Pont, Grace de Frank en Kees Kortekaas. Herdenkingsdienst in lierv. kerk WARMOND Zondagochtend wordt om 10 uur in de hervormde kerk een dienst gehouden ter gele genheid van de herdenking van de bevrijding. Medewerking aan de dienst verleent het trompetduo J. v. Bladel en P. Schrier. Predikant Is ds. J. M. Snijders. Opvoering van 'Korczak en de kinderen' BOSTON (AFP) Gouverneur Nelson Rockefeller van New York heeft de Republikeinse voorverkie- zingen in Massachusetts gewonnen. De overwinning wint aan betekenis doordat alleen de naam van gouver neur Volpe van Massachusetts op het stembiljet voorkwam, zodat alle an dere door de kiezers moesten worden bijgeschreven. Bovendien waren de verkiezingen al begonnen toen Rocke feller zich kandidaat stelde voor de Republikeinse nominatie. Rockefeller kreeg 30.514 stemmen. Volpe 29.182 en de andere Republikeinse kandi daat, Nixon, 25.705. Gouverneur Ro nald Reagan van Californië bracht het tot 1.813 stemmen. Ook hebben vele Republikeinen op Democratische kandidaten gestemd: 9.393 op McCarthy en 1.378 op Ken nedy. Op het stembiljet van de De mocraten kwam alleen de naam van McCarthy voor, en hij verwierf bijna tweemaal zoveel stemmen als de uit Massachusetts afkomstige Kennedy: 114.183 tegen 61.172. Voorts kregen vice-president Humphrey 40.779 en president Johnson 6.409 stemmen. Rockefeller sprak zich gisteren in Philadelphia uit voor een ont- amerikanisering" van de oorlog in Vietnam, het beleggen van een con ferentie van Aziatische landen en het ontwikkelen van contacten met communistisch-China. Hy betoogde, dat de strategie in Vietnam gebaseerd moet zijn op de overtuiging, dat het verzekeren van de veiligheid van de bevolking belang rijker is dan het beheersen van zo veel mogelyk grondgebied. Hy be tuigde zijn instemming met het vre desinitiatief van president Johnson, maar vond dat men daarbij van drie belangrijke punten moet uitgaan: een regeling mag niet worden ge grond op geweld, elke groepering die haar doel langs politieke weg wil be reiken, moet als onderdeel van het politieke leven in Zuid-Vietnam wor den erkend en men moet streven naar een regeling die de vrijheid en vei ligheid in geheel Zuidoost-Azië ga randeert. Naar zijn mening heeft ver dere militaire verheviging van de ac ties ten noorden van de 17de breed tegraad geen zin. Het aandeel van Zuid-Vietnam in de strijd zou moe ten worden vergroot, terwijl het be wind in Saigon ook zou moeten stre ven naar verbreding van zijn poli tieke basis. VOORSCHOTEN In de Dorps kerk zal op nationale bevrij dingrsdag 's avonds om acht uur een bijzon dere herdenkingssamenkomst plaats vinden, die uitgaat van de raad van samenwerkende kerken. Opgevoerd zal worden het door Er- win SylVanus geschreven stuk, geti teld: Korczak en de kinderen, door de Leidse chr. toneelgroep „Imperi um". Dit stuk, dat noch als een le kenspel, mooh als een toneelspel kan worden gekarakteriseerd, handelt over de verwoede razzia van de Duitsers op de ghetto-joden van Warschau. Het is het aangrijpende verhaaü da/t grotendeels op authentieke gege vens zou berusten van een jood se kinderarts en aan zijn zorgen toe vertrouwde kleine joodse kinderen uit een weeshuis. Dodenherdenking in Voorschoten VOORSCHOTEN Evenals voor gaande jaren zal ook dit jaar op de avond van de vierde mei in Voor schoten de herdenking plaatsvinden van de tijdens de oorlog en bezet ting gevallenen. 18.00 u. halfstok hijsen van de na tionale vlag van alle openbare en particuliere gebouwen. 19.40 u. aan vang van het luiden van de klok van de gemeentetoren. 19.45 u. bijeen komst bij het plaatselijke monu ment aan de Kon. Julianalaan. 19.50 u. einde klokgelui. Uitvoering van enige toepasselijke muzieknum mers dooi- de plaatselijke harmonie - vereniging „Benvenuto" en „St. Laurenitius". 20.00 u. twee minuten Stilte, die aangegeven worden door middel van een trompetsignaal20.02 u. kranslegging met muziekbegelei ding, waarna gezamenlijk zingen van heit „Wilhelmus". Jeugdnatuurwacht vraagt steun WARMOND Met de steun van de ingezetenen en het gemeentebe stuur heeft Warmond een prachtige volière gekregen, waarin vogels van alle pluimage zijn ondergebracht. De jeugdnatuurwacht zorgt voor de voeding van de vogels, wat niet al leen veel tijd vereist, maar ook grote bedragen vergt. Daarom doet de vereniging een be roep op de bevolking in de kosten bij te dragen, waartoe huis aan huis een enveloppe zal worden gestuurd. Gezien het doel waarvoor de bij drage wordt gevraagd, vertrouwt de Natuurwacht dat de kosten voor het grootste gedeelte zullen worden ge dekt. Afsluiting van spoorovergang in de Papelaan VOORSCHOTEN De spoorweg overgang in de Papelaan, verbinding tussen Voorschoten en Wassenaar, zal volledig zijn afgesloten in de nachten van 18 op 19 en van 19 op 20 mei (van 21.00 uur tot 7.00 uur de volgende dag). Het kruispunt Van Beethoven- la an - Mozartlaan zal in verband met het leggen van riolering met ingang van 3 mei ongeveer twee weken zijn afgesloten. Stille tocht op 4 mei WASSENAAR Zaterdagavond zal weer een stille tocht langs de oorlogsbegraafplaats „Het Lange Duin" gehouden worden ter herden king van de gevallenen in de twee de wereldoorlog. Op de Nachtegaal- laan zal de stoet zich opstellen. Van daar wordt ongeveer 10 minuten voor 8 vertrokken naar de oorlogsbegraaf plaats „Het Lange Duin" aan de Schouwweg. Bloemen kunnen worden gedeponeerd op draagbaren die aan de Nachtegaallaan zullen staan opge steld. Hau Lammers over Cuba Een kleine stoet van naar schat ting vyftig linkse jongeren hield gis teravond in Leiden een demonstratie ve 1 mei-optocht, die werd gevolgd door een bijeenkomst In het St. An- tonius Clubhuis. De demonstratie was op touw gezet door de Leidse afdeling van de P.S.P. en de democratisch-soclalistische studentenorganisatie „Politeia". De P.v.d.A. bleek zich van deze pacifis tische betoging te hebben gedistan- cieerd. Het raadslid Herman Amptmeijer schonk op de 1 mei-bijeenkomst aan dacht aan het feit, dat honderdvijf- tig jaar geleden Karl Marx werd ge- boien. Hy schetste in het kort de betekenis, die de schrijver van „Das Kapital" voor het socialisme heeft gehad. Als gastspreker was uitgeno digd de journalist Han Lammers, re dacteur van de „Groene Amsterdam mer" en vertegenwoordiger van „Nic Links". De heer Lammers zette uiteen waarom hij zich solidair heeft ver klaard met het socialisme op Cuba. Naar Zijn mening zyn woorden als Cuba, Castro en Che Guevara voor zeer velen de symbolen van een toe komstverwachting. De Cubanen zelf hebben volgens de heer Lammers hun menselijke waardigheid terug gekregen dank zij het Castro-socia lisme. De weekbladredacteur bestreed de opvatting van sommigen als zou Cuba een exportland van revolutie zijn. Cuba staat naar Lammers' overtuiging alleen maar sympathiek tegenover de strijd van de rebellen in Zuid-Amerika. Overigens had hij goede hoop, dat het revolutionaire socialisme op Cuba tot een goed ein de wordt gebracht. De heer Lammers vond het niet juist om Castro een dictator te noemen, hoewel hij wel enkele bedenkingen uitte tegen de eenvormigheid op het gebied van de Cubaanse voorlichting. De 1 mei-viering werd besloten met het (gezamenlijk) zingen van pro testliederen. In het grensschap Osen langs de Maas in Linne, vijf kilometer ten zuiden van Roermond, is een bag germolen op acht meter diepte op een kolenlaag gestoten. De molen heeft in de laatste veertien dagen ruim 1000 kilogram magere kolen in de baggeremmers boven water ge bracht. De herkomst van deze ko len is nog onzeker. Voorlopig wordt voorzichtig gedacht aan een nieuw kolenveld op geringe diepte, doch ook de mogelijkheid van een in vroe ger jaren gezonken schip wordt niet uitgesloten. In de middeleeuwen moet de Maas een andere loop heb ben gehad dan tot nu toe. Voorts is onder een drie meter dikke klei- een heel oude tunnel ontdekt, juist boven de waterspiegel. Het stuk van deze blootgelegde tunnel is 1.50 meter lang, de doorsnee is on geveer een meter. Samenbundeling werkzaamheden kruisverenigingen WASSENAAR Het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis in Wassenaar zullen worden gebundeld in één stichting: „Het Wassenaarse Kruis werk". Binnenkort zullen alle activa en passiva van de beide kruisvereni gingen, die overigens blijven bestaan, in de stichting worden onderge bracht. De werkzaamheden van de beide kruisverenigingen zullen in de toekomst door „Het Wassenaarse Kruiswerk" worden verricht. Plannen zijn er voorts op de plaats van het huidige gebouw van het Wit-Gele Kruis een nieuw, aan alle moderne eisen aangepast, gezond heidscentrum te stichten. In de op 13 mei te houden jaarvergaderingen van beide verenigingen zullen nadere inlichtingen worden verstrekt. Het Groene Kruis komt bijeen in het wijkgebouw aan de Herenweg 1 en het Wit-Gele Kruis in het wijkgebouw aan de Lange Kerkdam 3. De ver gaderingen beginnen 's avonds om half acht. Gezellig feest in Zoeterwo ude-dorp ZOETERWOUDE De jeugd van Zoeterwoude-Dorp werd vroeg opge trommeld om aan de aubade, die in ontvangst werd genomen door bur gemeester J. A. Detmars, deel te nemen. Na klokgelui om 8 uur ver zamelden de kinderen zich, om in optocht naar het gemeentehuis te gaan, waar ze door de burgemees ter werden toegesproken. Daarna begonnen de spelen. Spij tig was, dat in de middaguren de regen a Is spelbreker optrad. De drumband en de fanfare verleenden zowel maandag als dinsdag hun me dewerking. Aan de Hoge Rijndijk werden de bewoners verrast met een rondgang van de drumband „De Rijntamboers." De uitslagen luiden: volleybal toernooi: 1. K.P.J., 2. onderwijzers, 3. gemeente personeel; ringsteken: 1. Jac. Paardekoper en echtgenote. 2. Joke v. d. Poel en Trix Kaptein, 3. L. Hoogeveen en echtgenote, 4. Th .v. d. Berg en mevr. v. d. Kolk- Castelein; buurtvoetbaltoernooi1. Jan van Banningstraat, 2. Elout- straat en omgeving; rijwielrit meis jes: 1. Dorien v. Niekerk en Els Paardekoop, 2. Hannie v. Huis e n Lies Blyleven, 3. Agnes v. Diemen en Coc v. d. Salm; boegsprietlopen: 1. Hein de Jong, 2. Theo Borst, 3. Jan Sonius; schenkelloop: 1. Sjaak Veldhuizen, 2. Leo Onderwater. 3. Cees Berg. Ploegprijs K.P.J. 1. Wielrennen: wedstrijd op toerfiet sen 14/17 jaar. 1. Theo v. Leeuwen, 2. Kees Berg, 3. Jan Berg; 17 jaar en ouder 1. Nico Straathof, .2 Jan v. Leeuwen, 3. Wim v. Rijn. Kinderoptocht groepen 1 Openba re school, 2. Vrije Klubs, 3. H. Hart- school. Indiv. en kleine groepjes 1. Andre Detmers, 2. Dorus, 3. fiets met pop. (Van onze Arnhemse correspondent BEEK (GPD) Bij een verkeers ongeval op een voorrangskruising in Beek zijn gisteravond twee personen oan het leven gekomen en is één per soon levensgevaarlijk gewond. Het ongeval werd veroorzaakt door een bijziende Duitse automobilist, die op deze dag zyn bril verloren had. maar desondanks toch achter het stuur was gaan zitten. De slachtoffers zyn de 29-jarige architect uit "s-Heerenberg E. J A. de Vries en de 22-jarige ver pleegster mej. I. W. B. M. Simonis uit Velp. De vrouw van de architect, de 29-jarige mevrouw Th. H. M. de Vries-Kaal raakte levensgevaar lijk gewond. De botsing werd veroorzaakt door de Duitse personenauto, die langs een wachtende bus de Arnhemseweg een voorrangsweg opreed. Hij werd gegrepen door een met koeien bela den veewagen uit Ede. Bij de pogin gen van de chauffeur de auto te ont wijken. raakte de vrachtwagen aan het slingeren en kwam frontaal met de tegemoetkomende auto van archi tect De Vries in botsing. De Duitse automobilist is door de Rijkspolitie in voorlopige hechtenis genomen. Brand verwoest earavanfabriek STOPPELDIJK (GPD) Een enorme brand heeft gisteravond een grote fabriekshal in Stoppeldijk, waarin de firma Meyer N.v. uit Axel caravans fabriceerde, totaal in as gelegd. In de loods bevonden zich een groot aantal caravans en cara vans in aanbouw. Een schatting van de schade kon moeilijk gegeven wor den. Het gebouw alleen al vertegen woordigt een waarde van tegen de acht ton. De firma Meyer is verzekerd. De brand is waarschijnlijk ontstaan door kortsluiting. In minder dan geen t\jd stond het gebouw in lichterlaaie. De tien personen, die overwerk verrichten konden zich in veiligheid Zij zagen slechts kans om de boek houding te redden. Ook enkele caravans heeft men nog tijdig uit d» loods fcunnnen rij den. In ongeveer een uur öjd was de zaak bekeken, en was er voor de brandweren van Hulst, Vogel waarde en Hontenlsse niets meer te redden. In de fabriek werken 44 man. Men zal zo spoedig mogelijk elders de produktie voortzetten. Zege in tijdrit Den Hertog wint Circuit des Mines VERDUN (ANP) Fedor den Hertog blijkt de gevolgen van de val, die hfj in augustus van het vo rige jaar in België maakte, geheel te boven te zyn. Den Hertog won woensdag de laatste etappe van het circuit des Mines, een tijdrit over 34 kilometer van Verdun naar Bouligny en verzekerde zich daardoor van de eindzege. De uitslag van de tijdrit is: 1. Den Hertog (Ned.) de 34 km in 41.02. 2. Thalmann (W.-Dld.) 41.05. 3. Wil- heim (Fr.) 41.06, 4. Gilson (Lux.) z.t., 5. Oescher (Zwi.) 41.24, 11. Schrauwen (Ned.) 42.34, 12. Jansen (Ned.) 42.58. De eindstand is: 1. Den Hertog (Ned.) 26.09.27, 2. Thalmann (Zwi.» 26.12.14. 3. Gombert (W.-Dld.) 26.12.52, 4. Wilhelm (Fr.) 26.13.30, 5. Oescher (Zwi.) 26.13.52, 6 Schrau wen (Ned) 26.14.28, 13. Jansen (Ned.) 26.27.16, 30. Tabak (Ned.) 27.04.31. DUIVENSPORT „De Rynklievers" Wedvlucht vanaf Vilvoorde. In concours 445 dui ven. Uitslag: 1. P. v. Griensven, 2. Q. Bruines, 3, 5 A. G. Holland, 4, 8 Gebr. Kok. 6. N. v. d. Linden. 7. H. Kettenis, 9. L. Klein, 10. A. Rosber gen. P.V. Het Oosten Wedvlucht van af Vilvoorde. Uitslag: 1. A. ter Haar. 2. 8 C. Gijsman, 3. F. Bouman. 4, 9 S. de Haas, 5. L. Burgers, 6, 7. H. Mooten, 10. Comb. B-J. P.V. De Blauwband Uitslag: 1. Gebr. v. d. Krogt, 2. A. v. Dam, 3. J. Luyten, 4. J. Wowijs, 5, 7, 9 P. Wol vers, 6, 10 L. Drost, 8. Th. Onderwa ter. P.V. De Snelvlieger Uitslag: 1, 5 9. A. v. Noord, 2. M. de Lange en zn., 3. 6 J. Roest, 4, 7 Berge Henegou wen. 8. G. v. Stein, 10. L. Gijsman. C. C. Leiden en Omstreken Uit slag: 1. A. ter Haar. 2. A. v. Noord, 3. J. Admiraal. 4, 5. C. de Vreugd, 6. C. Geijsman. 7. Gebr. Geyteman, 8. A. Rensen, 9. Gebr. v. d. Krogt. 10. M. de Lange en zn. P.V. „De Reisduif" Wedvlucht vanaf Vilvoorde. In concours 168 dui ven. Uitslag: 1. G. Zwart. 2, 6 P. Mooten, 3. 9. K. Passchier, 4, 10. T. v. Amsterdam, 5. W. Tolboom, 7, 8. T. v. Duuren.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7