Politie ziet de chaos al naderen Museum of Modern Art is Janis - collectie rijker NAVO-raad (Brussel) acht de vrije toegang tot Berlijn noodzaak Pop-art en reclametaal Op 28 juni beginnen schoolvakanties NEW YORK IN 1968: burgerlijke stand van leiden Eersterangs Vergroting capaciteit stranden „JONDEROAG 2 MEI 1958 LETOSCH DAGBLAD PAGINA 1 IJ HEI H DEN HAAG (GPD) De opperwachtmeester uit het lande- ijk berichtencentrum weet het nu al: „Wie zonodig op 28 of |9 juni met vakantie wil gaan, mag zich nog weieens bedenken. 8)p die dag begint de vakantie voor de metaalarbeiders. Op 29 pni wordt in Assen de T.T. gehouden en op 28 juni beginnen iowel in vele delen van ons land, als in Noordrijn-Westfalen, Ïle schoolvakanties. Dat belooft niet veel goeds op de Neder- andse wegen". Hij haalt zijn schouders op. „Eerlijk gezegd kan _k de mensen ook geen alternatief bieden. Wanneer men zich ¥an alle goede raad niets aantrekt, kan ik me dat desnoods wel oorstellen". Over de rijksweg tussen Den Bosch li Oudenrijn giert de Porsche van C wachtmeesters R. R. van Rees en Hunze uit Driebergen. Het wiit Ian de carrosserie vloekt met de nanje banen, die erop geschilderd Dn. „Op doordeweekse dagen rijdt iet verkeer veel soepeler dan tijdens panties of weekeinden. Het heeft Alemaal niets te maken met snelheid. fjlet gaat erom of de mensen gewend fl'jjn zich bij het overige verkeer op e grote wegen aan te passen", fl.l tijd op gehoopt dat het verkeers plein Ouderijn deze maand z'n de finitieve klaverblad vorm zou krij gen. Daar is het niet van gekomen. Het zal minstens tot november du ren, voordat de zaak klaar is. Dat betekent dat het vakantieverkeer zich ook over het niet voltooide plein moet wringen. Advies van de politie: „Ga niettemin niet midden in de nacht weg. De meeste mense' Duitsers ^jchtencentrum„Je kunt wel zeggen ™Hftt de Duitsers het beter doen dan nze landgenoten. Ze rijden meestal arder, soepeler en met beter ma- triaal. Anderzijds komen daardoor ok heel wat botsingen voor. Elk jaar %>mt het wel een keer voor, dat tien lallen Duitse automobilisten op een ■Hein stukje rijksweg op eikaars ach- tt erbumpers schuiven. Dat komt, lloordat ze zich niet realiseren, dat «"Rie Nederlandse automobilisten lang hamer rijden. Een telefoontje naar Westduitse radio, en het is af lopen". Rode routes Maar voor de Nederlanders zelf, lordt het op het weekeinde van 29 pni waarschijnlijk een druk en droef egin van de vakantie. „Ik durf de 5pensen geen alternatieven te noe- len", zegt de opperwachtmeester. Op Et weekeinde zitten de drie rode rou- js alle drie even vol". Hij bedoelt rijksweg over de Afsluitdijk via ■uweschans naar het oosten; de Jkswegen tussen Eindhoven en Vlis- Ilpgen; maar vooral de rijksweg FLïaalf, die tussen Rotterdam-Den ijaag en Elten de verbinding vormt. „Kijk. als ikzelf met vakantie ga, Tan mijdt ik zoveel mogelijk de grote legen. Vroeger probeerde ik grote af- tanden aan één stuk te rijden. Dat tPLtoe ik niet meer. Ei- staat echter te- :enover dat veel mensen de vast staande routes nemen, omdat ze maar :n beperkt aantal dagen vakantie :bben. Dat kunnen wij toch niet 'srg vinden? Tijdens de vakanties jaan ook wij er tussenuit. De man- aen die overblijven, hebben het in Jeze weken vreselijk druk. Maar 't is pok onze eigen schuld". Zonder kaart De politieman weet maar al te wed dat de meeste Nederlandse Automobilisten zonder kaart op weg laan. In Duitsland vragen ze dan s ian de politie: „Waarom staat er -—{een „Venetië" op de richtingaanwij 1 iers?" Als ze die kaart wel bij zich fcuden hebben, dan stonden er op jweede paasdag, hemelvaartsdag en roeede pinksterdag geen zes of meer plometer file bij Oudenrijn. Dan re- Jn ze om. „Wij zijn alleen maar baat bij een vakantie-spreiding, aar zo'n spreiding is kennelijk heel ;g moeilijk te bereiken. Er is één iluk. Het publiek gaat zelf besef- jn dat het niet op de meest gebrui- g lelijke tijden moet vertrekken. Tij- lens de laatste paasdagen heeft het lubliek zelf wat aan spreiding ge- 5 paan. Het is op donderdag, vrijdag m zaterdag voortdurend enigszins ïruk geweest op de wegen, maar de Echte spits is uitgebleven. Dat ver- ïoogt natuurlijk de opname-capaci- jeit van de wegen." i Niet 's nachts I De rijkspolitie van de sectie t>ij- s londere verkeerstaken had er lange hebben de hele dag gewerkt, 's Avonds heeft men de koffers ge pakt en als men daarna op weg gaat, dan doet men gewoon onver standig. Je kunt wel 's nachts ver trekken, maar dan moet je de dag tevoren vrij nemen en flink slapen. Anders nooit," zegt de opperwacht meester. Op 28 juni beginnen de „hondsda gen" van de rijkspolitiemannen. Op 13 juli begint de volgende kracht proef op de wegen. Dan komen de mannen van de „metaal" terug en gaat de „bouw" de paden op en de lanen in. Op 28 juli worden o p Zandvoort „formule 2" races gehou den. De belangstelling daarvoor trekt doorgaans heel wat auto's naar de grote wegen. „Dat is het enige wat wjj kunnen vertellen. Hoe de vakantiegangers hun problemen moeten oplossen, durf ik ze heus niet te zeggen," aldus de rijkspoli tieman. Gehlen treedt af als lioofd van de geheime dienst MUNCHEN (DPA) De „man zonder gezicht," ex-generaal Ein- hard Gehlen, is in München afgetre den als hoofd van de Westduitse ge heime dienst en met pensioen ge gaan. Tot zijn opvolger is benoemd lui tenant-generaal Wessel, 54 jaar oud. De 65-jarige Gehlen, die meer dan een derde van zijn leven werkzaam Is geweest in de spionage en contra spionage, richtte kort na de oorlog ln opdracht van de Amerikanen een uitgebreid inlichtingennet op, dat op 1 februari door de Westduitse rege ring werd overgenomen onder de naam „Bundesnachrichtendlenst" (BND). De BND, die naar schatting 4.000 personen in dienst heeft, houdt zich voornamelijk bezig met het verza melen van inlichtingen in Oost-Euro pa en het tegengaan van spionage- activiteiten van de Oosteuropese landen in de bondsrepubliek. De nieuwe inlichtingenchef Wessel was evenals Gehlen in de oorlog lid van de inlichtingendienst van het leger. In januari 1945 voorspelde hij in een rapport een grootscheeps Rus sisch offensief. Hitier vond het be richt echter „idioot" en gaf opdracht Woningbouw in Voorhout VOORHOUT De mogelijkheid bestaat, dat in de gemeente Voor hout binnenkort een complex huur woningen in de premiesector kan worden gebouwd op een perceel bouwgrond gelegen aan de Oranje- Nassaulaan en Rembrandtlaan. De woningen zullen wat uiterlijk aan zien en inwendige indeling en afwer king betreft een riante indruk ma ken. Zy worden voorzien van een af zonderlijke centrale verwarmingsin stallatie welke met aardgas wordt gestookt en uitgerust met veel mo dern comfort, dat de bewoning zeer zal veraangenamen. De netto huurprijs van deze ruime huurwoningen bedraagt f 217 per maand- Evenals de woningwetwonin gen wordt deze huur in de eerstko mende jaren met 4% per Jaar ver hoogd. De ingezetenen van de gemeente Voorhout, worden in de gelegenheid gesteld deze woningen te huren. Zij kunnen zich voor 7 mei melden ter gemeentesecretarie. In totaal kun nen 28 van deze woningen worden gebouwd, terwijl het plan niet voor uitbreiding vatbaar is. de opsteller ln een krankzinnigenin richting op te sluiten. Drie dagen later brak het rode leger door het Duitse front aan de Weichsel. BRUSSEL (AFP) De NAVO- raad is tot de conclusie gekomen, dat de vrijheid van toegang tot West- Berlijn in stand gehouden dient te worden. De raad was in Brussel bij eengekomen voor een verslag van de Westduitse vertegenwoordiger over de recente weigering van Oost- Duitsland regeringsfunctionarissen van de bondsrepubliek doorgang te verlenen op de door Oostduits ge bied lopende verbindingswegen tus sen Berlijn en West-Duitsland. Vori ge week was de burgemeester van West-Berlijn, Schütz, hiervan het Sir Harold Nicholson gestorven LONDEN (Reuter) De voorma lige diplomaat en schrijver Sir Harold Nicholson is na een langdurig ziekbed op 81-jarige leeftijd in Londen over leden. Nicholson verliet op 42-jarige leef tijd de diplomatieke dienst om zich geheel aan het schrijven en de jour nalistiek te wijden. Van zijn hand verschenen een biografie van Koning George V en vele literaire kritieken en politieke analyses. Ook heeft hy verscheidene dagboeken gepubliceerd. (Van onze correspondent) Het „Museum of Modern Art" in New York heeft niet te klagen. Niet alleen kan het zich verheugen in de belangstelling en steun van zulke niet geheel onbemiddelde families als de Rockefellers en de Whitneys, maar nu en dan rollen er ook nog giften binnen, waarvoor iedere museumdirecteur in de wereld zijn vin gers zou aflikken. De nieuwste aanwinst van het museum is nu de collectie van Sidney en Harriet Janis, die een 100 schilderijen en beeldhouwwerken omvat. Naast de hoge kwa liteit van de schenking zijn bovendien de voor waarden waarop het museum te werken ge kregen heeft een reden tot enthousiasme voor Sidney en Harriet Janis schonken hun collectie met de bepaling dat de museumdirectie elk werk apart kan exposeren en gebruiken voor reizende tentoonstellingen. Tot zijn dood blijft Sidney Janis weliswaar nog medebezitter van de collectie, maar tien jaar daarna is het museum zelfs gerechtigd werken uit de collectie te verkopen en te vervangen door andere. Genereuze voorwaarden, daarover is iedereen het eens. - Chantal Juliette Wilhelmina, d. v. G. 5 A. Pizzolato en E. A. C. Stadt; Claudia, -O- v. M. vanderLuijt en K.F. Bresa; Petronella Susanna, d. v. J. Derogee en N.YBOER: Herma Jeanette, d. v. B. Hagedooren en A. Schuurman; Jo- s Blna Maria Johanna, d. v. W. Moes en J C. Winkel; Pieter-Olaf, z. v. C. P. ECr*. de Haan en P.W. Brussee; Barbera Annette, d. v. W. C. van Staalduinen t' Hen B. Slappendel; Cornelia Aria, d. v. IOC?.",H> Seoaar en H. P. Olivier; Dirk Willem, z. v. H. van der Plas en A. t' Ilfschaap; Robert, z. v. H.PlanjerenM Bol; Marcel Étienne, z. v. J. A. Of ferman en A .Robbers; Ronald Corne- Us Marius, z. v. M. J.L. van Loe en A J, Strijk; Adres Leonardo, z. v. F.C. M. ter Meulen en B M. Bittner; Ge- laldine Frangoise Michèle Nelly, d. v. flp- R. J. G. Saliez en K. S. P. M. Eeck- °ut; Claudia Maria, d. v. P. A. van geeuwen en A. C. E. LassooiJ; Fem ke Maria. d. v. A. J M. Alberda en M. A van Schie; Jan Dirk, z. v. P. Krispijn en M. E. J. deWolf;Chris- ff°* Oatarina, d. v. C. van Wijk en A. GETROUWD b-Z". J- va,n Haastrecht en A. van der OVERLEDEN H W. Lignac, 50 jr., man; D. Kiesewetter, 33 Jr.. echtg. v. W. L.Ver- kijk; A. Versloot, 69 jr., man; H. J. van Aler Louw. 68 Jr., man; N. J. van der Laan. man; F. Hailing, 61 jr., vr. De collectie zelf, die nu in zijn ge heel in het Museum of Modern Art te zien is, bevat heel wat eerste rangs doeken en sculpturen. Boven al Picasso's „Schilder en model" uit 1928, dat met recht de ereplaats in de catalogus gekregen heeft. Meteen daarna komt Paul Klee's „Schau- spielermaske", voor mij het mooiste werk uit de hele collectie, al moet ik toegeven dat er ook mooie Du- buffets zijn. Zowel van Mondriaan als van Theo van Doesburg zyn er verder werken. De Mondriaans kocht Sidney Janis ten dele in de studio van de schilder zelf, eerst in Parijs later in New York. Er zyn maar liefst acht Mon driaans in de collectie (het museum zelf heeft er nog tien), waaronder één, „Rode amaryllis met blauwe achtergrond" uit 1907, het jaar dat Mondriaan in het Amsterdamse Ste delijk Museum exposeerde (samen met Cornells Spoor en Jan Sluyters), uit welke periode men in Amerika praktisch nooit iets van Mondriaan ziet.) Twee stromingen Als Amerikanen en eigenaars van een Gallery raakten de Janissen na tuurlijk nauw betrokken bij de stro mingen in de hedendaagse Ameri kaanse kunst. De abstracte expres sionisten Willem de Koning, Franz Kline, Pollock en Mark Tobey zyn dan ook ln de collectie vertegen woordigd met mooie doeken alsook de pop-artiesten Roy Lichtenstein, Andy Warhol, James Rosenquist en Tom Wesselman. Van George Segal en Marisol zyn er „portretten" van Sidney Janis. Vooral Segals portret is interessant. Het bestaat uit een staande gipsen figuur, die zyn hand laat rusten op de lijst van Mon driaans werk uit 1933 „Compositie" dat op een ezel staat. Tenslotte is er in de collectie een zestal werken van de Amerikaanse primitief Morris Hirshfield, die door Janis min of meer ontdekt werd, alsook een doek van Salvador Dali. getiteld „Illumined pleasures," waarvoor Dali zelf, toen ik in het museum was, welbesnord stond te gebaren. De twee belangrijke stromingen in de Amerikaanse kunst, die lik hierbo ven noemdehet „abstracte expres sionisme" en de „pop-art" komen ook nog in andere tentoonstellingen aan bod in New York. Adolph Gott lieb (65). heeft nl. een grote over zichtstentoonstelling gekregen in het Whitney Museum en Tom Wessel- mans laatste werk is te zien in de Sidney Janis Gallery. Gottliebs ont wikkeling is hoogst interessant. Van een door Dali beïnvloed magisch rea lisme in de dertiger jaren ging Gott lieb over naar het maken van wat hy noemde „pictographs", op oude muurschilderingen geïnspireerde doe ken, waarop aan het onderbewuste ontleende symbolen in compartimen ten werden gepresenteerd in opzette lijke herhaling. In deze periode werk te Gottlieb nauw samen met Mark Rothko. Na 1951 koerste Gottlieb weer in een nieuwe richting. Via een tyd met denkbeeldige landschappen kwam hy in 1957 tot zyn zgn. „bursts", explo sies in zwart, meestal ln combinatie met bollen van kleur, die met hun wazige randen als hemellichamen bo ven zijn doeken hangen. Vooral deze doeken kwamen in de ruime zalen van het nieuwe, door Marcel Breuer gebouwde Whitney Museum goed tot hun recht en schiepen een levendige, geladen, mytische wereld. ter te doen in het Metropolitan Mu seum met zyn ruim 25 meter brede werk 'F-lll'. „Monsterwerk" van Rosenquist In 51 panelen doet Rosenquist een boekje open over zijn Amerika, dat spaghetti in tomatensaus, giganti sche gloeilampen en kinderen onder een raketneuskap by de kapper blijkt te omvatten. Men „leest" het geheel, dat privé-eigendom ls van het echt paar Scull, als een waarschuwing voor de gevaren van de atoombom en het hele militaire-industriële com plex dat daar achter zit. In sommige panelen komt deze waarsohuwing ook wel over. In andere niet. Het geheel ls echter niet overtui gend en men kan John Canaday, de criticus van de New York Times, be grijpen toen hy schreef dat de ten toonstelling van Rosenquists mon sterwerk helemaal paste in het stunt- kader, waarvoor de huidige directeur van de Metropolitan, Thomas Ho ving, zo beroemd was in de tyd dat hy nog burgemeester Lindsays as- sisten voor de parken was. Strijd tegen de armoede in Y.S. WASHINGTON (Reuter) In de Verenigde Staten is een campagne begonnen om door middel van ge sprekken met overheidsfunctionaris sen en parlementsleden verbeterin gen te bewerkstelligen in de om standigheden van de armen. De plannen voor deze actie waren op gesteld door de vermoorde negerlei der ds. King. De actie staat nu onder leiding: van de opvolger van ds. King, de ne gerpredikant Ralph Abernathy. Maandag hadden de deelnemers ge sprekken onder vier ogen met rege ringsfunctionarissen. In het ministe rie van Buitenlandse Zaken drongen zy aan op tenuitvoerlegging van een uit 1848 daterend verdrag dat cultu rele en territoriale rechten garan deert aan Spaanssprekenden in het zuidwesten der Verenigde Staten. Men verzocht voorts de immigratie van buitenlandse arbeiders te sta ken, totdat elke arme Amerikaan een aanvaardbare levensstandaard heeft bereikt. slachtoffer toen hy zich naar Bonn wilde begeven. De NAVO-raad hechtte zUn goed keuring aan de reacties hierop van de drie westeiyke bondgenoten, Frankrijk, Engeland en de Verenig de Staten, die speciale verantwoor delijkheden met betrekking tot do vrije toegang tot de gedeelde stad hebben. De drie lieten zondag met betrekking tot deze kwestie een krachtig protest bij de Sowjet-Unie horen. W. Krom ongeslagen damkampioen SASSENHEIM De strijd om het Sassenheimse damkampioenschap heeft een triomf opgeleverd voor W. Krom. In zijn laatste van de zeven te spelen partyen in de hoofdklasse- groep slaagde hy erin de aanval op zyn ongeslagen leiderspositie af te slaan. F. N. Hart, tweede met één punt achterstand, had by het begin van dit slotduel nog alle kansen op het kampioenschap, maar moest tenslot te toch toezien hoe W. Krom zich knap naar remise speelde. Voor F. N. Hart was er toen niet meer dan de eer de enige in dit kampioenschap te zijn, die niet van Krom had verlo ren. De score van dertien punten uit zeven partyen bestempelt Krom in ieder geval wel tot een sterk kam pioen. Hart eindigde met twaalf pun ten als tweede en op ruime achter stand was de derde plaats voor W. Pouw (8 punten) Ook in de eerste klasse vielen de beslissingen pas op de laatste wed- strydavond in het Bruine Paard. De spanning bleef er tot het laatste mo ment in en na het optrekken van de gevechtsdampen stonden Jos. Dreef en A. Wynhout samen op de eerste plaats. Beide scoorden acht punten uit zes partyen. Ook de beslissing over de bezetting van de derde plaats leverde een .gedeeld' resul taat op: A. van Duyn en C. Mole naar eindigden beiden met 7 punten. De prijsuitreiking van dit Sassen- heims damkampioenschap is op dinsdagavond 7 mei in het Bruine Paard. De paus en de dag van de arbeid Ter gelegenheid van 1 mei heeft Paus Paulus gisteren een grote pu blieke audiëntie gehouden in de St. Pieter. Hy heeft verklaard, dat er meer moest worden gedaan om het lot van de werkende man te verbe teren. De Paus, die er gezond uit zag, ontving meer dan 30.000 pel- rims, waaronder een groep uit Tsjecho-Slowakye. Hy heeft de Tsjechen verteld, dat hy de ontwikkelingen in hun land met bijzondere Interesse volgde. „Wij zyn altijd trots op uw natie", zo zei hy. In zyn rede sprak de Paus zyn leedwezen uit over de scheiding die er vroeger bestond tussen de R-K Kerk en leden van de arbeidende klasse. Hy zei dat zulke scheidingen grote sociale repercussies hadden gehad en „nog steeds zo vele mannen en vrou wen van het geloof afhouden". Hy noemde deze toestand „een van de grote misverstanden van de moderne maatschappij". Obsceen Tom Wesselmans laatste werk is wel het tegenovergestelde van Gott lieb. Het ontmythologiseert drama tisch en werpt een weinig opwekkend licht op wat Wesselman als kenmer kend voor de Amerikaanse samen leving ziet. Het hoofdwerk in de Ja nis-Gallery is het schilderij „Great American nude nr 91", een gigantisch obsceen werk van een achteroverlig gend naakt met opgetild linker been. Het is een uitdagende sensuele fi guur, maar Wesselmans opzet is ken- nelyk om het voor te stellen als een vrouw. Op de achtergrond v^n het doek staat namelijk een huiseiyk tafeltje met vruchten erop en een vaas met bloemen. Hetzelfde lijkt Wesselman te willen zeggen met zijn „Bedroom - painting nr. 1", waarin ook nadruk kelijke naakte vormen gecontrasteerd worden met kussens en bloemen uit een Amerikaans binnenhuisje. Nieuwe schakel Wesselman voegt hiermee als het ware een nieuwe schakel toe aan An dy Warhols streven met de banale en mechanische vormentaal van de verbruiksmaatschappy de Ameri kaanse manier van eten, sterven, ge nieten en dromen door te lichten. Het is de „glamour-obsceniteit" van het Amerikaanse ideaal van vrouwelijk naakt, waarop nu Wesselman zijn scherpe penseel concentreert. Zyn doeken zyn allemaal geschil derd in reclametaal. De studies van monden met een sigaret tussen de lippen lyken zo van een plakkaatzuil te komen, de borsten die hij gebruikt ln zijn serie „seascapes" lijken van gummi. Soms versterkt Wesselman dit effect nog door op plexiglas te werken. Wesselman is met dit alles zuiver ln de traditie van de „pop-art-bewe- ging" gebleven, die van het begin af aan met de banale taal van alledag onthullende uitspraken heeft willen doen over onze samenleving. James Rosenquist, eens schilder van recla mebiljetten en o.a. de maker van een serie „portretten" van Marylin Mon roe, probeert ditzelfde nog explicle- Noord-Holland HAARLEM (ANP) Gedeputeer de Staten van Noord-Holland hebben provinciale staten een nota aange boden over het beleid op het gebied van de recreatie. Uit dease nota biykt om. dat het strandbezoek op zomer se vrije dagen ruim anderhalf maal zo groot zal kunnen worden als op het ogenblik. Gewerkt moet worden uitbouw van de strandcapaci teiten, waarbij rekening moet wor den gehouden met de grote verkeers stromen uit het achterland. De par- keergelegenheden voor het per eigen auto komende deel van het bezoek baren de meeste zorgen. Niet overal langs de 85 kilometer lange kust van Noord-Holland zijn mogelijkheden voor aanleg van parkeerterreinen. Volgens de nota moet het openbaar vervoer krachtig worden bevorderd. Met de ontworpen plannen zal het mogelijk zijn de capaciteit langs de kust van Noord-Holland op te voe ren van ongeveer 215.000 tot 335.000 personen, hetgeen overeenkomst met een toeneming van het dagtotaal van ongeveer 325.000 personen tot ongeveer 500.000 personen. De ver wachte toeneming van het bezoek tot 410.000 tot 475.000 personen per zomerse vrije dag kan worden opge vangen zonder ingrijpende nieuwe duindoorsnijdingen, maar het zal wel belangrijke consequenties heb ben voor het stelsel van aan- en af- voerwegen, met name tussen het hoofdwegennet en de recreatiewegen. op-art" schilderingmond met sigaret. Tweede lustrum 'Avendo' TER AAR Op de zondagen 8 en 19 mei viert de sportvereniging „Advendo" haar tien jarig bestaan. Vyf mei is de dag voor de jeugd. Om een uur 's middags vertrekt een feest stoet vanaf het kerkplein in Langer- aar, met muziek van „Arti" voorop naar de veilinghal in Papenveer, waar een demonstratie zal worden gegeven door jonge leden (van de kleuters tot dertienjarigen)'s Avonds is er voor de jeugd een film in het parochiehuis. De senioren van de vereniging tre den op zondag 19 mei voor het voet licht, de dames van gymnastiek en de heren van judo en volleybal, geven een demonstratie in de veilinghal. Aanvang 's middags half drie geven een demonstratie in de veillnghal. Aanvang 's middags half drie. 's Avonds hebben de senioren een feestavond ln het parochiehuis. De keungroep meisjes (twaalf tot zestien jaar) van Advendo hield een onderlingen wedstrijd in de gymzaal. Zeventien meisjes streden om de be ker. De verplichte onderdelen waren: lange mat, brug ongelijk, evenwlchts- balk, ringen en paardspringen. Lonle Koeleman werd onbetwist eerste door haar rustig afwerken van alle onderdelen. Ze kreeg 42 punten en kwam daardoor in het bezit van de beker. Marrian van Tol werd tweede met 41 punten, terwijl Wllly Hoogenboom op de derde plaats ein digde met 40,1 punt.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13