'an en een kans zien op overleg LEKKER BROOD DIJSSElBl0tM President Nasser acht roorlog onvermijdelijk" Pools visserij- onderzoek Kinderen aangeredt Export van grafische produkten moeilijker HAAGSE AGENDA Raiffeisenbank in Hazerswoude boekte winst34.742,94 eidóe ^Qcjenda MET EEN ENKEL WOORD éne**— ZWAARDEMAKER Met Velpon zie je er geen barst van. CElalbiülT Velpon Bil G. E. Hilhorst jubileert bij deP.T.T. 1 H it K iff PAOWA t LETDSCH DAGBLAD WOENSDAG I MEI 1968 ADVERTENTIE ■B—Jm jfLy»- m w m m/ m %_y%/ m W my %_y m W STETTLN Fm uitsebrfid onder- j toek naar de rentabiliteit van de zee- visserij in Polen heeft aangetoond, j dat een vriestreiler van 1400 tot 3000 ton per vangst van 100 ton (van j 1000 kg) vis de minste mankracht nodig heeft nl 17 tot 18 man. Deze schepen kunen reizen maken v. 50 TEL AVIV (Reuter) Israëls minister van Defensie, Dajan, ren met premier Wilson en met. ste- j tot 75 dagen, e en fabriekschip die meent dat geheim overleg tussen Israël en een van zijn Arabi sche buurlanden kan leiden tot een akkoord over vreedzame samenleving voordat er een formele vredesovereenkomst ge sloten wordt. De minister die deze mening gaf in een vraagge sprek met het Israëlische blad „Maariv" noemde dit Arabische land niet, maar volgens „Maariv" kan hij Jordanië op het oog hebben. Dajan zei, dat de Arabische landen nu ook dat konden doen wat zij destijds gedaan hebben. Hij doelde hierbij op het gehei me overleg dat hij bijna 20 jaar geleden gevoerd heeft met wij Vuurgevechten AMMAN (AP, Reuter) Jordaan se en Israëlische troepen hebben gis teren gedurende een urn- vuui gevech ten geleverd in de Negebwoestyn ten zuiden van de Dode Zee, aldus het Israëlische opperbevel. De gevechten braken uit nadat Arabische eenhe- len koning Abdoellah van Jordaruk de' grootvader van Koning met machinegeweren Israëlische 6 posities bij Be-er Ora onder vuur haden genomen. Hoessein. Israël is bereid een vredesgebaar te maken en alle mogelijkheden te on derzoeken die tot vrede in het Mid den-Oosten kunnen leiden, aldus zei de Israëlische minister van Buiten landse Zaken Eban, gisteren op een persconferentie. H(j deelde mede dat de pogingen om vrede te krijgen „het centrale thema" zullen vormen van het jaar, dat op 2 mei a.s. begint, na het vie ren van het 20-jarig bestaan van de staat Israël Eban herhaalde evenwel het Isra ëlische standpunt dat Israël de ver overde gebieden niet zal ontruimen vóór direct overleg heeft plaatsgevon den met de Arabische tegenpartij. In Cairo verklaarde president Nas ser: „De loop van de gebeurtenissen van de laatste tyd toont dat een oor log met Israël onvermijdel'yk is". „De Israëlische leus van vredes onderhandelingen is een lege en be drieg lijk© leus", zei Nasser tot leger officieren. Wanneer Egypte aan de confe rentietafel zou gaan zitten, terwijl Israël Arabisch gebied bezet houdt zou dat neerkomen op het zich laten dicteren van voorwaarden van een overwinnaar, aldus de Egyptische president. Nasser zei. dat Israël de prijs zal moeten betalen voor de „uitdaging" van de militaire parade die het mor gen in Jeruzalem wil houden, en die de Verenigde Naties in een resolutie hebben verboden. Koning Hoessein van Jordanië is vandaag opgenomen in een kliniek in Londen. De ambassade van Jordanië heeft bekend gemaakt dat het hier gaat om een „routine-onderzoek". De koning zal ongeveer 3 dagen in de kliniek blijven. Volgens berichten uit Amman heeft Hoessein astmaklach ten. Hoessein is maandag in Londen aangekomen voor een bezoek van tien dagen. Hij zal besprekingen voe- HAZERSWOUDE Tijdens de sakdo (f34.742,94) aan de reserve toe door drieënvyftig leden bijgewoonde jaarvergadering van de Coöp Raif feisenbank „Ilazerswoude-Koude- kerk" in hotel Van Egmond, stelde maandagavond de heer Jac. J. van Nierop de vraag: „Zijn we hier eigen lijk alleen voor de gezelligheid?" HU wees erop, dat bestuur en raad van toezicht in feite toch de dienst uit maken. Bankdirecteur L. M. de Boer noemde de bueenkomst niet doelloos, al moest hu wel toegeven, dat de heer Van Nierop geiyk had inzake zijn op merking. dat de raad van toezicht en het bestuur de beslissingen nemen. „De leden hiervan zijn echter door de vergadering gekozen." Niettegenstaande: op een gezellige wijze hebben de leden de zakelijke beslommeringen van de bank in 1967 onder de loep genomen na het wel komstwoord van de heer E. van Driel Sr., voorzitter van de raad van toe zicht. Deze wees erop, dat het met de „coöperatieve" steeds crescendo gaat. Uit het jaarverslag van directeur L. M. de Boer bleek, dat er een omzet van ongeveer twintig miljoen gulden per maand was, dat er geen nieuwe obligaties werden gekocht, dat er meer vraag naar krediet was, dat het gemiddelde van de spaarrekening is gestegen en dat de bank coöperatief denkt en er niet op uit is nog meer winst te maken. De heer M. de Boer achtte de af schrijving in 1967 voor het hoofd kantoor van f 55.000 wat hoog. Maar de bankdirecteur op zyn beurt wees erop. dat bestuur en raad van toe zicht de stelling voor ogen houden, dat dit gebouw ten spoedigste tot op een gulden moet zijn afgeschreven. Hieromtrent werd nog uitgebreid ge- discusieerd, waarbij onder meer ter sprake kwam. dat de leden van nü al een taak op zich nemen ten gunste van het nageslacht. Ook het voorstel om het voordelig te voegen ging met de nodige dis cussie gepaard. De heer Jac. van Nierop bijvoorbeeld wilde tien pro cent besteden aan een bepaald goed doel. „Reserveren is nodig", aldus de bankdirecteur, die er ten overvloede op wees, dat de Centrale Bank wel aanbevelingen verstrekt in bijzondere gevallen gelden beschikbaar te stel len (de stormramp bij Tricht bij voorbeeld). De heer M. de Boer pleitte voor de instelling van een speciaal reserve fonds, waaruit geput kan worden wanneer een van de leden niet aan zijn verplichtingen kan voldoen, door dat hij ernstig gedupeerd is. Dit ech ter vond de heer L. M. de Boer uiter mate gevaarlijk, te meer omdat een dergelijke regeling weerklank zal gaan vinden bij andere leden. De heren A. M. Menken en A. H. Wesselingh zagen zich in hun functie herkozen, respectievelijk als lid van het bestuur en van de raad van toe zicht. Het personeel, dat een gedeel te van de vergadering bijwoonde, kreeg een warm applaus van de le den. In het bijkantoor van de bank in Hazerswoude-dorp zal de .^ht- kamer worden uitgebreid: tevens komt er een kluis. ALPHEN AAN DEN RIJN On geveer op hetzelfde tijdstip werden maandagmiddag; tussen één uur en kwart over één op verschillende plaatsen in Alphen aan den Rijn twee kinderen door auto's aangere den. Op de Lijsterlaan werd een over stekend negenjarig meisje door een personenauto, bestuurd door een Al- phense, aangereden. Het kind liep naast verwondingen over het gehele lichaam een gebroken rechterarm op. Dokter van der Steen liet het meisje naar het Ry noord ziekenhuis overbrengen. Bijna op hetzelfde tijdstip werd een tienjarig meisje uit De Raaf straat op de hoek Bloemhofstraat- Van Boet-selaerstraat door een pas serende auto, bestuurd door iemand uit Alphen aangereden. Het kind liep een hersenschudding op en werd na behandeling door dokter Van dei- Steen naar haar woning vervoerd. NIEUWKOOP —Op 24 mei zal het vijfentwintig jaar geleden zijn dat de heer G. E. Hilhorst als hulpbe steller in dienst trad by de PTT. Na een jaar werd hy in vaste dienst aangesteld en behalve in Nieuwkoop heeft hy in vele gemeen ten in de omtrek als vervangend be steller gewerkt. Nadat zyn broer va der Hilhorst als kantoorhouder in Nieuwkoop was opgevolgd en na en kele jaren naar Made werd overge plaatst, werd de jubilaris aangesteld tot kantoorhouder derde klas in Nieuwkoop, waarmede een familie traditie werd voortgezet. Dat was in 1956 en twee jaar later kon de heer Hilhorst het oude. veel te kleine kan toortje verlaten en verwisselen voor het fraaie postkantoor waar hy thans werkt. Gedurende de laatste jaren is Nieuwkoop aanzienlyk uitgebreid en ook het bestellerskorps, zodat het huidige kantoor tc klein is gewor den. Het zal binnenkort worden ver bouwd. De heer Hilhorst is thans als hoofdkantoorhouder by de PTT werkzaam. ALPHEN AAN DEN RIJN Die ven hebben tydens voetbalwedstrij den op het ARC-terrein in Alphen aan den Ryn kans gezien de kleed kamers binnen te komen, waar zy een bedrag van f 150 totaal wisten te bemachtigen. Ook in de kleedka mers van het zwembad aan de Van Foreestlaan hebben dieven geld uit haald. wart, de minister van Buitenlandse 'n visreis van 90 dagen kan maken Zaken. heeft een bemanning van 2 man per ton vis. Naar verhouding zit de grootste bemanning op een kotter van 17-24 meter, hiervan is een mankracht no dig van 3.3 tot 3.6 per ton vis. De reisduur van dit type is 4-9 da gen. Op deze schepen is dan ook een minder doorgevoerde techniek en automatisering. Voor dit type wordt dan ook de minste investering ver eist. De kostprys is dan ook het laagst op de grootste schepen ,die de veraf gelegen visgronden bewer ken. Het feit, dat de Polen hebben ge constateerd, dat ondanks langere af standen tot de visgronden, de kost prys per kilogram gevangen vis niet evenredig stygt met deze langere rei zen is by zonder belangryk voor de verdere ontwikkeling van de Poolse visserij industrie en is een mijlpaal ln het streven van de Poolse autori teiten om de kostprys per eenheid niet te doen verhogen, ondanks de verder afgelegen visgronden die de Polen thans bewerken. Daarom mag men een verdere uit breiding van de Poolse diepzeevissery vloot met zyn moderne uitgeruste diepvries- en fabriekschepen ver wachten. De Israëliërs leden volgens eigen opgave geen verliezen. Vorige week zyn in dit gebied zes Arabische saboteurs gedood en het is reeds ge ruime tyd onrustig. In Amman weid gisteravond be kendgemaakt. dat Jordaanse troepen zes leden van een Israëlische eenheid hebben gedood, die ongeveer 20 kilo meter ten noorden van Akaba de Jordaan waren overgetrokken. Vol gens een Jordaanse woordvoerder waren de Israëliërs van plan Ara bische arbeiders aan te vallen die bezig zyn in dit gebied een weg aan te leggen. Dit werk wordt uitgevoerd door een Franse firma, met hulp van Britse deskundigen. AMSTERDAM (ANP) Aan het jaarverslag van de Ver eniging het Grafisch Exportcentrum ontlenen wij: In 1966 was de stijging van de grafische export ten opzichte van 1965 18%, in 1967 steeg de export ten opzichte van 1966 met 11%. Wanneer men bovendien de dekkingspercentages tussen invoer en uitvoer van de grafische produkten bestudeert dan kan men duidelijk een regelmatige teruggang waarnemen. Voor deze ontwikkeling zijn ver scheidene redenen aan te voeren, die zowel in de nationale als de in ternationale situatie moeten worden gezocht. Nationaal is het duidelijk dat in de laatste jaren de styging der loonkosten ver is uitgegaan bo ven de styging der produktiviteit, hetgeen vanzelfsprekend een stijging van de exportpryzen tengevolge heeft gehad. Internationaal gezien is er sprake van een zekere maleise. De terug gang van de stijging van de grafi sche export is slechts voor 'n deel te wijten aan de devaluatie van het Engelse pond- De invloed daarvan drukt slechts voor een klein gedeelte op 1967. De volle implicatie zal in de komende jaren ondervonden worden. Verheugend is dal de exporteurs door hun activiteiten op andere markten een compensatie voor deze negatieve factor hebben kunnen vin den. De Amerikaanse markt, waar al aan het begin van 1967 tal van gra fische produkten vrij van invoer- Vervolg van pagina 1 Rockefeller De multi-miljonair Nelson Rocke feller zyn persoonlyke vermogen wordt op honderd tot tweehonderd miljoen dollar geschat deed op vijftigjarige leeftyd op spectaculaire wyze zyn intrede in de Amerikaanse nationale politiek toen hy in 1958 de geroutineerde Democratische politi cus Averell Harriman by de verkie zingen voor het gouverneurschap van de staat New York versloeg. Zowel in 1962 als in 1966 werd hy herkozen, By de voorverkiezingen voor het pre sidentschap in 1960 en 1964 was hy minder gelukkig. In 1960 trok hij zich terug, zodat Richard Nixon de stryd tegen John Kennedy moest aanbinden. In 1964 werd hy door se nator Gold water verslagen. Naar ve ler opvatting was het feit dat hy in 1962 van zyn vrouw Mary was ge scheiden, een ongunstige factor in de ogen van het Amerikaanse publiek. Nelson Rockefeller, die er nog steeds jeugdig uitziet, is de kleinzoon van de legendarische John Rockefeller de eerste, die een fortuin byeenbracht door een monopolie dat later uiteen viel toen de anti-trustwetten van kracht werden. Hy heeft zowel een politieke als zakencarrière achter de rug. Hy was met zyn vier broers en een zuster mededirecteur in de ver schillende familie-ondernemingen. Hy is voorts onderminister geweest voor gezondheidszorg, onderwys en sociale zaken. Van president Eisen hower was hij speciaal assistent voor de buitenlandse politiek. Ondanks zijn „veroverende glim lach", aantrekkelyke persoonlykheid, rykdom en overtuigingskracht kreeg Nelson Rockefeller de roep van gril ligheid. De nieuwe kandidaat voor de Republikeinse nominatie staat be kend als filantroop en kunstexpert. Wat het laatste betreft heeft hy een internationale naam. Uit zijn eerste huwelijk werden vyf kinderen geboren, van wie zyn zoon Michael in 1961 het leven ver loor tydens een expeditie in Nieuw- Guinea. In 1963 trad hy in het hu- welyk met Margaretta Murphy, die hem nog een zoon schonk. Zy had al vier kinderen uit een vorig huwe- lyk. rechten werden gesteld, is daarvan het meest ln het oog lopende voor beeld. Negen Indonesische ministers naar Nieuw-Guinea DJAKARTA (ANP) Negen In- donesische ministers gaan morgen naar West-Irian voor een onderzoek van de economische en financiële si tuatie van het land. Het bezoek duurt drie dagen. De groep staat onder leiding van de coördinerende minister voor eco nomische .financiële en industriële zaken, sultan Hamengkoe Boewono IX De andere leden v. d. missie zijn de gouverneur van de centrale bank, Prawiro, luitenant-generaal Rachmat (Binnenlandse Zaken), Seda (Finan ciën), generaal-majoor Joesoef (Han del), generaal-maj. Soetipto (Land bouw), prof. Hadiwidjaja (Domei nen) vice-luchtmaarsohalk Soetopo (Verbindingen), prof. Brodjonegoro (My'nlbouw) en Soetami (Openbare Werken). In de afgelopen weken is door po litieke partyen en andere groeperin gen krachtig aangedrongen op het besteden van meer aandacht aan de ontwikkeling van West-Irian, in het bijzondei- met het oog op volksraad pleging van volgend jaar in West- Irian over de toekomstige positie van het gebied. De Indonessohe minister van Bui tenlandse Zaken. Malik, heeft de pers gisteren meegedeeld, dat de be groting voor West-Irian (4 miljard roepiaih, ongeveer 50 miljoen gulden) verdubbeld en onmiddelUjk aange wend zal worden. Malik zei verder, „dat het volk van West-Irian geen andere keus heeft dan deel te blyven uitmaken van de Indonessohe repu bliek als in 1969 algemene verkiezin gen zullen worden gehouden". Malik verklaarde voorts, dat de groepen die op de bres staan voor onafhankelykheid, „worden betaald door buitenlandse machten'. Hy wei gerde hierop in te gaan. „In feite zijn zij zo klein, zy zijn ongevaarlijk. Elke beweging die door buitenlandse machten wordt ge steund zal het niet lang uithou den", zo zei hij. Schouwburg: K en O. Nieuw Rotter dams Toneel met „Tartuffe", 8 uur nam. DONDERDAG Holiday Inn: Verkeersmiddag voor noordelijk Zuid-Holland. 2 uur nam. Schouwburg: K en O. Nieuw Rotter dams Toneel met „Interview". 8 uur nam. Schouwburg: Interscholaire Contact Commissie Cabaret en modeshow 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. KoningskerkRullclub. 7.30-10 uur nam. Sociëteit Amicltla: Receptie tweehon derd-Jarig bestaan. 4.30-6.30 uur nam. Leids Volkshuls: Dameskontakt St. Antoniusparochie. „Ltterus Sacrum" met „Nlnotchka" 8 uur nam. pening expositie grafiek Berserlk. 8.30 uur nam. Oegstgeest (Gemeentecentr.)K. en O. Ned. Marionettentheater speelt „Die Fledermaus." 8 uur nam. Schouwburg R.K. Toneelgroep De Gastspelers. Opvoering van „Morgen komt er weer een dag". 8 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln.) Gem. voor oorspronkelijk christen dom: afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur, zondagsschool; 11.30 uur. avondmaal. Ons Centrum (Hoolgrt. 84)Hum. Verbond Spr. mevr. Roethof over „Vergeten medemensen" 10.15 uur vm. Pinkstergem. (Oude Ryn 3): Spr. de heer Meyer. 2 uur nam. MAANDAG Den Burcht Twintig-Jarig bestaan Vrouwenbond N.V.V. 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „Helga", 14 Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Camera: „De huwelijksnacht", 18 jr. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45, 7 en 9.15 uur. ADVERTENTIE RnMn'Auua IM r .ij Hoge woerd 128, Leiden BINNENLAND Loongrens Minister Roolvink van Sociale Zaken heeft de loongrens in een zestal werktydenbesluiten ver- hoof d van f 11.500 tot f 13.900. In deze op de arbeidswet gebaseer de besluiten is de bepaling opgeno men, dat de voorschriften betreffen de werk- en rusttijden in het alge meen nieit vam toepassing zyn op de arbeid van personen, wier jaarlyks in geld vastgelegd loon in de onder neming, waarin zy werkzaam zyn f 13.900 te boven gaat. Het desbe treffende Koninkiyke Besluit zal een dezer dagen in het staatsblad ver schijnen. Lintje onder water Uniek in de geschiedenis van d'e Koninkiyke Ma rine was de plaats van uitreiking van een koninkiyke onderscheiding aan schipper P. Molendyk uit Scha- gen. De eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver met de zwaarden, werd de heer Mo lendyk opgespeld aan boord van de HMS „Dolfyn", vele meters diep in de Atlantische Oceaan. De schipper ontving de versierselen van de com mandant van de „Dolfyn", luitenant ter zee der eerste klasse E. J. H. S. van Zwaaij. AI vyf dagen dood Maandag middag is een 61-jarige kleermaker uit Gouda door de politie dood in zyn bed aangetroffen. Zyn hondje dat aan het voeteneind van het bed lag, was eveneens gestorven. Buren hadden de man. die geen al te beste gezondhe.d meer genoot, al sinds een week niet meer gezien terwyl ook de gordynen gesloten ble ven. Uit het onderzoek bleek, dat de man reeds vijf dagen geleden gestor ven was. Het hondje is van ontbering omgekomen. Niemand heeft het dier haren blaffen. Van misdaad is geen sprake. Teerton ontploft De vyf tienjari ge Adriaan Wuis uit Amsterdam is zeer ernstig gewond geraakt doordat de teerton, die hy op een braak lig gend stuk land had gevonden en ln brand had gestoken, ontplofte. De jongeman kreeg een hoeveelheid brandende teer over zioh heen, waar door hy zelf in brand raakte. Aan- vankelyk probeerde hy door in het zand te rollen het vuur te doven, maar dit lukte niet. Hy is daarna in een gracht gesprongen, waar om standers hem uit hebben gehaald. Met brandwonden over het gehele lichaam is hy overgebracht naar een ziekenhuis. BUITENLAND Bruiloftsgangers verongelukt Bij Dohrighat in het noorden van In dia is gisteravond een vrachtwagen met bruiloftsgangers tegen een boom gereden en in diepe mod der terechtgekomen Negentien men sen kwamen om en vyfentwintig le den van het gezelschap werden ge wond. Koreaans incident Van officiële zyde is meegedeeld dat maandagmid dag honderd granaten zyn afgevuurd op een Noordkoreaanse stelling, ty dens een strijd die vier uur heeft geduurd. De stryd begon nadat een kleine Noordkoreaanse groep in Zuid- Korea was binnengedrongen. Aan Zuidkoreaanse zyde vielen twee do den en twee gewonden. De Noord koreaanse verliezen zyn onbekend. Schat gevonden Twee Spaanse arbeiders die en hek sloopten op 'n landgoed in het dicht by Pamplona gelegen dorp Murchante. kregen de verrassing van hun leven, toen zy tussen het puin twee pakjes vonden met ongeveer 1300 munten, waarvan de meeste van goud waren. Naar men aanneemt zyn de mun ten daar tydens de tweede carlis- tdsche oorlog begraven. Een gedeel te van de schat was verpakt in een manifest van Koning Alfonso XII gedateerd 22 jan. 1875, waarin hy de drie Baskiohe provincies vraagt de wapens neer te leggen en hem te aanvaarden als de wettige koning van Spanje. Paniek Drie Afrikaanse passa giers zyn uit een licht Liberiaans vliegtuig gesprongen terwyl dit op 500 meter hoogte vloog naby de grens met Ivoorkust. De drie passa giers raakten in paniek toen zy een rookwolk uit de motor zagen ko men en psrongen zonder parachute de diepte in. De vierde passagier, een vrouw, was verlamd van schrik, de piloot maakte een geslaagde lan ding, waarby de vrouw licht werd gewond. Prins Philip naar Bali Prins Philip, de echtgenoot van Konin gin Elizabeth van Engeland, zal op 8 en 9 mei een particulier bezoek aan Bali brengen. Hy onderbreekt daarvoor zyn reis naar Australië, zo is gisteren in Djakarta vernomen. Voor dit eerste bezoek aan Indone sië van een lid van de Britse konink iyke familie zullen de coördinerende minister van economische, financië le en industriële zaken, sultan Ha mengkoe Boewono, en de minister van Financiën, Seda. naar Bali gaan. Leger bewaakt schildpadeieren Langs het strand van Tampico in Mexico hebben maandag honderden militairen, de bajonet op het geweer, postgevat ter bescherming van de eieren van naar schatting 10.000 schildpadden. De autoriteiten riepen de huip van de militairen in toen de armada van schildpadden het strand opkroop om hun eieren te leggen, die by Mexicaanse smulpapen zeer geliefd zyn. Men verwacht dat deze week duizenden schildpadden hun eieren komen leggen by Tampico. Cholera-epidenue Een cholera epidemie heeft 47 levens geëist in het district Khoelna van Pakistan gedu rende de maand april, aldus is dins dag in Dacca bekend gemaakt. Onge veer 531 personen zyn in ziekenhui zen opgenomen en men vreest dat de epidemie zich nog zal uitbreiden. Mollige baby's, dikke volwassenen De beste tyd om je van overtollig vet te ontdoen begint al in de wieg, meent de bekende Londense kinder arts dr. C. Eric Stroud. Op een ver gadering van de Royal 8ociety of Heath zei hy, dat 80 procent van de mollige baby's opgroeien tot dikke volwassenen. Hy gaf Jonge moeders d© raad haar toby's niet zo spoedig vast voedsel te geven om te voorko men, dat de kinderen later niet van snoepgoed en koek kunnen afblij ven. Vorstelijk bezoek Voor de eer ste keer in de geschiedenis van de Ierse republiek zal een regerende ko ning logeren in het Ierse presidents paleis, vroeger de ambtswoning van de Britse onderkoningen. Het is Ko ning Boudewyn der Belgen, die op 14 mei met Koningin Fabiola als gas ten van president Eamon de Valera een officieel bezoek van drie dagen aan Ierland komt brengen. Dit statie- bezoek wordt gevoQgjd door een par ticuliere vakantie van drie dagen tussen de meren en heuvels in het fraaie zuidwesten van Ierland. Grootste windtunnel De grootste windtunnel van Europa, waarin een orkaan van 8.15 maal de snelheid van het geluid kan worden opgewekt, is in het Franse onderzoekcentrum te Poitiers in gebruik genomen. Ook de lucht- en ruimtevaartindustrieën in andere landen kunnen er voor proeven terecht. Modellen van vlieg tuigen, raketkeppen en ruimtevaar tuigen worden er blootgesteld aan de omstandigheden van een vlucht met een snelheid van 10.000 km per uur op 40 km hoogte. Ra-zak naar Nederland De vloe premier Abdod Razak zal hulp zoe ken voor de modernisering van de gewapende strydkraehten van Malei sië op zyn reis naar zeven verschil lende landen, die een maand zal du ren. .Hoewel Maleisië een kleine ver dedigende macht heeft, willen we die uitrusten met moderne wapens", zei hij aan de vooravond van zyn ver trek naar India, Engeland, Denemar ken, Frankryk, Nederland, België en West-Duitsland. Rituele moord In verband met de verdwyning van een oude vrouw uit een dorp ten zuiden van Dar es Salaam (Tanzanië) zyn 24 vrouwen en twee mannen aaaigehouden. Men meent, dat de vrouw het slachtof fer is geworden van tovenary. De politie, die naar de vrouw zocht, werd naar een plaats geleid, die bewaakt bleek te worden door twee enorme slangen. De vrouw verdween op 18 april en te midder nacht waarschuwden dorpelingen, die vreesden dat zy was ontvoerd door „een groep heksen", de politie. Hex: „De Jakhalzen". 34 Jr. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. uxor: „De tien geboden", a.l. Da gelijks 2 en 7.30 uur. Lido: „The good, the bad and the ugly", 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: ,De non", 18 Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vlist (Botermarkt 3) i Expositie Rob Clous en Frans de Wit. Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur voonn. 6 uur nam. (t/m 24 mei). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Leids Acad. Kunstcentrum. Ten toonstelling grafiek, multiepels en ob jecten van Gonschior, HUgeman. Lenk, Lucas, Relndel en Sommer. Ge opend dinsdag t/m vrijdag 1-6 uur nam.; zaterdag 2-5 uur nam. (tot 7 mei). Molen „De Valk" Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uur voorna.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling „Rondom Rembrandt" (verzameling Daan Ge vat). Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.; zon- en feestdagen 1-6 uur nam, (tot 16 Juni.). Rijksmuseum van Oudheden (Ra* penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. - 6 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (PeBthuisiaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur). ry asm use uil voor Volkenkunde: Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; zon dags 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Collectie Kaempfer van Japanse Kunst. Werkd. 10 uur voorm. tot 5 uur nam.: zondags 15 uur nam. (tot eind mei). Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur, zond 1-4 uur Waaggebouw: Tentoonstelling schil derijen Jos Merten6. Geopend werkd. 2- 5.30 en 7-9 uur nam. (tob 11 mei). Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Ten toonstelling werk van Bauwke zyritra en Lucie Q. Bakker. Geopend maan dag t.m. zaterdag 10 uur voorm.-5 uur nam.; boTendlen dinsdagavond 8-10 u. (t/m 15 mei). Avond- en nachtdienst der apotheken. Op 30 april 1968 zullen de apothe ken te Leiden gesloten zijn. Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Reijst, Steenstraat 35, t«L 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburf te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeetse Apotheek ls op 30 april gesloten ven 8 uur tot 24 uur. WEEKEINDEDIEN8T OER BUISART8EN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 2 2 2 22. BOSKOOP De aanvoer van rhodoknoppen is nog steeds zeer goed; het betreft hier voornamelyk de Boursault en de Catambiense. Ook Pink Pearl en Lindsay Smith ko men v. d. klok, zij het dan in min dere mate. De prijzen zyn zeer be vredigend. Am. anjers in wit, roze en rood deden 25 tot 29 cent per stuk. Genista, licht geel, werd afgedrukt voor 32 cent per bosje. Het sortiment rozen werd uitgebreid met New Yor ker, Baccarat en Marion, de ver wachting heerst er ter veiling dat volgende week babyrozen worden aangevoerd. Potgoed was niet aan wezig. WOENSDAG Koninklijks schouwburg: Toneel groep Ensemble, „Pygmalion", 8.15 uu* nam. ADVERTENTIE WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a 1 O. 3 al Amsterdam regenbui 16 8 2 Den Helder regenbul 14 8 1 Ypenburg regenbul 14 9 1 Vlisslngen zw. bew. 12 9 1 Eelde zw. bew. 15 6 3 De Bilt zw. bew. 14 6 2 Twente motregen 15 7 4 Eindhoven zw. bew. 16 7 5 Zuid-Limburg regenbui 16 7 1 Helsinki onbewolkt 13 0 Stockholm licht bew. 17 7 0 Oslo zw. bew. 18 9 0 Kopenhagen half bew. 13 6 7 Aberdeen regen 11 6 0.4 Londen half bew. 12 5 5 Brussel regenbul 16 8 6 Luxemburg regenbui 13 6 5 Parijs zw. bew. 14 9 2 Bordeaux regen 15 10 2 Grenoble zw. bew. 7 0 Nice licht bew. 21 9 0 Beriyn Frankfort zw. bew. 16 7 11 regenbui 15 8 6 München zw. bew. 13 6 0.3 Zürich zw. bew. 15 7 1 Genève zw. bew. 15 8 2 Locamo geh. bew. licht bew. 18 5 0 Wenen 18 8 15 Innsbruck half bew. 11 2 4 Belgrado licht bew. 10 0 Athene half bew. 24 17 0 Rome licht bew. 20 13 0 Barcelona licht bew. 19 10 0 Madrid licht bew. 15 5 0 Mallorca zw. bew. 20 9 0 Lissabon geh. bew. 16 14 0.3

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2