VS en Hanoi overlegden in Vientiane Saigon vreest nieuice aanval van Vietcong Patiobouw in plan Essenpark 19679 P.v.d.A. STEUNT PAPANDREOE Ambtswoning burgemeester 263.130- Coöp. Raiffeisenbank: sterke uitbreiding VRIJDAG 26 APRIL 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 WASHINGTON/SAIGON (DPA, Reuter, AFPAP) Het tchtstreekse contactdat de diplomatieke vertegenwoordigers Vn N oord-V ietnam en de Verenigde Staten gisteren in de Lotiaanse regeringshoofdstad Vientiane haddenheeft kenne- Ik niet geleid tot doorbreking van de impasse aangaande de piats waar de voorbereidende besprekingen tussen de twee prtijen zouden moeten plaatsvinden. Ie Amerikaanse regering bewaart eei streng stilzwijgen over alle btf- Boilerheden van 't kortstondige ge- epik, dat ambassadeur Sullivan met de Noordvietnamese zaakgelastigde Ngejen Tsjan voerde. Dil leidde aanvankelijk tot specula tiedat overeenstemming over de ont motingsplaats voor de deur stond, temer omdat vice-president Hum phry het vertrouwen uitsprak, dat de? overeenstemming „binnen zeer koie tijd" zou worden bereikt. Re- gemgsambtenaren verklaarden la ter dat Humphrey uitdrukking had geeven aan zijn hoop en dat het hier gen nieuwe ontwikkeling betrof. .merikaanse functionarissen zei- de vandaag, dat de Noordvietname- seboodschap, die gisteren mondeling in Vientiane werd overgebracht, niet bentwoordt aan de jongste Amerl- kanse nota aan Hanoi, die maandag wrd verzonden. Hoewel zij over de Inhoud van de Nordvietnamese boodschap geen bij- zoderheden bekend wilden maken zeden de functionarissen dat deze a lent maar op een „zijdelingse aange- legeiheid" betrekking had. G> een persconferentie zei presi dent Johnson gisteravond, dat hij" over deze aangelegenheid geen nade re iilichtingen te verstrekken had". „Wezijn nog evenver als enkele da gen jeleden". zegslieden is Noordvietnamese divisie, na de ont zetting van de basis Khe Sanh in dat gebied is teruggekeerd en aan vallen uitvoert op de Amerikaanse troepen, die in de heuvels rond de basis opereren. Ook zou Khe Sanh zelf opnieuw met raketten bestookt Kijkje in de geheel gerestau reerde Mozes-zaal van het Ko ninklijk Paleis op de Dam in Am sterdam. dat binnenkort voor be zichtiging door het publiek zal worden opengesteld. Aanval De Zuidvietnamese politie heeft gisterei in een communiqué gewaar schuwd voor nieuwe acties van de Vietcoig lp Saigon. Volgois hardnekkige geruchten zou de Vietong de dag waarop 14 jaar geleder Dien Bien Phoe werd inge nomen— op 7 mei weer 'n offen sief teginnen. Aanvankelijk ver wachtte men dat de opstandelingen op 1 nel zouden toeslaan. Volgens het pol.tiecommuniqué heeft men de laatste dagen verscheidene wapen opslagplaatsen in de Zuidvietnamese hoofdstad ontdekt. Amerikaanse militaire woordvoer ders hebben melding gemaakt vam nieuwe gevechten rondom Saigon. Het opperbevel deelt echter mee dat een serie schermutselingen op kleine ichaail op 19 tot 61 kilometer van de stad plaats vinden. Zuidvietnamese parachutisten zijn fot dicht bü de Asjau-vallei opgetrok ken in een nieuwe operatie om de Xoordvietnamese bevoorradings- en infiltratieroutes af te snijden. Dit zou het begin kunnen zijn van sen nieuwe geallieerde poging om de Noordvietnamese stellingen die zich 40 kilometer langs de grens met Laos in het noordwestelijke deel van Zuid- 7ietnam uitstrekken, op te ruimen. De geallieerde troepen hebben het net gewaagd om in de afgelopen tvee jaar de vallei binnen te trék- kin. Sinds de Noordvietnamezen het kamp van de Amerikaanse speciale troepen in Asjau hebben veroverd, is de vallei hun grootste bevoorr adings - basis in Zuid-Vietnam. Vam welingelichte Amerikaanse Demonstratieavond bloemsierkunst WASSENAAR De Tuinbouwver- ♦niging Wassenaar en omstreken or ganiseert vanavond om 8 uur in sa menwerking met de vereniging voor Bloembollencultuur en de Bloemist- Hoveniersvereniging in het Jeroen - huis een avond die gewijd is aan bloemsierkunst. Er zal onder leiding van de heren J. van Tol uit Wasse naar en G. van Raay uit Amster dam een demonstratie worden gege ven terwijl de aanwezigen in de ge legenheid worden gesteld onder des kundige leiding zelf bloemstukjes te maken. Er wordt verzocht zelf bak jes, schaaltjes, vaasjes e.d. mee te brengen. Miss Beatverkiezing op Duinrell WASSENAAR Zaterdagavond 8 uur wordt in de Schaapskooi op Duinrell de Miss Beatverkiezing 1968 gehouden. Aan deze avond zal wor den meegewerkt door de Johnny Kendall Selection, die de muziek verzorgt terwijl er een modeshow gegeven zal worden door Boutique Caroussel en Sportshop van de Holst. DEN HAAG (ANP) Het bestuur van de Partij van de Arbeid heeft, na besprekingen van enkele van haar leden met de Griekse politicus Pa- pandreoe, besloten de Pan-Hellense bevrijdingsbeweging „PAK", de over koepelende organisatie van het demo cratisch georiënteerde verzet in Grie kenland. moreel en materieel te steu nen. In overleg met de leiding van „PAK" zal de vorm van de materiële steunverlening nader worden vastge steld. Gisteravond sprak Popamdrae in een stampvolle Leeuwenbergkerk lm Utrecht. Zijn gehoor bestond uit 200 Griekse gastarbeiders en enkele hon derden studenten en ander belang stellenden. Papandreoe arriveerde omstreeks half negen in een gesloten zwarte personenauto bij de ingang van de kerk. Een Griek overhandigde hem een bos gele en rode tulpen en blau- Informatiecentrum VVV verplaatst WARMOND Het informatiecen trum van de VVV is thans gevestigd in het pand Julianastraat/hoek He renweg. Dit informatiecentrum zal ook het verstrekken van logies in ho tels en bij particulieren verzorgen. Het secretariaat van de VVV blijft gevestigd ten huize van de heer M. H. Tromp, Dorpsstraat 68. Kleuter gewond bij aanrijding LEIDEN Een 5-jarige Leidse jongen raakte gistermiddag omstreeks vijl uur gewond, toen hij op de Bos- huizerkade werd aangereden door 'n bromfietser uit Noordwijk. Het ongeluk ontstond doordat de jongen, die op het trottoir speelde plotseling tussen enkele geparkeerde auto's door de rijbaan opliep. Het ventje brak zijn rechteronderbeen en kreeg bovendien een hoofdwond. De EHD zorgde voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. Voorstel aan raad OEGSTGEEST Het college van burgemeester en wethouders verzoekt de raad een bedrag van f 263.130 ten laste van de kapitaaldienst aan de begroting toe te voegen. Dit bedrag is nodig voor de aankoop van het pand Poelgeesterweg 10. dat als ambtswo ning van burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga dienst zal gaan doen. Mevr. O. F. G. P. Prins-Clarion is be reid het huis met garage en tuin, groot 9 aren 70 centiaren voor 225.000 gulden te verkopen. De registratie rechten en notariskosten in totaal f 13.130 komen ten laste van de koper. Burgemeester en wethouders schrij ven in het preadvies aan de raad dat dit in 1958 gebouwde pand niet kan worden betrokken in de staat waarin het zich thans bevindt. Bovendien is het iets te klein, er zijn twee slaap kamers. Het moet derhalve worden uitgebreid met een kamer. De kosten van deze voorzieningen worden ge schat op f25.000. De raadscommissie voor financiën en het onderwijs adviseert in principe behoudens fractieoverleg tot aankoop te besluiten. De leden van de commissie voor openbare werken zijn van oordeel eerst na overleg met de fractie hun standpunt te kunnen be palen; derhalve behouden zij zich hun stem voor-. we irissen. Zodra Papandroe de kerk binnentrad, brak een donderend ap plaus los. Er onstond even een ge drang, toen een aantal Grieken hem de hand wilde reiken. Van de kansel vande kerk af zei Papandreoe: „Ik ben diep bewogen door dirt geweldige enthousiasme. Ik kan dat niet begrijpen, maar ik con cludeer hier wel uit dat het Griekse probleem ook een Europees probleem is. Ik spreek mijn erkentelijkheid uit voor uw sympathie. Vannacht of morgen zal men in Athene weten wat hier in Utrecht is gebeurd. Uw ont vangst is voor onze in slavernij ver kerende landgenoten bemoedigend". Hij was dankbaar voor de steun van de PvdA. „In dit moeilijke uur zijn het Ne derlandse volk en de Europese volken de bondgenoten van naar vrijheid- snakkend Griekenland. Wij vragen de Europese landen niet te intervenië ren. Wij vragen slechts, dat het Grie kenland van nu geen economische kredieten en wapens ontvangt. Drie maanden is genoeg om een einde te maken aan het onmenselijke regime van de kolonels in Athene". LEIDERDORP Conform de daar toe strekkende voordracht van B. en W. besloot de Leiderdorpse raad in zijn vergadering van 26 april 1965 tot aankoop van een perceel tuin land met opstallen, gelegen in de K alkpolder en groot 1.07.20 ha. eigendom van de heer A. Bloe- mendaal. Dit perceel tuinland is ge legen in het bij raadsbesluit van 12 januari 1960 vastgestelde uitbrei dingsplan in hoofdzaak en is daar in gedeeltelijk bestemd voor openbaar groen, beplantingsstrook of berm en gedeeltelijk voor agrarische doelein den. Omdat het- betreffende perceel tuinland aansluit bij het inmiddels vrijwel gereed zijnde bungalowwijkje Essenpark, waarvoor de raad in de vergadering van 25 februari 1963 het bestemmingsplan vaststelde, en de vraag naar grond voor de bouw van bungalows nog steeds groot is. stel den B. en W. de raad een voorstel in het vooruitzicht, tot vaststelling van een bestemmingsplan, waarin de ge kochte grond wordt bestemd voor de bouw van nog een aantal bungalows. Direct na de eigendomsverwendng van de grond hebben B. en W. de ste debouwkundig adviseur van de ge- J. A. Schiphorst postcomniandant \au Voorhout VOORHOUT Wachtmeester eer ste klas J. A. Schiphorst, behorende tot de groep Oegstgeest van de Rijks politie is per 27 april door de alge meen inspecteur van de rijkspolitie aangewezen tot postcommandant van Voorhout in de rang van opperwacht meester. Halte NS in Voorschoten UTRECHT (ANP) Een gezamen lijke werkgroep van de Nederlandse Spoorwegen en de gemeente begint d^zer dagen met de voorbereidingen voor de heropening van de halte Voorschoten. Met de gemeente Til burg is een soortgelijk contact tot stand gekomen over de opening van een nieuwe halte Tilburg-west. In Voorschoten zal of het uit vroe ger dagen bestaande stationnetje tij delijk weer dienst gaan doen, of er zal een nieuwe haltegebouwtje wor den geplaatst. De NS heeft in Voor schoten aan de Papenlaan twee per rons geprojecteerd en de gemeente heeft de mogelijkheid geschapen voor een parkeerterrein voor 200, eventueel 500 auto's. Opening van nieuwe r.k.-kleuterschool WARMOND Morgenochtend om tien uur zal de nieuwe r.-k. kleuter school worden geopend. De school is na veel moeilijkheden tot stand geko men. In verband met deze plechtige gebeurtenis zal 's ochtends om 9 uur een kerkdienst worden gehouden. Voor belangstellenden zal de school zondagochtend van tien tot twaalf uur te bezichtigen zijn. Viering 30 april WARMOND Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana is door de commissie het volgende feestprogramma samenge steld. Om 9.30 uur zal een rond gang gemaakt worden door het dorp aan welke rondgang zullen deelne men de commissieleden, de leerlin gen van de scholen, de sportvereni gingen in uniform en met vaandel en de Ponyclub waarbij de beide mu ziekkorpsen medewerking verlenen. 's Middags worden de kinderspelen gehouden en wel vlaggetje steken, appelrace, keukenschijf. Willem Teil en rolschaatsen en wel voor jon gens en meisjes van 0 tot U jaar. Om 4.30 uur wordt op het sportveld „Overbos" een voetbalwedstrijd ge houden ten bate van de bejaarden. Om 20.00 uur te er een gezellige oranje-avond In t Trefpunt met- dans, muziek, conference en variëté. Zusters leerden zwemmen VOORSCHOTEN In het In- structiebad namen 75 personen deel aan het zwemexamen dat werd af genomen door een official van de K.N.Z.B. Alle kandidaten slaagden voor het examen t voor het A-diplo ma 46 kinderen en 8 volwassenen; voor het. B-diploma 16 kinderen en 5 volwassenen. Onder de 8 volwassenen, die In het bezit kwamen van het A-diploma waren drie zusters Dominicanessen van Huize Bijdorp? de eerste drie van dit klooster. Regeling voor het sproeien van tuineu VOORSCHOTEN Evenais vo rig jaar ligt het niet in de bedoe ling om in Voorschoten een abso luut sproeiverbod van tuinen in te stellen. Er is weer een regeling ontworpen, die zal gelden van 1 mei tot 1 september. Sproeien Is toegestaan 's ochtends van 10 tot 12? 's middags van 2 tot 4 en 's avonds van 9 tot 12 uur voor de inwoners ten oosten van de Veurseweg-School- straat en Leidseweg uitsluitend op maandag en woensdag; voor de in woners ten zuiden van de Wijn gaardenlaan Uitsluitend op dinsdag en vrijdag en voor de inwoners ten noorden van de Wijngaardenlaan uitsluitend op woensdag en zaterdag. Voorschoten heeft een der oud ste waterwinningen van Zuid-Hol land op de Papelaan. de capaciteit is de laatste jaren lang niet. vol doende. Een groot deel van Voor schoten wordt van water voorzien van uit het waterleidingbedrijf van Leiden. De aanvoerleiding is echter gering. Vorig jaar is op de Leidse weg een z.g. aanjager aangebracht, waardoor de druk op de waterlei ding iets kon worden opgevoerd. VOETBAL Rotterdams elftal Het Rotterdams amateurelftal, dat dinsdag a.s. (2.30 u.) op het Roo- denburg-terrein tegen het Leids elf tal speelt, is als volgt samengesteld Jaspers (Overmaas), Ruseier (Feije- noord), Visser (Sparta). Balkhoven (RFC), Van Buuren (Sparta)Ver schoof De Mussohen), Wevers (Nep- tunus), Huizer (Sporta), De Winter (Feijenoord Roodnat (De Mus- schen), Woïffers (Neptunus). de Coöp. Raiffeisenbank de jaarlijk se algemene vergadering gehouden onder voozittersohap van de heer D. Nell, die de plaats heeft ingenomen van de verleden jaar afgetreden r. d. Marei. De heer Nell gaf in zijn inleidend woord een overzicht Van de belang rijkste gebeurtenissen, in het afgelo pen jaar, dat voor alle banken in het teken stond van de „slag om de spaarders". Dank zij het nieuwe sy steem van girale salarisbetalingen steeg het aantal rekeninghouders bij Beeldhouwwerk Apollolaan kost ƒ8.000,— totaal der toevertrouwde middelen nam met fl,5 miljoen toe. De „uit zettingen" hielden dit jaar geen ge lijke tred met de toename van de toevertrouwde de liquiditeit worden genoemd. Nieuw ingevoerd werden in 1967 de persoonlijke lenin gen voor consumptieve doeleinden. De voorzitter herinnerde eraan, dat de directeur van de bank, de heer W. Snater sinds oktober 1967 om gezondheidsredenen op non-actief is. De heer Snater is herstellende na en kele operaties, die hij heeft moeten ondergaan. Per 1 februari weid als nieuwe directeur-medeweker aange steld de heer A. J. Th. Dubbeld. het bureau voor ruimtelij ke ordening en architectuur Kuipea\ De Ranitz. Van der Ree en Van Tol in Rotterdam. opdracht gegeven daarvoor een bestemmingsplan ge reed te maken, waarbij de gedach ten aanvankelijk uitgingen naar de bouw van 15 aaneengesloten patio bungalows in twee rijen. In een la ter stadium zijn B. en W. hierop echter teruggekomen, omdat een aaneenrijging van uitsluitend patio bungalows op dit betrekkelijk be perkte terrein uit stedebouwkundig® overwegingen bezwaarlijk moet wor- den geacht. Het overleg met de ste- debouwkundige heeft tenslotte geleid tot een ander plan, dat voorziet in de bouw van 6 dubbele patiobunga lows en 7 aaneengesloten patiobun galows. Voorts is de in het Essenparft reeds aanwezige bebouwing, alsme de het scholencomplex aan de Kom van Aaiweg, opgenomen. Het Bestemmingsplan .Essenpark 1967" wordt aan de noord-oostkant begrensd door de Munnikkenweg^ aan de zuid-oostkant door tuinderij en en sportvelden en aan de zuid» westkant door de Schapenrustweg De Persant-Snoepweg fungeert ate noord-westelijke begrenzing. Verbinding De verbinding met het bunga lowwijkje. dat uiteindelijk 8 vrij staande bungalows, 6 dubbele patio- verbeterd door de Kom van Aaiweg door te trekken en het laatste stuft van de Berkenkade, de bocht dte aansluit op de Essenlaan, te laten vervallen^ Een rechtstreekse aan sluiting van de Munnikkenweg op d© Persant-Snoepweg is moeilijk ulli te voeren en is ook, gezien het ge ringe verkeer dat het bungalowwijte» Je oplevert, niet noodzakelijk. Dit verkeer kan de te ver be- De vergadering ging akkoord met het voorstel om de heer Snater na mens de leden een bloemstuk te zen den. De heer Nell memoreerde voorts, dat het 25 jaar geleden ie dat de heer Binnendijk een bestuursfuno- tle bij de bank aanvaardde. Vervolgens werden de balans en OEGSTGEEST De commissie de verlies- en winstrekening over kunstopdrachten heeft op 23 no- 1907 vastgesteld. De winst, groot vember j.l. B. en W. meegedeeld, dat f 60.230.78 zal worden toegevoegd aan zü naar aanleiding van het door het reservefonds. Medische diensten Oegstgeest dokter J. B. Hugen- holtz, tel. 51390. Voorschoten dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356; tand arts E. A. Gastelaars, Schoolstraat 60, melden 9.30 uur; Voorschotense apo theek, Leidseweg 66, tel. 2525; zuster Molleman, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. Warmond dokter A. W. Bote, Prof. Aalberselaan, tel. 02532—7393, Voorhout: zuster Van Paasnsen, Kerk- dam 2, tel. 250. De gemeentesecretarie van War mond zal op 30 april voor het pu bliek gesloten zijn. Het huisvuil zal in plaats van op 30 april worden opgehaald op maandag 29 april. BURGERLIJKE STAND den; Wendelien J., d. v. J. D. Vos er G. van Wezel; Johanna J. V., d. van H. J. Neuteboom en J. J. Delfos; Ca roline, d. v. P, H. van der Kleijn en J. Stuijt; Sylvia, d. v. J. F. W. C. M. L. van der Kroft, 22 i. het college namens de raad aan haar gedane verzoek om van advies te willen dienen ten aanzien van de plaatsing van een beeldhouw werk bij het nieuwe Rijnlands Ly ceum aan het Apolloplein hier over nader overleg had gepleegd met de beeldhouwer Carel Visser te Am sterdam. Deze heeft een speelplastiek ont worpen ter hoogte van plm. 2 meter en een breedte van plm. 2.60 meter. Dit monument, dat vervaardigd zal worden van zandkleurig beton, is bedoeld door de jeugd gebruikt te worden. Het mag dus worden be klommen'. Aanvankelijk lag het in de bedoeling het beeld te plaatsen in een zandbak van 12 meter mid dellijn met rondom een band. Hier op is de commissie echter terugge komen. mede in verband met de hoge kosten van de band, die ge raamd werden op f6.000.Zij stelt nu voor het monument op het gras te plaatsen. De aannemer van het Lyceum is bereid de plaatsing van het monu ment op zich te nemen voor een be drag van f 1.950 doch kan dit aan bod slechte een beperkte tijd hand haven. In verband hiermede is het wenselijk, dat. op korte termijn een beslissing wordt genomen. De totale kosten zijn geraamd op f8000— namelijk: kosten plastiek f 1.950.—, honorarium f5.000.—, bij komende kosten f 1.050 B. en W. stellen de raad voor aan de heer C. Visser de opdracht te ge ven voor de levering van een beeld plastiek ter plaatsing in het plant soen op het Apolloplein en voor een en ander een krediet van f8.000 beschikbaar te stellen. Verder zeggen B. en W., dat het beeld „meisje met tas" aan de Ma- relaan van Pieter d'Hont meer heeft gekost dan het daarvoor uitgetrok ken bedrag van f12.000. Abusievelijk waren de kosten van fundering, voetetuk en plaatsing van het. beeld niet geraamd. Deze zijn in totaal f 1719.98. Bovendien zal de heer d'Hont een extra vergoeding van f 850 voor bronskosten ontvangen in verband met het feit dat het beeld aanzienlijk groter is dan voorzien. Met het oog op het. vorenstaande wordt de raad een aanvullend kre diet van f2.569.98 gevraagd. Hiervan heeft f 645.25 betrekking op 1967. Korfbal programma WARMOND De chr. korfbalver eniging „Warmond" heeft voor za terdagmiddag de volgende wedstrij den op het programma staan Warmond-pupillen-a tegen Fiks-pu- pillen-b; 3 uur, eerste twaalftal te gen V.E.O. uit Voorburg; Warmond II gaat naar het Leidsche Hout een wedstrijd tegen Pernlx III, 2.30 uur en de pupillen-b spelen een uitwedstrijd tegen Zuider- kwartier-pupillen-b. In het gemeentelijk sportpark 't Overbos in Warmond zal het per soneel van N V. Padox-Panagro eer voetbalwedstrij spelen tegen de Ge broeders Visch. By de bestuursverkiezing werd de heer H. C. N. Wlnnubst herkozen als bestuurslid, terwijl de heer J, van Amimers herbenoemd werd als HU de raad van toezicht. Na het huishoudelijke gedeelte van de ver ademing bleef men nog enige tïjd bij middelen, waardoor teren Munnikkenweg en de Hoogma» ui de bank ruim kan j deseweg in noord-oostelijke richting op de Persant-Snoepweg komen. Hes voor 6Cholen bestemde terrein ie aan de noord-oostkant uitgebreid om dq bouw van een kleuterschool moge» lijk te maken. Voorts is aan de zuid» westkant van het scholencomplex een parkeeite-iTedn geprojecteerd teij behoeve van d« nabijgelegen sport» velden. De kopers van de grond voor de 8 vrijstaande bungalows waren uiter- j aard geheel vrij in de keuze van een architect en een bouwbedrijf. Daaren» tegen zullen de kopers van de grond voor de 6 dubbele patiobungalows en de 7 aaneengesloten patiobungalowfl wat dit betreft minder vrijheid van keuze hebben. Het behoeft, aldus B. en W. namelijk geen betoog, dat voor de nog te bouwen woningen slechts één architect kan worden in geschakeld. Vooruitlopend op door de raad te nemen vaststelling»- besluit hebben B. en W. ter zake reeds contacten gelegd met een ar» chiteot die over een ruime ervaring op het gebied van bungaLowbouw be schikt. Voort© ligt het voor de hand dat de 7 aaneengesloten patiobunga» lows door één bouwbedrijf zullen worden gebouwd. Voor de 8 blokken dubbele patiobungalows kunnen even tueel 3 bouwbedrijven worden inge» schakeld. B. en W. ziln voornemen© in da te zijner tyd aan de raad voor te leggen verkoopvoorwaarden voor dé bouwgrond bepalingen op te nemen met betrekkingen tot de keuze van d® architect en het bouwbedrijf. Voort! zal ter voorbereiding en ter reali sering van de bouw een bouwteam worden gevormd. Tenslotte stellen B. en W, voor tl besluiten tot vaststelling van het be stemmingsplan „Essenpark 1967*^ alsmede tot de bouwexploHatle-oprt dit plan. Schoolraad voor lagere scholen OEGSTGEEST In de raadsvergadering van 30 maart 1967 werd besloten tot instel ling van een ouderraad voor 't open baar lager onderwijs. Dit geschiedde ter uitvoering van de Lager onder wijswet 1920, waarin Is bepaald dat 1 zet gemeente, waar meer dan één oudercommissie bestaat de gemeen, teraad een ouderraad instelt. Tevens is in die wet bepaald, dat de gemeenteraad naast of in plaats ouderraad een sohoolraad kan instellen. De laatste heeft een bredere samenstelling te weten be halve leden van de oudercommissies hebben daarin ook onderwijzend per soneel der openbare scholen, gemeen telijke bestuurders en functionarissen zitting. Ook de taak van de school raad is meer uitgebreid, daar deze moet gehoord worden over de voor dracht tot benoeming van school hoofden, de per leerling beschikbaar te stellen bedragen, de leerplannen de organisatie en uitbreiding van het openbaar lager onderwijs in de gemeente. Gedurende het jaar dat de ouder raad heeft bestaan, is gebleken dat de vervulling van zijn taak wei nig is terecht gekomen. Weliswaar hebben beide raden in beginsel dezelfde taak, te weten be vordering van de bloei van het open baar lager onderwijs in de gemeente, contact met de oudercommissies en 't de gemeenschappelijke belangen der openbare lagere scho len bij de raad en bij ons college, de beperkte samenstelling de oudeiraad is blijkbaar een om tot behoorlijke ontplooiing komen. B. en W. stellen daarom thans ln de plaats van een ouderraad schoolraad in te stellen. De instelling van een schoolraad naast de ouder raad lijkt ons weinig opportuun. Het aantal leden van de schoolraad wordt door 't college bepaald. Het bedraagt tenminste elf en ten hoogste twintig. De meerderheid wordt ge vormd door oudercommissieleden. B. en W. zijn voornemens het i tal leden van de schoolraad op elf te bepalen, te weten zes oudercom missieleden (worden door de ouder commissies gekozen), de drie hoofden van de openbare scholen (zij worden door B. en W. benoemd na overleg met de inspecteur van het lager derwijs Programma voor Koninginnedag WASSENAAR Sport en muziek ormen de hoofdschotel van het feestprogramma, dat OranjeverenK ging Koningin Wiihebnina voor Ko ninginnedag heeft samengesteld. Ochtends om 9 uur beginnen op de schoolsportvelden aan de Prinsen- weg schoolsportwedstrijden voor leer lingen van middelbare, ulo- en nij verheidsscholen. Kwart over 1 's mid dags begint op het Blauw Zwai't-ter- rein aan de Dr. Manveltkade een gro te sportmiddag met een gevarieerd programma. Eerst wordt er een hoc keywedstrijd gespeeld tussen een Wassenaars team en het Nederlands® C-elftal. Om 14.25 uur is er een rug bywedstrijd tussen een Delfts en een Leidse studententeam. Kwart over 3 begint de voetbalwed strijd tussen een Wassenaars elftal en een Haags KNZB-amateurteam. In de pauze van deze voetbalwed strijd wordt een 3000 meter wedstrijd gehouden voor A en B-atleten. De organisatie van deze sportmiddag be rust bij het Wassenaars Sportcontact. 's Avonds 8 uur vindt op verschil lende plaatsen in het dorp (Plein, Bothaplein, Rozenplein. Molenplein, Stadhoudersplein en Middelweg) een stertocht plaats van 6 muziekkorpsen, die zal eindigen bij het raadhuis, waar om kwart voor 9 een grote tap toe wordt gehouden! Daaraan wordt door de zes korpsen (300 muzikanten) meegewerkt. Het zijn Excelsior, Kunst naar Kracht, Concodia, Metro Kapel Pins Berniiad en de Wasse- naarse drumband lreaie. Eveneens om 8 uur 's avonds is in het Jeroenhuis een oranjebal met medewerking van R en B. Incorpo rated (Wassenaar* en Daddy's Act 'n gemeentelijk bestuur-uit Den Haag. Op zaterdag 18 mei der en een ambtenaar (zü worden zullen op de sportvelden aan de door het college benoemd, de aanwij- Prinsen weg schoolsportwedstrüden zing zal nog plaatsvinden). De ou- voor de leerlingen van lagere scho- derraad zal worden opgeheven, |len worden georganiseerd.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9