Bonn wacht in arren moede Verkeersperikelen rond de Maredijk cjencla h A PAGINA I LETDSCTT DAGBLAD Mijnheer de redacteur. In het Leidsch Dagblad april vroeg een inzender zich af. wel ke het is geweest op de Maredijk, die blij kens een verkeersbord voor alle ver. keer is afgesloten voorbij de Sc hut - tersstraat, terwijl een aansluitend rijwielpad met deze gesloten-verkla ring in strijd is. Die vraag nu komt vele keren op wanneer men als voetganger of wiel rijder op weg naar LeidSe Hout of Oegstgeest, de route Maredijk tij delijke verbindingsweg over Schut tersveld spoorwegviaduct - Zwei- landlaan - Groene Maredijk - Poel- geesterweg als vanouds volgt, of be ter, tracht te volgen. Vele verrassin gen doen zich voor en men valt van de ene verbazing in de andere. Van de stad uit komt men langs de bebouwde Maredijk en het aan sluitende rijwielpad op die tijdelijke verbindingsweg naai- het viaduct Men ziet dan een tweebaans-rijwiel pad voor zich, tenminste zo lijkt het, verkeersborden ontbreken op die. plaats. In werkelijkheid is de rech terhelft bestemd voor fietsers en bromfietsers in tegemoetkomende richting de linkerhelft voor voet gangers; dat blijkt pas wanneer men bij het viaduct gekomen omkijkt naar de verkeersborden Deze situatie is tijdelijk, maar kan de bedoeling niet duidelijker worden aangegeven? Wanneer dit rijwielpad voor twee richtingen geschikt wordt gemaakt, behoeven de wielrijders van de Ma redijk op weg naar de Leidse Hou* en omgeving niet twee keer de auto weg over te steken aan weerszijden van de spoorbaan. Kan er bij de aanleg van de defi nitieve weg naar het Stationsplein geen rijwieltunneltje onder die we? gemaakt worden, zodat de kortste verbinding centrum - Groene Mare dijk blijft bestaan zonder drukke oversteekplaatsen? Waarom zijn de voetpaden langs de huidige verbindingsweg niet ver hoogd, waardoor voetgangers geneigd zijn bij elke naderende brovmfiets schichtig om te kijken uit vrees te worden aangereden, omdat voetpad en rijwielpad niet afdoende zijn ge scheiden? Wanneer men daarna langs Zwel- landlaan en Groene Maredijk zijn tocht in de richting Oegstgeest ver volgt, roepen de verkeersborden bij de Kikker brug vóór de Leidse Houi weer nieuwe vragen, op. Motorvoer tuigen. bestemd voor de boerderij in de Leidse Hout, hebben van deze zijde nu toegang tct de Groene Ma redijk. Waar deze mogelijkheid ook nog steeds aan de Oegstgeester zijde bestaat, van de Poelgeesterweg af begrijpen oplettende weggebruikers, dat in deze landelijke omgeving een prachtig sluipweggetje is ontstaan voor doorgaand motorverkeer vice versa. Hoe moet dat, wanneer auto mobilisten elkaar op de onoverzich telijke bochtige dijk tegenkomen? Hier geldt geen snelheidsbeperking; voor iemand met een kleine auto, die bedreven is in „bochtenwerk", is dit dijkje de snelste verbinding tus sen enkele woonwijken geworden, een grote verbetering Maar bovendien: is de smalle door sloten begrensde aftakking Maredijk - Kikkerbrug geschikt voor motor voertuigen? Wanneer men er als wielrijder in slaagt de Maredijk heelhuids te pas seren en de Poelgeesterweg wil op rijden, wacht een nieuwe teleurstel ling: deze weg blijkt door de Oegst geester autoriteiten tot éénrichtings- weg te zijn gedegradeerd en wel zó dat men van de nieuwe autoronde Oegsteesterweg - Hof dij ck af wel links- of rechtsaf de Poelgeesterweg kan inslaan, maar dat men als wiel- Wielrijders zijn nu gedwongen voorbij de Leidse Hout linksaf te slaan en daarna over de drukke Laan van Oud-Poelgeest te rijden, waar een rijwielpad aan deze zijde ontbreekt en in beide richtingen meer wegkruisingen gepasseerd moe ten worden dan op de Poelgeester weg! Deze maatregel heeft weinig zin, omdat dezelfde over de Hof dij ck rij dende verkeersstroom tóoh gekruist moet worden, maai' nu 100 meter verder, terwijl in tegenovergestelde richting het vrijliggende rijwielpad met de vele zijwegen mede een bron van ongelukken oplevert door af slaand snelverkeer. Resumerend: nieuwe autowegen zijn natuurlijk nodig, maar wanneer onze reeds lang bestaande aantrek kelijke rijwielroute over de Maredijk zó wordt veronachrzaamd als hier het geval is, moet de conclusie wei luiden, dat alles op één kaart wordt gezet, ten koste van het lokale lang zame verkeer en van degenen, die in eigen omgeving nog enige recrea tie zoeken zonder aan het autover keer deel te nemen en de wegen nog voller te maken! De niet-autorijders zij vormen gelukkig nog de meerderheid wor den gedwongen de drukke verkeers aders op te zoeken verkeersregels te overtreden of zonder noodzaak van de fiets te stappen. Dit alles voert tot de volgende vragen na de reeds gestelde: Waarom kan het kruispunt- Oegstgeesterweg niet beveiligd worden, of is het een strijdvraag, wie deze voorziening moet betalen? Is het recreatieve belang hier- j van de kosten met waard? Biedt het voorgestelde overleg i met de buurgemeente Oegstgeest geen mogelijkheden om in deze I mooie omgeving de noodzakelijke recreatieve sfeer te herstellen? Het is natuurlijk mosterd na de maaltijd, om vast te stellen dat de Oeg stg ees ter wegaansluitend op de in enkele woonstraten uitlopende Hofdijok, verkeerd geprojecteerd ia en aan de andere zijd©, van het Bos van Oud-Poelgeest had kunnen wor den aangelegd, byv. evenwijdig aan de -Kwaaklaan met een aansluitende brug over de Haarlemmertrekvaart, en uitkomend bij a'e nieuwe woon wijk Oegstgeest-Noord. Aan die andere kant van het bos zijn klaarblijkelijk mogelijkheden te over, nu het opslag terrein van Ge meentewerken van Oegstgeest in de loop van de tijd uitgebreid blijkt te zijn tot een groot deel van het Bos van Oud-Poelgeest tussen de oprij laan en de Kwaakiaan. De wet boosaardige vraag komt op, of de „besoherming van houtopstan den" ook in Oegstgeest te wensen heeft overgelaten? Nu is weer de kans gemist om van Leidse Hout en Poelgeestefbos een aantrekkelijk geheel te maken en zo de recreatieve stedelijke voorzienin gen op het peil van onze tweede eeuwhelft te brengen. Het Heempark ligt trouwens ook weggedrukt tussen Oesteesterweg en trekvaartWij moe ten blijkbaar maar tevreden zijn met de geslonken Leidse Hout, in de ja ren "20 gesticht ten behoeve van de toen zo geheten „werkende" bevol king. Dit park is op mooie dagen overbevolkt en lijdt daardoor scha de; men leze hiervoor het artikel „Drie dagen Ledd.sc Hout" in het L D. van 26 maart j.l. Het lijkt onder ce beschreven om standigheden bittere noodzaak, dat de vele natuurliefhobbers hier opko men voor het behoud en de uitbrei ding van ons natuurschoon, zonder het stadssohoon te vergeten, nu zij buiten de stad ook al terrein verlie zen. Ons bestaan houdt te weinig re kening met bepaalde fundamentele menselijke belangen: de huidige, op zijn minst nonchalant te noemen „beihandeling" van onze naburige recreatie-gebieden is hiervan een symptoom, de verkeers-„ontregeling" rond de MaredijK eveneens! Men krijgt voorts de stellige indruk, dai het herhaaldelijk ontbroken heeft aan overleg tussen Leiden en Oegst geest over dit probleem. Een precedent voor wat op de Groene Maredijk nu moelijk is, be staat al langer: op de smalle Rhijn- hofweg tussen Buitenlust (Oegst geest) en Haagsohe Schouw (Leiden) nog steeds een aantrekkelijke fiets- en wandelroute, om. langs en kele bollenvelden wordt het ge noegen vergald door voortjakkerende auto's sedert de „kortste verbinding tussen twee punten" ook hier benut wondt! Hier is ook sprake van een gebrek aan overleg tussen gemeente besturen en van een uitsluitend op de auto gerichte visie. Mag het publiek erop z*ekenen. dat althans een deel van de fouten nog vóór de zomer hersteld wordt? W. VAN ROOIJEN, Marislaan 11, Leiden. MET EEN ENKEL WOORD Familieberichten (Ontleend aan andere bladen» Geboren: Sabine Maria Catherine, v. Berger-Girardct. Rio de Ja neiro (Brazilië)Patricia Helena, d. Ruys de Lussanst de la Sabloniè- 's-Gravenhage. Overleden: E. de Graaf, m. 62 jaar, Oude kerk aan de Amste l, D. L. Schakel, 83 jaar, m„ Apeldoorn. BINNENLAND Fraude met spaarbankboekjes De PTT-opsporingsdienst is in Zuid- Limburg een omvangrijke fraude met Rykspostspaarbankboekjes op het spoor gekomen. In samenwerking met de politie van Sittard is in ver band daarmee door ambtenaren van de postale opsporingsdienst in Roer mond een 24-jarige inwoner van Op- hoven-Sittard aangehouden en inge sloten. In het beginstadium van het on derzoek konden over de oplichting nog geen verdere mededelingen wor den gedaan. Vast staat dat er een belangrijk bedrag mee gemoeid is en het bedrog bij verscheidene postin- richtingen in Zuid-Limburg is ge pleegd. Braziliaans bezoek De Brazi liaanse minister van Landbouw, dr. I. A. Peieira, die op het ogenblik een bezoek aan Nederland brengt, heeft gistermiddag in Den Haag be sprekingen gevoerd met zijn Neder landse ambtgenoot Lardinois en mi nister Udink van Ontwikkelingshulp. Gesproken is onder meer over ge meenschappelijke agrarische vraag stukken alsmede over de uitwisseling van technische hulpprogramma's. Ontsnapten aangehouden Een 16 jarige jongeman uit Rotterdam en een evenoude jongeman uit Delft, die woensdagavond na verbreking van een ruit ontsnapten uit de rijksinrich ting voor jongens aan de oostelijke Handelskade in Amsterdam, zijn ge pakt. Het tweetal weid gisteren vroeg in Delft aangehouden. Dode op onbewaakte overweg De 40-jarige fabrieksarbeider H. Ba ten uit Oirlo is, toen hij per brom fiets op weg was van zyn werk naar huis, op de onbewaakte overweg in zijn woonplaats Oirlo door een goe derentrein Venlo-Nijmegen gegre pen. De bromfietser die de trein ver moedelijk niet heeft opgemerkt werd op slag gedood. Hij was gehuwd en vader van een kind. Nabij de overweg is pas een nieu we knipperinstallatie aangebracht. Deze zal in de komende week in werking worden gesteld. BUITENLAND galerij tien meter omlaag gespron gen in de zaal van het Britse La gerhuis terwijl de parlementsleden debatteerden over een huurwet. Hij schreeuwde „bastaards", toen hij over het hek van de galerij wipte. Hij kwam met een slag op zyn voe ten terecht en zakte daar In elkaar. Zaalwachters snelden toe en brach ten ïiean buiten de zaad. Het was niet onmiddellijk bekend waarom hij sprong. Brown in industrie Zoals vele ex-ministers en politieke leiders heeft ook George Brown een plaats gevon den in de Britse industrie. Als pro- duktivitietsadviseur is hij in dienst getreden van het reusachtige Britse textielconcern Courtaulds. In plaats van een vast salaris ontvangt Brown in deze functie een honorarium voor de afzonderlijk door hem te verrich ten diensten. Smokkelaars aangehouden De Japanse politie heeft twee personen, een Mexicaan en een Neder lander, aangehouden als mede plichtigen van de Belgische Maria Joanna Verharen, die maandag in Tokio is gearresteerd. Zij was in het bezit van gesmokkelde goudstaven ter waarde van 150.000 gulden. De Nederlander gaf zich uit als hoog leraar. Londen en de CENVO De lan- den-leden van de Centrale Verdrags organisatie (CENVO) (Engeland, Turkije, Perzië, Pakistan en de VS) zyn vastbesloten de economische en sociale ontwikkeling in de gebieden die onder het verdrag vallen, te ver snellen en te bly'ven werken voor de vrede en veiligheid in deze gebieden. Dit stopd in een communiqué, uit gegeven na afloop van de bijeenkomst ln Londen van de ministerraad van de CENVO. Klachten doorgeven! De rege ring van de Sowjet-Unie heeft een decreet uitgevaardigd waarin ambte naren met straffen en rechtsvervol ging bedreigd worden, indien zy ge rechtvaardigde klachten van burgers naast zich neer leggen of dralen met het nemen van de nodige maatrege len. Anti ma-oisten actief Volgens officiële Chinese radio-uitzendingen zijn in de provincies Kwangtoeng en President en mevr. Johjison hebben gisteren de Noorse Ko ning Olav een officieel diner aan geboden. Op de achtergrond ach ter Koning Olav, vice-president Humphrey. Hoenan in zuid- en midden-China de tegenstanders van partijvoorzitter ter Mao Tse-toeng nog actief. Ook zouden zij moeilijkheden veroorzaken in Binnenmongolië. Johnson niet passief President Johnson heeft bekendgemaakt, dat zijn beslissing, zich niet opnieuw kandidaat te stellen, niet inhoudt dat hij de verkiezingscampagne „als pas sief en ongeïnteresseerd toekijker zal volgen". Johnson zei verder, dat hy na zyn aftreden aan de universiteit van Texas wil gaan doceren. Fransen eten veel vlees De Fransman is niet alleen de grootste vleesproducent van Europa, h'y is ook de grootste vleeseter en geeft daaraan een derde van het geld voor de voedselaankoop uit, aldus een me dedeling op de studiedag „Voe ding 68", die in Parijs is gehouden. In Frankrijk wordt niet alleen ver uit het meeste paarden- en scha penvlees, maar ook het meeste rund vlees gegeten, nameiyk 32 kilo per persoon per jaar, tegen 25 kilo in België en 20 kilo in Nederland. West- Duitsland en Italië. De Fransen worden alleen in het eten van var kensvlees verslagen door de Duitsers, die ieder 33 kilo per jaar verorbe ren, terwyi de Fransen het niet ver der dan 27 kilo brengen. Staking by Britse PTT Zestien duizend loketbeambten van de Brit se posterijen zfjn vandaag in staking gegaan ter ondersteuning van hun looneisen. De postkantoren in 37 ste den worden door de staking getrof fen. Kampioenschap ploegen Acht tien van 's werelds beste ploegers uit tien landen, waarbij België en Ne derland, zullen deelnemen aan de 15e de wereldkampioenschappen ploegen te Norton, 50 km van Salisbury in Rhodesië. Het is de eerste maal. dat de ploeg wedstrijden in Afrika plaats vinden. Behalve de plaatselyke deel nemers hebben de anderen in de vier oefendagen grote moeilijkheden on dervonden, omdat de grond heel an ders is dan zij gewend zyn. Stadsgehoorzaal: Receptie veertii feestavond 8.15 ig Jr. 1-5.30 Rest. „Eigenzorg": Jaarbijeenkomst Jelsklp Den KVP 8 SchouwburgK edle- J ticks". 8 Nieuw. Minerva: Jaarverg. Espogé 8 Auberge francaise (Kloksleeg 19): Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. k Boshuis (achter Hoflaan 64): Rull- ZATERDAG Wassenaar (Kunstzaal HeuffOpe- ïlng tentoonstelling Bauwke Zylstra >n I.ucie Q. Bakker. 4 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa- Openlng tentoonstelling Rob Clous duisternis licht" 11 Oud-Kath. Kerk: Installatie pastoor H. D. Raymaekers 9.30 uur voorm. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln. zondagsschool; TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11): Leids Acad. Kunstcentrum. Ten toonstelling grafiek, multiepels en ob- Goiisfhior, l U!".' 's zondags 1-5 uur Lakenhal: Tentoonstelling „Rondom Rembrandt" (verzameling Daan Ge- 1—5 Rijksmuseum van Oudheden <Ra« "3): W zond 1-5 uur nam. penburg 28): Werkd. 10 1 De Goey, 7.45 Stadsgehoorzaal: Jeugdconcert Mij Toonkunst. R'dams Philharmo- Stadsgehoorzaal (Kleine zaal)Hol land - Amerika - lijn. Huisvrouwen. 2.3 Zuid-Afrlka en de apartheidspolitiek. DINSDAG Schouwburg: K en O. Haagse Co rned ie „Helder het donker". Stadhuis (Burgerzaal) „Tartuffe", 8 Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur DONDERDAG Holiday Inn: Venkeersmiddag i O. Nieuw Rotter dams Toneel" met „Interview". 8 urn Dlamantpl. 27: Bahal-gespreksavond BIOSCOPEN Trianon: „Helga", 14 jr. Dagelijks .30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, Nachtvoorstellingen 11.30 iur „The Hustler", 18 jr. Rex: „De jakhalzen", 14 Jr. Dage- gelijks 2 Lido: „The ugly", 18 jr. good, the t Dagelijks 2.3' 2.30, 4.45, 7 Zondag 2.30, 4.45, Wassenaar Astra: donderdag 1 dinsdag. 7.30 uur: „De kanonnen Navarone". 14 jr. Zondag 2.30 u „SJors en SJimmie", a.l. iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiBiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Verkiezingen in Baden-Wiirttemherg mede bepalend voortbestaan coabtie ^^i^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>iiiiiiiiiiiiii>iiiii>ii>i>ii>ii>i>i>iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii BONN (GPD) De verkie zingen voor het parlement van de Westduitse deelstaat Baden- Württemberg die zondag plaats vinden houden op het ogenblik de politici in Bonn bijzonder bezig. Het is hier immers de laatste keer dat de bevolking van een deelstaat haar eigen parlement kiest, voordat in de herfst van volgend jaar de Bondsdag in Bonn zelf aan de beurt is. Daar om staat het voortbestaan van de grote coalitie tussen Christen- Democraten en Sociaal-Democra ten nu al op het spel. Hoe zullen de Sociaal-Democraten nu uit het experiment van de grote coalitie te voorschijn komen? De partij van Willy Brandt ziet met een zeker gevoel van onbehagen dit „moment van de waarheid" tegemoet. De SP.D. heeft zich al met de ge dachte vertrouwd gemaakt dat ze flinke verliezen zal lijden, en dat ze haar aandeel van 37 procent in de stemmen by lange na niet zal behou den. Een belangryk deel van het onbe hagen in de Bondsrepubliek is echter ontstaan, nadat de S.P.D. zich als machtige oppositiepartij „monddood" liet maken door deel van de regering te gaan uitmaken. De dappere maar te kleine liberale oppositie is geen spreekbuis die krachtig genoeg is. Buiten het parlement heeft zich een nieuwe vonn van oppositie gevormd die opvalt, doordat ze aan haar daad kracht nauwelyks grenzen stelt. Behalve deze zogenaamde „buiten parlementaire oppositie" is een groot aantal kiesgerechtigden weliswaar in de S.P.D. teleurgesteld, maar even wel niet bereid om dan maar de straat op te gaan. Bij vorige verkie zingen voor stadsraden bleek hoe deze tendens verloopt: vele arbeiders kie zen nu de neo-nazistische N.P.D., waarschijniyk om dat die „overal te gen" is. Een vooruitstrevender groep gaat over naar linkse organisaties die tegen de verboden communistische partij aanleunen. Deze stemmen gaan echter verloren, omdat geen van deze groepen nog ooit kans heeft gezien de gestelde grens van 5 procent van het aantal uit te brengen stemmen op zich te verenigen. Ernstig Hoe ernstig de politici in Bonn de verkiezingen van zondag in Baden— Württemberg noemen, blykt uit de yver waarmee zij zich naar het strijd toneel hebben gespoed om hun partij genoten bij te staan. De tactiek tussen de beide mata- doren Kiesinger en Brandt was daar bij totaal verschillend. Brandt die zich al maanden heeft voorbereid op een zware nederlaag voor zijn party, heeft alles er op gericht het belang van de uitslag te bagatelliseren. Hij doet het dan ook in zyn optreden voorkomen alsof er in BadenWürt temberg niets byzonders aan de hand is. Hy gebruikt geen redenaarstrucs, buigt zich niet uit zyn auto, drukt geen handen, kust geen kinderen. Brandt vermijdt de grote centra, de dichtbevolkte gebieden. Hij is ook maar drie dagen in de deelstaat. Het succes dat hij hier bereikt, is voornamelyk te danken aan zyn op standige 19-jarige zoon Lars, die in Berlyn tydens studentenrellen al her- haaldelyk werd gearresteerd. Pratend over Lars bereikt Brandt zyn jonge toehoorders, omdat hy de jeugd het recht toekent „gediscipli neerd ongemakkelyk" te zyn, en „om alles in twyfel te trekken, zelfs het gevestigde staatsbestel". De ouderen bereikt Brandt doordat hy als vader spreekt. Het blijft echter de vraag en Brandt twyfelt er kenneiyk ook aan in hoeverre dit kleine succes de kiezersmassa in beweging kan brengen. Kiesinger voelt zich in tegenstelling tot Brandt de sterke man wie niets meer kan gebeuren. Hy is daaren tegen meteen uit het veld geslagen wat zich in boosheid uit wan neer het toegestroomde kiezersvolk niet meteen in jubeltonen uitbreekt. Als in een kleine stad gymnasiasten niet tot bedaren te brengen zijn, vraagt Kiesinger hulpeloos waar de politie is, die dan ook weer „geen ge weld" mag gebruiken, zodat een zin loos duwen tegen de groep opstandige scholieren ontstaat, dat weinig ople vert. Als Kiesinger in een grote zaal in Konstanz 's avonds uitroept: „Ik discussieer niet met een minderheid", breekt de hel los en het duurt dan heel lang voor hy een succesrijke tac tiek gevonden heeft. Hy is al gewend aan spandoeken met „wy groeten u, o koning zilvertong", of: Mooie man wat nu?" Irritatie den, Kiesinger zwaait dan met zyn handen en zyn ogen rollen in zyn hoofd heen en weer. Het is zeker dat een dergelyk optreden door een deel van het publiek hoog wordt gewaar deerd. De harde toon van Kiesinger heeft ook ten doel eventuele N.P.D.- stemmers er van te overtuigen dat niet alleen hun leider Von Thadden met zyn ogen kan rollen en mitrail- leurvuur kan afgeven, bekwaamheden waarmee men het by de grote onont wikkelde onderlaag van de stemge rechtigden altyd goed doet. Studenten Het helpt de regeringspartners in Bonn, dat de studentenonlusten in een luwte zyn geraakt, die naar alle waarschyniykheid op 1 mei weer tot het verleden zal behoren, maar dan zyn de stemmen al afgegeven en ge teld. Een Bondsdag-debat over de on lusten tydens de paasdagen wist de regering op de lange baan te schui ven tot 30 april, dat is twee dagen na de verkiezingen. Men moet afwach ten of die dag de afgevaardigden niet meer aandacht zullen hebben voor de „wonden" die hun zelf in Stuttgart zyn toegebracht, dan voor het ter debat staande probleem van de bui tenparlementaire oppositie en de i twee doden van de paasdagen. I (zondag 1-5 uur). Ry Ksm use un. voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.: '«zon» dags 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Collectie Kaempfer van Japanse Kunst. Werkd. 10 uur voorm. tot 5 uur nam.; zondags 1—5 uur nam. (tot eind mei). Ryksmuseum voor de geschledenii der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zond 1-4 uur Waaggebouw: Tentoonstelling schil, derijen Jos Mertens. Geopend werkd. 2- 5.30 en 7-9 uur nam. (tot 11 mei). Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op Koninginnedag): Apotheek Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters- telefoon 22222. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 25 april t/m woensdag 1 mei). VRIJDAG Diligentia: Jan Roveel, bariton; Al* berta de Groot, alt en Heent Prlna sopraan m.m.v. Jenny Benhamou, harp en Kees van der Ben plano, 8.00 s i v uoiaoerg mm.v. Herman Schey, bas-bariton; Szymon Goldberg, viool; Adriaan Bonsel, fluit; Koos Ver-I heul, fluit; Bernhard Bartelink, orgel en het Collegium Musicum Amstelo- damense, 8.15 nam. ZATERDAG Koninklijke schouwburg; Haagse Oo medie „Bruiloft". 8.15 uur naim Diligentia: Het Haags Instrumen taal Jeugdeusemble o.l.v. Hans van den Billaard, 8.15 nam. Kurzaal: Het Residentieorkest o.l.v, Willem van Otterloo mm.v Ids Haendel. viool, 8.15 nam. ZONDAG Koninkiyke schouwburg: Haagss Oo medie, „Bruiloft", 8.15 uur naam MAANDAG Circustheater: Het ballet van de XXe eeuw van de Kon. Muntschouw burg te Brussel o.l.v. Maurice Béjart. Diligentia: Maurits Bosman, viool m, m.v. Roland Verhey, piano, 8.15 uur Kurzaal: Stichting Hofstans Jeugd- 8.0Ó DINSDAG Koninklijke schouwburg: Nieuw Rotterdams Toneel, „het huwelijk", """■j" v« der Lugt, sopraan; Cora van Doesburg. sopraan; Nico Boer, tenor; Bert Bijnen, bariton en Gerrit Vlake, piano, 8.00 uur nam. Hout-rustgebouw: Het Residentieor kest o.l.v. Willem van Otterloo m.m, v. Jan Wijn, piano, en Arend van der Knaap, trompet, 8.15 uur nam. Kurzaal: Oranjeconcert mm.v. het Christelijk Residentie Mannenkoor o.l, v. Arie Pronk, een Combo, J. W. van Vugt, bariton. Jan van Weelderen ,or- gel en Johan Otten, plano, 8.15 uur na middag. WOENSDAG Koninklijke schouwburg: Toneel groep Ensemble, „Pygmalion", 8.15 uur WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uor) Amsterdam Den Helder "Ypenburg Aberdeen Londen Brussel Luxemburg mist 18 0 O ;eh. bew. 12 onbewolkt 17 6 O licht bew. 20 5 O S !h. bew. 13 4 0 regen 10 7 6 zwaar bew. 14 1 0.3

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2