Twee Nederlanders beheren bureau van IOC in Lausanne Dammen met Freek Gordijn V H. W. Filarski's bridgerubriek Laatste korfbal duels VRÏJ5AÖ 29 APRIL 1985 LEIBSCH DAGBLAD PAGINA rt spugen op oude krakers" LAUSANNE (GPD) Elke maandagochtend om vijf uur stapt Johan Westerhoff, secretaris-generaal van het Internationale Olympische Comité, bezitter van een grote farm met 70.000 ha grond in het hooggelegen plaatsje Grub en oud-commandant van het parachutis ten-regiment, dat Soekarno gevangen nam tijdens de politionele acties in Indonesië („Soekarno was toen heel, heel klein") in de trein van Zürich naar, Lausanne ter- wille van het Olympische ideaal. De Nederlander is dan om precier negen uur op het Cha teau de Vidy, het Olympische hoofdkwartierschitterend ge legen aan het Lac Leman. Daar treft de gepensioneerde direc teur van Internationaal Vre- denstein dan o.a. de plaatsver vangende secretaris-generaal van het IOC, de Nederlandse brigade-generaal buiten dienst G. L. Reinderhoff aan, die ofwel de post aan het sorteren is, de secretaressen aan het werk zet ofwel zelf koffie aan het zet ten is. Vrijdagsmiddags vertrekt organisator-bij-uitstek Wester hoff dan weer naar zijn farm teneinde zich onder meer met het hakken van hout en aller lei agrarisohe bezigheden fit te houden, zodat hij in ruiterwed- stryden nog in de prijzen kan vallen. De brigade-generaal, „monsieur le general", zeggen de meisjes van de administratie van het IOC-bureau heeft dan de leiding, zoals hij dat ook heeft als monsieur Wester hoff voor het IOC op reis is. „De tent moet hier toch draai- ende gehouden worden niet- waar", zegt de man, die voor de 1 intelligence-service ten gerieve van de Amerikanen en Engelsen in het midden-oosten diende en die de meeste jaren in het bui tenland zwierf. Aanvankelijk als KNIL-man, daarna als land- macht-man en tenslotte als mi litair attaché, waarna hij uit eindelijk in een huis belandde vlak naast het Chateau de Vidy, alwaar hij 's nachts nogal eens uit zijn slaap wordt gebeld, om dat ze in Brazzaville of Hong kong geen erg hebben in het tijdsverschil met Europa! Brigade-generaal G. L. Reinderhoff hoff in Maart 1966 op met de vraag of hij de leiding op zich wilde nemen van het IOC- bureau. Op 26 april ontving Westerhoff <in 1940 en 1948 in de Olympische ruiter-equipe ge kozen. maar nooit, Olympiër ge weest, omdat in 1940 de wereld oorlog er tussen kwam en men in 1948 meende dat hij de Ne derlandse vlag beter in Indo nesië kon dienen, een telegram van Pahud.Kom morgen naar Rome. vergadering IOC". D« volgende dag benoemde Brun- dage Westerhoff tot secretaris generaal van het IOC: .Jk wist niet wat het IOC was. maar op 2 mei zat ik in Lausanne". Al daar trof hij naast een slordige boedel een vriendelijke, maar toch wel vergrijsde mevrouw aan. die sinds 1927 zo'n beetje als secretaresse van het IOC was opgetreden. Bovendien was de Olympische zaak blut. „Het i Op pof Puinhoop Dit Nederlandse tweetal is bezig orde op zaken te stellen in de afschuwelijke, amateuris tische puinhoop, die het IOC in de loop der jaren tot stand wist te brengen. Men moet we ten, dat een toch de wereld om vattende organisatie als het IOC tot voor kort organisato-. risch steunde op één man in Chicago (Brundage) en twee getrouwde Zwitserse vrouwen, die elke dag voor een uurtje het bureau van het IOC in Lau sanne binnenwipten in het gebouw, waar baron De Cou- bertin woonde en zijn Olympi sche gedachten uitdroeg. De gemeente Lausanne stelde het IOC hoffelijk drie kamer tjes ter beschikking in het dooi de gemeente aangekochte per ceel. Natuurlijk had dit alles een administratieve janboel tot gevolg. De zaak wordt nog be lachelijker als men weet, dat het budget van het bureau fi nancieel steunde op de erecon- tributie van 150 Zwitserse francs, die ieder van de 71 le den van het IOC per jaar moet betalen om zich met de titel „Member of the IOC" te mo gen tooien. Dat was dus alles bij elkaar nog geen f 10.000 per jaar. Er was dus een man no dig die orde op zaken moest stellen. Generaal Pahud de Mortanges de Olympische beweging is gek op generaals b.d. kende Westerhoff en wist dat deze na. zijn pen sionering op 50-jarige leeftijd naar Zwitserland was getrok ken. De toenmalige Nederland ss vice-president belde Wester- ontstellende toe stand". aldus Westerhoff. Het prikkelde zijn organisatorische talenten. Hij kon die ruim schoots botvieren. Het resultaat na twee jaar Nederlands bewind ©en budget van een half miljoen gulden per jaar, een nieuw, re presentatief en ruim gebouw en een staf van 16 man personeel. Dat alles kwam tot stand door zijn handelshandigheid. Hij stel de gewoon als eis. dat hij enkele honderdduizenden Zwitserse francs nodig had om een fat soenlijke organisatie op poten te zetten. De oude heren van de executieve schrokken zich (bij na), dood. toen de Nederlanders dat bedrag noemde. Ook het vol tallig IOC keek zeer vreemd op bij de uitleg van Westerhoffs plannen: gewoon gelden innen van de tv-rechten by Olympic sche Spelen. Men liet er zich niet over uit en de slimme Nederlan der huldigde het standpunt: wie zwijgt stemt toe en regelde de zaak direct door een wijziging in het reglement. Voor Mexico kwam er nog geen geweldig be drag te voorschijn, omdat het eigenlijk te laat was. maar de organisatoren van München be talen nu al een half miljoen per jaar, zodat Westerhoff met zijn staf als het ware op de pof leeft 'de secretaris-generaal en diens plaatsvervanger de generaal b.d. Reinderhoff. die in militaire dienst de meerdere van Wester hoff was. krijgen slechts de on- kosten vergoed. Gekregen pand zoeken, als hij met zijn bu reau maar in de stad bleef. Uit eindelijk werd het kasteeltje in Vidy, recreatieoord van Lausan ne. Het vervallen gebouw 2000 jaar geleden woonde de Romei nen al op dezelfde plaats. „Toen we telefoon lieten aanleggen vonden we een kist met zeer oude zaken in de grond" werd helemaal gerestaureerd. Alles op rekening van de gemeente Lau- Pijnlijk In dit nieuwe onderkomen dan ging het IOC voor de eerste keer van zijn bestaan door de knieën voor de druk die de Afrikaanse. Zuidafrikaanse en Oosteuropese landen uitoefenden om Zuid- Afrika niet te laten deelnemen aan de Olympische Spelen van Mexico. Westerhoff en Reinderhoff zyn het er niet mee eens. even min als Brundage: „Het is een pijnlijke zaak", aldus Wester hoff, die zich uitdrukkelijk tegen apartheidspolitiek keerde, „want dit is een precedent. Het IOC is er alleen om de sport in elk land voor ieder individu te bevorde ren en de sportmensen om de vier jaar tezamen te brengen. Zuid-Afrika doet veel voor de sport, voor de blanken maar ook voor de zwarten. Het heeft er in toegestemd dat zowel blanken als zwarten op de Olympische Spelen in een ploeg zitten". Op onze tegenwerping, dat men niet voor twee wekpn Olympisch kan zijn en daarna weer lustig raci aal sport laat beoefenen, ant woordde de secretaris-generaal van het IOC: „Het IOC bemoeit zich niet met de politiek van een land. De zaak is nu duidelijk verpolitiekt. Wat denk je van India en Pakistan? Daar is ook een kastesysteem en van Kenia? Daar snijdt de ene hejft van het land de andere de keel af. En de Arabische landen? Sturen die een Jood mee in de Olympische ploeg? En Israël? Zou er een Arabier in de ploeg komen? en Rusland? Komen de Russen met een Mongool of een witrus uit? Natuurlijk niet. Zo zouden we praktisch iedereen wel thuis kunnen laten". Agitator Westerhoff keert zich ook dui delijk tegen de Kongolees Ganga uit Brazzaville; de secretaris generaal van het overkoepelende orgaan van de Afrikaanse Olym pische comité's, dat 33 landen telt: „Die man is een agitator. Twee jaar geleden heeft hy de Afrikaanse spelen in Brazzaville georganiseerd. Dat deed hij pri ma. Maar toen die spelen afgelo pen waren, zou hij een naamloos mannetje geworden zijn. Het voormalige Frans Kongo wilde echter in het nieuws blijven, dus stichtte Ganga het overkoepe lend orgaan. Om politieke druk uit te oefenen, waar dat maar kon. Dat is nu gebeurd in de kwesfcie-Zuid-Afrika. Ga eens na. Er zijn landen bij. die nog nooit een man naar de Spelen hebben gestuurd en ook niet naar Mexico zouden zyn gegaan. En die proberen ,dan het IOC te vloeren. Neem éen land als Ma lawi- Ze hebben daar niks, alleen maar boomschors. Die lui zien er alleen maar een politiek facet in. Infiltratie. Ze willen meepraten, ook al stellen ze verder in het wereldgebeuren niets voor, maar dan ook niets". Toen wij opmerkten een ge sprek gehad te hebben met Can- ga in een passagebureau- waar de Kongalees boekte voor Rome en daarna Parijs zei Westerhoff: „Zie je, daar heb je het al. Gaat hy eerst geld halen voor zijn or ganisatie bij de Italianen, bij signor Onesti. die de Italiaanse sport beheerst dankzij het feit, dat hij de sporttoto in zijn macht heeft en vervolgens bij de Franse overheid. Canga* is een lepe vos, die uitspeelt dat de Fransen en Italianen invloed in Afrika willen hebben. Gek Westerhoff stelde by zyn komt ook, dat er een nieuwe be huizing gevonden moest worden voor het IOC-bureau. In de drie kamertjes van Mon Repos was niet rustig en efficiënt te wer ken. Wat deed de in de business bij General Motors en later Vre- destein geharde Nederlander? Hy liet het artikel in het regle ment van het IOC wijzigen, dat het bureau in Lausanne (woon plaats van De Coubertin) geves tigd moest zijn. Hy liet er Zwit serland van maken. Prompt ont stond ei een gevecht tussen de kantons wie het IOC mocht her bergen. Lausanne liet Wester hoff toen zelf maar een geschikt Tijdens dit gesprek in het Chateau de Vidy meldde de ge neraal Reinderhoff terloops, dat er weer een nieuw Afrikaans land was bijgekomen: „Antigua". Toen ik die naam las, dacht ik, waar ligt dat. Ik heb het in de grote Laro.üsse moeten opzoeken. Kun je nagaan. Al die Afri kaanse staten". Diezelfde uiterst vriendelijke generaal b.d. wilde verder wel zeggen dat hy nog nooit zo hard gewerkt had als hier. We zijn natuurlijk wel net gek. want we werken bijna dag en nacht en leggen er geld op toe. Laatst sprak ik met een Amerikaan, die een groot con cern runt. Hij dacht, dat we hier met 200 man op het bureau werkten, op z'n Amerikaans. Hij keek vreemd op toen hij hoorde dat we vanaf 1 mei 16 man heb- Johan Westerhoff 1 ben. inclusief Westerhoff en ik". Op mijn vraag of het nu niet tyd werd dat er eens wat jon geren in het bestuur van het IOC kwamen zei de generaal b.d.: „Je kunt nu wel op die ouwe krakers spugen, maar voorlopig zijn ze al jonger. Vroeger was hun gemiddelde 78 jaar. nu 58." Waarop ik toe gaf. dat de executieve waarlijk een uiterst jong gezelschap was geworden. Hij lachte er om. Toegegeven. En over Brundage zei hij: „Je moet die Brundage de trap op zien rennen. Het is ongelofelijk." Hij sprak niet over de markies van Exeter, die zich moeizaam voortbe weegt. zoals meerdere heren, die men tijdens vergaderingen vari het IOC-bestuur in het Ch&teau pleegt aan te treffen. De twee Nederlanders, van wie de generaal Reinderhoff zegt: „Praat er niet te veel over. want anders denken ze in de wereld, dat we hier een Ne derlandse show willen opvoe ren," hebben nu de administra tieve zaken in grote lijnen ge regeld zijn, nog andere, voor de sport belangrijkere plannen op stapel. Zoals de strijd om het amateurisme. Westerhoff is reëel genoeg om in te zien. dat het momenteel een zeer huichel achtige toestand is rond de Olympische Spelen: „We weten donders goed, waar de schoen wringt. Kijk, in het verleden werd er dqor iedereen, die dat wilde iets toegevoegd aan de reglementsbepaling over het amateurisme. Met het gevolg, dat het een onoverzichtelijke warboel is geworden. Besprekingen „We gaan mi besprekingen voeren met alle technische bon den. die een Olympische sport vertegenwoordigen, zoals de FIFA (voetbal-, de FINA (zwembond). de ISU (schaat sen,!. Half mei hebben we de eerste vergadering met zeven van die organisaties, we willen trachten een voor iedereen aan vaardbare amateurbepaling te vinden. Maar één ding is zeker: de echte profs moeten buiten de Olympische Spelen blijven. Ik weet. van hoe grote propagan distische waarde hun prestaties zijn voor dé sport. Maar zij kunnen hun eigen wereldkam pioenschappen hebben. Een man als Toon Ebben ik ken hem goed, want als oud-voor zitter van de springruiters was ik ook chef de équipe In 1965 hoort niet in Mexico thuis, om dat hij prof is. betaald door Zwolsman. Hij zal dan ook niet in Mexico starten." Uiteraard brachten we te ber de. dat de z.g. college/ama teurs uit de VS. en de staats- amateurs uit Rusland wel naar Mexica gaan .evenals trouwens de Duitse (prof)springruiters als Schockemiihle en Winkler. Westerhpffs antwoord„We gaan er aan werken, dat we een voldoening gevende rege ling kunnen treffen voor 1972. Als we de bewijzen hebben dat iemand prof is, mag hy niet op de Spelen starten. Maar we heb ben nu eenmaal geen controle apparaat over de hele wereld." En daar komt dan het zwakke punt van het hele systeem aan het licht. Waarom, zo vragen wij het IOC-tweetal, waarom de Spelen niet opengegooid, zoals ook d e tennissers hebben gedaan. Spe len voor iedereen, prof of ama teur. Dan ben je van hiet ge- huichel af. „Omdat we nu een maal voor de amateurs geko zen hebben. De profs zijn zo ge ring in aantal in vergelijking met alle amateurs ter wereld. De Spelen moeten een ontmoe tingspunt blijven voor de jeugd van de hele wereld." En: „Wij zijn idealisten. Je kunt natuur lijk weggaan, maar dan heb je niets," aldus de oprichter van de Nederlandse Invaliden Sport bond Westerhoff. „We zullen proberen de prestigekwestie bij de Spelen weg te nemen. Ik heb voorgesteld de nationale volksliederen te laten verval len en de nationale vlaggen niet meer te hijsen bij de huldi- jingsplechtigheden. Het gaat om het individu. Niet om het land. Als iedereen dat maar eens wilde inzien, waren we al een heel eind." „En hadden we heel wat gedonder minder." al dus de generaal b.d. Reinder hoff. Bij uitgeversmaatschappij Stock te Parijs verscheen als dubbele pocket met geplastificeerde omslag een dam- werk, 298 pagina's en ruim 500 diagrammen, getiteld: ..Secrets et merveilles du jeu de dames" van de hand van Henri Chiland. Het is in Nederland verkrijgbaar bij de ad- I ministrateur van de bondsuitgaven KNDB - de heer A. Paans. Rijn- laan 265 te Utrecht. De auteur verdeelde zijn boek in drie delen: 67 stuks eindspelen waar in de aankomende dammer techni sche kneepjes leert, 350 nog niet ge- publiceerde problemen waaronder wat eindspelstukjes, en 25 geanaly- j seerde partijen uit de Franse natio nale kampioenschappen van 1960 tot 1 en met 1964. 12, 13. 15, 19, 21, 23, 32 -1 2 3 4 5 1 m 3 3 5 5® a s 3 s. P 7. 8. 9. 10, 20. 26. 36 m 33. 34. 35, 37. 39. 41, 42, 45 12, 13. 14, 22, 23. 24. 25, 27 m 9 9 9 9 9 9 9 - 12. 16. 26, 35. 37, 39. 40, 44. 49 15. 37, 38. 40, 43, 44, 47. 50 de opgaven geldt: wit speelt an de vel en wint. I Oplossingen ii 1 gende rubrieken Bridgevraag dezer week: West gever," NZ kwetsbaar. De zuidspeler heeft: B1043 v 8 5 4 73 4» A76 Ineten vieitnllenwedstrijd verloopt het bieden: West pas noord pas oost ♦én Sansatout (1618 punten) zuid past west drie SA einde. Waarmee komt u als zuid A B972 <?1083 0954 A8 H 10 8 3 q?B973 OHB HB8 Eén der meest opvallende paren die dit. jaar uit de overgangsklasse van de NBB gepromoveerd zijn naar de meesterklasse wordt gevormd door de Utrechtse leraar André Boek- J horst met de Arnhemse administra teur Stef Vissinga. Zelden zal men twee zulke verschillende persoon- lijkheden zo goed aan de bridgetafel met elkaar overweg hebben zien gaan. j De bescheiden en te weinig van eigen bridgekunde overtuigd zijnde Boekhorst is altijd bevreesd dat men hem ervan verdenkt dat hij teveel op de voorgrond wil tred.eh. Vissinga daarentegen ie graag zijn eigen re- I clame-agent. die mede door zijn indrukwekkende uiterlijk en strijd- bare betoogtrant reeds vele jaren ge leden door een bridge. enxmensen kenner de bijnaam ..Big Lion" (Gro te Leeuw) toebedacht kreeg. Bergijpelijk is het. dat Big Lion vele jaren met partners sukkelde die na vermeend falen meestal weer snel het hok verlieten Onder de rustige dressuur van André Boekhorst is Stef Vissinga thans ook tevreden met zijn bridge-lot en steekt hij het J n'et onder stoelen of banken dat deze partnership iets hééft, dat alle bridgeparen graag zouden willen be- 1 65 AV64 A 10 8 6 3 4» 5 2 een frappant staaltje van I Niettemin net als toeschouwer I bij de leeuwenkooi slaakt men na afloop een zucht van verlichting dat het weer een keertje allemaal goed is afgelopen. Ik ben benieuwd hoe de dressuur- j proeyen het volgende seizoen in de meesterklasse zullen verlopen. Mijn i sympathie vergezelt Boekhorst j Vissinga en ik bestel alvast een loge. plaats! Oost gever, niemand kwetsbaar. Vissinga opende als oost met één SA zuid paste Boekhorst bood als west twee harten, een conventioneel verzoek om bij oost twee schoppen te horen noord paste oost twee schoppen. Ongetwijfeld zou hiermee het bieden uitgestorven ziin ware het niet dat de onfortuin lijke zuid op het denkbeeld was ge komen een nieuw stuk vlees in de arena te werpen: twee Santatout. Dit had de bedoeling noord iets roods te laten kiezen, maar na passen van west deed noord iets zwarts, drie klaver. Oost paste zuid drie rui ten waarna west en noord pasten. „Daar west niet had gedoubleerd" vertelde Big Lion met de overtui ging van het genie dat iets aan een ongelovige schoolmeester probeert duidelijk te maken „wist ik dat er goede aansluiting in onze OW-spel- len bestond en bood ik dus drie Sansatout!" Toeschouwers op de eerste rij kunnen zien dat voor het slagen van dit contract drie dames (in ruiten, schoppen en klaver) goed moeten zitten. Daardit het geval was, mag men het succes (een absolute top- Antwoord op bridge vraag: Het was een situatie uit de wedstrijd Buitenhof-Bridgekring. Zuid- startte met schoppen en dat was wel begrijpelijk niettemin maakte de O W-party nu drie overslagen. Start men met harten vier, dan is het contract down noord heeft hartenheer vijfde, de tegen partij elk slechts twee hartens. OW moet éénmaal van slag (in klaver) en NZ kunnen bij .har tenuitkomst maken, vier har tens, klaveraas, voor één down. Niet te vinden? Ely Culbertsoo heeft dertig jaar geleden vaak geschreven, dat tegen drie SA „de vierde van boven" van je beste kleur, meestal het beste is. Hartenvrouw is „iets" sterker dan schoppenboer, dus Ely had in dit geval gelijk. Overigens, zult u zeggen, waarom had noord niet heer-vijfde van schoppen? Goed, maar dan geef ik oost schoppen AV en helpt schoppen tóch niet! Maar toegegeven zij: meer een kwestie van inspiratie dan van techniek. Niettemin 9 Schaakrubriek door W. H. v. d. Nat w LEIDEN - De ijcm twaalftallen zijn reeds uitgespeeld voor De Algemene (uit tegen ODOi. Crescendo (thuis tegen Gymnasias ten) en Noorderkwartier (uit tegen Eureka) is het zondagavond ook zo ver. Van belang zijn deze ontmoe tingen. althans voor onze stadgeno ten, niet meer. -zodat wij volstaan met naar onderstaand programma te verwijzen. Hoofdklasse: LutoStenfries: PSV —Archipel; Ons EibernestSamos; Blauw WitRohda; Deetos—Wester kwartier. Overgangski. B: De to—Sperwers; Die Haghe—DKC; Regenboog—Het Zuiden. Z-Weet I: O DODe Algemene. 2A: CrescendoGymnasiasten; BKCSwift; AchillesTrekvogels; TOV—Olympiaan. '3A: Eureka Noorderkwartier; Zwervers—HoogvlietOndo— Hou Stand. Res. Ie kl.: Vicus Orientis 2— Quick 2; Spangen 2—O. Eibernest 3; Die Haghe 2— V Zuiden 3; Fuks 2— Sperwers 2 «2.15»; Regenboog 2- HSV 2. Res. 2AOns Huté 2—Deetos 3; Fluks 3—Eureka 2 (12.15); DKC 2— I Ons Eibernest 4; HKV 4—Ready 2. Res. 2B: Rozenburg 2—HKV 3; Swift 2—Fortuna 2; Sperwers 3—Die Haghe 3. Res. 3A: Deetos 4TOV 2. Res. 3C: OSCR 2—De Algemene' 2. I LKB-programma: Senioren: j le kl.: Fluks 5—Algemene 3 (10.15) Crescendo 3—KNS 3 (zatérdag 4 I 2e kl.: Noorderkwartier 2—Da naïden 5 '12 uur»; KNS 5—Zuider kwartier 3 (12 uur); De Algemene |4KNS 4 '2 uur); Madjoe2 Cres- j cendo 4 (zaterdag 4 uur). Het paard is wel hett merkwaar- - digstoe figuur op het schaakbord. Waar de toren de horizintale en verticale, de loper de diagonale voortbeweging heeft, is de gang van het paard een combinatie van deze. Zodat men steeds extra aandacht I moet schenken aan de vaak grillige mogelijkheden, waarover dit speelse. vaak verraderlijke stuk beschikt. Vaak hebben componisten van Leidse 1 schaakstudies en problemen dankbaar gebruik gemaa.kt van het paard. Het is moeilijk te geloven, n het witte paard, ver van strijdtoneel, springt zo lustig het bord, dat *t de zwarte dam9 1 Pb8d7~, Kc5d5; 2. Pd7—b«t. Kd5e5 (A). 3. Pb6—c4*. Ke5—f4 <opKf5 volgt Pe3 14. g2—gt en nu moet dè koning naar f3 of s4 waar op resp. Pd2t of Pe3r volgt» verrassend „paarde- Kubbel. Diagram A) na 2Kd5—c5 (i.p.v. Kxe5) gaat het zo; 3. Lh4— m». Dflxf2; 4. Pb6d7t, Kc5-d5; 5. Pd7 f6t en dan wederom de. „vork" op e4 na Kc5 of g4 na Kxe5. Junioren: A: Danaïden—Hoogvliet (12.15»; Ons HuisFortuna; Trek vogelsZuiderkwartier (12 uur). Junioren B: De Algemene a— Noorderkwartier A (12 uur); DKC— Phoenix; Fluks—KNS (zaterdag 4 uur). Junioren C; Crescendo B—Danai- I den B (12 uur»; Madjoe A—Zuider kwartier B (14 uur zaterdag». Adspiranten: (zaterdagmiddag), j LKB/HKB/RKB. Danaiden A—Ons Huis A (3.303; Vi.c Orientis ASperwers A <3.30)DKC AFortuna A. Schoolkorf balwedstrijden. Evenals vorig jaar zullen de schoolkorfbalwedstryden ook nu weer op de zaterdag voor Pinksteren, op 1 juni a^. worden gehouden. Hockev-programma Om het kampioenschap vap Nederland: Kampong—Hattem, HTCCHMC. Voetbal AGOVV en het Neder lands militair elftal hebben gister avond in Apeldoorn tegen elkaar ge lijk gespeeld (2—2) nadat de rust met een 21 voorsprong voor de mi- litaiien was ingegaan. Autosport De Australiër Paul Hawkins en de Brit David Hobs heb ben gisteren met een Ford GT 40 de 1000 kilometer wedstrijd van Monza voor prototypes gewonnen. Hun tijd bedroeg 5 uur 18 minuten en 23.4 sec. De Westduitsers Rolf Stommel en Jochem Meerpasch eindigden met een Porsche 2200 op de tweede plaats.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 27