Geen toerwagen-zege voor Rob Slotemaker Gilbert is dure deelnemer .Hel pa-amateur ook geen zuivere zaak DUINDIGT Laatste Tulpen Rallye? verrast met zege op HUISKES IN STADSGEHOORZAAL: TOPCRACKS ft VRIJDAG 26 APRIL 1968 PAGINA 25 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Doelpunt van Rensenbrink Cox verplettert Roy Emerson.. Jong Oranje j BOURNEMOUTH «ANP) De! I Engelse amateur Mark Cox heeft i gisteren tijdens het tennistoernooi j van Bournemouth, waar voor de eerste keer profs en amateurs tegen (elkaar uitkomen, voor de tweedel maal voor een sensatie gezorgd. Na-' dat hij al eerder deze week de Ame-1 rikaan Pancho Gonzales had versla- geefse poging deed de Europese Uit gen. had Cox gisteren slechts 70 mi- j dagingsbeker voor nationale elftallen LA SPEZIA ANP i je, dat vorige week in Sofia nuten nodig om ex-Wimbledon- onder de 23 jaar kampioen Roy Emerson met 6—0. brengen, heeft zich NOORD WIJK (ANP) Welgeteld vyf seconden hebben na 65 uur rij den. waarin 3400 kilometer werden afgelegd, beslist over de algemene overwinning in de twintigste Inter nationale Tulpenrallye. De Fords Escort, amper een maand geleden in Nederland uitgebracht, hebben in de sterrit voor een dubbele zege ge zorgd. En dat nog wel ondanks de omstandigheid, dat het Engelse pro- dukt nog niet als toerwagen kon worden gehomologeerd, omdat er geen duizend exemplaren van de band zijn gerold. Daardoor moest strijd worden geleverd tegen de snelle Grand Toerismo's. De Britten Roger Clark en Jim Porter hebben tot aan de finish de J moet afstaan. Hij blijft vijf seconden voorsprong, al in het begin van de sterrit veroverd op de andere fabrieks-Escort, gereden door de Zweeds-Engelse combinatie Ove Andersson-John Davenport, met sue. ces verdedigd. Even hebben Anders- son en Davenport zich algemeen winnaar mogen wanen. Met juist 0.9 seconde schenen zij hun team genoten-te hebben verslagen. Enkele uren nadat de officieuze uitslag was bekend gemaakt, bleek echter dat in de haast een rekenfout was ge maakt. Het deerde de vertegenwoor digers van de fabriek uit Dagenham allerminst. Immers, in deze door commercie beheerste tak van sport telt niet de naam van de coureur, alleen het merk. De rode Alpine Renault van de Fransen Gerard Larousse en Mar cel Callewaert verspeelde op de Bel gische wegen zijn kansen, toen het duo het routeboek verkeerd inter preteerde. fout reed en zes volle mi nuten verspeelde. Ook in de klasse van de toerwa- gens, waarin de Nederlander Rob Slotemaker (BMW) aanvankelijk op de eerste plaats stond, kwam er na een hercalculatie een andere win- Het bleek, dat het aantal wed- strijdpunten van de Belgisch-Britse combinatie Julien VernaeveMike Wood niet 850 bedraagt, maar slechts 790. Dit houdt in, dat deze BMC- Mini Cooper S-equipe winnaar is bij de toerwagens en Rob Slotemaker de klasse boven de 1.600 cc., doch bezet in de algemene rangschikking van de toerwagens de tweede plaats achter Vernaeve-Wood. teerd met het feit kilometers moeten worden gereden voordat het wedstrijdgebied bereikt s". De Deze wijzigingen waren echter gis teren op het zonnige terras van hotel Huis ter Duin in Noordwij k aan Zee niet het voornaamste on derwerp van gesprek. Dat was veel eerder de discussie over de vraag of deze twintigste Tulpenrallye de laatste zou zijn in de rij die in 1949 begon. Wedstrijdleider Piet Nortier heeft ondanks de problemen die nu al overwonnen moesten worden hoop dat hij zijn levenswerk ook in 1969 zal kunnen voortzetten. „Ik zie in dat de toekomst voor ons som berder wordt", zei hij bedachtzaam, „naast de financiële moeilijkheden worden we steeds meer geconfron- het vak vergrijsde wed strijdleider dacht daarbij onder meer aan de verminderde medewer- I van de Belgische en Franse IC- autoriteiten. Het rallye-comité zal zich onder voorzitterschap van de pionier in de Nederlandse autosport over die moeilijke toekomst moeten beraden. Zelfs bij de officials, die nauw betrokken zijn bij de organi satie van de tulpensterrit wordt ech ter ten zeerste betwijfeld of het nog verantwoord is. gezien de sterk te ruggelopen belangstelling, honderden controleurs en talloze betaalde Franse gendarmes op pad te stu- Ronde van Spanje STERKE START VAN JANSSEN Leidse schaakbond LEIDEN De laatste beslissin gen in de competitie van de Leidse Schaakbond zijn thans gevallen. In de tweede klasse B trok Boskoop I in de spannende wedstrijd tegen Philidor III tenslotte aan het langste eind. De eindstand werd hier 4V25% (eerst. 2—li, waarmee Boskoop ongeslagen het kampioenschap en het recht op promotie verwierf. In de eerste klasse hebben zowel L.S.G. III, als Noordwijk I weken lang gespannen gewacht op de beslis singen inzake hun aangetekende ho gere beroepen tegen arbitrages. Noordwijk I kon opgelucht ademha len, toen bekend werd, dat het hoger beroep inzake de wedstrijd tegen Bo degraven I was toegewezen. De uit slag werd veranderd van 4%bV2 in 55, waarmee de Noordwijkers juist dat ene matchpunt verdienden, dat hen in veiligheid bracht. Dat L.S.G. III ook een hoger beroep kreeg toe gewezen (één van de twee. ingediend n.a.v. de wedstrijd tegen Alphen I» deed toen niet meer ter zake. De L.S.G.-ers degraderen naar de twee de klasse. Vermeldenswaardig is nog. dat twee spelers, die aan alle wedstrijden van hun tiental deelnamen, een score van 100 boekten, t.w. H. C. v. Maa- ren en W. M. Rosdorff (beiden van Philidor II) Zuid-Afrika eist schade vergoec I ing O ..Het Olympisch Comité van Zuid- Afrika zal het Internationaal Olym pisch Comité een rekening presente ren van de kosten die zijn gemaakt in de afgelopen twee maanden in verband met de voorbereidingen voor de Olympische Spelen in Mexico'. Dit verklaarde gisteren in Johannes burg Frank Braun. de president, van het Zuidafrikaan.se Olympische Co mité. „Wij hebben aanzienlijke som men geld geïnvesteerd", vervolgde hij. „Alle nationale sportbonden moeten een gedetailleerde declaratie indienen en wij zullen daarna de schadevergoeding indienen bij het I.O.C.". De reactie van de niet-blanke Zuidafrikaanse atleet Kuosi op de uitsluiting van zijn land was: „Het nieuws was een verschrikkelijke slag voor mij, het ergste wat ik in mijn leven heb meegemaakt". Kuosi voeg de er aan toe: „Stel, dat Zuid-Afrika in 1972 wel wordt toegelaten, dan ben ik 32 jaar en is het voor mij te laat". De telegrafische stemming over het al dan niet deelnemen van Zuid- Afrika aan de Olympische Spelen in Mexico is gistermiddag om 4 uur af gesloten. Op dat tijdstip hadden 62 van de 71 bij het IOC aangesloten leden gereageerd. 46 waren tegen deelneming van Zuid-Afrika aan de Olympische Spelen 1968, en 13 voor Twee landen onthielden zich van stemming. Het IOC deelde in aansluiting op de bekendmaking van deze stemming mee, dat men deze kwestie nu als afgesloten beschouwt. ren. In die kringen overheerst de mening, dat. de „mini-Tulpenrallye" die slechts 77 deelnemers trok, wel de laatste zal zijn in de reeks, die grote hoogtepunten heeft gekend. 75 van de baan te Alleen in de derde set heeft Emer son even voorgestaan (41). De uit slagen van de wedstrijden in de kwartfinales luiden: herenenkelspe'. Gimeno <Sp)Stoll (Austr.) 62. 62, 60; Rosewall (Austr.)Da vidson (Austr.) 63, 75, 6—3: Cox (Eng.)Emerson (Austr 60. 61, 75; Laver (Austr.)Wilson (Eng 6—2, 8—6. 6—2. Hoiikbalconipetitie HOOFDKLASSE i O VVOHCK (zat. 27 41Schoten Sparta (zat. 27/4), HCAW—ABC «zat. 27/4), Haarlem NicolsStorks. TWEEDE KLASSE C SC HaarlemDIO, MeteoorRCH, RooswijkKennemerlandWassenaar HFC Haarlem. Nederland te La Spezia ge- ancheerd voor de 31 neder laag tegen Bulgarije. De Italiaanse „primavera". die zich op het treffen met Nederland tien dagen in een trainingskamp in de omgeving van Florence had voorbereid, ging tegen een vastberaden en tot de laatste mi nuten fel vechtend Jong Oranje met 10 ten onder. Er waren'ruim 10 000 toeschouwers. Voor de jonge bondstrainer Ron Groenewoud betekende de overwin ning een tweede succes in negen da gen. Ruim een week geleden, leidde hij het b-elftal dat Luxemburg met 4—3 versloeg en nu wist hij .long Oranje zo te inspireren, dat het on danks bijzonder ongewone omstan digheden een bijna zomerse tem peratuur en een keihard veld tot de laatste minuut met een volledige nzet bleef strijden Vooral in de verdediging, waarin de lange Hulsihoff enkele malen op weinig sportieve wijze door de Itali anen werd gevloerd, ging het .voor treffelijk. Met de kiene Graau- mans beheerste Hulshoff het Neder landse centrum volkomen, daarbij uitstekend gesteund door Drost (FC Twente) en Cornelis (GVAV). Het enige doelpunt van de wed strijd werd veertien minuten voor tijd gescoord, kort nadat Jeuring «FC Twente) had plaatsgemaakt vqor de Feijenoorder Boskamp. De Rotter dammer zorgde voor de inleiding van de winnende treffer. Van Dijk (FC Twente) werd vlak voor het straf schopgebied gevloerd en Drost nam de vrije schop. De bal stuitte tegen een Italiaan. Omdat de Italiaanse „muur" niet voldoende afstand had genomen, kon Jong Oranje het nog eens proberen. Nu deed Boskamp het. Laag ging de bal naar de uiterste rechterhoek. Doelman Casazza kreeg het schot niet onder controle en de snel toesprintenden Rensenbrink <DWS). de beste man in de Neder landse voorhoede, maakte geen fout: 01. Eerder was een zeer fraai doel punt van Veenstra (Go Aheadvol komen ten onrechte wegens buiten spel afgekeurd door de zwak leiden de Zwitserse arbiter Bucheli Fred Anton Maier trekt zich terug Fred Anton Maier TOENSBERG LAP.« Fred Anton Maier heeft gisteravond officieel be ken gemaakt, dat hij zich terugtrekt uit de nationale hardrijwedstrijden „Dit was mijn laatste seizoen. Ik wil er nu mee ophouden, nu ik be reikt heb dat ik nationaal, Europees en wereldkampioen ben en een gou den en een zilveren Olympische me daille heb gewonnen", aldus Maier (29). In 't seizoen '67-'68 behaalde Maier 't wereldrecord op de 5000 meter in 07:16.7 Hij had ook het record op de 10.000 meter met 15:20.3. maar aan het einde van het seizoen weid dat verbeterd door zijn landgenoot Wil ly Guttormsen met 15:16.1. Verder heeft Maier het wereld record op de 3000 meter met 04:17.5. „Ik ben nu aan het trainen voor het wielrenseizoen 1968 en daarna zal het afgelopen zijn met mijn actieve sportcarrière", aldus Maier. (Van een onzer sportredacteuren) LEIDEN Tal van topsporters beleven op den duur niet meer de volle 100vreugde aan hun sport. Bij velen, althans bij degenen met wie ik ben omgegaan, komt er een ogenblik dat zij liever zouden stoppen, maar daartoe durven ze vaak niet over te gaan door de druk die er onbewust op hen wordt uit geoefend. De druk van de sfeer rondom hen, van de vrienden, van de mensen met wie ze omgaan, van de brieven die ze ont vangenAldus de voormalige coach van de Nederlandse schaatsploeg, Anton Huiskes, op de gisteravond door de Ge meentelijke Schoolsportcommissie georganiseerde sportforum- avond. Het was een antwoord op een van de vele vragen, die op het forum werd afgevuurd door de vooi het meren deel jeugdige toeschouwers. Het was een illuster en niet dagelijks in el- kaars nabijheid vertoevend gezel schap. dat de Schoolsportcommissie o.l.v. de heer S. Dammer voor de ve le honderden scholieren bijeenge bracht had. Naast Anton Huiskes (met 'dreunende ovaties begroet) wa ren het: Ada Kok, Truus Hennipman, Carry Geijssen, Frans v. d. Heijden, Klaas Nuninga, Frits de Ruyter, Klaas Boot, Steve Blaisse, L. Adri- aansche en de sportarts G. D. Maas. Als voorzitter van het forum fun geerde de radioverslaggever Dick van Rijn. Ei werd op deze avond heel wat overeind gehaald De gewezen roeier Steve Blaisse. zilver in Tokio, over het sportsysteem in Rusland (van jongs af aan opleiden voor de top klasse) en dat van de V.S. (ieder voor financiële tekorten. Maar laten we goed voor ogen houden dat je met geld niet alles kunt bereiken" Doping Jan Janssen SARAGOSSA (ANP) Al in c|e eerste uit twee delen bestaande étap pe van de Ronde van Spanje heeft Jan Janssen een geslaagde greep naar de macht gedaan. De Nederlan der. die de Vuelta vorig jaar won. maar toen pas in de slotfase naar de eerste plaats klom, troont nu na de eerste dag al op de bovenste plaats van het klassement. Janssen heeft er overigens niet erg veel moei te mee gehad. In het eerste deel van de etappe, een 121 km lange „rit in lijn" bepaalde hij zich tot het con troleren van de koers- De Spanjaard Castello, die op de Col de la Muelta (3de categorie) wegsprong en de Ita liaan Pietro Guerra, die vlak voor de finish het peloton vaarwel zei. waren d'e enigen, die even met voorsprong voor de grote groep mochten uitrij den. Zij werden echter beiden op tijd tot de orde geroepen en een massa le sprint moest uitmaken, wie de eerste etappezege zou behalen. Het werd Jan Janssen, die de Duitser Rudi Altig duidelijk naar de tweede plaats venvees Ook in de tijdrit, die in de avonduren werd gereden was Janssen de sterkste. De Pelforth- coureur reed de 4 km drie seconden sneller dan de Spaanse specialist Jo se Errandonea en (opnieuw) Rudi Altig, die een gedeelde tweede plaats voor zich opeisten. Het algemeen klassement na de eerste etappe luidt: 1. Janssen (Ned.) 3 uur, 6 min. en 34 sec. 2. Altig (Did) 3.07.02, 3. Errandonea <Sp.) 3.07.12. 4. Gimondi (It.) 3.0718. 5. ex aequo: Lopez Rodriguez (Sp.). Perurena (Su.), De Vlaeminck (Belg.) 3.07.23. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllirF Twee nederlagen Fan Oosterhoiit in titelstrijd driebanden i£jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiif Ogata was Cees van Oosterhout aan het einde van de tweede dag van het toernooi om het wereldkampioenschap driebanden in Düren toch niet zo erg somber gestemd. Na nieuwe verlies- partijen van de Amerikaan Gilbert, die dus de finalepoule niet haalde, was onze landgenoot zeker van een plaats bij de laatste acht, een positie, waarvan Van Oosterhout bij het begin van het toernooi nog lang niet zeker was geweest. De schaduwen waren de smadelij ke nederlaag tegen Ceulemans (37 60 in 54 beurten) en het verlies tegen Ogata, na een partij, waarin de Ne derlandse kampioen bepaald niet kansloos was. Maar evenals in het Europese kampioenschap in Madrid speelde Van Osterhout ook nu weer teveel op de verdediging, vergat zelf te scoren en om de vicieuze cirkel te sluiten raakte zó van zijn stuk, dat hij de toch enigszins falende Azi aat niet van zijn voetstuk kon stoten, Inmiddels is er dus de affaire Gil bert. Hij is voor de Westduitsers een zeer dure deelnemer geworden. Zij hebben ruim 4.000 gulden moeten neertellen voor de achteraf betrekke lijke eer als eerste organisatie een Noordamerikaan op het toernooiveld te hebben. Nederlagen tegen Cees van Oosterhout, Koja Ogata, Ernst Rudolph en Raymond Ceulemans (de Belg had overigens veel moeite om Gilbert er onder te houden» en een algemeen gemiddelde van 0.742 wa de schamele oogst van deze de butant. die zondagochtend in alle stilte nog een partij om de negende plaats mag spelen tegen de onderste man van de andere poule. Dat zal waarschijnlijk Tiedtke zijn. IJver Het eerste optreden van de Noord- amerikaanse biljarters is dus geen succes geworden. In internationale biljartkringen vraagt men zich nu af of de president van de wereldbond, de Belg Georges Troffaes. in zijn ijver om alle continenten onder zijn vanen te scharen niet wat al te haas tig te werk is gegaan met de Noord amerikanen. Er schijnen namelijk in de Verenigde Staten nog tal van bil jartorganisaties te zijn, die volgens de insiders sterkere spelers dan Gil bert zouden hebben. Intussen had le gang van zaken voor de organisatie ook een prettige kant. namelijk de zekerheid bij de laatste acht een landgenoot, Rudolph, te hebben. Het zou wel triest zijn ge weest. wanneer de goed-willende or ganisatoren. die bijna 40.000 gulden in dit avontuur hebben gestoken, de kunnen presenteren. Tt De toon wordt intussen uiteraard aangegeven dooi" deze buitenlanders, namelijk titelverdediger Raymound Ceulemans. Ogata, Scherz (sterk win naar tegen Lopez en Hanoun) en Boulanger, wiens kansen ondanks een verliespartij niet onderschat mogen worden. Want deze lange Belg moet immers nog tegen zijn landgenoot Ceulemans spelen. En in een derge lijke ontmoeting kan van alles gebeu ren. Toch is en bluft "Ceulemans de grote favoriet. Tegen Van Ooster hout was hij ronduit meesterlijk, na dat hij in het begin van de partij stootbeelden had gemist, omdat de tafel te heet was en de ballen daar door vreemd van de banden kwamen. Later, in de voor Gilbert belangrijke ontmoeting, faalde de Belg enigszins maai- won toch ruim: 6049. Het lijkt wel of Ceulemans tegen debutanten een bepaalde schroom moet overwin nen. In de Europese titelstrijd in Ma drid enkele weken geleden had hij het ook zo moeilijk tegen de debute rende Portugese jongeling Ribeiro. Door de 65 beurten tegen Gilbert zak te het algemene gemiddelde tot 1097. Hij wordt in moyenne overtroffen door Scherz en Boulanger die beiden op 1.118 staan. Ogata, wiens vroege re vorm er nog niet is, heeft 0.909. Uitslagen Van Oosterhout Ogata Ceulemans Gilbert Stand Ceulemans Ogata Rudolph Van Oosterhout Gilbert POULE B Scherz Lopez Tiedtke Hanoun Boulanger Lopez Hanoun Scherz Stand: 0.967 gem. 1.097 0.909 0.770 0.743 Scherz Boulanger Lopez Hanoun Tiedtke part. pnt. h.s. gem. 3 6 8 1.118 3 4 7 1.118 3 2 8 0.964 4 2 8 0.847 i 2 i 0.620 zich en dan op zeker moment een keiharde selectie„Het plezier in het sport bedrijven moet voorop staan. Daarom vraag ik me af of lan den als Rusland en Oost-Duitsland op de goede weg zijn. Kinderen van 8 of 10 jaar stelselmatig trainen in de hoop dat één op de zoveel honderd een kampioen is. zal op die jongeren op den duur geestdodend werken. Nog vow ze di etop bereikt- hebben. Men kan beter op latere leeftijd se lecteren onder degenen die er plezier in hebben door te gaan". Sportarts Maas: .Waar het vreug de-element ontbreekt, is geen weg omhoog. Met dwang kom je wel een eind maar de hoogste top zal er nooit door bereikt worden". Over de rassenscheiding «de kwes tie Zuid-Afrika». Klaas Boot: „Huidskleur ken ik niet. ik ken al leen sportlieden". Tiuus Hennipman: „Ik ben voor de toelating tot de Spe len van Zuid Afrika, maar dan zui ver op sportieve gronden" een standpunt dat gedeeld werd door Ada Kok». Blaisse „We weten niet precies wat zich in Zuid Afrika af speelt. zomin als we dat in Vietnam kunnen overzien. Die materie is te gecompliceerd om daar zo even vlug een ooi-deel over te vellen. Het is Jammer voor de betrokken atleten dat zij straks in Mexico niet kunnen uit komen". Frans v. d. Heijden: „Het zal een terugslag betekenen, ook voor de gekleurde bevolking nu men Zuid Afrika heeft uitgesloten. Ik stel 0 742' dat niet ei"8 °P prijs". Nuninga: „Het is een kwestie van politiek in de sport". Andere vraag: heeft amateurisme in de topsport nog enige kans? Huis kes: „Laten we die zaak wel even in het juiste licht bezien. Amateurisme betekent geen geldelijk voordeel van de> sport, maar evenmin geldelijk na deel. Voor zover ik het ken, ik be doel in de schaatssport, bestaat het niet meer. Tegenwoordig gebeurt het nog wel eens dat de vader van zo'n jongen alles voor hem betaalt. Dat is ook niet zuiver. Dat noem ik pa- amateurisme". Ada Kok. „Topsport is niet meei mogelijk zonder sociale begeleiding" Frits de Ruyter: „De achterstand die Nederland op vele gebieden heeft, is terug te voeren op Tenslotte de sportarts G. D. Maas over doping: „Er wordt veel geschie- ven over doping, maar er wordt in sommige takken van sport dan ook ontstellend veel geslikt. Ik zou het mijn patiënten niet durven geven. Ze zouden, naar ik vrees, op slag dood blijven. Ik wil er nog eens duidelijk op wijzen dat ei* geen enkele stof be staat die prestatievermogen vei hoogt. Doping verschuift alleen de veilig- heidsgrens, de limiet die elk mens kent. Je voelt niet dat je moe bent. Je denkt meer te kunnen dan waar toe je werkelijk in staat bent. En hier treden dan de grote gevaren op". De Gemeentelijke Schoolsportcom- missie overhandigde na afloop van het forum alle deelnemers een Leidse kaas. Aan het sportforum vooraf ging een interessant half uurtje roei- training door leden van Asopos, ö.l.v. de heer L. Adriaansche. De bijeen komst werd besloten met een fris en levendig nummertje lange-matsprin- gen door turners en turnsters van Brunhilde. Concordia, DOS en Excel sior. De leiding bij dit laatste onder deel berustte bij de heer Chr. van Oort. DICK v. 't RIET NAAR FINALE LEIDEN De Spartaan-atleet Diok v. 't Riet zal onder leiding van coach Th. Brandt uitkpmen in de fi nale (middenzwaargewicht) vaii de Nederlandse kampioenschappen 1ste klas, die in Den Haag worden ge houden. Dick v. 't Riet plaatste zich voor de finale door Joe van Dorp in de voorronden uit te schakelen. De Leidenaar zal tevens een poging doen het 12 jaar oude record van Jan Smeekens te breken. ADVERTENTIE w ENBAAN. WASSENAAR COURSE-AGENDA Zondag 28 april half twee Woensdag 1 mei halt vier Woensdag 8 mei half vier Zondag 12 mei half twee Zaterdag 18 mei half drie Woensdag 22 mei half Tier Zondag 26 mei half twee Woensdag 29 mei half vier ZATERDAGEN VRIJE TOEGANG VOOR DAMES KINDEREN (onder geleide)

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 25