Bollenstreekcorso staat te pronk Katwijkse wethouder reageert fel op het rapport wijkgebouw Rijnsburgers zwaar gewond Matige prijzen in IJmuiden Katwijkbij liet Gewest Leiden Klaas v. (I. Plas op weg naar Katwijk Tulpen en narcissen brengen weinig op aiJDAG 26 APRIL 1968 LEIDSCH DAGBLAD n H.B.G.-hallen in Lisse LIS SE (Eigen berichtgeving) De 24 praalwagens en 13 iet bloemtoeven versierde personenauto'sdie morgen in het loemencorso van de Bollenstreek meerijden, zijn gereed. Ze aan tot vanavond 12 uur te pronk in de veilinghallen van I.B.G. aan de Grachtweg in Lisse. Uitmuntende staaltjes van loemsierkunst, waaraan bekwame arrangeurs en binders iters) gestalte hebben gegeven. Van gistermorgen tot van middag 1 uur zijn ze er bijna onafgebroken aan bezig geweest, oor velen is de nachtrust erbij ingeschoten. Nu de praal- 'ogens klaar zijn mogen ze met voldoening terugzien op hun rbeid! Met z'n allen hebben ze ervoor gezorgd, dat het visite- iartje van de Bollenstreek morgen de ogen van vele miljoenen Eurovisie zendt het gehele corso uit zal boeien. T uinbouwscholen Onder de ruim 300 vrijwilligers wa ren 150 leerlingen van de lagere tuinbouwscholen uit Hillegom, Noord- wfjkerhout en Rijnsburg, die, onder leiding van hun leraren, heel ijverig de bloemen op het stro aangebracht hebben en morgen met recht kunnen zeggenaan dit corso hebben wij ook meegewerkt! Directeur G. Doctor van de Chr. Lagere Tuinbouwschool in Rijns burg stond in overhemd en met op gestroopte mouwen tussen zijn leer lingen in bloemen te bevestigen. Ook de leraren, die waren meegekomen, bleven niet achter. „Leuk, dat cnthousiame van de jon gelui", zei de heer Doctor. „Het is voor hen weer eens wat anders dan in de schoolbanken te zitten of in de kas te werken en ze leren er ook nog van. Misschien schuilen er wel toekomstige arrangeurs onder deze jongens". Iet corso is ieder jaar weer het Dgtepunt van het bloemenseizoen •r de Bollenstreek. Maanden is al met de voorbereidingen be- Corso-generaal Jos van Driel uit istelveen begint enkele weken na corso al weer te denken aan volgende. Zo'n bloemenstoet ver- voorbereidjng, want er moet ie- jaar weer wat anders worden racht. Hij wordt trouw terzijde lan door de Oegstgeestenaar Wil- Buurman, die als adviseur voor bloemenarrangementen optreedt, 'os van Driel heeft zich voor vele jens van Lente Parade 1968 door dierenrijk laten inspireren: open, n, zwanen, een bok voor een bok- ragen, de panda's van het „World dlife Fund", de kievit van het ste kievitsei, paarden en andere ren. ras daar in de HBG-hallen in gisteren en vanmorgen een ite van belang. De deuren wa in tegenstelling tot vorig jaar metisch gesloten. Alleen degenen, bij de opbouw van het corso be- iken waren, mochten de hallen reden. Daardoor kon er onge- ord worden gewerkt. Kunstzinnig onstzinnig zijn de op de praal- rtns aangebrachte bloemversierin- Deze wagens hebben een op- w van stro op betonijzer, waarop duizenden hyacintentrossen den geprikt. ta een indruk te geven: op 100 er stro het gemiddelde van wagen worden ongeveer 'XI trossen bevestigd en het ge- is bestoken met bloemtoeven, rvoor ongeveer 3000 a 4000 tul en andere bloemen zijn gebruikt, rts heeft men 100 meter tule no- voor kleding en aankleding van «agens. tor speciale constructies is men n geslaagd de wagens of de on- ielen van de voorstellingen los elkaar en van de tractor voort kunnen trekken. Slechts nauwe- zichtbare trekstangen zorgen de verbindingen. Daardoor kun- wagens van 15 tot 20 meter [te toch eleeant zijn. De Busbect] een bijzondere praalwagen [Bijzonder, omdat daarin gezeten ier Chislain de Busbecq, die I jaar geleden per postkoets de tulpen uit Turkije naar ons I bracht. Hij was toen gezant aan [hof van Soliman de Grote voor [machtige Ottomaanse rijk. De schonk toen ook enige exem- aan Dodonaeus, professor aan jUldse Universiteit en van Lei- [nlt begon toen eigenlijk het pril- IMdium van de tulpenteelt. postkoets wordt getrokken door paarden. Het geheel wordt door driedelig gelede wagen gedragen is 20 meter lang. De lang- fagen van het corso. Om onder Met grote nauwgezetheid prik ken deze meisjes de hyacinten- trossen op de wagen „Parade der bloemprinsessen"waarvan de be kende arrangeur Cock Veldhuis uit Hillegom de schepper is. (Foto LD/Holvast een viaduct in Haarlem en de ver- j keerslichten in Heemstede door te kunnen heeft men de koepel van de diligence voorzien van een mecha nisme. waardoor deze omhoog en omlaag kan worden gedraaid. Arrangeur van dit werkstuk, dat wordt gepresenteerd door de afde ling Bennebroek-Voglenzang van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembol lencultuur, is Nico de Wit uit Ben- nebroek. 't Corso, dat zal worden opgeluis terd door 21 in wisseldienst werken de muziekkorpsen, waarvoor er steeds 8 tegelijk in de stoet zijn, is dit jaar kleurrijker dan andere jaren en ook de kwaliteit van de bloemen is uitstekend. Ze zijn op het laatste moment gesneden, waar door de hyacinten die vanmorgen werden „opgeprikt", enkele uren te voren nog op het veld stonden. Er is zeer veel werk van de bloe menstoet gemaakt. Naast bewonde ring voor de arrangeurs hebben we dat ook voor de mensen, die aan de hand van de ontwerpen er de hyacintentrossen en bloementoeven op hebben aangebracht. NEDERLANDSE BLOEMEN IN BERN BERN (SDA) Sinds gisteravond prijkt in de Kramgasse in Bern een rüke bloemenweelde. In het histori sche raadhuis heeft de burgemeester van de Zwitserse hoofdstad, dr. Rey nold Tschaeppaet, in het bijzijn van talrijke functionarissen, de Neder landse ambassadeur, dr. Eduard Star Busmann en onder meer van de Nederlandse Kamer van Koophandel in Zwitserland en de Nederlandse exportorganisatie, een grote tentoon stelling geopend van Nederlandse bloemen en planten. Deze tentoon stelling werd in samenwerking met deNederlandse bloemkwekers en de Kamer van Koophandel georgani seerd. De voorzitter van de Bond van Ne derlandse Bloemkwekers, dr. A. J. Verhage, zei, dat de export van bloe men en planten naar Zwitserland sinds 1965 verdrievoudigd is. en in 1967 een bedrag van 16 miljoen Zwit serse frank bereikte. Op de tentoon stelling staan 8.000 rozen en 4.000 an jers, elk in 20 variëten, en duizen den tulpen, hyacinten, narcissen, freesias' en kostbare kweekproduk- ten, zoals orchideeën. Alleen al in het raadhuis staan 25.000 bloemen, de straat daarbuiten is opgesierd door grote rhododendrons, azalia's en hortensia's. Na de opening, waaraan een Ne derlands dameskoor meewerkte, werd in het gildehuis „Zum Distel- zwang" een ontvangst gehouden. KATWIJK Zonder hoofdelijke stemming verenigde de gemeente raad van Katwijk zich gisteravond met het voorstel tot het aangaan van de gemeenschappelijke regeling ge west Leiden. Alleen dr. G. W. O ver ij- kink (CH) wenste geacht te worden te hebben tegengestemd. Wel waren er verschillende bezwaren tegen be paalde detailpunten van de regeling. Verschillende raadsleden waren van oordeel, dat het aantal vertegenwoor digers van de .gemeente Leiden in de gewestraad te groot zal zijn, waardoor deze gemeente een te gro te invloed in het gewest zou kunnen gaan uitoefenen. Kapitein van de „Spes" vertrokken uit Stettin richtgeving) Kapitein Klaas van der Plas (39) van de Rotterdamse kustvaarder „Spes", die vier dagen in Stettin gevangen is gehouden en woensdag op borgsom van f 55.000,- &*st*ren uitvoerig ii Raadsleden vragen meer openheid van B.enW. KATWIJK Tijdens de vergade ring van de Katwijkse gemeente raad, die gisteravond onder voorzit terschap van burgemeester A. G. Vermeulen werd gehouden, werd zeer langdurig aandacht besteed aan het rapport van de commissie ad hoe inzake de bouw van het wijkge bouw Noord-West van de Ned. Herv. gemeente in Katwijk aan Zee. Op de conclusies, waartoe de commissie kwam, gingen wij in het L.D. van weer is vrijgelaten, is op weg Nederland. Met de Poolse vracht vaarder „Ner" is hij vanmorgen om streeks tien uur uit de Poolse haven plaats vertrokken naar KieL Daar staat zijn echtgenote, mevr. C. van der Plasvan Gijzen (36), met de auto gereed om haar man op te halen en naar hun woning aan de Prinses Marijkelaan in Katwijk aan Zee te brengen, waar de kinde ren Anja en Tonny met smart op pappa wachten. Mevrouw van der Plas had gister avond kort na zeven uur voor de tweede maal contact met haar man. „Ik was erg verrast, dat hij weer bel de", vertelde ze vanmorgen toen ze gereed stond om de reis naar Kiel te aanvaarden. „Mijn man verkeerde in een opge wekte stemming. We hebben even heerlijk kunnen babbelen. Jammer, dat de kinderen al naar bed waren. Het meest belangrijke van het ge sprek was de mededeling, dat hem van de zijde van het Zeevaartbureau in Stettin was bericht, dat hij van morgen (vrijdag) om tien uur Polen zou kunnen verlaten met de Poolse vrachtboot „Nes". Men zou hem naar Kiel brengen, vanwaar hij per trein naar Nederland zou reizen". Toen ik Klaas vertelde, dat ik van plan was om hem met de auto te komen ophalen in Kiel, was hij zeer verheugd", zei de kapiteinsvrouw, die haar koffers reeds had gepakt en op het punt stond te vertrekken. „Over het tijdstip van aankomst kan ik niets mededelen. Mijn man vertelde me, dat het vertrek ook nog wel iets later zou kunnen worden. Ik zal er bij zijn als de „Ner" met Klaas aan boord aan de kade in Kiel meert. Dat ik eventueel moet wachten is zo erg niet. Beter dan dat ik te laat ben voor de begroeting". Delegatie uit De heer A. C. Berkheij (CH) vond het te betreuren dat de kerkvoogdij niet tevoren haar plannen had ken baar gemaakt. Wellicht had men dan met een kleiner gebouw kun nen volstaan, dat geen h.«nder aan de omwonenden zou hebben veroor zaakt. Hü constateerde voorts, dat alle kritiek terug te voeren is tot een onvoldoende samenspel tussen B. en W- en de raad. Het raadslid drong er bij het college op ayu om in het vervolg meer openheid te be trachten. De heer M. A. de Vries (Vrije Lijst) constateerde dat, als destijds wethouder Van Dijk meer open kaart had gespeeld, deze kwestie veel sneller zou zijn opgelost. De heer J. L. Riezebosch (Gem. Bel.) had veel waardering voor het werk van de commissie. Het uitgebrachte rapport beperkt zich tot de feiten. Door onvoldoende voorlichting aan de raad is indertijd een spraakver warring ontstaan, die voor alle be trokken partijen schadelijk was. Het zou dit raadslid verheugen wanneer B. en W. verklaren, dat de conclu sies van het rapport juist zijn. De heer D. van Dufjn (PvdA) sloot zich aan bij de woorden van de heer Berkheij. De heer H. J. Grimbergen (KVP) vond het jam mer, dat de commissie tot deze con clusies heeft moeten komen. Hier door wordt het vertrouwen geschokt. vertroebelen drukten B. en W. zich bewust voorzichtig uit. Dat dit niet ongegrond was bleek uit de onver kwikkelijke discussie in de raad van 30 november. Conclusies Geen blaam De heer L. J. Haasnoot (CH) had kritiek op de inhoud van het rap port, dat zich uitsluitend bezighoudt met onbelangrijke zaken. De hoofd zaak is de beweerde doorverkoop van een gedeelte van het gebouw aan de Vereniging van Schippers-eigenaren. Doch hieraan wordt vrijwel voorbij gegaan, ondanks het feit, dat dit T c. l 1 juist de reden was voor het instel- l-iOW0StOlt Op D0/OCK len van de commissie. Hij was van oordeel, dat de bouwvergunning in- LISSE Over de bloemenprijzen op de vrije bloemenveiling H.B.G. is weinig verheugend nieuws te vertel len. De aanvoer bleef goed, maar de prijzen voor tulpen en narcissen wa ren zeer laag. Tulpen met 1 blaadje gesneden worden nu volop aangevoerd en de prijs hiervan ligt nu op 18 tot 40 ct. per bosje. Na maandag waren er toch weer iets oplopende prijzen, vooral voor tulpen. Enkele notering: Tulpen: Aladdin 0.50—1.05, Apeldoorn 0,55— 1,35, Aureola 0,550.95, Bellona 0,45— 1,15, Bing Crosby 0.55—0,85. Carlton 0,500,90, Charles 0,450,95, Diplo mate 0,501,25, Doorman 0,641,30, Dover 0,63—1,25, Erna Lindgreen 0,64 1,30, Gen. Eisenhower 0,571,15, First Lady 0.47—1,100, Golden Eddy 0.350,71, Golden Harvest 0,501,15, Golden Trophy 0,45—1,05, Gudoshnik 0,48—1,15, Edith Eddy 0,34—0.64. El- mus 0,400,95, Hybernia 0,451,15, London 0,50—1,25, Kleurenpracht 0,651,25, Lef. Favorite 0,401,10, Lustige Witwe 0,351,05, Mad. Spoor 0,45—1,10, Mariette 0,48—1.05. Mont gomery 0,390,95, Golden Yellow 0,80 j —1,25, Olaf 0,54—1,20, Orange Favo-I rite 0,60—1,45, Oxford 0,45—1,30, Oranje Wonder 0,430,94, Parade 0,50—1.20, Paris 0,30—0,79, Paul Rich ter 0,38—0.95, Pax 0,38—0,95, Pink At traction 0,451,00, Pink Trophy 0,55— 1,20, Pink Supreme 0,501,15, Prelu dium 0,540,92, Pres. Kennedy 0,50— 1,00, Prominence 0,45—1,05, Texas Gold 0,430,95, Sweet Harmony 0,65— 1,55, Queen of Bartigon 0,601,15, Queen Elizabeth 0,340,87, Queen of Night 0,40—0,95, Red. Champion 0,45 —1,05, Red Giant 0,42—0.95, Red Par. rot 0,601,30, Red. Matador 0,45 0,95, Rijnland 0,440,95. Robinea 0,39 —0,87, Rosa van Lima 0,45—1,00, Rose Copland 0,30—0,95, Sulphur Glory 0,451,05, Spring Song 0,500,95, Topscore 0,380,93, Van der Eerden 0,37—0,79. Koude grond narcissen p/100: Afla me 1,40—2,00. Carlton 1.0O—2.20, Ac- taea 1,002,00, Cheerfulness 1,20 2,20, Texas 1,80—2,60, Geranium 1,20— 1,90. Diversen: Amaryllis 0/p 1,201,40, Anemonen 0,200,54, Hyacinten 0,10 —0.27, Iris Wegdwood 0.54—1.15, Iris! Dominator 1,401,70, Ir. Prof. Blauw 1,20—2,40, Kalanchoë 0,24—0,56. KATWIJK Een officiële-delega- tie van het gemeentebestuur van Lo westoft, de Engelse gemeente waar mee Katwijk nauwe relaties onder houdt, brengt weer een bezoek aan de vissers-badplaats. Het gezelschap bestaat uit burgemeester A. V. Hor ton, loco-burgemeester W. J. Adams, de wethouders A. B. Bird en F. E. Jones, het raadslid mevrouw Rump en gemeentesecretaris P. A. Taylor. De gasten zullen vanavond in ons land arriveren en tijdens hun ver blijf intrek nemen in hotel „Holiday Inn" bij het Haagse Schouw in Lei den. Morgenochtend om tien uur worden zij in het gemeentehuis of ficieel ontvangen door het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad. Maandagmor gen zal in het gemeentehuis een be spreking worden gehouedn over de verdere ontwikkeling van de contac ten tussen de beide gemeenten. Tijdens het verblijf zal de delega tie verschillende uitstapjes maken. Zo zal zaterdag een bezoek worden gebracht aan het bloemencorso, ter wijl zondag een tocht met een tjalk over de plassen zal worden gemaakt. Maandag wordt Keukenhof bezocht en een rondrit door Katwijk ge maakt met een bezoek aan het zwem bad en de nieuwe sociale werkplaats. Dinsdag zullen de Engelse gasten de Koninginnedag meevieren. Woens dagmorgen wordt dan de thuisreis naar Engeland aanvaard. dertjjd terecht werd verleend. Noch het college, noch een der wethouders treft enige blaam. De heer J. J. Timmermans (CH) achtte de openheid die er uit naar voren komt de grootste waarde van het rapport. Geconstateerd wordt dat er fouten zijn gemaakt. Wanneer nu door B. en W. het boetekleed zou wor den aangetrokken, zag deze spreker geen reden tot verdere discussie. Dr. G. W. Overdtfkink (CH) con stateerde dat deze gehele affaire noch B. en W„ noch de kerkvoogdij goed heeft gedaan. Zij laat een bitte re nasmaak achter. Dit raadslid hoopte dat iets dergelijks zich nooit meer zal voordoen. De voorzitter con stateerde dat de commissie, waarvan hijzelf voorzitter was, zich heeft be perkt tot zijn opdracht om het be leid van burgemeester en wethouders te beoordelen. Slecht rapport Wethouder C. van der Plas begon zjjn zeer geëmotioneerde betoog met op te merken dat de commissie zon der meer een slecht rapport heeft uitgebracht. Opvallend is, dat daar in met geen woord wordt gerept over de hele voorgeschiedenis. Reeds in 1964 werden bij de behandeling van de bezwaren tegen het wederopbouw- plan door de raad de bezwaren van Met bestelauto tegen vrachtwagen op snelweg Brussel-Oostende BRUSSEL (GPD) Twee inwoners van Rijnsburg, de heren D. Noort en L. Heemskerk, zijn gisterochtend zwaar gewond bij een aanrijding op de autosnelweg BrusselOostende. Ze zijn op een deel van de weg waar mist het zicht beperkte tot 60 meter in een met bloemen beladen bestelauto op een vrachtauto gereden, die stilstond. De chauffeur van deze vrachtauto had een band vernieuwd en had zijn voertuig daar toe op de rechterzijde van de rijbaan geparkeerd. Hij had de nodige waarschuwingsborden uitgezet. Toen hij gereed was haalde hij die weer weg en juist toen hij op het punt stond weg te rijden, had de botsing plaats. De bestuurderscabine van de bestelwagen werd volledig in gedrukt. De beide inzittenden werden zwaar gewond naar zie kenhuizen vervoerd. De heer Noort naar het Academisch Zie kenhuis in Gent, de heer Heemskerk naar een kliniek in Brugge. WETHOUDER C. v. d. PLAS slecht rapport de omwonenden ongegrond ver klaard, nadat reeds in 1962 zonder commentaar tot verkoop van de grond aan de kerkvoogdij was beslo ten. Oo kde bouwvergunning werd door B. en W. terecht verleend, on danks enkele geringe afwijkingen van de bebouwingsvoorschriften. Ernstig bezwaar had de wethouder tegen de voorstelling van zaken waaruit men zou kunnen opmaken, dat het college gekonkeld heeft met de kerkvoordij. Het tegendeel is het geval. De kerkvoogdij is aan het ver stand gebracht dat B. en W. de door haar voorgestelde doorverkoop van grond voor honderd procent afwezen, en dat het juist dit punt zou zjjn dat de bouw van het wijkgebouw ge heel zou torpederen. De onduidelijk heid op dit punt diende te worden opgeheven. De vraag van de kerk/voogdij of 't aan brengen van een deur aan de duide lijkheid van het plan zou kunnen medewerken werd door B. en W. be aamd. Dat er in het rapport over gespro ken wordt, dat voor het verlenen van een definitieve vergunning als eis is gesteld het aanbrengen van genoem de deur, wees de webhouder als vol komen absurd van de hand. Geen woorden had hjj voor de mening van twee leden der commissie, dat ge streefd had kunnen worden naar een oplossing, waarbij de tussen de kerkvoogdij en de Vereniging van Schippers- eigenaren gemaakte af spraken door de gemeente gesanctio neerd zouden worden. Dit druist der mate in tegen datgene wat de raad en het college van B. en W. voor ogen stond, dat men zich afvraagt wat hiervan de achtergronden zijn. De slotconclusie van de commissie, dat B. en W. niet hadden mogen vol staan met de verklaring „officieel is hiervan niets bekend", deed de wet houder opmerken, dat B. en W. hier over geen enkel officieel stuk hadden ontvangen en dat, na de bespreking met de kerkvoogdij, ook niet ver wacht werd dat dit ook zou komen. Verondersteld werd dan ook dait de zaak hiermede uit de wereld was. Om het ontsane klimaat niet verder te 1 pers was verstrekt. Samenvattend kwam wethouder C. van der Plas tot de volgende conslu- sies: 1. Nergens komt de commissie tot een andere oplossing voor de moeilijkheden waarvoor B. en W. zich gesteld zagen. Behalve dan de door hem reeds scherp veroordeelde suggestie van twee commissieleden om de grond toch maar aan de Schippers-eigenaren door te verko pen. Een verwerpelijk standpunt dat ik volkomen afwijs. 2. Het is voor mij een diepe teleur stelling, dat de commissie, nu het ging over een zo belangrijke beleids zaak, een aantal punten volkomen negeerde, welke mijns inziens zeker aan de orde hadden dienen te komen, OA. de verre voorgeschiedenis en voorts, dat de raad op 30 november 1967 op zeer onvolledige wijze zou zijn ingelicht. Dit is voor mij, aldus wet houder Van der Plas, een moeilijk te verteren zaak. In de raadvergade ring van 3 maart 1967 heb ik toege zegd de gevraagde bespreking met de kerkvoogdij te zullen houden. Het resultaat van deze bespreking heb ik in de vergadering van 30 november 1967 duidelijk weergegeven. In zfjn slotbetoog zij de wethouder de conclusies van het rapport dus niet te kunnen onderschrijven. Het meerderheidsstandpunt van de com missie heeft immers de wrange bij smaak, dat hierin een afkeuring van hetbelüd van B. en W. besloten ligt. Vanwege de duidelijkheid was de heer Van der Plas van mening, dat de raad zioh door stemming over het rapport diende uit te spreken. Wethouder J. Bergman waagde hier aan nog toe de argumentatie van zijn collega volledig te ondersteunen. Wanneer de raad met het rapport ak koord zou gaan, schept d it voor het college onzekerheid. De voorzitter meende, dat een discussie als de on derhavige schade doet aan het presti ge van de raad. Hij meende dat er over futiele dingen een te groot ka baal wordt gemaakt. Geen openheid Mr. J. van der Plas (AR) zag geen enkele reden voor het geëmotioneer de betoog van de wethouder en be treurde dat zeer. De kern van de zaak ligt in het verleden, toen niet voldoende openheid werd betracht. Hij meende dat de discussie maar het beste kon worden gesloten, met het voor kennisgeving aannemen van het rapport. Laat dit een les zijn voor B. en W. om in het vervolg meer openheid te betrachten. De heer J. C. de Krijger (P.vd-A.) vond de reactie van wethouder zee* onverstandig. Nadat nog verschillen sprekers er op aan hadiden ge drongen om deze zaak verder te Men rusten, werd het rapport tenslotte voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter maakte tenslotte nog de opmerking het ten zeerste te be treuren, dat de inhoud van het rap port in enkele dagbladen was gepu bliceerd, dit ondanks het feit dat dit door B. en W. bewust niet aan de Wel en wee der visserij IJMUIDEN Twee en twintig vaartuigen zorgden gisteren in IJmui den voor een aanvoer van 2.240 kis- Wie zag (lie man? NOORD WIJK De Noordwijkse politie heeft een 28-jarige bloemist aangehouden die in de duinen tus sen Noordwijk en Katwijk schennis der eerbaarheid heeft bepleegd. De man was in Katwijk met vakantie. Vastgesteld werd, dat hij zich don derdagmiddag 18 april en vrijdag middag 19 april tussen 3 en 5 uur. heeft opgehouden bij een bunker, ter zijde van het rijwielpad. De man hee zich toen aan verschillende vrouwen en meisjes op oneerbare wijze ver toond. Tot nog toe heeft echter geen van deze'dames aangifte van het gebeur de gedaan. Zij worden verzocht zich alsnog met de recherche in Noord- wijk in verbinding te stellen (tel. 01719-2020). Het spreekuur van Hillegoms wethouder van onderwijs en recrea tie, de heer Jac. van der Vinne, ver valt op Koninginnedag 1968. De wet houder zal op zaterdag 27 april as. corsodag geen spreekuur houden. ten vis, 358 kl. kistjes vis en 80 stuks stijve kabeljauwen. Er waren 120 kis ten en 12 kl. kistjes schelvis, 30 kis ten en 240 kl. kistjes wijting, 690 kis ten gul en kabeljauw, 320 kisten koolvis, 65 kL kistjes heek, 41 kl. kistjes haring, 200 kisten makreel, 320 lasten schol, 30.000 kilo tong en 120 kisten diversen. Hoewel de aanvoer niet zo groot was, bleef de handel gereserveerd, met uitzondering voor de kabeljauw. Schelvis noteerde tot f52.—, wijting tot f20.—, gul tot f45.— per kist. Voor kabeljauw werd tot f144 pe* regel van tien stuks en tot. f118.— per 125 kg betaald, maar de koolvia bracht het hoogstens tot de mini mumprijs of werd doorgedraaid, on danks het feit, dat er nu niet zo veel van was. Verse haring deed f 16.80, makreel maar tot f 13.40 per kist. Voor schol lag het maximum op f38.— per kist. Weegtarbot varieerde van f6.20 tot f5.70 per kg, tong van f4.17 tot f2.40 per kg. Voor de vrijdagmarkt stonden o.a. genoteerd de Arie Jacob KW 149 met 300 kisten en 270 stuks stijve kabel jauwen, de Johanna Lydie KW 55 met 240 kisten vis en 80 stuks stijve kabeljauwen en de Kniertje KW 100 met 180 kisten via.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11