Katwijks raad is zeer onvoldoende ingelicht over herv. wijkgebouw Wijtingvangst onder de kust Co-assistenten vrezen verlenging studieduur ,De Springplank' naam voor Katwijks clubhuis Extra jarig met Bambus CBESD Wachttijden worden voortdurend langer Affiliatie altijd 'n verfrissende verrassing, e Tulpen rally DONDERDAG 25 APRIL 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA IS ADVERTENTIE KATWIJK Nu achteraf is gebleken, dat de kerkvoogdij van de hervormde gemeente in Katwijk aan Zee voor eigen doeleinden geen kantoorruim te en ook geen woning nodig heeft, is het te betreuren, dat dit niet aan het gemeentebe stuur is kenbaar gemaakt. In overleg met de stedebouwkun- [dige had dan wellicht een ge bouw van geringere omvang of hoogte gesticht kunnen wor den, waarmee dan tevens aan de bezwaren van de omwonen den zou zijn tegemoet geko men. Zo luidt één van de conclusies uit het rapport van de commissie ad hoe. benoemd door de Katwijkse ge meenteraad, om de zaak van het op de hoek van de Koningin Emmastr. de Burgersdijkstraat te bouwen wükgebouw van de hervormde ge meente, die zoveel opzien in Katwijk »an Zee heeft gebaard, te onderzoe ken. Deze commissie bestond uit bur gemeester A. G. Vermeulen (voor- litter-Iid), de raadsleden P. Jaapies, C. Krjjger, J. van der Plas en Pronk (leden) en mr. G. Feen- stra (secretaris). Drie leden van de commissie, al dus het rapport, zijn van oordeel, dat, in de bespreking van 28 maart tan burgemeester en wethouders gebleken, dat het college voor- onvolledig (door de kerkvoog dij- red.) was voorgelicht - op grond ran ook aan de raad onjuiste Informaties waren verstrekt - het jollege de gehele zaak eerst nader in overweging had dienen te nemen, plaats van de bespreking voort te zetten en in gezamenlijk overleg te zoeken naar een wijze, waarop de formele bezwaren van het INSTALLATIE BURGEMEESTER VAN LISSE OP 3 MEI LISSE De installatie van de ieuw benoemde burgemeester van Lisse, drs. A. J. Berends, zal, zoals iet L.D. vorige week reeds uitvoerig «richtte, plaatsvinden op vrijdag a.s. De bevolking wordt ver- tocht op deze dag de nationale vlag uit te steken om de nieuwe burge meester aldus een feestelijk welkom te bereiden. De nieuw benoemde bur_ p lemeester zal om ongeveer half 3 ti de grens van Sassenheim en Lis- door het college van burgemeester wethouders worden begroet. Om kwart voor drie wordt een adsvergadering gehouden, waarin >nder meer de loco-burgemeester de itallatie-toespraak zal houden en burgemeester een rede zal uitspre ken. De kleine raadzaal noopt er helaas e om het aantal genodigden bij de- ie officiële plechtigheid tot een zeer gering aantal personen te beperken daarom zal in aansluiting op de raadsvergadering een ontvangst in hotel-café-restaurant „De Nachte- worden georganiseerd, voor welke receptie een aantal personen uit het ambtelijk, kerkelijk en maat schappelijk leven uitgenodigd zStl worden. Met het oog op de herdenking der gevallenen op de 4e mei moest de re ceptie voor de burgerij noodzakelij kerwijze worden verschoven naar maandag 6 mei. Op die dag zal van 17.0018.00 uur het gemeentepersoneel in de gelegen heid worden gesteld met de burge meester en diens eohtgnote kennis te maken en voorts zal 's avonds van tot 9 u. ten gemeentehuize een receptie worden gehouden voor de burgerij, alsmede voor directies van bedrijven, de besturen der plaatselij ke verenigingen e.d. Geslaagden RMTS kunnen worden Kleiner gebouw Deze drie leden menen, dat wel licht toen alsnog gestreefd had kun nen worden naar het doen bouwen van een kleiner gebouw door de kerk voogdij, waarmede dan tegelijk aan de bezwaren van de omwonenden mevrouw G. van Duijvenbode-de Jong en 13 andere omwonenden had den 17 oktober 1966 een adres aan de raad gericht, waarin bezwaar tegen de bouw van het wijkgebouw op de daarvoor aangewezen plaats werd gemaakt zou zijn tegemoet gekomen. Twee van deze leden, zo lezen we In het rapport, menen, dat dan al thans gestreefd had kunnen worden naar een oplossing, waarbij de tus sen de kerkvoogdij en de Vereniging van Schippers-Eigenaren gemaakte afspraken op formeel juiste wijze met de gemeente zouden zijn geregeld. Twee leden van de commissie zijn evenwel van oordeel, dat burgemees ter en wethouders verplicht waren de bouwvergunning te verlenen, aan gezien geen weigeringsgronden aan wezig waren. Niet te verklaren De vóór het verlenen van de definitieve vergunning gestelde eis zo vervolgen de conclusies, dat een toegang van het ene naar het an dere gebouw zou moeten worden ge maakt, is niet te verklaren. Ingevolge artikel 5, eerste lid, sub, a. van de voorschriften bij het wederopbouwplan mag immers bij een gebouw als het onderhavige een woning al dan niet vrijstaand worden gebouwd. Bovendien is deze deur in plaats van tussen het trap penhuis en de vergaderruimte ge projecteerd in het souterrain. Deze oplossing moet als proviso risch worden aangemerkt en kan al leen maar reden geven de waarde van deze regeling in twijfel te trek ken. Voorts is de commissie van oordeel, dat na de constatering van het feit, dat het wijkgebouw inder daad voor een belangrijk deel voor niet-kerkelijke doeleinden was be stemd, burgemeester en wethouders de raad alsnog ten spoedigste juiste lichtingen hadden behoren te ver strekken. Op zeer onvolledige wijze is, naar het oordeel van de commissie, de raad in de vergadering van 30 no vember '67 ingelicht naar aanleiding van het veraoek van omwonenden tot intrekking van de bouwvergun ning voor het wijkgebouw. Bij het onderzoek is gebleken, dat burgemeester en wethouders er tussen van op de hoogte waren, een gedeelte van het gebouw v lopig niet voor kerkelijke doeleinden was bestemd. Ook had het college zelf de voorwaarde gesteld, dat de kerkvoogdij het gebouw moest stich ten, alsmede, dat een deur tussen de beide delen van het gebouw moest worden aangebracht. De commissie meent, dat het in een veel omstreden zaak als de on derhavige niet aangaat te volstaan met de verklaring: hiervan is offi cieel niets bekend. Op dat moment had deze aangelegenheid met de raad dienen te worden besproken. IJMUIDEN Tweeëntwintig vaartuigen zorgden gisteren in IJmuiden voor een aanvoer van 7.790 kisten v>s, 3.595 kl. kistjes vis en 320 stuks stijve kabeljauwen. Er waren 330 kisten schelvis, 1.050 kis ten en 135 kl. kistjes wijting, 310 kis ten gul en kabeljauw, 4.100 kisten koolvis, 210 kisten en 1.430 kl. kist jes haring. 290 kisten en 2.030 kl. kistjes makreel, 880 kisten schol, 25.000 k*lo tong en 160 kisten diver- VVV hoekte met Pasen 300 overnachtingen RIJNSBURG Onder leiding va: burgemeester B. H Koomans kwam de VVV bijeen voor de jaarvergade ring. Hoewel mevr. Den Heijer Kromhout niet aanwezig was, wilde de voorzitter niet nalaten haar dank te brengen voor haar werkzaamhe den inzake de regeling van de over nachtingen. Het WV-kantoor is nu gevestigd bij mevr. De Monyé aan de Oegstgeesterweg. Het werk wordt verricht door de' heer D. Binnendijk. De heer N. H. Hemmes bracht ver volgens het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de nieuwe beheerder, de heer Binnendijk tijdens de paasdagen 300 gasten in de gemeente had onder gebracht. Het aantal leden bedroeg in 1967 slechts 38. Dankzij activiteiten van de heer Binnendijk zal dit aan tal spoedig verdubbeld zijn. Penning meester S. Kratt gaf hierna een over zicht van de stand van de financiële zaken. In de vacature van het bestuur ont staan door het bedanken van mevr. Den Heijer, werd mevr. Geelhoed ge kozen. LEIDEN De Leidse co-assistenten, voor wie verplichte klinische ervaring een belangrijk onderdeel vormt van de laat ste fase van hun medische studie, voorzien dat het vrij snel ont stane tekort aan ziekenhuisplaatsen om deze co-assistentschap pen te kunnen lopen, tot een verlenging van de studie met ruim een jaar zal leiden. Zij achten dit onaanvaardbaar, juist in ver band met het streven om de studieduur te verkorten en zij voorzien binnen korte tijd een verdere verlenging van de stu dieduur wanneer niet snel en effectief wordt ingegrepen. Daar toe is in de eerste plaats snelle medewerking van de overheid nodig. Tijdens een hedenochtend door de Leidse Vereniging van Co-assistenten gehouden persconferentie werd meegedeeld, dat aan de minister telegrafisch dringend verzocht is om snelle maatregelen. Haag, Rotterdam, zelfs Eindhovien, Maastricht en Londen plaatsen ter beschikking hebben gesteld. Deze bin dingen met. ziekenhuizen elders zijn echter officieus en dragen het karak- affiliatie met andere ziekenhuizen een meer officieel karakter te ge ven en daarbij ook een financiële ba- De regeling van de medische 6tudie omvat verplichte co-assstentschappen verschillende specialismen, die i lrl mnafon Tirnrrlan f11 ccori Viof I ter van een „vriendendienst". Hoewel de specialisten die ziekenhuizen vervuld moeten worden tussen het j T opltiding doctoraal examen en het sintsexamen, j 1|'eKtee_ atufel)ten gevgn. tangen nu De totale duur van deze stages zij op elkaar kunnen ai sluiten, minder dan twee jaar. het Leids Aca- demisch Ziekenhuis is al vele jaren j onderwijs voor de jongerejanrs onvoldoende om deze steeds ^groter i worden uitgebreid. zodat mee te plaatsen in Leiden en elders voor co assistentschappen nodig zullen zijn. i daarvoor geen enkele vergoeding, j De aantallen medische studenten j de ihet doctoraal achter de rug heb- j ben zullen in de komende jaren nog I stijgen en bovendien zal het klinisch wordende co -bassistentschappen kunnen verwerken, zodat ook zieken huizen buiten Leiden zoals in Den LISSE Het einddiploma van de ijks Middelbare Tuinbouwschool voor de bloembollenteelt in Lisse werd behaald door: J. P. Bakker, Den Burg (Texel), M. J. L. M. Bee- len, Hillegom, E. L. Beumer, Haar lem, B. A. van d?r Blom, Voorhout, H. J. P. de Boer, Hillegom, L. R. P. de Bruyne, Heemskerk; H. P. A. Duin, Beverwijk, J. Duijndam, Noord- wijk; A. C. van Eeden, Noordwijker- S. Eikelenboom, Sassenheim; van Geest, 's-Gravenzande, W. Granneman, Hillegom; J. S. P. de Groot, Noordwijkerhout; W. A. J. van Haaster. De Zilk; W. K. Heijl, War mond; H. J. M. Hogervorst. Noord wijkerhout; J. M. Jansen, Dirksland; C. P. M. Keizer, Luttelgeest; C. A. A. Oostdam, Noordwijkerhout; H. W. P. Oostdam, Noordwijkerhout; H. P. C. Pennings, Noordwijkerhout, G. van der Putten, Noordwijkerhout; H. Re- mans, Dordrecht; F. M. M. Roozen, Noordwij k; C. H. Schadenberg, Haar- W. Tijms, Heemskerk; N. H. van der Valk, Katwijk; N. J. C. Veelen, Sassenheim; J. A. E. van der Velden, Hillegom; Ch. Ver- degaal, Sassenheim; H. J. M. Vester, Voorhout; A. J. van der Vlugt, Lis- se; A. J. M. van der Vlugt, Lisse; M. A. van der Vlugt, Breezand; J. Wittekoek, Middelharnis. Een beroep op meer medewerking andere ziekenhuizen kan echter niet worden gedaan zolang het ka rakter van onbetaalde vriendendienst gehandhaafd blijft. Reeds enige tijd geleden, teen bleek dat de wachttijden voor co-as- sis tentschappen die ontstonden door grote vraag bü te klein aanbod steeds langer werden (waardoor nu jaar verloren dreigt te gaan medische studenten), is een Leidse commissie benoemd om de KATWIJK AAN DEN RIJN Aan de Louise de Colignylaan in Katwijk den Rijn werd gistermiddag het kortgeleden gereedgekomen club huis van de Stichting Jeugdwerk Katwijk door burgemeester A. G. Vermeulen officieel geopend. De ve le genodigden hadden zich in het fraaie gebouw verzameld en werden verwelkomd door de voorzitter van het stichtingsbestuur de heer J. P. Brake!, die vervolgens uitvoerig inging op de geschiedenis van het clubhuiswerk in Katwijk. Hiermede werd in 1961 een begin gemaakt door de plaatselijke afde ling van de Vereniging „Pro Juven- tute Rijnland." In een zomerhuis werd toen begonnen met een clubje van 15 kinderen. Het werk werd voortgezet op een voormalige rede rijzolder, terwijl inmiddels het aan tal deelnemers tot veertig was uitge groeid. Thans, met de ingebruikne ming van dit mooie nieuwe gebouw, is weer een stap gezet naar een flinke uitbreiding van het werk. Dit alles is tot stand gekomen met hulp van verschillende zijden, niet in het minst van het gemeentebestuur. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan burgemeester A. G. Ver meulen voor het verrichten van de officiële opening. De buigemeester begon met te wijzen op het feit dat de statische tijd van de jaren voor de tweede wereldoorlog nu voorbij ls. Een nieuw patroon is typerend voor de tijd waarin wy thans leven en waarin wij ons volledig losmaken van de vraag of we een clubhuis als dit nu eigenlyk wel nodig hebben. De eerste burger constateerde, dat in Katwijk de belangstelling voor het jeugdwerk verblijdend groot is. Het zal hier dan ook beslist wel gaan met het clubhuiswerk. Men zal er ze ker vertrouwen in hebben. De bur gemeester meende dan ook, dat het in de toekomst wel zo zal zyn, dat er nog wel vijf van deze clubhuizen bij zullen kunnen komen. Naam Met zorg heeft men gezocht i een passende naam. Dank zij het uitschrijven van een prjjsvTaag is deze ook gevonden. Uit het grote aantal inzendingen werd tenslotte gekozen voor clubhuis „De Spring plank." Samen met de elfjarige He- leen Hooge, die deze naam had in gezonden, trok de burgemeester hierna een gordijn weg voor fraaie naambord, dat voor deze ge legenheid in het gebouw was ge> plaatst. Direct daarna wprd de prijs uitreiking verricht door mejuffrouw M. den Dikken aan de kinderen, die volgens de jury de beste namen had den bedacht. Namens de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, sprak vervolgens de heer D. Engel van de inspectie jeugdzaken van het ministerie. Hij betoogde, dat de Jeugd in dit nieuwe gebouw zal kun nen komen tot zelfontplooiing naai de mogelijkheden, die bij hen aan wezig zyn. Dit vraagt tijd, ruimte en bewegelijkheid. Deze factoren zijn hier in ruime mate aanwezig. De secretaris van de Landelijke Vereniging Clubhuiswerk te Utrecht, mr. R. W. M. Gerrits, die hierna aan het woord kwam, kon onder meer het bestuur mededelen, dat uit de kinderpostzegelactie ter beschik king van de Katwijkse stichting zul len worden gesteld een grammo foon met versterker, een bandopna- me-apparatuur en twee tafeltennis spelen. De voorzitter droeg vei volgens of ficieel de leiding van het tehuis over aan de heer L. F. R. Schoemaker. Burgemeester A. G. Vermeulen heeft gistermiddag het clubhuis van de Stichting Jeugdwerk Kat wijk officieel geopend. Het kreeg de naam van „De Springplank", die bedacht was door Heieen Hooge (11). die hier bedankt wordt door de eerste burger. (Foto LD/J. v. Duijn, Katunjk-Z.) Nadat ook nog een woord van geluk wens was gesproken door de voor zitter van de Vereniging „Pro Ju- ventute Rijnland," mr. H. R. Goud smit, ontvouwde de heer Schoema ker vervolgens het programma, vol gens hetwelk het werk in het club huis zal plaatsvinden. In het ruime gebouw kunnen zij van alles doen, zoals tekenen, han denarbeid, tafelspelen, koken Op 7 mei zullen de verschillende clubs hier hun intrek nemen. De ge nodigden kregen hierna de gelegen heid het gebouw te bezichtigen, dat onder architectuur van de heer A. van Unnik werd gebouwd door fir- I ma Verlaat Houtbouw t« Hardinx- I veld. Mr. R. Nelissen sprak voor KVP VOORHOUT Voor de KVP-af deling hield mr. R. Nelissen, secreta- ui de KVP-fractie in de Tweede Kamer, een lezing over „Politieke ontwikkeling-en rond de KVP". schetste in het kort het politieke loop sinds 1966. De opkomst van D'66 daarna nieuw links in de PvdA, de christen-radicalen in de CHU, KVP en ARP en tenslotte de radicalen in de KVP. De laatste groep heeft de KVP nieuwe impuls gegeven. De partij zal met meer elan en interesse doorgaan. Als antwoord op de vraag wat de KVP nu moet gaan doen, zei mr. lissen, dat het eigen programma grondig moeit worden bezien. Ten tweede of en hoe er bij *n Tweedeka merverkiezing meer duidelijkheid kan worden gegeven aan de kiezers, ooral wat betreft de radicalen en ten derde voortgaan met het onder zoek tot de mogelijkheid van samen werking met de CHU en ARP in één christelijke partij. Aan het begin van de vergadering 'i voorzitter F. C. Meijer, dat er in de KVP veel is veranderd, ook plaat selijk. Drie van de zeven zetels in de raad worden door radicalen bezet. Een verlies omdat de radicalen hun zetels niet ter beschikking stelden. Verkeerssituatie Tramstraat wordt De minister heeft wel bereidheid getoond, de financiële consequenties te aanvaarden voor geldelijke ver goeding van ziekenhuisgebruik en specialisten-medewerking bij de me dische opleiding buiten het Leids Academisch Ziekenhuis, maar heeft tot nog toe geen enkele concrete toe zegging gedaan. Hij wil het officieel maken van de affiliatie niet tot Lei den beperken, maar een landelijk karakter geven. Dat geeft natuurlijk vertraging, mede in verband met het feit dat het probleem zich elders nog niet in deze mate voordoet. Twaalf miljoen De Leidse co-assistenten hebben echter berekend, dat zelfs wanneer op dit moment de officiële affiliatie een feit zou worden en voldoende geld beschikbaar was (de gedachten gaan uit naar ongeveer twaalf mil joen gulden per jaar als kosten van een landelijke regeling) eerst in 1970 de vruchten daarvan geplukt kunnen worden. In de eerstkomende jaren zal dus een noodtoestand ontstaan dis de vereniging denkt enigszins het hoofd te kunnen bieden door aantal noodmaatregelen als andere eisen wat stafbezetting van de ge affilieerde ziekenhuizen betreft ei het verkorten van de duur van enke le co-assistentschappen. Inmiddels dient het affiliaitieproce* sterk versneld te worden, dient on- verwijd geld beschikbaar gesteld te worden en dient voor de Universiteit een ambtenaar te worden aangesteld om de affiliatie zo efficiënt mogelijk te organiseren. Ongetwijfeld zullen deze plannen weerstanden oproepen, in het bijzon der ten aanzien van de kortere duur co-assistentschappen, doch de noodsituatie wettigt noodmaatregelen die mettertijd weer ongedaan kunnen worden gemaakt. kocht kon worden bracht niet meer op dan de minimumprijs van f 37,50 per 125 kg voor de grote en f 15 per kist voor de kl. zwarte koolvis. Schelvis noteerde tot f 52, Wijting tot f 17, gul tot f 45 per kist. Voor kabeljauw werd tot f 94 per regel van tien stuks en tot f 84 per 125 kg betaald. Verse haring deed maar tot f 19,20, makreel slechts tot f 15,20 per kist. Voor schol lag het maximum op f42 per kist. Weegtar bot variëerde van f 6 tot f 5 per kg. zalm van f 8,60 tot f 6,60 en tong van f 4.48 tot f 2,52 per kg. Voor de donderdagmarkt stond o.a. genoteerd de Zeehaan IJM 57 met 720 kisten en 360 kl. kistjes vis en 50 stuks stijve kabeljauwen. Benoorden 58 graden noorder breedte werd weer veel zwarte kool vis gevangen, soms 300 manden per dag. Op 57 graden daarentegen vie len de makreelvangsten weer bitter tegen. Bij de P.-boeien was een ietsje meer tong te vangen. De re sultaten waren er 30 tot 40 kilo per trek met daarbij 4 a 5 manden schol. Ondei de kust was by na geen gul te vangen, wel wat meer wijting dan de voorgaande dagen. Bejaard echtpaar ernstig gewond VOORHOUT Op de Jacoba van Beierenweg werd gistermiddag om streeks zes uur een bejaard echt paar (67 en 70 jaar) op een brom fiets gegrepen door een personenwa gen, bestuurd door een 22-jarige Voorhouter, die het erf van een wo ning opreed. De beide echtlieden zijn ernstig gewond overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. De aard van de verwondingen van de man is niet bekend; de vrouw heeft een gebroken arm en been en hoofdwonden. Instelling werkgroep bejaardenzorg KATWIJK Op uitnodiging van het gemeentebestuur hebben de grote kerkgenootschappen zich nader bera den over de mogelijkheden met be trekking lot de begeleiding van de bejaarden in de plaatselijke gemeen schap. De talrijke facetten, die aan dit vraagstuk verbonden zyn, maakten het noodzakelijk, dat hierover nader zal worden geadviseerd. Hiervoor is thans een werkgroep ingesteld. Vast staat echter reeds thans, dat een forse aanpak van deze bejaardenzorg slechts mogelijk is indien daarvoor in aanmerking komende instanties en talrijke vrijwilligers en vrijwilligsters bereid zijn daaraan volledige mede werking te verlenen. ADVERTENTIE verbeterd KATWIJK Burgemeester en houders van Katwijk streven er stig naar door het slopen van komende gebouwen de verkeerssl. tuatie in de Tramstraat zoveel als doenlijk te verbeteren. Dit naar aanleiding van een adres aan de gemeenteraad van de heer K. van der Plas, Tramstraat 11. en an dere omwonenden, die klaagden over de gevaarlijke toestand ter plaatse. De raad wordt geadviseerd dit aan adressanten mede te delen. Verbetering van verkeerslichten installatie bij Warmontlerbrug LEIDEN Personeel van de Ste delijke Lichtfabrieken, profiterend van de betrekkelijke rust op de sin gelroute door de tijdelijke afsluiting van de Schrijversbrug, brengt op het ogenblik verklikkerlichten-op-oog- hoogte aan in de verkeerslichtenin stallatie bij de Warmonderbrug. In verband hiermee is de installatie tij delijk buiten gebruik. In verband met de snelle fasering van deze installatie is het voor weg gebruikers belangrijk dat deze laag bevestigde verklikkerlichtjes worden aangebracht. Hierdoor kan ,4e eer ste man" veel snéller reageren op verandering van de lichten, dan wan- l neer hij omhoog moet kijken. Overi gens wordt op de nieuwe noordelijke omleidigsroute 'n tellingenplan uit gevoerd, aan de hand waarvan om. de fasering van genoemde lichtinstal latie zal worden veranderd. Aanbested i iil> Sumatrastraat LEIDEN In het Leidse stadhuis is gisteren door de directeur van Ge meentewerken in het openbaar aan besteed het maken van zandlichamen en zandpalen met bijkomende wer ken voor een weg in het verlengde van de Sumatrastraat. Als laagste inschrijver werd geno teerd J. Mens in Lisse voor een be drag van f 290.000. Het hoogste be drag was van het aannemersbedrijf voorheen Joh. Visscher en Zoon Leiderdorp, f393.400. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ilhelmlna Cornelia, i H. J. Hasenoot; Erwln, v. R. v. d. Veer en Karen dr. v. B. Boter Annemargreet, d. v. D. W. de Ruiter en D. O. Hovestad; Elisabeth Bambus 2-in-l shave lotion Nwinec GRATIS (waarde f3,25) Egmond 5 Jr., zn.; D. 10 jr.. zn.; J. van der P nn.; D. Doove, 7 dagen, NOORD WIJK (ANP) De Z weeds' Britse équipe Ove Andersson/John Davenport is donderdag officieus al gemeen winnaar van de 20e interna tionale Tulpenrally geworden. De combinatie eindigde op de eerste plaats bij de Grand Toerismo's. Rob Slotemaker werd met Rob Janssen in een BMW 2002 winnaas in de categorie toerwagens. De officieuze rangschikkingen zUn voorlopig: Grand Toerismo's: 1. Ove Andersson/John Davenport (Zwe./GB) Ford Escort 662.6 wed- strydpunten; 2. Roger Clark/Jim Porter (GB) Ford Escort, 663,5; 3. Jorma Lusenius/Claus Letho (Finl.) Datsun Fair Lady, 809,7; 4. Gerard Larrousse/Marcel Callewaert (Fr.) Alpine Renault, 1070,6, Toerwagens: 1. Rob Slotemaker/Rob Janssen (Ned.) BMW 2002, 825,2 2. Jullen Vernaeve/Mike Wood (Belg./GB) BMC Mini Cooper S. 850,0 3. Nico las Koob/Al'j Kridel (Lux.) Alfa Ro meo GTA. 893,3. Van de 77 maandag gestarte équi pes hebben zich vanmorgen 52 ge meld bij de eindcontrole in Noord- wyk aan Zee.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13