Triomfen en tegenvallers bij zwemstrijd in Zweden Strandloop LPSV succes Vraagtekens rond Mexico-ploeg Moeilijk SVOW verrassend door GWS verslagen Quick Boys greep zege in slotfase Noordwijks betere techniek besliste Ter Leede haalt punt weg in Werkendam Knap gelijkspel van Rijnsburgse Boys /»AGTNA 8 MAANDAG 22 APRIL 1968 LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - SPOKI - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Voetbal De Groningse eredivi sieclub GVAV zal van 20 tot 31 juli waarschijnlijk een trip naar de Ne derlandse Antillen maken. De Gro ningers zullen twee wedstrijden op Curacao en één op Aruba spelen. Biljarten Chris Nobels uit Haarlem is in Nijmegen Nederlands biljartkampioen geworden in het ka der 57/2. Nobels, die donderdag het toernooi begon met een nederlaag, won verder al zijn (6) partijen. Tafeltennis Een zaterdagavond In Meohelen gespeelde tafel tennis - interlandwedstrijd tussen de ploegen van België B en Nederland B werd door de Belgen met 62 gewonnen. STOCKHOLM (GPD) Een Europees record op de dames- wisselslagestafette (4.35.5), enkele nieuwe nationale tijden, en een reeks snellere persoonlijke tijden vormden het afgelopen weekeinde tijdens het enigszins gedegradeerde zeslandenzwem- toernooi in Stockholm een goede afsluiting van een langdurige trainingstrip die de oranjeformatie de nodige ervaringen heeft opgeleverd. Desondanks zal het de KNZB en trainer Rob Kerkhoven moeilijk val len het Nederlandsch Olympisch Co mité een waterdicht voorstel te doen welke zwemsters en zwemmers een vliegticket naar Mexico in merking komen. De twijfelgevallen in de trainingsploeg namelijk, heb ben weliswaar hun persoonlijke tijden opgevijzeld, maar of ze finaleplaat sen tijdens de Zomerspelen zullen be reiken, staat na Stockholm aller minst vast. Een tevreden coach Kerkhoven zegt in dit verband echter onder meer, dat hem de tijden zo vroeg in het jaar best zijn meegevallen. En kelen hebben in Stockholm hun Olympisch niveau bereikt en het ge middelde van de ploeg heeft goed tot eeer goed gezwommen na een ver moeiende reis. Kerkhoven vindt dat er een opgaande lijn in de prestaties Bit. Engeland won voor de vierde keer dit zeslandenzwemtoernooiVerras send was evenwel dat Frankrijk pas 'tegen het einde de tweede plaats op eiste en Nederland naar de derde po sitie drukte. Op zichzelf klassement echter niet z> omdat onze landgenoten plaats hun tentamen i moesten afleggen. dit eind- belangrijk, i de eerste or Mexico Geslaagd Hoewel de 16-jarige 1 meter 85 lange Bob Schoutsen voor zijn h.bs.- overgang zal zakken, is hij voor dit zwemproefwerk volledig geslaagd. Zijn schitterende race op de 200 me ted rugslag leverde met 2.12.0 niet al leen een eerste plaats maar ook een nieuw nationaal record op. Gezakt is echter de Hagenaar Dick Langerhorst die zich mogelijk kan herstellen wanneer hij zijn acte voor sportle raar heeft gehaald want op de 200 meter vlinderslag kwam hij als één na laatste aan. Zijn tijd van 2.15.5 rechtvaardigt voorlopig nog niet «en uitzending naar Mexico. Mogelijk Zaterdagvoetbal TWEEDE KLASSE A Zwaluwen—Zwerver 1—1 Rtfnsburgse Boys—Zwart Wit 2—2 Quick Boys—Zuidvogels 3—1 HuizenSIZO 1 NDSMr—Hoogvliet 1 Spakenburg—HBS S 3—0 Huizen 23 16 5 2 37 44-22 Quick Boys 23 14 4 5 32 59-30 Zwerver 24 11 6 7 28 46-30 Zwart Wit 22 10 7 5 27 36-26 Spakenburg 20 9 6 5 24 36-29 SIZO 23 8 7 8 23 38-45 Rijnsb. Boys 23 9 4 10 22 25-31 NDSM 22 7 5 10 19 28-39 ZCFC 23 7 5 11 19 37-46 Zuidvogels 22 7 4 11 18 33-38 HBSS 23 4 10 9 18 23-28 Zwaluwen 23 4 8 11 16 35-40 Hoogvliet 23 4 3 16 11 22-51 TWEEDE KLASSE B AmstelveenSSC '55 03 DOTO—RVVH 4—1 ArnemuidenSSS 30 SHO—Noordwijk 0—1 Kozakken Boys—Ter Leede 1—1 's-Gravenz. SVExcelsior M 32 (Amstelveen degr.). Noordwijk 23 15 5 3 35 43-22 Koz Boys 23 8 10 5 26 35-30 Arnemuiden 23 8 9 6 25 34-25 SSC '55 24 9 7 8 25 40-35 SHO 23 9 6 8 24 46-34 SSS 23 9 5 9 23 25-30 DOTO 23 7 8 8 22 41-38 RWH 23 8 6 9 22 31-30 Heerjansdam 23 6 9 8 21 32-35 Excelsior M 23 8 5 10 21 24-35 Ter Leede 23 6 9 8 21 32-43 's-Orav.SV 23 7 6 10 20 38-39 Amstelveen 23 6 3 14 15 30-51 DERDE KLASSE A (WEST II) HVORCL 0—3 PPSC—JAC 3—4 Loosduinen—CSVD 2—3 CSVD 22 35 Monster 21 21 PPSC 20 26 VVGZ 21 20 Die Haghe 21 23 Oranje Wit 22 20 JAC 21 22 RCL 22 18 Loosduinen 22 22 TOGR 22 18 Schevening. 21 21 HVO 22 12 Vierde klasse B: OegstgeestDe Lier 03 GWS—SVOW 2—1 Llsser BoysHazersw. Boys 32 KoudekerkKatwijk 24 SpiritRouwkoop 62 NaaldwijkLeiden 42 Naaldwijk 22 36 Be Fair 22 22 SVOW 22 33 Koudek. 20 17 Katwijk 23 31 GWS 21 16 Spirit 22 28 Rouwkoop 21 16 Lisser B. 22 24 O'geest 22 16 De Lier 23 24 Hazerw. B 22 13 Leiden 22 8 (Leiden degr.) kan hy op de 1500 meter vrije slag zijn kansen benutten. Klenie Bimolt, de Groningse die al van 1962 deel uitmaakt van de Ne derlandse ploeg, kon op de 200 meter schoolslag opnieuw niet de barrière van 2.50.0 overwinnen. Ze was te traag begonnen en keerde zowel na vijftig als na 100 meter als derde. Met nog 50 meter te zwemmen keerde ze gelijk met de Britse Diana Harris. De Groningse ging terstond in de aanval en met nog 25 meter af te leggen kwam ze aan de leiding. Toen de Britse een felle eindsprint inzette moest Klenie zich gewonnen geven. Met een verschil van 0.6 seconde werd de strijd in het voordeel van Diana Harris beslist. Nog geen kwartier later en nauwe lijks op adem gekomen, beklom „Biem" opnieuw het startblok voor haar aandeel in de 4 x 100 meter wis selslag-estafette. Coby Buter, de Utrechtse KNZB-secretaresse was op de rugslag het eerste terug in de nieu we nationale recordtijd van 1.09.0. Klenie Bimolt moest de voorsprong handhaven, maar ze kon niet verhin deren dat weer de Britse Diana Har- ris als eerste aantikte. De Groningse maakte een tussentijd van 1.20.1. Ada Kok kreeg de taak de kleine schade te herstellen en de Zaandamse vlin derslagreuzin deed clat met bekwame spoed (1.04.5). Nel Bos roffelde ver volgens van de concurrentie weg en had voor de 100 m vrije slag 1.01.9 nodig. Een nieuw Europees record was geboren: 4.35.5. Het wereldrecord op dit nummer staat op naam van een Amerikaanse ploeg met 4.30.0 Na de glorieuze race van de dames kwam de ondergang van de heren-vrijeslag- ploeg als een koude douche over de Nederlandse kolonie. Aad Oudt ging in 2.055 af en Rinus van Beek deed het iets beter in 2.05.0 Dick Langer horst trachtte bij de koplopers te ko men, maar de vijfde positie kon niet worden verbeterd: 2.03.3 Elt Drenth ging daarna fel op jacht, maar hij kon ondanks de vrij goede tijd van 2.01.9 de deceptie van de ploeg niet meer voorkomen. De totale tijd werd 8.15.2 Henny Pentermann, het 16-jarige meisje van wie veei werci verwacnc, heeft teleurgesteld op de 400 meter wisselslag persoonlijk. Haar snelste seizoentijd van 5.26 kon zaj in Stock holm met evenaren laat staan ver beteren. Het werd een wat tegenval lende tijd van 5.30.8, waarmee ze overigens toen nog tweede werd. Op de 400 m vrije slag (gewonnen dooi de Zweedse Elisabeth Ljangren in de nieuwe recordtijd van 4.45.4) werd Dolly Maaneman vijfde in 4.59.0. Ook de Zwolse schoolslagzwemmer Hans Spijkerman is kennelijk nog niet rijp voor de Olympische Spelen. Niet minder dan 6 seconden was hij langzamer dan zijn beste persoonlij ke prestatie (2.37.4 tegen 2.31.4). Op de vierhonderd meter vrije slag liet coacn Kerknoven met Dick Langer horst maar Johan Schans aan de start komen. De Utrechter deed wat van hem werd verwacht. Hij verbe terde zijn persoonlijke beste tijd met drie seconden (4.22.2) maar ook dit resultaat is nog niet goed voor een plaats onder de Olympische ringen. Dat Ada Kok nu al zo vroeg in het seizoen dus in uitstekende vorm verkeert, bewees zij door op de 100 meter slechts 0.3 seconden boven haar wereldrecord te blijven. Nu vlinderde ze naar de tijd van 1.04.8. Ook Bob Schoutsen bevestigde later in de wisselslag estafette nogmaals zijn vorm door een nieuw Nederlands record op de elektronische klokken te brengen: 1.01.6. Hij was als eerste van de heren wisselslag-estafette ploeg gestart en gaf Hans Spijker man de kans zich alsnog waar te maken. Vijfde Het werd echter 1.12.2. waarmee de voorsprong in een derde plaats was veranderd. Dick Langerhorst kon de afstand naar de koplopers niet meer overbruggen (1.01.6). Hij werd zelfs nog verder teruggeworpen, zodat Elt Drenth de moeilijke taak kreeg te redden wat er te redden viel. De Utrechter zwom snel (55.2), maar de vijfde plaats was definitief het lot van de oranje-equipe. Toch zouden de Nederlanders voor het laatste vuurwerk zorgen. Weer waren het de dames, die de eer moes ten redden, In een slopend duel zorgden onze vrije slag-zwemmende landgenotes namelijk voor een twee de plaats. Mirjam van Hemert (1.03.6). Bep Weeteling (1.03.4) en Dolly Maaneman (1.03.6), gaven Nel Bos een redelijke kans op de zege. De sportleidster deed wat ze kon. Ze spurtte snel naar de Frangaise Clau de Mandonnaud en halverwege de baan keerde dit tweetal vrijwel gelijk. Nel had blijkbaar iets teveel energie verspeeld. De Frangaise joeg in hoog tempo door en Nel Bos moest op de laatste meters afhaken (Op de individuele 100 m vrije slag was Nel Bos in 1.02.2 tweede gewor den achter de Britse Jackson die 1.01.5 nodig had, maai voor Claude Mandonnaud) De Franse meisjes wonnen met slechts 0.4 seconde verschil (tijden: Frankrijk 4.11.9 Nederland 4.12.3, nieuw nationaal record) is dus in Stockholm duidelijk gebleken dat een. deel van de Ne derlandse zwemploeg geslaagd is r een ander deel een herexa- zal moeten afleggen tijdens de Nederlandse kampioenschappen in augustus. Of dan de geslaagden kun- zorgen voor finaleplaatsen in Me: nog i worden De einduitslag van de zeslanden- wedstrijd luidt: 1. Groot-Brittannië 104 punten, 2. Frankrijk 90, 3. Ne derland 87, 4. Zweden 82, 5. West- Duitsland 77, 6. Italië 44. Het Nederlandse kwartet (v.l.n. r.) Nel Bos, Ada Kok, Klenie Bi molt en Coby Butter verbeterde tijdens de zeslandenwedstrijd in Stockholm het Europees record 4 x 100 meter wisselslag. Zaterdag vierdeklassers LEIDEN In de vierde klasse B is Naaldwijk de titel nu zeer dicht genaderd. Zelf wonnen de Westlanders met 42 van Leiden, maar belangrijker was dat concurrent SVOW zeer ver rassend met 21 verloor van GWS. Voor Leiden betekende dit alles het definitieve afscheid van -de vierde klasse. Verder kon Koudekerk het thuis niet bolwerken tegen Katwijk (24), verloor Rouwkoop met 62 van Spirit, behaalde Lisser Boys een 32 zege op Haz. Boys en ver loor Oegstgeest met 03 van De Lier. NaaldwijkLeiden: 42. Van de aftrap af namen de West landers door C. Dekker een voor sprong'. In de' 15de min. bracht H. van der Kraan de balans weer in evenwicht (11). Voor rust bezorg de C. Dekker Naaldwijk weer de leiding (21). Na de hervatting maakte Van Dalen er 31 van, maar Leo Vos gaf de stand weer een be ter aanzien door tegen te scoren. (32). In de slotfase bepaalde Van Dalen de eindstand op 42. GWS—SVOW: 2—1. GWS kwam in deze wedstrijd uitstekend voor de dag. SVOW nam in de eerste helft de leiding door een treffer van in valler Oosterman en hield die 01 stand vast tot een kwartier na rust. Toen bracht Van Dam de score in evenwicht. In de 31ste min. bezorg de v. d. Mey na een prachtige solo GWS een 21 voorsprong en die ga ven de Sikkens-mensen niet meer uit handen. een 1—0 voorprong. In de 20ste min. bracht Arie Zweerus de gelijkmaker op het scorebord (1—1). Vlak voor rust bezorgde Albert Zweerus Kou dekerk met een ver schot een 21 voorsprong. Na rust herstelde Van Egmond het evenwicht (22). Kat wijk ging door en via treffers van G. van Kruisten en Jan Vooys won nen de kustbewoners met 42. SpiritRouwkoop: 62. Spirit heeft gedurende de gehele wedstrijd de lakens uitgedeeld. Door doelpun ten van Boers en Noordegraaf werd' met een 20 stand gerust. Na de hervatting zorgden Brandwijk en Noordegraaf voor 40, voordat R. van der Geest en R. Kooy de ach terstand wat konden terug brengen. Brandwijk en Noordegraaf bepaalden de eindstand op 62. Lisser BoysHazerswoudse Boys; 32. Direct na het begin nam Ha- zerswoude door De Ruyter de lei ding. Pas In de 27ste min. zorgde Mondriaan voor 11. In de 12de min. na rust gaf C. van Beek Lisser Boys een 21 voorsprong. A. Imanse ver grootte met een kopbal de marge tot 31. In de 28ste min. scoorde Spruitenburg voor de gasten tegen (3—2). OegstgeestDe Lier: 03. In deze slechte wedstrijd greep doelman Bins- bergen vlak voor rust mis bij een inzet van L. van der Akkeren en dat betekende 01. Na rust tilde M. van der Ende de voorsprong van de Westlanders al vlug naar 20. In de slotfase omspeelde Jan van Wezel de Oegstgeester defensie en zorgde voor een 03 eindstand. sen (Van onze sportredactie) KATWIJK AAN ZEE Onge duldig trappelend stonden zaterdag middag even voor drie uur op het Katwijkse strand ter hoogte van de zuid-post van de Katwijkse Red- dings Brigade meer dan 800 atle ten achter het als een startlijn die nende touw. Het waren de deelne- aan de Oranje-strandloop van de Leidse Politie Sportvereniging. Ze keken ongeduldig naar het ere- schavot, waarop de Olympische schaatskampioene op de 1000 meter, Carry Geijssen, moestplaatsnemen het startschot te lossen. De Am sterdamse, die vergezeld was van haar eveneens schaatsenrijdende zus Beppie, stond er achter. Joop West broek, de ijverige secretaris van de L.P.S.V. en één van de leidinggeven de figuren op het gebied van de sport voor gehandicapten, waarvan de ba ten van deze strandloop ten goede zouden komen, legde haar met ijzige kalmte de werking van het start pistool uit. Toen het uurwerk drie uur sloeg besteeg Carry vol gratie het ere- schavot. De duizenden, die van de start getuige waren, applaudisseerden luid. Toen het applaus verstomd was klonk een doffe knal en weg stoven de ruim 800 atleten voor de presta tieloop over vijf kilometer. Ze waren gekomen uit alle delen van het land Den Bosch, Uitgeest, Nijverdal, Vught. Waalwijk, Zaandam, Leiden, de Duin- en Bollenstreek en de Rijn streek. Het ging niet om de tijd, maar om de prestatie. Iedere deelnemer of deelneemster, die de afstand binnen de 38 minuten aflegde, kreeg een fraaie medaille. Ze haalden het al lemaal. Natuurlijk waren er van die atleten van professie, die nog geen 20 minuten voor de vyf kilometer nodig hadden. Omdat het wedstrijd element opzettelijk buiten beschou wing was gelaten en alleen de pres tatie gold zullen we ons onthouden van het geven van namen van hen, die als eerste door de finish gingen. ,,'k Houd van de zee en 'k loop graag in een stevig tempo een kilo meter of wat", vertelde ons een 53- jarige Waalwijker. „En daar boven dien het doel me zeer sympathiek voorkomt ben ik niet naar de Sta dionloop in Utrecht gegaan, maar naar Katwijk. Vorig jaar was ik ook hier. Het is reuze leuk en de organi satie is af!" Carry Geijssen 600 handtekeningen (Foto LD/Holvast) Joop Westbroek was zeer tevreden over de deelneming: „Ruim tweehon derd meer dan vorig jaar en wanneer we de concurrentie van Utrecht niet gehad zouden hebben, dan waren het er zeker nog enige honderden meer geweest. Het ziet er naar uit, dat we een flink bedrag voor de sport voor gehandicapten overhouden. Reu ze fyn met de Olympische Spelen, die op 4 november in Tel Aviv begin- nen, in het vooruitzicht!" De grote attractie voor de deelne mers en deelneemsters ze varieer den in leeftijd van 13 tot 56 jaar was, dat de Olympische kampioene bereid was haar handtekening op de startkaarten te zetten. Meer dan zes honderd maakten er gebruik van. Carry werd niet moe. Ze gunde zich zelfs nog tijd zo af en toe een bab beltje met een van de lopers te ma ken. Katwijks eerste burger, de heer A. G. Vermeulen, toonde met zijn echt genote belangstelling voor dit sportie ve gebeuren op het strand van zijn gemeente. De Katwijkse gemeenpoli- tie was vertegenwoordigd door in specteur J. van der Landen en van de leiding van de Leidse politie merk ten wjj op de hoofdinspecteurs G. A, N. Cornelisse en D. J. Verzijden. Burgemeester mr. G. C. van der Wil ligen kon tot zijn grote spijt niet zijn wegens het afscheid N. A. den Haan-Groen, de wethoudster. van het N.P.G. en de commissaris van politie, mr. Ba- rends, moest wegens persoonlijke verplichtingen verstek laten gaan. LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD KATWIJK In een vrij redelijke wedstrijd, waarin vlagen van goed aanvalsspel van Quick Boys te zien waren, zijn de Katwijkers er in geslaagd zich definitief van de tweede plaats meester te maken. Dat gebeurde in de wedstrijd tegen Zuid vogels, waarin de bezoekers zeer lang kans hebben gezien de stand gelijk te houden. Pas 6 mi nuten voor tijd werd het moedige verzet van de Huizenaren gebroken. Quick Boys nam al zeer snel de leiding met een spectaculair doel punt. Uit een prachtige aanval kwam de bal op links bij Cor van Duyvenbode, die even doorliep en toen een trekbal gaf, die schutter Leo Pluimgraaff op zijn weg vond. De Katwijkers bleven in de aan val en daarom kwam de gelijkmaker min of meer als een verrassing. Op links passeerde Jongerden Aandewiel heel handig en kreeg toen een leeg veld voor zich. Het was toen niet moeilijk de bal zuiver voor het doel te trekken, waar vrijwel geen dekking aanwezig was, zodat de Zuidvogelslinksbinnen gemakkelijk de gelijkmaker kon scoren. Quick Boys ging opnieuw in de aanval, maar strandde voortdurend op de Zuidvogels-defensie met daarachter doelman Vlaanderen, die groots werk leverde en zijn verkiezing voor het nationale zaterdag elftal dubbel en dwars waar maakte. In de tweede helft was Quick Boys vrijwel steeds in de meerderheid, maar heel lang heeft het publiek moeten wachten op het verlossende doelpunt. Dat gebeurde 6 minuten voor tijd toen Dijkdrenth iedereen zijn hielen liet zien. de bal goed voorzette waar hij een prooi werd van de snel naar binnen gekomen Cor van Duyvenbode, die er 21 van maakte, 't Was alsof Quick Boys zijn boeien had geslaakt want in de laatste minuten werd het offensief voor Vlaanderens veste drukkend. En het was volkomen in overeenstemming met het spelbeeld, dat Leo Pluimgraaf de Katwijkers nog naar een ruime 3^1 zege kopte. OUD-BEIJERLAND Voor een wedstrijd in april leverde het een ongewone aanblik op emmers water langs de kant te zien staan om verhitte spelers wat afkoeling te bezorgen. Zó warm was het zaterdag in Oud-Beijerland, een temperatuur die echt wel nodig was, omdat de strijd tussen SHO en kampioen Noordwijk die warmte niet opleverde. En het leek toch allemaal zo leuk te gaan worden. SHO opende een fraaie overdekte tribune en dat ging gepaard met feestelijkheden en muziek. Voor rust heeft de thuisclub die nieuwe tribune nog meer glans willen geven en Noordwijk, met invallers voor v. d. Meulen en Weijers leek dat allemaal best te vinden. Zo kon de voorhoede van de thuis club zich lustig ophouden in de buurt van v. d. Niet, die echter niet van plan was zijn clubgenoten te volgen in dit gezapige voetbalge vecht en zich gedurende die gehele eerste helft een sta-in-de-weg toonde. Niettemin, de thuisclub had een voorsprong verdiend, maar ja dan had zij uit de vele kansen toch wel een treffer moeten des tilleren. En dat was niet gebeurd. De roodwitten pakten de zaken na rust veel energieker aan en van een overwicht van de thuisclub was geen sprake meer. Het techni sche niveau ging, ook al door de warmte, een woordje meespreken en gaandeweg schrompelde SHO ineen tot een weerbarstige verzetsgroep. Daarom duurde het lang voordat het beslissende doelpunt kwam. Er werden nogal wat kansen gemist, kansen die een Noordwijk in vorm, zeker niet onbenut had gelaten. Zeven minuten voor tijd gebeurde het dan eindelijk. Bróring gaf een zeer scherpe voorzet en Jan v. cL Lippe was precies op tijd aanwezig om de bal achter de Oud-Beijer- landse goalie te schieten. Toen vond iedereen dat hij genoeg had ge daan de emmers werden nog even duchtig aangesproken, maar baat bracht dat niet meer. Zo won Noordwijk met 10. WERKENDAM Ter Leede is erin geslaagd Kozakken Boys op eigen terrein een gelijkspel af te dwingen: 11. Dat was ook wel de juiste uitslag in dit zeer matige duel, waarin de schaal al in de eer ste helft duidelijk in de richting van de thuisclub had kunnen door slaan als van de vele kansen een beter gebruik zou zijn gemaakt. Kozakken Boys begon in zeer hoog tempo een openingsoffensief, dat lang aanhield. Het Sassenheimse doel werd onder zware druk gezet, maar al leidde dat tot vele gevaarlijke situaties, doelpunten kwamen er niet uit voort, omdat de roodbroeken bijzonder slordig met die kansen omsprongen. De manier waarop rechtsbuiten v. d. Heuvel, alleen voor de ijskoude Ter Leede-goalie Schellingerhout, nog een bal miste, wees niet op grote schutterskwaliteiten van de thuis- clubaanval. Tenslotte leidde de druk tot een zo verwarde situatie, dat de Werkendammers een strafschop konden afdwingen. Visser nam die bal zó nonchalant dat ook hieruit geen doelpunt ontstond. Nee, dan deed Ter Leede het beter. Bij één der weinige tegenaan vallen speelde rechtsachter Timmer de bal zo slecht terug op zijn doelman, dat dat voor Oude Veldhuis een kansje bood. Snel zat de Sassenheimer tussen back en doelman in, Ottevanger probeerde de bal nog wel te pakken maar het enige gevolg was, dat hij met bal en al het doel in ging. Dat was dus 01, een niet verwachtte ruststand. In de tweede helft heeft Ter Leede echter waar gemaakt, dat die stand verdiend was. De roodgelen waren nu veel beter op dreef en schiepen zich herhaaldelijk kansen, waaruit voor Ottevanger heel moeilijk werk resulteerde. Het schieten bij Ter Leede was echter op nieuw een zwak punt. Zou er één schutter hebben gestaan, dan waren de punten meegegaan naar Sassenheim. Dat zou trouwens toch gebeurd zijn als Kozakken Boys niet nog een strafschop had gekre gen. En ditmaal deed aanvoerder De Graaf het beter, want hij knalde de bal onhoudbaar achter Schellingerhout. Zo eindigde deze matige wedstrijd in een puntenverdeling; hetgeen ook wel de beste uitslag was. RIJNSBURG Zwart-Wit '28 mag dan niet die allure hebben van voorgaande seizoenen, het is toch altijd nog een goede prestatie om de Rotterdammers te bedwingen. Dat deed zaterdag Rijnsb. Boys in de thuiswedstrijd, die in een gelijkspel (22) eindigde. In het eerste kwartier viel er te genieten van goed voetbal, snel en verrassend, zonder dat het tot doelrijpe kansen leidde. Op één uitzondering na. Want al na 3 minuten had de thuisclub succes toen Arjan den Heijer een haarzuivere pass gaf, die de naar binnengekomen v. d. Meij op pikte en onmiddellijk hard langs doelman v. d. Laan joeg. Die eerste 15 minuten hadden blijkbaar zoveel van de spelers ge vergd, dat het tempo daarna danig zakte. Het werd wat rommelig met vaak doelloos getrap. Toch leverde een van die schijnbaar onge vaarlijke situaties de gelijkmaker op. Borremans pikte de bal ergens op en loste een ver schot, waarop doelman Driebergen te laat rea geerde (11). Het zou voor de thuisclub nog erger worden, want de Rotterdam mers kregen door dit doelpunt zoveel inspiratie, dat zij beter gingen spelen en gevaarlijker werden. Het wekte nauwelijks verwondering, dat de bezoekers met een 21 voorsprong gingen rusten. Dat tweede doelpunt kwam 7 minuten voor rust uit een werkelijk fraaie aanval, waaruit tenslotte de linksbinnen de bal hard achter Driebergén joeg. In de tweede helft heeft de thuisclub zich volledig hersteld en vrij wel voortdurend 'n licht overwicht gehad. Maar 't technisch be tere Zwcrt-Wit verdedigde zich knap en daardoor leverde dat geel zwarte offensief geen doelpunten op. Dat de gelijkmaker toch nog kwam was te danken aan Hartevelt. Die nam drie minuten voor tijd een corner op rechts met zoveel effect, dat doelman v. d. Laan de bal volkomen verkeerd beoordeelde en in eigen doel sloeg: 22.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 8