Vele hinderpalen Vietnam-overleg Bertou op winst belust Socialist formateur in België Betogingen tegen het bewind in Griekenland Russische satelliet voor T.V. Nieuw Links hoos op Partij van de Arbeid PAGINA 46 LE1DSGU DAGBLAD Beide kanten trekken oprechtheid in twijfel WASHINGTON (GPD) Het ajgelopen weekeinde is, na de weigering van Hanoi om een voorstel van de Verenigde Staten voor eventuele onderhandelingsplaatsen te aanvaarden, het overleg over.de kwestie-V ietnam weer geen enkele stap verder gekomen. Clifford en onderminister van Bui- tenl. Zaken Katzenbach verklaarden dezer dagen dat men de hoop niet moest opgeven en dat zeker een ont moetingsplaats zal worden gevonden, maar dit neemt niet weg dat er ken nelijk vele hinderpalen en ook hinde- raars zijn, op de weg naar de groeie tafel. Op dit moment lykt er nog alle reden te geloven in de oprecht heid aan beide kanten by de wens tot onderhandelingen te komen, maar onheilspellende wolken vertroebelen de heldere lucht. Eén van de kernpunten in het touw trekken tussen Hanoi en Washington ls het wederzijds wantrouwen. Na de bloedige ervaringen der afgelopen ja ren is het begrijpelijkerwijs heel moeilijk voor een der beide partijen te geloven, dat de ander werkelijk wil praten. In Washington is te horexf dat Noord-Vietnam kennelijk alleen maar uit is op een propagandasucces omdat Hanoi tot nu toe geweigerd heeft via diplomatieke kanalen aan een ontmoetingsplaats te dokteren. In Hanoi ltfkt men te geloven, dat de Amerikanen niet echt willen praten en zij voeren aan dat de Amerikaan se voorstellen voor plaatsen van ont moeting en de daarbij genoemde voorwaarden absurd waren. Militair woordiger van Hanoi zou zitten om te praten. Aller hoop gaat nu uit naar Parijs, dat voor de Noordvietnamezen aan vaardbaar zou zijn en voor de Ame rikanen acceptabel lijkt. Tot een ont moeting zal het wel komen in de ko mende weken, maar het huidige ge- schermutsel geeft weer wat een moeizaam overleg het zal zijn. Warschau NIEUW DELHI (Reuter, AP) Premier Kosigin van de Sowjet- Dlt alles valt samen met aanwijzin gen dat de Amerikanen niet van plan zijn militair een toontje lager te zin gen. Weliswaar wordt er nu in N. Vietnam alleen nog maar gebombar deerd ten zuiden van de negentiende parallel, maar de hevigheid van de bombardementen in dat gebied slaat alle records. In de afgelopen dagen is er ten zui den van de negentiende parallel meer gebombardeerd dan op enige dag in 1968 is voorgekomen wat heel Noord-Vietnam betreft. De militairen zeggen verder, dat de militaire situatie zo goed is en in Washington kan men uit monden van ambtenaren horen d at het zo jammer is om nu te gaan onder handelen, daar de oorlog nu juist militair gewonnen kan worden. Hetzelfde beweerde men evenwel vorig jaar herfst alsook vlak voor het communistische Tet-offensief. De militaire verwachtingen zijn dan ook rijkelijk optimistisch. Parijs Velen ln Washington hopen, dat de regering ernst zal maken met haar belofte te allen tijde te zullen ijlen naar elke plaats waar een vertegen- WIELRENNEN MUNSTER (ANP) De Hage naar Michel Bertou heeft zaterdag op grootse wijze aangetoond dat hij in de top van de nationale wielrenne rij een plaats verdiend. Vorige week werd hij na zijn zege in de Ronde van Zuid Oost Groningen gediskwali ficeerd. Zaterdag echter behield hij de eerste palats, die hij had veroverd in de internationale wegwedstrijd EnschedeMunster, waar hij in een koers van ruim 200 km niet alleen met een sterke nationale concurrentie had af te rekenen, maar bovendien de top van de Westduitse amateurs en een zeer sterke ploeg achter zich liet. Na 160 kilometer met voortdurende schermutselingen, maar zonder een beslissende ontsnapping, verliet de Belg André Dierickx op de flanken van de Leedenerberg het veld. De strijd leek beslist, want Dierickx nam snel een voorsprong, die uitgroeide tot een minuut zonder dat een ijverig peloton er ook maar iets aan kon doen. Vijftien kilometer na de ge slaagde aanval van Dierickx pro beerde de fel op winst beluste Mi chel Bertou het alleen en zijn jacht op de vluchteling h ad succes. Op het moment, dat hij door Bertou was achterhaald, wist Dierickx zich ver slagen. De vermoeide Belg probeer de nog even het wiel van Bertou te houden, maar de 21-jarige Hagenaar v/as niet te houden. Hij slaagde er bovendien het steeds fellere peloton voor te blijven, maar van de zo vei lig lijkende voorsprong van bijna een minuut waren in Minister nog maar tien tellen overgebleven. 1. Michel Bertou (Ned.) 204 km van Enschede naar Munster in 4 uur 59 minuten en 10 seconden.; op 10 sec.: 2. Peelman (Belg.), 3. Ebert (Did), 4. Solaro (Ned.), 5. Van Dam me (Belg), 6. Sliiper (Ned.), 7. Gom- bert (Did), 8. Bremer (Did), 9. Un- ger (Did), 10. Berthold (Did). 13. Neeskens (Ned), 14. Jan Dickhof (Ned.), 15. Evert Dickhof (Ned.). BRUSSEL (ANP) Koning Bou- dewyn heeft vanochtend de voorzit ter van de Belgische Socialistische Partij, Collard, belast met de vorming van een regering. De heer Collard heeft de opdracht aanvaard. De formatie-opdracht aan Collard werd min of meer verwacht. Eind vorige week is een informatiepoging van een Vlaamse CVP-minister uit het aftredende kabinet, graaf 'd Al cantara, vastgelopen op 'n weigering van de socialstische partij om ver der mee te werken aan studies van de drie grote partijen (CVP, BSP en PVV) over de Belgische gemeen schapsproblemen, vooruitlopend op een regeringsformatie. De socialis tische partij stelde, dat het land met spoed een regering nodig had. Op een partijvergadering in het afgelopen weekeinde verklaarde Col lard. dat men de taalproblemen van de andere moest scheiden, omdat het totaal onmogelijk was voor de regeri vorming een akklr ddaarover te be reiken. Het Vlaamse blad „De Stan daard" had vanochtend overigens by voorbaat al kritiek op een mogelijke benoeming van Collard tot formateur aangezien hij eentalig Frans is en deze krant betwijfelde of een eenta lige Belg nog wel premier kon wor den. Gandhi van n kort onder- Unie en premier rot India zijn er tijdens houd over eens geworden dat War schau de meest geschikte plaats is voor inleidende vredesbesprekingen over Vietnam. Kosigin bracht op terugweg naar Moskou van een reis naar Pakistan enkele uren in de Indiase hoofdstad door waar hij met mevrouw Gandhi sprak over „dringende internationale problemen." In een communiqué dat na afloop werd verstrekt drukte Ko sigin de hoop uit dat India en Paki stan hun geschillen zullen bijleggen, j ATHENE (Reuter) In Athene is de eerste verjaardag van de Griekse staatsgreep gisteren betrek kelijk onopgemerkt voorbijgegaan. De regering heeft alle bijeenkomsten en demonstraties ter gelegenheid van de viering een week uitgesteld in ver band met het feit, dat de verjaardag samenviel met het orthodoxe paas feest. Athene was nagenoeg verla ten: duizenden inwoners waren naar het platteland vertrokken om de feestdagen bij familieleden door te brengen. Premier Papadopoelos be zocht met andere leden van de re gering in de buurt van de hoofdstad een pantsereenheid, die bü de staats greep van 21 april vorig jaar een beslissende rol heeft gespeeld. In verscheidene Westeuropese ste den zijn betogingen gehouden tegen het huidige bewind in Griekenland. In Londen verzamelden zich gis teren vijfduizend betogers op Trafal- ger Square om te protesteren tegen „de dictatuur in Griekenland". De actrice Melina Mercouri voerde het woord en aan het slot van de demon- Limburgse van moord op Luikse dame verdacht LUIK (GPD) De politie van Luik heeft een 56-jarige uit het Lim burgse Wittem afkomstige Neder landse vrouw aangehouden en inge sloten, die ervan wordt verdacht in de nacht na donderdag van de vori ge week de 77-jarige mevr. Delcomi- nette-Houbart in haar woning in Luik op beestachtige wjjze te hebben vermoord. De Nederlandse, die de laatste ttfd 's nachts dienst deed als ziekenverpleegster bü de man van de vermoorde Belgische, was vorige week met ontslag bedreigd. Zij blyft voorshands ontkennen iets met de moord te hebben uit te staan. Wel heeft ze toegegeven de laatste week op gespannen voet te hebben ge leefd met de vermoorde. De politie vond in haar verklaringen zoveel on juistheden en tegenstrijdigheden, dat de rechter v. instructie van de Luik se rechtbank haar zondag in staat van beschuldiging stelde. Bovendien zyn op haar schoenen en jas bloed sporen gevonden. De Limburgse verdachte is al eens tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens mishandeling. Het onderzoek wordt voortgezet. Wassenaar weer royaal geklopt WASSENAAR Ook bij Kranen burg heeft Wasenaajr een zware ne derlaag gelden. Met niet minder dan 51 trok de thuisclub aan het lang ste eind. In de eerste helft boden de Kerkehouters nog goede weer stand en kwamen zelfs op een voor- spromg door Faber, die snel reageer de op een wat moeilijke situatie voor het Haagse doel. De vreugde was echter van korte duur, want Bernar- dam en Van der Vegt zorgden er voor dat Kranenburg nog voor afslui ting van de eerste helft met 21 de leiding had. Na de hervatting leek het er heel even op dat Wassenaar de achter stand zou wegwerken. Toen Bernar- dam echter na een kwartier de stand op 31 bracht, vloeide alle weer stand uit de Wassenaarders weg. Cluistra en Van der Vegt hadden in de resterende speeltyd weinig moeite de score tot 5—1 op te voeren. Deelneming aan intergemeentelijke samenwerking WASSENAAR In de vergade ring van vanavond zal de gemeente raad zich uitspreken over het toe treden van de gemeente zowel tot de regeling intergemeentelijke over leg Haagse Agglomeratie als tot de regeling Gewest Leiden. Burgemeester en wethouders schrijven in hun praeadvies aan de raad, dat het voor Wassenaar van groot belang is dat het in de gele genheid wordt gesteld aan beide re gelingen deel te nemen. Het zou prematuur zyn nu al uitvoerig in te gaan op de vraag of Wassenaar uit eindelijk meer bij de Haagse dan bü de Leidse agglomeratie is betrok ken, aldus B. en W. Uiteraard zal een keuze moeten worden gedaan als in een van de beide verbanden besloten wordt tot overdracht van bevoegdheden aan het ingestelde in- tergemeentelük lichaam. Men kan immers slechts aan een orgaan be voegdheden overdragen. Zo lang ech ter de voorgestelde regelingen hun huidige zeer lichte karakter behou den kan Wassenaar met het volste recht aan beide regelingen meewer ken. De totale kosten van deelneming aan beide regelingen zullen voor Wassenaar ongeveer f 20.000 per jaar bedragen. Voorjaarsuit- voering van D.V.S. WASSENAAR Zaterdagavond heeft de accordeonvereniging D.V.S. in het Jeroenhuis haar voorjaarsuit voering gegeven. Na een welkomst woord door voorzitter B. J. Wijering, die in het büzonder de bescherm heer, de heer, J. G. Hasekamp en zyn echtgenote verwelkomde, trad eerst onder leiding van dirigent Sjoerd de Vries het jeugdorkest voor het voetlicht; een groep van acht jeugdige leden, die nog niet zo lang de accordeon hanteren, maar met elkaar toch al een aardig program ma van wals- en operettemuziek brachten. Het seniorenorkest met de meer ervaren leden bracht vervolgens een gevarieerd programma met o.m. een een selectie uit Der Freischütz, een potpourri van (oudere) schlagers, Dorfsschwalben aus Osterreich van Johann Strauss en tot besluit de mars Einzug der Gladiatoren. Het accordeonorkest, met enthou siasme door de heer de Vries geleid en met goede piano- en drum-bege leiding oogstte veel succes met de stratie. die rustig verliep, werd aan de Griekse ambassade een resolutie aangeboden, waarin het regime in Athene werd veroordeeld. In West- B e r 1 n waren meer dan duizend demonstranten büeen in een bijeen komst. die georganiseerd was door de „buitenparlementaire oppositie". Een „straattheater" beelde scènes uit van de staatsgreep. In een daar van werd de linkse politicus Papan- dreoe jr, die in vrijwillige balling schap leeft, ervan beschuldigd de Griekse koning na de oorlog naar zün land te hebben laten terugkeren en Amerikaanse dollars te hebben aangenomen. Papandreoe zelf sprak tüdens betogingen in Frankfort en Hannover. Veel gastarbeiders na men aan de betogingen deel. Er wa ren geen incidenten van betekenis. In de nacht van zaterdag op zondag gooiden veertig tot vüftig jongelui in Wenen de ruiten in van de Griek se ambassade. In Rome namen dui zenden deel aan demonstraties tegen het regime in Athene. Een kerk dienst in de Grieks-orthodoxe kerk, cie werd bügewoond door Koning Constantijn en Koningin Annemarie werd verstoord door het gooien van stenen, door de ruiten en pogingen I gebouw het kerkgebouw in brand te steken. Hetzelfde gebeurde met de Griekse ambassade in Rome. De po litie greep hardhandig in: tal van rustverstoorders moesten zich in ziekenhuizen laten behandelen. Na de pauze kwamen DVS-leden in een andere gedaante en zonder in strumenten op de planken: een uit leden gevormde toneelgroep speelde op vlotte wüze het blijspel van Jim Keulemans „Wegens vakantie afwe zig". En ook daarmee was de avond nog niet vol, want tot slot was er nog ge legenheid tot dansen. MOSKOU (AP) De Sojet Unie heeft gisteren een communicatiesatel liet gelanceerd die het mogelijk moet maken t.v.-programma's en telefoni sche en telegrafische boodschappen over te brengen naar ver afgelegen streken in Siberië en Russisch cen traal Azië. Volgens de officiële bekendmaking functioneert de apparatuur aan boord van de satelliet uitstekend. De lancering was de achtste in de Molniya-serie. De hoogte van de baan. die een hoek van 65 graden be schrijft met de evenaar varieert van 39.700 km tot 460 km van de aarde. De omloopty'd van de Molniya-8 is 11 uur en 53 minuten. Viertallen- eompetiite bridgeclub LEIDERDORP De uitslag van de eerste ronde van de viertallen competitie van de Leiderdorpse Brid geclub luist als volgt: groep rood: mej. Latourheer Kiel Jr., heren Noorman—Speckmann 1, dames SchutteZwarts, heren Lenaers Schutte 2; heren KarstensKarstens, heren KarstensLoof 3; heren Ger- lichtVan Leeuwen, heren Tüssen— De Winter 4; dames WesselsZwa nenburg, heren Weesels-Zwanenburg 5; echtpaar Danz, heren DanzDe Vries 6; echtpaar Verduin. heren Van Berge HenegouwenDuiker 7; dames Van Berge HenegouwenVan der Upwich, echtpaar Thesing 8: me vrouw Bosse en partner, heren Beek Bosse 9; heren JansPouw, heren De KoningVan Zonneveld 10. Groep zwart: echtpaar Groesbeek, echtpaar Van der Pool 1; echtpaar Zandbergen, heren Hoogervorst Van der Vliet 2; echtpaar Van Kla veren, echtpaar Rompes 3dames JansVan Zonneveld, echtpaar Kiel 4; dames De Graaf fOnrust, echt paar Vos 5; dames Van der Byi Lenaers, echtpaar Stokhuyzen 6; mevrouw Van den Brinkheer Van der Maat, mevrouw Van Schendel heer Hanson 7; dames Van Gelder De Jong, heren BlomSchippers 8; echtpaar Vrinten, mevrouw en heer Van der Kommer 9; heren Van der Bül—Van der Koog, heren Veldhuy- zen—Van Vliet 10. Motorbootje uitgebrand WARMOND Op de Leede is gis termiddag een motorbootje door brand verwoest. De drie inzittenden konden bytüds het bootje verlaten en liepen geen letsel van betekenis op. De brand ontstond nadat zich aan boord een ontploffing had voorge daan, waarbij benzine vrij kwam. Spoedig daarna stond het bootje in lichter laaie. Nadat de inzittenden de motorboot hadden verlaten, werd het scheepje naar het midden van de Leede geduwd, waat de inmiddels ge arriveerde brandweer van Warmond snel de brand bluste. Warmond Ook de Betuioe staat in volle bloei. Het warme weer van de laatste dagen heeft er in bijzon dere mate toe bijgedragen, dat duizenden het afgelopen xoeek- einde hebben kunnen genieten van de bloesempracht. Rijdende over de Waaldijk kon men derge lijke schilderachtige tafreeltjes waarnemen. Goutltoeslag niet 30% verlaagd DEN HAAG (ANP) De goud commissie van de Federatie Goud en Zilver heeft vorige week in Den Haag vergaderd en besloten de toe slag op de prijs van gouden ringen en sieraden met 30 te verlagen. De goudcommissie is ontstaan nadat me dio maart voor de internationale goudhandel een vrije markt werd geschapen en de prys van het goud omhoog ging als gevolg van allerlei speculatieve transacties. Direct na het besluit tot verlaging van de prüs zün alle 2300 Nederland se juwelierszaken door de Federa tie Goud e>n Zilver over de toeslag verlaging schriftelük geïnformeerd. De vaststelling van de gemiddelde goudkoers. die gebaseerd is op het ondervangen van schommelingen tussen f 4450 en f 4650 per kilogram fün goud, betekent dat de groothan del en de industrie zich voor de duur van een maand moeten „indekken". Hieronder wordt verstaan dat men zich moet verzekeren van hoeveelhe den goud in verband met de vrijwil lig op zich genomen verplichting tot levering en die gebaseerd ls op een afgesproken prüs. Dit betekent dat zowel industrie als groothandel een belangrijk grotere investering moeten doen, dan tot nu toe gebrüikelük was. Deze extra investering is by het verlagen van de toeslag op de goud prijs niet verdisconteerd. Creatief F eestprogramma van liet gouden „St. Matthias" WARMOND Voor de viering van het gouden jubileum van de muziek vereniging „St.-Matthias" heeft het hoofdbestuur een uitvoerig feestpro gramma vastgesteld. Op zaterdag 27 april 's middags van 3 tot 4.15 uur bestaat er in 't Trefpunt gelegenheid om het bestuur met dit jubileum te feliciteren. Vanaf 4.15 tot 6 uur zal een reünie van oud-leden zün (die tevens kan worden bygewoond door de huidige leden», die een jubileumsgeschenk aanbieden. Om 8 uur is er een by- eenkomst van bestuur, leden, oud-le den en genodigden. Muzikale mede werking wordt verleend door het duo Luiten-Hogervorst. Namens de inwo ners wordt deze avond een envelop met inhoud aan het bestuur aange boden. In 't Trefpunt zal deze dag een tentoonstelling worden ingericht van foto's en programma's over de afgelopen 50 jaar. Op de zaterdagen 11 en 18 mei geeft de afdeling toneel jubileumvoorstellingen van het bly- spel „De vrouwen krijgen hun zin" geschreven door Serafin en Jacquin Alvarez Quintero, vertaald door Al fred Pleiter onder regie van Detlev Pols met assistentie van Jan Duün- hoven. Zaterdag 25 mei is er een ju bileumconcert door de harmonie in de muziektent aan de Baan gevolgd door een taptoe door de verenigingen „Crescendo", uit Hillegom der um- en showband „Adest Musica" uit Sas- senheim, de Warmondse Fanfare en de St.-Jans-fanfare uit Zoeterwoude. Ook de drumband van St.-Matthias zal zich deze avond presenteren. WARMOND Onder grote be langstelling heeft burgemeester drs. F. K. Langemeyer vrijdagavond in ,De Burcht" de tentoonstelling „War mond CreatieF' geopend. De burge meester deed dit door het in vrij heid stellen van vijf duiven. Tege,ij- kertüd ging een verlicht wiel draai- De genodigden, onder wie ook de overige leden van het college van B. en W„ maakte vervolgens een rondgang door de expositieruimten. Te zien waren er onder andere de^- monstraties van schilderen, tekenen, pottenbakken, emailleren en bloem schikken. Tevens was er een show van zelfgemaakte tienerkleding. Ook op fotografie en filmgebied was een en ander te zien. Zaterdagmiddag waren er festi viteiten voor de jeugd. Op het plein voor De Burcht kon de jeugd genie ten van dans, zang, spel en gitaar muziek. Verder was er een optreden van Toto en Oscar van het jeugd- circus „Atleta", alsmede een poppen kastvoorstelling. De expositie werd gisteravond gesloten. Wedvlucht vau PV „Warmond" WARMOND De postduivenvere niging „Warmond" hield zondag haar eerste wedvlucht van dit seizoen en wel vanaf Roosendaal. Afstand 74 km In concours waren 242 duiven. De vogels werden om 8 uur gelost met kalme zuid-ostenwind. Aankomst eer ste prüsduif om 8.50-03, laatste om 8.59-00 uur. De uitslag luidt: Dr. J. Venker 1-5, A. v. Noort jr 2, E. Mol 3-4, A. J. v. Ruitenburg 6, J. de Dunne 7, J. Diemei 8. C. v. d. Zwart 9, C. Kortekaas 10. B. en W. nodigen jeugd uit op begrotings- vergadering WARMOND Teneinde de Jonge I stemgerechtigden een goed inzicht te geven van de werking van het ge- I meentelük bestel nodigen burgemees- ter en wethouders de inwoners die in de jaren 1946 en 1947 zyn gebo ren uit tot by woning van de morgen avond te houden vergadering waarin de begroting voor 1968 zal worden vastgesteld. Washington heeft plan voor vrede Midden-Oosten BEIROET (AFP) De Ameri kaanse regering zou een nieuw plan hebben voorgesteld ter regeling van de Palestijnse kwestie. Naar het Li banese blad „Al Moharrer" zaterdag meldde bestaat het plan uit de vol gende punten: 1. vestiging van een blüvende vre de door onderhandelingen tussen Is raël en de Arabische landen; 2. herziening van de grenzen tussen Israël en zijn Arabische buren; 3. na totstandkoming van de nieu we grenzen terugtrekking van de Is raëlische strijdkrachten uit de bezet te gebieden; 4. internationalisatie van Jeruza lem, Israël en Jordanië mogen van het internationale toezicht op deze stad geen deel uitmaken. „Al Moharrer" tekent hierbü aan, dat het voorstel volledig voorby gaat aan het probleem van de Palesrijn- se vluchtelingen. Een Israëlische Arabier heeft het leven verloren en twee anderen zün gewond toen hun auto in de buurt van de berg Tabor op een landmün liep, die door de verzetsbeweging „Al Fatah" op 20 kilometer van de grens met Jordanië was gelegd. Zon dagochtend en zondagavond kwam het in het dal van Beisan, ten zui den van het meer van Galilea, tot een vuurgevecht tussen Jordaanse en Israëlische militairen. Volgens een Israëlische militaire woordvoerder begonnen de Jordaniërs met mitrail leurs op een Israëlische patrouille te schieten. HGC minnaar van LMHC-toernooi OEGSTGEEST Tien hockey teams waren dirt weekeinde te gast bij het jubilerende LMHC voor het spelen van een mixed-toernooi. Ge moedelijk kuierend in de zon hebben de hockeyers er een gezellig week endje van gemaakt. Twee teams wa ren naar de Krogit gekomen met de duidelyk bedoeling de fraaie naarsbeker naar de prijzenkast te voeren. Dat waren HGC en Victoria, die beide een keer gelükspeelden en verder alleen maar overwinningen boekten. De finale tussen die twee gaf een boeiende strijd te zien, waarin hard voor de overwinning werd gevochten. Aanvankelyk scheen het alsof Victoria in de LMHC-ge schiedenisboeken zou worden opgete kend als winnaar van het tiende lue- trumtoernooi. Later bleek dat HGC zich in de beginfase gewoon een beet je kalm had gehouden. In de tweede helft liet laatstgenoemde ploeg zien hoe harmonieus zü mixed kon spe len. Een doelpunt, gescoord met hard schot van de cirkel, verwees Victoria naar de tweede plaats. Van de LMHC-teams reikte Leiden B het verst. Hat drong door tot de halve finales en werd daarin geklopt door de Delftse Stud. (1-0). De blauwe- scheenbeker is dit jaar te bezichti gen in Oegstgeest, dankzü Leiden A. Zaterdag viel het erg mee met de blauwe schenen (0-0 tegen Gro ningen), zodat zondag werd doelge- schoten. Toen vielen er harde klap pen. Groningen verloor het met twee goals. Verdere uitslagen; Victoria-DSHO 0-0; Victoria—Groningen 3-0; Victo- riaTogo 2-0: Victoria—Breda 4-0; Groningen 0-0; DSHCTogo 1-0; DSHC—Breda 1-0; DSCH—Leiden A 01; GroningenTogo 2-1; Gronin gen—Breda 2-0; Groningen—Leiden A G-0; Togo—Breda 2-1; Togo—Lei den O 0-0; Breda—LMHC A 0-0. Poule 2: Pinoké—Watergeuzen 1-1; Pinoké—Leiden B 1-3; Pinoké—Lei den C 1-1; HGC—Watergeuzen 0-0; HCG—Leiden B 4-0; HCG—Leiden C 3-0; Watergeuzen—Leiden B 0-0) WatergeuzenLeiden C 1-0. (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT (GPD) Nieuw Links vindt, dat de PvdA duidelyk stelling had moeten nemen ten aanzien van de gebeurtenissen Duitsland om de moordaanslag op de studentenlei der Rudi Dutschke. Op een bijeenkomst van de radica le vleugels van de PvdA in Utrecht 4s daarom dit weekeinde besloten het partybestuur alsnog te vragen een standpunt te bepalen. Nieuw Links gaat het partybestuur per brief zijn verontrusting kenbaar ma ken, die „des te ernstiger is door de houding van de SPD", de Duitse so cialistische partij. Het partybestuur wordt gevraagd zyn standpunt over te brengen aan de SPD en de hele kwestie-Dutsch- ke aanhangig te maken by de socia listische Internationale. Ook stuurt Nieuw Links een brief aan de linkse Duitse studentenorga nisatie SDS. waarvan Dutschke de leider is. Daarin worden gevoelens van verbondenheid overgebracht. In deze brief zegt Nieuw Links verder verbysterd te zijn over de onver draagzame reacties van het Duitse volk op het streven van de SDS. Tenslotte verklaart de groep het eens te zijn met pogingen van de Partij van de Arbeid. Voorzitter SDS om de monopoliepositie van het krantenconcern van Axel Springer te breken. Van verschillende kanten werd kri tiek geoefend op het bestuur van de Han Lammers, die zei niet de illusie te hebben dat de brief van Nieuw Links het bestuur snel tot actie zal brengen, verklaarde dat het partybe stuur onmiddellük na de aanslag van zich had moeten laten horen. Ande ren waren dat met hem eens. Ook was er kritiek op het kamerlid Dan- kert, de secretaris-buitenland van de party, die voor de radio heeft gezegd, dat de persconcentraties in Duitsland en in Nederland niet vergelijkbaar zün. De samenwerkende bladen in Nederland hebben volgens hem eigen directies, terwyl het Springer-con cern door één man wordt geleid. Een aantal Nieuw Links-ers is het daar niet mee eens. Volgens hen is er een duidelijke parallel doordat de bericht geving in Nederland even eenzijdig zou zün als in de Springer-pers. Tenslotte werd besloten nog voor de zomer een demonstratieve bijeen komst te houden in Rotterdam. Frac tieleider Den Uyl zal daar verslag komen doen van zün ervaringen op de wereldhandelsconferentie in New Delhi, terwül senator Cammelbeeck er een rede zal houden over zyn reis naar Cuba.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6