Padvindsters afscheid van namen Trok' Pastoor Bergers nam afscheid van Leiden Jaarfeest in Leiden Leidse Hout ULO houdt sportweek A-B-C Voorwaarts zien H. J. de Koster ere-lid LMHC Mevrouw N. A. den Haan-Groen als presidente van het N.P.G. opgevolgd door mej. nir. dr. L 11. Wildeboer LEIDEN „U helpt de jeugd idealen te vormen en daar naar te leven. Daarvoor is ook het gemeentebestuur van Leiden u zeer erkentelijk". Met deze lovende woorden dankte de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, de scheidende presidente van het Nederlandse Padvindsters Gilde, mevrouw N. A. den HaanGroen, voor het vele werk, dat zij sinds 1956 in deze functie voor het N.P.G. heeft ge daan. Het middaggedeelte van de jaarver «adering van het NP.G., die zater dag in de met bloemen versierde Stadsgehoorzaal werd gehouden stond in het teken van het afscheid van mevrouw Den Haan, voor de pad vindsters: „Trok". Onder de aanwezi gen bevonden zich behalve de burge meester en diens echtgenote ook de wethouder van onderwijs en sportza ken, de heer S. Sannes, de de heer Engels meisje gewond bij verkeersongeval NOORDWIJK Op de Gooweg bij „De Nachtegaal" in Noordwijk werd de 14-jarige Susan D. Sweet, toen zij plotseling de verkeersweg opliep, gegrepen door een personen auto, bestuurd door een 42-jarige verpleegster uit Leiden- Het meisje werd tegen het wegdek gesmakt en bleef liggen. Aanvankelijk liet haar toestand zich ernstig aanzien. Zij werd overgebracht naar het St. Eli sabeth-ziekenhuis hi Leiden, doch caar bleek dat het letsel meeviel. Zij zal echter ter observatie enige tijd iu het zieknhuis moeten blijven. Susan Sweet is afkomstig uit Stet- ton (Surrey) in Engeland en hield met een groep vakantie in „Dijk en Burg". Zij was met een groep dames aan het wandelen toen het ongeval gebeurde. Tour de Frats eu Tour der V.JN. gaan door sters in het stadhuis. Hij verklaarde zich een beetje schuldig te voelen aan het afscheid van de N.P.G.-presiden- te, omdat zij haar functie tenslotte neerlegt om zich beter aan het wet houderschap te kunnen wijden. De nieuwe presidente is mej. mr. dr. I. H. Wildeboer, die tot voor enkele maan den nooit in de padvinderij actief is geweest. Onder de vele cadeaus, die mevrouw Den Haan ontving, was een bedrag van f2500 dat naar haar eigen wens zal worden besteed aan de verbete ring van de accomodatie op „Buiten LEIDEN De Leidse Hout Ulo organiseert een sportweek voor leerlingen, ouders en introducés, van 23 april tot en met 26 april. De sportweek volgt op de kunstweek en de aardrijks kunde- en geschiedenisweek, die al eerder werden gehouden. Het programma toont veel afwis seling. Op dinsdagavond gaat men van start met een lezing door de heer P. Leenheer, inspecteur voor de Licha melijke Oefening te Leiden, geïllus treerd met enkele kort filmpjes, o.a. over de Elfstedentocht van 1963. Op dezelfde avond wordt een tentoon stelling geopend van allerhande sportmateriaal, tekeningen over de sport en moderne literatuur op dit gebied. Woensdag 24 april is er een de monstratieavond Achtereenvolgens zal worden getoond: turnen, door leerlingen p van de Leidse Hout ulo: nogmaals turnen, door dames en he ren van DOS: tafeltennes, door de leden van Scvlla; schermen, door een politie-éciuipe: gewichthebben door ..Leidse Krachtsport": judo, door de bekende sportschool De Vries; bok sen, door DTS en moderne ritmische gymnastiek, door Nieuw Brunhilde. Donderdag worden klassewedstrijden gehouden in basketbaldoelen, volley bal, touwtjespringen, touwtrekken, tafeltennissen, sjoelen, dammen en schaken. Bovendien is er de moge lijkheid tot biljarten, les in judo en boksen. 's Avonds is er in de Stadsgehoor zaal een sportforum onder auspiciën van de schoolsportcommissie in sa menwerking met de Sportstichting. Deze bijeenkomst is bestemd voor de gehele Leidse jeugd van het voortge zet onderwijs en van de diverse sportverenigingen direct helpen Leny Peet werd Miss Morskwartier LEIDEN Leny Peet is gekozen tot Miss Morskwartier 1968. De nog maai- korte tijd geleden opgerichte tienerclub ,.De Zoldersoos" organi seerde zaterdagavond de Miss-ver- kiezingen in het jeugdhonk van de Hervormde Jeugd. ,De Zolder" aan de Morsweg. Veel meisjes toonden zioh in zelfgemaakte jurkjes. Leny Peet werd omhangen met het „Miss-lint" en ontving behalve veel bloemen een platenbon van ..Disco-bar-'68". Na de verkiezin gen werd gedanst op muziek van de de Leidse Hout j Rythm- en Blues-groep „Impres- Mevrouw Den Haan iverd door de padvindsters geivaardeerd als iemand die van verrassingen houdt". Zij heivees dat door als verrassing het Leids Politie Mu ziekgezelschap de Stadsgehoor zaal binnen te laten marcheren. (Foto LD/Holvast) Horssen. Zij dankte Trok voor haar stimulering van de saamhorigheid binnen het gilde en voor haar initia tief tot samenwerking met de andere padvindersverenigingen in Nederland. Mede dankzij mevrouw Den Haan is „Scouting Nederland" tot stand ge komen. in de toekomst het overkoepe lend orgaan van de N.P.V., de Katho lieke verkenners, de Nederlandse Gid sen en het N.P.G. Toch stond voor mevrouw Den Haan het spel voor de kinderen cen traal en er is in de jaren van haar presidentschap dan ook veel veran- werd voor de padvind'esitrs zelf. Me vrouw Ouborg besloot met de woor den „Onder jouw leiding is het het N.P.G. goed gegaan". Namens de Ne derlandse Gidsen sprak de presidente, mevrouw M. Brenninkmeyer, namens de N.P.V. waarnemend hoofdcommis saris. de heer Venstra en namens de katholieke verkenners de heer Rade makers. Mevrouw E. van den Bosch- de Jongh-. ere-presidente van het N.P.G. sloot de rij van spreeksters. Vergadering 's Ochtends was het huishoudelijk gedeelte van de vergadering gehou den. Mevrouw G. D. Bredius-Gockin- ga uit Aerdenhout werd gekozen tot vice-presidente in de plaats van me vrouw A. A. baronesse van Tuyll van SerooskerkenBeets uit Zoetermeer. De hoogste padvindsters-onderschei- ding, de zilvervis,werd uitgereikt aan mevrouw H. A. ToxopeusUfkes uit Den Haag, vice-presidente en aan mejuffrouw D. E. van Beusekom uit Hilversum, commissaresse buitenland Ontvangst Een van de vele cadeaus voor mevrouw Den Haan was een reus achtig Hane-eigevuld met be schreven eieren en een speelgoed kuiken. (Foto LD/Holvast) Van der Meij als vertegenwoordiger van het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk. Namens het hoofdbestuur van het N.P.C. sprak mevrouw N. Ouborg-' In april de maand met eer komt de volksziekte met ei astma, in het middelpunt va belangstelling door de jaarlijkse col lecte. Van 22 tot en met 27 april zal er weer een beroep op alle in woners worden gedaan om mei kleine en grote gaven een bijdrage te leveren tot de astmabestrijding. De strijd tegen ast-ma staat nog enigszins in het teken van de A. Een compleet ABC lang is de weg. die men nog zal moeten gaan vóór men zal kunnen zeggen: deze volks ziekte hebben we onder de knie. De volksgezondheid is een kost bare zaak. Dat de astmatische aan doeningen zeker 800.000 mensen in Nederland ernstig belemmert m 'hun maatschappelijke kansen en le vensgeluk, is een zeer ernstige zaak. Dit jaar hoopt het Nederlands Astma Fonds, dat de astmabestrij- ding in Nederland overkoepelt, bijna een miljoen te kunnen besteden aan een groot aantal 'ugente zaken, die het moment Z van het alfabet dich terbij kunnen brengen. Ik doe op deze plaats gaarne een beroep op u allen om met uw bij drage enkele stappen op deze weg der astma bestrijding mogelijk te maken. Mr. G. C. v. d. WILLIGEN. Burgemeester van Leiden. Collectanten, die een enkel uur willen afstaan om voor de astma- bestrijdimg te collecteren kunnen zich melden bij mej. J. B. Loeber, Mors weg 18. en de heer C. W. Oostveen. Rijn en Schiekade 121. J. v. Duyvenvoorde 25 jaar bij de L.D.M. LEIDEN—KATWIJK De heer J. van Duyvenvoorde. voorman bij de N V. Leidsche Duinwater Maatschap- pij, herdacht vrijdag het feit. dat hij 25 jaar geleden in dienst van deze maatschappij trad. De directeur van de L.D.M.ir. C. de Jong. memoreer de hoe de jubilaris in het midden van de oorlog in dienst was getreden en in de afgelopen jaren aan tal van uitbreidingswerken in Katwijk heeft medegewerkt. De heer De Jong dankte de jubila ris voor zijn werk dat door de direc tie altijd bijzonder is gewaardeerd. Van de adviezen van de heer Van Duyvenvoorde die getuigden van een uitnemende kijk op het werk. was menigmaal met voordeel gebruik ge maakt. De heer De Jong overhandigde als bewijs van erkentelijkheid hiervoor,. LEIDEN Drs. J. Bergers, die vijf jaar pastoor is geweest van de Leidse Oud-Katholieke Parochie, heeft gisterochtend in verband met zijn vertrek naar Rotterdam afscheid genomen van zijn parochie. Als overdenkingswoord voor dit afscheid had pastoor Bergers geko zen Genesis 12:1 „De Heer nu zei tot Abram: ga uit uw land en uit uw maagschap en uit uws vadershuis j naar het land, dat Ik u wijzen zal". Pastoor Bergers wees er o.m. op, dat j de mens in de bijbel de levende mens j Dit geschiedde in het geheel bezet- is, vol vaart, vol beweging, vol dyna- te Witte Kerkje aan de Cronestein- j miek Er is nooit een „terug", maar kade tijdens een plechtige Hoogmis. altijd een „vooruit". Die mens gaat j Van de zijde van het gemeentebe- I voortdurend over van de ene situatie stuur waren aanwezig de burgemees- in de andere. Dat is zijn bestaan. Dat 1 ter. mr. G. C. van der Willigen, en is zijn geschiedenis: door gaan. ver wethouder S. Menken. der gaan en daarom voortdurend j weggaan. Er is geen stilstand. Onbe klede namens copimissarissen van i kende krachten stuwen hem vooit. i het bedrijf een geschenk onder cou- Elke stap, aldus de scheidende pas- vert en betrok mevrouw Van Duy- to01'. die een mens doet als gelovend venvoorde in de hulde door haar een 1 1,1 God, is een stap in Gods perspec- i boeket bloemen aan te bieden. üef. een stap in de toekomst, die Na enkele afgevaardigden i Leidse afdelingen sprak de heer J. als voorzitter van namens alle collega's neerden dank bracht prettige samenwerking den vergezeld liet gaan tal geschenken. de i God is. de L.D.M. Moonen. die Vervolgens wees drs: Bergers op Jezus van Nazereth. durft Hij grenzen te nemen. Hij nam zelfs de laatste men selijke grens: in Hem wordt ons laatste afscheid, ons laatste weggaan op aarde betrekkelijk. Vanuit Pasen klemde Hij voor ons de toekomst. Na herinnerd te hebben aan zijn werk in Burgemeester mr. G. C. van der Willigen en diens echtgenote ne men afscheid van pastoor drs. J. Bergers. In het midden wethou der S. Menken. (Foto LD/Holvast) gers op, dat het uit elkaar gaan zeer veel lijkt. Maar wat is het in feite? Kerk-zijn, mens-zijn, gelovige-zijn is meer dan Leiden en straks Rotter dam. Het gaat zelfs niet om de kerk. om een organisatie, om een instituut. Het gaat om het komen van Gods Koninkrijk. Paulus heeft ons duide lijk gemaakt, dat wie de hand aan de ploeg slaat en achterom ziet, als mens niet geschikt is voor het Ko ninkrijk Gods. Laten wij dan allen aldus spreker, voorwaarts zien. De blik gericht naar de toekomst, naar God. Na de Hoogmis was er in de ge meentezaal gelegenheid om van pas toor Bergers en diens echtgenote af scheid te nemen. Behalve de burge meester en wethouder Menken de den dit de oud-burgemeester, jhr. j mr. F. H. van Kinschot, vertegen woordigers van de Oecumenische Raad Leiden, van vele kerken en uiteraard talrijke parochianen. De heer J. W. de Wekker vertolkte de dank van het kerkbestuur voor het vele werk. dat pastoor Bergers in Leiden heeft verricht. Namens de parochie werd een boek en een tin nen koffiekan aangeboden. Wederke rig bood pastoor Bergers de parochie twee tinnen ampullen aan. TOP-toneel met Hoog bezoek ARNHEM (GPD) De toekomst van twee populaire j eugd-wiel er eve nementende Tour de Frats en de Tour dei- V.N., die gevaar liep. door dat ome Joop Legerstee uit Arnhem zich heeft teruggetrokken, is verze kerd, doordat de Nederlandse Jeugd- herbergcenfcrale en een aantal be drijven financiële en organisatorische steun verlenen De Nederlandse Jeugdherbergcentrale stel't in het vervolg jeugdherbergen en tenten kampen voor de deelnemers van de tours ter beschikking, terwijl een aantal bedrijven heeft toegezegd het wielergebeuren financieel te steunen. „Ik heb", zo zegt ome Joop Le gerstee, „zeer vee! reacties gehad, toen bekend werd dat de tours op hun einde liepen. Zelfs burgemees ters schreven me dat ze het ont zettend jammer vonden". Chris Lindenhof uit Leiden, die de Tour de Frats aJ drie keer orga niseerde, neemt nu ook de organi satie van de Tour der V.N., die voor taan Ome Joops Tour zal heten, op zioh. De rol van Joop Legerstee blijft beperkt tot een adviserende. i De staatssecretaris van Buiten landse Zakende heer H. J. de Koster (links) is zaterdagavond tijdens een reünistenbijeenkomst in rest. v. d. Heijden benoemd tot ere-lid van de Leidse Mixednog dienstdoende clubhuis ge- Hockey Club. Onder leiding van bouiod. Op de foto overhandigt de de heer De Kosterdie van 1935 huidige praeses, mr. L. Hamming, tot 1939 praeses was van de de heer De Koster het tegeltje LMHC, werd het veldencomplex als materieel blijk van het ere- ,J)e Krogt" betrokken en het nu lidmaatschap. I LEIDEN Traditiegetrrouw heeft I de toneelafdeling van de Leidse amusementsvereniging „Tot Ons Plezier" niec te verwarren met de toneelclub „TOP" het wintersei- zoen afgesloten met een toneeluit- voering. In het St- Antoniusclubhuis j gaven de TOP-tonelisten zaterdag avond namelijk een opvoering van de Amerikaanse klucht „Hoog be- I zoek", geschreven door een onbeken- I de auteur en voor het Nederlands I amateurtoneel bewerkt door Gré van Cameren. I Met „Hoog bezoek" heeft TOP-re- gisseur Nard Boer een goede keus I gedaan wat pretentieloos amusement betreft. Drie bedrijven lang ver maakte het gezelschap de toeschou wers met tal van kostelijke verwik kelingen en persoonsverwisselingen. Zij ontstaan, omdat de rijk gewor den worstfabrikant Arthur Stone het I beu wordt dat zijn dochter Dorris steeds weer auteurs voor een week einde uitnodigt en deze heren zich J dan op zijn kosten vol op te goed te doen aan spijs en drank. Als Dorris wederom het weekeinde-bezoek van de auteur Robert Deen voorbereid, besluit Stone haar een lesje te geven en van de dweepziekte te genezen. Samen met zijn jongste dochter Di nah „promoveert" hij de toevallig aan de deur komende zwerver Joe Brown tot de auteur Robert Deen, waarna de verwikkelen elkaar in snel tempo gaan opvolgen, temeer als dc echte Deen zich aankondigt en Stone uiteraard alles in het werk stelt om deze „weg te werken". Het spel gebracht in een tame lijk vlot tempo werd geschraagd door John Meijer, Ellie Maaskant en Pia Maaskant, die een uitstekende gestalte gaven aan de gekwelde en op wraak beluste Stone, de literaire Dorris en de mede-complotterende Dinah. Zij werden goed bijgestaan als Stones echtgenote Mabel en door Trude Stafleu en Hennie Meijer zwerver-auteur Joe Brown. Beppie Meijer verdient extra ver melding voor de wijze, waarop zij de rol van mevrouw Grape, de rijke en dweepzieke weduwe vertolkte. Zowel Freek Mulder als regisseur Nard Boer hadden met hun weliswaar kleine doch belangrijke rollen van resp. James de butler en de niet erg snuggere politieagent weinig moeite, hetgeen van deze twee „oudgedien den" kon worden verwacht. Minder goed voldeed Cor Ruiten- 'beek in de rol van de „echte" Ro bert Deen (in werkelijkheid een ont snapte juwelendlefdie met wat meer „spontaniteit" aan deze figuur een meer aanvaardbare gestalte had kunnen geven. Annie Waasdorp moet nog de no dige routine en rolvastheid opdoen om de rol van de vlotte en doortas tende jourlaliste Jane Pos met vol doende verve aan te kunnen Al met al beantwoordde de avond weer goed aan zijn doel: een pret tig en gezellig samenzijn van de grote TOP-familie. die na afloop van de voorstelling nog enige uren extra genoot van een geanimeerd bal. met muziek van Hennie Langevelds quin tet. Ij, MAANDAG 22 APRIL 1968LEIDSCH DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3