Landen in Azië varen wel bij oorlog Vietnam SLEUTELTJES Fusie op terrein van christelijk onderwijs Gisteren pauze in de Westduitse onlusten ZevenNAVO-ministers morgen in Den Haag Stichting dr. King in Amsterdam opgericht le VERKOOPSTER JPACrANA LE1DSCU DAGBLAD V» viiltuD.iU xi Ai xtiL IS)6y Oplossing van conflict zou wezenlijke gevolgen hebben NEW YORK/CANBERRA (Reuter, AP) De Economische Commissie voor Azië en het Verre Oosten (ECAFE) van de Verenigde Naties heeft een rapport gepubliceerd waarin staat dat de beëindiging van de oorlog in Vietnam wezenlijke pro blemen met zich mee zou brengen voor de economie van For mosa, Zuid-Korea, Singapore en Thailand. De uitvoer van deze landen is ten gevolge van de oorlog in Vietnam aanzienlijk toe genomen. Het rapport wordt besproken op de gisteren in Canberra begonnen 24ste zitting van de ECAFE. De ECAFE omvat vrijwel alle landen in Zuid oost-Azië en het Verre Oosten plus Nederland, Frankrijk, Engeland, de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten. De conferentie wordt door 360 afge vaardigden uit 29 landen bijgewoond. Stimulans Volgens het rapport van de ECAFE heeft de oorlog in Vietnam de be langrijkste stimulans gevormd voor een versterkte economische groei in Formosa, Singapore, Zuid-Korea en Thailand. De uitvoer van deze lan den naar Zuid-Vietnam, in hoofd zaak bestaande uit industrieproduk- ten is in de afgelopen twee drie jaar krachtig toegenomen. Een ein de van deze oorlog zou voor deze landen het ontstaan van betalings- balansmoeilijkheden kunnen bete kenen. Verder zou het economische evenwicht van Formosa, Zuid-Korea en Singapore in gevaar kunnen ko men door een vermindering van de vraag naar de produkten van enige van de nieuwe industrieën in deze landen, die zich onder de invloed van de oorlog het best hebben ontwikkeld. Deze industrieën moeten zich voor bereiden op een vermindering van de vraag en op het zoeken van nieuwe exportmarkten. Stij g'"g Het bruto nationaal produkt van de landen van de ECAFE is het af gelopen jaar tweemaal zo veel ge stegen als het jaar daarvoor. De be langrijkste oorzaak voor deze stijging noemt het rapport van de ECAFE het herstel van de landbouw van en kele grote landen. De ECAFE is wat betreft de vooruitzichten van de eco nomische groei van het gebied nog al pessimistisch. Volgens het rapport bestaat er twijfel over de vooruit zichten van verdere economische groei. In een brief die op de openingsver gadering van de ECAFE is voorge lezen noemt secretaris- generaal Marktberichten RIJNSBURG, 16 apr. Bloemen veiling Flora: Tulpen: Aladdin 175- 195, Apeldoorn 125-165, Bellona 125-180, Bonanza 100-160, Carlton 90-130, Cop land 120-160 v. d. Eerde 120-155, Gudo Snlck 125-150. Kansas 180-210. Lustige Witwe 125-160, Pink Attraction 150- 185 Sweet Harmony 250-275, Hyacin ten' 80-120, Freesia's: Marina 250-275, Golden Yellow 85-120, Diana 250-275, White Swan 100-135 per bos. Narcis sen: Golden Harvest 150-310. Unser- passible 300-410, Carlton 200-350, Ane monen 350-650 per 100. Rozen: Carl ton 200-250. Anemonen 350-650 per 100 Rozen: Garnet 12-18. Baccara 25- 70. Carol 14-19, Irissen 10-27, Anthu- rlüm 200-350, Gerbera 15-36, Am An jers: Witte Sim 25-35, Rode Sim 20- 36, Rose Sim 24-34. G. J. Sim 25-37, Arthur Sim 20-31 Dusty Sim 25-42. Crowlv Sim 24-34, Esperance 24-37. Selecta Sim 25-35. Keef er 20-36 per stuk. Orchideeën 45-125 per kelk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 16 apr Groenteveiling: waspeen iper kist): Al 11.00-13.60; A2 2,60-7.90; B-ex tra 18.00-18.20; BI 16,10-18.00; Cl 5.60 -6,10: C2 4.90-5,40; prei 35-36; toma ten (per bakje a 6 kg)Al 11,70-13.20; A2 10,40-11,30: Cl 9.60; witlof I 122; radijs (per bos) 17-26; selderie (per bos) 13. Aanvoer waspeen 184.000 kg. waarvan 110.000 kg voor export werd verkocht. TER AAR, 16 apr. Groentevei ling: Postelein 90-96, andijvie 1,02-1,05, spinazie I 50-63, spinazie II 45- 46, snijbonen 3,70-3,80, witlof A I 1,12, witlof A II 1,15, witlof afwij kend 58-83, prei A II 17-27, prei B 8. komkommers stek 45, alles per kg. sla I 23-26, sla C 15-18 per stuk, ra dijs 15-20 per bos. AALSMEER, 16 apr. Bloemen veiling: William Sim 26-31, Rose Sim 24-32 White Sim 28-33, G. J. Sim 27- 34 Dustv Sim 20-25. Arthur Sim 28- 34' Shocking Sim 25-32, Keef er Sim 30-38 Gemengd 20-27, Orchid Beauty 30-46, Elegance 27-34, Rozen: Parel v. Aalsmeer 16-20. Baccara 55-70, Carla 80-105, Geh Duisberg 25-33. Furore 45 -62. Jr. Miss 29-37, Dr. Verhage 40- 48. Pink Sensation 26-34, Super Star 50-69. Nordia 30-40. Corall Princess 34- 31 Carol 16-24. Red Garnette 16-25. Golden Garnette 16-23, Spanish Sun 20-28. Marimba 17-23, Zorina 28-39. Nymph 45-65, alles per stuk. Diverse bloemen: Amaryllis 40-46, Chrys. jaar- rond 300-400, Freesia g. w. 145-330, Gerbera 45-63, Iris 170-240, Iris. Prof. BI 300-460, Lathyrus 100-130. Lelies kelk 40-67, Lelies tak 150-215, Ane moon 55-80, Ixia 200-255. Asp. PlU- mosus 130-190, Tulpen 140-220, Nar cissen 30-80, Stepman 4 kop 190-140, Stepman 2 kop 60-85, Mar. Legraye 4 kop 50-76. Mar. Legraye 2 kop 40-58. Lavaliënsis 100-115, Ludwig Spath 100 -115. Prunus triloba 50-70. Sneeuwbal len 60-85. Thant van de Verenigde Naties het werk van de ECAFE een baken van hoop temidden van de politieke en economische vraagstukken van Azië. Naast de mogelijke gevolgen van de beëindiging van de oorlog in Viet nam voor de economie van de ECAFE-landen zal worden gesproken over de ontwikkeling van het gebied gevormd door de Mekong-delta, de verbindingen over land tussen Azië en Europa en de geboortebeperking. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Nieuwpoort (toez.) G. J. Rebel te Waspik. Aangenomen naar 's-Graven- hage (vac. dr. W. Aalders) W. R van der Zee, jeugdpred. te Rotter dam naar Hoogezand-Sappemeer (vac. G. G. S. van Hoogstraten) (toez.) J. B. Duk te Domburg. Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Gennep W. H. Wal vaart a.s. em. pred. te Sassenheim. GEREF. KERKEN Beroepen te Utrecht-West (als do cent aan de Theol. Hogeschool te Makassar) drs. H. van der Laan, laatste pred. te Vleuten-De Meern (Verb, bericht) te Nijverdal (vac, O. Bouwman) J. F. van der Wal te Zwolle te Nijverdal (vac. D. H Borgers) A. G. Kornet te Vlissingen te Nieuwendam (2e pred. pl.) C. van Zuylen te Hoogeveen. Aangenomen naar Emmen-Angels- lo (vac. G. O. N. Veenhuizen) G. Assies te IJmuiden, die bedankte voor Aalten (vac. L. J. Goede), voor Bedum (vac. K. Reenders) en voor Nijkerk (vac. J. Koppe). Bedankt voor Rotterdam-Pernis (vac. H. C. Voorneveld) T. B. van Houten te Aalsmeer. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te IJmuiden J. RUneveld te Capelle aan de IJssel te As sen (2e zend. pred. in Brazilië) J. T. Oldenhuis te Ommen. UTRECHT (ANP) De algemene vergadering van de Unie „Een school met den bijbel" heeft gisteren in Utrecht het be stuur gemachtigd, voorbereidingen te treffen voor een nauwere samenwerking met andere organisaties op het gebied van het christelijk onderwijs en voor een statutenwijziging die het mogelijk moet maken, de opbrengsten van de plaatselijke unie collectes vooral te bestemmen voor het buitenland. De drie grote besturenbonden op het gebied van het christelijk onder wijs. de Vereniging voor christelijk nationaal schoolonderwijs. Christelijk Volkonderwijs en het Gereformeerd Schoolverband zullen binnenkort een fusie aangaan. In een vergevorderd stadium van voorbereiding is ook het plan, alle besturenorganisaties op het gebied van het christelijk lager en voortgezet onderwijs, het beroepson- De Spaanse visvangst bedroeg in 1967 ongeveer 1,4 miljoen ton met een opbrengst van meer dan 15 mil jard peseta's aan de opslag. De Spaanse vissersvloot omvat thans 13.000 schepen. De laatste jaren zijn veel nieuwe grote treilers aan de vloot toegevoegd, die hun visserij in de Zuidafrikaanse wateren uitoefe nen en daar ook contacten hebben met Zuidafrikaanse visverwerkende fabrieken. Prof. Diepenhorst over toekomst onderwijs Niet alleen diploma's UTRECHT (ANP) „Het gebrek aan democratisering van het onderwijs wordt mis schien mede veroorzaakt door de weerzin van ouders, hun kinderen een veel hogere vorm van onderwijs te laten volgen dan zijzelf hebben genoten". Dit zei de oud-minister van Onder wijs en Wetenschappen, prof. dr. I. A. Diepenhorst, gisteren in Utrecht op de jaarvergadering van de School raad voor de scholen met den bijbel. Hij noemde het beïnvloeden van de ouders belangrijk, maar niet onge vaarlijk gezien de steeds toenemen de diplomaverheerlijking. Als men de ouders alleen het nut van diploma's voorhoudt, werkt men volgens hem de „diploma-maatschap pij", die een afschuw heeft van au- todidakten, in de hand. Bij een kie zen van een opleiding moeten ook andere overwegingen gelden. Men kijkt bij het bepalen van de latere loopbaan nu al te eenzijdig naar de latere verdiensten in plaats van naar de idealen die moeten worden ge diend, aldus prof. Diepenhorst. De hoogleraar ziet de eenheid van het onderwijs als een van de groot ste opgaven van deze tijd. Bezin ning op het hoofddoel van het on derwijs, dienstbaar maken voor het leven acht hij meer dan ooit nood zakelijk. Even belangrijk vindt hij het vormen in „eigensoortige zin". In dit verband merkte hij op, dat het in verband met „geoorloofde zelfhandhaving" noodzakelijk is er op toe te zien, dat het protestants christelijk onderwijs niet achterblijft als elders levensbeschouwelijke 'randdiensten' (psychologische diens ten, school-maatschappelijk werk én dergelijke) tot stand komen. Ei moet natuurlijk een technisch-zake- lifke samenwerking zijn, zo zei hij, maar men mag niet te lichtvaardig op de eenheid aandringen. Familieberichten (ontleend aan andere bladen) Geboren: Christina Maria, d. v. Kruyt 's Jacob, Rotterdam; Barba ra Hendrine Valeria, d. v. Hooge veen Reinders. Ouderkerk a/d Am- stel; Laurentia Melissa, d. v. De Jongh van Marken, Johannesburg. Getrouwd: E. B. S. Postma en H. Nelemans, Leiden/Utrecht. Overleden: P. Tiggers, m. 76 jaar, Amsterdam; P. Weys, m. 85 jaar, Diepenheim; M. C. de Ruyter de Wildt, v. 75 jaar, 's Gravenhage; G. R. van de Pol. m. 80 jaar. 's Graven hage; A. C. W. van de Watering, v. 78 jaar, Huis ter Heide; L. A. M. Ot- tenhoff, m. 89 jaar, 's Gravenhage. derwijs en het bijzonder onderwijs, samen te brengen in het „Convent voor het christelijk onderwijs". In dit geheel is de Unie een zelfstandige plaats aangeboden. De voorzitter van de Unie. dr. B. Rietveld, zei, dat de Unie zich moet aanpassen bij de veranderde om standigheden. Toen de Unie 89 jaar geleden werd opgericht moesten de meeste christelijke sdholen in Neder land nog gesticht worden, was de volksgroep achter de christelijke scholen arm en was er nog geen spra ke van financiële gelijkstelling. Ten aanzien van de financiën merkte dr. Rietveld op, dat de lokale comité's tot nu toe het recht hebben, zelf te beslissen over de besteding van de opbrengst van de unie-collec te. Een aantal comité's stort een be paald bedrag in de centrale uniekas en gebruikt de rest van de opbrengst voor bepaalde extra voorzieningen in de eigen scholen, andere comité's zijn niet langer actief, omdat zij me nen dat zij geen extra gelden meer nodig hebben. De Unie acht reorganisatie nodig om het accent van de besteding der collecte-opbrengsten te leggen op de steun aan 't christelijk onderwijs in het buitenland om op die manier van de als eenmalig bedoelde actie „School-slag" een jaarlijks terugke rende actie te maken. Men denkt er aan, de gehele opbrengst van de plaatselijke collectes te laten storten in een centrale kas, waarna een raad van advies zou moeten beoordelen, welk deel daarvan toch nog ten goe de zou moeten komen aan binnen landse noodlijdende scholen die de collecte beslist niet kunnen missen- Amerikaan kocht London Bridge LONDEN (Reuter) Lon don Bridge, de befaamde brug over de Theems (die moet worden vervangen om dat zij elk jaar verder weg zakt in de modderige rivier bedding) is verkocht aan een Amerikaan en zal aan de an dere kant van de Atlantische Oceaan worden herbouwd. De brug, niet te verwarren met de bekende en veel ge fotografeerde Tower Bridge, werd een jaar geleden te koop aangeboden. De naam van de koper en het bedrag zullen morgen worden be kendgemaakt. „Neue Zürcher" in Moskou te koop ZURICH (Reuter) Het Zwitser se blad „Neue Zürcher Zeitung", dat met ingang van deze week als eerste niet-communistische Westerse krant in de Sowjet-Unie verkocht mag wor den zij het op beperkte schaal deelde gisteren mee, dat het initia tief hiertoe van de Russen was uitge gaan. Het blad had niet om verkooprech ten gevraagd en het aanbod van Mos kou was als „een volslagen verras sing" gekomen. De 190 jaar oude „Neue Zürcher Zeitung", waarvan nu veertig exemplaren in Moskouse ho tels te koop zijn. wordt beschouwd als een van de voornaamste kranten van Europa. Studentenrellen hadden averechtse invloed BONN (GPD) De eerste dag na ter Rundschau", die verder schreef; het lange paasweekeinde verliep gis teren opmerkelijk rustig. Zowel de opstandige studenten als de autori teiten in West-Berlijn en in Bonn gebruikten de pauze in de scher mutselingen voor intern beraad. In de bondshoofdstad brachten bonds kanselier Kiesinger en minister van Binnenlandse Zaken Benda verslag uit over de gang van zaken van de laatste dagen. Zij zetten daarbij uiteen welke maatregelen de politie-autoriteiten de deelstaten die bij de rellen be trokken waren, genomen hadden. In West-Berlijn overlegde burge meester Schüte met de senaat. De burgemeester verklaarde dat hij morgen een verklaring voor de Ber- Üjnse afgevaardigden zal afleggen. In Bonn zou de commissie van Bin nenlandse Zaken van de bondsdag vandaag verslag uitbrengen. Volgens ruwe schattingen werden tijdens de paasdagen duizenden de monstranten gevangen genomen van wie er zich nog enkelen onder ar rest bevinden. Een van hen werd gisteren tot zeven maanden gevan genisstraf veroordeeld. In München, Hamburg. Frankfort en West-Berlijn raakten honderd politiemannen ge wond. De eerste dode van de beto gingen is tot nu toe dé Miinchense fotograaf Frings van het Ameri kaanse persbureau Associated Press, die bij de uitoefening van zijn be roep door een steen van een de monstrant zo ernstig werd gewond, dat hij bewusteloos in een zieken huis moest worden opgenomen, waar hij vanochtend is overleden. Een van de weinige demonstraties van gisteren vond in Bonn plaats. Vijf honderd studenten verzamelden zich voor de universiteit en brachten er verslag uit van hetgeen zich de laatste dagen had voorgedaan. Zij gaven het. Springerconcern mede de schuld van de aanslag op Dutschke, maar lang niet alle demonstranten verklaarden zich solidair met de handtastelijkheden, die op de moord aanslag waren gevolgd. 'Rode studenten tegen vrije keus' FRANKFURT (AP) „Men kan intelligent worden, zeker als men student is. Maar de Duitse fout om karakter te verwarren met stijfkop pigheid moet niet worden nage volgd door de zonen van zekere va ders", aldus de liberale „Frankfur- „Wij kunnen begrijpen dat de jeugd kwaad is, maar we kunnen het niet eens zijn met wat zij gedaan heeft, want het is niet juist om ge weld met geweld te beantwoorden. Bovendien dachten wij dat studenten verstandiger waren. De moordaanslag op een van hun leiders was een schok voor miljoe nen mensen. Het zou het begin heb ben kunnen betekenen van een ver andering in de stemming van de be volking ten gunste van de studen ten. Maar nu is het tegenovergestel de gebeurd" De ,3ild Zeitung", het grootste blad van het Springer-concern met een oplage van meer dan vier mil joen, vatte de gebeurtenissen in het weekeinde samen met de woorden: „Dat was een verschrikkelijke Pa sen". Het blad berichtte dat 20 be stelauto's werden vernield, de Sprin gerkantoren waren beschadigd en verbrand door Molotow-cocktails. „Een radicale minderheid wil de Westduitse burgers voorschrijven welke kranten zij moeten lezen. De vrije keus moet niet langer de over hand hebben maar een rode studen tenraad". Over de straatbarricades, die waren bedoeld om de bestel auto's van de krant te stoppen, zegt de krant: „Dit is een verstoring van de openbare orde. Maar wat kan dat de radicalen schelen?" DEN HAAG (GPD) Zeven minis ters van NAVO-landen zullen donder dag en vrijdag in Den Haag bijeenko men om de recente ontwikkelingen e one dmrmcente ontwikkelingen op het gebied van de tactische nu cleaire wapens te bespreken. De mi nisters, die tezamen de z.g. „nuclear planning group" van de NAVO-minis- In Amsterdam Is de stichtingsacte gepasseerd van de Stichting Dr. Mar tin Luther King, welke ten doel heeft: „Morele en materiële steun te verle nen aan die organisaties, die zich be ijveren voor het verkrijgen van ge lijke rechten op wettelijk en econo misch gebied voor de gekleurde be volkingen, waar ook ter wereld. Voorzitster van deze stichting ls mevrouw A tie Leef langVan der Kolk, een studente Franse letteren aan de Vrije Universiteit in Amster dam. Secretaris is de Surinaamse free lance journalist Fred Marti en pen ningmeester de leraar Edwald Leef- lang. De doelomschrijving van de stich ting gaat veel verder clan de huidige opzet. In feite is deze steunverlening aan de organisatie, welke door dr. King werd geleid, The Southern Christian Leadership Conference, met de bedoeling deze organisatie midde len te verschaffen om de situatie, waarin negers in de Ver. Staten ver keren te helpen verbeteren. „Het complex van problemen kan van Nederland uit niet worden opge lost, maar men kan een algemeen menselijk standpunt innemen en op grond daarvan middelen bijeen bren gen, die het mogelijk maken bijv. zie kenhuiskosten te bestrijden". Overigens laat de Nederlandse stichting het graag aan de Ameri kaanse organisatie over de prioritei ten vast te stellen. Getracht zal worden een landelijke actie te ontketenen onder het motto „Draagt uw steentje bij" en daarbij ook Suriname en de Antillen te be trekken. De Nederlandse stichting huldigt onvoorwaardelijk het streven van dr. King: de geweldloosheid. De Griekse minister van Bui tenlandse Zaken Pipinellis arri veerde gisteren op Schiphol vooi de NAVO-conferentie. Hij wen afgehaald door de heer Van Tie Covels, chef protocolair e van he. departement van Buitenlands Zaken. terraad vormen, zijn de minister van Defensie van Canada, West- Duitsland, Italië, Nederland, Enge land en de Verenigde Staten. Alleen Griekenland zond de minister van Buitenlandse Zaken Pipinellis, om dat premier Papadopoelos, die teveru de portefeuille van Defensie beheert heeft laten weten, dat hij verhinderd ls naar Nederland te komen. Pipinellis is gisteren als eerste op Schiphol aangekomen. De overig» ministers arriveren in de komend» aagen. Onder hen bevindt zich ook de opvolger van McNamara, Clark Clifford voor wie dit het eerste be zoek als minister van Defensie aar West-Europa betekent. De bijeenkomst, die in de Juliana- kazerne, het hoofdkwartier van d( Koninkl. Landmacht, wordt gehou den, staat onder leiding van de cretaris-generaal van de NAVO, Manlio Brosio. Naar verluidt zul Ier de besprekingen zich toespitsen op de nieuwste ontwikkelingen op het bied van de anti-raketsystemen. Personeel gevraagd Schoonmaakbedrijf Kuhn, vraagt voor de gehele dag meisjes. Aanmelding dagelijks van 19.3021.00 uur. kantoor Langestraat 22. schoonmaakbedrijf Kuhn, vraagt werkster voor de och tend- of middaguren. Aan melding dagelijks van 19.30 21.00 uur, kantoor Langestraat 22. Bent u kortere of langere tijd beschikbaar en gerouti neerd typiste? Maak een af spraak met onze afd. ultzend- ding. Geheel sociaal verzekerd Van der Linden's Type- Ko pieer- en Adresseerinr. Lam- menschansweg 101, tel. 30065. Gevraagd vakkundige zager of machinale houtbewerker. Kistenfabriek Guldemond. Valkenburgseweg 19. Katwijk a d Rijn. tel. 01718—2843. Aardig meisje gevraagd als hulp i d huishouding voor maandag en vrijdagochtend, in klein gezin. Frans Halslaan 50. Oegstgeest. tel. 52910. Gevraagd nette werkster, voor 1 morgen p.w. Mevrouw Lamain. de Sitterlaan 88, Let- Gevraagd hulp ln de huls houding voor enige halve da gen p.w.. In klein gezin in Oegstgeest. Tel. 54907. Gevraagd enkele gepens. heren, voor lichte tuinwerk- zaamheden. B. v. Vliet, Krlm- kade 45, Voorschoten. Gevraagd nette werkster, voor 2 middagen ln de week, in studentenhuis. Rapenburg 4, tel. 24529. Gevraagd vrl. hulp voor de afwas van 's avonds 69 uur en een keukenmeisje, boven 18 Jaar. Aanmelden tussen 125 of 's avonds na 8 uur Chinees Restaur. Kwan-toeng, Beestenmarkt 9. Leiden. Werkster gevraagd voor 1H dag p.w. Mevr. Wareman, P. J. Blokstraat 29. Gevraagd matroos Rijnvaart op Belgisch motorschip, loon pim f 600 p.m.. aan een han dige. werkwillige jongen wordt meer waarde gehecht dan aan varenskennis. Melden v. d. Werfstraat 62, Leiden. WARNECKE - LEIDEN vraagt een voor speciaalzaak in Lingerie Foundation. Om zo goed mogelijk in dit modieuze vak ingewerkt te zijn geven wij gele genheid tot een verdere bekwaming in het buitenland. Bij gebleken geschiktheid een uitstekende honorering. Sollicitaties aan Haarlemmerstraat 158, Leiden, telefoon 0171033983. Net winkelmeisje gevraagd voor melk- annex levensmid delenwinkel 5-daagse werk week. hoog loon en prettige werkkring bij C. Zwanenburg. Sieboltstraat 34. Leiden, telef. 01710—21700. Verkoopster gevraagd in winkel van huishoudelijke ar tikelen en speelgoed (IVA Haarlemmerstraat 48) Alleen voor de middag van 2 tot 6 uur. Vijfdaagse werkweek. Maandags gesloten. Aanmel den NOVA, Noordelnde 43 Leiden. Gevraagd voor direct oer beschaafde leerling-kapster. Liefst met enige ervaring. Dameskapsalon Boomhouwer Kerkstraat 18, Oude Wetering, tel. 01713—629. Woonruimte gevraagd Herenstraat 83C. Lei- Echtpaar m.l., z.k., zoekt 2 kamers in Leiden. Tel. op gaaf 23312 of brieven bur. v. d. blad ond. no. 1192 k. Heer zoekt kamer voor di rect. buiten Lieden, met gebr. douche. Brieven met prijsop gave bur van dit blad ond. no. 1213 k. Winkelhuls. Te koop gevr. een klein winkelhuisje, liefst met woonruimte .Beleven bur. van dit blad ond. no. 1231 k Woon huisje. Te koop gevr. een klein woonhuisje. mag oud zyn Brieven bur. van dit blad ond. no. 1232 k. Kamer gezocht voor één ser jonge medewerkers. 20 jaar. in Oegstgeest. Rijnsburg, Katwijk. Valkenburg of Leiden. Inlichtingen Potterie Ravelli, tel. 01718—2940 (overdag), 's avonds 01710—50710. Potterie Ravelli, Katwijkerweg 45, Valkenburg Woonruimte aangeboden Aangeb. per 1 mei grote zonnige gestoff. kamer met kabinet riant ult- Aangeboden woonruimtp, 4 plaatsen, voor alleenstaande Jonge werkende vrouwelijke Intellectuelen, die tijdelbk on derdak behoeven, b.v. 2 jaar Per 1 mei a.s. gemeubileerde zlt-slaapkamers ln modelwo ning. met gasver warming. Kook- en douchegelegenheid centrum stad. Zeer geschikt voor buitenlanders (geen stu denten), wel co-as6lstenten. Brieven met opgave van tel. nr. ond. no. 1241 k bur. van dit blad. Te huur In Leiden een ge- meub kamer met c v. Brie ven bur. van dit blad ond. no. 1274 k. Oegstgeest. Te huur 3 gem. kamers en keuken. Medegebr. van badkamer en tuin. Voor c.a. 1 Jaar .Brieven bur. van dit blad ond. no. 83790 k. Heer biedt zich aan voor wit- en behangwerk. in avonduren en 's zaterdags. Aanbiedingen Calandstraat 23, Lelden. Biedt zich aan chauffeur. representatief voorkomen. 40 jaar, Duits-Engels sprekend, alle rijbewij: Wij kopen alle soorten boe ken, romans, tijdschriften enz J Borsboom. Oude Rijn 23, Lelden tel 01710—21876. Te koop gevraagd buiten boordmotor, 3 tot 5 PK. Aan biedingen C. van der Bent, Kattenstraat 19, Katwijk aan Wij zoeken eer soons caravan, die opl moet worden, uiterste f 600. Brieven met prijsopgaaf ond. no. 1256 bur. v. d. bl. Te koop gevraagd een reis- wiegje. Brieven met opgaaf van prijs, kleur enz. ond. no. 1285 k. jan van Duuren. Tel. 25468. Woningruil Rijswijk Z.H.. Voorschoten. Aangeb. 4-ka- merwonlng, woonkeuken, douche, voor- en achtertuin, grote schuur, ruim uitzicht, Rijswijk, voor woning in Rullen. Eengezinswoning 4 k.. douche, vliering, omgev. Willem de Zwijgerlaan. Gevraagd: 4-k. flat aan de 5 Meilaan, lste of 2de etage, event, huls of bovenhuis met mooi uitzicht. Brieven bur. v. d. blad ond. no. 83787 k. Wegens omstandigheden te koop 'n dwergpinchertje (oud 9 maanden). Te bevr. Willem de Zwijgerlaan 323, Leiden. Waakhond. Gratis af te ha len prima waakhond. Brieven bur. v. d. bl. ond. no. 1233 k. T.V.-nieuws alleen bj) ons alle merken t.v.-toestellen se rie 1968 met inruil van uw oude toestel, Philips 59 cm beeld vanaf f 550. Tel 33677— B T.V.-nieuws alleen bij ons alle merken t.v.-toestellen se rie 1968 met Inruil van uw oude t.v.-toestel, Philips 59 cm B Erres radio, met FM, aansl. pick-up. bandrecorder en ex tra luidspreker; tevens band recorder Aristona koffermodel (4 sp. 4 sn.) stereo voorbe reid. Beide ln staat van nieuw. Ambonstraat 40. Leiden, tel. 25023. Vakantie-adressen zen. In binnen- en buitenland. Touringcars van 20 tot 50 pers. Tourlngcarbedrljf Fa. v. d. Meer. Plantage 1416, Oude Wetering, tel. 01713—229—750. CHRISTENEN EPi MARXISTEN GENÈVE (AFP) Het gesprek tussen christenen marxisten, dat van 8 tot 11 apri in Genève onder toezicht van de Oe cumenische Raad van Kerken is ge houden, „heeft nieuwe vooruitzicht*: op een tweegesprek" tussen beidi partijen geopend, aldus een door di raad verstrekt communiqué. Tijdens het onderhoud zijn de ge bieden van overeenkomst en meensohappel. doelstellingen, voor al op economisch sociaal en polltiei gebied, duidelijk omschreven. Het gebleken dat de verschillen, h« ernstig deze ook zijn. niet volstreb onoplosbaar zijn op alle niveaus. D1 grote meerderheid van de deelnemen heeft erkend dat de onderdrukktoj door de imperialistische mogendhe den, samenwerkend met de national" oligarchieën (regeringen van weini gen) in verscheidene delen van wereld de meest algemene vorm var mensontwaarding betekent en dm men niet van humanisering kat spreken wanneer men de nat. be vrijdingsstrijd van onderdrukte vol ken niet daadwerkelijk steunt, het communiqué. LEIDEN In het Academisch Zie kenhuis in Leiden is de 8-jarige nald EeuwLjk uit Amsterdam bezvi' ken aan de verwondingen, die b( op 23 maart jl. had opgelopen bij verkeersongeluk op Rijksweg 4 ondd Leiden nabij de grens met Oegst geest. Dit ongeval had al eerder af twee personen het leven gekost.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6