Vietnam is bindmiddel in rode internationale Amsterdam: universiteit in de binnenstad LEKKER BROOD DIJHElBLOtM Concilievan november a.s. heeft een thema nodig DAMES! PRISMA oQcfenda 6> PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 17 APRIL 196? Wanneer de Amerikaanse ambas sadeur in de Sowjet-Unie, Llewelyn Thompson, deze week na een kort bezoek aan Washington in Moskou terugkeert, zal hij ervaren dat de houding van behoedzaamheid sinds het begin van de jongste ontwikke lingen rondom Vietnam eerder is versterkt dan verzwakt. Dat blijkt uit de perscommentaren. De onze kerheid over de plaats van samen komst stemt de kranten tot som berheid over de toekomst. De Sowjetrussische pers heeft, van af het moment, dat president John son zijn vredesaanbod deed tot op het moment dat Hanoi antwoordde, steeds de indruk gewekt dat Moskou niet geloofde, dat de Noordvietname- jsen zouden toehappen. In de pers werd over Johnsons aanbod geschre ven als over een „manoeuvre", een weloverwogen „stap terug", een „huichelachtig spel". Waarnemers waren het meest verbaasd op de avond dat Hanoi zijn ja-woord liet horen: diezelfde avond namelijk keerde de Izwestia zich in een hoofdartikel op de voorpagina tegen het aanbod Als er Iets duidelijk is, dan is het dit. dat de Sowjet-Unie aan de zaak van Noord-Vietnam en de Vietcong geen verraad kan plegen. En zij wil dat ook helemaal niet. Daar komt bijwanneer Moskou ook maar in het geringste opzicht minder loyaal te genover Hanoi zou gaan staan, zou dat een lawine van beschuldigingen van de zijde van Peking ontlokken. „Onze lijn ligt dus vast: wij blij ven Hanoi steunen, „blindelings", al dus het standpunt van Moskou. De communistische party van de Sowjet-Unie heeft een werkterrein da.,t zich niet beperkt tot Rusland alleen. Zij behoort als Russische party de leidende rol te spelen in de hele communistische wereldbewe ging. En in deze beweging is heden ten dage Vietnam het stekste, zoal niet het enige bindmiddel. Ondubbelzinnig Dat is in het recente verleden enige malen ondubbelzinnig gebleken, Bijvoorbeeld in Boedapest, nog geen twee maanden geleden, toen aan het slot van de werkzaamheden van de zogenaamde voorbereidende commis sie de delegaties van ongeveer ze ventig communistische partijen als één man omhoog kwamen om een resolutie van bijstand voor Noord- Vietnam goed te keuren. En vorige week in Moskou, in het pastelkleu- rige paleis waar in maart 1953 de dodenwacht bij de dode Stalin be trokken werd, toen het wereldvak verbond vijf dagen lang vergaderde over een aanklacht tegen de „im perialistische agressie" in Vietnam. Wat zou het lot zyn van de com munistische wereldbeweging en van de communistische partij van de Sowjet-Unie, fel aangevallen door die van China, wanneer plotseling het voornaamste stokpaard, motto en thema van het grote rode concilie in november en december a.s. in Moskou zou vervallen? Men vindt hierin de verklaring voor de twijfel jegens de ontwikke lingen rondom Vietnam in de Sow jet-Unie. De Amerikanen dragen er door hun talmen met de vaststel ling van de plaats van samenkomst toe by. Maar aan de andere kant moet wel begrepen worden dat de 1 Sowjet-Unie Noord-Vietnam niet haastig tot een of andere overeen komst kan pressen om maar van alles af te zijn omdat of de vrede nu weerkeert of niet de zaak van Vietnam van zegevierende allure moet blyven. Vietnam moet straks, bij de ope ning van de grote wereldconferentie van communistische partijen in Moskou, nog altijd het symbool zijn van de anti-imperialistische strijd, zelfs al zijn de gevechten geëindigd. Tijdens dit herfstcongres zal Viet nam één van twee betekenen: de triomf voor de „werkers van de vrede" die het imperialisme tot wij ken gedwongen hebben öf een nieu we mobilisatie van de ideologie voor het voeren van nieuwe gevechten. Trein tegen auto in file UTRECHT (ANP) De trein van Amsterdam naar Gro ningen is gistermiddag op een met automatische halve overwegbomen beveiligde overweg tussen Ermelo en Harderwijk in botsing gekomen met een personenauto. De inzittenden konden de auto. die totaal vernield werd, nog op tijd verlaten. Het trein stel is licht beschadigd. De auto, die werd aangereden, stond in een file en kon niet voor- of achteruit, toen de trein eraan kwam. De Spoorwegen waarschuwen naar aanleiding van dit ongeluk de auto mobilisten nogmaals tegen stoppen op een overweg. By filevorming dient men voor de overweg te stoppen en te wachten totdat de rij auto's zover is opgeschoven, dat men er zeker van is dat men aan de andere kant van de overweg genoeg ruimte heeft om stil te staan. MEER KANTOORRUIMTE IN DE SUB-CENTRA AMSTERDAM (GPD) De sug gesties om de universiteit van Am- sterdam te verplaatsen naar de rand van de stad hebben een tegenwicht gekregen. In de vandaag door bur gemeester en wethouders van de hoofdstad vrygegeven „Nota Binnen stad" is het oostelijk deel van de binnenstad aangewezen als het ge-1 bied, waarin de universiteit zich kan ontwikkelen tot een capaciteit van 25.000 studenten. In de nota wordt de universiteit geschetst als een hoogwaardagefunc- tie en als primaire voorziening in het stadsgewest, die in hoge mate is gebaat met een centrale ligging en een goede bereikbaarheid voor bezoe kers, werkers en thuiswonende stu denten. Een andere overweging is dat er tussen universiteit en binnen stad een wisselwerking bestaat. De vele studenten, die (graag) in d< stad verblijven en wonen, verlevendi gen het mil feu. Vele culturele in stellingen, winkels, eetgelegenheden en café's vinden een deel van de ADVERTENTIE WITTE KRUIS helpt elke maand j weer y y Poqders, tabletten, cachets. (Witte Kruis spaart bovendien - de-maag.) De scheidende Amsterdamse wethouder Tabak en diens echt genote hebben gisteravond in het Stedelijk Museum gerecipi eerd. Op de foto zien we de heer en mevrouw Tabak in gesprek met de minister van Binnenland se Zaken, mr. Beernink (r.) en staatssecretaris C. van Veen. klantenkring onder studenten, staf en docenten. Ruimte voor de uitbouw van de universiteit moet worden gevonden in het oude Manhuispoort-complex, de omgeving van Artis en in de te saneren voormalige Jodenbuurt. Een ander aspect van de Nota Binnenstad is, dat het gemeentebe stuur de economische functie van de binnenstad vooral ziet in de dienst verlenende sector - winkels, banken, verzekeringsmaatschappijen enz. Er wordt gezegd, dat vernieuwingen en saneringen in die binnenstad ten be hoeve van deze bedrijven in de toe komst niet kunnen worden voorko men, al moet het uitgesloten worden geacht, dat er een verdichting van de binnenstad optreedt. Expansie van de kantoorruimte is nog moge lijk in het te saneren zuidelijk deel van de Jordiaan en hieraan aanslui tend. in een deel van de Van Len- nepbuurt, in de zogenaamde Pijp en in de omgeving van de Wibautstraat. Hoewel deze gebieden niet meer tot het stadscentrum behoren nemen zij in het stadsgewest toch een centrale plaats in. Voorts zijn in deze „sub centra" belangrijke overstapstations van de metro geprojecteerd. Discussie De universiteit en de bedrijfs ruimte zijn eigenlijk de enige con crete punten in de lijvige nota, die een vervolg is op de in 1955 versche nen eerste Nota Binnenstad. Het rapport dat resultaten van vele diep gaande studies bevat, is trouwens niet bedoeld om er een toekomstig beeld van de Amsterdamse binnen stad in af te lezen. Het is niet meer dan een filosofie, die kan dienen bij de oordeelvorming over belangrijke besluiten, die de gemeenteraad in de naaste toekomst moet nemen. Het vormt daarom een onverbrekelijk ge heel met de onlangs versohenen par- keernota en het voorstel tot aanleg van een stadsspoor (metro). De drie vermaakcentra van Am sterdam de Zeedijk en omgeving, het Rembrandtplein en het Leidse- plein blijven in de nota onaange tast. Zelfs de Walletjes vinden er erkenning. Over de verdere ontwik keling van vermaakprojecten met het accent op avondlijke en nachtelijke uren wordt de omgeving van het Museumplein ter overweging gege- O.G.E.M. en Aniem ontvingen gelden uit Indonesië ROTTERDAM (ANP) Indone sië heeft thans de betalingen op de naastingsvordering van de NV Over zeese Gas- en Electriciteitsmaat- schappij (O.G.E.M.), gevestigd te Rotterdam, hervat. De Ogem ontving belicht dat Indo nesië conform de in 1967 met de Ogem afgesloten overeenkomst, de rentetermijn over het eerste kwartaal van 1968 een bedrag van circa f 150.000 betaalbaar heeft gesteld. Zo als bekend is in de loop van 1967 tussen Indonesië en de Ogem een overeenkomst gesloten betreffende de hervatting van de betalingen op de naastingsvordering van de Ogem. Deze betalingen werden eind 1957 opgeschort. In de loop van 1967 werd tussen Indonesië en de electriciteitsmaat- schappy Aniem NV een overeen komst gesloten met betrekking tot de hervatting van de betalingen op de naastingsvordering van de Aniem, welke betalingen einde 1957 werden opgeschort. De Aniem ontving nu be richt dat Indonesië, conform deze overeenkomst, thans de rentermijn, betrekking hebbende op het eerste kwaï taal 1968, betaalbaar heeft ge steld. Deze termyn bedraagt rond f 475.000. waarvan de helft verschul digd is aan de Electro Trust S A te Brussel in verband met de inkoop in 1957 van het aandelenpakket van laatstgenoemde maatschappij. ADVERTENTIE PRISMA7 bijou 1) prachtige band met origineel écorce motief 159.- 2) verfijnd model,fraai bewerkte band 155.- Fa. MATTH. BRINKS HAARLEMMERSTRAAT 126 LEIDEN N. BINK Juwelier, horloger, HOOIGRACHT 45 - LEIDEN V. d. WATER Juwelier, horloger. Haarl.straat 181, Leiden PIERROT Juwelier, horloger LEIDEN MAARSMANSST. 21 TEL. 20778 L. VAN DUYN Juwelier, PRINCESTR. 15, KATWIJK AAN ZEI Fa. MATTH. BRINKS SCHOOLSTRAAT 41 - VOORSCHOTEN Eerste kwartaalcijfers Koninklijke Olie Op donderdag 2 mei te 11.00 uur zullen de financiële resultaten van de maatschappijen der Koninklijke Shell- groep over het eerste kwartaal van 1968 worden bekendgemaakt. ADVERTENTIE ■■■•■lllfci* lm W w IT Hogewoerd 128, Leiden MET EEN ENKEL WOORD BINNELAND Cammelbeeck naar Castro Het eêrste-kamerlid mr. G. J. P. Cam melbeeck (PvdA), tevens radio- en televisiemedewerker, gaat op bezok bij de Cubaanse leider Fidel Castro. Hij Vertrok gisteren met een Neder landse parlementaire missie naar de Antillen en zal nog voor het einde van dat bezoek doorreizen naar Ha vanna. Doel van zfjn bezoek aan Cu ba is bovendien om voor zijn radio programma „Zin en tegenzin" enke le Nederlands sprekende Cubanen op te sporen. Woontorens Buigemeester Tho massen van Rotterdam heeft in de stadswijk Ommoord de eerste paal geslagen voor 'n serie van zes woon torens, elk met twintig woonlagen en 160 woningen. Haagse sprekershoek De sprekershoek is er nu officieel, aan het Buitenhof nabij het poortje naar het Binnenhof. Gisteren is de nieuwe algemene politievel ordening van kracht geworden en in de loop van de ochtend is het besluit van burge meester mr. H. A. M. T. Kolfschoten om de hoek van het Buitenhof bij het ruiterstandbeeld van Koning Wil lem II tot plek voor openbare discus sies aan te wyzen officieel aange kondigd. Schilders-cao De besprekingen over de nieuwe cao voor het schilders bedrijf (35.000 werknemers, die giste ren in Rijswijk zijn gehouden, heb ben nog niet tot overeenstemming ge leid. Partijen zullen in de loop van de volgende week het overleg voort zetten. Honden naar Duitsland Van rei zigers, die een hond of kat in of door de Duitse Bondsrepubliek wensen te voeren, zal voortaan aan de Duitse grens een officiële verklaring worden gevraagd blijkens welke het dier na onderzoek gezond is bevonden en in de streek van herkomst de laatste drie maanden geen hondsdolheid is ge constateerd. Een zodanige verklaring kan door belanghebbende onder uit drukkelijke vermelding, dat deze voor Duitsland bestemd is, uitsluitend via de dierenarts bij de districtsinspec teur van de veeartsenijkundige dienst worden verkregen. Nog geen beslissing De sectie op het stoffelijk overschot van C. Kor nuit. die vrijdag in zijn kamer in het Bakelse sanatorium St.-Jozefheil ernstige brandwonden had opgelopen, heeft uitgewezen, dat de man aan de brandwonden is bezweken. Of de ver pleegster van de inrichting, die een handdoek over de lamp boven het bed van de patiënt had gelegd, gerechte lijk vervolgd zal worden, is pas over enkele weken bekend. In. het Gerech telijk Laboratorium in Den Haag wor den namelijk op dit moment proe ven genomen, waarmee de schuld- viaag ten nauwste verband houdt en waarvan de uitslag pas over een paar weken bekend kan zijn. BUITENLAND Afrika en dc minirok De politie van Kongo-Brazzaville (voormalig Frans Kongo» heeft gisteren bij blik semacties in en om Brazzaville 300 meisjes, voor 't grootste deel Kongo lese, gearresteerd omdat zij minirok ken droegen. De regering van Kongo- Brazzaville heeft evenals diverse an dere Afrikaanse regeringen het dra gen van minirokken verboden en daaraan de waarschuwing gekoppeld dat niet alleen tegen de draagsters van deze rokken, maai ook tegen hen die ze verkopen, stappen zullen wor den ondernomen. De radio van Brazzaville zei, dat „het socialisme niet opgebouwd kan worden door het tonen van bour- geois-kapitalistische houdingen. De miniskirt is een kledingstuk dat de maatschappelijke moraal toont van een liberaal type en daarom anti socialistisch is." Gebed en rouw Gouverneur Maddox van Georgia heeft een acht daagse periode van gebed en rouw voor de Amerikaanse militairen in Vietnam afgekondigd en een beroep op de natie gedaan dit voorbeeld te volgen. Op een persconferentie deel de de gouverneur mede dat van 21 tot 29 april alle vlaggen in Georgia halfstok zullen worden gehangen. Te vens deelde hij afschriften uit van een brief aan president Johnson, waarin hij deze verzoekt soortgelijke proclamaties af te kondigen. „We wil len alle mensen van dit land en aan alle mensen in de hele wereld tonen dat we achter onze strijders in „Viet nam staan", aldus Maddox. „Bekentenissen" De Noordko- reaanse ambassade in Oost-Berlijn heeft enige bekentenissen van opva renden van het Amerikaanse spiona- geschip „Pueblo" gepubliceerd. Het Oostduitse persbureau ADN meldt dat gefilmde en op de band ge nomen bekentenissen hebben bewe zen, dat de bemanning openlijke agressie heeft gepleegd en ernstige misdaden heeft begaan. Er werden geen nadere bijzonderheden gegeven. Auschwitz en de sabbat De Jood se wereldraad heeft bij monde van zyn voorzitter, dr. Nahum Goldmann de officiële opening van het herden kingpaviljoen in Auschwitz op zater dag, de Joodse sabbat, 'n betreurens waardig besluit van de Poolse rege ring genoemd. Verscheidene Joodse organisaties hadden verzocht een an dere dag te kiezen. Edelman Oudheidkundigen heb ben het graf gevonden van 'n Lom bardische edelman, die in de zesde of zevende eeuw van onze jaartelling moet hebben geleefd. De vondst werd gedaan in de velden rondom het dorpje Goito bij Mantua. Bij het ske let van de edelman lag een prachtig bewerkt gouden kruis. Geldtransport Uit een van wa pens voorziene bestelwagen van een firma, die is gespecialiseerd in geld transporten. hebben overvallers gis teravond in oost-Londen voor ruim 240.000 gulden aan munten en bank biljetten gestolen. De wagen was vijf minuten onbeheerd achtergelaten. ■Het vermiste geld zat in vier tassen. Record onder de grond De Ierse barman Mike Meany, die zicë in Londen drie en een halve meter diep heeft laten begraven, was gisteren 55 dagen ondergronds. Hij heeft dit record met een fles champagne ge vierd. Hij wil de honderd dagen vol maken, maar zijn manager denkt daar anders óver. Hij geeft de 33-ja- rige Meany nog zes dagen, dan gaat hy hem opgraven. Twee postbestellers verongelukt Een verkeersongeval op de rijks weg ZwolleKampen heeft van morgen twee postbestellers, beiden uit Zwolle, het leven gekost. De slachtoffers zijn de 37-jarige G. J. Hollander en de 55-jarige J. A. Weijl. De PTT-bestelauto waarin de slachtoffers zaten, werd toen hij links voorsorteerde om de dorpskern Westenholte in te rijden, van ach teren aangereden door een vracht auto De PTT-wagen werd op de linker weghelft gedrukt en kwam daar vrijwel onmiddellijk in botsing met een trekker. De voorzijde van de PTT-auto werd geheel vernield. Beide slachtoffers overleden ter plaatse. WOENSDAG Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. dhr. C. v. d. Salm over mod. kamerplanten 8 uur nam. DONDERDAG Rest. v. d. Heijden: C. H. Jonge ren Spr. dhr. H. Kikkert over de C.H.Ü. toen (1967) en nu. 8 uur nam. Kantin. Leyten- wolfabrlek (3de Binnenvestgracht): Ruilavond I. V. Philatelica 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: K en O-meesterse- rle Residentie-orkest o.l.v. Willem v. Otterloo m.m.v. Annerose Schmidt. 8 Gebouw Staalwijk: Ledenvergadering Leidse Tuiniers- en bloemistenver.. Door Eendracht Verbonden 8 tiur nam Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Ledenverg. Kon. Ned. Natuurhistorische Logegebouw (Steenschuur) N.C.V.B. afd. Centrum Spr. ds. J. Bos over Is raëlitisch Pasen 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)Leden vergadering „De Natuurvriend" 8 Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Koningskerk: Ruilclub. 7.30-10 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Le zing mr. A. H. N. Verwey „Sport en toneel in India". 8 uur nam. ZATERDAG Stadsgehoorzaal Afscheid mevr. N. A. den Haan-Groen van Ned. Padvlnd- sters Gilde 2 uur nam. Oud-Kath. Kerk Afscheid pastoor drs. J. Bergers 9.30 uur voorm. Hooigracht 84: Bezinningsbijeen komst Humanistisch Verbond. 10.15 u. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan 1)Gern. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brug ge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG Rest. De Doelen: Dia-wedstrijd Leid se Amateurfotografenvereniging. 8 uur Schouwburg: K en O Haagse Come- die „Helder zien in het donker". 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. „Rijn land". Spr. drs. N. A v. d. Velden ovei „Heup-displasie". 8 uur nam. DINSDAG Rest. De Doelen: Jaarvergade ring afd. Leiden Ned. Roode Kruis 8 uur nam. Stadsgehoorzaal koffiekamer)Jaar vergadering Ned. bond van Gepen sioneerden 2.30 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84)Be- stuurdersbond Leiden. Spr. dhr. A. de Boon (N.V.V.) over de loonpolitieke si tuatie 8 uur nam. Ch. de BourbonhofElektronicaclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastr.)Politiek tref punt 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Lady and the Tramp", „.1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijd. en za- terd. 11.30 nachtvoorst. „Playgirl", 18 J Luxor: „Weg van elkaar, 14 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Paasdagen 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Rex: Laurel en Hardy, a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Paasdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Vrijd. en zaterd. 11.30 nachtvoorst. „Wereld zonder schaamte" 18 j. Trianon: „Vakantieperikelen met fu- nes-te gevolgen", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Paasdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 Onveranderd dividend Mulder-Vogem In de .vergadering van de Raad van Commissarissen van Mulder-Vogem N.V., te Nieuw-Vennep, is besloten aan de in mei te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1967 een dividend uit te keren van 12% (onv.). Het jaarverslag zal eind april ver schijnen. LIdo: „Irma la douce". 18 J. Dj (ook belde paasdagen) 2.30 en 8 u Studio „De non", a.l. Dag. 2.30, en 9.15 uur. Paasdagen 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN 11): Leids Aóad. Kunstcenl toonstelling grafiek, multiepels en iecten van Gonschior, Hilgema Lenk, Lucas, Reindel en Sommer. G opend dinsdag t/m vrijdag 1-6 ui nam.; zaterdag 2-5 uur nam. (tot Molen „De Valk" Molenmuseum gelijks (behalve 's maandags) 10 u voorm.- 5 uur nam., - - nam. Galerie v. d. Vlist (Botermar 3): Tentoonstelling Jeanne-Marlo B' denes, Meindert Volkers en Maja Al« te ander Geopend dinsdag t/m zaterd 9 uur voorm. 6 uur nam. (tot 26 april.). Lakenhal: Tentoonstelling „Rondo Rembrandt" (verzameling Daan G vat). Werkd. 10 uur voorm. 5 ui nam.; zon- en feestdagen 1-5 uur (tot 16 juni.). LakenhalTentoonstelling Melndi Zaalberg. 10 uur voorm.5 uur nai zond. 15 uur nam. (tot 21 aprl De Lakenhal: Dag. 105 uur; zot' 1—5 uur. Rijksmuseum van Oudheden (B penburg 28)Werkd. 10 uur voorm 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pesthulslaan)I uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenkuni (Steenstraat 1): dag, 10—5 dags 1 5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkuno Tentoonstelling Collectie Lechner Japanse Kunst Werkd. 10 uur vooi tot 6 uur nam.; zondags 15 uur ni Rfiksmuseum voor de geschiede! der natuurwetenschappen: Dag. uur, zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal HeuffTi toonstellingen schilderijen en aquan len Julia Giesberts. Geopend maand t/m zaterdag 10 uur voorm.5 u nam.; bovendien dinsdagavond 8-10 (2de Paasdag gesloten) t/m 24 aprl Avond- en nachtdienst der apotheki^l Apotheek Tot Hulp der Menschhe K]j Hooigracht 48. tel. 21060. 1 De avond- en nachtdienst van &j theek R. van Breest Smallenburg Leiderdorp wordt waargenomen 6 apotheek Tot Hulp der Menschhi »0 Zaterdagmorgen tot 10 uur r« '5 plege men de eigen huisarts, datu^"1 tot zondagnacht 24 uur de dokte telefoon 2 22 2 2. Ie 1 HAAGS A G E N D f WOENSDAG 17 APRIL Kon. Schouwburg: Toneelgroep I.. semble met ,.Het paard van de konlr i, 20.15 uur. - Diligentia: Toneelgroep Arena t eidi „De kleine en de grote koning, 14 |e- uur. Cabaret Adam en Eva met „Ti l.' tafel en bed". 20.15 uur. »erk Keel WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bord/iaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca licht bew. onbewolkt half bew. licht bew. licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt regen licht bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkt geh. bew. lichtb ew. onbewolkt half bew. onbewolkt licht bew. flj i totni •£l jverw huil 23 11 Mdai 'en, 23 10 niet

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2