Prikkeldraad Springerhaus rondom Berlijn Noordvietnamezen in aanval op Lang Vei MET EEN ENKEL WOORD PAOTKA t LEIDSCH DAGBLAD EATERDAO 13 APRIL T j Vervolg van pagina 1 Als de beëindiging van het beleg van Khe Sanh door de commu- I nisten een .vredesgebaar" van Hanoi is geweest, waarom was het dan als antwoord bedoeld? Het blykt, dat er in Amerikaanse en Noordviet- j namese regeringskringen niet eens luidend over gedacht wordt. Terwijl Washington bij de tegenstander nog niet meer dan een een algemene vre- destendens heeft kunnen ontdekken, meent Hanoi op een ogenblik, dat «elfs de plaats van de onderhande lingen nog niet bekend is, al stopzet ting van alle bombardementen te kunnen eisen. Het gevolg is, dat er in Washington, na de eerste vredes- roes, een gevoel van teleurstelling begint te ontstaan. Tegelijkertijd heeft de Amerikaanse regering dui- delijk gemaakt, dat zij er geen ogen blik aan denkt haar vredeswil met «en echec te bekopen. Het achterwe ge laten van alle militaire activiteit «ou Hanoi immers op korte termijn «oveel voordeel kunnen bezorgen, dat de communisten weinig of geen be hoefte meer zouden hebben aan de conferentietafel te gaan zitten. Een ander gevolg van staking van de luchtactiviteit of zelfs van alle mili taire handelingen zou kunnen zijn, dat Hanoi er een voordeel in zou zien het voorbereidende stadium zo lang mogelijk te rekken. En dat stadium zal gezien de ervaring in Korea vermoedelijk toch al langer duren dan velen zich voorstellen. Met deze kwade kansen voor ogen kan het niet onredelijk heten, dat Amerika ervoor zorgt, dat zijn onderhandelingspositie in die tussentijd niet achteruit gaat. Omgekeerd heeft Hanoi eveneens recht niet zwakker aan die tafel te verschijnen dan op het ogenblik, waarop het zich officieel tot overleg bereid verklaarde. Men mag aanne men, dat beide partijen op het ogen blik militair terdege op hun hoede zijn. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Rusk, onthulde dezer dagen, dat er van verminde ring van de Noordvietnamese infil tratie in het zuiden geen sprake is en dat de aanvallen van de tegenstan der evenmin ztfn afgenomen. Het geen voor het Amerikaanse opperbe vel in Saigon voldoende reden is ge weest om de zuiveringsoperatie in de omgeving van de hoofdstad nor maal voortgang te doen vinden. Men moet er zich dus niet over verbazen als het vredesoverleg en de strijd aan de fronten gedurende de komen de maanden gelijktijdig voortgang zullen vinden. Zo was het beeld in West-Duitsland in de dramatische nacht van gisteren op vandaag: Hamburg: achthonderd studen ten belegerden 't Springer-gebouw in de binnenstad en leverden felle ge vechten met de politie. Er vielen on geveer 60 gewonden. De laatste beto gers gingen tegen twee uur naar huis; Hannover: ook hier blokkeerden demonstranten de drukkerij, maar ernstige botsingen deden zich nauwe lijks voor. Tegen drie uur herstelde de politie met waterkanonnen de orde. De kranten konden tijdig geëxpedi eerd worden; Berlyn: hier had de politie het reusachtige Springer-haus met een drievoudige prikkeldraadversperring omgeven. De expeditie van de Sprin ger-bladen verliep vrijwel ongestoord. Wel maakten studenten de inhoud van een bestelwagen buit en smeten de kranten over straat. Het Springer gebouw was aanvankelijk door hon derden auto's geblokkeerd maar kort de agenda zou plaatsen! Daarover wenste Schütz natuurlijk niet te dis cussiëren Essen: tegen de drukkerij van „Die Welt" sleepten de studenten hun zwaarste geschut aan: ze barricadeer den de straat met stukken tramrails, stalen balken en rioolbuizen en bra ken de straat open. Pas tegen half vijf konden de bestelwagens het gebouw door een achteruitgang verlaten. Korte tijd later gingen ook de laatste demonstranten heen; Frankfort: hevige gevechten tus sen politie en betogers, waarbij vele gewonden vielen, werden uit deze stad gemeld. Voor de drukkerij waar „Bild- Zeitung" wordt vervaardigd kwam 't steeds weer tot zware botsingen. Meer dan 300 man van de Hessische politie waren pas tegen drie uur de toestand meester; Esslingen: In deze stad had den studenten het Springerkantoor met dicht opeen gereden personen auto's en andere obstakels volledig middernacht wist de politie met geblokkeerd. De demonstratie werd behulp van waterkanonnen de stu-1 als tamelijk gedisciplineerd bestem- denten te verdrijven. By de gevechten I Peld- Pas tegen vijf uur was de van vrijdag in deze stad zyn volgens ..blokkade" opgeheven: w 29 „\anf j}aarMünchen: In de Beierse hoofd- mensen gewond geraakt en 33 studen- j sUd ging ..Bild.Zeltung.. met onge. ten gearresteerd. Op één punt staken de betogers een stuk braakliggend terrein in brand om politieauto's de doortocht te versperren. Na enkele pogingen om het stadhuis te bestor men is het volgens Reuter nog tot ge vechten gekomen tussen met stokken gewapende arbeiders en oproerige studenten. Burgemeester Schütz ont ving laat op de avond een studenten delegatie, die hem een „wapenstil stand" kwam voorstellen op voor waarde dat het Westberlijnse stads- parlement nog deze maand de ont eigening van het Springer-concern op Processie EENHEID Atper een half jaar geleden kon digde de Canadese premier Les ter Pearson aan, dat hij bij het bereiken van zijn 71ste verjaardag (23 aprü) zijn functie zou neerleggen. In tegenstelling tot het gebruik liet hij na, een opvolger aan te wijzen. En zo werd de jaarvergadering van de Liberale partij vorige week een bij zondere gebeurtenismen ging niet een nieuwe voorzitter kiezen, maar een nieuwe president, die tevens pre mier zou worden. Niet minder dan negentien kandidaten namen aan de strijd om deze aantrekkelijke twee ling-functie deel: minister van Jus titie Trudeau kwam als overwinnaar tevoorschijn. In tegenstelling tot wat men van een Canadees met een Franse naam verwachten zou, is deze 46-jarige vrijgezel intelligent, geestig en charmant een overtuigd voorstander van 's lands eenheid, die hy In zeer duidelijke bewoordingen weet te verdedigen. Doelende op het streven in de Franssprekende provin cie Quebec om een .staat in de staat" te vormen, verklaarde Trudeau on langs: „De separatistische tegen-re volutie is het werk van een machte loze kleinburgerlijke minderheid, die •r bang voor is achterop te raken bij de omwenteling van onze 20-ste eeuw". Dat was duidelijke taal jegens zijn mede-bewoners van Quebec: de voorstanders van afsoheidlng werden fors op hun plaats gezet. Maar Tru deau is ook een redelijk man. Zelf spreekt hij vloeiend Engels èn Frans en hij zou niets liever zien dan dat de Engelssprekenden de Frans-Cana dezen zoveel mogelijk tegemoet kwa men, zowel op taal. als op cultureel gebied. Maar op één punt is hij on verbiddelijk: géén aparte staat Que bec, al of niet gesteund door presi dent De Gaulle De Canadese een heid gaat hem boven alles. En zo heeft dit geweldige land dus nu een premier, die weliswaar de drager van een Franse naam is en die veel be grip heeft voor de verlangens van Franssprekend Quebec, maar een verbeten tegenstander is van af scheidingsacties. Trudeau is nog pas kort in de politiek: in 1965 werd hij lid van het parlement en zyn func tie van minister vervulde hij nog maar een jaar. Als opvolger van Les ter Pearson die als minister van Buitenlandse Zaken, als mede-archi tect van de NAVO en in de Verenig de Naties een grote naam bezat staat hij voor een moeilijke taak. Maar door zijn bijzondere gaven en vooral door zijn doelbewuste streven naar Canadese eenheid kan hij een waardig opvolger worden. in Jeruzalem JERUZALEM, AP Duizenden bedevaartgangers, van wie sommigen zware kruisen op de schouders tors ten, hebben gisteren in een precessie door de nauwe stoffige straten van Jeruzalem de weg gevolgd, die Chris tus bijna 2000 jaar geleden heeft af gelegd naar de plaaits van zijn krui siging. Hoewel gevreesd was voor gewapen de acties van Arabische terroristen, deden zich geen incidenten voor. Er waren geen Israëlische soldaten op de been gebracht, en slechts hier en daar stond een Israëlische politieman op zijn post. Na van de rooms-kathoüeke pa triarch van het heilige land. mgr- Alberto Lgori, by de eerste statie van de kruisweg de zegen te heb ben ontvangen begaven de pelgrims zich op weg naar Golgotha. Enigen zingend, anderen huilend, maar de meesten biddend, gingen zij de Via Dolorosa langs en verpoos den zij by iedere statie van de kruis weg: waar Jezus viel, waar hy zyn moeder zag. waar hy sprak tot de dochters van Jeruzalem. In de oude Kerk van het Heilige Graf was lang niet voldoende ruimte voor alle gelovigen. Velen stonden buiten. Zy stonden tot de laatste statie: de plaats waar het kruis van Christus heeft gestaan. veer anderhalf uur vertraging de deur uit. Kort na middernacht ver spreidden de betogers zich daar. By vechtpartyen zouden tien politieman nen zyn gewond geraakt. Kerkdiensten verstoord In verscheidene Westduitse steden hebben studenten op de ochtend van Goede Vrijdag kerkdiensten ver stoord. In Frankfort aan de Main drong een groep van 125 jongelui een Lu therse kerk binnen. Hun aanvoerder riohtte zich, gekleed in een groen „Mao-pak". tot de aanwezigen cm hen te verzoeken „op deze dag waar op we het offer van de stichter van de christelyke godsdienst herdenken", zich te bezinnen op het lot van Dutschke. In München deelde een kleinere groep tijdens een dienst in de pro testantse Mattheuskerk geschriften uit, waarin onder de kreet „arres teert Springer" de gelovigen werden opgeroepen zich by de studenten aan te sluiten om de verkoop en de ver spreiding van het belangrijkste blad van de Springer-groep, de „Bild Zeitung" te verhinderen. De kerk gangers drongen de studenten terug, waarop dezen de rest van de blaad jes in het rond strooiden en de Mattheuskerk verlieten. In de 'Evangelische) Peter&kerk in Frankfort hieven ongeveer 200 betogers, die de kerk door een zyin- gang waren binnengekomen, tijdens het slotlied de internationale aan. In Stuttgart werden tijdens een kerkdienst vlugschriften uitgedeeld, waarin geprotesteerd werd tegen de „schynheüige rouw van Kiesinger". In Bonn drongen de studenten niet de kerken binnen, maar ze deel den hun geschriften by het uitgaan van de kerken rond. De aanslag op Dutschke was volgens de betogers niet een op zich zelf staande daad van een gek, maar „het resultaat van een systematische campagne, waarin wordt opgehitst tot progroms tegen geëngageerde democraten. In Aken zyn byna alle kerken, alsmede het gemeentehuis en het huis van bewaring volgeklad met opschrif ten als „Springer moordenaar" en Jesus - Martin Luther King- Dutschke". Opschriften in Düsseldorf luiden: ..De kapitalisten schoten op Duitsch- ke en ..Dutschke, slachtoffer van Springer". Gestolen auto tot stoppen geschoten ZATERDAG Den Burcht. Meubelshow Van der Klugt. 10 uur voorm. - 6 uur nam. Het Boshuis Dansavond met Jafh- sesslon, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Meubelshow Langezaal. 10-12 uur vc 7-11 uur nam. fa. 2-5 EINDHOVEN (GPD) Met twee schoten, een waarschuwingsschot en een schot op de banden, heeft een Eindhovense hoofdagent van politie gisternacht een Duitse personen auto. waarin vijf jongelui zaten, op de weg tot stoppen gedwongen. De auto ölkeek in Düsseldorf te eyn gestolen. Een surveillerende agent had de auto in de stad aan gehouden. Toen de politieman de be stuurder naar zyn papieren vroeg, christendom afd. Oegstgeest. Spr. evan- gaf de man vol gas. waardoor de po- gellst N- v- d BruS6e 30 uur nam. litieagent 30 meter werd meegesleurd. Onmiddellyk werd er groot alarm geslagen. Even later meldde de Gel- dropse politie, dat de auto van de Duitsers op de E3-weg was gesigna leerd. Enkele militaire vrachtwagens, die in colonne reden, werden op verzoek van de politie dwars over de druk ke E3-weg gezet, maar deze hin dernis leverde de Duitsers &een moei- ïykheden op. Zy reden via de berm om de vrachtwagens heen. Pas na de twee schoten stopte de auto. Drie inzittenden holden de hei in, twee konden in de auto worden gearres teerd. Het tweetal, een jongen van 17 jaar en een meisje van 18 jaar. is aan de Duitse politie overgegeven. De drie anderen zyn nog voortvluchtig. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Stadsgehoorzaal: Meubejshow fa. Langezaal. 10-12 uur voorm. en 2-5 en 7-11 uur nam. Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11): Lelds Acad. Kunstcentrum. Ope ning tentoonstelling van grafiek, mul- tiepels en objecten. 9 uur nam. Oud-Kath. Parochie Afscheid en installatie LEIDEN Pastoor J. Bergers zal in verband met zyn vertrek naar Rotterdam op zondag 21 april as. afscheid nemen van de Oud-Katho lieke Parochie in Leiden. Na de hoog mis, die om half tien begint, is er een ontvangst in de gemeentezaal. De aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. A. Rinkel, hoopt op zondag 28 april pastoor H. D. Raymaekers te installeren tijdens de hoogmis, die eveneens om half tien begint. Na deze dienst is er gelegenheid tot per- •ooniyke kennismaking. Rijnsbiirger moet maand in cel DEN HAAG Omdat een 23- jarige kistenmaker uit Rijnsburg in de door hem bestuurde auto met een passagiere naast hem zat te praten, zou hu op de Zeeweg bij naderen van een kruispunt onvoldoende heb ben opgelet. Hij reed toen door een rood verkeerslicht toen juist een jeugdige wielrüder overstak. De jongen werd door de auto ge grepen en tegen de grond geworpen. Tijdens vervoer naar een ziekenhuis overleed het slachtoffer. Terzake van dood door schuld, subs, van zwaar lichamelyk letsel de dood tengevolge hebbende, had de bestuurder van de auto zich voor de Haagse politierechter te verantwoor den. Door het gebeurde was verdach te zo van streek geraakt, dat hij meteen de auto had verkocht. „Ik zal nooit in myn leven meer autorij den", zo verklaarde hy De officier van Justitie vond het veroorzaken van dood door schuld niet bewezen doch vorderde voor liet subsidiair ten laste gelegde drie maanden gevangenisstraf en ontzeg ging van de rybevoegdheid geduren de twee jaar. De verdediger, rar. De Clerq zag geen causaal verband tussen het pra ten van verdachte en door het licht ryden en vroeg te volstaan met een geheel of gedeeltelyke voorwaardely- ke straf. De rechter veroordeelde tot een maand gevangenisstraf, zonder de gevraagde ontzegging. SAIGON (AFP) Noordvietna mese troepen hebben vanochtend voor het aanbreken van de dag de voorpoet Lang Vei van de Ameri kaanse mariniersbasis Khe Sanh bestormd. De aanval werd afgesla gen door de Zuidvietnamese parachu tisten die de post, welke op 7 februari in Noordvietnamese handen was ge vallen, woensdag opnieuw hadden be zet zonder op verzet te stuiten. De aanvallers lieten elf doden achter. De verliezen aan Zuidvietnamese zijde zyn niet bekend. Aan de bestorming was een mor tierbeschieting vooraf gegaan. Gedu- Naast bulderbaan nu ook blafbaan AMSTERDAM (GPD) Een aan tal bewoners van de door het vlieg tuiglawaai reeds zo geteisterde Am sterdamse tuinstad. Buitenveldert, heeft zich tot de Vrye Universiteit gewend met klachten over honden geblaf. Op de zesde verdieping van het gebouw van de medische facul teit is namelijk een kennel in ge bruik genomen, waar veertig voor ex perimenten bestemde honden zyn ondergebracht. Naast de ..bulder baan" van Schiphol zou de „blafbaan een nieuwe bedreiging vormen voor het wykje met bungalows, dat aan het complex van de V.U. grenst. By de Vrye Universiteit vindt men de klachten overdreven. Het honden- verblijf van de medische faculteit heeft een miljoen gulden gekost, om dat hier speoiale voorzieningen zyn getroffen, om juist die geluidshinder tegen te gaan. Men dacht hier voor al aan de 750 patiënten van het naastgelegen ziekenhuis van de V.U. De hondenhokken zijn met dubbele ruiten afgeschermd. Wel beschikken de dieren over buitenhokken, waar zy zich over het algemeen zeer rus tig gedragen. Kortgeleden echter is een aantal nieuwe honden aangeko men, dat wat onrustig heeft gerea geerd op het lawaai van een aan grenzend bouwwerk. ADVERTENTIE Fa. D. LADAN Molen steeg 27 (bij Doezastraat) Leiden Telefoon 21375 Specialist op het gebied van aluminium jalouzieën. rende de voorgaande nacht en ook gisteren overdag hadden de Noord vietnamezen de stellingen van de pa rachutisten al met artillerie bescho ten. hun „liohite verliezen" toebren gend. Voor het eerst sinds twee weken hebben gisteren weer straalbommen- werpers van het type F-11 la-toestel len van omstreden kwaliteit deelge nomen aan luchtaanvallen op Noord- Vietnam. Ze waren aan de grond gehouden nadat twee ervan in drie dagen tyd waren neergestort kort na dat deze vliegtuigen met verstelbare vleugels bij de stryd in Vietnam wa ren ingeschakeld. Noord-Vietnam be weert beide toestellen te hebben neer geschoten. de Amerikanen zeggen dat een ervan door een technisch manke ment is verongelukt. Enkele dagen geleden is het aantal in Thailand ge stationeerde F-11 la's weer op zes ge bracht. By een gisteren door zware B-52 bommenwerpers uitgevoerd bombar dement in de provincie Vinh Binh, 120 km ten zuidwesten van Saigon, zouden meer dan 200 Vietcong-strij- ders het leven hebben verloren. Dit cyfer is opgegeven door een Zuid vietnamese eenheid die de resultaten van het bombardement naging. Het Witte Huis heeft gisteren be kend gemaakt, dat president Johnson op Honoloeloe een ontmoeting zal hebben met de Zuidkoreaanse presi dent Park. Johnson zal maandag van zijn ranch in Texas naar Hawaii ver trekken. De president zal Pasen in Texas doorbrengen. De ontmoeting met Park had verleden week reeds moeten plaatsvinden, doeh werd toen uitgesteld naar aanleiding van de moord op ds. Martin Luther King en de onlusten die daarop volgden. Johnson zal op Honoloeloe tevens overleg plegen met zijn adviseurs uit Vietnam. Tliant in Parijs De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Thant, is gisteren byna anderhalf uur in de Noordviet namese delegatie in Parys geweest. Hij wilde over zyn bezoek geen on middellijke verklaring afleggen. Toen hy het gezantschap verliet, glimlachte Thant tegen de wachten de journalisten. Toen reed hy weg onder escorte van motorpolitie. Thant heeft waarschyniyk overleg gepleegd met Mai Van-bo, het hoofd van de delegatie en een van Noord geen byzonderheden bekend ge maakt, behalve dat het in een pret tige sfeer werd gevoerd. Thant is in tussen in New York teruggekeerd. In de Amerikaanse gemeente Bell, in Californië, speelde zich gisteren een niet-alledaagse ge beurtenis af: de voorganger van de Baptistengemeente bevestigde vier huwelijken uit één gezin, n-l. van de 38-jarige weduwe mevr. Margaret Smith en haar drie dochters. Van links naar rechts: Miniford A. McCoy (38) met mevr. Smith; Mike Blakey (20) met Laura (18); Charles Heines (21) met Rachael (19) en Richard Stone (23) met Er da Carolyn (16). Nog een merkwaardigheid: Blakey, Haines en Stone dienen aan boord van het Amerikaanse oorlogsschip Maddox. BINNENLAND Misverstand De diverse post agentschappen in Apeldoorn zaten gisteren zonder geld door een misver stand tussen de PTT en dè Neder landse Bank in Arnhem. Het gevolg daarvan was. dat vele bejaarden, die hun aow-uitkering kwamen halen, onverrichter zake naar huis moesten terugkeren. Diep teleurgesteld uiter aard met het oog op de komende De PTT heeft alles in het werk ge steld om de zaak te corrigeren en in de loop van de dag konden de aow- ers terugkomen om alsnog hun geld te halen. De postagentschappen en het hoofdpostkantoor moesten daar voor wel langer openblyven dan de vastgestelde tyd. Beroering rond „dikke deur" De toegangsdeur tot de statenzaal in het nieuwe provinciehuis van Brabant, die liefst f 175.000 gaat kosten en waarvoor van iedere Brabantse inwo ner een dubbeltje wordt verwacht, heeft de gemoederen in de Gemertse gemeenteraad in beroering gebracht. Een van de raadsleden vond f 175.000 wel erg duur voor een deur, die jaar lijks maar een paar keer open hoeft. Burgemeester H. de Wit stelde daar tegenover, dat er een deur in de Sint Pieter in Rome veel duurder is en deze deur slechts een keer in de 25 jaar opengaat. Bovendien vond de burgemeester, dat de gemeente wel enige dankbaarheid verschuldigd is tegenover het provinciaal bestuur. De raad zwichtte tenslotte en legde f 1250 voor de dikke deur op tafel. BUITENLAND Ook Nugent naar Vietnam Pre sident Johnsons jongste dochter Luci heeft gisteren meegedeeld, dat haar 25-jarige echtgenoot Patrick Nu gent die onderofficier is by de luchtmacht naar Vietnam is ver trokken waar hy zal worden opgeno men in een eenheid te Cam Ranh, 370 km ten noordoosten van Saigon. Vietnams belangrijkste diplomaten, j Beide schoonzoons van Johnson die- Er werden over het bezoek echter I nen nu in Vietnam. Kortgeleden ging de kapitein der mariniers Charles S. Robb 28i de man van Lynda Bird, er al heen. Mynongeluk in India Als gevolg van een instorting in een myn by Bi- laspoer in de Indiase staat Madhja Pradesj zyn gisteren 14 mynwerkers omgekomen en 35 gewond geraakt. Men vreest dat het dodental nog zal stygen omdat er nog veel mynwer kers opgesloten zitten in de mijn. Loopgraven rond Damascus Premier Zayyen van Syrië heeft gis teren buiten Damascus het teken ge geven voor de aanleg van een ring van loopgraven rond de hoofdstad „met het oog op mogelyke Israëli sche agressie". Duizenden Syriërs na men ook schoppen ter hand aan het begin van een campagne van een week „om elke vierkante meter grond in Syrië te versterken en de stryd ter bevryding van de door Israël be zette gebieden voort te zetten. Spionageproces Het hof van ap pel te Seoel (Zuid-Korea) heeft van daag in hoger beroep uitspraak ge daan in de zaak tegen 22 personen, die ervan verdacht werden vanuit Oost-Berlyn voor Noord-Korea ge spioneerd te hebben. Drie der ver dachten werden ter dood veroor deeld. Een vierde kreeg levenslang. In eerste Instantie werden slechts twee verdachten ter dood veroor deeld. Radio's voor Indonesië De be gin vorig jaar opgerichte Philips-Ra- lin maatschappy heeft de eerste ra diotoestellen met één golfbereik aan de Indonesische overheid afgeleverd. De regering heeft er 300.000 besteld, die over het land zullen worden ver deeld om de bevolking voor te be reiden op de algemene verkiezingen van 1971. Opstand onderdrukt Volgens het Indonesische legerblad Nieuwe Pionier heeft een detachement val schermtroepen in Oost-Borneo een opstand van communisten in de kiem gesmoord. De opstandelingen werden door Chinezen geleid. Stadhuis (wachtkamer trouwi Zitting Bouwfonds Ned. Gemeèï 7-8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreti sociale raadsvr. 4-6 uur nam. Kleine Burcht: Receptie Alg, i van Bejaarden 2-4 uur nam. Stadsgehoorzaal Alg. Bond van jaarden. Cabaret Artiestenpalet. Rijksherbarium (Schelpenkade I Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw Plantkunde. Spr. dhr. C. v. d. over mod. kamerplanten 8 uur r DONDERDAG Rest. v. d. Heijden; C. ren Spr. dhr. H. Kikkert overfl C.H.U. toen (1967) en nu. 8 uur Kantine Leyten- wolfabrlek Binnenvestgracht)Rullavond Philatelica 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: K en O-meest rle Residentie-orkest o.l.V. Wlllei Otterloo m.m.v. Annerose Schmld uur nam. Gebouw Staalwijk: Ledenvere Leidse Tuiniers- en bloemist* Door Eendracht Verbonden 8 uur Diamantplein 27; Bahal-gespi avond 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade Ledenverg. Kon. Ned. Natuurhlstori Ver 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht (Jacobazaal) vergadering „De Natuurvriend" uur nam. Waaggebouw: Opening tentoon ling Jos Mertens. 8 uur nam. StadsgehoorzaalFeestavond p neelsvereniging SL.F„ 8 uur Auberge frangaise (Kloksteeg Lelds Zoldercabaret. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie C tengem. „Ecclesia". 8 uur r Koningskerk: Ruilclub. 7.30-10 Rijksmuseum voor Volkenkunde zing mr. A. H. N. Verwey „Spor toneel in India". 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Lady and the Tra: a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, Paasd 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijd. en terd. 11.30 nachtvoorst. „Playglrl", Luxor: „Weg van elkaar, 14 J. 2.30, 7 en 9.15 uur. Paasdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex: Laurel en Hardy, a.l. Dag. 7 en 9.15 uur. Paasdagen 2.15, 4.' en 9.15 uur. Vrijd. en zaterd. 11.30 nachtvoorst. „Wereld zonder schaal 18 J. Trianon: „Vakantieperikelen me nes-te gevolgen", a.l. Dag. 2.30, 9.15 uur. Paasdagen 2.15, 4.30, 7 en uur. Lldo: „Irma la douce", 18 J. (ook beide paasdagen) 2.30 en 8 Studio „De non", a.l. Dag. 2.S en 9.15 uur. Paasdagen 2.30, 4.45, 9.16 uur. TENTOONSTELLINGEN Molen .De Valk" Molenmuseum gelijks (behalve 's maandags) 10 voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 Galerie v. d. Vlist (Boterm 3): Tentoonstelling Jeanne-Marie denes, Meindert Volkers en Maja J ander Geopend dinsdag t/m zate 9 uur voorm. - 26 april.). Lakenhal: Tentoonstelling „Rot Rembrandt" (verzameling Daan vat). Werkd. 10 uur voorm. 6 nam.; zon- en feestdagen 1-5 t (tot 16 juni.). Lakenhal: Tentoonstelling Meli Zaalberg. 10 uur voorm.5 uur n zond. 15 uur nam. (tot 21 ap De Lakenhal: Dag. 106 uur; i 15 uur. Rijksmuseum van Oudheden i pen burg 28): Werkd. 10 uur voor 5 uur nam.; zond 1-6 uur nam. Legermuseum Pestb ulslaan uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenku Steenstraat 1): dag. 10—6 u.; dags 1 5 uur nam. Rijksmuseum voor Voikenku Tentoonstelling Collectie Lechner Japanse Kunst Werkd. 10 uur v< tot 6 uur nam.: zondags 16 uur i Ryksmuseum voor de geschied der natuurwetenschappen: Dag. uur. zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff):! toonstellingen schilderijen en aqua len Julia Giesberts. Geopend maan t/m zaterdag 10 uur voorm.51 nam.; bovendien dinsdagavond 8-11 (2de Paasdag gesloten) t/m 24 ad Avond, en nachtdienst der apottaej Geopend voor spoedeisende gevil tot maandag (2de Paasdag) s gens 8 uur: Haven Apotheek, H# 18. tel. 20085. 3 uur nam. (tot burg te Leiderdorp is gesloten,! Oegstgeestse Apotheek en Apot# Voorschoten zijn geopend. Vanaf maandagmorgen 1 Paasdag) 's morgens T spoedeisende gevallen theek Tot Hulp der gracht 48. tel. 21060. Breest Smallenburg t dan gesloten. De Oegstgeestse i theek en Apotheek Voorschoten geopend. WEEKEINDEDIENST DEB HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur ril plege men de eigen huisarts, da« tot zondagnacht 24 uur de doktf telefoon 2 22 2 2. HAAGS! AGE N Dl (Van donderdag 11 april t/m woensdag 17 april) ZATERDAG 13 APRIL Kon. Schouwburg: Haagse met „Veertig Karaat", 20.15 uur.. Diligentia: Toneelgroep Arena I „Ploeft", 14.45 uur. Cabaret Ada» Eva met „Tussen tafel bed". 20.151 Paviljoentheater: De Nieuwe K<® die met „The Fantasticks". 20.151, ZONDAG 14 APRIL DiligentiaCabaret Adam en I met „Tussen tafel en bed", 2C' Paviljoentheater: De Nieuwe 1 die met „The Fantasticks". 20.15 f MAANDAG 15 APRIL Kon. Schouwburg: Haagse Con met „Helder zien ln het donker", I uur. Haagse Comedle met „Rosencif en Guildenstern zijn dood". 20.15 f Diligentia: Cabaret Adam en Ev«» „Tussen tafel en bed". 20.15 uur. Paviljoentheater: De Nieuwe L-, die: „The Fantasticks". 20.15 uur.£ DINSDAG 16 APRIL Kon. Schouwburg: Ned. Comedlif .De Vrek". 20.15 uur. Diligentia: Cabaret Adame .Tussen tafel en bed" 20.15 uur.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2