Bé w TAPIJT Vrolijk Pasen (W)ETENSWAARD J VOOR BAD OF DOUCHE Lamskotelet of kalfsoester a Vorange 4 lamskoteletten oef kalfsoesters, 100 g bo ter of margarine. 1 sinaasappel, 1 ed, pa neermeel, zout (peper), peterselie. Van de sinaasappel vier dunne schijfjes van ge lijke grootte snijden, hierin een kartelrandje snijden. De overgebleven sinaasappel uitpersen en het sap bewaren. De lamskoteletten of kalfsoesters zouten (en bestrooien met wat peper). Het ei met wat water los. maar niet schudmig kloppen. De koteletten of kalfsoesters door paneermeel, paneerei en opnieuw door paneermeel halen. Ruim de helft van de boter of margarine licht bruin laten worden. Op een matig heet vuur de koteletten of kalfsoesters onder nu en dan keren, bruin- en gaarbakken in resp. plm. 15 en 10 mi nuten. Af .en toe een stukje boter of margarine toevoegen, zodat de jus niet te donker wordt. Het vlees uit de pan nemen, op een schaal leggen en het sinaasappelsap bij die jus schenken. Een beetje water toevoegen en roeren tot de vaste be standdelen zijn opgelost. De sinaasappelschijfjes op de koteletten of kalfsoesters leggen en deze in het midden garneren met een blaadje peterselie. Het luxe schuimbad tegen normale prijs De luxe van weelderig koesterend schuim. De luxe van flonkerende flacons. De luxe van diep-fonkelende tinten. En de luxe van keus uit vier betoverende geuren en kleuren. Voor wie prijs stelt op de luxe van een in dividueel schuimbad is er nu Gelbe Rose. Kies uw favoriete geur en kleur: 't roman tische Gelbe Rose, het exquise Orchidee, het delicate Daphne of de frishéid van Citrus. Betaal toch de normale prijs. U weet het nu: 't is Gelbe Rose. De nieuwe luxe serie individuele badpreparaten van internationaal niveau, tube 3,95 - flacons van 6,75 tot 21,50 Gelbe Rose heeft ook crème-bad (speciaal voor droge huid), after-bath-lotion, fijne toiletzeep en speciaal babybad. Gelbe Rose heet in andere landen Badegold. L.D.EXTRa IE Of u nu op deze Lady Frontdriver 1889 gaat of met een caravan-de-luxe, nieuws om-aan-te-trekken koopt u daarom vindt u hiernaast alvast wat pakken. Lezen in bed Het nieuwste voor hen, die graag in bed le een echtgenoot of echtgenote hebben, die bruik in het gemeenschappelijk slaapvertr waardeert is een leesbril met „eigen" verli Het is een bril met twee lampjes, di ter ij werken. De plastic bril is niet andere monturen. De lampjes zijn uiterst uiterst rechts aan de bovenkant van het aangebracht. Via een snoer zijn de lami de batterij verbonden. De bril is ook schikt voor kaartlezen bij autoritten in 1 In veel kwaliteiten, veel kleuren Van vreemd voordelig tot net niet duur. Legloon f 15,— per kamer. AFD. WONINGINRICHTING Herenstraat 77 - Tel. 24502 Wanneer u een badpak wilt kopen voor uw vakan tie, ia het er nu de tijd voor. Straks zijn de vrcege- vakantievierders er met de leukste modellen van door. Rechts: een pak uit de Tweka-collectie waarin u de nieuwe hoge halslijn veel zult tegenkomen. Daart>ij hoort een diepe ruguitsnijding. De Parijzenaar Ruben Torres heeft deze keer ont worpen voor Tweka. waardbor vele originele mo dellen zijn ontstaan. Onder: uit Australië komt deze combinatie gemaakt van fiberglas, die misschien over vijf jaar te koop zal zijn. V erkeersongevallen en kinderen „Veel verkeersongelukken waarbij kinderen zijn betrokken zouden wel eens zelfmoordpogingen kun nen zijn van kinderen die zich onbemind voelen", aldus verklaart een psychologe in een pas versche nen boek, Dr. Lindy Burton deelt mee na bestudering van twintig gevallen, waarbij kinderen tussen de 5 en vijftien jaar met gebroken armen en benen het Belfast City ziekenhuis in Londen werden binnen gebracht, vastgesteld te hebben dat verkeersonge lukken waarbij kinderen betrokken zijn zelden op toeval berusten- Dr. Burton, zelf moeder van twee kinderen, schrijft dat aan een ongeluk vaak een lange voor geschiedenis van spanning en frustratie vooraf gaat. „Voor het ongeluk kan zich zeer goed iets heb ben voorgedaan dat zo schokkend voor het kind is dat het als een katalysator werkt en de ontla ding van bestaande spanning noodzakelijk maakt. In tien van de twintig gevallen ging aan het onge luk een schokkende of ongewone gebeurtenis voor af. Eén ongeluk vond vlak na het moment plaats waarop de moeder van het kind thuis kwam met een nieuwe baby, hetgeen het kind verafschuwde. Een tweede gebeurde nadat een kind een bezoek had gebracht aan een speeltuin, waar het hem verboden was heen te gaan. „Het ongeluk zou wel eens een poging van het kind kunnen zijn sympathie op te wekken of niet liefhebben ouders te straffen", aldus dr. Mur- ton. Verschijn eens vermomd als ei aan het paas-ontbijt, uw echtgenoot zal z'n ogen niet geloven. Helemaal niet als hij de rekening krijgt van uw kleine mode-grapje. Het is nl. een creatie van Lanvin, gemaakt van zwarte organdie, met een blauw lint als versiering. U krijgt gegarandeerd een onvergetelijke Pasen. Makkelijk Als u zich in de Verenigde Staten vestigt de gordijnen in uw appartement laten van een apparaatje waarmee u ze zonder stoel op te staan geruisloos kunt sluiten nen. U drukt op het knopje naast uw zetel en een zeer kleine elektrische motor bewegende delen zorgt voor de rest. De gor wordt met een gewoon snoer verbonden stopcontact. De stroom schept dan een i tisoh veld. Dit activeert een klein mag spoeltje, dat onzichtbaar aan de raamzijt heit gordijn is bevestigd en dft zorgt ervoor gordijnen, die dus ook geen koorden hebb opend, respectievelijk gesloten worden, voor gordijnen van alle afmetingen en van meest uiteenlopende stoffen. Versierde lo In advertenties worden vaak heerlijk dranken aanbevolen. Niet zomaar een „kale" rel of een glas cognac, maar een van de meest uiteenlopende dranken in longdrinkglazen. Veelal uit Amerika dragen ze exotische namen als brandy screwdriver, old-fashioned en gin-fiz. De drankjes hebben een aantrekkelijke Meur, schijf citroen of sinaasappel is op de rand het glas gestoken. Die glasrand is vaak door een laagje suiker. Dit is het minst gedeelte van de cocktail. Die suikerrand is eenvoudig te maken. Voordat men de glazen dompelt men het glas met de rand in sap. Citroensap is voor dit doel het meest schikt. Daarna dompelt men diezelfde wat suiker. De rand ziet er niet alleen uit, maar draagt ook bij tot die smaak van drankje. Onder en onder rechts: nog twee Tweka- modellen. In de collectie katoenen bikini's zijn de b.h.-beugels weggelaten. Daarvoor in de -plaats geeft een nieuwe cup-verwerking een gestroomlijnd silhouert. Laat opstaan, tocli lekkere thee Wie van uitslapen houdt en het laatst aan de ont bijttafel komt, krijgt meestal een kopje donker vooht dat een uur tevoren lekkere verse thee was. Haal daarom altijd na 5 minuten de theezakjes uit de pot. Als u losse thee gebruikt doet u er goed aan de thee, na het trekken, over te schen ken in een andere pot. Ook de laatste ontbijter heeft dan lekkere thee.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 12