Hoe een postzegel van 20 ct u heerlijke warmte in uw hele huis èn ruim f 100,- per jaar oplevert... I 1 Vrijdag 12 april geopend van 9-11 uur Koppelbaas knoeide met uitkeringen Rode Kruis: toestand van Griekse politieke gevangenen kan beter REKENDE i ONJUIST BON LEIDSE SPAARBANK1 GOED NIEUWS voor alle TUI N BEZITTERS h ik Uniek plantenschip doet opj vaartocht door Nederland ook Leiden aan fAGPJA vfl LEIDSCH DAGBLAD D1N6DAG U AküiJ- in (Van onze Bredase correspondent) De rijkspolitie heeft een inwoner van St. Willebrord, een koppelbaas, gearresteerd. De man wordt ervan verdacht zich aan hem uitgekeerde gelden die bestemd waren om er sociale lasten mee te betalen, te hebben toegeëigend. Het gaat voor lopig om een bedrag van ruim 8000,-. Voorts worden enkele tientallen inwoners van St. Wiliebrord ervan verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan steunfraude. MACHINEFABRIEK ONTSLAAT 59 MAN Hem wordt ten laste gelegd dat hij geld, dat hem was verstrekt door het semi-gemeentelijk haven bedrijf in Dordrecht, in eigen zak heeft gestoken, in plaats van er mee de sociale lasten te betalen van de arbeiders aie hij had aan getrokken en in Dordrecht te werk had gesteld. Ook wordt hij ver dacht van belastingfraude. De gearresteerde is invalide en trekt invaliditeitsgeld. Omdat hij dus niet mag werken, had hij zijn koppelbaasbedrijf op naam van zijn vrouw gesteld. De man heeft werk lozen in St. Willebrord aangewor ven voor werk in de haven in Dor drecht. Voor een deel werd dit werk 's nachts verricht. De voor keur van de man ging uit naar werklozen die van de w.w. trokken. Niet reclameren Die arbeiders konden namelijk, omdat zü klandestien werkten, niet reclameren als de man de sociale lasten niet betaalde maar in eigen zak stak. Van de werkgever in Dordrecht ontving de koppelbaas de lonen en de gelden, die hij naar de bedrijfsvereniging diende over te maken. Van dit overmaken kwam niets en de koppelbaas werd er en kele duizenden guldens wijzer van. De fraude heeft maandenlang ge duurd. De man heeft enkele tientallen arbeiders uit St. Willebrord in zijn duistere praktijken meegesleept. De werklozen die hij in dienst nam, trokken van een bedrijfsvereniging hun werkloosheidsuitkering. Op de formulieren, welke zij moesten in vullen, schreven de werklozen dat zij niet hadden gewerkt en niets hadden bijverdiend. In werkelijk heid gingen zij wei werken in Dor drecht en trokken zij dus dubbel. Door het onjuist invullen van hun formulieren en het ondertekenen daarvan hebben zij zien schuldig gemaakt aan valsheid in geschrifte. De zaak die reeds enkele maan- Wegens een te kleine orderporte feuille, voornamelijk veroorzaakt door het achterblijven van de industriële expansie in het noorden des lands, is de N.V. Machinefabriek Oost Gro ningen. gevestigd in Nieuwe Pekela genoodzaakt de productiecapaciteit van het bedrijf aan te passen. Voor 59 werknemers is by het ge- westeiyk arbeidsbureau ontslag aan gevraagd, waardoor de bezetting ge reduceerd wordt van 265 werknemers naar 206 werknemers. Met de vakorganisaties is een volle dige overeenstemming bereikt inzake een afvloeiingsregeling, volgens een communiqué van de fabriek. den loopt was en is deels nog vrij ingewikkeld. De verwarring is voor al ook ontstaan omdat het haven bedrijf in Dordrecht, dat de zaak waarschijnlijk toch niet heeft ver trouwd, de eis had gesteld dat iedere dag een biljet moest worden ingeleverd waarop de arbeider zijn naam, geboortedatum en woon plaats moest invullen. Op die biljetten zijn gefingeerde namen ingevuld. Vele malen komt onder andere de naam Heeren, een in deze omgeving inderdaad veel voorkomende naam, er op voor en voorts de namen van de burgemees ter, de dokter en de pastoor van St. Willebrord. Die van de directeur van het arbeidsbureau en zelfs, naar verluidt, die van (minister) Lüns PRESIDENT Bouw bepleit e< In een gisteren in Athene vrijgege ven rapport van het Rode Kruis wordt aangedrongen op verbetering van de levensomstandigheden van de politieke gevangenen die door het huidige Griekse bewind op de eilan den Jaros en Leros gevangen worden gehouden. De behandeling van de gevange nen, aldus het rapport is goed, maar zü moeten minstens een keer per maand bezoek kunnen krijgen van hun verwanten. Voorts wordt er in het rapport op aangedrongen de be jaarde gevangenen uit de kampen weg te halen. Het rapport is gebaseerd op mede delingen van vertegenwoordigers van het Rode Kruis, die met de gevange nen gesproken hebben. De samenstellers van het rapport stellen voor alle gevangenen op Jaros naar elders over te brengen omdat de accommodatie op 't eiland te wen sen overlaat. De gevangenen daar hadden erover geklaagd dat de ge bouwen onvoldoende verwarmd zyn De afgevaardigde van het Rode Kruis Marti heeft op 9 februari een bezoek gebracht aan het gevangen kamp Lakki op het eiland Leros. Hy stelt voor dat het aantal gevangenen van 1270 wordt terug gebracht tot 800, dat men meer ruimte geeft om te lopen en dat zeebaden en oefenin gen in de open lucht worden toege staan. Marti bericht dat de gevangenen in Alli en een ander gevangenkamp in Partheni op Leros, goed gekleed zyn, goed te eten krijgen, goede, hoe wel verouderde sanitaire voorzienin gen hebben en een goede medische behandeling krijgen. Hy berichtte twee sterfgevallen in Lakki, een zelfmoord en een ten gevolge van ziekte. Volgens Marti klagen de gevange nen over het gebrek aan ruimte, het verbod op bezoek van familie, de in beslagneming van muziekinstrumen ten en de onzekerheid van hun toe komst, die hy beschryft als „Psycho logische isolatie". e Sidarators. de Griekse onderminis ter van Voorlichting, zei op een pers conferentie in Athene over vrylating, dat de politieke gevangenen op Jaros en Leros gevaarlyke communisten zyn en dat hun vrijlating de openba re veiligheid in gevaar zou brengen. VAN POLEN j lagere btw WIL ONTSLAG De Poolse president Edward Ochab j heeft gisteren in verband met zyn j verslechterde gezondheidstoestand i verzocht van zijn functie ontheven te worden. Het aftreden van Ochab J wiens gezichtsvermogen de laatste maanden ernstig achteruit is gegaan werd over het algemeen in Polen wel verwacht maar niet voor het party- congres van november a.s. De on geregeldheden van vorige maand hebben dit waarschynlijk verhaast. De president wiens vrouw van jood se afkomst is heeft zich steeds afzy- dig gehouden van de anti-zionistische campagne die na de voomamelyk door studenten georganiseerde de monstraties 'losbarstten. Dit is hem volgens waarnemers ernstig kwaiyk genomen. In Warschau doen ook ge ruchten de ronde dat de dochter van Ochab die aan de universiteit van Warschau studeert, één van de aan- stichtsters was van de betogingen vo rige maand. Het Poolse- parlement komt van daag bijeen om het verzoek van de president te behandelen. Ochab is 61 jaar en een communist van de oude garde die zich steeds heeft weten aan te passen aan de nieuwe stromin gen. In Warschau wordt premier Cyran- kiewitsz genoemd als zyn mogeiyke opvolger. De correspondent van het Amerikaanse persbureau Associated Press in Warschau verwacht dat nog meer hoge Poolse functionarissen hun functie zullen neerleggen. Het 'al de overheid slechts 67,5 mat joen gulden kosten in plaats van 3k, miljoen, om de gehele bouwnyverhr een 8 procent btw-tarief toe te ke.5P nen. fU De Raad van Bestuur Bouwbedi^' (toporgaan van de werkgevers in bouw) is tot deze conclusie gekoi na uitvoerige berekeningen. Volg« deze becyferingen is de kostenrami van f300 miljoen, door de mi] van Financiën in zyn memorie antwoord aan de Tweede Kamer gesteld, „bewysbaar onjuist". De nister heeft namelyk slechts de komsten van de schatkist geteld zc der de hiermee samenhangende gaven af te trekken. In een brief met uitvoerige toelic ting heeft de Raad van Besti Bouwbedryf de Tweede Kamer op volgens de Raad gemaakte fouten de ministeriële berekeningen gei zen. De Raad biyft zich verzetten gen een 12 procent tarief voor bouw, o.m. omdat schrikbare) huurverhogingen hiervan het gev( zouden zyn. De postzegel plakt u op een envelop, waar u de nevenstaande bon in doet. U post de envelop en enkele dagen later krijgt u een brochure thuisgestuurd. Daarin staat alles wat u weten wilt over Gascon centrale verwarming op aardgas. Gascon CV brengt weldadige warmte in uw hele huis. Zomer èn winter mogen de kamerdeuren openblijven. Uw huis wordt gewoon ééns zo groot. Nergens tocht, nergens kou, overal een behaag lijke temperatuur. Even een knopje om draaien en u hebt warmte naar wens. Ruim 100,- per jaar spaart u uit op uw stookkosten, vergeleken met gewone éénkamerverwarming, want een Gascon CV brandt op aardgas. En aardgas ge bruikt u ook voor koken en warm water. Ineens zakt uw tarief van zo'n 20 cent per m3 naar ongeveer 7 cent. En.» een Gascon CV-installatie is ver rassend goedkoop. Hebt u een kleine „ingebouwde" flat, dan kunt u al vanaf ƒ2.700,- een complete installatie hebben, geplaatst en wel. Het plaatsen van zo'n installatie gaat meestal binnen een week. Desgewenst financiert Gascon uw aan schafkosten voor 100%. Ooit gedacht dat een postzegel van 20 ct. zoveel .waard kan zijn? U wilt méér welen? Bij Gascon ligt een brochure met alle Inlichtingen voor u klaar. Pak de telefoon of stuur de bon op. Behaaglijke warmte in het hele huis en ruim 100,- minder stookkosten per jaar. ..dat is toch wel een paar dubbeltjes voor opbellen of een postzegel waard! Foto genomen in meubeltoonzaal van GOED WONEN te Soesterberg. Dit Is Gascon Een grote Installatie-onderneming, gespecialiseerd in aardgas. Dochtermaatschappij van de Verenigde Machinefabrieken N.V. Stork-Werkspoor. In Neder land bouwde Gascon al ruim een miljoen gasaan- sluitingen om. De centrale verwarmingen worden geïnstalleerd door ervaren vakmensen. Gascon fabriceert zelf niet, maar betrekt de.onderdelen van gerenommeerde fabrieken. Gascon-lnstaüaties Het vertrouwde, solide warm-water-systeem, in kostenbesparende standaard-uitvoeringen. Sterke constructie, perfecte afwerking. Eénpijpsysteem, dus vlotte aanleg. Overal gelijkmatige warmte. Mooie, modern-strakke convectoren voor elk interieur. Warmteregeling naar wens. Keuze uit: CV met cen trale. haard (Mekaset) voor flats en eengezins woningen. Ketelsysteem voor grotere huizen. Maat- systeem - aangepast aan bijzondere eisen of wensen. Prijzen en financiering Vanaf .2.700,- voor kleine, „ingebouwde" flatwo ningen met een Inhoud van max. 200 m3. Vanaf 3.100,— voor gunstig gelegen eengezinswoningen of grotere flats met een inhoud van max. 300 m3. Alles inclusief aanlegkosten. Exclusief aanleg gas- en elektriciteitsleidingen en schilderen van buizen. Financiering tot 100%. Vol jaar garantie. Onder- houds- en controleservice. Voor meer dan 10 wo ningen tegelijk prijzen op aanvraag- Zend mij s.v.p. de gratis brochure over aardgas CV volgens Qascon-systeem. Woonplaats: Telefoon: Op briefkaart geplakt (met 15 ct. porto), of in ge sloten envelop (met 20 ct porto) opzenden naar: Gascon N.V., Neudeflat, Postbus 215, Utrecht. DCl Gascon Utrecht: 030-11867 of 15738 K H I Elke dag bereikbaar(behalve za.enzo.), ook van 6-10 uur 's avonds. WW) Dochteronderneming van de Verenigde Machinefabrieken N.V. Stork-Werkspoor OUDE RIJN 56 BEVRIJDINGSPLEIN 7 OEGSTGEEST: GEVERSSTRAAT radend, bljktntonfl iMt f 17 standplaatsen In lelden, leiderdorp en oegetgeeet (Goede Vrijdag) zijn ons hoofdkantoor, ons bijkanfoor zuidwest en ons bijkantoor oegstgeesl De diensten van onze rijdende bijkanteren vervallen die dag geheel. Kom kijken naar het eerste varende plantenschip. waar een werkelyk grootse! sortering rozen, vaste planten, heesters, coniferen en andere tuinplanten iedere tuinbezitter in verrukking brengt Dit is een gelegenheid om in één f keer uw tuin te verfraaien voor een prys die u niet voor mogelijk zou houden. EN. het gaat hier om produkten van de KONINKLIJKE KWEKERIJ MOERHEIM, waarmee, alles is gezegd! De planten zijn beschermd tegen zon en regen en overzichtelyk tentoon gesteld voorzien van naam. hoogte, bloeityd. prys alsmede van duidelyke kleurenfoto's. EXPORT KWALITEIT TEGEN GEREDUCEERDE PRIJZEN. LAAT U DEZE KANS NIET ONTGLIPPEN Hel motorschip ACTIEF meert af bij de BEESTENMARKT De verkoop is op Parkeren vormt geen probleem dinsdag 9 april woensdag 10 april donderdag 11 april vrijdag 12 april van 9 lot 18 uur

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6