trote drukte met Pasen verwacht meer mode bij van Haren Optimisme in de badplaatsen Oud-Noordwijk over afbraak dorpskern AO 9 APRIL 1968 LEIDSCH DAGBLAD Wanneer het weer zo zonnig is als vandaag diomen veel buitenlanders naar atwijk en Noordwijk (Van een onzer redacteuren) inner het zo zonnig is als ïorgen dan wordt het ge- nde het paasweekeinde ze- ieel erg druk aan de kust de Bollenstreek. Tot deze usie kwamen de directeu- an de V.V.V.'s in Katwijk oordwij k, de heren Chr. lancke en H. Dekkers. Het il reserveringen is reeds In Noordwijk ongeveer ocent voor de hotels en 60 »nt bij de particulieren, rijks directeur wilde geen s noemen, maar hij was >rg optimistisch gestemd! druk het met Pasen in ons al worden met buitenlandse en zal voor een belangrijk deel afhangen van de weerstoestand. Wat dit betreft liggen de paasdagen van dit jaar een stuk gunstiger, dan die van vorig jaar. Toen vielen deze feestdagen op 26 en 27 maart, het weer was matig en in de Bollenstreek was nog weinig te zien. Ondanks dit alles noteerden de dertien belang rijkste grensposten toch nog een half miljoen buitenlanders, die ons land binnenkwamen. In Noordwijk en Katwijk hebben reeds veel buitenlanders gereserveerd. Voorts komen er in Noordwijk vele Engelsen, die gebruik maken van de luchtbrug van de Engelse vliegvel den naar Zestienhoven bij Rotter dam en die speciaal komen om de bloeiende bollenvelden en de Keuken hof in Lisse te bezichtigen. Het af gelopen weekeinde is men in beschei den mate met deze luchtbrug be gonnen. Katwijk verwacht een kleine 700 Zweden, die donderdagavond met 13 autobussen en 40 personenauto's ho pen te arriveren en nadat zij de bol lenvelden, Den Haag, Rotterdam en Amsterdam hebben „gedaan", zon dagmorgen de terugreis weer zullen aanvaarden. In beide badplaat sen hebben natuurlijk de Duitsers de overhand. In de Bollenstreek zal er tijdens dit paasweekeinde veel en veel meer te zien zijn dan vorig jaar. Er staan talloze velden in bloei. Ook Keu kenhof in Lisse staat er mooier bij dan andere jaren om deze tijd. Wanneer het weer zo blijft als het nu is dan kunnen we rekenen op een bijzonder druk weekeinde, zei de heer H. van Aalst van Keukenhof. We hebben alle voorbereidingen ge troffen en zijn dus klaar om de be zoekersstroom te ontvangen. Vrij druk De Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer ver wacht, dat het wanneer het weer meewerkt vrij druk zal worden in ons land met buitenlandse toeristen, waarvan de kust- en bollenstreek na tuurlijk het merendeel voor zjjn re kening zal nemen. Men voegde er echter aan toe: Het ls moeilijk om nu reeds te zeggen hoe het zal worden. Immers veel toeristen reizen veelal op de bonnefooi en la ten hun reisje afhangen van het weer. Misschien, zo meent de ANW, zal dit jaar de conjunctuur ook een woordje meespreken. Het is namelijk mogelijk, dat men zijn geld reserveert voor de „grote" vakantie. Veel Duitsers Van de buitenlanders, die naar ons land komen, zullen de Duitsers Fran sen en Belgen voor een belangrijk deel de dienst uitmaken. Daarnaast wordt ook een vrij groot aantal bloe- menminnende Britten verwacht. De climax van deze Engelse invasie wordt echter pas tegen eind april verwacht. Deskundigen op dit gebied menen, dat in totaal 60.000 Britten voor korte tijd naar hier zullen ko men om van de bloemenpracht te ge nieten. Daarnaast worden tijdens de paas dagen ook Scandinaviërs en Zwitsers in ons land verwacht, maar in ver houding tot de overige nationali teiten zal dit slechts een klein per centage zijn. De accommodatie is op dit ogenblik in het geheel nog geen probleem. De logiesinformatiedienst, die de ANW altijd verzorgt in samenweiking met een aantal plaatselijke WV's aan de grens en in diverse plaatsen van ons land, staat gereed om de drukte het hoofd te bieden. Het weer zal mede bepalend zijn voor de bestemming van de toe rist. Zomers weer zal de stroom on getwijfeld in de richting van de Noordzeekust dirigeren, hoewel ook reeds Duitse toeristen de weg naar het Veluwerandmeer hebben gevon den. BU minder mooi weer zullen voorts de diverse attracties, die ons land kent, het druk krijgen, terwijl daarnaast onze steden dan op het lijstje van de vreemdelingen zullen komen te staan. Voor de zesde maal in haar be staan vergaderde het Genootschap Oud-Noordwijk in badhotel Zeerust. Men begon met het afdoen van huis houdelijke zaken, onder andere de verkiezing van de heer J. Vink (Van Panhuysstraat) in het bestuur, ter vervanging van notaris S. Pasma, die zl«h wegens drukke werkzaam heden niet langer beschikbaar kon stellen. Secretaris-penningmeester J. Sier memoreerde in zijn jaarverslag het zeer bevredigende bezoek aan het museum in het seizoen 1967. Er wa ren ruim 1400 betalende bezoekers. De openstelling van 10 tot 12 in de morgen achtte hij in dit opzicht een verbetering. Op 1 juli zal de mu seumdeur weer opengaan. Vlak voor de pauze laaide even een discussie op over de doelstel lingen van het Genootschap Oud- Noordwijk. Voorzitter dokter J. van Nes vreesde politieke verwikkelingen indien het GON zich zou gaan be ijveren een stuk van de oude dorps kern van Noordwijk aan Zee te con solideren terwille van bijvoorbeeld een algemeen bejaardencentrum. Dit achtte hij een zaak van particulier initiatief, dat hij overigens als privé persoon gaarne wilde ondersteunen. Zijn opponent, het bestuurslid de heer K. A Kok betoogde, dat het GON niet is opgericht, uitsluitend voor de exploitatie van een museump je, maar dat haar doelstellingen bre der dienen te zijn: redden wat er te redden valt van beide Noordwij- ken. Ook de heer G. Vogelaar mengde zich even in de discussie en merkte op, dat een modern bejaardencen trum minstens 10.000 m2 grond vergt, i Iets wat volgens hem in de oude dorpskern niet zou lukken. Bovendien I waren de plannen voor een (kerke lijk) bejaardencentrum in de Noord reeds klaar voor uitvoering. Enkele aanwezigen (de heren C. van der Niet en J. Hoek) besloten daarna, om samen met de heer Kok een particulier actie-comité op te richten om de oude dorpskernen voor verdere afbraak, o.a. terwillé van de badgastenindustrie, te behoeden. Na de pauze bleek, dat het Genoot schap 15 nieuwe leden rijker was geworden en kon de heer J. Kleton de vrucht van maandenlange arbeid tonen: een 8 mm film over 10 jaar breken en bouwen in Noordwijk, com pleet met muziek en gesproken tekst- De ongeveer vijftig aanwezigen za gen onder meer het nieuwe vuur torenplein, compleet met flats en Janus ontstaan, maar bovenal zagen zij de sloop van talrijke panden, zo als Sans Souci, het redershuis, de groene schuur, en oude boeren- en visserswoningen. Deze film heeft reeds nu grote historische waarde en het applaus na de voorstelling gaf duidelijk te kennen, dat de aan wezigen het werk van de heer Kleton zeer op prijs stelden. Aanvoer van de eerste snijbonen in Ter Aar De kweker A. W. Rejjneker uit Ter Aar voerde gisteren de eerste snijbonen van dit seizoen aan de Ter Aarse groenteveiling aan. Groente handelaar Jac. Bjjleveld u:«t Alphen kocht c^^e primeur voor f 5,48 per ki lo. Vorig jaar werden de eerste snij bonen door de heer P. C. Holscher geleverd op 14 april. V oortdurende groei bij de A.B.N. De Algemene Bank Nederland N.V, heeft zich, blijkens het verslag, in 1967 mogen verheugen in een voort durende groei, welke mede tot uit drukking U gekomen in een sterke stijging van het geconsolideerde ba lanstotaal van f 7.605 min. tot f 8.701 min. Deze groei is ten dele daaraan te danken dat voor het eerst in de ge consolideerde balans volledig zijn verwerkt de Banque Jordaan, de In dustriële Disconto Mij en de Na tionale Credietbank, alsmede aan de gewijzigde waardering van de post gebouwen. Ook zonder deze bijzonde re factoren echter blijkt sprake te zijn van een bevredigende groei, waartoe meer dan in vorige jaren het zuiver binnenlandse bedrijf heeft bijgedragen Vooral de spaargelden hebben een zeer sterke vooruitgang getoond en wel van f 887 tot f 1145 min. Zoals gemeld, wordt voorgesteld het dividend te verhogen van 14 tot 15%. De directie is hiertoe overge-' gaan wegens de bevredigende uit komsten van de buitenlandse kanto ren en van de met haar geaffilieerde banken in het buitenland. Verwacht wordt, dat het verhoogde dividend- percentage kan worden gehandhaafd ook over 't tot ca. f 174 min. verhoog de kapitaal. Hierbij is er rekening mee gehouden, dat na de conversie van de converteerbare obligaties het kapitaal zal kunnen stijgen tot f195 min. De A.B.N. is bezig met de oprich ting van de „Hypotheekbank van de Algemene Bank Nederland". Het ka pitaal van f 10 min. is al voor 10 volgestort. De aan particulieren te verstrekken hypothecaire leningen zijn bedoeld voor de financiering van het eigen woningbezit. Voorlopig ligt het niet in de bedoeling pandbrieven te gaan uitgeven. Hiermee gaat de bank zich dus ook op neventerreinen begeven. 4.70 X 3.30 m., nheid etc. f 120. I Brieven bur. v. d. no. 83565 k. kamers? Komt u •rhuurbureau Suc- nerstraF 83/hock tel 22286 imers? Wij bemld- lurbureau Succes, 83/hoek Vrou- 22286. i DKW 1000, eind motor en ver- Te bevragen l 25, Sassenheim. Renault Gor- Steenbakkerslaan 3, voorzien van l Abarthuitlaat, nwe inden, slaapbanken jmdere acc. Betrouw- i, slechts f 475, rui- re auto mogelijk, t 117 Z.W. (zijstraat n). th Valiant hardtop, vakantieauto, nieuwe banden, ere, radio, gerev. mo tel. f 1275. Ruilen mogelijk. .17:""' aan). mea 1000, tvpe grand 1966, 40.000 km, 100 vooruit en res- ndelijks. Ferd. Bol- iorp. 500 de luxe 1964. in autoradio, redelijke Mey v. Streefkerkstr. boomstraat 39, ||rS de luxe 1963, "n. motor en versnel- gerevlseerd op ong. ,Zerder vernieuwd 1968: dempers, wa- nandremkabels, druk- pelingsplaten, rem- dynamo en start- radio, spotlight. n .p"js f 1400. Peter ystraat 30, Leiden. want van Haren heeft de grootste kollektie voorjaarsschoenen die modieus, gemakkelijk en sterk zijn voor de aantrekkelijkste prijzen. Daarom dragen steeds meer mensen schoenen van van Haren. Herenloafer met metalen garnering. In zwart, bruin of bordeaux antiek leer Uit onze keurkollektie: zwart of bruin kalfsleren heren derby met leren "zool Uiterst voordelig, open hiel schoentje. Verkrijgbaar in diverse kleuren leer of suède 3,-35 1775 36—39 19.75 In heienmaten 21J5 Sportieve heren molière, kombinatie van leer of suède in zwart of bruin Dames open hiel trotteur met leren zool. In diverse modekleuren Kindersandeletje in zwart lak of wit leer 20—21 1475 22—23 15.75 24—26 16.75 Chroomleren open hiel pump in diverse modekleuren. Ook in zwart lak Open hiel trotteur in beige bruin antiek leer met leren zool DAAROM DRAGEN STEEDS MEER MENSEN SCHOENEN VAN VAN HAREN. Te koop leiyke eend, l.pr.st. Prijs f 850. Steenvoorde, van. Leeuwenstraat 22, Noordwijk, na 7 uur. Aangeboden van part. Tri umph Herald 1200. Juli 1964. racing green. Nieuwe banden en accu. Bilderdijkstraat 7, teL 32666. Aangeboden een BMW R 50, b.J. 1956. Ziet er goed uit. Na 6 uur: Richard Holstraat 15, Z.W. Te koop wegens reorganisa tie van bedrijf een Opel Re- kord, 4-deurs stationcar, b.J, Juni 1967, lncl. schulfdak, van Aangeb. motorfiets DKW 175 cc, in zeer goede staat f 125. Leldseweg 445, Voor schoten. Sport-coupé, type 1100, b.J. 1959, bijzonder gaaf, mooi en snel, 20 februari 1968 gekeurd. Prys slechts f 775. Eradus, Prinsenstraat 43 A, Lelden, zijstraat Herensingel. Te koop aangeb. Opel Kapl- tan 1967, mot. en mech. In pr, conditie, vraagprijs f 750. Te bevr. dinsdagavond na 7.30 u. Hambroeklaan 8, Leiden (bij de Lage Rijndijk). Te koop Goggomobil, sport- coupé T 400. Vraagprijs f 1100, Te Devr. Patrimoniumpark 14, Leiderdorp. Te koop BMW 700, me» sportmotor. Meidoornstraat 21, na 18.00 uur. BMW 700 L8 1965, kleur blauw, gelopen 36.000 km. Voor elk aannemelijk bod. Wlardi Beckmanstraat 1, Leiden. Flat Spider Sport, van part., In staat van nieuw, met zo* mer- en exclusieve winterkajk km.st. 46.000, schade- en aan rijding vrij. ANWB-keurlngsrap- ~>ort aanwezig. Tibboel, Oude 01710—20420. Vest 33, tel. Morris 1100, als nieuw, 1# maanden oud, ANWB-rapporf aanwezig. Drechtstraat 117, Leiden, tel. 40285. Renault 4 l.z.g.st.. mei 1965, 48.000 km gereden, f 2200, van particulier. Pool, Klikspaan- weg 18, Leiden, tel. 30234. Volkswagen-bestel 1964, ge sloten met schuifdeur, r eerste aanhët. v. slechts f 350. Gar. J. v. d. Meer, Hoge Rijn dijk 4A, Lelden, tel. 25259. Renault Major 1965, 42.000 km, Skoda 1000 MB '65 28.000 km, Austin Glider 1964. Prijzen vanaf f 2400. Gunstige finan ciering. Inruil, garantie. Gar. J. v, d. Meer, Hoge Rijn dijk 4A. Leiden, tel. 25259. 404 1963 f 2650. Inruil, garan tie, event, lage aanbetalingen. Gar J. v. d. Meer. Hoge Rijn dijk 4A, Lelden, tel. 25259. Haast U. We hebben er nog slechts 3! Aanbieding vls-toer- speedbootje, nieuw mahonie hechthout, met panoramische voorruit. Prijs per stuk f 875. Gespreide betaling met eerste storting van f 175 mogelijk. Gar. J. v. d. Meer. Hoge' Rijn dijk 4A, Leiden, tel. 25259. Austin Seven 1964 en 1965, prijzen vanaf f 2850. Aanbeta ling financiering slechts f 600. 3 mnd. garantie. Inruil. Gar. J. v. d. Meer. Hoge Rijn dijk 4A, Leiden, tel. 25259. Ford Cortina en Taunus 1» M. 1965 vanaf f 3100. Aanbe taling financiering f 750. Met garantie en inruil. Gar. J. v. d. Meer, Hoge Rijn dijk 4A, Leiden, tel. 25259. Volkswagen 1965, schulfdak. Opel 1700 1965, 4-deurs. per stuk f 3300. Aanbetaling fi nanciering f 800. Garantie en Inruil. Gar. J. v. d. Meer. Hoge Rijn dijk 4A, Leiden, tel. 25259. Ruime, voordelige en zeer mooie auto's. Ford Zephyr 1964 en Riley 1964. Prijzen vanaf f 2950. Eerste aanbetaling dijk 4A, Leiden, tel. 25259. theorielessen voor beginner, I malaan 61 tel 42780 Assurantie- en finan cieringskantoor G KooIJman Verzekering en financiering van auto's. Stipte schade-af wikkeling Vraagt Inlichtingen Paramaribostraat 103. (Aan de Zijl). Lelden Tel 01710-20777 b.g.g. 21167 Erk Autonandel „Frevato", Waardkerkpleln 1. Lelden (b(J Herengracht) beeft steeds goede gebruikte automobielen voorradig Laag In prijs 3 maanden eebte garantie Fi nanciering met of zonder voor uitbetaling mogelijk.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 17