2 pakjes nieuwe leeuwezegel van 84 voor 79 ct. GEZAGSBELEVING IN DE KERK A.WAAL5 MEISJE Vernietigende kritiek over richtlijnen OLGA-MATRA LEERLING- ENIGE NETTE Voor one bedryf te LEIDEN vragen wij: spoedT"" voor de benzinepomp. Aanmelden b\j de bedryfschef de heer BLOM'S LEIDEN - ZIJLSINGEL 36 I NOODZAKELIJK Vele adverteerders weten reeds dagbladreclame noodzakelijk is. br n De zakenman, die dit nog "ic"Kj" seren w(j ADVERTEER U I». Le regelmatig in de grootste krant1 en omgeving, het LEIRSCR D AG KI J Ruim 29.000 abonnees bstr De krant die in 6 van de 10 Letfirafc Ook u heeft natuurlijk de nieuwe leeuwezegel in de beschermende Allu verpakking al geprobeerd. Dan is het u opgevallen hóe verrassend lekker en smakelijk-vers deze margarine is. Leeuwezegel heeft opnieuw een verrassing voor u: twee pakjes van 84 voor 79 cent. Uw melkman kan u dit voordeel maar enkele weken bieden. Profiteer er meteen van Leeuwezegel verrassend lekker! vers!van uw melkman Pastoraal concilie in Noordwijkerliout Het pastoraal concilie van de Nederlandse rooms-katholieke kerkprovincie is gisteren op de eerste dag van zijn tweede zit tingsperiode danig op het tijdschema achtergeraakt. Pas achter in de middag was men toe aan een van de beide belangrijkste agendapunten, de ontwikkelingshulp. Tevoren was een nieuwe versie van de richtlijnen voor de gezagsbeleving in de kerk bedolven onder vernietigende kritiek. Dat gezagsrapport had in januari geleid tot een brede gedachtenwisse- ling, waarvan het uitgewerkte steno gram 200 bladzijden in beslag had genomen. De redactiecommissie had daarvan een handzame lijst met lichtlijnen moeten maken. Daarin waren de scherpe kanten van het oorspronkelijke gezagsrapport afge slepen, waarmee tegelijk het origi nele en uitzichtbiedende ervan ver dwenen was. Vaag Nieuwe gedachten over het gezag In de kerk kon men er wel In lezen, maar ook niet. Prof. J. C. Groot noemde het nieuwe stuk karakter loos, vaag en grandioos mislukt. Ook de remonstrantse professor L. J van Holk achtte het nieuwe voorstel oecumenisch niet voldoende en iets te organisatorisch gedacht. De her vormde professor dr. A. J. Bronk- horst betoonde zich diep teleurge steld. De orde in de kerk, die het rapport voorstaat, is de orde zoals die in de statuten van een voetbalclub nor maal is. „Nieuwe gedachten zijn er genoeg onder u", zei prof. Bronk- horst, die hoopte dat deze gedachten toch nog zouden worden neergelegd in een nieuw stuk, dat een stimulans De principiële bedenkingen vonden bijval. Bezwaren van andere aard had de Limburgse pastoor-deken J. Th. Joosten, die de gezagscrisis in de kerk toeschreef aan verwarring en moedeloosheid bij de gelovigen door publikaties, door het „falen van vele priesters" en ook doordat men nau welijks enthousiasme kan wekken voor 'n kerk .die van alle kanten ge trapt wordt. Pastoor Joosten had er trouwens ook ernstig bezwaar tegen dat het oppergezag van de Paus hoe genaamd niet in het stuk voorkwam De redactiecommissie deelde na al deze kritiek wat gepikeerd mee, dat ze inderdaad wel een droog stuk had afgeleverd, maar dat het concilie dat in januari ook zo gewild had. Het slot was dat het stuk nog eens wordt herschreven met een wat diepere fundering. Kloosterlingen In resoluties drong het pastoraal- concilie er bij de in Rome zetelende centrale instanties van het klooster wezen op aan, de Nederlandse reli gieuzen de vrye hand te geven om in hun vernieuwingen gelijke tred te houden met de bisdommen waar zij werken. Paters, broeders en nonnen staan onder hun eigen nationale en Proj. dr. A. J. Bronkhorst links) van de Ned. Herv. Kerk en kardinaal B. J. Alfrink tijdens de concilievergadering in Noord wij- kerhout. internationale leiding en niet onder j die van de bisschop in wiens diocees j zij werken. In zijn openingswoord heeft kardi naal Alfrink meegedeeld, dat de kos ten van' hele concilie ander half miljoen gulden voor drie jaar waarbij inbegrepen de kosten van opinie-onderzoeken e.d. voor meer dan de helft reeds gedekt zijn door een in het voorjaar gehouden blik- semcollecte die 8 ton opbracht. Voor ongebreidelde enthousiasme op het; gebied van ontwikkelingshulp- missie en vrede waarschuwde de kardinaal. De vruchtbaarheid van het beraad zal er onder lijden, als men de hele wereld met alle inter nationale problemen en alle natio nale en internationale lichamen in de beoordeling betrekt. De Nederland se kerk-provincie is maar klein, zei hy. Kom over de brug helpt negers Naar aanleiding van de dood van ds. Martin Luther King heeft het bestuur van ..Kom over de brug" besloten uit de meeropbrengst van deze actie een bedrag van 100.000 be schikbaar te stellen voor het Mississippi-deltapastoraat. Hiermee is het totaalbedrag, dat door „Kom over de brug" beschikbaar wordt gesteld voor dit kerkelijk hulpproject, ge wijd aan de welzijnsbevorde ring van de arme negerbevol king in de Mississippidelta, ge stegen tot een kwart miljoen. Tricol Tergal draagt soepel. Tricot Tergal begrijpt alles. Tricot Tergal begrijpt dat u die eerste mooie middag van de lente geen jas mee wilt. Die eerste mooie middag, als dé terrasjes zo inviterend zijn. Die allereerste mooie middag. Tricot Tergal is dan precies warm genoeg en comfortabel. Tricot Tergal laat u luisteren naar de muziek, en mooi zijn en kijken naar de rozei en verleidelijk en uzèlf zijn. Tricot Tergal weet wat een vrouw toekomt. Tricot Tergal is kreukherstellend, en kleurecht, en gemakkelijk in de was. En het wordt gegarandeerd door een genummerd etiket. Tricot Tergal is Franse mode. En Franse mode is hoffelijke mode. Wij hebben er een pracht van een collectie van. Nog wet. p U bent welkom, madame. haarlemmerstraat 114 t/o donkersteeg leiden N.V. LEIDSE HANSENSTRAAT 71—71 A Op ons modern ATELIER is plaats voor (leeftijd 18—18 Jaar» In onze fabriek en expeditie hebben wij voor diverse werkzaamheden. Leeftijd 15—18 jaar. Aanmelden dagelijks van 96 uur bij de modemagazijn n.v.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 14