Mary van Ruiten verbaast bestuurders van NTTB Titelstrijd tafeltennis DRIE TITELS VOOR LEIDELMEYER Zege met overmacht Zilveren-Molenloop voor Aad Steylen Solaro was de slimste Henk de Kleine vond wapen tegen Vultink Hockeycompetitie Onfortuinlijk Leiden verloor weer: 3-1 Szymaniak op staande voet ontslagen PAGINA MAANDAG 1 APRIL 1968 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCII DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LE1DSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Schiedam Bij tafeltennis fungeren de nationale kam pioenschappen als een toetssteen voor het inzicht van de sport- commissie. Sinds jaar en dag moet ongeveer veertien dagen voor de aanvang van de nationale titelstrijd de ploeg worden bekend gemaakt, die deelneemt aan de wereld- of Europese kampioenschappen. ,,Een belachelijke situatie", aldus sport- commissielid Van Dilst, „waarvan ik de oorsprong niet weet. Het legt op de geselecteerden en extra druk en we hebben er niets aan, want als iemand zijn keuze waarmaakt, vindt ieder een dat normaal, maar zodra er een tegenvalt, wordt het een vervelende zaak. Vooral omdat er in de eenmaal opgegeven ploeg geen wijzigingen meer kunnen worden aangebracht. We zullen de nationale kampioenschappen moeten vervroegen". Vooralsnog had de NTBB, deze zondag in de Margriethal te maken met speelsters, die „zich niet waar maakten". Van de vier geselecteer den voor de Europese kampioen schappen in Lyon waren er drie vóór de halve finales uit de strijd. De veertienjarige winnares van de Limburg-Coupe, Ellen Klatt, verloor in drie games van de drie jaar oude re vrijwel onbekende Nora Broxter- man uit Warmond. Veronique van der Laan had in de allereerste ronde al geen vat op het huis-tuin- en-keu ken-spelletje van Annie van Gardin- gen en Mieke ten Broek weerde in een slopende strijd over de volle vijf games tegen routiniere Aukje Wynia vier matchpoints af met prachtige smashes, maar zag haar smashes mislukken bij de zeven match points, die zijzelf had. Aukje Wynia, die in de beslissende game in het ge heel geen initiatief had genomen, won uiteindelijk met de niet alle daagse cijfers 3129; nadat bij 26 27 de tijdregel de zenuwen nog wat sterker had belast. Zo drong uiteindelijk als enige van de geselecteerde meisjes voor het Europese kampioenschap in Lyon de zeventienjarige Mary van Ruiten uit Roelof arendsveen door tot de finale. Tot verbazing overigens van de NTTB-bestuurders, die haar onder aan het lijstje hadden gezet, waar door zij in Frankrijk vóór-wedstrij den zal moeten spelen- Het voortijdig falen van de concur rentie, plus de goede vorm van de dag waren er de oorzaak van dat Mary van Ruiten geen game verloor. Ook niet in de finale tegen oud-kam pioene Ria Bogmans, die weer buiten de centrale training is gezet, nadat de geforceerde overschakeling van verdediging op aanval niet zo'n suc ces is gebleken. Bij oude Bi) de heren bleef alles bij het oude. Bert van der Helm werd voor de derde achtereenvolgende maal kampioen van Nederland. Nadat in voorgaande jaren Gerard Bakker en Bert Onnes als zijn tegenstander in de finale mochten fungeren, was die figuranten-eer ditmaal weggelegd voor de 29-jarige Frans Schoofs. De weer in de bondstraining opgenomen handelaar in sportartikelen vocht zich uitsluitend door zijn te loven mentaliteit door drie slopende par tijen over de volle vijf games: eerst tegen de gevaarlijke outsider Cees Mertens, daaraf tegen oud- Bert van der Helm Finales De uitslagen van de finales luiden Dames enkelspel: Mary van Ruiten Ria Bogmans 2118, 2119, 2113. Heren enkelspel: Van der Helm Frans Schoofs 21—9, 2111, 2111. Gemengd dubbel: Ria Bogmans/ Reinecke—Mieke ten Broek/Van Hummel 21—18, 7—21, 21—17; Bert Schoofs/Deken—Van der Helm/Bak ker 22—20. 24—26. 21—15. Dames dubbel: Marie Nielen/An- nie van GardingenMieke ten Broek/Veronique van der Laan 21 18, 21—15- Mary van Ruiten verrassing clubgenoot Wim Schoonemeyer en LEIDERDORP BU de 20 km vervolgens tegen^ zjjn^ jongere broer wegwedstrijd om de Zilveren Molen rr™ oor de zesde keer door De Bata- georganiseerd heeft nog nim- atleet dermate zijn stempel Bent.. Nadat de NTTB Cup-" in deze partij voor de halve finales de eerste twee games aan zijn broer had gelaten en men op de tribunes j op de wedstrijd gedrukt als Aad Stey- de term .afgesproken werk in de I ien zaterdag heeft gedaan. Van de mond nam, spande Frans, die taen staft nam hy de kop om ii3aLT dagen geleden de backhandzijde T" zij li bat je beplakt heeft met nopjes- j enjge voorlopige Mexico-kandidaat op de marathon was hij het min of meer aan zijn stand verplicht in de- rubber, zich nog eens extra in. Hij versloeg zijn jongere broer en han delde daarmee in strijd met het fa miliebelang. Frans was na deze krachtsinspan ning volkomen uitgeput en werd een willoze prooi van Bert v. d. Helm, die in zijn groep alleen serieuze tegen stand had ondervonden van de voor Elan uitkomende Duitser Rudie Reinecke. Van der Helm had voor de aan vang van de kampioenschappen toe gegeven dat één speler zijn derde ti tel in gevaar zou kunnen brengen Bert Schoofs met diens snelle con tra-attaque. De uitkomst van de broederstrijd voorkwam een dergelij ke interessante krachtmeting. Breda Herman Leidelmeyer en Agnes Geene waren de grote figuren van het toernooi om de nationale badmintonkampioenschappen, dat zondag in het sportcentrum te Breda werd gehouden. Vooral de Haarlem mer kon met volle tevredenheid te rugzien op zijn par yen, want hij slaagde erin drie titels te veroveren. Agnes Geene was iets minder succes vol. ZU volgde Felice de Nooyer op als individueel kampioene, maar het kampioenschap damesdubbel liet zij zich samen met Marja Ridder ont glippen tegen de zusjes Ter Metz. De uitslagen van de finales luiden: Enkelspel dames: Agnes Geene— Tonny Pannemans 11—1, 11—5, he ren: Herman Leidelmeyer—Piet Rid der 17—16, 15—6, damesdubbel: Mar- got en Lily ter Metz-Agnes Geene/ Marja Ridder 15—8. 15—13, heren- dubbel: Leidelmeyer/Kountul-Huuba en Ruud van Ginneken 159, 152, gemenddubbel: Lily ter Metz/Leidel- meyerFelice de Nooyer/Ruud van Ginneken 159, 1714. Ronde Sassenheim SASSENHEIM Aan strijd en spanning heeft het in de Ronde van Sassenheim, zaterdagmiddag op een snel parcours aan de Willibrordus- laan gehouden, niet ontbroken. Steeds weer waren er nieuwe demarranten die hun slag probeer- cen te slaan. De slimme Brabander Bart Solaro vorige week ook al triomfator in de Ronde van Zuid- Holland bleek van hen het meeste koersinstinct te bezitten en kwam pas in de slotfase uit zijn schulp. Hij zegevierde in de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep. De Noordwyker Leo v. d. Berg was daaruit in de laatste ronde door een val verdwenen. De uitslag luidt: 1. B. Solaro, Den Bosch, de 80 km. in 1.59.58; 2. L. Westrus, Amsterdam; 3. H. Hulleman, Opmeer; 4. S. van Dongen, Middel- harnis; 5. J. Groeneveld, Haarlem; 6. D. Zeeman, Oudkarspel; 7. C. Leu- nis, Amsterdam; 8. H. Steekers. Noordwykerhout; 9. A. van Beek. Barneveld; 10. F. Ouwerkerk, Rotter dam. Ton v. d. Valk uit Voorscho ten "•erd veertiende. VOETBAL Nederland B voor Knokke Het Nederlands B-elftal, dat op 6 april in Knokke tegen de Belgische reserves speelt bestaat uit: doel: Thie (ADO). achter: Van der Burch (ADO), De Vries (FC Twente), Mansveld (ADO) en Van Egmond (Telstar) midden:Van Stippent (PSV) en De Zoete (ADO). voor: Heyerman (Sparta), Kiyn- Jan (DFC), Hanegem (Xerxes/DHC) en Verdonk (Sparta). De 32-jarige sportinstructeur uit Eibergen was er ook op gebrand om de zege te behalen. Sinds 1965 is hij de meest succesvolle atleet op de lange afstanden, maar op het parcours Leiderdorp-Hoogmade-Rijp- wetering-Oud Ade-Leiderdorp was hij nog niet verder gekomen dan een vierde (1965) en tweede plaats (1966). En hoewel hij voor de start be aamde dat de „vorm" er nog lang niet was, vond hij dat hij de Zilve ren Molen nu toch maar eens moest winnen. Lang heeft Steylen niet afgewacht. Direct na het begin ging hij er met zijn pupil Wim Hol (Sliedrecht Sport) snel van door. Reeds na 800 meter hadden zij een voorsprong van een kleine 100 meter op het peloton. De langzaam gestarte Dik de Bruyn (winnaar in 1963 en 1967) zag het gevaar en rukte zich los uit de grote groep, die geschrokken was van het snelle begin. Langzaam kwam De Bruyn naderbij, na 2 km passeerde hij Hol, die het niet lang bij Stey len had kunnen volhouden. Door Hoogmade heen, by het 5 km punt bedroeg de voorsprong van Steylen op de Bruyn nog maar 40 meter, maar verder kwam de winnaar van vorig jaar niet. Moser (GAC) en de Belg Van Tyghem lager toen reeds 200 m achter, vlak voor Van Raste renHol en Korteray. By het keer punt had Steylen al weer 100 meter voorsprong op De Bruyn, die op zyn beurt weer zo'n 150 meter voor lag op een groepje gevormd door Hol, Van Rasteren, Korteray, Moser en Tyghem. Punch had moeite met Bona Stars Het Leidse Bona Stars heeft Punch het vuur na aan de schenen gelegd. Eerst halverwege de tweede helft moesten de Leidenaars terrein prijs geven en konden de Delftenaren na een 24—29 ruststand uitlopen naar een 4963 zege. Door het tempo te drukken werd het sterkste wapeD van de Delftse studenten, de break, vrijwel uitgeschakeld. Punch raakte geïrriteerd en slechts met afstands schoten van Siderius kon het tot punten komen. Van Tuyll van Se- rooskerke gaf de gevaariyke v. Woerkom weinig of geen kans. Na de hervatting wisten de Stars Punch tot op 3 punten te naderen (3437). r door een te zwak afstands schot konden de Leidenaars niet ver der doordrukken. De Delftenaren vergroten hun voorsprong weer en ïen tenslotte met 4963. Stand. 1. Flamingo's 1936; 2. SVE 1934, Landlust 18—32; 4. Punch 19—32; 5. Blue Stars 18—24; 6. Herly 18—14; 7. Bona Stars 20—14; 8. Suvrikri 18—10; 9. Agon 19—10; 10. DED 19—8; 11. Wilskracht 20—8; 12. Wol- ;s 194. De Bona Stars-spelers Paul Ruy- senaars en Marius de Jong zyn ge kozen ln de Nederlandse jeugdploeg, /an 11 t/m 13 april te Le Mans zal deelnemen aan het kwalificatie toernooi voor het Europese kam pioenschap junioren. De Nederland- ploeg zal in dit toernooi uitkomen tegen Joego-Slavië. Frankrijk en Zwitserland. VOLLEYBAL Argos besluit met zege: 1-3 Argos heeft in de laatste competi- tiewedstrüd geen moeite gehad om nog twee punten aan haar totaal toe te voegen. In Haarlem was Die Raeckse van goede wille, maar 't ont brak de Haarlemse dames aan de nodige techniek. Vrtf gemakkeiyk le verden de eerste twee sets winst op voor Argos: 15—8 en 15—12. Te ge makkeiyk, want de interresse ver dween by de Leidse dames, waar door Die Raeckse dankbaar de der de set in de wacht sleepte156. Een hartig woordje van coach Kleingeld bracht weer een geïnspireerder Argos binnen de ïynen. Resultaat in de vierde set: 15—4 en een 3—1 zege. Titelstrijd bandstoten (Van onze correspondent) VENHUIZEN Henk de Kleine, de reiziger in bier uit Mierlohout. zal zich in Doornik bij de toernooi- leiding mogen melden als gegadigde de wereldtitel. Niet dat de blon- x-Kampenaar daarop rekent, nu hij gisteren in Venhuizen de door Henk Scholte vakant gestelde band- stoottitel binnenhaalde. Daarvoor is de Belg Ceulemans te gerenommeerd. Het is in elk geval wél zo, dat Ne derlands sterkste bandstoter van dit moment ons land zal vertegenwoor digen in daze tiitelstryd van 8 tot lei. Al vele jaren wordit De Klei ne onze meest getalenteerde bandtsto- ter genoemd. Door zyn werk in de hotelsector ontbrak hem echter de tyd om te trainen en de routine gleed hem langzaam maar zeker uit de vingers. Nu is dat anders. „Ik heb me echt goed kunnen voor bereiden op dit toernooi", zei De Klei- gisteren na de finale. „Over Door nik? Ik zal er net zo rustig spelen als hier. Je bent toch kansloos Was Henk de Kleine wél zo rustig ln de finale tegen Hans Vultink? De Aaltenaar is tenslotte één van Neer- lands sterkste finishers. Vraag da/t r aan Henk Scholte, vraag het r aan Jean Marty. Zij weten wat Vultink waard is, zelfs als hy, zoals in Venhuizen, van zichzelf zegt, dat hy slecht speelt. Misschien was Vul tink niet al te zeer gespitst op het bandstoten, na een reeks van kader- toernooi*^ Wap» en Henk de Kleine had in elk geval het wapen gevonden om Hans Vul tink van het lijf te houden. Het ging weliswaar ten koste van het niveau van de finale, maar dat deerde hem geenszins. Henk de Kleine legde rui me stoten af. Ook zelf moest hy steedis weer „zoeken", maar hy haal de Vultink in elk geval uit zyn ritme. De Aaltenaar scoorde in de eerste twee beurten weliswaar 35 carambo les, maar Henk de Kleine was daar door niet geïmponeerd. Hy had zyn plan gemaakt en de uitvoering zou Onveranderd i Deze toestand zou tot het einde onveranderd biyven. met dien ver stande dat Aad Steylen er een schep je bovenop gooide, waardoor z'n voor sprong tot een 400 meter groeide. Een verbetering van het uurrecord heeft er lang ingezeten, de opkomen de zeewind gooide echter roet in het eten. Na 60 minuten bleek de ma rathonkampioen 18.900 meter te heb ben afgelegd, helaas ruim 200 me ter te weinig voor een nieuw record. Het wedsbrydrecord, dat sinds 1965 stond op naam van Ruud Mol met 1.05.14- moest er echter aan geloven, daar Aad Steylen fris de finish be reikte in 1.03.02.2. De in vergeiyking met vorige jaren gunstige weersom standigheden stelden ook Dick de Bruyn (AVR), Hans van Rasteren. Wim Korteray en Wim Hol in staat beneden de oude recordtyd te biy- Jack Smits (Holland) eindigde na enige weken non-activiteit als eerste Leids atleet als 16e. op byna een hal ve minuut eindigde als 20ste zyn in de laatste fase sterk naar voren ge komen clubgenoot Joop van Leeuwen. De burgemeester van Leiderdorp Mr R. M. Gallas, reikte met een toepasseiyk woord de prijzen uit. Uitsla De uitslag luidt: 1. Steylen (ASV-Eibergen) 1.03.02.2. 2. Dick de Bruyn (AVR-Rotterdam) 1.03.58.0- 3. Van Rasteren (Sparta- Den Haag) 1.04.31.6. 4. Kortenray Aat Steylen im-ponerend (Foto LD/Holvast) (Kimb ria-Maastricht) 1.04.39.0. 5. Hol (Sliedrecht Sport» 1.04.49.8. 16 J. Smits (Holland-Leiden) 109.18. 20. J. v. Leeuwen (Holland-Leiden) 1.09.45 23. J. Kraan (Bataven-Lei den) 1.10.07. Het herenhockeyteam van Leiden heeft wederom het onderspit moeten delven, ditmaal tegen Amersfoort, dat evenals destyds op De Krogt be paald niet over gebrek aan geluk te klagen had. De score was nu 31. Leiden nam direct na het begon het heft in handen. Aanval op aan val golfde op het Amersfoortse doel en Goekoop slaagde er in de score voor de Leidenaars open te breken. Dat doelpunt vormde duideiyk een stimulans voor de Krogtbewoners. die immers al geruime tyd geen over matige produktivitedt aan de dag hebben gelegd. Maar hoe hard er ook gestreden werd, een tweede tref fer kwam er niet. Integendeel. De Amersfoorters beten goed van zich af en verkregen via de stick van Leopold nog voor rust de gelijkma ker. In de tweede helft toog de thuis club fel ten aanval. Doelman Olt- huis liet zoals vanouds enkele zeer sterke staaltjes keeperskuns zien. maar ook hy had geen verweer te gen de uiterst snelle acties van de Amersfoortse rechtsbuiten Ten Bockel Huinik. Tweemaal wist deze een doelpunt te fabriceren en daar mee hadden de gastheren de stryd in handen (31). Leiden berustte echter niet in de achterstand. Met uitstekend samenspel drongen de Leidenaars de thuisclub in de ver dediging. Er kwamen kansen, maar het geluk hield zich uitsluitend op aan Amersfoortse zyde. Tot twee keer toe spatte een kogel tegen het houtwerk. Met een beetje veine in die slotfase had Leiden een punten verdeling geforceerd. Nu bleef het geflateerd 31 vow Amersfoort. De Leidse dames hebben tegen HDM hard moeten vechten voor het Voetbal in Amerika NEW YORK De recettes van de eerste wedstrijden van de nieuwe Amerikaanse voetbalcompetitie zullen de geldschieters weinig hoop voor de nabije toekomst geven. Houston versloeg in een uitwed strijd Dallas met 60. Slechts 1.500 toeschouwers woonden de ont moeting bij. Voor het tweede treffen dat voor zaterdag was vastge steld was nauwelijks meer belangstelling. Deze ontmoeting (Atlanta- Detroit) leverde een 2—1 zege voor Atlanta op. Weinig reden tot optimisme had ook de gewezen Duitse internatio nal Horst Szymaniak, die bij Kansas City Spurs een jaarsalaris van 25.000 dollar was gegarandeerd. Hij werd zaterdag op staande voet ontslagen, omdat hij contacten had gelegd met Hansa Chicago, een puntje dat zij zo hard nodig hebben om degradatie te ontlopen Lang zag het er naar uit dat De Krogt-dames dat geiyke spel niet zouden kunnen bemachtigen. In de eerste helft werd Leiden werkelyk met de rug tegen de muur gezet. De Haagse dames forceerden tal van strafcomers. De goed in vorm zynde Leidse defensie, met Eveline Goekoop aan het hoofd, hield echter voortreffehjk stand. Ook na rust moest Leiden attent biyven, maar nu was de druk toch minder. In het laatste gedeelte kon HDM zelfs worden teruggedreven Het bleef evenwel 00. Voor Siseo was het geen weekeinde om over naar huis te schrijven. Voor al de 1-0 nederlaag van de heren te gen Qui Vive was teleurstellend om dat daardoor de kansen op het kam pioenschap verloren gingen. In dit duel viel van Siseo noch van Qui Vive zyde enig enthousiasme te be speuren. De Siseo-dames kregen eer gevoelige nederlaag te incasseren van Myra: 51. Het enige Leidse doel puntte werd geproduceerd door Joke de Vrind. De Zuidwyok-dames zagen zich op- Roomburg voor een moeilyke taak geplaatst: Tempo '34 te verslaan. Ge ruime tyd leek dat niet te lukken. Tempo weerde Zuidwyck effectief af en bracht op haar beurt de Leidse defensie in moeilyke situaties. Nadat een speelster van Tempo was uitge vallen, werden de Zuidwyckkansen iets groter. Evenline Kengen scoorde tenslotte het winnende Leidse doel punt. Volleybal Landskampioen Blok keer heeft zaterdag in Antwerpen een uu.unyvu—oi xu, ouu- oefenwedstryd tegen de Belgische club die in de lagere regionen is ingedeeld en getramd wordt door burgh—HLC 0—0, Spirit II—HDSII j volleybal kampioen BRABO met 3—0 Peter Krieger, een leerling van Sepp Herberger. 2—4. gewonnen. Hockey uitsla gen KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Kampong—HMC 4—1. Eerste klasse HDM—Hilversum 5—1, HHIJC— BMHC 10, AmsterdamLaren 03 HICHGC 0—3. Promotieklasse B KameleonBe Fair 11, Schaer- weydeAlliance 41 (Schaerweyde kamp.) .AmersfoortLeiden 31, Pi- nokéHurley 01. Vierde klasse A Saxenburgers-Cartouche 10, VW —Zuidwyck 2—3, SouburghHLC 10 Qui ViveSiseo 41. Dames: Eerste klasse BDHCBe Fair 10, Gooische Laren 2—3, Fit—Amsterdam 1—2, RBCVoordaan 12. Tweede klasse A Togo—Victoria 0—2, HGC—Kievi ten 01, HDMLeiden 00, Ring Pass—Hudito 1—0. Derde klasse B AeolusEver Swift 5—0, MRHC Alliance 03. MyraSiseo 51, RandwyckAMVJ 22. Vierde klasse A Zuidwyck—'Tempo "34 1—0, Henk de Kleine Slechts een kwestie van tyd zyn. De taktiek slaagde allengs. Vultink werd nydig, Vultink werd kwaad, Vultink werd steeds bleker, zijn vermogen tot maar caramboleren, laat staan plaatsen en op serie spelen, keerde niet terug. Reeksen van nullen en eentjes werden geannonceerd, terwyi De Kleine zyn produktde opvoerde, maar dat echter zo behoedzaam deed dat Vultink vrijwel nimmer een goede aanvangsstoot kreeg. Later ging dat beter, toen in de tweeëntwintigste beurt de stand 120-69 in De Kleine's voordeel was geworden. Toch kroop er steeds meer angst in het spel van De Kleine, en dat dan vooral boen hy eenmaal in het zicht van de fi nish kwam. Reeksen van kansen kreeg Vul tink, maar alle „macht" was uit hem weggegleden. Na een aantal zeer kleine produkties kon De Kleine ten slotte de keu juichend omhoogsteken. Uitslage Jacobs Ligthart Vultink Teegelaar De Kleine Van Leur Jacobs 118 Sundquest 200 Ligthart 200 Teegelaar 147 Vultink 126 De Kleine 200 De eindstand luidt: 28 22 6.50 De Kleine Vultink Ligthart Sundquest Van Leur Teegelaar Duysens Jacobs m.p. car. brt. h.s. gem. 14 1400 210 41 6.66 12 1326 217 57 6.11 8 1284 211 43 6.08 8 1187 219 52 5.41 8 1108 230 39 4.81 4 1227 224 48 5.47 2 1131 225 31 5.02 0 816 246 32 3.31 Sportsplinters Zwemmen Rob Weyhenke heeft zondagmiddag in Den Haag een nieuw jeugdrecord op de 400 meter wisselslag (25 meter banen) geves tigd. De zwemmer van HZPC kwam tot een tyd van 5min. 10.9 sec. en bleef daarmee ruim onder het oude record (5.14.5) dat reeds op zyn naam stond. Rugby Het Nederlands rugby vyftiental heeft in Luik met 149 gewonnen van België. In deze aan- trekkeiyke wedstryd had de Neder landse ploeg vooral in de tweede pe riode een overwicht.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6