O de Bijenkorf HODEO' sfeer van de Sierra Nevada Sportieve Romantiek Een Mode Western in Woestijnkleuren Een modethema is vooral ver wijzing naar een sfeer, weg wijzer voor dromen. Het ont staat niet aan de hand van atlassen en gedegen studies, er wordt vrijmoedig gespeeld met begrippen en fantasie. De mode die als naam 'Rodeo' kreeg, wordt geboren uit wat wij zien wanneer het woord Rodeo valt. Een laaiende zon die de aarde uitdroogt - alle kleuren tussen het bijna-wit van geblakerd zand en het donkerbruin van rotsen. Het stoffig grijsgroen van dor gras en zand bestoven cactussen. Daarnaast het kleurenspel van een dramatische zons ondergang over de woestijn van zachtoranje tot gloeiend rood. Het geroffel van paarde- hoeven over een land zonder horizon, het kraken van leer en de roep van de veedrijver. Rodeo is het sleutelwoord voor een mode die tegelijk droom en levensstijl is - ge creëerd voor wie tussen flats en verkeersborden soms heim wee heeft naar de eindeloze ruimte van de Sierra Nevada. Rok en vest van donkerbruin cuir sauvage (36-44) 119.— hier gecombineerd met gestreepte Terlenka bloeze, ook in ruiten 22.95 Strohoed met keelband 16.95 Beige gabardine pakje gegarneerd met leren schouderstukken en leren riempjes,(38-42) 129.-Avontuurlijke handschoenen met veel bewegingsvrije uitsparingen en een open bovenhand. Sluiting met verweerd koperen zegel 24.95 Robe culotte van katoen gabardine met cuir sauvage voor schouders en heupen (36-42) 109.— Als japon 99.75 Cleopatra-sandaal met riem tot hoog om het been (36-41) 16.95 Katoenen hoed met keelband 12.95 Regenmantel van katoen gabardine met leren riempjes over grote borstzakken. Sluiting met lange rita (36-42) 119.— Handschoenen met perforaties en kopergarnering 19.95 RODEO' Een sportieve mode - onge twijfeld. Maar de romantiek staat centraal. Een actieve mode die er rekening mee houdt dat het veedrijversleven harde eisen stelt: halsdoeken en breedge rande hoeden tegen al te felle zon, keelbanden die herinneren aan een snelle galop in uitge strekte woestijnvlakten. Zelfs de handschoenen voor een straffe teugelvoering: open bovenhand, metaalgarnering en gespen. Met ingang van 7 april a.s. is Leer en canvas zijn naast jeans, Mchee, whipcords en covètcoats - de meeslepende materialen. Het leer lijkt vaak al verkleurd door de zon en soepel gemaakt door langdurig gebruik. Metalen sluitingen en grote gespen hebben diezelfde sfeer van verweerdheid. Het is een mode die alle mogelijkheden biedt om zelf te bepalen wat 'Rodeo' precies inhoudt - eindeloze combinatie mogelijkheden en accenten die zich niet beperken tot sieraden (van bonen, écaille, hout - leren polsbanden, metalen ket tingen) maar ook schoenen en tassen, riemen en ceintuurs er bij betrekken. Ceintuurs, veelal Over een bloeze van katoenen voile mouwloze vesten van leer, of gebreide spencers. Maar daarnaast ook uiterst- draagbare pakjes van leer met canvans, jeans, stevige katoen. Vaak culottes, die ook bij ja ponnen voorkomen. Gebreide Rodeo-mode heeft soms de sfeer van linneh, verder op gestikte zakken en schouder stukken. Het is een stijl niet alleen voor vrije week-ends cn spor tieve vakanties, maar ook in het alledaagse leven - met een vleugje romantiek van dc ver: Op de katoen-linnen pantalon (38-44) 29.95 een naturelkleurige pullover waarop brede ceintuur met koperen gesp 24.95 Cuir sauvage schoudertas 59.75 Sandalen (36-41) 16.95 Young Designer jurkje van juteachtig linnen met sportieve dubbele stiksels en actieve uitspringende plooi in rok (36-42) 55.— Leren ceintuur - knoppen en gesp van zwaar koper 26.95 Sandalen (36-41) 16.9f van touw verwerkt met leren grote metalen gespen of met kleine op de pistoolholster ge- inspireerde tasjes. De vierbaans rok van cuir sauvage - het 'wilde' leer dat er als gedragen móét uitzien - in donker- en middenbruin heeft hoog taillestuk gegarneerd met koperen drukknopen (36-42) 39.95 - waarbij een ceintuur van grof jute met zwart leer en ketting sluiting kan worden gedragen 12.95 De bloeze is van luchtige katoenen voile, zalm of groen, met twee borstzakken (36-44) 49.95

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 8