Regering moet eerst standpunt innemen Raad van Oegstgeest sprak over woningbouw ADVISEURS VAN ROOLVINK OVER WERKTIJDVERKORTING: Jeugddorp Leiden gaat morgen open Universiteiten van Madrid en Warschau na onrust gesloten Motie aangenomen Leidse jongeren willen terug naar raadszaal Raad geeft fiat aan verkoop van grond VRIJDAG 29 MAART 1968 LEÏDSCH DAGBLAD VAGINA T (Van onze Haagse correspondent) De „vijf wijze mannen", die minister Roolvink (Sociale Za ken) adviseren over nieuwe c.a.o.'s menen dat de regering eerst een standpunt moet innemen over de verdere werkweekverkor ting, nadat die is teruggebracht tot 43% uur, vóór zij een me ning willen geven over de nieuwe bouw-c.a.o. De bouwnijver heid wil in november de werkweek ineens terugbrengen met tweeëneenhalf uur tot 42,5 uur. Dit is voor minister Roolvink, die berekende dat alle verbeteringen te «amen de bouwnijverheid zou komen te staan op een loonkostenverhoging van rond tien procent, aanleiding ge weest de werktijdverkorting niet goed te keuren. Hij heeft daarvan nu de Tweede Kamer op de hoogte gebracht in een nota over de situatie aan het loonfront. De adviseurs van minister Roolvink staan overigens niet erg afwijzend te genover de gewraakte werktijdverkor ting in de bouw. Zij zien niet in dat de nationale economie erdoor in ge vaar wordt gebracht, indien niet ook de andere bedrijfstakken met deze verkortingen komen. Voor de bouw vinden zij drie argumenten, die plei ten voor verkorting van de werk week: het effect is gering, gezien het ongunstige weer in de winter; de bouw heeft al enige tijd een achter stand en de werkgelegenheid is ermee gediend. Minister Roolvink is het daarmee niet eens. Hij verwacht dat de span ning op de arbeidsmarkt in het wes ten, die hij nu weer signaleert, te snel zal toenemen by kortere werktijd. De vrees van minister Roolvink voor de werktijdverkortingen, die in de loop van het jaar ingaan en daar- Nieuwe regeling van kinderbijslag overheidspersoneel Met ingang van 1 april wordt een nieuwe Kinderbijslagregeling voor overheidspersoneel van kracht, die beoogt de toelagen voor het eerste en tweede kind aan te passen aan de kanderbyslagen die aan ndet-over- heldspersoneel worden uitgekeerd en de extratoelagen voor het derde en volgende kinderen in de loop van tien jaar af te schaffen. De aanpassingsmaatregelen laten de voor overheidspersoneel geldende regeling in essentie ongewijzigd. De wijziging per 1 april komt neer op het in een periode van tien jaar gelijk maken van de kindertoeslagregeling voor ambtenaren en de kmderbyslag voor niet-ambtenaren. Dit bereikt men, door wat het eer ste en het tweede kind betreft, de maximumuitkering te bevriezen op 59.82 gulden per maand. De extra- toelage voor het derde en volgende kinderen wordt in tien jaar tot nul te ruggebracht. door pas volgend jaar ten volle op de loonkosten zullen drukken, wordt hem voornameiyk ingegeven door de verwachte sty gingen van de sociale premies. Zy zullen voor een fors deel beslag leggen op de loonruimte voor het volgend jaar. Óver het hoofd van de Kamer heen waarschuwt minister Roolvink het bedrijfsleven opnieuw: een duidelijke ombuiging voor de nieuwe arbeids contracten is noodzakeiyk, aldus de nota aan de Kamer. „Het is duidelijk dat het middel van onverbindendver- klaring niet aan de lopende band kan worden toegepast", aldus de bewinds man. „De regering zal er niet in be rusten als de ombuiging niet spoedig zichtbaar wordt". Academische Medische diensten examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: doctoraal Ned. recht de heren J. v. d. Vaart (Leiden) en J. H. Peters (Leiden)doctoraal godgeleerdheid de heer P. S. A. Lefeber (Alphen a/d Ryn, cum laude); doctoraal niet-westerse sociologie de heer R. G. Femhout (Bussum)kandidaats ped agogiek mej. M. R. Snyders (Haarlem); kandidaats psychologie de heren J. A. Belksma (Den Haag) M. A. Nanholij (Den Haag) en R. Van Hagen (Den Haag); doctoraal psychologie de heren J. A. M. van Hameren (Leiden), W. A. Verreck (Leiden) en C. R. de Winter (Lel den) LEIDERDORP dokter H. A. Blaauwendraad, Hogewaard 4. Kou dekerk aan den Rijn, tel. 01714 208; zuster Van Leeuwen, Dorpsstr. 50, tel. 505. OEGSTGEEST dokter Jleter ink tel. 50394. VOORSCHOTEN dokter W. I. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26. tel. 3960; tandarts G. M. Manschot, Pau wenstraat 1, melden 9.30 uur; Voor- schotense apotheek. Leidseweg 66, tel. 2525; zuster Parmentier. Curie laan 27, tel. 4646. WARMOND dokter Bots. Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02532- 7393; zuster Muhlhaus, Dr. Kuyper- laan 3, Voorhout, tel. 8122. Het voorjaar is aangebroken, tijd dus om het Jeugddorp Zuid-West aan de Voorschoterweg in Leiden voor de jeugd open te stellen. Dank zij de medewerking van tal- ryke vrijwilligers (o.a. van de speel tuinverenigingen en de Chr. Kweek school) en stafleden van het club huiswerk gaat dit gebeuren op zater dagmorgen 30 maart om 10 uur. De jeugd kan er dan weer volop aan de slag gaan. De tekenaars en knutse laars in de blokhutten (die zonodig verwarmd kunnen worden), terwijl de velden voor 'de liefhebbers van spel en sport beschikbaar zyn. De openingstyden van het Jeugd dorp Zuid-West t/m zaterdag 11 mei zyn: 1.) zaterdagmorgen van 9-12 uur (alleen op 30 maart a.s. vanaf 10 uur), voor de jeugd t/m 12 jaar (alle activiteiten) 2.) zaterdagmiddag van 2-4 uur voor de jeugd van 12 t/m 16 jaar (alleen terreinspelen) 3.) woensdagmiddag van 2-4.30 uur voor de jeugd t/m 12 jaar (alle ac tiviteiten) Voor de liefhebbers van terrein- spelen wil men beginnen met een speciale activiteit. Jongens en meis jes. die daarvoor voelen, kunnen zich namelyk in drie leeftijdsgroe pen voorbereiden op een aantal spel- proeven. Wanneer alles volgens de plannen verloopt, zal op zaterdag 20 april a.s. voor alle drie de groepen 's middags van 2-6 uur de eerste proeven af worden genomen. VOORSCHOTEN Raadslid v. Eerde vraagt extra reinigingsdienst Het raadslid H. J. van Eerde IPvdA) heeft het college van B. en W. schrif telijk vragen gesteld naar aanleiding van de Voorschotense reinigings dienst. De heer Van Eerde vraagt het col lege of het niet wenseiyk is vooral in deze schoonmaaktijd maatregelen te treffen om buiten de normale rege ling van de reinigingsdienst een bij zondere dienst in te schakelen. Te vens vraagt het raadslid waarom nog geen uitvoering is gegeven aan de toe zegging gedaan door de wethouder v. Openbare Werken in de vegadering van 15 september 1967, dat begin ja nuari de kraakwagen v zou worden ingeschakeld. B. en W. antwoorden de heer Van Eerde, dat zy ook een extra dienst B. Leidenaartje bij botsing gewond Op het Lammenschansplein in Lei den bosteten gistermiddag omstreeks half drie een 14-jarige fietser en een vrachtauto tegen elkaar. De jongen, een Leidenaar, zou aan de chauffeur van de vrachtauto geen voorrang heb ben gegeven. Hy kreeg een hersen schudding en 'n hoofdwond. De EHD bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. De fiets werd geheel ver nield. Vechtpartijen De universiteit van Warschau is gistermiddag gesloten nadat studen ten een oproep hadden laten uitgaan voor een nieuwe bijeenkomst. Voor de sluiting hadden mannen van de j teren hulppolitie op de universiteitsterrei De universiteit van Madrid is gis- 'r onbepaalde tijd gesloten vechtpartyen op de i i pamfletten uitgedeeld, i i de siteitsterreinen. Honderden studenten studenten werden aangemaand de op roep tot de bijeenkomst te negeren. Een sterke politiemacht was rond de universiteitsgebouwen samenge- hadden zich in de faculteit i nomische wetenschappen gebarrica deerd. Na een beleg van twee uur door de politie verlieten ongeveer 500 studenten en hoogleraren het ge bouw. Zij werde ndoor de politie op- „Trybuna Ludu het officiële blad j „„vangen, die op de studenten bet-on van de Poolse communistische par ty, waarschuwde gisteren de studen ten in Warschau, die een protestby- eenkomst wilden houden. .Degenen die onrust willen zaaien en betogin gen willen houden roepen wy een krachtig halt toe. Er zyn genoeg pro vocaties, wanorde en manifestaties geweest. U weet dat deze byeenkom- sten steeds minder verband hou den met de belangen van de studen ten. Wij zullen geen ongeregeldheden meer toestaan, deze mogen en kun nen zich niet herhalen", aldus ht partyblad. gen is in januari in gebruik geno men. Mede doorde omstandigheid dat een van de grote drie vuilnisauto's defect is en waarvoor vanavond een herstellingskrediet wordt gevraagd, is het niet mogelyk bedoelde kraakwa gen op dit moment te onttrekken aan de gewone ophaaldienst. Wel rijdt dit doel j thans voor de vuilnisauto 'n vracht wagen Wereld- goudvoorraad verminderd Het Internationale Monetaire de reinigingsdienst vooruit I Fonds heeft gisteravond bekendge- de meer-aanvoer te laden. j maakt dat de wereldvoorraad van W. zijn bereid «deze hele kraak 1 monetaire goud in het vierde kwar- te be- j taal van het afgelopen jaar met Gunstig resultaat Buhrmaun- Tellerode liet bestuur van Bührmann-Telte- rode N.V_ deelt mede, dat bet in haar voornemen ligt voor te stellen het dividend te bepalen op 20 waarvan 15 in contanten en 5 naar keuze van de aandeelhouders, in contanten of aandelen, over het in 1967 door uitkering van stockdi vidend met 5 vergrote aandelen kapitaal. De bedryfsuibkomsten over 1967 waren zeer gunstig, waardoor de voor aandeelhouders beschikbare winst per aandeel f 334,- bedraagt, tegen over in 1966, berekend op basis van het in 1967 met 5 vergrote ge plaatste aandelenkapitaal, f313,-. De gisteren gehouden vergadering voor een krediet te verlenen ten laste van de Oegstgeester raad kon niet op j van de gewone dienst. B. en W. ge- tijd beginnen daar de beide wethou- ven boe. dat het niet vaak voorkomt, ders en de gemeentesecretaris het dat een zo grote kapitaaluitgave van het stadhuis een vry rustige vergadering. Na het openingswoord van de voorzitter de heer H. J. Ei bers (KVP) werden de binnengeko men brieven behandeld, o.a. die van B. en W. van Leiden betreffende het gebruik van de raadszaal. Sinds en kele maanden was de jongeren de toegang tot de raadszaal ontzegd, daar men deze nimmer terugvond zoals men deze had afgestaan. Het Leidse Jongerenparlement (LJP) wil overigens graag terug naar de raadszaal. En het is bereid te beloven dat de leden zich er be hoorlijk zullen gedragen. Een motie van deze strekking heeft het LJP gisteren aangenomen; die was inge diend door de PvdA-jongcrenfractie. Alleen de PSP-fractie stemde tegen omdat ze de motie wat „te vriende- lyk" vond geformuleerd. Over het al gemeen is de PSP-fractie niet geluk kig met de strikt parlementaire werkwyze van het LJP; zij geeft meer de voorkeur aan een meer losse discussie en gezellig gepraat. Het verder in de trouwzaal behan delde onderwerp was het probleem van de gekozen of benoemde burge meester. Het bestuur had hiervoor een onafhankelijke woordvoerder, de student F. de Gou, aangetrokken die de rol van minister van Binnen landse Zaken op zich nam. Hij pleitte voor een benoemde burgemeester. De meningen hierover liepen nogal uiteen. Dhr. Van Rijn (KVP) was van mening, dat het wenselyk was in grote steden een burgemeester te kiezen, in plaats van deze te benoe- De heer Zinkeldam (CPN) was van mening dat het Jeugdparlement da nig aan het verwateren was en dat er klaarde hij. dat men slechts per ge meente kon beoordelen, voor of te gen een gekozen burgemeester te De nota (PSP), die van men nota meer ingesteld i weimg de heer J. F. Boer menin gwas dat een u moeten zyn men dagelijks op de problemen mee geconfronteerd worden. Tegen de nota verklaarden zich de (PSP), die van mening was dat een voor het eerst optredende Radikale groepering. De overige groeperingen waren vóór een benoemde burge meester. Niettemin werd de nota van de „minister" verworpen vanwege enige ondergeschikte KVP-ers dienden toen een motie dezelfde strekking in die werd i genomen met 17 voor en 11 tegen. I hóevende Ook de enige CPN-er ging met de li berale en co nfessionele voorstem- afscheid hadden bijgewoond T. A. J. van Eysinga als burgemeester van Hellevoetsluis, hetgeen meer tijd in beslag had genomen dan was verwacht. De voorzitter en locobur gemeester was de heer M. v. d. Voet. Hij deelde namens B. en W. o.m. nie- de, dat Ged. Staten de begroting vo'or het dienstjaar 1968 hebben goedge keurd. Voorts dat met ingang van 1 april a. s. tot schoolarts is benoemd mevrouw T. N. van Overhagen-Han, wonende in Oegstgeest. Er was een verzoek binnengekomen van de leden van de Gespreksgroep Oegstgeest van D'66 tot vaststelling van een Veror dening betreffende de openbaarma king van stukken. Hierover verschijnt t.z.t. een preadvies van B. en W. Tot een langdurig debat leidde het preadvies van B. en W. over 't adres van de woningbouwvereniging „Bui tenkist" inzake de aanwijzing van grond voor de bouw van woningwet woningen. Het betreft een terrein gelegen ten oosten van de Irislaan Buitenlust zou daar willen bouwen 198 flatwoningen met lift en cen trale verwarming. Om tot dit aantal te komen moet het overgrote deel in premiebouw worden uitgevoerd. Slechts een klein deel bestaat uit woningwetwoningen De heer C. J. Lagas (Pv.d.A.) was een voorstander van het plan, omdat, naar zijn mening, daardoor een ein de zou komen aan de woningnood in Oegstgeest. De huren zouden nl. gaan bedragen f.160.- a f. 170.-. Ir. Sta pel besprak achtereenvolgens het ste debouwkundig, het sociale en het fi nanciële aspect. Hij merkte op, dat de VVD niet gelooft in de lijst van woningzoekenden wat betreft de huur die is opgegeven. Men kan ongetwy- feld meer betalen. Daarom pleitte hy voor woningen in wat betere uitvoe ring, omdat mei( zich hoeden moet nu de krotten voor de toekomst, te bouwen. Hy meende zijn stem niet aan het voorstel te kunnen geven, omdat volgens de berekeningen de ge meente op de grondprys een bedrag van ruim 2 ton moet toeleggen. De heer Brouwer (P.Chr.) ging uitvoerig op deze zaak in. Z.i. moest de raad zich niet uitspreken voor één van de genoemde plannen omdat er meer en andere mogelijkheden zyn. De voorzitter verdedigde het voorstel en zegde aan mevrouw Gouverneur dat speelgelegenheid tydens deze schoonmaaktyd wel nut- wagenzaak te gelegemertijd tig achten. De nieuwe kraakperswa- handelen in de commissievergadering. miljard tot 39,45 miljard dollar j verminderd. Daarmee bereikte de voorraad de kleinste omvang sedert 1962. Aan het eind van dat jaar be zat de wereld 39,275 miljard dollar aan goud. In het gehele afgelopen jaar bedroeg de vermindering 1,45 miljard dollar tegen in 1966 950 mil joen en in 1965 1,005 miljard. De cijfers geven het goudbezit van 62 lidstaten van bet IMF weer. Hier bij zijn geen communistische landen. De kQuidi teiteposUae van de 62 lan den is echter in het vierde kwartaal van 1967 met 1,06 miljard tot 73,285 de inschry- miljard dollar toegenomen. Dit re de openbare sulteerde ondanks de vermindering de goudvoorraad en een daling 146 miljoen dollar van de reser- het fonds in een stijging punten. De j jeug-d de aandacht had. Hij 'an j van mening, dat een groot aantal Joh iison Enkele aanplakbiljetten „Johnson oorlogsmisdadiger" zorgden ge deining gedurende deze vergade ring. Het Leidse Jongerenparlement bleek overigens president Johnson te beschouwen als oorlogsmisdadiger Een motie van deze strekking werd door de PSP-fractie in stemming ge bracht en aangenomen met 17 tegen 7 stemmen bij 2 onthoudingen. Voor de motie stemden de jongerenfrac- ties van de PSP, PvdA Radikalen, CPN en enige leden van de jongeren- KVP. Tegen waren de liberale JOVD de CHU- en ARP-jongeren en de ove rige KVP-ers. de lyst van woningbe- i verdwijnen bij de lisering van de plannen en achtte dat niet het val als de huren zo hoog zouden worden als de VVD zou wil len. Hij achtte nu de tijd gekomen om het tekort van 2 ton te nemen. Er blyft altijd nog een voldoende re- Het offer ineens ten laste van de gewone dienst wordt gebracht. De voorzitter merkte op, dat overleg met GJS. had plaat» gevonden en dat om het plan nu eindelijk gerealiseerd te krygen dit de beste weg is. Men wil deze straat zo goed mogelyk als de win kelstraat behouden. De kosten zul len f. 110.000.- bedragen. Begonnen kan worden als over een zo groot mogelijk aantal grondsbroken kaai aan worden beschikt. Het voorstel werd aanvaard. By bespreking van het voorstel om f 500 te verstrekken voor het ega liseren van een terrein ten behoeve van de tennissport., vroeg drs. J. W. de Graaf zich af, of dit nu een sub sidie is of niet. De voorzitter merkte op, dat hier van geen subsidie sprake is, doch dat deze post thuis hoort op; verbetering sportvelden. Voor de tijdelijke aansluiting op de weg door de Kikkerpolder werd f7000.- verstrekt. Even wel niet der protest. Volgens Ir. Stapel had men dit al lang aan zien komen, waarom nu holderdebolder voi april dit krediet met toepassing art. 248 van de gemeentewet. Inzake de regeling ving van leerlingen school deelde wethouder Thorn de, dat deze getroffen was met de hoofden van scholen. Over het on- in te slaan. In het gebouw juridische faculteit rukten politie mannen aanplakbiljetten, waarop stelling was genomen tegen de oor log in Vietnam, van de muren en voerden charges uit. Voor de univer siteit viel bereden politie groepen stu denten aan. De universiteit van Madrid ie de grootste van Spanje met ongeveer 35.000 studenten. Hoewel de afgelo pen drie maanden sommige facultei ten voor korte tyd gesloten zyn ge weest is dit de eerste maal sedert Januari 1967 dat de gehele universi teit werd gesloten. De vorige maai wenden de colleges na 10 dagen weer hervat. In Sevilla zyn ongeveer 400 stu denten slaags geraakt met politie mannen te paard in het centrum van de stad voor de filosofische facul teit De politie maakte hier gebruik van de wapenstok, hetgeen door de studenten met stenen werd beant woord. Verscheidene studenten moes- oen zich onder medische behandeling stellen, Aanderen werden gearres teerd. Op de universiteit van Santioago de Compostella hebben de studenten voor de 10de achtereenvolgende dag de colleges geboycot. Ongeveer 200 studenten van de medische faculteit hebben gisteren het gebouw betreden om een vergadering te houden. Zfl werden evenwel door de politie ver wijderd en er volgden verscheiden» arrestaties. Vandaag en morgen is ook deze universiteit gesloten. Tevens werd bekend gemaakt dat zeven stu denten gijn verwijderd voor de ree* van het academisch jaar. Ze6 ande re studenten werden gestraft mei verlies van examenrechten voor de zelfde periode. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN der wijs vraag gesteld door 2 365 miljard dollar van het deviezen- j de Prot. Chr. Fractie. De heer Van Weizen drong aan op spoedige be antwoording daar de Hofdijckschool zeer verontrust is. Gevraagd werd naar de gereedko ming' van de weg naar de kuststreek onder Rynsburg. Wellicht lukt het nog voor de paardrukte was het ant woord. De heer Aldershoff wilde we ten wat men nu nog kan onderne men om de Prov. weg by de Morsebel polder verlegd te krijgen. De voorzit ter deelde mede, dat ook Warmond bezwaren heeft, doch dat het nog wel lang kan duren voordat deze weg er komt. Over de publicaties inzake het Stadsgewest Leiden maakte de heer Stapel bezwaren. De indruk wordt ge wekt alsof men al aan plannen toe is. Kan onmogelijk, zei de heer Van der Voet. Alles komt eerst nog in al le gemeenteraden. Dan pas komt er ook een agglomeratiecommissie, waar naar de heer de Graaf, informeerde. Scheffer bezat. In geheel 1967 verbeten-de de Mquiditeitspositie van tfe 62 landen met 1.67 miljard dollar, de kleinste der velde styging sedert 1962. Hef, IMF heeft voorts bekendge maakt dat het goudbezit van de 5 landen op het Europese vasteland, die samen met de V.S. en Engeland deel namen aan de thans niet meer be staande internationale gou dp ooi in Londen in februari met 211 miljoen dollar ic verminderd tegen in janua ri met 284 miljoen dollar. België ver loor 6 miljoen dollar aan goud. West- Duiteland 15 miljoen, Nederland 5 miljoen en Zwitserland 185 miljoen dollar. Italië maakte melding van een toeneming van ayn goudbezit met 4 miljoen dollar- J. W. Boert; Marei der Meel; TatJana Adrlana, d v. O. H. A. H. Vogelenzang. ONDERTROUWD P. Hemerlk en H. van der Mar t; P. M. van der Holst en M. A CL Jong; P. M. Plezier en J. Starre} Blansjaar en J. E. Boogerd; S. Au A. J. G. Laterveer; J. P. Bavelaar en J. M. Vermeulen; Verkade en L. Hemerlk; D. A. Mol en J. P. Groeneveld; F. L. J. van Wersch en M. C. M. van der Spek; D. P. van Wijk en M. SjoercLs: C. M. A. Oppen- heimer en J. M. A. Daams; C. Labru- Jère en E. E. Plkaar; H. J. van Leeu wen en M. Beijer; G. J. Gottenbos en Lagendijk; K. van den Broek Sta as; Dividend H.V.A. 11% Da heer C. Kamsteeg pijen N.V. om aan de eind mei houden algemene veragdering I aandeelhouders voor te stellen dividend over 1967 te bepalen 11% (onv.) Toen de heer d. Voet de verga dering sloot ging de raad nog een poosje door met gesloten deuren ter dit besprekwig van enkele regelingen om verband nog eens op de onhoudbare I trent de komst van de nieuwe burge toestand op de Haarlemmertrek- j meester, die maandag wordt geïnstal- vaart. Kan deze weg niet worden af- j leerd. gesloten als de weg door de Kikker- I polder klaar is. De voorzitter zette 1 uiteen waarom er haast was met het te horen, dat de toestand met S Bouw van 24 woningen in de arken enz. de aandacht heeft van het gemeentebestuur van Leiden. De speeltuinvereniging Buitenlust zal van nu af aan in orde gebracht worden voor gebruik gedurende de rest van dit jaar. Zjz.t. komt een voorstel omtrent de toekomstige ex ploitatie en eventuele overneming door de gemeente. By de behandeling over een finan- cile aangelegenheid inzake de bouw van de aula en de sporthal van het Rynlands Lyceum deelden B. en W. mede, dat er binnenkort een voorstel komt omtrent de organisatorische op zet en de exploitatie van zwembad en sporthal. Besloten werd de kosten t'e dra- C. A» Mljs; P. A. A. Harkes en G. P. On* derwater; P. F. Schmitz en H A Kul» Ier: P. J. van Wageningen en S. b. van den Bosch. GETROUWD J. T. M. den Hollander en I. 6 Nagtegaal; W. Vogelenzang en E. M. J. Oranje; J. W. Jasperse en C. Beij: Verboon en M. M. J. Duyn; Neuteboom Bakkei Dool; H. Regeer ett W. f. M. Mulder M. Zoetenvoudse )ra n je i vijk bel Maaskant; T. h. Koornwinder en t' M. Wijntjes. OVERLEDEN H. van Duijl, 63 Jr.. mam L. van der Niet. 61 Jr.. echtg. v. C. Barnhoorm H. van Went. 78 Jr.. man; J. de Vries. 60 jr., wed. v. D. J Toepoel: A. W. Alkemade. 65 Jr vr.; M. Tangeman. 69 jr.. man; A. C. Verburg. 2 dagen. BURGERLIJKE STAND GeborenDeslrée G. i J. C. M. Dumoulln; Renë A A. C. Brouwer Groot, Ondertn Noordwij ker hout W. j. M. Louwers» Donders i demakers Haag); Q. c. M. Voorham gen i Het voorstel tot verkoop van grond voor de bouw van 24 woningen werd gisteravond door de Zoeterwoudse raad druk gediscussieerd. Niet alleen de raadsleden maakten hun menin- i de ontwatering van het ter- I gen kenbaar, ook werd tevens en pe- de Zendingsschool. Op stel van ir. Stapt zal een overeen komst worden gesloten, volgens wel ke de gemeente het recht krijgt van toegang voor het terrein voor het on derhoud van de aan te brengen pom pen .Kosten f31.000.-. Tegen de kosten van tuinaanleg, aan schaffing van meubilair enz. voo gymnastieklokaal titie behandeld van de bewoners van i de Oranjewijk, waarin een verzoek om verbreding van straten, naar voren I kwam voor het scheppen van meer j parkeergelegenheid. Er was tevens een verzoek om meer recreatieruimte in verweven. Gaarne zou men willen an- zien hoe de situatie zou worden als het-j de 24 woningen worden gebouwd. Drs. T. A. Pleij (Vrije Lyst) was blij Apollolaan bestond geen bezwaar. De dat de voorzitter het voorstel koppel- geldlening ten behoeve van de derde de me^ de ingezonden stukken. Ook openbare school zal worden aange- hij wilde hoe het plan moet W. G. Aldershoff (P.C.) sprak moet] gaan voor 6%%. Bedrag f744.000. Met worden gerealiseerd. Burgemeester J worden gebracht. Na stem- de voorzieningen t.b.v. de Dr. Schil- ming ging de raad ermede akkoord, derschooi ging m^n akkoord, dat B. en W. gaan onderhandelen met de woningbouwvereniging. j Roütl Vl'332 Een verordening van parkeer- werd aangenomen. Op voor- j Bij de r„ndTraa„ in(ormeerde mc„ Gouverneur naar de mogelijkheid oir stel van de heer C. Kamsteeg zal kort en duidelijk worden gepubliceerd wat mei deze verordening wordt bedoeld. Hoewel de zaak betreffende recon structie van de De Kempenaerstraat al oud Is en iedereen bekertd, werd nog lang gedebatteerd nu over de wyze van financieren. Immers B. en W. waren er niet in geslaagd voor dit project geld te lenen en stelden nu buiten de uren van openstelling secretarie te komen voor afdoening van zaken. Er wordt hier altyd soe pel gehandeld, was het antwoord van de secretaris. Wanneer komt nu ein- delyk eens de gemeentelyke brochure, vroeg drs. De Graaf. Zal nu spoedig verschynen was het antwoord. A. Detmers vond dat men een split sing moet maken tussen wat is ge beurd en wat er nog gaat gebeuren. Het eerste plan om op de grond .een school te bouwen moest worden te ruggenomen, omdat de inspectie daar geen toestemming voor wil geven. Woningen, aldus de voorzitter, zyn ook dringend nodig. De heer J. H. v. d. Ploeg (KVP) zou willen dat reke ning wordt gehouden met wensen van de bewoners van de wyk. Hij meende dat daar wel oplossingen voor zyn te vinden, waarop de voorzitter repli ceerde dat het instellen van een wachtverbod in de Bernhardstra&t geen oplossing biedt. Eenrichtings verkeer zou volgens hem beter zyn. Ook kan men de trottoirs versmal len, evenals de groene strook van de tuintjes die in het bezit van de ge meente zyn. In de groenstrook zou recreatieruimte zyn te creëren, aldus voorzitter Detmers op een vraag van de heer B. C. van der Veer 'Prot. Chr.) Na deze uiteenzetting werd het voorstel unaniem door de raad aange- Het plan om aan de Mieying een voetpad te maken aan de onbebouwde zijde is door de provincie afgewezen, waardoor de gemeente terug moest komen op het oorspronkelijke plan dit aan de huizenzyde te realiseren. Hiervoor moet een stukje grond wor den gekocht van de heer E. v. d. Valk. Op verzoek van de heer J. v. d. Ploeg werd deze zaak in een geheime zitting na de rondvraag behandeld. De raad besloot circa 200 m2 grond te kopen. De overige agendapunten gingen on der de hamer door. De heer C. M. J. Straver zei niet gelukkig te zyn met de beantwoording van de nota van het .Jndustrieschap Grote Polder" van 5 februari, waarop de voorzitter zei geen antwoord te kunnen geven omdat er nog geen brief over deze zaak is binnengeko men. Voorts werden nog vragen ge steld over de vuilverbranding en de bevuiling aan de Weipoortsweg. J de Ruijter en N. E. Vogelsang. Overleden: N. Pape. 33 Jr.: W. F Tuinhof de Moed.; W. F Bosboom 91 jr, wis. 1 burg, 25 jr. Leeuwls, 26 jr., Voorburg, a Baron, 26 jr.. jr.; A. van Zeist, der Wal. 22 jr.; Getrouwd: I. en J. Hoogenda 28 Jr.. en M.(. P. Zandvliet, 20 Jr., en A. de Jong," 30 Egmond; laars; Thomas P. W. Meché: Monica J.. d. v. J. A. Olivier en M. Hogewonlng; Marc, z v. J. B Reijndorpjsn W. F. Willems; Jacque- K Weg- - H. L. C. line, d. v. E. de Vries e gen: Richard 1 Es en C. J. Kerkvliet; Carl W., J. A. Brouwer en E. van der Pias. Ingrid M.. d v. A. F. M. de Brui.in fifi A Haar; Angellque H. j. i G. W. M. Floor: J. E. Overzet. r C.. z. v. C. - Vreeswijk. J JM. Regeer. Leiden en C. Q-umugs; H. M. Arends en F i Epen: J J Dijkstra. .Amsterdam e Getrouwd: W. J. Jost en ban: J. T. M Gussenhoven. t Elswijk: P. J. van Klaveren Heeren. Overleden: C. van Klavere A de Boer. 72 Jr.: A. van d oud 78 Jr^ J. Hermsen, 67 Jr.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7