SIMCA Hij wilde partijenstelsel naar het Engelse voorbeeld Minister is toch afgetreden DAF inruil SHOW AUTO FOREHOLTE Bonn ziet geen reden plan-Leber te herzien MET EEN ENKEL WOORD eidóe C^Qcjenda HAAGSI AGENDA LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 29 MAART lty De Westduitse minister van Bin- nister geen hoop meer heeft op ver- nenlandse Zaken, Lücke, is gisteren afgetreden omdat hy zich niet kan verenigen met het uitstel van de kieswethervorming tot na de alge mene verkiezingen van 1969. Bonds kanselier Kiesinger heeft het ontslag aanvaard, dat nu nog door president Lübke bekrachtigd moet worden. Maandag al bood Lücke zijn ontslag aan, maar Kiesinger wist hem aan vankelijk te overreden aan te blijven. Het ministerie van Binnenlandse Zaken gaf als officiële reden voor het aftreden van Lücke, dat de mi- Griekse censuur opende brieven Kranten, periodieken en dienstpost voor Nederlandse militairen op een internationale basis op het eiland Kreta zyn nooit aan censuur onder worpen geweest. Wel werd in augus tus 1967 geconstateerd, dat o.a. aan Nederlandse militairen geadresseer de, particuliere brieven door de Griekse censuur waren geopend. DaJb deelt minister Udiink, als mi nister van Defensie a.i., mee als ant woord op vragen van de tweede ka merleden W. Wierda (P.v.d.A.) en drs. E. C. Visser (D*66). De bewinds man deelt verder mee, dat van Griekse zijde werd gesteld, dat het openen van brieven alleen verband hield met mogelijke ontduiking van deviezenbepalingen^ Bij het Namfi geplaatste geallieer de verbindingsofficieren hebben daartegen geprotesteerd en aange drongen op maatregelen ter voorko ming van herhaling. Sinds oktober 1967 is het openen van brieven door de Griekse censuur achterwege ge bleven. De Nederlandse verbindings officier heeft de opdracht gekregen een herhaling onmiddellijk te rappor teren. Geen toegang in Zuid west-Afrika voor VN-raad Premier Vorster van Zuid-Afrika deelde gisteren in Queenstown (Kaap provincie) bij de opening van een landbouwtentoonstelling mede, dat Zuid-Afrika niet zal toestaan, dat leden van de VN-raad voor Zuid west-Afrika het betwiste gebied bin nengaan. Premier Verster zei: „Ik wil de Verenigde Naties on dubbelzinnig zeggen, dat wij een der gelijke raad geen landingsrechten zullen verlenen. Hoewel de Verenig de Naties dit wellicht nog steeds niet weten, kan ik hun verzekeren, dot in Zuidwest-Afrika reeds jarenlang een regering bestaat". De VN-raad, die uit vertegenwoor digers van elf landen bestaat, wil vol gende week na&r Loesaka in Zambia gaan en vervolgens een vliegtuig naar Windhoek, de hoofdstad van Zuidwest-Afrika, nemen om daar, naar de raad hoopt, „het gezag van de Verenigde Naties te kunnen vesti gen," zoals is bepaald door de alge mene Vergadering der V.N. wezenlijking van de hervorming, waartoe de regeringscoalitie van christen-democraten en sociaal-de mocraten zich verplicht heeft, vóór de verkiezingen. Van goedingeliehte zfjde is echter meegedeeld dat teleur stelling wegens gebrek aan steun binnen zijn eigen party Lücke is christen-democraat de doorslag heeft gegeven by zyn besluit. Lücke (53) is van 1957 tot 1965 minister van Volkshuisvesting ge weest en werd daarna tot müiister van Binnenlandse Zaken benoemd. Sinds de stichting van de bondsrepu bliek in 1949 heeft Lücke zitting ge had in de bondsdag. Onze correspondent in Bonn tekent hlerby aan: Het nieuwe kiesrecht dat Lücke voor ogen had, voorzag in een twee partijenstelsel ongeveer naar het Engelse systeem. Het resultaat zou zyn, dat de kleine partijen uit de bondsdag zouden verdwynen en steeds de twee grote de rol van op positie resp. regeringsparty zouden spelen. Dit zou naar Lücke de „rust" in de bondsrepubliek bevorderen en het is typisch voor de man dat hy niet wilde inzien dat <juist door de ontwikkeling van de laatste tyd die hy niet had voorzien een derge- lyk systeem minder dan ooit zou weergeven wat er in de bondsrepu bliek aan krachten leeft. Als opvolger van Lücke wordt nog steeds diens staatssecretaris Benda genoemd, een 43-jarige advocaat uit Beriyn, en in tegenstellüig tot Lücke protestant. Als tweede kandidaat wordt de vroegere minister-president ADVERTENTIE van f 700.tot f 4300. van 1963 tot 1967 Zaterdag 30 maart 1018 uur Zondag 31 maart 1217 uur PR. BERNHARDSTRAAT 8 - VOORHOUT - TEL. 7341 Off. DAF-dealer. Amerika levert wapens aan Annnan Gisterochtend is gedurende een Uur weer een vuurgevecht aan de Jordaan geleverd tussen Israëlische en Jordaanse militairen. Volgens de Israëliërs begonnen de Jordanlërs met een beschieting van een kibboets in de Beisan-vallei. Dit incident was het vyfde by de Jordaan sinds vorige week donderdag. Vanochtend vroeg zijn vier Isra ëliërs gedood en vier gewond door dat de door een tractor getrokken wagen waarin zü zaten op een mijn reed. Hét gebeurde op vier kilometer van de deelstaat Noordijjn-Westfa- i van het Meervan Galilea bij de kib- len, Meyers, genoemd. I boets Massada. Vervolg van pagina 1 (Van onze correspondent in Bonn) Het Westduitse ministerie van Verkeer ziet geen reden waar om op dit tijdstip nog opnieuw gesproken zou moeten worden over de regeling betreffende het Nederlandse vrachtwagenver- voer in de Bondsrepubliek, die op 1 april in werking treedt. De woordvoerder van het departement van minister Leber merkte op, dat de regeling definitief is. In een communiqué, dat het West- lieke kamerlid op, dat dóór de nieu- duitse ministerie van Verkeer giste ren uitgegeven heeft, staat te lezen dat men hier de regeling als een werkeiyke vooruitgang op het gebied van de internationale verkeerspoli- tiek en „een verbetering van de ver houding tot onze Nederlandse buren" beschouwt. Het katholieke tweede kamerlid drs. H. A. C. M. Notenboom heeft schrifteiyk gevraagd of staatssecre taris Grapperhaus (Financiën) be reid is te bevorderen, dat êen aantal grenskantoren aan de Nederlands- Duitse grens een openstelling krijgt gedurende dag en nacht en een aan tal a-jidere van 's morgens zes tot 's avonds tien. In een toelichting merkt het katho- we Nederlands-Duitse vervoersover- eenkomst en de feiteiyke administra tieve uitvoering daarvan elk opont houd van vrachtauto's, door welke oorzaak dan ook, betekent, dat an dere vrachtwagens niet Duitsland mogen binnenkomen. Grotere door- gangsmogelykheden aan de grens zouden een aantal belemmeringen kunnen wegnemen om te komen tot Optimale benutting van het contin gent vervoersvergunningen. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren laten weten, dat de onderhandelin gen tussen de V.S. en Jordanië over de hervatting van de wapenleveran ties aan dit land voltooid zyn. In Amman is1 een nieuwe overeenkomst getekend. Byzonderheden hierover zyn niet in Washington bekendge maakt, maar in officiële kringen zei men dat het akkoord o.m. voorziet in de levering van vliegtuigen en tanks. Het Democratische congreslid Vanik, die tegen de transactie gekant is, zei dat de V.S. akkoord zij"n ge gaan met de levering van 18 Star- fighters van het type F104 en 100 Pattontanks. De Amerikaanse wapenleveranties aan Jordanië werden stopgezet ty- dens de oorlog tussen Israël en de Arabische landen in juni van het vorig jaar. De V.S. zyn al begon nen jagers aan Israël te leveren. Volgens Franse regeringsfuctiona- rissen zal de Franse regering haar verbod op de levering van 50 Mira ges aan Israël, die al byna twee jaar geleden besteld zyn, niet opheffen omdat de spanning in het Midden- Oosten aanhoudt. Israël, zou nu in de V.S. meer straaljagers willen ko pen. ADVERTENTIE ONZE SHOWROOM AUTO BIERMAN Prins Claus heeft gisteren de maandelijkse bijeenkomst van de commissarissen der Koningin bij gewoond. De foto werd genomen tijdens een wandeling in het koes terende voorjaarszontietjeV.l.n.r. mr. Klaasesz, commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Prins Claus en minister Beernink van Binnenlandse Zaken. JNIXON TEGEN 'VREDE TOT ELKE PRIJS' De twee Democratische tegenstan ders van president Johnson in de pre sidentiële verkiezingen zeggen, dat de oorlog in Vietpam dient te wor den beëindigd „wat de kosten ook mogen zijn", aldus de Republikeinse ex-kandidaat Richard Nixon giste ren op de laatste dag van zijn cam pagne in Wisconsin. De voorverkie zingen in Wisconsin zullen a.s. dinsdag worden gehouden. „Het zou erg gemakkelyk zyn om voor een gehoor als dit te staan en, net als de twee democratische tegen standers van Lyndon Johnson, te zeggen dat de enige manier om uit Vietnam te komen is, de oorlog te beëindigen, wat de kosten ook mo gen zijn", aldus Nixon. „Ik zou dat óók kunnen zeggen en velen zullen misschien op dit ogenblik juichen. Maar, vrienden, zo als ik zo vaak heb gezegd: we heb ben in het verleden te vaak bemerkt dat Amerikaanse diplomaten aan de conferentie taf els hebben verloren waarvoor onze soldaten hebben ge vochten op het slagveld, en dat zul len we niet nog eens laten gebeuren. We moeten een einde aan deze oor log maken. We zullen een einde aan deze 'oorlog maken, maar dan op een basis die verdere oorlogen zal af schrikken in plaats van dat we er over vier of vyf jaar van nu weer in zijten", zo besloot hy. Nu Pasen weer voor de deur i te voldoen. Hier wordt de laatste staat, moet de industrie alle zei- hand gelegd aan een pracht-ex- len bijzetten om aan de vraag emplaar. naar grote en kleine paaseieren BINNENLAND Nieuwe woningen In februari 1968 zijn volgens gegevens van het Centraal. Bureau voor de Statistiek 8.036 nieuwe woningen gereedgeko men. In februari 1967 werden 9.647 nieuwe woningen opgeleverd. Het' aantal in de eerste twee maanden van 1968 gereedgekomen woningen bedraagt 15.585 tegen 18.781 in de overeenkomstige periode van 1967. Yvonne Paul Yvonne Paul is gisteren in Parys gearriveerd en hééft zich onmiddellyk tot de luchtvaart- maatschappy Pan American gewend om een plaats te bespreken in het vliegtuig naar New York, dat kort na twaalf uur, gistermiddag zou ver trekken. De maatschappy heeft haar naar de Amerikaanse ambassade ver wezen wegens gebrek aan een visum. Yvonne heeft zich daar inderdaad aangemeld, maar nul op het request gekregen. De toestemming om naar de Verenigde Staten terug te keren is haar geweigerd. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiteriyk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Libertad" (2/4), ms „Alioth" (5/4). Australië: ms „Wil lemskerk" (4/4). Brazilië: ms „Li bertad" (2/4) ms „Alioth" (5/4). Canada: ms „Moose Jaw" (3/4). Chili: his „Diogenes" (2/4). Ned. An tillen: ms „Maron" (2/4). Suriname: ms „Hercules" (2/4). Verenigde Sta ten van Amerikams „Atlantic Saga" (4/4). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W. Afrika: ms „Simonskerk" (3/4). Inlichtmgen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren Standbeeld Gerrit van der Veen Op het terrein van het voormalige Panoramagebouw in de nabyheid van Artis, waar in de oorlóg het Amster damse bevolkingsregister was onder gebracht, zal een beeld worden ge plaatst van de verzetsman Gerrit Jan van der Veen, onder wiens lei ding op 27 maart 1943 een aanslag op het bevolkingsregister werd ge pleegd, waardoor de deportatie van vele Amsterdammers kon worden voorkomen. Gerrit Jan van der Veen en de zijnen vielen later in handen van de Duitse bezetters en werden gefusüleerd. Kamp Houtrust '68 Onder het motto „Uw vakantie supermarkt" wordt van 5 tot en met 10 april voor de zevende maal de nationale kam peer- en sporttentoonstelling „Kamp Houtrust" gehouden. Deze expositie in de Haagse Hoü trusthall en biedt een overzicht van alle beno digdheden voor kamperen, caravan ning, toerisme, watersport, enzovoort. Ook kan de bezoeker voorlichting en adviezen krygen op deze gebieden. Schip gestrand Het 500 ton me tende Nederlandse bevoorradings schip Lady Nathalia is gisteren voor de kust van Queensland op een rif gevaren. De 22 leden tellende beman ning heeft het schip in reddingboten verlaten en is in veiligheid. De Lady Nathalia is eigendom van Offshore Marine Services in Rotterdam. Burgemeester Matser thuis Bur gemeester C. G. Matser van Arnhem is, na twee maanden wegens een lichte hartaanval verpleegd te zyn geweest, in het Sint-Radboudzieken- huis in Nymegen, gisteren naar huis teruggekeerd. Nog geruime tyd zal hy rust moeten houden en geen be zoek mogen ontvangen. Dief herkend De Soester archi tect R. Schaatsbergen van wie on langs zyn auto met kostbaré inhoud gestolen werd door een Duitse lifter, heeft van eén foto in een Duits week blad de dief herkend. Het blijkt Adolf Berning te zyn die met drie anderen in 'het Ruhrgebied vorig jaar een bank van 97.000 d.m. beroofden. Deze Berning is nog steeds voort vluchtig. De heer Schaatsbergen heeft Interpol van zyn eigen l'echer- cheresultaten op de hoogte gesteld. Ir. C. Koning (64) f In het Gast huis in Middelburg is gisteren, na enkele weken ziek te zyn geweest, in de leef tyd van 64 jaar overleden ir. C. Koning, hoofdingenieur voor bijzondere diensten van de Provin ciale Waterstaat in Zeeland. Hy was tevens waarnemend hoofd ingenieur- directeur. De heer Koning heeft o.m. gewerkt by de Haarlemmermeerpol ders, de gemeente Rotterdam, by de Provinciale Waterstaat van Overijs sel en de gemeente Zwolle. BUITENLAND Diepterecord Twee Franse dui kers hebben vier dagen lang doorge bracht in een drukkamer, waarin zy een wereldrecord duiken hebben ge vestigd op een gesimuleerde diepte van 335 meter. Onder die omstandig heden zyn hun lichamelyke en gees- telyke vermogens gecontroleerd en normaal bevonden. Zy hadden hier en daar wat pyn gevoeld en last ge had van de koude, vochtige atmos feer in de drukkamer. zy ademden een mengsel van zuurstof, helium en stikstof. Het heeft 2 uur en 20 minu ten geduurd om de „diepte" van 335 meter te bereiken. Over de terugkeer naar de „oppervlakte" heeft men meer dan 92 uur gedaan. Tegemoetkoming Engeland en West-Duitsland hebben gisteren over eenstemming bereikt over een ver dere Duitse tegemoetkoming in de kosten aan deviezen van de in de bondsrepubliek gelegerde Britse müi- tairen. Byzonderheden van het ak koord zullen maandag worden be kendgemaakt. Burgemeester gevlucht De Beier se grenspolitie heeft bekend gemaakt dat Sinnig, de 29-jarige burgemees ter van het Oostduitse dorp Heiners- hof naar het Westen is gevlucht. Hy bereikte via mynenvelden en prik keldraadversperringen veüig West duits grondgebied. Tegenover de Westduitse politie verklaarde hy dat hy verhitte debatten had gevoerd met communistische functionarissen over het nieuwe Oostduitse ontwerp voor een grondwet, Geen lang haar Een 20-tal stu denten, die osteopatische colleges vol gen aan de universiteit te Philadal- phia, zijn geschorst wegens hun lange haardracht. De schorsingen hebben te maken met de houding en decorum der aanstaande artsen in hun beroep, aldus het hoofd van de faculteit, Thomas M. Rowland jr. „Wij willen dat onze studenten er als artsen uitzien", zei hy, „Wanneer zy hier komen vertellen wy hun, dat zy artsen zyn en dat wy van hen ver wachten dat zy zich als artsen zullen Dollarlening aan Griekenland Naar Reuter uit Athene meldt za een internationaal bankconsortium onder leiding van de Bank of Ame rica een lening van vyf miljoen dol lar verstrekken aan de Griekse in vesteringsbank. Tot dit consortium, welks leden ook aandeelhouders zyn van deze investeringsbank, behoort de Algemene Bank Nederland. De opbrengst van, de vyf jarige lening zal gebruikt worden om projecten in Griekenland te fmancieren. Pieters kerkgracht 9: Opening ten toonstelling tekeningen en schilderijen A. van den Brink. 8 uur nam. Schouwburg: K i 19): Oude Vest 13; Evangelische Chrlsten- gem. „Ecclesia" 8 uur nam. De Lakenhal: Jaarverg. Ver. Oud- Leiden. Spr. drs. M. L. Wurfbain óver „Portretten in Leiden". 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: Lentefestival-To neelgroep „Theater" speelt „Hoogge ëerd publiek". 8.30 uur nam. St. Antoniusclubhuis: Toneelavond Selskip Fryslan. Opvoering van „De nieuwe zyspanrijder". 8 uur nam. Prof. Van der Leeuwschool (Van den Brandelerkade)Afscheid D. Voortman als schoolhoofd. 2 uur nam. Oegstgeest (Gemeentecentrum): Con cert Ingrid Schröder. Marry Jongs- ma, Herm. Oly en Egb. van Goor. 8 Opening tentoonstelling Jeanne-Marie Botewes, Meindert Volkers en Maja Alexander. 9 uur nam. Den Burcht: Toneel ver. „Het Nieuwe Toneel speelt „Welkom binnen". 8 u. Rijnlandflat (Bachstr.) Zondagmor- gengesprek Experimenteel Kerkewerk 10.30 uur voorin. Ons Centrum. (Hooigrt. 84) Bezin ningsbijeenkomst Hum. Verbond. Spr. dr. J. Cohen 10.15 uur voorrn. Gerécht 10 Soefi-beweging. Univer sele eredienst. Spr. mr. C. A. baron Bentink over „Inzicht" 11 uur voorm. Rijnlands Lyceum (M. H .Tromp- laan 1): Gem. voor oorspronkelijk christendom, afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur 3): Den Burcht Inschrijving Jeugdwed strijden Koninginnedag (voor Jongens van 8-12 Jaar) 4.30 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Toneelgroep „Centrum" „Een dag- Je uit de dood van de verdomde Loe- wietje". 8 uur nam. DINSDAG Den Burcht Inschrijving Jeugdwed strijden Koninginnedag (voor meisjes van 8-12 jaar) 4.30 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Toneelgroep „Centrum" „Een dag- Je uit de dood van de verdomde Loe- wietje". 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastr.)Politiek tref punt 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfond? Ned. Gemeenten. 7-8 StadsgehoorzaalAbonnementscon cert Residentie-orkest o.l.v. Kurt Ma- sur. Solist Rudolf Firkusny. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Le- denverg. Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2 WOENSDAG St. Antoniusclubhuis; Bijeenkomst Pax Christi-groep. Bespreking rapport ontwikkelingswerk 7.30 uur nam. Schouwburg: K. en O-modern to neel „Centrum" speelt „Saved". 8 uur DONDERDAG BIOSCOPEN 7 en 9.15 liur. Camera: „Nog wat nieuws Pussycat?" 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrij dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoor stellingen „Le Bonheur", 18 jr. Trianon: „Tony Rome", 13 Jr. Da- i 9.15 i Zondag 2.15, Studio: „Dagvlinder", 18 Jr. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Bonnie and Clyde", 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De gewetenloze plunderaars van Mexico". 18 jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur Spreiding rijksdiensten Van de 175 KVP-werkgroepen die zich op verzoek van het bestuur van deze party hebben beraden over de ruim- teiyke ordening van ons land, vindt de meerderheid het overplaatsen van ryksdiensten voor dat doel maar wei nig zinvol. Misschien dat het op de lange duur enig effect kan sorteren, aldus het verzamelrapport, maar vooralsnog zyn de moeiiykheden voor de betrokken gezinnen groter dan het nut van de overplaatsing. Wel zouden nieuwe overheidsdiensten el ders in het land moeten worden be vestigd. Wassenaar Asta: donderdag uur: „Alvares Kelly". 14 Jr. Vrijd» zaterdag, zondag 7.30 uur: „The brij ge on the rlver Kwal". 14 Jr. Zon. 2ï uur: „Pietje Bell", a.l. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Meinde: Zaalberg 50 jaar pottebakker. Werki 10 uur voorai. 4 uur nam., zond 1-4 uur nam. (tot 21 april). De Lakenhal: Dag. 104 uur: aanlig 1-4 Rijksmuseum van Oudheden penburg 28): Werkd. 10 uur voorm, 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Peetbuislaan) uitzondering van zaterdag van 10-4 u, (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkeafcundt (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.j 'ezos dags 1-5 uur nam. *y Ryksmuseum voor Volkenkunde Ten toonstelling CoUectli. Lechner vaa Japanse Kunst Werkd. 10 uur voon tot 6 uur nam.: zondag» 16 uur nan Ryksmuseum voor de geschieden! da der natuurwetenschappen: Dag. 10- en uur zond 1-4 uur m Wassenaar Kunstzaal Heuff Tentoon stelling aquarellen Hans van Blooyi Maandag t.e.m. zaterdag 10 uur voon» z - 5 uur nam., bovendien dinsdag 8-1 uur nam. (t.e.m. 3 april). Avond, en nachtdienst der apothekêd Geopend voor spoedeisende gevallet h Haven Apotheek, Haven 18, tel. 2008! De zaterdag-, zondag- en nachtdleiu van apotheek R. van Breest Smallen burg te Leiderdorp wordt v men door de Haven Apotheek. De Oegstgeeatse Apotheek en Apo theek Voorschoten zyn de gehele wee geopend. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen hulsarts, daara te tot zondagnacht 24 uur de dokten telefoon 2 22 2 2. (Van donderdag 28 maart t/m. woensdag 3 april). Oranjekerk, 20.00 uur: Zangavom m.m.v. het Bethlehem Kerkkoor hei Zus ter koor „Bronovo", het Laakkooi het Pax Christi Koor, het Triumphs torkoor. het Prlnsenstad Mannen* o.l.v. Anton Goedman Jaap Hagg Arle Smit; Jan van Weelde, orgel. Pavlljoentheater, 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „Mama, kyk, zonda ZATERDAG Konlnkiyke Schouwburg, 20.15 uur, Haagse Comedie: „Belcher's geluk' Dlllgeutia, 20.15 uur: Aspasla Paps thanasslou, solotoneel: „Griekse Vrou wengestalten". Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie orkest o.l.v. Kurt Masur. m.m.v. Eduai- do del Pueyo, plano. Pavlljoentheater, 20.15 uur: De Nieu we Komedie: „Mamma, kijk, sonda handen". ZONDAG Koninklijke Schouwburg, 14.00 Uuri Haagse Comedie: „Rosencrantz ec Guildenstern zyh dood". 20.15 uur: Haagse Comedie „Van de brug af ge- Mauritshuis, 20.15 uur: Hamburge: Kammertrl©: Erwin Grützbach. Vloli da gamba, Klaus Schochow. fluit t' Hannelore Unruh, klavecimbel. Koninklyke Schouwburg, 20.15 uur; Nederlandse Comedie; „De Vrek". Dillgentla, 20.15 uur: Het Nederland! Blazersensemble o.l.v. Edo de Waart Koninklijke Schouwburg, 20.15 uurf Euro-Studio: „Llebelel". Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie- Orkest o.l.v. Kurt Masur m.m.v. RudoL' Firkusny, plano. WEERRAPPORTËN (Van hedenmorgen 7 nuf) S a ud *1 Is Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelüe De Bilt Twente Eindhoven licht bew. zwaar bew. onbewllkt licht bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. licht bew. Zuid-Limburg licht bew. 21 4 0 Helsinki Stockholm OeIo Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. geh. bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. half bew.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2