Spoedig restauratieplan Voor de Katwijkse molen Onpartijdig rapport over vloer Katwijks sportfondsenbad Besluit afbreken pand Rijnstraat moeilijke kwestie Noordwijkse arresteerde politie twee pleizierrijders Poging tot het in zee brengen van HH 22 Schoolarts P. Vermet gehuldigd in Katwijk KATWIJKS COMEDIA MARINA MET GOED TONEELSPEL VRIJDAG 29 MAART 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 18 Raad sprak langdurig over verkoop van industrieterrein in t Heen De gemeenteraad van Kat- tvijk, die gisteravond onder ij poorzitterschap van burge- neester A. G. Vermeulen bij Bleen kwam, kreeg een ware marathonagenda te behande len, bestaande uit niet minder dan 46 punten. Dit lokte in de loop van de vergadering pro esten van verschillende leden lit, die vonden, dat bij een zo [rote veelheid van onderwer- >en een nauwgezette behande- ing in het gedrang kwam, ter- vijl ook de tijd van voorberei- ling te kort was. Het duurde W/2 uur voordat, rond het mid dernachtelijk uur, de voorzit- g ;ershamer voor de laatste maal viel. f" Naar aanleiding van het voorstel ot het aanvaarden van de door het en de provincie verleende subsl ies in de kosten van restauratie van Ie korenmolen „De Gerechtigheid' Katwijk aan den Rijn vroeg de teer M. A. de Vries (Vrije Lijst) hoe en W. zich voorstellen de molen, de restauratie, te gaan exploite ren. De heer H. J. Grimbergen JhjKVP) wilde weten wanneer de res tauratieplan nen zullen worden uitge- oerd, terwijl mr. J. van der Plas AR) de vraag stelde wanneer B. en V. verwachten de financiering van 1 Ut object rond te krijgen. Hij wees sr voorts op dat niet alleen de res tauratie, doch ook de toekomstige lestemming de aandacht dient te rijgen en achtte het dan ook nood- akelijk, dat tevoren een totaal-plan liervoor wordt opgesteld. In zijn antwoord kon wethouder J, lergmam tot zijn vreugde mededelen, dat juist dietse week van Gedeputeer de Staten goedkeuring werd verleend de restauratie uit te voeren. Hij »hatte, diat de werkzaamheden in de oop van 1969 voltooid kunnen zijn. Een plan, waarin ook de toekomstige lestemming en exploitatie zullen zijn opgenomen, zal zeer binnenkort aan dr raad worden voorgelegd. Moeilijk te verteren Het voorstel tot het verlenen van Krediet voor het slopen van het roormalige herenhuis Rijnstraat 3 in Katwijk aan den Rijn, was voor ver. der Plas tegen het voorstel tot het toekennen van een schadevergoeding aan de heer J. Hoge woning wegens het uit de pacht nemen van gronden in 't Heen. Hier waren verschillende andere raadsleden het mee eens, zo dat dit punt in stemming werd ge bracht. Het werd tenslotte aangeno men met 15 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heren H. J. Grimbergen (KVP), D. van Duijn PvdA), M. A. de Vries (Vrije Lijst), A. C. Berkhei). (CH), L. A. Kreft (AR), mr. J. van der Plas (AR) en dr. G. W. Overdij- kink (CH). Over de voorstellen tot verkoop van industrieterrein in 't Heen aan Mareis Autobedrijf N. V. in Wasse naar en de N.V. „Heit Motortiuis" in Lelden waren de meningen eveneens verdeeld. De heren M. A. de Vries (Vrije Lijst) en dr. G. W. Overdlj kink (CH) vond het niet juist, dat op deze wijze garagebedrijven van el ders worden aangetrokken. Eerstge noemde achtte de bedrijven boven dien niet arbeidsintensief genoeg om van betekenis te kunnen zijn voor het verschaffen van werk aan inwoners der gemeente. De heer J. J. Timmermans (CH) wees er op, dat het industrieterrein In de eerste plaats is bestemd om aan bestaande plaatselijke bedrij ven uitbreidingsmogelijkheden te ver schaffen. De heer H. J. Grimbergen (KVP) vond de geuite bezwaren be grijpelijk, maar meende te kunnen constateren, dat de belangstelling van de Katwijkse bedrijven voor dit industriegebied zeer gering is. Wethouder J. van Dijk kon ddit laatste beamen. De belangstelling van de Katwijkse bedrijven voor 't Heen is inderdaad gering, waarschijnlijk in verband met de hoge investeringen, waartoe de kosten van de grond noodzaken. Aan Van der Marel's Autobedrijf N.V. Is destijds door de raad een toezegging gedaan om grond in t Heen te verkopen, zulks in ver band met de aankoop van deze N.V. van een perceel grond in het gebied Cleijn Duin. Hieraan is de gemeen te moreel gebonden. Hij achtte voorts uitbreiding van het aantal garagebe drijven in de gemeente noodzakelijk. Wethouder J. Bergman wees er ten slotte nog op, dat de grondrverkopen op dit moment voor de gemeente het belangrijkste financieringsmiddel zijn. In dit verband zijn de onderha vige verkopen zeer belangrijk. Het eerstgenoemde voorstel werd aange nomen met de stemmen van de heren M. A. de Vries (Vrije Lijst) en dr. G. W Overdijklnk (CH) tegen. Het tweede voorstel werd aanvaard met de stemmen van de heren M. A. de Vries en P. Jaapies (Gem. Bel) tegen. Na een zeer uitvoerige bespreking, waarbij een groot aantal technische en financiële details aan de orde kwamen, werd het voorstel tot vast stelling van een exploitatie-opzet voor het gebied Cleijn Duin aanvaard. Naar aanleiding van het voorstel tot het verlenen van krediet voor de ver ontreiniging van het strand door olie, was de heer J. L. Riezebosch (Gem. Bel.) verheugd, dat hiervoor een fi nanciële voorzorgsmaatregelen wordt genomen. Hjj vroeg zich echter af of wel de nodige maatregelen zijn genomen om bij het optreden van een plotse linge calamiteit ook onmiddelllijk te kunnen optreden, b.v. door het ma ken van een overeenkomst met een bedrijf dat over het nodige materiaal beschikt om onmiddellijk de bestrij ding ter hand te kunnen nemen. Wethouder Bergman deelde hierop mede, dat dit krediet noodzakelijk is om in voorkomende gevallen onmid dellijk met oliebestrijdiing te kunnen beginnen. Bij rampen met tanksche pen van ernstige aard kan men uiter aard niet met een bedrag van f 24.000 toekomen en zullen extra-kredieten moeten worden gevoteerd. Wethouder C. van der Plas achtte het moeilijk om tevoren afspraken te maken over de bestrijding. In voor komende gevallen zal naar omstan- diigdlheden moeten worden gehandeld. Tot dusver werd tweemaal bij strand- verontreiniging opgetreden. In deze gevallen was echter de omvang zoda nig, dat voldoende maatregelen door de dienst van openbare werken kon den worden genomen. Het voorstel werd eveneens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Dit gold ook voor de overige voorstellen, die weinig of geen discussie ontlokten. De laatste weken kwamen bij de dat. toen hij zijn naam hoorde roe- Noor dwijkse politie herhaaldelijk meldingen binnen, dat geparkeerde auto's van de straat waren verdwe nen. Steeds werden de wagens enige tijd later in de omgeving van het dorp teruggevonden. Toen gisteren weer een melding binnenkwam, dat van de Voorstraat een DAF was ge stolen, ging voor de zoveelste keer een politiepatrouille op onderzoek uit en nu met een verrassend succes. In de Bronsgeest rondspeurend naar de vermiste wagen, zagen de politiemannen plotseling een auto pen, het spel uit was. De knaap, 15 jaar oud en wonen de te Noordwij k, bekende de auto te hebben weggenomen en sa men met zijn jeugdige vriendje een plezierrit te hebben gemaakt. Onder meer was door hen een eind over hef smalle weggetje langs de Leidse- vaart gereden en later ook nog over Pietgijzenbrug en door Voorhout, zodat het een wonder genoemd kan worden, dat de tocht zo goed was afgelopen. Toen de jonge arrestant dooi' de schillende raadsleden een moeilijk te i °P stopteken stilhield, uit de herteren zaak. De heer J. Grimber- ren (KVP) vond het een weemoedige tedachte om te moeten medewerken fian het verdwijnen van dit karakte- ieke gebouw. Dr. G. W. O verdij- (CH) had gaarne gezien, dat er 'oor het pand een andere bestem ig was gezocht. De heer M. A. de Vries (Vrije |Ujst) was tot de overtuiging geko- ien, dat aan het gebouw geen an te bestemming kan worden gege- in, zodat er niets anders over blijft |an het te silopen. Hij vroeg voorts iets concreets te zeggen valt 'er de toekomstige bestemming van grond en stelde voor de door de dale werkplaats verlaten houten eet, die acthiter het gebouw staat, oorlopig te gebruiken voor club werk, zolang deze niet hoeft plaats maken voor iets anders. Wethouder C. van der Plas ver laadde, dat ook B. en W. er enige noeiJte mee hadden om het gebouw tor de sloop te bestemmen. Men Qoet in deze zaken evenwel nuchter blijven. Qua bouwtrant en indeling is op, het pand volkomen uit de tijd. Bij Onderzoek is gebleken, dat er geen Snkele bestemming aan kan worden Begeven. Over de toekomstige be stemming van de grond kunnen B. tn W. thans nog niets zeggen. Vast itaat, dat op dit mooi gelegen punt goeds moet komen. De suggestie nan de heer De Vries om de houten feet voor clubwerk te bestemmen zal overweging worden genomen. Het voorstel werd zonder hoofdelijke Stemming aanvaard Alleen dr. G.W Over dij kink (CH) wenste aanteke- M&g, dat hij geadhit wenste te wor- 'ïii tegen te hebben gestemd Grondzaken Bjj de behandeling van een aantal Punten betreffende aan- en verkoop v*n gronden en toekenning van Ichadevergoedingen wegens het uit pacht nemen van gronden werd ïeer langdurig gediscussieerd. Het Voorstel tot aankoop van grond in het Molen blok-Zuid van de heer W. van Egniond werd aangenomen met de •tem van mr. J. van der Plas (AR) tegen. Deze was het niet eens met de In de koopsom verdisconteerde ver goeding voor bedrjjfs- en belasting- •chade omdat zijns inziens de verko per zelf de grond niet bebouwt. bezwaren had mr. Van achter zich, waarvan de bestuurder recherche flink aan de tand werd gevoeld, gaf hij toe zioh meermalen aan plezierrijden te hebben schuldig gemaakt, soms alleen en ook wel met een ouder vriendje. Daarbij waren trips naar Rotterdam en Den Haag gemaakt. Verder bleek bij zijn verhoor, dat hij samen met een drietal vriendjes in de loop van het laatste half jaar een reeks kleinere diefstallen en vernielingen had gepleegd, omi. bij villa's in ,rDe Zuid" en het Breolf- park. Ook hadden zij een ruit van de kantine van de v.v. Noordwijk ingeslagen met- de bedoeling daar in te breken. wagen sprong en met bekwame spoed in (te bebossing lang de weg verdween. Het bleek de vermiste DAF te zijn. Een tweede inzittende van de per sonenauto, een 10-jarige jongen uit Noordiwijk, kon door het snelle in grijpen van de patrouille niet meer wegkomen. Even later kwam ook de bestuurder voor de dag, begrijpend, Matroos uit Sassenheim stal uit lading Een matroos van een kustvaarder wonende in Sassenheim, had ge zien, dat een doos in de lading ge scheurd was en daaruit had hij een witte wollen trui gehaald. Uit de lading had hij verder samen met kok tien radiotransistors gesto- Trui en raditoestellen werden in een Engelse haven verkocht. „Een stomme fout", aldus het oor deel van de matroos, die ter zitting van de Haagse politierechter was verschenen. „Niet alleen een stomme fout, maar ook een misdrijf", constateerde de politierechter. „Eigenlijk wel, het is iets dat ik nooit meer zal doen. Het is gebeurd onder een borreltje", aldus te matroos. De maatschappij wil me niet kwijt, want ze weten dat ik zoiets niiet meer doen zal' De Officier dacht er niet licht over. „Dieven van goederen ladingen zijn niet zo gemakkelijk te pakken", zo stelde hij en nu dat dan was gebeurd moest ei-, ondanks de goede beloften, toch een gevoelig* straf volgen. De els luidde zes we ken gevangenisstraf waarvan vier weken voorwaardelijk. De politie rechter veroordeelde dienovereen- Hedenmiddag bij hoog water Twee Engelse vissers, onder wie Kurly Thomas, de zoon van de aan boord overleden schipper van de H.H. 22 „Mollie Lass", willen van- middag bij hoog water (omstreeks vier uur) proberen het op het Kat wijkse strand liggende vissers- scheepje vlot te krijgen. Enkele leden van de Katwijkse Reddings Brigade zullen hen daarbij behulpzaam zijn door het uitbrengen van een anker in zee. Het is de bedoeling om, als de po ging lukt, naar Soheveningen te va ren om het bootje te laten nazien op de werf van de Sleephellingmaat- schappij en eerst daarna de over steek naar Harwich te maken. De Engelse consul had de jonge lui gisteravond is Hoek van Hol land opgehaald, en is daarna met hen naar Katwijk aan Zee gegaar voor de identificatie van het stoffe- tijk overschot van de 64-jarige vis- koper Ernest Thomas. Daarna werden besprekingen voerd met de politie en het hoofd van de kustwacht over het vlot brengen van het scheepje. Gebleken is, dat het geen noemenswaardige averij zou hebben opgelopen en voorts is de motor nog intact. Het stoffeljjk overschot van Er- nest Thomas zal vanavond met de nachtboot van Hoek van Holland, naar Harwich worden overgebracht. Ivatwijker doordrenkt van bier De Haagse politierechter had de indruk, dat het bloed van een auto bestuurder uit Katwijk van bier doordrenkt was, gezien het royale alcoholpromilage van 1.85. En toch zei verdachte, dat hij de bewuste avond slechts vijf glazen bier had gedronken. „Het lijkt er meer op, dat het er vijftien waren", opperde de rechter. De politiemannen, die verdachte hadden aangehouden dachten er ook anders over, want hij hing toen hij uitgestapt was tegen zijn auto aan. „Er wordt in Katwijk nogal wat gedronken", aldus het oordeel van de rechter. In beter tijden was ver dachte geheelonthouder geweest, doch plotseling was hij aan drinken geslagen. De Officier wees erop, dat ver dachte de dag tevoren ook al aan het bier drinken was dus waarschijnlijk een rest-promilage in zijn bloed was gebleven. Bij de aanhouding door te politie was verdachte nogal moeilijk ge weest. De Officier vorderde twee weken gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid geduren de IY2 jaar. De rechter veroordeel de tot twee1 weken gevangenisstraf en een jaar Bromfietser gewond Op de Gooweg lm Noordwijk vond een verkeersongeval plaats, waarbij twee bromfietsen, twee jongens en twee meisjes waren betrokken. Een van de bromfietsen werd bestuurd door een 17-jarige jongeman uit Abbenes, met een iets oudere vriend als duo-passagier, op de andere brommer reden twee meisjes Noordwijk, elk 18 jaar oud. Bij het naderen van de meisjes maakte de bromfietsbestuurder uit Abbenes een slingerende beweging met het gevolg, dat beide brommers op elkaar botsten. Allen kwamen te vallen De jo ngelui uit de „Meer liepen zodanig letsel op, dat zi naar het Academisch Ziekenhuis in Veertig jaar in overheidsdienst De heer P. Vermet uit Voorscho ten, schoolarts van de Districts schoolartsen dienst „Kring Kat wijk", omvattende de gemeen ten Katwijk, Leidschendam, Valken burg, Voorschoten, Zoe termeer en Zoeterwoude, is maandag veer tig jaar in overheidsdienst. Dit jubileum werd gisterochtend in het Katwijkse gemeentehuis ge vierd tijdens een bijzondere vergade ring van de commissie van beheer van te schoolartsendienst, waarvan de burgemeesters der kringgemeen ten deel uitmaken. Hierbij waren me de tegenwoordig de geneeskundig in specteur van de volksgezondheid in Zuid-Holland, de heer H. J. de Graal, en de beide andere schoolart sen van het district, de heren J. van der Heul en W. Frijling. De jubilaris en zijn echtgenote werden, namens de gemeentebesturen van het district, toegesproken door de voor zitter van de commissie, burgemees- ter A. G. Vermeulen van Kaïtwijk, die dokter Vermet prees voor de wijze waarop hij steeds zijn verantwoorde lijke taak heeft vervuld. Hij overhan digde de jubilaris namens de kring een geschenk onder couvert en draagbaar radiotoestel. Tot slot werd de Jubilerende schoolarts toeges ken door de heer H. J. de Graaf, ge neeskundig inspecteur van de volks gezondheid. Loopbaan De heer Vermet, die op 2 decem ber 1903 in Nieuw-Vossemeer werd geboren, werd in 1919 ingeschreven als student aan de Rijksuniversiteit van Utrecht, waar hij op 23-jarige leeftijd slaagde voor 't artsenexa men. Na enige tijd als waarnemer in verscheidene huisartsenpraktijken te Leiden moesten worden overge bracht. Een van te Noordwijkse meisjes bekwam een flinke vlees wonde aan het been. hebben gefungeerd, volgde per 1 april 1928 zijn benoeming tot gemeen te-arts in Nieuw-Vossemeer, waar hij werkzaam was tot 1 september 1930, met ingang van welke datum hij werd aangesteld tot schoolarts ln het district „Lek en IJssel" in Lekker- kerk. Dit dienstverband duurde tot 1 februari 1934, toen dokter Vermet de functie van inspecteur bij het genees kundig schooltoezicht van Rotterdam aanvaardde. Zijn betrekking bij de schoolartsendienst „Kring Katwijk", die toen nog de gemeenten Katwijk, Leddschendam, Oegstgeest, Valken burg en Voorschoten omvatte, begon op 1 april 1939. De kring omvatte toen 41 scholen met een totaal van 5835 leerlingen. Thans zijn deze aan tallen uitgegroeid tot 126 scholen met rond 20.000 leerlingen. Dank zij het optreden van de heer Vermet is de schoolartsendienst in de kring zeer populair geworden. Naast zijn nor male taak heeft hij in de loop der jaren veel beginnende schoolartsen en schoolverpleegsters op hun moei lijke taak voorbereid. In brede kring kreeg hij bekendheid wegens zijn uit gebreide kennis en ruime ervaring op het terrein van de schoolartsen diensten. Hiervoor werd hij op 30 april 1960 koninklijk onderscheiden met een benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. DIAMANTEN DOCTORAAT Op 2 april hoopt de heer C. Braak de dag te herdenken, dat het zestig jaar geleden is, dat hij in Leiden promoveerde tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurweten schappen. De promotor was prof. Kamerlingh Onnes. Mr. Jan van der Plas stelt vragen over garantieclausule en wil onpartijdig deskundige Mr. Jan van der Plas (A.R.) heeft naar aanleiding van de bij de ingekomen stukken voor de vergadering van de Kat wijkse gemeenteraad door B. en W. gedane mededelingen over twee aan haar uitge brachte rapporten over het de fect aan de beweegbare vloer van het sportfondsenbad in Katwijk het college de volgen de vragen voorgelegd: „De raad kan erkentelijk zjjn voor het feit, dat de twee rapporten, gericht aan B. en W., waarin verslag wordt gedaan van de onderhandelin gen met de leveranciers van de be weegbare vloer, bij de ingekomen stukken ter inzage zijn gelegd. Geheel duidelijk is de zaak voorlopig echter nog niet. Uit de rapporten blijkt, dat nog steeds een discussie gaande is over de oorzaken van de opgetreden Drie medeplichtigen ln deze af faire, werden door de officier meer als „meelopers" beschouwd. Om die reden luidde de eis tegen leder van deze verdachten, die verstek lieten gaan, flOO boete en twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk. De I man. Alle van den Bos had de niet rechter volstond met f 100 boete op eenvoudige rod van kamermeisje, dat te leggen. i nazend verliefd was op mannen. Maar De Katwijkse toneelgroep „Co- media Marina" heeft twee zeer ge slaagde toneelavonden ln „Muslca" op het Emmapleln in Katwijk aan Zee gehad. De eerste van de twee trok een volle zaal dankbare leden van de afdeling Katwijk van de Algemene Bond van Bejaarden en de tweede werd gisteravond gegeven voor enthousiaste donateurs en belangstel lenden. Met veel vaart werd door de ama teur bonelisten bekwaam en zeer aan vaardbaar het kluchtige blijspel van Leo Lenz in de Nederlandse bewer king van Jo van te Ven „Een man met grijze slapen" over het voetlicht gebacht. D© regie was in bekwame handen van Pieter C. van den Bos. Ook de decors mochten er zijn, evenals de fraaie cosbuums. Het was een stuk waarbij men hartelijk kon lachen, zonder diepe problemen en afgron den van karakters. Liefdesperikelen deden zich ook in dit spel voor: mannen, die verliefd werden op vrou wen en omgekeerd. Wenny Jagerman speelde met veel verwe te innemende mevrouw Bian- ka Berhrens, die een beeldschone, maar niet gemakkelijke dochter had. Ze droeg de naam Sabina en werd op de plankengezet door Son ja Diele- meer ook niet. Het woord huwelijk kwam niet in haar woordenboek voor! Over veel fantasie en een zeer goede kyk op vrouwen beschikte de jonge baron Jara Milainovitsch, be kwaam op te planken gebracht door Henk Jagerman. Kostelijk speelde Arie Hansen de rol van de 61-jarige advocaat Bamberg, een charmeur eerste klas, die er geen moeite mee had jonge meisjes het hof te maken. Kortom een heel leuk spel, dat en kele uren aangename verpozing bracht. Prettig voor de spelers (sters) was ook het enthousiasme van de volle Een scène uit het door Come- dia Marina in „Musica" in Kat wijk aan Zee opgevoerde toneel spel Een man met grijze slapen". De 61-jarige advocaat Bamberg een charmeur eerste klas, maakt een van de jonge meisjes het hof fFoto LD/Jaap van Duijn, Katwijk aan. Zee). zalen en het langdurige applaus, dat zij als dank in ontvangst mochten nemen. Van het „dansje na" werd een gezellig gebruik gemaakt. storing en de wijze waarop in de ge breken kan worden voorzien. Van belang is hetgeen de raad van beheer aan B. en W. schrijft: Er wordt niet alleen aan herstel ge dacht, doch ook wordt een onderzoek ingesteld naar eventuele alternatie ve oplossingen, zonodig met wijziging van de constructie, omdat een be drijf szekere werking op langere ter mijn van groter belang wordt geacht dan een herstel binnen het kadei1 van de garantiebepalingen. Met deze uitspraak kan ik geheel instemmen. Toch heeft deze mij wel verontrust. Immers, er blijkt uit, dat de raad van beheer er geen volledig vertrouwen in heeft, dat eventueel herstel afdoende zal zijn: misschien moet een andere constructie worden gezocht. De raad vraagt in dit ver band machtiging om een deskundige te mogen aantrekken, die rapport zal uitbrengen. Garantieclausule In dit verband vraag ik de aan dacht van B. en W. voor de zgn. „garantiebepalingen" en het ant woord op mijn vraag bij de rond vraag in de laatste raadsvergade ring. Het is jammer, dat de „garan tieclausule" niet voor de raad ter inzage is gelegd, vooral omdat het rapport (N.V. Vliegen) over de „ga rantie" niet geheel duidelijk is. Men moet rekening houden met de moge lijkheid, dat de leverancier haar ga rantieverplichting aldus leest, dat zy slechts gehouden is om over te gaan tot „vervanging van onderdelen die ondeugdelijk zijn", sodat zij de loon kosten bij het herstel in rekening zou mogen brengen. Bovendien wordt de vergoeding van bedrijfsschade reeds uitdrukkelijk door Vliegen af gewezen. De vraag is dus: wat staat precies in de garantieclausule? Een andere vraag is voorts of de aansprakelijkheid van Vliegen niet verder reikt den de garantie, waarop zij zich beroept en of zij niet, wegens wanprestatie, in de vorm van on deugdelijke levering, kan worden aangesproken voor alle schade, die de gemeente lijdt. Dan zou de ge meente, ondanks de bepalingen van <ie garantieclausule, toch recht kun nen laten gelden op volledige vergoe ding van alle door haar reeds gele den en nog te lijden schade. Deze vraag is vooral van belang, Indien alsnog, op grond van de uit te brengen rapporten van een door te gemeente aan te trekken deskun dige, zou worden besloten tot een zgn. „alternatieve oplossing", van afwijkende constructie. Zodanige nieuwe voorzieningen vallen niet on der „normale garantie", doch de kosten daarvan souden wel op de MR. JAN VAN DER PLAS verontrusting leverancier verhaalbaar zijn, indien van wanprestatie in te uitvoering van de overeenkomst zou kunnen worden gesproken. Verontrusting Mijn verontrusting komt mede daaruit voort, dat de leverancier reeds heeft opgemerkt, dat de aan nemer fouten zou hebben gemaakt, Het gevaar bestaat, dat de leveran cier zich daarachter gaat verschui len, indien ingrijpende nadere voor zieningen nodig zouden zijn. Daarom is het mijns inziens van belang, dat op korte termijn een meer volledig rapport, van een on partijdig deskundige, wordt verkre gen. en dat ook Juridische bijstand wordt aangetrokken, althans duide lijk wordt nagegaan welke rechten de gemeente precies heeft, hetzij op grond van wanprestatie van de le verancier, hetzij op grond van de garantie, en hoever deze garantiebe paling precies strekt". Een en ander werd door wethou der J. Bergman zeer kort afgedaan. Hij meende, dat de rapporten slechts werden overgelegd om de raad voor to lichten en dat zjj niet voor discus sie bestemd waren. Er is thans een onpartijdige deskundige aangetrok ken om de zaak nauwkeurig te on derzoeken. De wethouder vond het daarom beter diens rapport af te wachten alvorens een definitief standpunt te bepalen. Voor die tijd fcpeft een debat hierover weinig zin.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13