Leidse Holiday Inn gereed voor gebruik 1600 vel ineens TT voor Hooi wer ff-medaille Kaag-praeses v. d. Steur I. D. de Koster nieuwe voorzitter Verkiezing ANDERHALF JAAR VOOR 4ANRANDING Paasdrukte kan tijdig worden opgevangen DONDERDAG 28 MAART 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 21 De Kaag De gisteravond gehouden jaarvergadering van de Kon. Watersportvereniging „De Kaag" droeg ditmaal een wel zeer bijzonder karakter. Enerzijds omdat zij voor het eerst werd gehouden in de thans verwarmde grote zaal van de Kaagsociëteit, anderzijds omdat het hier het afscheid betrof van de heer Luc. van der Steur, die gedurende meer dan 23 jaar voorzitter van de vereniging is geweest, waarmee hij te vens de periode van de tweede voorzitter sinds het bijna zestig jarig bestaan van de vereniging afsloot. Geen wonder dus, dat de opkomst der leden groter was dan ooit op een jaarv ring. Het punt „verkiezing van een voor zitter' stond eerst achteraan op de agenda, maar wij plaatsen het gaarne voorop. De heer L. van der Steur lichtte zelf dit agendapunt toe en deelde mede, dat hij zoals reeds was medegedeeld in de ledenvergade ring Van 22 januari gemeend had zijn taak als voorzitter te moeten be ëindigen, omdat hij zich te weinig op de Kagerplassen laat zien als gevolg van het feit, dat hij de laatste jaren zijn zeilhobby op het IJsselmeer bot viert. Met het zestigjarig bestaan van de vereniging en het vijftig jarig feest van de Kaagweek in 1970 in het vooruitzicht en „nog moe van de feestvieringen van resp. vijftig en veertig jaar" meende hij dat het be ter was de leiding in andere handen te geven. Dat deed hij. zo zei hij, met een gerust hart, omdat deze bij het dagelijks bestuur, de heren A. D. de Koster hierna gekozen bij acclama tie Van Altena en ir. Bakker, in goede handen zal zijn. Jongere man De nieuwe voorzitter, de heer A. D. de Koster, dankte de leden voor het vertrouwen in hem gesteld en zei, dat het misschien meer voor de hand liggend was geweest een jongere man als voorzitter te kiezen, want als hij het zo lang moest uithouden als de twee eerste voorzitters, dan zou Yj\j te gen de tachtig zijn bij zijn aftreden. Op de duur, aldus de heer De Koster, zullen we toch een wat jongere voor zitter moeten hebben, want naast het jeugdig élan, dat een voorzitter moet bezitten, staat het concrete feit, dat de vereniging een soort bediijf is ge worden, waarin men oog moet hebben voor de ontwikkeling van het wed strijdwezen en de zeiljeugd, maar ook voor de zakelijke aspecten. Het be stuur heeft tegenwoordig te maken met lonen, salarissen, recreatie, in koop, verkoop, nieuwbouw, onder houd. drank- en horecawet, Rijnland, Rijkswaterstaat, Rijkspolitie te water, kampeerverordening, vermakelijk heidsbelasting, gemeenteplannen, provincie, burgemeester en Commis sarissen van de Koningin, ja wat niet al? „Als je je dat allemaal goed voor ogen stelt, dan is het bijna niet te be grijpen, dat er ook nog tijd aan het zeilen besteed kan worden". De heer De Koster ging hierna in op de levensloop van de heer v. d. Steur en herinnerde eraan, dat hij op 27 september 1908 te Haarlem werd geboren en in 1922 in een 12 voetsjol zijn eerste wedstrijd op De Kaag zeil de. In 1926 werd hij lid, in 1928 had hU zijn eerste Regenboog (24) en in 1931 werd hij tot commissaris in het bestuur gekozen. In 1935 trad hij periodiek af. maar het jaar daarna werd hij opnieuw gekozen. Na de oor log in 1945 werd hij benoemd tot voorzitter als opvolger van de heer J. C. van Hoolwerff, die van de op richting af deze functie had vervuld, in 1957 was hij 25 jaar bestuurslid en 12 jaar voorzitter, in 19-80, bij het 50- jarig bestaan der vereniging, werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en kon hij, in gezel schap van Koningin Juliana op het jacht „Piet Hein" het admiraalzeilen op de Kagerplassen gadeslaan. Nu. in 1968. bij zijn aftreden als voorzitter is hij dus 36 jaar bestuurslid en 23 jaar voorzitter geweest. stuur en leden uit te spreken voor alles wat de heer v. d. Steur voor De Kaag heeft gedaan en hij beze gelde deze woorden met de aanbie ding van dp Van Hoolwerff-medaille in goud en omdat de afgetreden voorzitter niet mag terugvallen op een gewoon bestuursvlaggetje het erelidmaatschap van de vereniging. Het afscheid van de heer Van der Stem- zal op een later te bepalen datum nog op officiële wijze plaats hebben. Financiën Hierna sprak de heer J. C. van de Velden als voorzitter van de Regen boogclub zijn grote dank aan de heer v. d. Steur uit voor. ai hetgeen de Kaag en de heer v. d. Steur voor de instandhouding van de Regen bogen diie hun bakermat op de Kagerplassen vonden heeft ge daan. Bloemen voor mevr. v. d. Steur, een fraai Delft Blauw bord met „Skütsje" van de Friese herdenking van het Regenboogjubilleum be krachtigden deze woorden. In een uitvoerig dankwoord ging de heer v. d. Steur hierna een en ander opdiepen uit zijn herinnerin gen, noemde verschillende hoogte punten uit zijn voorzitterschap, maar toonde zich nog het meest ingeno men met de Van Hoolwerffm edai 11e omdat de heer Van Hoolwerff zijn leermeester en persoonlijke vriend was geworden, waaraan hij nog steeds met grote eerbied terugdenkt. Ook het prettig contact met de be stuursleden in al die jaren noemde hij een grote factor, die het hem mogelijk maakte zijn functie te blij ven vervullen. Wat de rest van de agenda be treft willen we ditmaal heel kort zijn. De jaarlijkse Coops-wisselbeker werd verleend aan de Rijkspolitie te water van de Post Warmond, voor de wijze, waarop deze groep de ver eniging altijd zeer ter wille is ge weest met het toezicht houden bij de door de vereniging georganiseer de wedstrijden, terwijl zij vele malen de behulpzame hand heeft geboden aan watersporters, die door harde wind of andere omstandigheden in moeilijkheden waren geraakt. Na mens de rijkspolitie dankte post- commandant Lödel in hartelijke woorden voor deze onderscheiding. Hij voegde daaraan toe te moeten constateren, dat de sportiviteit en de behulpzaamheid van de water sporters onderling niet van het zelfde gehalte is als vroeger, doch hij hoopte, dat iedereen ertoe zou bijdragen hierin verbetering te brengen. In het jaarverslag van de secre taris, de heer A. van Altena. dat zeer uitvoerig de vele activiteiten van het afgelopen jaar belichtte, werd o.m. medegedeeld, dat 166 leden in het Veel gedaan Naast zijn verenigingsactiviteiten gaf de heer v. d. Steur zich ook voor andere belangen van de watersport, alles bijeen historische feiten, maar evenmin als een geschiedenisboekje geeft deze opsomming geen goed beeld van wat er in die 36 jaren be stuurslidmaatschap is geschied. De heer De Koster somde op het geen de afgetreden voorzitter heeft gedaan voor de verbetering van de jachthaven, voor de sociëteitsvergro ting en -verfraaiing, aan de organisa tie gedurende al die jaren van zo tal loze wedstrijden en Kaagweken. Het was het werk van vele bestuursleden, maar in hun midden zat de stuwende kracht in de persoon van de voorzit ter, die steeds zorgde voor nieuwe ideeën, die de K.W.S.V. De Kaag in ons land grote en goede bekendheid heeft gegeven. „Hoe is het mogelijk geweest al dus de heer De Koster, „een ver eniging op deze manier te leiden en toch nog zorg te hebben voor vrouw en kinderen, soms in een schip te varen en aan het hoofd van een bedrijf te staan?" Zich tot de echtgenote van de heer v. d. Steur wendend, zei de heer De Koster, dait zij haar man vele uren, ja jaren aan de vereniging moet hebben af gestaan. Een bloemenhulde achtte hij daarom zeker wel op zijn pleats. De heer De Koster vervolgde met zijn hartelijke dank namens be- In jubilerend Zweilandbad Dipl omazwemmen 'Watervrienden' Begin april zal het vijf jaar geleden zijn dat bet Zweilandbad in Leiden haar deuren opende. Ter gelegenheid hiervan was aan het diplomazwem men van „De Watervrienden" een of ficieel tintje gegeven. Dr. Roosenschooir, secretaris-pen ningmeester van de Sportstichting, dir de diploma's uitreikte noemde in een korte toespraak enkele cijfers, waaruit men kon opmaken van welk een enorm nut dit bad speciaal voor de jeugd heeft. Zo zijn er tot 22 maart ruim 700.000 baden genomen en wer den er door de verenigingen, die mede het bad gebruiken, enkele duizenden zwemdiploma's uitgegeven, waarvan alleen al door de LWV met twee bad- uren per week, 550 stuks. Aan leer lingen van scholen werden c.a. 5500 diploma's uitgereikt. Na zijn felicita ties aan de geslaagden te hebben overgebracht reikte dr. Roosenschoon de diploma's uit. De geslaagden waren: Diploma A. Meisjes. Yvonne Beurse. Ans van Dam, Marry Gij zen ij, Marijke Hey- mans, Anke Lagas. Marinne v. d- Lin den, Jaqueline Pynaken. Jongens- Ronald Bonarius. Henri Das, Gerar- dus Dreef, Jan Flippo. Hans Kramp, Michel Labordus, Henk Teeuwen, Hendrik Versluis, Peter van Zonne veld. Diploma B. Meisjes. Erica Brussee, Marjanne Petiet, Karin Polane, Ma ria Rijsdam, Louise H. Schrammey- er, Emma J. Stikvoort, Rita Veef- kind, Ingrid van Wezel, Marianne v. d. Woerd. Jongens. Hans Abraham- se, Tonnie van Es. Ronald de Graaf. Ardi de Gunst. Rudi Pijnaken, Rudy van Royen, Rob Schilhuyzen, Peter Tegelaair, Andre Tegelaar. Het financieel overzicht, uitge bracht. door de heer ir. G. A. Bek- ker, gaf een positief saldo aan van f 14.878. De jachthaven had een ver lies va-n f2000, tengevolge van de stijgende uitgaven voor lonen en sociale verzekeringen. Voorts is het bestuur in overleg voor een oude dagsvoorziening, hetgeen op de be groting een nadelig bedrag van f16.000 laat zien. Van het ver- eniglngs-exploitatiesaldo, zal gere serveerd worden voor de feestviering het zestigjarig bestaan der ver eniging en het vijftigjarig bestaan van de Kaagweek. De aftredende bestuursleden ir J. van den Hoek en ir G. A. Bakker, werden herkozen, in de plaats van de niet verkiesbare W. Toetenel werd de heer W. Dwars opgenomen in het bestuur, dat werd gecomple teerd door de benoeming van de heren H. C. Blok en J. L. J. Gail- lard. Aan 17 leden werd vervolgens het insigne voor het 25-jarig lidmaat schap uitgereikt, terwijl het be stuur werd gemachtigd over te gaan tot verkoop van het destijds door de vereniging gekochte stukje grond tussen Kever en Balgerij, waarvan tezamen met het naastliggend per ceel door de provincie een stuk wa tersportrecreatiegebied zal worden gemaakt. De Haagse rechtbank heeft een 20- jarige vrachtautochauffeur uit Zwol le veroordeeld tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest wegens verkrachtig en poging daartoe. Verdachte had in het middernach telijk uur van 19 mei 1967 in Am sterdam een jong echtpaar een lift gegeven, doch onderweg de man la ten uitstappen, zogenaamd om het achterwiel van de auto te controle ren, waarna hij plotseling wegreed. Later stopte hij en verkrachtte hij op rijksweg 4 nabij Leiden de 20-jarige vrouw. Een vrijwel gelijke gebeurte nis speelde zich af op 1 december van het vorig jaar. doch toen bleef het bij een poging, omdat de jonge vrouw, een inwoonster van Leiden, hem smeekte haar met rust te laten om dat zij in verwachting was. De officier van Justitie had een jaar en negen maanden tegen de chauffeur geëist. Onze stadgenoot, drs. C. W. Scho- neveld i s benoemd tot lid van de examencommissie LO Engels 1968; drs. F. A. Kalmeijer en drs. A. J. M. Pannebakker, eveneens alhier, zijn benoemd tot plaatsvervangend Leids jeugdwerk vraagt f 24.900 Bij raadsbesluit van 10 april 1967 Is aan de Stichting Leidse Jeugdver- blijven een bedrag van f 17.500 be schikbaar gesteld voor het treffen van voorzieningen aan het pand van de v.m. drukkerij- Ydo aan de Hoog landse Kerkgracht. Het betrof hier de eerste fase van een in twee fasen uit te voeren plan om het gebouw geschikt te maken voor gebruik ten behoeve van het jeugdwerk. Het is wenselijk gebleken enige verschui ving van werkzaamheden van de eerste naar de tweede fase en omge keerd toe te passen. De tweede fase, waarvoor de stichting thans een uit gewerkt plan bij B. en W. heeft in gediend. omvat nu de verdere afwer king van de ruimten op de begane grond en de eerste verdieping, als mede het geschikt maken van de tweede verdieping en de zolder voor wisselend gebruik door jeugdgroepen Voorts zijn in de tweede fase begre pen het aanbrengen van enige aan vullende brandveiligheids voorzienin gen en het vervangen van de be staande met kolen gestookte ketel van de centrale verwarmingsinstalla tie door een aardgasverwarmingske tel. Met de uitvoering van de werk zaamheden van de tweede fase is een bedrag van f 24.900 gemoeid. De Holiday Inn aan rijksweg 4 onder Leiden staat op het punt in gebruik te worden ge nomen. Met de totstandkoming van dit volgens het Amerikaan se Holiday Inn-systeem ge bouwde motel wordt het aan tal hotelbedden in Leiden vrij wel verdubbeld, een uitbrei ding. waarnaar vooral ook de Leidse V.V.V. geruime tijd leeft uitgezien. Dit voor het oerisme zo belangrijke project, gebouwd in opdracht van de /orig jaar opgerichte N.V. Ho utmaatschappij Leiden, zal op 15 april a.s. 's middags om half /ijf officieel door burgemeester mr. G. C. van der Willigen in gebruik worden gesteld. Het motel heeft zijn deuren deze week al geopend, zodat de paasdrukte straks gemakkelijk kan worden opgevangen. In deze „Leidse" Holiday Inn kan men de nacht op comfortabele wijze doorbrengen. Alle ka mers zijn van een vast tapijt, ?en televisietoestel en aparte vas- en kleedruimten voorzien. r-Iet motel heeft een (voorlo- oige) capaciteit van vierhon derd bedden. Het complex is .rouwens van veel meer ge makken voorzien (restaurants, rzwembad met sauna, kapsa lons, kinderbewaarplaatsen e.d.). De eerste gasten van de Loliday Inn met de bouw was een bedrag van bijna tien miljoen gulden gemoeid hebben zich er al enthousiast over •uitgelaten. De bouw ge- I snel kan worden genoemd. De I treedt zoals bekend de heer A. srOiió/Mo in een ternno. dat zelfs bouwtijd duurde namelijk nog E. Velthuizen op. De foto's ge- naar Amerikaanse begrippen I geen jaar. Als „herbergier" I ven een beeld resp. van één van 1Zvvede" Jawel. Zestienhonderd vel. Zestienhonderd keer com fort, luxe, zachtheid, hygiëne uit een vierrolpak, en dat is heel wat meer dan in bijna alle andere vierrolpakken. Van Edet nota bene... Kijk. Zo'n leeg kokertje zaait nu geen paniek meer in het kleine kamertje. Al thans na de aanschaf ran een Edet-altijd-papier-in- huis-pak niet meer. Een rus tig idee is dat. En nog voor delig ook. Het Edet vierrol pak kost alles bij elkaar maar f 1.75. In groen of geel of rose. Als U een rustig gebruiker bent en vier rollen ineens te veel van het goede vindt, ligt de Edet King Size wel licht wat beter voor U. ijf- honderd vel voor 55 cent. Zacht en hééééél veel papier. de royale ontvangstruimten en van het exterieur van het ge- I bouw. (Foto's L.D./Holvast) I

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 21