Iet mag niet veel kosten Kerkhoven tevreden over trip zwemteam Jp. jort, N.S.F. overheid Jiteraan ■e. LAATSTE KANS... V oetbalprognoses UVS wacht pittig duel tegen 9Musjes „Resultaten waren niet zó belangrijk" ZILVEREN M0LENT0ERN00I Roodenburg-G.S.Y. Sporttoto lAO 23 MAART 1968 I )SCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LE1DSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Minister Klompé tot top sporters in Grenoble: Nederland is trots op u". Maar PI El Daadwerkelijke belangstelling rijksoverheid onvoldoende De gewone sportbeoefenaars: de meest verwaarloosde groep Nationaal Sportcentrum N.S.F. (15-20 miljoen) te grote luxe pi. >8 !aj ecoB moeite en de enorme financiële offers, die Frankrijk zich getroost om de Olympische Winterspelen in Grenoble iniseren, hebben voor de zoveelste keer duidelijk ge- hoe groot de plaats is die de sport vandaag in de wereld uit en hoezeer zij wordt gewaardeerd. Niet in de laatste door hen die aan de (regerings) touwtjes trekken. Dit dan voor het buitenland. In eigen land praten de autori- er steeds drukker over, maar de daadwerkelijke belang- 11 g is nog steeds niet zó dat zij reden geeft voor een open fcsoverheid blijft ln dit op- pvallend achteraan in het ge- rcheren. Er is weliswaar per 1 een „rijksregeling subsidiëring rte sportaccommodaties" (lees ln werking getreden, het bedrag dat daarvoor be- »r ls gesteld 2,4 miljoen in 4,5 miljoen in 1968 is niet [an een schijntje als men let enorme achterstand in deze De gemeentelijke overheid meer begrip getoond; voor de ran de tijd, zoals blijkt uit de publikatie van het CBS, „sta- van de uitgaven der overheid iltuur 1965" (zie kader) Klompé, van cultuur, re en maatschappelijk werk, zei i receptie in Grenoble tot de indse olympische ploeg: „Ne- is toots op u". In één adem kunnen vervolgen: „Maar niet te veel kosten". mlozen l de situatie wat de topsporter niet zo slecht al kan het nzleniyk beter. Voor hen zijn eommodatie aangaat wel ade mogelijkheden om 't pres- il te verhogen of te handhaven, oter belang is echter het leger naamloze sportbeoefenaars, look zij, de cracks, zijn voort ra. Die grote groep mensen be- mogelijkheden vaak niet. Nie- »1 's nachts wakker liggen door lenschap dat ene J. in het voor de sport verloren gaat P niet de beschikking heeft i goede, ruime gymnastiekzaal, de stad A, waar hij vroeger t en waar hij zich een verdien- volleyballer toonde. Niemand, inister Klompé niet: gymnas ten vallen niet onder haar de- ent, zij heeft de voorzienin- »r de sport buiten schoolver- Vodr de sport binnen school- voor behoorlijke gymnasitek- td. zorgt, althans dient te zor- inister Veringa van O. K. en genoemde blijft in de zorg sport buiten schoolverband lemaal buiten schot, want per komen de centrale instituten wrtleiders onder de vleugels oinister Klompé vandaan en als beroepsleiding ressorteren lijn ministerie. Om de onover- Ikheid in de verhouding rijks- dsport nog iets te vergroten, de zorg voor de bouw van aden weer voor rekening van idere bewindsman, namelijk de van Sociale Zaken en ttondheid. Een dergelijke rdeling is niet bevorder- Dr het voeren van een verant- beleid. Zij werkt voorts een hoeveelheid, extra praatwerk ML iUng van de toto-gelden (afgerond op miljoenen opbrengst toto-spelers 40 miljoen ia uitgekeerd aan prijzen 13 miljoen 3 miljoen de NSF 18 miljoen Centraal Overleg ^wervingsacties töigheid) 6 miljoen 'SP verdeelde de haar toe 'de gelden (18 miljoen) als éi 18 miljoen Wrtvereni gingen inhouding) 8 miljoen sportorganisaties «lishouding NSF 'at. Sportcentrum ^accommodaties 10 miljoen |'iiiiiiiiimiiiii!iiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillliiifiiiiiiliiiillllliilliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,iiii„i„„„„„„„„„„iiiin Overzicht van de bruto-uitgaven (1965» van rijk, gemeente provincie aan lich. vorming/sport, toneel en muziek. Rijk Gemeente Lich. vorm./sport f 2.083.000 f133.478.000 Toneel f5.490.000 f 4.045.000 Muziek f9.316.000 f 24.340.000 Hoe komt mijn club uit? UV8Sloos, Balkhoven. v. Duyl, Lardé, Plezier, Koren, Leget, Teske, Holl, Désar, Logeman. Roodenburg Keereweer, B. de Jonge, Pennenburg, I. v. Weerlee, Klinkhamer, De Klerk, J. v. Weerlee, Ooyendijk, Den Os, Heymans, Schoonderwoerd de Bezemer. LFC v. Leeuwen, v. d. Berg, D. Sira, L. de Jong, Duffels, v. d. Hey- den, P. de Jong, Laarhoven, De Wit, H. Sira, Gubler. Lugdunum Peeters, Crama, Bavelaar, Schouten. Oppelaar, Ver mond, De Roo, C. de Cler, Collé, H. de Cler, Pijnakker. Docos G. Dubbeldeman, Kan bier, V. Zijp, Franken, Vink, v. Pola- nen. Krom Hoogenboom. Zwagerman, v. d. Broek, P. Dubbeldeman. Kraay verzoend met Feijenoord ROTTERDAM Hans Kraay, die enige tijd terug zijn afscheid bij Feijenoord aankondigde om trai ner te worden, heeft zich weer met zijn dub verzoend. Het contract, dat hem opnieuw aan Feijenoord zal binden, is nog wel niet getekend „maar", zegt Guus Brox, de mana ger „dat kan vandaag of morgen ge beuren". Provincie 242.000 964.000 f 3.624.000 Onlangs is in de vaste commissie voor CRM in de Tweede Kamer aan gedrongen op een nota lich. vorming en sport, althans op een discussie stuk. Na lang tegenstribbelen is nister Klompé voor de aandrang ge zwicht. Met de bezuinigingswoede van het departement van Financiën in gedachten, behoeft men nauwelijks enige illusies te koesteren over de aard van zo'n discussiestuk. Het zal niet anders kunnen zijn dan de in ventarisatie van de manco's. Vastgesteld mag worden dat de rijksoverheid wel meer belang is gaan stellen in de zaak van de sport, maar dat zij daarvan tot dusver in geld uitgedrukt op uiterst bescheiden wijze heeft blijkgegeven. s Door het publiek bestede bedragen aan sportwedstrijden, toneel en muziek (1965)i j sportwedstrijden f 26.777.000 i (beroeps)toneel f 9.254.000 1 muziek (concert, ballet, operette, musical) f 8.251.000 groep van naamloze sportbeoefenaars eens aan haar trekken. Voor 15 tot 20 miljoen gulden: zouden een klei ne 15 sporthallen gebouwd kunnen worden van het yptype dat in Ede enkele weken geleden gereed is ge komen en in Leiden aan de Bos- NSF Wat doet nu het particulier initia tief, gebundeld ln de NSF, voor de sport? Men zou, gelet op de schenkin gen ten behoeve van tal van sport- accomodaties, geneigd ztfn te zeggen: veel en in elk geval meer dan de rijksoverheid. Dat beeld is niet zuiver. Voor de vele miljoenen guldens, die de afgelopen jaren zijn rondgestrooid, behoeft de Nederlandse sportbeoefe naar niet over te lopen van dank baarheid. Hij werkt harder voor de zilvervloot dan de NSF, die geen ge legenheid voorbij laat gaan zichzelf te adverteren als de enige, zaligma kende instantie op het gebied van de sportbevordering. Is er dan een woord van dank wordt uitgesproken dan dient dat ge richt te worden tot de voetbalsport. De Nationale Sportotalisator, zonder wiens inkomsten de NSF er eenvoudig niet zou zijn, bestaat immers bij de gratie van de KNVB, om precies te zijn van het betaalde voetbal. Dat laatste plukt overigens maar op be scheiden wijze mee van de oogst. Hoe lang dat nog wordt geaccepteerd nu de profclubs als werkgever worden be schouwd en een enorm stuk sociale lasten te dragen krijgen, is een zaak die velen waarschijnlijk met een on gerust gevoel gadeslaan. Behalve de NSF-leideders zullen dat ook zijn de mensen van de stichting Centraal Overleg Fondswervingsacties. Een kwart van de netto-oogst van de sportotalisator komt namelijk bij tal van liefdadigheidsinstellingen. De vreemde figuur is nu ontstaan dat de Nederlandse Sport in het verleden in sterke en tegenwoordig in iets mindere mate ondervoed van het eigen prakje nog een flinke hap op het bord van een ander moet schuiven. Centrum De toestand voor de sport is over het geheel genomen nog zorgwek kend. Juist daarom is het niet goed te begrijpen waarom de NSF voort durend met zoveel ijver heeft ge streefd naar het Nationale Sport Centrum, dat nu in het stadium van realisering verkeert. Dat pro ject zal naar schatting 15 tot 20 mil joen gulden vergen. En waarvoor moet dat dienen? De NSF zegt zelf in een publikatie van januari: „Als opleidings- en trainingscentrum, als researchcentrum, als studiecentrum met bibliotheek, documentatie en audio-visuele hulpmiddelen, proefstation op het gebied van sportaccomodaties enz". Heel fraai, ongetwijfeld. Maar als men nu weet dat het centrum verrijst in het Pa pendal bij Arnhem en dat men in Zeist met de exploitatie van bij» onder goed geoutilleerd sport complex van de KNVB al grote moeite heeft, dan vraagt men zich af of de realisering van een derge lijk centrum op dit moment wel zo nuttig is. De rendabilieit alleen al moet sterk in twijfel worden getrok ken. (In het KNVB-centrum is men al blij met de, buitenlandse ploe gen die daar hun training komen houden). Maar afgezien daarvan: waarom die miljoenen guldens niet besteed aan de bouw van sporthal len, Dan eindelijk komt die grote hulzerkade wordt neergezet. Daar zouden de gemeenten dan eens niet zo diep voor in de toch al zo on rustbarend lichte geldbuidel behoe ven te tasten. Het is zaak dat er eens op een breder vlak word ge dacht, gepraat en vooralg e d n. Semiprofclubs, die aan het einde van het tegenwoordige seizoen willen terugkeren naar het amateurvoetbal zullen zo mag men aannemen worden ingedeeld in de tweede klas se. Sedert juli 1961, toen bleek dat de sanering van het betaalde voetbal zeer traag verliep, werden de ver enigingen die het betaalde voetbal verlieten zonder meer in de vierde en laagste klasse van het zondagama- teurvoetbal geplaatst. Het bestuur van het betaalde voet bal heeft omtrent de indeling bespre kingen gevoerd met de z.g. contact- raad van het amateurvoetbal. Dit overlegorgaan, dat onder leiding staat van de voorzitter van het zon- dagamateurvoetbal. de heer J. J. Eg berts, reageerde positief. Uitdrukkelijk is echter vastgesteld dat het de laatste maal is dat wordt afgeweken van het principe dat te rugkerende semiprofclubs in de vier de klasse worden geplaatst. Met de contactraad is nog een an der geschilpunt tussen amateurs en semiprofs besproken: de hoogte van de vergoeding die een profclub aan een amateurvereniging moet betalen indien de profclub een speler van die vereniging contracteert. Op het ogen blik is die vergoeding ten hoogste 3.000 gulden. Bij herhaling hebben amateurs ervoor gepleit dat dit be drag zou worden verhoogd tot 10.000 gulden. Het bestuur van het betaal de voetbal heeft zich bereid ver klaard een dergelijk voorstel tegen over zijn leden te verdedigen. Als voorwaarde heeft het semiprofvoet- bal gesteld dat dan het gehele jaar een amateur moet kunnen worden aangetrokken en niet. zoals thans, uitsluitend in de transferperiode. Het bestuur van het sectie betaald voetbal heeft in een circulaire aan de clubs gevraagd op te geven welke verenigingen overwegen terug te gaan naar het amateurvoetbal de se miprofs zullen op korte termijn hun beslissing kenbaar moeten maken. De uiterste datum voor aanmelding by het amateurvoetbal is namelijk 1 juni. Drie zeilers omgekomen MONTE CARLO Drie zeilers, twee Zwitsers en een Spanjaard, heb ben gisteren de dood gevonden toen him jachten tengevolge van de ruwe weersomstandigheden in de Middel landse Zee kapseisden en zonken. De ongelukken gebeurden tijdens inter nationale zeilwedstrijden in de star klasse in de Middellandse Zee. De wedstrijden werden afgelast. Het competitieballetje rolde afgelopen zondag wel heel gunstig in het straatje van UVS. Na de gehele competitie met afwisselend succes direct achter de voorste linies te hebben gestreden, kwamen de Warschau De Nederlandse zwemploeg is gisteren in Warschau aangekomen. De Poolse hoofdstad is niet het belangrijkste station op de trip, die de keurtroep van de K.N.Z.B. door een groot deel van Oost-Europa en Frankrijk maakt. Daarvoor zijn de open Poolse zwemkampioenschap- pen, die van zondag tot en met dinsdag worden gehouden, van te weinig importantie. Warschau ls echter wel de plaats,ze in Stockholm zullen falen. Dat waar coach Rob Kerkhoven nu I is natuurlijk onzin. Ik ben er zelfs men het grootste deel van de reis j van overtuigd, dat er in Zweden goed achter de rug heeft eens rustig kan overdenken, wat de afgelopen drie weken hem nu eigenlyk precies hebben opgeleverd Hij is er niet on tevreden over. Ln z(jn kamer in ho tel „Metropool" in Warschau zegt hy „Als we de prestaties even buiten beschouwing laten, wel dan vind ik de trip nu al buitengewoon geslaagd. Met dat buiten beschouwing laten wil ik niet zeggen dat ik de presta ties slecht vind. Integendeel. Er zijn bij elkaar zo'n twintig records ver beterd en dat zegt genoeg. Maar ik vind de resultaten niet het belang rijkste Het voornaamste is het feit dat de jongens en meisjes zich drie weken helemaal op het wedstry d - zwemmen en de training hebben kunnen concentreren Dat zij veel wedstrijdroutine hebben opgedaan en dat zij nu weten dat ze ook als ze erg moe zijn, maar wel de wil heb ben iets goeds te presteren, redelijke tijden kunnen maken. Dat vind ik het belangrijkste. En die goede pres taties nemen we er dan nog by als slagroom op het ijsje". Stockholm Vindt Kerkhoven deze reis de meest ideale voorbereiding voor de zeslandenwedstrijd, die eind april in Stockholm wordt gehouden en waar de eerste selectie plaats zal hebben voor de Nederlandse Olympische ploeg? Zijn antwoord klinkt wat cru; „Nee. Ik had dan beter vier weken naar één of ander hooggelegen trai ningskamp kunnen gaan. Naar Font Romeu bijvoorbeeld. En dan maat trainen. Keihard trainen, met af en toe een wedstrijdje tegen een regio nale grootheid. Als men echter vraagt: is dit de goede voorbereiding voor Mexico - dan zeg ik ja. Het waarom heb ik al verteld. De ploeg heeft in de eerste drie weken veel geleerd, wat in Mexico van pas kan komen. Overigens, denk nu niet dat ADVERTENTIE WOENSDAG 27 MAART S UUR N.M. QUICK BOYS-FEIJENOORD (Ie AMAT. ELFTAL) Terrein Boshuizerkade. worden gezwommen. Alleen, en dat zeg ik nogmals, de voorbereiding is niet de meest ideale. Het had be ter gekund. Stockholm zie ik echter als een onderdeel van de aanloop naar de Olympische Spelen en dat heb ik op deze reis steeds duidelijk voor ogen gehouden". De gedachte, dat er misschien mensen zullen zijn, dde nu voor Me xico worden voorbereid, maar die juist door deze zware trip in Stock holm zo slecht zullen zwemmen dat zij niet zullen worden geselecteerd voor de Olympische ploeg, wuift de KNZB-coaoh weg. „Daar geloof ik niet in. Bijna alle jongens en meis jes, dde op deze trip zijn mee ge weest dat zeg ik nogmaals met nadruk zullen in Zweden goed zwemmen. Zij zijn conditioneel zo sterk dat zij voor geen andere zwem mer of zwemster uit Nederland opzij behoeven te gaan. Er zullen uitzon deringen zijn. Dat weet ik nu al en dat is maar goed ook. De mensen, die niet met deze trip zijn mee geweest, moeten een kans hebben om nog geselecteerd te wor den. Pas na de Nederlandse kam pioenschappen maak ik mijn defini tieve keus en tot die tijd staat de deur nog steeds open. In Stockholm zelfs wijd open". In Warschau waar de bomen al in de knop staan, begint het Neder- ADVERTKNTIË Zondag a.s. 2.30 uur Sportpark Noord. Rob Kerkhoven landse touring team zondag aan zijn zoveelste wedstrijddag. Maandag en dinsdag volgen er nog twee en dan is dat hoofdstuk afgelopen. De trai ning, die in Warschau al is opge nomen. gaat het belangrijkste be standdeel van de dagindeling vor men. Woensdag vertrekt de ploeg naar Font Romeu en daar hoog in de Franse pyreneën. zal er niets an ders worden gedaan dan zwaar trai nen. De cijfers van sporttoto 37 van het afgelopen weekeinde zijn: aan tal deelnemers 619.215, bruto inleg f 856.879,80, prijzenbedrag f 282.770. Eerste prijs f 155.523,50, geen mel dingen van dertien juist voorspelde uitslagen. Het bedrag gaat voor 2/3 naar de tweede prys en voor 1/3 naar de dr eedprijs. Tweede prys f 188.513.33, 91 mel dingen van twaalf goed. uitkering I bruto per kolom f 2.071.60. Derde prys f 94.256.67. 60 meldin gen van de eerste negen goed, uit- I kering f 1.571 per kolom. Tweede Tourploeg van Nederland is kwestie van geld AMSTERDAM Het deelnemen van een tweede Nederlandse ploeg aan de komende Tour de France is j een financiële kwestie. Dat is geble ken tydena een gesprek, dat namens de sportcommissie van de KNWU dezer dagen in Parijs is gevoerd dooi de heren Foerster, Van Baarlen en Geldermans met Tourorganisator Felix Levithan. De Tourorganisatie heeft geen enkel bezwaar tegen een tweede Nederlandse ploeg maar dan moet de KNWU wel alle kosten voor haar rekening nemen. Daarover nu zal op korte termijn door de sport commissie met de Nederlandse spon sors worden gesproken. Tijdens het gesprek met Levithan heeft deze zijn vreugde geuit over het ploegleiderschap van Ab Geldermans. Uiteraard is in deze bijeenkomst uit voerig gesproken over de komende Tour de France. Dat was trouwens de aanleiding tot de reis van de drie Nederlanders. Levithan heeft onder meer laten weten, dat er tijdens de Tour van dit jaar een zeer strenge dopingcontrole zal worden uitge oefend. blauwwitten wel zeer onverwacht op de troon van de eerste klasse B. Er rest de Leidenaars echter nog een zeer pittig programma. De wedstrijd van morgen, uit tegen De Musschen, is er één van. Verder nog uitwedstrijden tegen Overmaas (volgende week) en GSV en de ontmoetingen ln de Kikkerpolder tegen Neptunus en EBOH. Door het sterk wisselvallige spel van de toon aangevende ploegen is de sterkste in deze afdeling moeilijk aan te wijzen. Het lijkt ons, dat de ploeg, die de rest van de competitie in de meest constante vorm afwerkt wel eens de kampioensvlag kan gaan hijsen. Wat UVS betreft, wier spel tegen Roodenburg een lichte op waartse lijn vertoonde, lijkt een kleine zege tegen De Musschen tot de mogelijkheden te behoren. Voor Roodenburg is de spanning GSV, dat in .Noord" op bezoek komt, zal wellicht nog voor de pun ten willen knokken, al lijkt ontlo pen van degradatie voor de Gou wenaars nauwelijks nog denkbaar. Een gelijkspel zou wel eens het re sultaat kunnen zijn van dit tref fen. Extra prikkel LFC heeft zich na de overwinning op Laakkwartier wat steviger aan de top van de tweede klasse A genes teld. Tot in de vingertoppen gela den traden de Kanaries in Den Haag aan. Morgen staat de stryd tegen Blauw Zwart in Wassenaar op het programma. De geelzwarten doen er goed aan ook tegen deze degradatiekandidaat met een extra prikkel het veld te betreden. Prog nose een 2. In de derde klasse gaat Lugdunum naar Unio, dat, geplaatst in het midden van de ranglijst., opvalt met een zeer lage score: 12 voor en 9 tegen. De kikkers zullen in Oude water voor hun laatste kans moeten strijden. Een grotere achterstand op de leiders kunnen de groenwitten met nog een gering aantal wedstrij den voor de boeg zich niet permit teren. Een kleine Leidse zege? Het tot de middenmoot behorende Lisse ontvangt Bodegraven, dat nu toch wel heel snel wat punten zal moe ten verzamelen wil het nog aan de gradatie ontkomen. Meer dan een gelijkspel zien wij er voor de Rijn- strekers by Lisse echter niet Inzit ten. In de vierde klasse A krijgt ASC bezoek van Warmunda, waar tegen de roodzwarten indertyd de enige „uit" overwinning boekten. Intussen is er wel iets veranderd ten nadele van de mannen van voorzitter Wempe. Warmunda heeft zich bij de eerste zes ploegen we ten te scharen, terwyl ASC wat triest onderaan hangt. Toch geven we de bewoners van de Kempe- naersstraat wel een kleine kans op een zege. De overwimiaar van de wedstryd BECAltior stelt zich zo goed als zeker veilig, al lijkt een gelykspel meer voor de hand te liggen. WSB zal wel te sterk zijn voor SJZ. Van de beide koplopers, Teylingen en BMT, krygen de Hagenaars het verreweg het moeilykst in de uit- wedstryd tegen DOSR. Of schiet Docos, dat Teylingen ontvangt, nu ook eens uit zijn slof.In de Ryn- streek zal Waddinxveen wel de kracht van Tonegido moeten erva- VOLLEYBAL Zege van Argos Argos heeft gisteravond in de mi litaire sportzaal een uitstekende wed strijd gespeeld tegen Cito. De gasten uit Zeist begonnen weliswaar met zo wel in de eerste als tweede set een 62 voorsprong te nemen, maar die marge in de score bleek precies de prikkel te zyn die de pupillen van Henk Kleingeld nodig hadden om tot sterk spel te komen. Hanna Wang, Coby de Wolff en de spelverdeel- sters Lenie Kneppers en Klasien Jon kers zorgden in combinatie voor een serie vloeiende aanvallen die de Cito- defensie kansloos liet. Na 15—9, 15—9 won Cito de derde set met 13—15 (on danks een achterstand van 7—10) In de soms fraai, soms matige vierde set kwam Argos van 8—12 op 13—13 en tenslotte op 1715. De heren van Kangeroes boden kampioenskandidaat Valboval twee sets lang verrassend sterke tegen stand. Aan niets was in die spelfase te zien dat dit treffen ging tussen degradant en topploeg van de hoofd klasse. Kangeroes verloor de eerste set met 1015, won de tweede .waar in Valboval werd weggespeeld) met 156, maar in de derde sloegen de Woerdenaren krachtig toe: 10—15 om ovtr de laatste set maar helemaal niet meer te praten: 2—15. ERLAND KOPS VERSLAGEN LONDEN De heerschappy van Erland Kops als onofficieel wereld kampioen badminton eindigde gister avond met een dramatische neder laag in de halve finales tegen de Ma- leisiër Tan Aik Huang (915, 9—15). De 31-jarige Deen had zyn afscheid van de wedstrijdsport willen vieren met een laatste zegepraal in de All- England kampioenschappen. Maar de 21-jarige student uit Penang, die verleden jaar in de finale door Kops was verslagen, nam op grootse wijze wraak. Na 44 minuten harde stryd stond het vast: Erland Kops zou de titel niet voor de achtste keer beha len. De finale zal een geheel Aziatische aangelegenheid zyn. In de andere halve finale kwalificeerde zich de 18- jarige Indonesiër Rudy Hartono zich ten koste van de Deen Sven Ander sen: 15—9, 12—15, 15—9. Indonesië kreeg nog een vertegen woordiger in de einstryden. De 23- jarige studente van Oost Java Mi- narni versloeg in de halve finales van het dames enkelspel de Japanse Noriko Takagi. De cyfers waren: 11 811, 117. Haar tegenstandster in de einstryd van zaterdag is de 24-jarige Zweedse Eva Twedberg. De ze had slechts achttien minuten nodig voor de uitschakeling van de Duitse Irmgard Latz: 129. 117. Voetbal Bekerhouder Bayem München en AC Milan zyn tot over eenstemming gekomen over de data waarop zy hun wedstryden uit de halve finales voor het Europese be kertoernooi voor bekerwinnaars zul len spelen. De ploegen ontmoeten el kaar voor de eerste keer in Milaan op 24 april, de tweede wedstryd wordt op 1 mei in München gespeeld. Motorcross Verdacht van smok kel van cocaïne is in Stockholm de viervoudige oud-wereld- en -Europo se kampioen motorcross Rolf Tibblin gearresteerd. In een van zyn gara ges in de Zweedse hoofdstad vond de politie een vooraad van elf kilo van dit ook in Zweden verboden genots middel. Deze hoeveelheid vertegen woordigt op de „markt" een waarde van ongeveer 2Vi miljoen gulden. Voetbal De commissie van be roep van de Duitse Voetbalbond heeft het appel behandeld dat de doelman van München 1860, Radenkovic, had ingediend naar aanleiding van de hem opgelegde schorsing van 10 t/m 30 maart. De protestcommissie zag de overtreding van „Radi" hy had by het verlaten van het veld na de wedstrijd MünchenFC Köln grens rechter Hohmeier het vlaggetje uit de hand geslagen en weggeworpen Iniet zó zwaar en veroordeelde hem Voetbal De beslissingswedstrijd tot een geldboete van 1500 mark. Torpedo MoskouCardiff City wordt definitief op woensdag 3 april in Badminton Het Nederlandse da- Augsburg gehouden. De winnaar van mes-badmintonteam speelt in de eer de ontmoeting plaatst zich in de hal- ste ronde van het toernooi om de U- ve finale van het toernooi om de ber-cup (Europese zone) tegen Oost- Europese beker voor bekerwinnaars.Duitsland. Het toernooi om de Uber- waarin Hamburger SV als tegenstan- I cup is te vergelyken met het tennis- der fungeert. toernooi om de Davis-beker.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 19