.Buitenlust" in Oegstgeest bouwen? en Jf. willen onderhandelen over rkoop van grond bij Irislaan rclRt Bejaardencentrum in Oegstgeest wordt interkerkelijk BAO 2Ï MAART 1963 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 0.1' chbestuur van de woning- ereniging „Buitenlust" terich eind vorig jaar tot oreri nieenteraad van Oegst- recl< jewend inzake de moge- en in de gemeente voor duw van woningwet- tfen. De vrees werd toen iroken dat door gebrek uwgrond ten zuiden van □1 gstgeesterkanaal de eer- f jaren niet meer door Üust" zou kunnen wor- bouwd. nomen werd toen dat voor plannen In de Morspolder verwezenlijkt. Het bestuur rerenlging: zag dan ook gaar de gronden, die ten zuiden ;anaal nog voor woningbouw zijn, ter beschikking kwa- „Bui ten lust". Het betreft terrein ten zuiden van de waarop de wonlngbouw- ij 198 flatwoningen zou wil- ren in zes woonlagen. neester en wethouders van st konden toen niet tot een voorstel voor de raad ko ndat de onderhandelingen bouw van premiewoningen in aanvaardbare huur voor eschreven woningzoekenden evallen mislukten. Bovendien vraag of het bestaande be- gsplan moest worden gerea- if dat het gewenst was ter tot de bouw van flats in zes jn over te gaan, dan wel tot van eengezinswoningen, ram dan nog bij dat van sztjde bekend werd gemaakt ilannen waren om de bouw lingwetwoningen af te rem de bouw van premiewonin- evorderen. de beschikking van de mi- n Volkshuisvesting en Ruim- Irdening enkele maanden is rd. kunnen B. en W. een aan de raad doen inzake de- ie. Voor het jaar 1968 heeft ente Oegstgeest een toewij- 14 woningwetwoningen. Men iter reeds gebruik maken van de volgende twee jaren te en toewijzingen. Hiermee re- »udend, zouden kunnen wor- iiiwd een flat met 24 wonin- lagen) en acht eengezins- Deze laatste komen dan in van de in het bestemmings- irojecteerde twee blokjes in en. De woningwetwoningen alleen worden gebouwd als dus ook de zes premie- „Buitenlust" worden ge- idprijs ondprijs zou in dat geval in 77.200,- kunnen worden ge ltot dit bedrag is het college i na een enige tijd geleden gesprek met de provinciale voor Volkshuisvesting). een tussentijds gemaakt le-overzicht van het grond- u dezelfde grond, bij de Jn alleen maar premieflats in I m, ƒ990.000,- opbrengen, 5 r de gemeente bij verkoop Itenhist" een mindere op heeft van 210.800,-. het complex noord-oost als ezien hoeft dit nog niet tot indelijk nadelig saldo te lei- Is de verkoop aan de vereni- )edig geschiedt, aldus B. en Mllege vestigt de aandacht sad op het feit dat de verwe- g van deze plannen voor ast" belangrijke financiële ïnties kan hebben. De door ast" aan te gane leningen voor 90% door de ge meente worden gegarandeerd, terwijl het niet mogelijk zal zijn zonder de ze garantie het geld te lenen. Mocht het t.z.t. minder goed gaan met de exploitatie, dan kan de gemeente derhalve eventueel worden aange sproken voor de rente en aflossingen. Voorts zou „Buitenlust" voor de pre mieflats 10% van het benodigde ka pitaal zelf moeten kunnen voteren. Mocht de woningbouwvereniging daartoe niet in staat zijn, dan zal dit geld waarschijnlijk slechts onder zeer zware voorwaarden kunnen wor den geleend. Bovendien worden de bouwkosten in vijftig jaar afgeschre ven en de grondkosten in zeventig jaar, terwijl het niet mogelijk zal zijn voor langer dan dertig jaar geld te lenen. Gezien al deze feiten stel len burgemeester en wethouders de gemeenteraad voor hun te machtigen met de woningbouwvereniging te on derhandelen over de aankoop van de gronden op basis van bovengenoemde verkoopprijzen. Het ooilege deelt tot slot mee, dat de verwezenlijking van deze plannen ook gehele of gedeelte lijke uitvoering van het tweede deel van het Kerkbuurtplan noodzakelijk zal maken. Hierover zullen later voorstellen worden gedaan. IERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN rnnclca, d. v. P. Oudshoom r»ia,nfl d. V J. G. V. H. Ro- 'chlmmel; Diana, d. v. ft H. J. Jansen; Bart, z. mn en E. S. Fei ittnes. z. v. W. F. -rauwer en Franclscus Cornells Arnoldus. J. Verhagen en J. J. M. van ak; Walijer Hugo, z. v. H. J. |i en I. A. Schraa; Stepha- ioalus Gerard, z. v. G. A. M. Keren en C. A. van Vliet; Su- ronne d. v. J. J. Guldemond Warmond; Andries. z. v. A. de J. A J. den Hertog; Jacob, ran Beele en L. van der Plaa; irtsttaan Cornells Johannes, z. P. Turk en M. J. M. Bank; Maria Cornelia, d. v. C. Gln- M. M. Vogelaar; Tietje, d. v. M. de Ridder en G. Schlevlnk; z v. H. Winkel en W. M. Berg; Fred Anton, de Klerk; Maria Marga- fihelmlna, d. v. W. H. J. Over- »C. H. M. Wesselman. ONDERTROUWD 0. Wilkens en J. van Herk; A. Reljngoud en E. de Klerk Wol- J. Polane en C A van Dam; Uk en J. M. H. Stikkelorum; Se Kier en J. H. van den Hout; ïn Tongeren en J. C. G. Dave- Hoppenbrouwer en A. van A. M van der Werf en J. C. A van Leeuwen en J. C. Was- BJ. P. M. Krom en A. Zandvliet; 'n Blansjaar en I. van Deven R. Wenneker en W. M. Boete- Reconstructie Verlaatweg In verband met het verkrijgen van een goede aansluiting op de brug, die de Eendrachtsweg met de Verlaat weg In Zoeterwoude verbindt, dienen enige reconstructie maatregelen te worden uitgevoerd. De totale kos ten worden geraamd op f 11.000,-. Hiervan zal de provincie f 5.000,- in de herstel werkzaamheden bij dragen, zodat een bedrag van f 6000,- voor rekening van de gemeente Zoe terwoude komt. Overeenkomstig het advies van de commissie openbare werken en volkshuisvesting stellen B. en W. de raad voor een krediet van f 6000,- be schikbaar te stellen voor het uitvoe ren van bedoelde werken. De recon structie werkzaamheden zullen in eigen beheer worden uitgevoerd. Overneming in eigendom van Lage Broekweg In verband met ae voorgenomen opheffing van de Benthuizer polder heeft het bestuur hiervan bij schrij ven van 3 augustus 1967 het gemeen tebestuur van Zoeterwoude verzocht de Lage Broekweg groot 1.32.00 ha, in eigendom over te nemen. Ten aanzien hiervan hebben B. en W. advies ingewonnen van de com missie voor de financiën. De com missie adviseerde het college de weg over te nemen onder voorwaarden, dat: 1. na de overdracht van het eigendom de gemeente voor deze weg geen polderlasten behoeft te betalen; 2. de kosten van overdracht voor re kening komen van de polder. Het bestuur van de Benthuizer polder kon zich niet verenigen met de door B. en W. gestelde voorwaar den wegens het in strijd zijn met het algemeen polderreglement. De over te nemen weg wordt reeds door de ge meente onderhouden. B. en W. stellen de raad voor con form het verzoek van het polderbe stuur, de Lage Broekweg in eigen dom over te nemen. RAADSAGENDA De gemeenteraad van Zoeterwou de komt donderdagavond 28 maart o acht uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de vol gende onderwerpen: vaststelling van de exploitatievergoeding over het Jaar 1967 voor het St. Bernardus- school; verlenen van een voorschot op de vergoeding voor het jaar 1968 voor de St. Bernardusschool; vast stelling van de exploitatievergoeding over het jaar '67 en het verlenen van een voorschot op de vergoeding voor het jaar 1968 voor de bijzondere kleu terscholen op het dorp; verlenen van een krediet voor herstel van de klok in de gemeentetoren; overneming van de eigendom van de Lage Broek weg; verlening van een krediet voor de reconstructie van de Verlaatweg; verkoop van bouwgrond aan de Nas- saustraat; aankoop van een nieuwe personenauto; verlenen van machti ging tot het verlenen van garantie van geldleningen ter bevordering van het eigen woningbezit; vaststel ling van de gemeenterekening over 1965; aangaan van een kasgeldlening. Aanschaf nieuwe personenauto De personenauto van de gemeente Zoeterwoude, die in 1964 werd aan- gekocht, begint diverse gebreken te I vertonen. Het verdient daarom naar j het oordeel van B. en W. aanbeve ling een nieuwe aan te kopen. De ge dachten gaan uit naar de aankoop van een Fiat 125 zonder schuif dak tegen inruil van de Fiat 1500. De ver- vangingskosten zullen bedragen f5.856, tot welk bedrag de raad een krediet wordt gevraagd. Woningbouw aan de Nassaustraat De NV Bouw- en Aannemingsbe drijf v/h J. D. van der Mijl sr. uit 's-Gravenhage is voornemens aan de Nassaustraat in Zoeterwoude een 24- taJ woningen te bouwen. De te be bouwen grond is eigendom van de gemeente en is groot 4042 m2. Genoemd bedrijf is bereid de grond aan te kopen tegen de prijs van f150.000. De raad wordt gevraagd hiertoe te besluiten. Torenklok wordt gerepareerd De klok in de Zoeterwoudse ge meentetoren functioneert reeds ge ruime tijd niet goed meer. In op dracht van B. en W. is een onder zoek ingesteld naar de oorzaak hier van. Uit <LH onderzoek is gebleken, dat de klepelophangbout versleten is en dat aanzienlijk veel roestvorming op de bouten en platen is opgetre den, zodat de kans op breuk niet uitgesloten is. Daarom zullen enige dringende re paraties aan de klok moeten worden uitgevoerd, die volgens opgaaf van de fa. J. M. Elderhorst f 1.125 zullen bedragen. B. en W. stellen de raad voor een krediet tot bovengenoemd bedrag beschikbaar te stellen voor de benodigde reparaties. WASSENAAR Oprichting parochiële stichting onderwijs In de parochie van St. Willibrordus is onlangs de Stichting Katholiek Onderwijs Ss. -Willibrordus tot stand gekomen. Dat betekent, dat de Was- senaarse parochiële scholen niet meer, zoels tot nu toe, zullen be stuurd worden door het parochiële kerkbestuur. Het bestuur van de stichting is als volgt samengesteld: voorzitter ckr. A. J. M. Comelissen, secretaris die heer P. de Bruyn, pen ningmeester de heer Th. van der Krogt, adjunct-secretaris de heer Z. de Bruyn, leden ir. J. Weller en A. Schoorl. Pastoor Rouw van de parochie is aan het bestuur toege voegd als bisschoppelijkcommissaris. Jaarvergadering WASSENAAR Floraliaverenigiug keurde bloembollen De Wassen aar se Floralia vereniging heeft als ieder jaar weer een bolbloe- menkeuring georganseerd voor de scholen. Aan alle scholen werden in samenwerkng met de Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur een aantal bollen gratis beschikbaar gesteld, terwijl de leerlingen ook bol len konden kopen om thuis in bloei te trekken. Wat de schoolbollen betreft werd dit jaar het beste resultaat be reikt door de r.-k. huishoudschool die van de jury 55 punten kreeg. De school won daarmee de wisselbeker van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Op de twee de plaats eindigde de chr. lagere school. Herenweg met 51% punt. ge volgd door de St.-Bonifaciusschool aan de Kerkstraat met 50% pnt. Bo vendien werd nog de Paul Zegwaard- wisselbeker uitgeloofd voor de mooi ste opstelling van de bollen op de keuringsdag. Voor de derde achter eenvolgende keer kwam deze in het bezit van de St.-Bonifaciusschool, met op de tweede plaats de Kieviet- school en op de derde plaats de r.-k. huishoudschool. Tenslotte kende de Florialiavereni- ging nog 541 prijzen toe voor indivi duele prestaties van de kinderen, na melijk 71 eerste prijzen 119 tweede prijzen, 140 derde prijzen en 24 troost prijzen. Voor de winnaars van de 71 eerste prijzen heeft de Raiffelsenbank „Wassenaar" spaarbankboekjes met een eerste inleg van f 5,— beschikbaar gesteld. Toneelmiddag voor r.k. bejaarden Zondagmiddag 2 uur organiseert de Wassenaarse afdeling van de Katho lieke Bond van Bejaarden haar voor jaarsfeestmiddag in het Jeroenhuis aan de Kerkstraat. Het programma zal worden verzorgd door de toneel groep van het Katholiek Vrouwengil de, die een blijspel zal opvoeren. Collecte Reumafonds De volgende week zal ook in Was senaar de jaarlijkse collecte worden gehouden voor het Nationaal Reu mafonds. De inzameling wordt ge- velopjes, die dezer dagen huls aan houden door middel van collect en - huis zijn verspreid en de volgende week zullen worden opgeliaald. Het secretariaat van het plaatselijk co mité is: Van Cranenburchlaan 109. LEIDERDORP SUBSIDIE RESTAURATIE HERV. KERK Binnen enkele maanden zal de pmimveevereilimnff goedkeuring door Monumentenzorg I van het restauratieplan van de her- Dinsdag 26 maart 's avonds om 8 uur houdt de pluimveevereniging Wassenaar in café Flora aan de OEGSTGEEST Oostdorperweg de jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing moet o.m een nieuwe voorzitter worden geko zen. Kandidaten zijn de heren K. v. Loe en A. G. van Tol. De heren J. van Egmond P. van Rooden en A. G. van Tol zijn aftredend en her kiesbaar. Gesproken zal verder wor den over een excursie naar Dieren park Wassenaar Verkiezing Miss Beat Impresario-manager Ce es van der Hoeven en Chris Teske zullen op 27 april in de ..Schaapskooi" op Duin- rell de Miss Beat-verkiezing 1968 or ganiseren. Het is de bedoeling, dat prominente Nederlanders in de jury zullen plaats nemen. Meisjes, die aan de verkiezing deel willen nemen kun nen zich opgeven aan het adres Van Zuijlen van Nijevelftstraa/t 62, tel. 4037. vormde dorpskerk in Leiderdorp kun nen worden verwacht en dan zal ook de subsidietoezegging van het rijk kunnen worden tegemoet gezien. Zoals het LJ5. reeds eerder uitvoe rig berichtte, zullen de totale restau ratiekosten, inclusief de restauratie van het orgel, ongeveer f 550 000 gaan bedragen. Het rijk zal een bijdrage van 50 procent verlenen op de sub- sidiale kosten. Het afbreken van de toren en de vernieuwing van het in terieur komen voor rekening van de hervormde gemeente, die de restau ratie tot 1970 zal moeten voor-finan cieren. Het ügt in de bedoeling nog dit jaar tot aanbesteding over te gaan. Zon der tegenslagen zal men in 1970 weer kunnen beschikken over een volledig gerestaureerd kerkgebouw. Br zal nu ook bij de provincie en de gemeente een aanvraag kunnen worden ingediend om subsidie. De kerkvoogdij ontving een legaat van f 2500, dat zU bestemd heeft voor de kerkrestauratie. Verzorgiugs- en verpleeghuis met in totaal 330 bedden De pogingen van roomskalhoiieke zijde in Oegstgeest een bejaarden centrum te stichten hebben tot nu toe nog weinig resultaat opgeleverd, enerzijds door de wisseling van pas toors in de parochie en door finan ciële bezwaren, anderzijds door de huidige opvatting, dat meer aan dacht dient te worden geschonken aan verpleeghuizen voor bejaarden dan aan verzorgingshuizen voor nog gezonde bejaarden. Daardoor konden de in eerste In stantie opgezette plannen niet tot uit voering worden gebracht. Nu is men evenwel met een andere opzet begon nen, die meer kans van slagen schijnt te bieden. Er is de laatste tijd over leg geweest met diverse instellingen van verschillende confessie en ook met Leidse belanghebbenden. Er zal een interkerkelijke stichting komen, die voorbereidingen gaat tref fen voor de realisering van een ver zorgingshuis met 200 bedden en een verpleeghuis met 130 bedden, even tueel aangevuld met zelfstandige be jaardenflats. Het r.k. kerkbestuur is bereid aan deze nieuwe stichting een optie te ge ven op grond, gelegen achter de rJc. Jongensschool ter grootte van circa twee hectare. Er zal voor een evenredige verte genwoordiging van alle deelnemende groeperingen in het bestuur van de stichting worden gezorgd. Uiteraard wordt contact opgenomen met ge meente en rijk ter verkrijging van subsidies. Aansluiting op weg Kikkerpohler B. en W. van Oegstgeest hebben van de gemeente Leiden bericht ont vangen, dat de weg door de Kikker polder omstreeks 1 april a.s. door het verkeer in gebruik genomen zal kun nen worden. Het is nodig een tijde lijke aansluiting te maken op het we gennet van deze gemeente, waarvan de kosten op f7.000,- worden ge raamd. De weg komt uit op het smal le gedeelte van de Hofdijck, dat daar voor verbreed zal moeten worden. Daar de aansluiting vóór 1 april ge reed moet zijn. stellen B. en W. de raad voor met toepassing van artikel 248 van de gemeentewet een geval van dringende spoed aanwezig te achten en het college te machtigen het werk terstond te doen uitvoeren. Parkeerverordening De raad van Oegstgeest wordt voorgesteld een „parkeerexcessenver- ordening" vast te stellen. In de raadsvergadering van 22 februari jl. hebben B. en W. bij de behandeling van het verzoek van de heer J. Glas bergen maatregelen te nemen tegen de plaatsing van een vrachtwagen op een terrein naast zijn pand, toege zegd de aangelegenheid van het par keren van vrachtauto's op de open bare weg nader te zullen bezien. Het betreft, aldus het college een niet eenvoudige aangelegenheid die reeds aanleiding is geweest tot uit voerige beschouwingen. In het Reg lement Verkeersregels en Verkeerste kens is bepaald, dat bij plaatselijke verordening regels gesteld kunnen worden ter bestrijding van parkeer- excessen. Als leidraad voor het begrip „par- keerexces" wordt aangehouden de gedachte, dat er sprake Is van een parkeerexces wanneer het betreft parkeren op de weg dat met het oog op de verdeling van de beschikbare parkeerruimte jegens andere wegge bruikers die gelegenheid om te parke ren behoeven, buitensporig is en uit dien hoofde niet toelaatbaar kan worden geacht. B. en W. van Oegstgeest stellen aan de raad voor aan het bestuur van de speeltuinvereniging „Buiten lust" een bijdrage van f 1000 te ver lenen in de kosten van onderhoud en exploitatie van de speeltuin aan de Hoge Morsweg. Raadsagenda De raad van Oegstgeest zal don derdag 28 maart 's avonds 19.30 uur, in de raadszaal bijeenkomen om de volgende agendapunten te behande len: preadvies van burgemeester en wethouders over het adres van de wo ningbouwvereniging „Buitenlust" in zake de aanwijzing van grond voor de bouw van woningwetwoningen; voorstel van burgemeester en wethou ders tot wijziging van de Algemene ling van een Verordening parkeerex- cessen; idem tot het uitvoeren van de reconstructie De Kempenaerstraat, 2 gedeelte, ten laste van de gewone dienst; idem tot het gratis in gebruik geven van een gedeelte van de voor malige kwekerij t.b.v. de tennissport en beschikbaarstelling van een kre diet voor egalisatie e.d.; idem tot het verlenen van een krediet voor het maken van een tijdelijke aansluiting op de weg door de Kikkerpolder, met toepassing van artikel 248 gemeen tewet; idem tot het verlenen van een subsidie aan de speeltuinvereni ging „Buitenlust"; idem tot wijziging van de besluiten van 3 april 1963/1 september 1965 inzake het gebruik van aula en sporthal van het nieuwe Rijnlands Lyceum; idem tot het ver lenen van een krediet voor de ver betering van de ontwatering van het terrein van de Zendingsschool; idem tot het verlenen van een krediet voor aanleg tuin bij en het treffen van voorzieningen in het gymnastieklo kaal Apollolaan; idem tot het aan gaan van een geldlening voor de bouw van de openbare lagere school; idem tot wijziging van diverse rechts positieregelingen voor het gemeente- personeel; idem tot het verlenen van een krediet voor de aanleg van een rijwielstalling en een speelplaats t.b.v. de Dr. K. Schilderschool; idem tot vaststelling van de vergoedingen voor het vakonderwijs over het Jaar 1966; comptabiliteitsbesluiten. Orgelconcert gemeentecentruni Vrijdagavond 29 maart wordt in het gemeentecentrum aan de Ljjt- weg in Oegstgeest een concert gege ven door Indrid Schröder (sopraan). Marry Jongsma (hobo). Herman Oljj (fagot) en Egbert van Goor (or gel). Uitgevoerd worden werken van Sweelinck, Huijgens. Frescobaldi, Bach, Telemann. Quantz, Scheidt en Walther. Voorzieningen Dr. K. Schilderschool Gevonden voorwerpen In de maand februari zyn de vol gende voorwerpen gevonden; bank biljetten, sleutels, jut» zakken, he renpolshorloge, jasje, damesporte- monnaie, hamers, kinderbril, bijbel, schuifmaat, damespolshorloge, sjaal, muts, studieboek, autocontactsleutels, winterjas, jongensportemonnaie, da- mesbril, autostep, ring, halsketting, herenbril, invalidenwagentje, dames- handschoenen, herenhandschoenen, modelvliegtuig, gouden munt, ladder, sierrand, visbun, autostep, damestas, vulpen, regenbroek, studiemateriaal, bromfietstas. kinderschoentje, dozen drop. muntbiljet, diploma ten tas, no titieboekje, broche, suslot, boekje ulo examenopgave, blokfluit, kralen ket ting, rolschaatsen, damesbeursje. Terug te halen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, in gang poort, op woensdag tussen 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Ledenvergadering School m. d. Bijbel Onder voorzitterschap van ds. J. M. Snijders hield de Warmondse ver eniging tot stichting en instandhou ding van een School met den Bijbel in een lokaal van het gebouw aan de Laan van Oostergeest een ledenver gadering. De voorzitter bracht na de opening het wel en wee van de school in het afgelopen jaar naar voren. De secre taris, dhr Lodel, las vervolgens de verslagen voor en de penningmeester maakte melding van een batig saldo van f 1026,24. Bij de bestuursverkie zingen werden de heren Chr. Komen en G. Olden herkozen. Over de be noeming van een vrouwelijk secun dus-bestuurslid werd breedvoerig van gedachten gewisseld, maar dit punt werd aangehouden tot de volgende vergadering. De voorzitter bracht de heer J. Breedjjk, die na veertien jaar zitting in het bestuur te hebben gehad we gens drukke werkzaamheden moest bedanken, dank voor het vele werk, dat hij in het bestuur, zowel voor en tijdens de schoolbouw, heeft verricht en als aandenken werd een barome ter aangeboden. Ook de penningmeester, de heer Jac. v. d. Voet, die 20 Jaar in het bestuur zitting heeft, werd dank ge bracht voor dit mooie werk. Hem werd een schrijfset aangeboden. Na de rondvraag die weinig ople verde. vertoonde het hoofd van de school, de heer Bakker, een kleuren film over de bietencampagne en een film over de haringvangst. OEGSTGEEST Installatie burgemeester Loco-burgemeester M. van der Voet heeft de gemeenteraad van Oegst geest in een buitengewone raadsver gadering bijeengeroepen om maandag 1 april, 's middags twee uur. Deze bij eenkomst zal in de raadzaal worden gehouden. Als enige punt vermeldt de agenda „Installatie van Jhr. T. A. J. van Eysinga als burgemeester van de gemeente Oegstgeest". De heer en mevrouw Van Eysinga hebben gisteren een beroek gebracht aan de gemeente, waarvan zü eerste burger en burgeres zullen worden. In het raadhuis werden zij ontvangen en daarna werd kennis gemaakt met het ambtenarenkorps. Met het da gelijks bestuur van de gemeente werd 'n rondrit door Oegstgeest gemaakt. Natuurlijk werd daarbij het nieuwe winkelcentrum Lange Voort niet ver geten. Er werden talrijke zaken de installatie betreffende besproken en de lunch werd gebruikt ln „De Beu kenhof". B. en W. van Oegstgeest stellen de gemeenteraad voor een krediet van f24.900— te verlenen voor de bouw van een rijwielstalling en de betege ling van de speelplaats achter de Dr. K. Schilderschool. WARMOND OPSTELLING WARMUNDAI De opstelling van Warmunda I voor de uitwedstrijd tegen ASC I in Oegst geest luidt: A v. Kampen (doel); P. v. Putten, R. Ciere. Th. v. Ryn, H. Vergeer (achter); C. v. Westerop. J. Mulder (midden); J. Tijssen, J. v. Grieken, H. Wanders, M. Schavema- ker (voor). Medische diensten Leiderdorp dokter P. van t Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070; zuster Van Maarle, Bonifaciusstraat 17, tel. 34673, Zoeterwoude. Oegstgeest dokter J. B Hugen- holtz, tel. 51390. Voorschoten dokter J. M. A bar- ban el, Chopinlaan 32, tel. 3875; tand arts E. A. Gastelaars, Schoolstraat 60, melden 9.30 uur; Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; zuster Molleman, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. Warmond dokter H. A. O. M. Walenkamp, tel. 220; zuster Meijs- sen. Jac. van Beierenweg I, Voor hout, tel. 02532-7796. Wassenaar dokter J .A. Romer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501; dokter H. S. Bogaart, Storm van 's-Grave- sandeweg I, tel. 4466; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402; tandarts P. Bredero. van Z van Nijeveltstraat 112, tel. 3116, van 18 tot 18.30 uur. Familieberichten (ontleend aan andere bladen) Getrouwd: M. P. Tenbroek en C Nijburg, Ermelo. Geboren: Govert Johan, z. v. jhr. en mevr. Repelaer van Driel—Mari- nus; Michael Robert, z. v. Karten— Out, Castricum; Francine, cL v. Van den Bergh—Jacometti. Goirle. Overleden: Joh. U. Auer, m. 75 J„ Aerdenhout. Th. Monshouwer. m., 82 j„ Nijmegen, Joh. C. Hoogenboom— Désandré. v. Velp. M. Huijser, m., 70 Ij, Waipu (N.-Zeeland). OEGSTGEEST GELDLENING VOOR BOUW O.L.-SCHOOL Bij brief van 11 maart heeft de N.V. Bank voor Nederlaadsche Ge meenten B. en W. van Oegstgeest be richt, dat naar aanleiding van het aan de minister van Binnenlandse Zaken gericht verzoek tot het verle nen van medewerking aan de ver krijging van vast leenkapitaal voor de bouw van een derde openbare schooi wordt aangeboden een geldle ning groot f774.000.--. De geldlening heeft een looptijd van 25 jaren. De rente is 6 en de koers 99 Aan de Bank moet 3/4 van het nominale leningsbedrag wor den betaald wegens aandeel in de kosten van verkrijging van deze fond sen. B. en W. stellen de raad voor deze geldlening te aanvaarden. B. en W. hebben inmiddels de no dige maatregelen genomen om spoe dig met de bouw van de 8-klassige systeemschool, voor de financiering waarvan deze geldlening dient, te beginnen. Goedkeuring van de des betreffende begrotings-wijziging door Gedeputeerde Staten kan thans ook spoedig tegemoet worden gezien. Oefenbaan voor de tennissport Voor de jeugdige spelers van de tennisclubs is in het tennispark „De Krogt" in Oegstgeest weinig oefen ruimte aanwezig. De exploitanten van de tennisbanen zouden gaarne een gedeelte van de voormalige kwe kerij der gemeente achter het tennis park gebruiken en voor eigen reke ning een tijdelijke oefenbaan met af metingen van 15 bij 30 m aanleggen. Het terrein zal echter vooraf met een bulldozer moeten worden geëga liseerd. B. en W. stellen voor de kos ten van dit egaliseren groot f500.-- voor rekening van de gemeente te nemen. Voorts stellen B. en W. voor t.b.v. het aanleggen van een toegangspad naar het oefenveldje plm. 30 m2 ge bruikte trottoirtegels gratis ter be schikking te stallen en de grond gra tis in gebruik te geven. Reconstructie De Kempenaerstraat Bij raadsbesluit van 13 juli 1967 werd door de Oegstgeester raad een bedrag van f 103.000 beschikbaar ge steld voor de reconstructie van het tweede gedeelte van de De Kempe naerstraat. Omdat de financierings middelen ontbraken, werd op deze post nog niet de goedkeuring van Ge deputeerde Staten verkregen. Bij be sluit van 14 december 1967 werd het krediet opnieuw verleend, omdat het eerder besluit door het ontbreken van de financiering niet werd goed gekeurd. B. en W. «tellen de raad thans voor de uitvoering van dit werk uit de ge wante dienst te doen geschieden. Op de gewone dienst der begroting 1968 kunnen nX de volgende inkomsten •worden geraamd: a. hogere uitkering uit het gemeentefonds, omdat het aantal inwoners op 1 januari 1968 402 meer bedraagt dan in de begro ting was geraamd (14902 inwoners in plaats van 14500), hetgeen een voor deel oplevert van f 36.000, b. de bij drage van Rijnland in de exploitatie kosten van de rioolwaterzuiverings installatie, nagevolge raadsbesluit van 16 november 1967 aanvaard, is nog niet geraamd f 126.000, totaal f 162.000. In verband met prijsstijging wor den de koeten van de reconstructie van de De Kempenaerstraat nader op f 110-200 geraamd. Het verschil tussen de hogere Inkomsten en het krediet voor de reconstructie, zijnde een bedrag van f 51.800 kan aan de post „onvoorziene uitgaven" worden toegevoegd, die na de laatste begro tingswijziging van 22 februari j.L nog f 45.727,05 groot ia. B. en W. stellen de raad voor genoemd krediet ten laste van de gewone dienst te verle nen onder intrekking van het op de kapdtaaldienst ter zake geraamde be drag. Met de reconstructie kan dan na goedkeuring van deze post door Gedeputeerde Staten worden begon nen zodra over een voldoend aantal groncLstroken wordt beschikt. JONGETJE KOMT OM BIJ BRAND IN WOONWAGEN Op de standplaats voor woonwagens in Meerssen, bij Maastricht, is giste ren een woonwagen volledig uitge brand, waarbij het tweejarige jon getje Henkie van Es in de vlammen omkwam. De oorzaak van de brand is nog niet precies vast te stellen, om dat op het moment dat de brand ont dekt werd, alleen het kind ln de wa gen aanwezig was. De moeder was enkele wagens verder, de vader was afwezig. Vermoedelijk heeft de ko- lenkachel, die in de wagen stond, niet goed gefunctioneerd. Buren trachtten met emmertjes wa ter het vuur te doven, hetgeen niet lukte, omdat op het terrein niet vol doende water aanwezig Is. De dichtst bjjzijnde kraan werd ongeveer een Jaar geleden door de gemeente Meers sen op 300 meter afstand van de standplaats neergezet. Dit gebeurde toen, nadat de woonwagenbewoners op demonstratieve wijze hadden ge protesteerd tegen het niet aanwezig zijn van licht en water.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9