Komen er twee goudmarkten SKOL? VRIJHEID T. - k'- ïLjil MET EEN ENKEL WOORD RUSLAND GISPT ROEMENIE Wildestakingen zijn verboden HAAGS A G E N D LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 16 MAART Tekenend voor de varanderingen, die zich in Oosteuropese landen voltrekken, is de uitlating van prof. Goldstücker, pro-rector van de universiteit van Praag. Deze Tsjechi sche geleerde, tevens voorzitter van de Bond van schrijvers, heeft het aangedurfd donderdag j.l. op eén studentenby eenkomst te verklaren, dat er in geen enkel communistisch land vrijheid bestaat. Hij zei n.l. let terlijk: „De gehele wereld kykt toe of wij zullen bereiken wat de geschie denis nog niet heeft gekend: socialis me (lees: communisme) met vrij heid te verenigen". Deze verklaring onderstreept nog eens. waar het ver schil ligt tussen de rebellie in Ts.ie- cho-Slowakije en die in Polen. Het communisme van het Kremlin is im mers een tweeheid: een combinatie van communisme, met een sterk in ternationaal karakter, en Russisch imperialisme, twee kenmerken, in de afgelopen veertig jaar soms gemeenschappelijk, soms afzonder lijk aan het daglicht traden. Globaal gezegd valt de nadruk van de rebel lie in Tsjecho-Slowakije op verzet te gen de onvrijheid van het rode sy steem, een verzet waarvan bovenge noemde uitspraak van prof. Gold stücker een sterke exponent is. In Polen lijkt de klemtoon eerder op een protest tegen onderdrukking van de nationale gevoelens te liggen. Zoals bekend gaat het daar om een stuk van de 19-de eeuwse Poolse dichter Mickiewicz, dat het lijden van de Po len onder de Russische tsaren tot on derwerp heeft. Nu is dit stuk her haaldelijk opgevoerd en op Poolse scholen is het normale leesstof. Het verbod richtte zich dan ook niet te gen het stuk zelf, maar wel tegen het feit, dat bepaalde anti-Russische re gels daverend applaus van de schouwburgbezoekers opleverden. Op grond hiervan ligt de veronderstel ling voor de hand, dat de regering in Warschau naar alle waarschijnlijk heid harder zal optreden dan die in Praag. Want de Sowjet-Unie als grote macht op de achtergrond zal vermoedelijk eerder bezwaar ma ken tegen anti-Russische gezindheid dan tegen ondermijning van bepaal de dogma's. En dat niet alleen om dat die verschraling van de rode leer zich ook in de Sowjet-Unie zelf voltrekt, maar meer nog wegens de geografische situatie. En die maakt Polen belangrijker voor het Kremlin dan Tsjecho-Slowakije. Wanneer de Russen Oost-Duitsland willen berei ken, moeten zij over Poolse grond. Omgekeerd beschouwen de Polen het Kremlin als krachtigste bondgenoot tegen eventuele Duitse agressie. Voor de Tsjechen liggen de zaken anders. Daarbij komt, dat Tsjecho-Slowakije het enige land in midden-Europa is, dat ook vóór de Tweede wereldoor log een democratische regering ken de. Men denke aan Thomas Masa- ryk, die de grondslagen voor de Tsjechische staat heeft gelegd. Als de zaken in Oost-Europa dus uit de hand zouden lopen wat overigens niet erg waarschijnlijk is dan kan men eerder in Polen dan in Tsjecho- Slowakije militair ingrijpen in Hon gaarse stijl verwachten. weespalt in het eens zo onwan kelbare Russisch-communistische rijk is aan de orde van de dag. Het noe men van de namen van vier hoofd steden: Peking, Belgrado, Boekarest en Havanna, is ruim voldoende om dit duidelijk te maken. Mao, Tito, Ceaoecescoe en Fidel Castro heb ben ieder hun motieven gehad om de voorheen zo nauwe banden met het Kremlin door te snijden of op zijn minst veel losser te maken. Brez- jnews zorgen ten aanzien van bondgenoten zijn zeker niet minder dan die van Johnson. Een interessan te vraag is of die verwikkelingen Amerika en Sowjet-Rusland al of niet dichter bij elkaar zullen bren gen. De oud-premier van Hongerije, dr. Ferenc Nagy, die aan het eind van de jaren-'40 het veld moest rui men voor de communisten, beant woordt die vraag bevestigend. irDe Sowjet-Unie zal bij de Verenigde Staten steun zoeken om haar positie ten opzichte van communistisch China te versterken", aldus voorspel de Nagy dezer dagen in een lezing in Chicago. „Het is duidelijk, dat de onrust onder de intellectuelen in Oost-Europa toeneemt. Deze omstan digheid en de toenemende onaf hankelijkheid in economisch opzicht van de vroegere satellietstaten zul len het Kremlin ertoe brengen nau were banden met Washington aan te knopen om sterker te staan tegenover Rood-China. De tijd is niet ver meer, dat de Russen en de Amerikanen de koude oorlog voorgoed zullen uitban nen, gezamenlijk de vrede zullen handhaven, de wereld zullen leiden en een front zullen vormen tegen Chi na". Het klinkt nogal stellig. Dr. Na gy is trouwens niet de eerste, die iets dergelijks heeft voorspeld. Maar men vraagt zich, met de enorme wapen- leveranties van Moskou aan Noord -Vietnam voor ogen, wel af in hoeverre de wens hier niet de vader van de gedachte is. De eensgezind heid inzake het sluiten van een kern- wapenverdrag mag dan indrukwekken zijn, toch moet er nog een lange lijst van geschilpunten worden geliqui deerd voordat beide top-mogend- heden een redelijke mate van over eenstemming hebben bereikt. Maar wie weet wat de uitwerking zal zijn van het losser worden van de ban den met ieders bondgenoten. Vermin dering van de eigen kracht resulteert wellicht overwacht in een sterkere ne ging tot alliantie. Vervolg van pagina 1 Mening van prof. dr. J. Zijlstra De president van de Ned. Bank, prof. dr. J. Zijlstra heeft bij zijn ver trek ter bijwoning, naar zijn inzicht van de besprekingen in Washington, gevraagd naar zijn inzicht ten aan- ten aanzien van de onder 't publiek veel besproken vraag of de dollar mogelijk zal devalueren, gezegd: „De goudkoorts is in de eerste plaats 'n weerspiegeling van de algemene me ning, dat het goud in vergelijking met alle andere valuta heel billijk te koop is en dat er in termen van alle valu ta gemeten dus wel een verhoging van de goudprijs in de lucht hangt. Maar als dat zou gebeuren betekent het nog geen devaluatie van de dol lar of het pond, want dan verandert er immers niets in de onderlinge ver houding tussen alle valuta. Overigens denken de VS er niet aan om de goudprijs te verhogen, dat zou trouwens door het congres moe ten worden goedgekeurd. Het pond sterling is kort geleden al gedeva lueerd en volgens alle deskundigen is de graad van die devaluatie juist vol doende gebleken. Op de vrije goud- markt mag dan misschien als gevolg van een toenemende vraag de goud prijs tussen particulieren omhoog gaan, maar dat kan niet zomaar tus sen de centrale banken onderling ge beuren." Dr. Zijlstra verwachtte morgenoch tend via Londen op Schiphol te zul len terugkeren. Minister Witteveen Minister Witteveen van Financiën heeft gisteravond in 'n vraaggesprek voor de televisie verklaard, dat de ontwikkelingen op de goudmarkt geen diepgaand effect op de Nederlandse economie behoeven t« hebben, wan- Hij wees erop, dat het handelsver keer rust nodig heeft. Voor deze rust is vereist, dat de officiële goudprijs, waartegen de centrale banken elkaar betalen, en de officiële wisselkoersen gelijk blijven. Naar de mening van minister Witteveen dienen er maat regelen te worden getroffen om te voorkomen, dat door speculatie goud aan de officiële reserves wordt ont trokken en moeten er wegen worden gezocht om te bereiken, dat de cen trale banken meer goud voor hun onderlinge betalingen kunnen reser veren. Men zou zich kunnen voorstel len, aldus de minister, dat Washing ton bepaalde stappen neemt om te bereiken, dat de centrale banken him goud alleen voor hun onderlinge be talingen gebruiken en dat het niet meer op de vrije markt terecht komt. Er zijn sedert de bevrijding al meer perioden geweest, dat de centrale banken dit deden. Een dergelijk sys teem zal onze economie niet in sterke mate behoeven te raken. Minister Witteveen merkte o.a. op. dat de onrust op de goudmarkt wordt gevoed door de zorg die men heeft om de Amerikaanse betalingsbalans en de Engelse betalingsbalans. Wat de Engelse betalingsbalans betreft zei minister Witteveen te vertrouwen, dat de recente devaluatie van het En gelse pond „bepaald" voldoende zal zijn om het evenwicht te herstellen, mits natuurlijk Engeland genoeg tüd krfjgt. ook om de maatregelen op het terrein van de begroting te laten doorwerken. Wat de VS betreft, wees minister Witteveen op de maatrege len, die al genomen zijn en die nog zijn te verwachten. Hij sprak de hoop uit, dat deze maatregelen krachtig zullen worden doorgezet. Met name acht hij het wenselijk, dat de door president Johnson voorgestelde belas tingverhoging zal worden verwezen- ijkt. ADVERTENTIE BINNENLAND Zes maal twee In de nacht van 10 op 11 mei zal het telefoonnummer voor politie-alarmering in Amster- dam vijf maal acht worden gewij zigd in zes maal twee. Deze veran dering is om technische redenen noodzakelijk, aldus de P.T.T. Inbraak in meubelgroothandel In de nacht van donderdag op vrij hebben onbekend gebleven dieven verscheidene tienduizenden guldens gestolen uit de kluis van de meubel groothandelaar M. Sijben uit Roer mond. Vermoedelijk bedraagt het bedrag ongeveer 40.000 gulden. Het gezin Sijben was donderdag uithuizig. De dieven hebben het huis weten binnen te dringen en de kluis met een snijbrander opengesneden. Mansholt ook ol in Ter Wisch gemeente Vlagtwedde, op de schuur van de landbouwer A. J. ter Wisch w >rdt het lid van de Europese com missie S. L. Mansholt, uitgemaakt voor moordenaar. Deze kreet staat met grote letters op de muur ge kalkt. Wie dedader hiervan is, is nog niet bekend. Volgens de eigenaar van de boerderij is dit misschien een uiting van protest tegen de zuivelvoorstel len van de heer Mansholt. Radionieuwsdienst ANP Tot hoofd van de radionieuwsdienst van het ANP (als opvolger van de heer S. Witteboon, die dit jaar de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt) is be noemd drs. D. Mallon, thans redac tiechef van deze dienst. De benoe ming wordt 1 januari 1969 van kracht. Drs. D. Mallon is 41 jaar en sinds 1946 verbonden aan het ANP. Ambassadeursbenoeming Bin nenkort is de benoeming te verwach ten van jhr. mr. D. van Eysinga tot buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur in Boekarest, aldus het mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Staking bij Banero geëindigd De staking op het woningbouwproject van de bouwcombinatie Banero in Amsterdam-noord is geëindigd. De bouwavkkers zijn akkoord gegaan met een tussen vakbondsvertegen woordigers en directie bereikte over eenkomst. Zfj gaan maandag weer aan de slag. De overeenkomst houdt in, dat de 26 ontslagen stakers zou den worden teruggenomen, mits werd ingestemd met enkele verande ringen Grintschip gezonken In een grintgat langs de Maas te Ohé en Laak, een dorp gelegen aan de Bel gische grens tussen Roermond en Sittard, is gisteren een Belgisch schip van. 352 ton gezonken. Het schip was bezig grint te laden onder 'n bagger molen en was op 20 ton na volge laden toen het op nog onverklaar bare wijze water binnen kreeg, waar door het binnen een minuut zonk. De schipper uit Gent en zijn vrouw kon den nog juist door het personeel van de baggermolen worden gered. Nieuwe jeugdbeweging „Pluto" Klaas Schuurman (17), zonder be roep, Piet de Leur (19), etaleur; Koos Bartels (17). scholier. Zij noemen zich de voormannen van de nieuwe jeugdbeweging „Phito" in Utrecht. Na maanden van voorbereiding, pro grammastudies, en besprekingen zijn met hun nieuwe beweging in de publiciteit gekomen. Doel: de vele langs elkaar heenwerkende provoce rende groepen moeten nu maar eens samengebracht worden in één orga nisatie. Of die provocerende groepen da* zelf willen weet het drietal (nog) niet. Brailleersters gehuldigd Twintig dames en 'n heer afkomstig uit alle delen van Nederland .hebben gister middag in de Nederlandsche Blin denbibliotheek in Den Haag-het gou den onderscheidingsteken van deze bibliotheek ontvangen. De heer J. Rossem, directeur van de Blindenbi bliotheek, overhandigde deze spelden, met daarop ,7twee lezende handen", het symbool van de Nederlandsche blindenbiliotheek, als blijk van waardering yoor het brailleer- werk, dat zij jarenlang voor de blin den hebben verricht. Tot de gehuldig de brailleérsters behoren o.m. mevr. M. v. Kampen-Teulings uit Hillegom en mevr. S. H. Roeloffzen-Wester- mann uit Wassenaar. Drs. Aarden Drs. J. M. Aarden, het uitgetreden lid van de KVP- fractie uit de tweede kamer, zal niet langer optreden als directeur-secre taris van het (katholiek) Centrum voor Staatkundige Vorming. De heer Aarden heeft aan het bestuur van het centrum de wens te kennen ge geven om, in afwachting van een be slissing op zijn verzoek om ontslag reeds heden de uitoefening van zijn functie van directeur-secretaris te mogen beëindigen. Het bestuur heeft daarin toegestemd. BUITENLAND Veroordeling in Spanje Ignacio Tomas Ubierna is gisteren in Madrid tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens het laten drukken van pamfletten waarin opgeroepen werd tot deelneming aan illegale be togingen van arbeiders. Bij de beto gingen die op 27 januari 1967 werden gehouden, kwam het in vele Spaanse steden tot vechtpartijen tussen arbei ders en politie. EEG en Kennedyronde De EEG- functionarissen in Brusel hebben zich gekant tegen het Britse plan de Amerikaanse handel te steunen door de Kennedy-ronde van tariefsverla ging, waartoe vorig jaar in Genève overeenstemming werd bereikt, ver sneld ten uitvoer te brengen. „Bescherming Indianen" De Braziliaanse dienst voor de bescher ming der Indianen (SPI) heeft zich schuldig gemaakt aan het uitroeien van autochtone stammen in het Ama zonegebied en de provincie Mato Grosso. Dit heeft de Braziliaanse minister van Binnenlandse Zaken. Lima, verklaard by een rapport dat naar aanleiding van een onderzoek naar de activiteiten van deze dienst ingesteld. Ontsnapping gevangenen Acht gevangenen zijn gisterochtend uit de gevangenis van Cummins Farm ont snapt. Eén van hen heeft levenslang. Deze gevangenis heeft enkele weken geleden de aandacht van alle Ame rikaanse kranten gehad door onthul lingen van een gevangene over de le vensomstandigheden van de gevan genis. Veiligheidsraad praat over Rodesië De Veiligheidsraad van de VN gaat dinsdag a.s. een debat houden over kwestie-Rhodesië. Dit gebeurt naar aanleiding van de terechtstel ling van vijf negers in Salisbury. Het verzoek voor het debat is uitgegaan van 36 Afrikaanse landen, die de si tuatie in Rhodesië een bedreiging van de internationale vrede en veiligheid achten. In Afrikaanse kringen voelt men voor een militaire oplossing van het probleem, maar de westelijke le den van de raad de VS, Engeland, Frankrijk. Canada en Denemarken zijn tegen het gebruik van geweld. Het Russische tijdschrift „In het buitenland" verwijt Roemenië, West- Duits land in de kaart gespeeld te hebben 'tijdens de bespreking van het ontwerp-verdrag tegen de verde re verspreiding van kernwapens in Genève. Het Russische tijdschrift schrijft „dat sommige deelnemers, en in het bijzonder de vertegenwoordigers van Roemenië, zich in Genève vreemd genoeg er om bekommerden, in de laatste dagen van het overleg be paalde artikelen van de overeen komst te „verbeteren" en zekere correcties te doen aanbrengen, ken nelijk tot voldoening van Bonn." Angola Volgens een bekendma king van de Volksbweging voor de Bevrijding van Angola, (M.P.L.A.), hebben strijders van de beweging Por tugese militairen verrast, die aan het voetballen waren bij een kazerne te Ninda in Angola. Vele Portugezen werden gedood of gewond. Voordat de manschappen van de MPLA tot de aanval overgingen landde een Portu gees troepen transportvliegtuig. Ook enkele pas gelande militairen werden gedood. Studentenbetoging in Pisa In de Italiaanse stad Pisa is het vrijdag tot botsingen tussen demonstrerende stu denten en de politie gekomen, waarbij vele gewonden zijn gevallen. De ge vechten begonnen toen de politie pro beerde studenten te verspreiden, die het treinverkeer tot stilstand hadden gebracht door op de rails te gaan liggen. Prinses Paola en Prins Albert zijn op het ogenblik op bezoek in Londen. Naar een banket ter ge legenheid van de vijftigste ver jaardag van het Belgisch-Engelse vriendschapsverdrag werd de charmante Prinses vergezeld door Prins Philip. ZATERDAG SchouwburgKinderoperettegroep „Masker et te". Opvoering „Het man netje Keerom" en „Schoolslag". 7.30 Kantine Roomburg: Jazz sociëteit Folk Beat 14 Trio Kees Nix 10 uur middag Zuiderkerk: Mij. voor Toonkunst. Concert Jean-Pierre Rampal en Ro bert Veyron- Lacroix. 8 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 3) Spr. dhr. Klaaysen. 2 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84): Hum. Verbond Spr. dhr. Jt Meltzer over „Het wereldbevolkingsvraag6tuk" 10.15 voorm. Rijnlands Lyceum (M. H. Tr laan l)Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brug ge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voor middag. MAANDAG Schelpenkade 6: Kon. Ned. Natuur historische Ver. Spr. drs. J. Mennema „Het landschap van de Oude Maas". 8 uur nam. Schouwburg: K en O. Nieuw R'dams Toneel „De vogelvrienden". 8 uur nam. StadsgehoorzaalInspectievergade ring van het Onderwijs. 9.30 uur voor- munten van de 5de eeuw sinds de 3de eeuw voor onze Jaartelling". 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub. „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt. 8.30-12 urn- nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. WOENSDAG Gebouw Chr. Soc. Belangen. Leldse Chr. Besturenbond, spr. dhr. L. G. v. Dalen over „Het C.N.V. en ontwikke lingshulp". 8 uur nam. Schelpenkade 6: Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. drs. J. Wieffering over „Mod. methoden bij het onderzoek naar de onderlinge ver wantschap binnen de groep mannetjes- en stekelvarens" 8 uur nam. Schouwburg: K en O. Hoofdstad- Operette met „Wiener Blut". 8 Vervolg van pagina 1 9? Een staking is, volgens het SER-advies, niet te tolereren als zij in strijd is met de wet of de c.a.o., of gericht is tegen overheidsmaatregelen (bij voorbeeld belastingverhoging). Ook „wilde" stakingen en sta kingen van nog te jonge vak organisaties zijn verboden. Wie daaraan deelneemt is persoon lijk aansprakelijk voor de schade, evenals degene die doorstaakt nadat de rechter een staking heeft beëindigd. Er mag echter tegen dergelijke stakers ook niet meer met gij zeling en dwangsom worden opgetreden. Een zomaar algemene staking uit solidariteit met werknemers uit een andere bedrijfstak is niet toegestaan. Wel echter een sympathiestaking waarbij „besmet werk" wordt gewei gerd. Ook mag een staking doorgaan, ook al zouden daarvoor de voedsel- en enrgievoorzieningen of het belang van derden worden geschaad. De staking wordt overigens In het SER-advies aangemerkt als het aller laatste middel om een doel te berei ken. En als het daarop eenmaal aan komt moet nog alles worden gedaan om zo snel mogelijk uit het conflict te geraken. Bemiddelaars De staking moet direct worden ge meld by het bureau van de SER. Alle gegevens oyer het conflict moeten snel en bereidwillig worden verstrekt. Er zullen voor alle zekerheid lijsten met de namen van tientallen deskun digen, door de minister van Sociale Zaken in overleg met de Stichting van de Arbeid, worden opgesteld. Daaruit kan de SER-voorzitter in voorkomende gevallen een (oneven) aantal bemiddelaars aanstellen. In de Sociaal-Economische Raad heeft een aantal leden er ook nog voor gepleit dat de minister van So ciale Zaken de bevoegdheid krijgt een afkoelingsperiode te gelasten of dwin gend te bemiddelen als een stakings- oproep een bedreiging inhoudt voor het sociaal-economisch beleid van de regering of voor het maatschappelijke verkeer. De grote meerderheid van de SER vindt echter dat zo'n macht in handen van de minister de vrijheid van staking zou uithollen. Men vindt dat de regering in uitzonderlijke ge vallen dan maar met een speciale wet moet komen, als zij zich tegen een staking wil keren. Vorig jaar september schreef frater Marcel de Groot, groepsleider van het blindeninsti tuut St. Henricus in Nijmegen, een brief aan Prins Bernhard met het verzoek of het instituut een vliegtuig cadeau kon krijgen, omdat de jongens van het insti tuut dagelijks vliegtuigen hoor den, maar nooit de gelegenheid kregen te ervaren wat een vlieg tuig nu eigenlijk is. Naar aanlei ding van dit verzoek heeft het instituut van de luchtmacht een Beechcraft cadeau gekregen, welk vliegtuig hier onder leiding van 114.30 'uur: „De verdwenen de frater enthousiast betast Ma<Kflff^pman' 14,30 uur' wordt. IM ïlrafte Groot en Martine Bijl. 8.30 uur Camera-theater: K en O-fib de maand „Une femme mariée" 9.15 uur nam. Oegstgeest (Gemeent-ecentruc en O Lezing prof. dr. J. W. Nordholt over Amerika. 8 uur ij DONDERDAG Schouwburg: Lionsclub Vooi avond Albert Vogel, 8 uur nam. Bahai-gej; Stadsgehoorzaal: K en O. nu. serie. R'dams Philh. Orkest ojl Fournet m.m.v. Bruno Leonardo ber. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis) komst afd. Lelden D'66. Spr" 1 één jaar pari party vernieuw Goede „Balans i taire ervaring e uur nam. BIOSCOPEN Luxor; „Bonnie and Clyde" Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur.' 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De twaalf veroord* 14 Jr. Dagelijks 2 en 8 uur. 2, 5 en 8 uur. Rex: „Onze man in Bagdad" Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Z 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrljd zaterdag 11.30 uur nachtvoorstel „De rode lampjes", 18 Jr. Lldo: „The way west", 14 Jr w geiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond* 4.45, 7 en 9.15 uur. 1 Studio: „Dagvlinder", 18 jr. lljks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondi 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Citizen Kane", 18 geiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonda 4.45, 7 en 9.15 uur. Woensdag- „Une femme mariée", 18 jr. en zaterdag 11.30 uur nachtvo llngen „Leef nu. betaal later", Astra Wassenaar: Donderdag zondag 8 uur „Papaver is een t_ (Poppy is also a flower) 14 Jr. i U 8 uur. zaterdag 8 uur „Helden glorie". 14 jr. zondagmiddag 2_ „De nieuwe avonturen van Dik 1 a TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vlist (Botermarl Tentoonstelling werk van Karei gers. Geopend dinsdag t/m zatei "ur voorm. 6 uur nam (t re aart) Pieterskerkgracht 9: Tentoon* van werk van leden „Ars h Naturae". Zaterdag en zondag uur nam., overige dagen 7.30—] io nam. (t/m. 17 maart). Lakenhal: Tentoonstelling vJst keningen uit de collectie J Boom. Werkd. 10 uur voorm.—, nam.; zond. 14 uur nam. (t maart). Ryksmuseum van Oudhede: penburg 28): Werkd. 10 uur va m, 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan);,, uitzondering van zaterdag van 10 51 (zondag 1-e aur). i □ur) Rijksmuseum voor Volkenl (Steenstraat 1): dag. 10-fi u.; dags 1—6 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenlhi Tentoonstelling Collectie Lechm Japanse Kunst Werkd. 10 uur tot 6 uur nam.; zondags 16 utu1 Rijksmuseum voor de gescüJ der natuurwetenschappen: Dag uur. zond. 1-4 uur Voorschoten. (Ambachtshuls): bileum tentoonstelling Willem fer. Geopend dagelijks van I0.3t 9.30 uur (tot 20 maart). Avond- en nachtdienst der apot!jr Geopend voor spoedeisende g( |fa Doeza Apotheek, Doezastr 21313. Apotheek Voorschoten is op 17 maart gesloten van 's morgeni uur tot 's avond 22 WEEKEINDEDIENST DEI HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur lol plege men de eigen huisarts, il tot zondagnacht 24 uur de dofnw telefoon 2222 2, ZATERDAG 16 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Comedie: Rosencrantz en Guilds zyn dood". Diligentia, 14.15 uur: Tons „Arena". „De kleine en de gro nlng". 20.15 uur Ravm< Spirallsme Cabaret „Salvo" en C Chantant. Paradijs (in Kon. Schouwburg! uur: Werkgroep Haagse Comedli u ve^: vragen Brecht II". Paviljoentheater, 20.15 uur: Dl we Komedie: „The Fantastlcks". Poppentheaters: Guido van „De vogels en de vogeldief", 14Ü 1 ZONDAG 17 MAART Kon. Schouwburg, „Rosencra! Gulldenstern zyn dood"; 20.1' Haagse Comedie: „Helder zien donker". Circustheater 20.00 uur: Ned. „Die Zauberflöte". Diligentia. 14 30 uur, Eugenli don, harp; 20.15 uur: Aeolian1 ber Players. PoppentheatersGuido van 14.30 uur, „De vogels en de vogij Frank Kooman, 14.30 uur: „D* giraffe". MAANDAG 18 MAART DINSDAG 19 MAART Kon. Schouwburg, 20.15 uur.'t roep Centrum „Een dag uit M groep Centrum „Een dag uit 1 van verdomde Loewietje' Kon. Conservatorium voor 22.00 uur. Promenade concert. Diligentia, 20.15 uur Antonio .plano. Joseph's Place 22.30 uur, Cabt' mlque: „Angels en seksen". Zaal „Orgo", 20.15. derlands Symphonie Orkest. WOENSDAG 20 MAART Kon. Schouwburg. Ned. ter. Joseph's Place, 22.30 uur, Comique: „Angels en seksen". 1 Poppentheaters: Guido vanj WAT IS BEL (010) 131244 c a A

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2