- N.S. voorbereid op oorlog '.Koldermaii - 40 jaar -ij Padox - gehuldigd ili>" V or ster wijst VN-resolutie af Eindhovenaar trachtte vader op te lichten Leidse student ernstig gewond bij experiment S ÏRDAG 16 MAART 1968 LEIDSCH DAGBLAD gelegenheid van een veertig dienstverband bij N.V. Padox {Uiond werd de heer P. Kolder - psteren in de zaal van hotel Ho" de gouden penning van de mdel met de oorkonde uit- Kolderman kwam op 20 ja- i ei tijd bij de N.V. Padox als man, al spoedig werd hij ont- j een flinke kracht voor het zodat de directie hem al gauw jng gaf van de houtbouw. On- b toezicht kwamen tot stand laire kampen voor de Holland- osie vlak voor de wereldoorlog alsdorp, de Jamboree-gebou- 1937 en nog vele andere wer eld ib°len» ^er^en» bungalows te 64i; ffl op te nomen. In december rerd de Panagro opgericht; »rd hij als uitvoerder be- LEIDERDORP sEijr. E. F. Jacobi bij K. en O. het Dorpshuis in Leiderdorp E. F. Jacobi, directeur van 1 Amsterdam, giseravond voor O, een lezing gehouden over 'tig, huweljjk en kinderver bij dieren". aar weinige aanwezigen wer- rwelkomd door de voorzitter, p. v. d. Sterre, die meende. Forsyte Sage om. voor velen LeiJfcn zou zijn geweest om thuis Jammer voor hen, want is, aldus de heer v. d. die over het dierenleven kan het dr. Jacobi, die dat igelyks gade slaat, voorzitter had niet te veel Op geanimeerde wijze ver- i directeur van Artis over de tarop de dieren een echtpaar vaak voor het leven, over de broeden by vogels en over jukt ider van de geboorte by zoog- Tenslotte moeten ook de ba- Art ls worden opgevoed. >lta ijjk liet dr. Jacobi naar voren dat de meeste ouderparen ideren met liefde en verant- jjkheidsgevoel groot brengen kan verbaasd zyn over het instinct, dat hen de juiste n aangeeft. icobi hield zyn lezing aan de dia's. Het ls wel zo, dat het ene toch wel als algemeen be- ig worden verondersteld, daar .v.-programma's over dit on- worden uitgezonden. Al met het toch een leerzame avond. Ofc" ZOETERWOUDE iv van r.k. kerk ibesturen van de parochie is Onthoofding en H. Kruis ig in Zoeterwoude, hebben ingekocht voor een nieuw te e'lJ' kerk in het plan „Westeinde", rstaan van notaris Boom te de acte gepasseerd, Htp van Stikvoorts bouwbedrijf bouwgrond is aangekocht, is een bedrag gemoeid van -. Het ligt in de bedoeling kerkgebouw eveneens een (k it bouwen. flw te bouwen kerk komt te .lasen de Ambachtsherenweg, Ml Q en aan de Van Swieten- lechtsgedmg heffingi en rechtsgeding, aangespannen personen tegen de gemeen- rcoude. heeft nog geen einde, totaal achten 22 gedupeerden rechtmatigheid betwist van hen opgelegde heffingen in de exploitatieverordening, ikelyk zou de uitspraak 5 loeten plaatsvinden, doch is tot 2 april. WASSENAAR gadering van de ralia vereniging toraiiavereniging Wassenaar maandagavond 25 maart om Huize Den Deyl de jaarhjk- mene vergadering houden, bestuursleden zyn de heren Barneveld, C. J. van der W. J. Hoogenboom aftre- tooi om gesproken worden lannen voor 1968. Het is de de schooljeugd,' die Flora- wil opkweken de keus te °it zes plantjes. De bestel en zullen zoals gebruikeiyk, «holen worden verspreid, "ft zal ook de uitslag be waakt worden van de bol- "ktrljd, die onlangs werd selsior' speelt or Amerikanen j Muziekvereniging „Excelsior" )ka" Plan geopperd, speciale B te gaan geven voor de in 0 ir wonende buitenlanders, vlied %avond 19 maart om 8 uur eerste concert van deze 'bet Jeroenhuis voor de in wonende Amerikanen. In iStri zal hetzelfde programma Htgevoerd als onlangs voor |fonateurs. Burgemeester mr. kertsema heeft zich bereid 14 een inleidend woord te noemd. Hier kreeg hy de leiding over het bouwen van de barakkenkampen in de Noord-Oostpolder in 1941. Aan dit werk hadden vele jongeren te danken dat zy niet in Duitsland wer den tewerk gesteld. Toen de oorlog voorby was kreeg de heer Kolder man In 1946 de leiding in de timmer hal (tot 1949), daarna kreeg hy de functie toegewezen als machinebaas by de NV Padox. In 1952 werd hy benoemd als bedrijfsleider van de timmerfabriek en het houtbouwbe drijf NV Padox, juist toen er een gro te opdracht was voor de te maken tropenwoningen voor Caltex. De heer Kolderman was naast een bekwaam vakman een beminneiyk mens; men kon altyd by hem aankloppen als men hulp nodig had. 's Morgens nadat de jubelaris in het by zyn van het personeel was gehuldigd, en met een toepasseiyk woord door de heer Kienjet een rook- standaard was aangeboden, en aan de echtgenote een bloemstuk, werd 's middags in Hotel „De Zon" de ju bilaris ontvangen met zyn echtgeno te en kinderen, waarby ook zyn 85-jarige vader aanwezig kon zijn. De directeur, de heer J. P. v. d. Zeeuw, prees de jibularis die vaak onder moeilyke omstandigheden zyn werk had verricht, en zyn pret tige omgang met de directie als met personeel. Hy bestempelde hem als een zeer gewaardeerd medewerker. Een set hobby-gereedschap en een enveloppe met inhoud begeleidden de felicitaties van de directie. De heer Kalemink oud-directeur van NV Pa nagro gaf een uitvoerig resumé van voorvallen tydens de samenwerking met de jubilaris, en overhandigde hem de gouden penning van de Ned. Maatschappy van Nyverheid en Han del met de oorkonde. De heer Bek kering voerde het woord namens de personeelsvereniging, de heer v. d. Heuvel namens collega's. Hierby werd hem een schilderij van oud Leiden overhandigd. Voorts spraken mevr. v. Beek, de heer Kuyper van Elemen- tum, de heer Geluk van v. d. Toorn, de heer Heivoort namens Nouwens, Jan Ederveen van Houthandel v. Dam, de heer Vermey oud-direc teur van N. V. Padox, de heer C. Jansen uitvoerder van Panagro. Alle sprekers lieten hun woorden verge zeld gaan van prachtige cadeaus. De jubilaris bracht met een kort woor dank aan alle sprekers, die hem hadden toegesproken en voor mooie geschenken. Hevige strijd bij Saigon Amerikaanse troepen hebben gis teren 40 kilometer ten noorden van Saigon hevige stryd geleverd met naar schatting 15000 guerillas tra ders. Aan Vietcong-zijde zouden daarbij 81 doden zyn gevallen. De Amerikanen hebben zich nu inge graven bij de stad Ben Cat om voorbereid te zijn op een poging van de geurrillastryders om uit te breken. De Amerikaanse troepen nemen deel aan de operatie Koejet Thang, de grootste van de oorlog tot dus verre. Er zyn in totaal ruim 25.000 Amerikaanse en Zuidvietnamese mi litairen by ingeschakeld. Het doel ervan is de provincies om Saigon te zuiveren van vyandelyke troepen. Sinds de operatie maandag begon zyn volgens een Amerikaanse opga ve 215 guerrillastryders gedood. Pornografische lectuur Eis: zes weken voorwaardel ijk en f.1000 boete (Van onze Utrechtse correspondent) De Utrechtse officier van justitie mr. P. G. Wustenberg eiste gisteren tegen een 59-jarige uitgever uit Am sterdam zes weken voorwaardelyke gevangenisstraf en 1000 gulden boe te. De uitgever stond terecht wegens het in voorraad hebben van porno grafische tydschriften en boeken. Een party van 116.000 bladen werd in Hoevelaken in beslag genomen. Uit ruimtegebrek had verdachte een deel van zyn voorraad daar in drie autoboxen ondergebracht. In Am sterdam is nooit enig tydsohrift uit zyn bezit in beslag genomen. Ver dachte was zelf, evenals zijn raads man van mening dat de onderhavi ge afbeeldingen in de tydschriften niet aanstotelijk voor de eerbaar heid zyn. De rechtbank doet vrydag 29 maart uitspraak. BRITS „SPION" IN CHINA VEROORDEELD Het persbureau Nieuw-China heeft gemeld dat een rechtbank in de Chi nese stad Lantsjoe vrydag de Britse „spion" George Watt tot drie jaar ge vangenisstraf heeft veroordeeld. Tegeiyk maakte de veiligheids dienst in die stad de onmiddellyke uitwyzing bekend van Peter Deckart, een Westduitse technicus in dienst van de Britse maatschappy Vickers zimmer ltd. Deckart was ervan be schuldigd samen met Watt in China spionage te hebben bedreven. Volgens Nieuw-China werd het vonnis over Watt uitgesproken op een byeen- komst die werd bijgewoond door plaatselijke „revolutionairen" en ver tegenwoordigers van het volksleger. Vrouiv stak medeminnares In een woning in de Eerste Wite- ringdwarsstraat in Amsterdam heeft gisteravond een 20-jarige vrouw aan 29-jarige vrouw met een aardappel mesje twee steken in haar borst en twee in haar rug toegebracht. Het slachtoffer is niet levensgevaariyk gewond. Ze is in het Binnengasthuis opgenomen. De 20-jarige vrouw die met proef verlof uit een psychiatrische inrich ting in Santpoort in Amsterdam was, kon drie kwartier later worden aan gehouden. Volgens de politie is het motief voor de steekpartij geweest, het feit dat beide vrouwen verliefd zyn op de zelfde man. Kamerleden voelen zich gepasseerd Drs. E. L. Berg (PvdA) en andere kamerleden zyn er niet over te spre ken, dat de regering de meest recente gegevens van het Centraal Planbu reau over 1967 op 13 maart wel aan vertegenwoordigers van het bedryfs- leven, maar niet aan het parlement heeft overgelegd. De heer Berg heeft aan de ministers van economische zaken en van financiën schrifteiyk gevraagd of zy kunnen mededelen, welke redenen hiertoe hebben geleid. Ook vraagt de heer Berg of de minis ters kunnen begrypen, dat by hem en by alle kamerleden, die deze me ning delen, twyfel opkomt over de vraag of de bewindslieden bereid zyn tegemoet te komen aan redelijke en op zichzelf toch eenvoudige wensen van kamerleden. De Zuidafrikaanse premier Vorster heeft de resolutie van de Veiligheids raad van de VN, waarin de onmid dellijke vrylating wordt geëist van dertig wegens terrorisme veroordeelde inwoners van het voormalige man daatgebied Zuid-West-Afrika, van de hand gewezen. De resolutie, die gisternacht met al gemene stemmen werd aangenomen, voorziet in „doeltreffende stappen of maatregelen door de Veiligheidsraad indien Zuid-Afrika de eis niet inwil ligt". MAANDAG: Morslaan, Dr. Lely- laan, Granaathof, Diamantlaan, Onlxhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robynstraat, Parelstraat, Topaas laan, Aquamarynstraat, Rhynhof- weg, Bothastraat, Herman Coster- straat. Morskade, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg) Hoge Morsweg (ook de woonschepen). DONDERDAG: buurt: Lage Mors weg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan. Van Baerlestraat Jacob Catslaan, Gerard Brandtstraat. Coornhertstr., Const. Huygenslaan, Brederostraat. Spieghelstraat. Roemer Visserstraat. Tesselschadestraat, Leeghwaterstraat, Storm Buysingstraat. Calandstraat Leemanstraat, Dijkstraat, Stuwstraat, Sluisstraat. Duikerstraat. Damlaan. Haagsestraatweg, Conradstraat. DINSDAG: buurt: Lammenschans- weg (beide zyden van Zoeterwoudse- singel tot station), Kamerlingh On- nesplein, De Sitterlaan v d Waals straat, Buys Ballotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kapteynstraat. Van der Waalsplein. Van Bemmelenstraat. Lorentzkade (geheel). Zeemanlaam, Van 't Hoffstraat. Bakhuis Rooze- boomstraat. DINSDAG Melchior Treublaan, Stieltjesstraat, Franchimontlaan, v.d. Hoevenstraat, Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan, Beyerincklaan, Temminck- straat, Suringastraat, Burggraven- laan (geheel), Asserstraat. Scholten- straat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. DONDERDAG Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg. Kui- perssteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstr., Xoestr., Lege Werfsteeg, Duizenddraadsteeg v. d. Werf straat, Bouwelouwensteeg. Meermanshof, Druckerstraat, Mare- dorpsedwarsstraat, Grevenstraat, Voldersgracht, Noord- eD Zuid Run- dersteeg, Janvossensteeg Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Hout markt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zand straat, Volmolengracht, Oostdwars- gracht. Koolstraat. Emmastraat. Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Ryn. Apothekers- dyk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt. Kort Galgewater, Vlors- straat. Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstraat, Lammermarkt, Marktsteeg, Lange Soheistraat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare cot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstraat, Sionshof, St. Ursulas teeg, Caecilia- straat, Lange en Korte Lysbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spy- kerboorsteeg, Houtmarkt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vre dehof, Noorderstraat. VRIJDAG: buurt: Van Vollenho- venkade, v. Vollenhovenplein, Snouck Hurgronjestraat, Huizingastraat, Uh- lenbeckkade, Meyerskade, Colenbran- derstraat, Duyvendakstraat, Kanaal- weg (van Hoge Rijndyk tot v. Vol lenhovenplein), Ryndykstraat, Ka naalstraat. Dozy straat, De Goeje- straat. Hartmanstraat, Roomburger laan Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot W ilhelminabrugUtrechtse Jaagpad (van Utr brug tot Wilhel- minabrug)Catharinastraat Rijn stroomstraat. Cosynstraat. Hoge Rijndyk (van Wilhelm inabrug tot Ryn- vreugd)Utrechtse Jaagpad (van Wilhelm inabrug tot Rijnvreugd), Rynvreugd, Bruggestraat, Besjeslaan, Park „Die Leythe", Roomburgerweg, Aarstraat. Meerburgerkade, Meerbur gerstraat, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestraat, Wierickestraat, LJssel- kade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaan- straat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestraat, Spaarne- straat, Lekstraat. De Londense hoedenontwerp- ster Simone Mirman heeft haar voorjaarscollectie gepresenteerd. Mannequin Viginia Wannancott showt hier een veelkleurige vlin- derhoed met de toepasselijke naam ,Jly Away". Ongeveer 27.000 exemplaren van een brochure over civiele verdedi ging by de spoorwegen, worden de zer dagen verspreid onder alle per soneelsleden van N.S. Voor zover be kend is N.S. hiermee het eerste grote Nederlandse bedryf dat zyn werknemers integraal voorschriften en adviezen geeft over de manier waarop men in oorlogstyd moet han delen. Er zyn maatregelen getroffen het spoorweg bedryf in tyd van i log gaande te houden. Zo zyn over 't hele land verspreid extra reserve- voorraden opgeslagen zodat als by- voorbeeld een brug wordt bescha digd, herstelmateriaal aanwezig is. Omdat het geëlektrificeerde net In oorlogstyd zeer kwetsbaar is, zyn op de depotstations extra tanks ge- plaats voor een olievoorraad die is berekend op een eventueel noodza- keiyke omschakeling op dieseltrac- tie. Verder zyn en worden maat regelen getroffen om de verschillen de communicatieiynen (telefoon en telex) zoveel mogelyk te beveiligen. Op verschillende stations waar verkeersleidingsposten zyn worden schuilgelegenheden tegen radio-ac tieve neerslag en scherfwerklng in gericht. Vermiste kleuter blijkt verdronken (Van onze Eindhovense correspondent) De bijna 4-jarige Johan van der Kallen uit Eindhoven, die sinds donderdagochtend werd vermist ,is gistermiddag om half vijf verdronken gevonden in een treksloot, die in verbinding stond met het riviertje De Dommel. Het lijkje werd op slechts enkele honderden meters van de ouderlijke woning ontdekt door de 21-jarige militair A. van Esch uit Waalwijk, die deel uitmaakte van een groep van ongeveer 150 militairen uit de legerplaats Oirschot, die gistermorgen om acht uur was begon nen met het systematisch afzoeken van een groot terrein aan de zuidoostelijke rand van de stad. Volgens de officier van justitie, mr. Dony uit Den Bosch, is iedere gedachte aan misdrijf uitgesloten. Toch is de Eindhovense politie tot een arrestatie overgegaan. Tegen half twaalf *s ochtends werd de vader van Jongeman onder zand bedolven De 21-Jarige C. van Oosterbos uit Ossendrecht is gistermiddag om het leven gekomen toen hy by werk zaamheden op de kalkzandsteenfa briek Boudewyn in zyn woonplaats werd bedolven onder het zand. De jongeman bediende een graafmachi ne waarmee het zand by de fabriek wordt weggegraven voor de prod uk- tie van kalkzandsteen. Om nog niet bekende redenen ls hy uit de machine gestapt en in de gegraven kuil gaan staan. Het zand is toen aan de kanten gaan schuiven en heeft hem bedolven. Vice-voorzitter NPD was in de oorlog „fout" (Van onze correspondent In Bonn) Ernstige beschuldigingen worden momenteel geuit aan 't adres van de plaatsvervangend voorzitter van de NPD, Gutmann, die, als zfj zyn te bewijzen, Gutmann's politieke einde zeker zullen bewerkstelligen. Kroongetuige in de affaire is de vroegere burgemeester van het dorpje Tiengen, Müller. Hy werd op aandringen van Gutmann die in 1932 al tot de NSDAP toe trad na de aanslag op Hitler in Juli 1944 in een concentratiekamp op gesloten. Het vreemde ls dat Gut mann voor deze en dergelyke acti viteiten na de oorlog tot anderhalf jaar gevangenisstraf werd veroor deeld, maar dat niemand kan ver tellen of hy de straf ook werkelijk heeft uitgezeten. Verder zou Gutmann kort voor het einde van de oorlog burgers van Reutlingen met de revolver in de hand gedwongen hebben de stad tot de laatste man tegen de vyand in dit geval de Fransen te verdedigen. Na de capitulatie bleek Gutmann gevlucht. Hy dook later weer op als medewerker van de Franse veiligheidsdienst. Gutmann zou nauw met de Gestapo hebben samengewerkt en joden, commu nisten en Sociaal-Democraten ver raden en aangegeven hebben. Ook zou hy als burgemeester van Tien gen en NSDAP-ortsgruppenleiter aan de vooravond van de „Kristall- nacht" de bevolking hebben opge roepen met de joden „af te reke nen". Daarop werden het joodse kerkhof en de synagoge geplun derd. Gutmann was tydelyk voorzitter van de neo-nazistische NPD in de periode die volgde op de val van de eerste voorzitter, de Bremense betonfabrikant Thielen. Hy is een vertrouweling van de huidge voor zitter Von Thadden. de kleuter bij zijn buurman aam de te lefoon geroepen. Aan het andere eind van de iyn diende zich een man aan, die de heer Van der Kal len sommeerde om twaalf uur aan de ingang van het binnenziekenhuls in het centrum van de stad te komen en een flink bedrag aan geld mee te brengen. Hy zou dan inlichtingen krijgen over de verbiyfplaats van zyn vermiste zoontje. De heer Van der Kallen stelde zich onmiddeïiyk in verbinding met de politie. Een rechercheur is toen naar de ingang van het ziekenhuis gegaan. Daar deed hy zich voor als de vader van het jongetje. De onbekende man had de handboeien al aan. voor hy er erg in had. In het politiebureau legde hy daar een volledige bekentenis af. Het is een 27-Jarige inwoner van Eindhoven, die al verscheidene ver oordelingen wegens diefstal achter de rug heeft. Huurlingen naar huis President Moboetoe van Kongo heeft ermee Ingestemd dat een 120- tal blanke huurlingen uit Roeanda naar huis terugkeert, maar slechts op voorwaarde dat hun landen van af komst beloven hun nooit meer toe stemming te zullen geven naar Afri ka terug te keren. De huurlingen vertoeven al een maand of vyf in een geïmproviseerd interneringskamp in Roeanda. Tot nu toe heeft Moboetoe geëist dat de blanken aan Kongo werden uitge leverd om te worden berecht wegens het leiden van een revolte in oost- Kongo, vorig jaar. Stien Kaiser gastvrouw op Bomitento Gisteren was het de beurt aan Stien Kaiser om als gastvrouw te fungeren op de Boskoopse Midden standstentoonstelling „Bomitento." Reeds 's middags was de belang stelling voor het Delftse schaatsfe- nomeen bijzonder groot. Vooral de jeugd liet zich niet onbetuigd. Een enorm aantal handtekeningen Is door haar uitgedeeld, nadat zy door de voorzitter van de federatie van middenstanders, de heer Jac. van Barlingen, langs de stands was ge leid. Ook 's avonds was er buitenge woon grote belangstelling voor de expositie en natuuriyk ook voor Stien Kaiser, die biykbaar over een byzonder .groot uithoudingsvermo gen beschikt, want onvermoeid bleef zy tot het laatste ogenblik in actie bij de diverse stands en steeds weer bij het uitreiken van pryzen aan de bezoekers(sters), die een honderdtal hadden volgemaakt. Vandaag is het de laatste dag van de tentoonstelling, die ongetwyfeld een dubbel aantal bezoekers (sters) zal krygen van de vorig jaar gehou den Bomitento. De Tros-omroepster mejuffrouw Schuurman zal vandaag als gastvrouwe fungeren. By N.S. zyn districtshoofden be dryf sbescherming aangewezen die zorg dragen voor de civiele verdedi ging in hun gebied en voor het onder, houden van contacten met burgeriy- ke, militaire en NB.-autoriteiten. Een .nieuwe loot aan de stam"* (aldus de brochure) ls de pas opge richte atomaire chemische dienst. En kele personeelsleden worden opgeleid tot „A.C.-specialist". Zy zullen aan- wy zingen moeten geven voor het op treden in door radioactiviteit besmet te gebieden en ze kennen de afweer middelen tegen de uitwerking van chemische wapens. De brochure bevat nog tal van nadere aanwyzingen over de proce dure by fall-outgevaar, voor de hulp aan gewonden en voor het herstel van schade. Als de verdedigers van Ne derland geen stand kunnen houden, wordt het rollend materieel terugge trokken om te voorkomen dat het in vyandelyke handen valt, aldus de brochure. „Hoe moet worden gehandeld als Nederland opnieuw wordt bezet, hangt van de situatie af", aldus de brochure. Deze mededeling wordt ge volgd door de opwekking: .Br is slechts één ding. probeer een goed vaderlander te biyven, voor zover dit in uw vermogen ligt Duitse geheime dienst volgens spion niet goed De vorig jaar naar het Westen uit geweken Russische spion Jewgeni Roenge heeft de Westduitse autori teiten gisteren in een televisie-in te- view aangeraden meer aandacht to besteden aan de bescherming van geheimen en de Westduitse con traspionagedienst als taroelyk on doeltreffend omschreven. Luitenant-kolonel Roenge liep naar het Westen over nadat hy een in Bonn gevestigde spionagegroep. waar hy als Russische inlichtingenofficier leiding aan gaf, had verraden. Het complot werd in oktober opgerold. Tydens het interview, dat hem werd afgenomen door e en Westduitse in lichtingenofficier, deelde Roenge mee, dat zyn werk in Duitsland om al lerlei redenen moeiiyk was geweest, maar dat hy zich nooit in het by zonder bedreigd had gevoeld door de Westduitse contra-spionagedienst, Roenge zei dat de Oostberiynse af deling van de Russische geheime dienst het grootste spionagecentrum in Europa buiten de Sowjet-ünie is. Een 21-jarige student uit Sassen- heim heeft gistermiddag omstreeks vier uur in een laboratorium van het nieuwe chemiecomplex aan de Was- senaarseweg in Leiden een explosie veroorzaakt. Van de student, die aan het experimenteren was, werden en kele vingers van de linkerhand afge rukt. De E.HJ). heeft hem naar het ziekenhuis overgebracht De explosie heeft verder geen ma teriële schade van betekenis veroor zaakt. Leidenaartje valt 9 meter Een 5-jarig Leidenaartje is gister middag omstreeks kwart over vyf door nog niet geheel opgehelderde oorzaak van de derde verdieping van een flatgebouw aan de Van 's Gra- vensandestra.it gevallen. De jongen, die een val van negen meter maakte, kreeg een gapende wond aan het hoofd. Hij is ter observatie in het St Elisabeth-ziekenhuis opgenomen. Jongerenmis met jazzband In het Antoniusclubhuis in Leiden wordt morgenochtend om half twaalf een jongeren mis gehouden, waarby medewerking wordt verleend door „The Bakerstreet Jazzband". De jon geren hebben de teksten zelf verzorgd, de celebrant is pater C. van Vliet o.f jn. Na afloop van de mis is er ge legenheid tot discussie. Bona Stars tegen Blue Stars Na een week rust staat er voor Bona Stars vanavond een competitie wedstryd tegen Blue Stars op het programma. De Leid en aars zyn zon der degradatiegevaar en kunnen in Amsterdam vrijuit spelen, alhoewel dat tegen spelers als Boot en Lager- wey niet eenvoudig zal zijn. De Stars met de herstelde Den Hollander, zul len de zege wel aan de Amsterdam mers moeten laten- Opstelling: K. Pley, A. en P .de Jong, H. en W. Stol. P. Ruysenaars. P. v. Tuyll Se- rooskerken, C. de Hollander, H. v. Mameren, R. Wallaart, A. v. Slinger land en B. v. Cleef.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 17