Lekker! VERFIJNING IN DE UITRUSTINC Een verrassing Coupé-versie van de DAF-55 KAMPEERDERS Binnen 15 tellen klaar: Kampeerder raakt nooit uitgekocht jaar een gouden medaille op de uit vinderstentoonstelling in Wenen. „Cool Quick" is de naam van een wonderlijke witte chemische stof in plastic zak (Neef Sport). Als er wa ter bij het poeder wordt gevoegd ont staat er een temperatuurdaling met 20 gr. c. Koelen van levensmiddelen is hierdoor mogelijk geworden op zelfs primitieve kampeenterreintjes. Een zakje kost vijf kwartjes, maar kan later „koud gemaakt" worden in een koelkast, waarna het weer lange tijd koeling geeft. Voor wie van gemak houdt: een plastic tienlitertank met twee ingan gen, waarop aan de ene kant een normaal luchtbedpompje kan worden aangesloten en aan de andere kant een slangetje met nylon kraan. Na even met de voet gepompt te hebben draait men de kraan open en men heeft stromend water, (bij diVerse exposanten). Voor de wijnsmokkelaars: een alu minium jerrycan met inhoud van tien liter, waarvan de binnenzij de is gecoat opdat hij niet alleen voor water maar ook voor wijn ge schikt is (Faber). Andere snufjes voor in of bij de keuken: een rechaud voor het warm- houden van koffie en het stoven van vlees, dat brandt op een drukpa- troon Benegas (Neef Sport), vocht- dichte voorraaddozen (o.a. Sporthuis Haarlem), een nieuw model water zak van rotprof canvas (Slee Buiten sport) en een afvalzakje van plastic, dat wordt vastgehouden door een aan een tents tok bevestigde ring (Perry van de Kar). en Oe ruime kampeerkruiser van de firma Verhoef een uitge kledeboot voor de doe-het-zel- ver. die op 8550 gulden is geprijsd. men bootjes. Kleine polyester Jolle- Opvouwbare en opblaasbare boot- tjes kunnen op de imperial van de Jes zijn er te kust en te keur. Steeds auto worden meegenomen. Voor tran- meer opblaasboten worden van neo- sport achter de wagen moet men een preen gemaakt, dat beter bestand is boottrailer hebben, in dat geval is de tegen zout water en tegen zonlicht boot onderweg tevens bagagewagen, dan rubber. Het zal voor menigeen een verrassing blijken, dat de HISWA dit jaar veel en belangrijk nieuws brengt. Er zijn twee oorzaken van de opleving in de kamp eerbranche: onder het leger Nederlanders dat in vorige jaren rijp werd gemaakt voor het kamperen begint langza merhand een vervangingsvraag te constateren en voorts zoekt de industrie uit louter zelfbehoud naar nieuwe mogelijkheden in de Nieuw model rugzak van frame garandeert afzet, waarbij vooral wordt gestreefd naar een verfijning van de Amerikaanse makelij. De con- pen, kampeeruitrustingen. structie van het aluminium- Slap De Hiswa brengt volop nieuws in dekens. Er zijn diverse dekens van dun. zeer sterk plastic folie, waarop aluminium (warmteweerkaatsend) is aangebracht. Er is een zgn. redding- deken van dit materiaal, dat opge vouwen niet groter is dan een pakje sigaretten, een stadiondeken o.a. te gebruiken bij voetbalwedstrijden en een dikke, met kunststofvezèls ver sterkte kampeerdeken. Prijzen van f8,30 tot f29.75. (Slee Buitensport en Perry van de Kar). Bij Perry van der Kar: gemakke lijk wasbare binnenslaapzakken van bri-nylon. Voordelen van dit mate riaal zijn het geringe pakvolume en het snelle drogen na wassen. Luchtbedden zijn over het., alge meen zware bagagestukken. Vorig jaar introduceerde Semperit met suc ces een lichtgewicht nylon luchtbed In eenpersoons uitvoering. Thans z?ijn er ook tweepersoons uitvoeringen (diverse exposanten) Een slaapmat van een halve cen timeter dikke, stug-elastische kunst stof ter afdekking van stretchers en veldbedden geeft een goede isolatie en prettige ligging (Perry van der Kar). Nieuw is ook een opvouwbaar schuimplastic bed, waarvan de hoes eenzijdig van geplastificeerd mate riaal is gemaakt, zodat deze bij son- nebaden en ander buitengebruik niet vuil wordt (Galeries Modernes). De zucht naar verfijning bij het kamperen gaat zelfs zover, dat Neef Sport het gebruik van een op 6 of 12 volt werkende stofzuiger progageert. Nieuw is da het apparaat ook kan bedden en rubberboten. Menigeen zal zoveel handige snuf jes aan zijn kampeeruitrusting wil len toevoegen, dat het zelfs met een dienen voor het opblazen van lucht ruime auto een moeilijk transport wordt. Wel, de kampeerindustrie denkt aan alles. Het assortiment ba gageaanhangers is opnieuw uitge breid, met name in de goedkopere klasse (van ca. f 400 af). Een kampeeruitrusting is nooit compleet. Men denke slechts aan jeu-de-boules en andere openlucht spelen en niet te vergeten de hengel sport. Ze zijn te vinden op de Hiswa. De combinatie van kampeerten- toonstelling met botenshow maakt het voor de kampeerder mogelijk zich in het RAI-gebouw te oriënteren over op of achter de auto mee te ne- Het lag in de lijn der veni tingen, dat DAF spoedig m of meer nieuwe versie* van zou komen. De eerste is nu op kom DAF 55 Coupé. Een rank wagentje, dat uiterlijk van de reeds beken en 55-modellen onderscheidt een extra chroomstrip en/ sierlijk aflopende dchtefo Maar daar betaalt men dcm flink wat meer voor, de pi) vastgesteld op f7350. De noff] 55, die over het algemeen stekend welkom is bereid, f 6595. Deze wagen is ook uitgt 1 met de 1100 cc watergel vier-cilindermotor van Rei die voor een langdurig vol U den top van ongeveer 140 meter per uur zorgt naast pittige acceleratie. De nieuus rosserie en de nog luxueuu werking geven de auto het o te: cachet, dat men nu eenmaé z een coupé verwacht. Gaat u naar de HISWA, kijkt naar Rlncotenten, noteert de prijzen, maar wij als RINCO-HOOFDDEALER geven op iedere Rincotent 15% KORTING. Natuurlijk weer bU KAMPEERPARADIJS VAN DELFT - Steenstraat 45 - Leiden Tegen Duitsers MILITAIREN SCOREN NIET EINDHOVEN Het eerste treffen tussen de militaire elftallen van Ne derland en Westduitsland is gister avond op het PSV Sportpark geëin digd in een doelpuntloos gelijkspel. Er waren 4500 toeschouwers. Op 27 maart spelen de teams ln Marburg de tweede wedstrijd uit de eerste ronde van het toernooi om het intergeallieerde kampioenschap. De Nederlandse militairen werkten wat harder, speelden ook harder; de Duitsers voetbalden beter, maar wa ren iets voorzichtiger op de benen en dat was niet verwonderlijk gezien de manier waarop Van Renswouw, ge holpen door Achterberg en Mellaart, probeerde het Duitse voetballeger van zijn beste mensen te beroven. Gezegd dient te worden dat de Duit se weerwraak van bijvoorbeeld Neu- berger en invaller Gerstner ook niet te verwaarlozen was. Scheidsrechter Deckx bedekte vrijwel alles met de mantel der liefde. Bij dit alles en bij deze instelling van beide ploegen bleef weinig tijd over om aan het be tere voetbal te denken. Nieuw onderzoek naar vliegramp Manchester IJ. LONDEN De Britse premier Wilson heeft in het Lagerhuis be kend gemaakt dat er een nieuw on derzoek zal worden ingesteld naar de toedracht van het vliegtuigongeluk bij München op 6 februari 1958, waarbij acht spelers van Man chester United het leven verloren. Alle getuigen zullen weer worden ver hoord. De piloot van het vliegtuig, kapitein Thain, wiens brevet is inge trokken, staat nog steeds op het standpunt dat de sneeuw op de start' baan de oorzaak van het ongeluk was. De directie van het vliegveld heeft echter Thain de schuld gege- ven. De kapitein hoopt nu, tien jaar later, dat zijn gelijk kan worden aangetoond. Bij de ramp vonden totaal 22 per sonen de dood, onder wie drie spelers uit het Engelse nationale elftal: Duncan Edwards, Roger Byrne en Tommy Taylor. Het team van Matt Busby (die ernstig gewond raakte) kwam uit Belgrado, waar het zich een dag eerder door een gelijkspel (33) tegen Rode Ster voor de halve finales van het toernooi om de Euro pese beker had geplaatst. Schikking inzake „Dossier doping'"? ROOSENDAAL Naar aanleiding van een brief van de Bergen op Zoomse advocaat mr. P. P. Lap, die het geval Jan Janssen inzake het boek „Dossier doping" behartigt, heeft de schrijver Van Assche alsnog besloten zich met mr. Lap in verbinding te stellen. Karei van Assche, die aanvankelijk HJk niet over een minnelijke schik king wenste te onderhandelen, heeft gisteren op advies van zijn uitgever J. Verhagen (De Steenbok in Gent), toegestemd in een gesprek met mr. Lap. Uitgever Verhagen heeft zich intussen eveneens tot mr. Lap gewend. In een brief zegt hij dat de inhoud van het door Janssen ge wraakte boek contractueel onder ver antwoording van de schrijver valt. Niettemin, zo verklaart de uitgever, hebben wij ons vergewist van de be trouwbaarheid van de gegevens. Hier staan we volledig achter. Van de fo to's beschikken wy over de publika- tiereohten. De Belgische uitgever merkte op, dat de actie van mr. Lap tegen het boek, de verkoop ervan belemmert, daar een tweede druk in voorberei ding is. Een schikking zou derhalve ten voordele van beide partyen kun nen werken. Voetbal Glasgow Rangers, een van de grote favorieten, is gister avond uitgeschakeld in de oompetitie om de Schotse voetbalbeker. In de overgespeelde wedstryd voor de kwartfinales verloor de ploeg in Edinburgh met 10 van Hearts of Midlothian. De andere prominente club uit Glasgow, Celtic, werd in de eerste ronde van het toernooi al door Dunfermline gewipt. vla-flip yoghurt limonadesiroop I.EIDSCH DAGBLA» Soms vraagt men zich af of het streven naar verfijning niet wat te ver wordt doorgevoerd. Het ls gemakkelijk thuis een gasfornuis te hebben met een waakvlammetje zodat niet steeds een lucifer behoeft te worden aangestreken. Op de HIS/ WA staat nu echter een butaan-gaa- eomfoor met elektrische ontsteking,, een draal aan de knop en het gae brandt Handig 1e de nieuwe kofferkeuken van de fa. Faber, die uitgeklapt een twee pita gascomfoor met wind scherm en enige opbergvakken biedt. Deeelfde firma brengt ook een vler- pltaoocnfoor. dus voor enorm grote gezinnen. De grill te er In vele uitvoeringen. Sporthute Centrum e xpo6eert als nieuwtje een tweeptós gascomfoor met grill in een goedkope uitvoering. Aanrtrekkeiyk ïykt ons een grilletje voor eenmalig gebruik, bestaande uit een bakje van stevig metaalfolie, houtwol en acht briketten, alsmede ©en grillrooster. Het grilletje (os. by Vroom en Dreesmann) kreeg vorig Een echt Hollands scheepje ontbreekt niet op de tentoonstel ling. Verfijning dat 1s de conclusie over het aanbod van kampeertoebe- horen, dat op de HISWA '68 ls uitge stald. Vele artikelen zyn niet geheel nieuw, maar zij zyn wel belangryk verbeterd. Daarby denken wy ln de eerste plaats aan de toepassing van aluminium, dat thans by kampeer- meubilalr algemeen plaatsheeft. En kele Jaren geleden werden ln een fel le stryd om de laagste pryzen vaak stoelen en tafels aangeboden, die we liswaar zeer goed bruikbaar waren, maar van te zware materialen wa ren gemaakt. Het gewicht van dat ene stoeltje ïykt niet zo belangryk. maar opgeteld by dat van de andere stoelen, de tafel, de keukenultrustlng. de tent, de luchtbedden enz. dreigt het gewicht te stijgen boven het aan tal kilo's, dat zelfs een autokampeer- der zonder moeliykheden kan vervoe ren. Verfijning ls ook de toespitsing op comfort. Er worden zelfs accessoires gemaakt, die beslist niet noodzake- ïyk zijn, maar alleen het leven ver aangenamen. Zoals een hangzltstoel van aluminium van Clfo, een ding om lekker lui hangend in te lezen. Een stoel voor „er by. Niet alleen de prijzen van de tenten zyn de afgelo pen Jaren langzamerhand gedaald, ook die van de toebehoren zyn lager geworden. Zo exposeert Galerie Mo dernes een aluminium polste rstoel met kunststof armleggers, die com fortabel en goed ls en nog geen zes tien gulden kost. Zo'n stoel kostte eni ge Jaren geleden tientjes duurder. Nieuw ls de etulstoel (CarlDenig). een prezlerlge zit op een driekantig zitvlak. Het stoeltje ls opvouwbaar tot het formaat van een Ingeklapte paraplule. Vroeger kwamen aluminium „re lax-stoelen" ln de prijsklasse van honderd gulden. Nu ziet men zo'n stoel voor f60 (Soorthuls Haarlem). Dezelfde exposant brengt op de HIS WA een nieuwe construclte voor te- lesooplsche tafelpoten van de Neder landse fabriek Slledrecht. By Slee Buitensport ls een eenvoudig hulp middel te zien om een tafel met sleepoten op ongeiyke grond toch wlebelvry te maken. Te ver?

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 10