X Betoog dan een is iets anders belediging Minister Polak over prof. Delfgaauw: Hoogleraar dus niet en studenten wel voor de rechter i Dode babv gevonden z0 lang op zich Uet wacllten- Per slot C Nieuwe film van Ivens vanavond op de tv i R idder Van Rappard censuur in ether en cjióteren MAANDAG 11 MAART 1 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze parlementaire redactie) „Ik kan me niet voorstellen dat je uit gewetensbezwaar moet gaan schelden". De minister van Justitie, professor Polak, ipreekt over de studenten, die hun medeburgers steeds maar •eer voorhouden dat de Amerikaanse president Johnson een -[oorlogsmisdadiger is en die hierom gerechtelijk worden ver- ilgd. „De kans Is klein dat het tot een veroordeling zou komen". Ook dit is een uitspraak van minister Polak. Déze uitspraak ïeeft niet betrekking op de evengenoemde studenten, maar op de Groningse hoogleraar in de wijsbegeerte professor Delf- ;aauw, die eveneens zijn medeburgers steeds maar weer voor- loudt, dat de Amerikaanse president Johnson een oorlogsmis- ladiger is, maar die hierom niet gerechtelijk wordt vervolgd. houding der autoriteiten tegen stu denten en andere jongeren, die krachtens hun geweten op grond van hun protest tegen het Amerikaanse optreden in Vietnam in strijd waren gekomen met dit artikel 117. Minis ter Polak stelt hiertegenover dat men als men gewetensbezwaren tegen Johnsons politiek koestert, nog niet beledigend behoeft te worden. „Ik kan me niet voorstellen, dat je uit gewetensbezwaren moet gaan schelden", zegt hy. ..Ik vind wat in Vietnam gebeurt iets vreselijks, het houdt mij ook wel uit de slaap. Maar iedere Vietnam-betoging wordt hier toegelaten. Ik heb zelf ook wel teach-ins over Vietnam geleid. Schel den maakt elk debat onmogelijk. Dat gaat lyken op de Weimar-re- publiek. Die is daaraan ondergegaan. Dit is niet een gewetensbezwaar dat ik erken". De minister voegt er aan toe, dat de omstandigheid, dat de pamflettenactie tegen Johnson zich de laatste dagen hoe langer hoe meer uitbreidt, het beroep op het geweten niet sterker maakt. „Ik voel er meer in, dat men de grenzen van het toelaatbare wil af tasten, wil proberen hoever men kan gaan. Al zijn er geen provo's meer, het provoceren is er natuurliik nog wel. Er zyn wellicht mensen die over deze acties niet ontevreden zyn". Dit alles betekent niet, dat de mi nister er geen begrip voor heeft, dat bij velen oprechte bewogenheid leeft. Mede met het oog hierop vindt hy, dat de regels zeer ruim moeten zyn. „Ik ben voor een zo groot mogelijke vrijheid van meningsuiting. Wat dat betreft voel ik me echt wel liberaal". aan". Een minister heeft met deze nuances echter rekening te houden. Daarom worden de studenten wel en wordt professor Delfgaauw niet ver volgd. Gaat projessor Delfgaauw dus vrijuit? Juridisch wel, maar moreel niet: hierover heeft de minister geen twijfel laten bestaan. „Het bedroeft mij, dat u meent jonge mensen te moeten stijven in het plegen van handelingen, die niet al leen strafbaar zijn, maar ook nodeloos kwetsend zijn, in ho ge mate onbehoorlijk en in strijd met de verworvenheden van een democratische samen levingheeft hij de Groningse hoogleraren schriftelijk laten weten. Geen politieke redenen Waarom professor Delfgaauw niet e Li d« studenten wel? Het. i« een (raag die steeds klemmender wordt besteld. Minister Polak was graag treid. hierop een antwoord te ge len, toen wij hem dit vroegen. .Dat professor Delfgaauw niet tordt vervolgd, ligt aan de wijze •aarop hij de dingen zegt. Hij heeft feet gezegd: ik vind Johnson een jorlogsmisdadiger, maar: gemeten fcar de maatstaven van de tribu nals van Neurenberg en Tokio is Johnson een oorlogsmisdadiger. Als top een dergelijke manier wordt gd." aldus minister Polak, „is een gerechtelijke vervolging de 5 klein dat het tot een veroorde- komt. i ..en vervolging mag alleen wor- WLi ingesteld als er een behoorlijk éstojermocden van een strafbaar feit Dit vermoeden heeft het open- |aar ministerie niet en heb Ik ook enitfet. Er wordt wel gezegd, dat pro- r8-fessor Delfgaauw om politieke rede rijn niet wordt vervolgd. Maar dat Frij niet wordt vervolgd, is niet op aajplitieke gronden, maar op juri- lkekch-technische gronden beslist." bU minister Polak heeft nog een an- yHr argument om niet lichtvaardig tot r 'Jer vol ging over te gaan. Hij wijst op I i|et grote belang van de vrijheid van Meningsuiting, die hij niet in ge- oojfe&r wil zien gebracht. De vraag of ^aohnsongemeten naar de maatsta- jen van Naurenberg en Tokio, een oor- 'auègsmisdacliger is. moet bijvoorbeeld arafck in een wetenschappelijke sfeer. ials op een vergadering van de Ko- ilijke Nederlandse Akademie van afeten schappen, kunnen worden be- (Van onze Zeeuwse correspondent) De Rykspolitie in Zierikzee is een enderzoek begonnen naar de dood van een baby. die zaterdag in een gracht in Zierikzee werd gevonden. Het dode kindje was gewikkeld in een plastic zak, die was verzwaard met een hakbijl en een nijptang. Strak om de hals van de baby was een koord geknoopt. Het werd gevonden door enkele spelende kinderen. Zy zagen een plastic zak drijven, waarin het stof felijk overschotje was gewikkeld. De kinaeren meldden hun lugubere vondst aan hun ouders, waarop on middellijk de Zierikzeese politie werd gealarmeerd. Bij het onderzoek werd duidelijk, it het gaat om het lijkje van een normaal gebouwde baby. Er is sec tie verricht door de gerechtelijk ge neeskundige pathaloog-anatoom, dr. J. Zeldenrust uit Den Haag. Deze constateerde, dat de baby moet heb ben geleefd en dat het kindje onge veer een week geleden moet zijn ge boren. De Zierikzeese Rijkspolitie zet het onderzoek voort. Men aal contact opnemen met het gemeentehuis. Verder wil de politie proberen door een buurtonderzoek klaarheid in de ze zaak te brengen. Constante groei school-tv Sedert februari van dit jaar is er sprake van een constante groei van de deelname aan de Nederlandse On derwijs Televisie (NOT). In het schooljaar 1966-67 konden 450 scholen de televisielessen ontvangen. Dit aan tal is inmiddels gestegen tot 700 scho len. Dit blijkt uit het rapport van de NOT over ontvangst, waardering en gebruik van televisielessen in het on derwijs. By de groei loopt het lager onderwys voorop. Gelet op de waar dering voor de programma's, de ma te en de wyze waarop ze werden verwerkt, en de bereidheid tot orga nisatorische integratie van de on derwijstelevisie, constateert de NOT dat globaal gezien er geleidelyk een betere afstemming onstaat tussen ge bruikers en maker van onderwijste levisie. Over het algemeen heeft het onderwys de inpassing van de tele visielessen in het lesrooster ln rede- Ujke mate tot stand kunnen brengen. Tegen verhoging inschrijfgeld De raad van beheer van de Civi- tas Academica Amstelodamensis vindt de door de minister van Onderwys en Wetenschappen voorgenomen ver hoging van het inschryfgeld aan de universiteiten van f 10 tot f 100 stry- dig met het beleid der laatste de cennia dat tendeerde naar kosteloos onderwys door verlaging van retri buties. De raad zegt dit in een op zijn jongste vergadering aangeno men motie. Verder verzoekt de raad de be windsman geen wetsvoorstel in te dienen voor verhoging van het exa mengeld tot f 100. In de raad zyn vertegenwoor digd: de senaat en de wetenschappe- lyke staf van de Universiteit van Amsterdam, de Algemene Studenten vereniging Amsterdam en de Amster damse Universiteitsvereniging (de afgestudeerden) Oordeel De kwestie-Delfgaauw is al her- indeTcT Justitieel ingrypen op grond haaldelyk onder de aandacht van de ui de uitlatingen wan. professor Delf- minister gebracht. Op 1 februari lauw zou een wetenschappelyke dis- vroeg het socialistische Tweede Ka- over deze vraag onmogelyk merlid mevrouw Singer-Dekker hem, waarom een beslissing over het al dan niet vervolgen van de hoogleraar PlIH 16111611 van rekening had professor Delf- .Maar des tudeniai dan?" jeaauw al in oktober 1967 gezegd, dat „De studenten houden geen betoog 1 Johnson oorlogsmisdadiger is. Is professor Delfgaauw. Ze roe- |||en alleen: Johnson oorlogsmisdadi ger Soms staat daar dan nog met |pele kleine letterjes bygemeten "Jaar de maatstaven van Neurenberg 'ichP1 Tokio- De pamfletten van de stu- denfenten liggen in de lyn van „John- »n moordenaar" of „Johnson mole- wat volgens een arrest van de ;e Raad ook niet mag. De pam- ïtten komen volgens het openbaar listerie dat de vervolging in- ïlt neer op schelden". Beledi- van een bevriend staatshoofd is grond van artikel 117 van het 'etboek van Strafrecht strafbaar. Professor Delfgaauw en vyf Gro- ngse collega's hadden de minister breven, verontrust te zyn over de Minister Polak liet in zijn uitvoerig antwoord weten, dat het belang van de vryheid van meningsuiting mee brengt. dat in het algemeen slechts duidelyke belediging tot een straf vervolging moet leiden, Of het om een duidelyke belediging, om scheld woorden ging. was de minister uit de beschikbare gegevens niet gebleken. Sindsdien heeft professor Delf gaauw zich nog herhaaldelyk op de zelfde wyze uitgelaten. En omdat hy zich op steeds dezelfde wyze uitliet, bleef, juridisch gezien, de onzeker heid over de vraag of het al dan niet om een belediging ging. bestaan. „Het gaat op spitsvondigheden ly ken", zegt de minister, „de nuances spreken het publiek mogelyk niet Weer vuurgevecht aan de Jordaan „De zeventiende breedtegraad" (Van onze Paryse correspondent) Met zijn nieuwe Vietnam-film „De zeventiende breedtegraad", die deze week in Parys zijn première beleef de en vanavond, enigszins verkort, door de KRO-televisie zal worden uit gezonden. heeft de Nederlandse ci neast Joris Ivens opnieuw van zijn onbegrensd geloof en bewondering voor het Vietnamese volk willen ge tuigen. De ondertitel luidt dan ook: „De oorlog van een volk". Nadat Ivens in 1966 al de docu mentaire „Hemel en aarde" aan de Vietnamoorlog had gewijd. Is hy vo rige zomer naar het strijdtoneel te ruggekeerd om samen met zyn Fran se assistente Marceline Loridan en een Vietnamese filmploeg opnamen in het district Vimh-Limh, vlakby de noord-(zuidgrens van het land, te kunnen maken. De verschillen tussen beide documentaires zijn wel opval lend. Poogde hy, en met succes, ln zyn eerste film een indruk te geven van de politieke motieven waardoor de Vietcong tot deze stryd op leven en dood bewogen werd, Ivens houdt zich in ,De zeventiende breedte graad" by na uitsluitend bezig met het dagelyks leven van de bevolking die ln het zwaarst beproefde district van het hele land en daardoor zeker van de wereld woont. Een streek die de Vietnamezen toch niet willen verlaten, want alleen de kinderen wérden kortgeleden naar het noorden gestuurd. Ivens heeft op zyn 72ste Jaar dat by na onvoorstelbare leven van de Vietnamezen gedurende maanden gedeeld. Hy bracht zyn tyd, als hij even niet filmde, groten deels ook onder de grorvji door. Vimh-Limh wordt, zo vertelde Ivens ons, dag en nacht vanuit de lucht, het zuiden en vanuit de zee met granaatvuur, bommen en napalm be stookt en tydens al die weken had hy nog geen kwartier rust in die hel meegemaakt. „De totale oorlog is nu over Vietnam losgebarsten." ver- Jordaanse en Israëlische troepen zijn zaterdag aan betde z«den 1 J^s 'lvt'r^°met lt]n' rustte de Jordaan weer ln een vuurgevecht verwikkeld geweest. Het was de twee de botsing aan de grens deze week. Het vuren begon nad&t Arabische guerrillastryders een overval hadden gepleegd in de Beisan-vallei. Beide partijen beschuldigden elkaar te zyn begonnen. Twee Israëlische soldaten raakten gewond. Twee Arabische in filtranten zouden zijn gesneuveld. Ook gisteravond kwam het weer tot 'n vuurcontact tussen Israëlische en Jordaanse troepen aan de Jor daan- stem, „maar van verslagenheid of wanhoop, laat staan van paniek heb ik nergens enig spoor kunnen beken nen." Het rustige vertrouwen in de overwinning en de wat nonchalante, maar niettemin verbeten discipline die door alle Vietnamezen worden ge demonstreerd heeft Joris Ivens nu op zyn beurt met deze nieuwe film wil len illustreren. Joris Ivens zei over zijn nieuwe film: „Dit is geen objectief relaas. Ik ben betrokken by het leed van de Noordvietnamese bevolking". Jo ris Ivens is communist, partydigdus. maar van politieke propaganda zou in de film geen sprake zyn. Hoe het ook zy, partijdig of niet, Menno ter Braak schreef eens over Ivens: „Het is onmogelijk dat Ivens onvolmaakte films maakt, het is onmogelyk dat hy middelmatige films maakt". Mr. L. R. J. Ridder van Rappard, burgemeester van Gorin- chem, heeft zaterdag op een vergadering van de Christen- Democraten-Unie in Utrecht gepleit voor een vorm van censuur in de ether, hetgeen zijns inziens „onmisbaar" is. Ridder Van Rappard uitte kritiek op de wijze waarop zijns inziens in Hil versum met het recht van de vrije meningsuiting wordt omge gaan, daarbij stellende dat „het onzorgvuldig denken ook met betrekking tot de vrije meningsuiting vrijwel grenzeloos" is. Mr. ridder Van Rappard verweet de regering, dat zij niet op treedt tegen de wat hij noemde hersenspoelingen. Hy concludeerde dat de overheid vabting, ,.da»t ln het huidige tjjdsbe- ai oh niet langer meer aan de bevei liging van de geestelyke gezondheid mag onttrekken. Die beveiliging is daarom ook nodig, omdat zijns in ziens onder het motto „alles kan en alles mag" thans sprake is van pro vocatie, kwetsing en van een ontluis tering van het mensbeeld. Eenzijdig -rtf* De Sjah van Perzië en Keizerin Furah hebben zaterdag hun roin- krsportvakantie in St. Moritz onderbroken en een bezoek ge wacht aan de koninklijke familie Mr. dr. A. Zeegers, vooratter van de CDU, noemde in deze byeenkomst onderwerp „een rechtse concentra- voorliohting over radio en televisie tie" waarvoor zich uitspraken mr. H eenzydig. waarby zyns inziens cor rectheid en fatsoen dikwyl6 ontbre ken. Hij drong er op aan dat „niet alles wat ryp en rot is de huiskamer wordt ingeslingerd" In beide inlei dingen werd gewezen op de „linkse tendens'' van met name de NRU- en NTS-programma's. over welke pro gramma's het bestuur van de CDU zich inmiddels gewend heeft tot m: Nazi-liederen in Göttingen als experiment Het .Deutsche Theater" heeft gis teren by wyze van experiment in Göttingen party liederen en gedichten uit de nazi-periode ten gehore ge bracht. Het was een poging „kunst- produkten" uit verscheidene perio den zonder commentaar ten tonele te brengen en de toehoorders tot kirti- sche reacties te prikkelen. Voor ca mera's en microfoons en talryke binnen- en buitenlandse tv- en radio stations waren gedichten en liederen te horen, waarin de hakenkruisvalg werd bezongen en Hitier als de grootste leider en de Germanen als heersers over de wereld werden ver- heeriykt. Hiervoor gebruikte men soms authentieke opnamen De aanwezigen deed het blykens hun reacties allemaal nogal komisch aan. Zo werd gelachen om een ge dicht van nazi-jeugdleider Baldur von Schirach dat begon met de re gels: „Hier staan wy. de bruine hor den. We zullen de vyanden van het ryk vermoorden. Mensen te wapen". Onderlinge strijd van Chinezen in Tibet De in ballingschap levende geeste lijke leider van Tibet, de Dalai Lama, j heeft zaterdag in Nieuw Delhi mee gedeeld dat in Tibet hevig gevochten is tussen leden van de Chinese Rode Garde en het Chinese leger. Door deze gevechten zijn de verbindingen tussen de hoofdstad Lhasa, en de ste- den Sjigatse en Gyantse ten westen Bllliclclill<r daarvan verbroken. Volgens de Dalai Lama verzet het „grootste deel" van de Tibetaanse jeugd zich tegen de Chinezen die „de Tibetaanse heilige plaatsen schenden en de geloven in de kloosters ver volgen". De Tibetaanse leider ver zocht tenslotte de Indiase regering stel censuur op hetgeen door middel van radio en tv wordt gepubliceerd, uitgesloten is". Mr. Ridder van Rap pard ontkende die stellingname. Hy pleitte er voor dat. er een censuur komt in de vorm van een politie agent in de ether NEDERLAND 1 VARA 6.50 uur Pipo de clown (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Kenmerk (CVK/IKOR/RKK) 7.31 uur Dregnet (kleur) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Achter het nieuws 8.50 uur Per seconde wijzer 9.30 uur De Forsyte sage 10.20 uur Laatste nieuws (NTS) 10.25 uur Sluiting NEDERLAND 2 KRO 6.50 uur Pipo de clown (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Gertrud Stranitzki 7.28 uur Handel in oorlog 7.53 uur Proloog 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTSI 8.20 uur American folk blues festival 9.05 uur De zeventiende breedtegraad 10.15 uur Laatste nieuws (NTS) 10.20 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA» Hilversum 1 Hilversum 2 8.05 uur Scala internationaal 10.55 uur Jazzpresso Polak over Delfgaauw Zaterdagavond interviewde Hans Jacobs minister Polak van Justitie over professor Delf gaauw, die niet vervolgd wordt, en over de studenten, die wel vervolgd worden. De professor, zei minister Polak, blyft bin nen de grenzen van het geoor loofde. omdat hy zijn betoog met argumenten inkleedt, terwijl de studenten maar één kreet slaken als zij Johnson volgens de normen van Neurenberg en Tokio een oorlogsmisdadiger noemen. Gulden scliot .Het gulden schot' en .Hitch- oock" zorgden niet voor verras singen, ail zagen wy bij ,Het gul den sohot' wel even in een flits, waaraan Kees Schilperoort wel licht zyn populariteit te danken heeft. Hy is één met zyn pu bliek, hij is één der hunnen. Aan het slot stonden naast el kaar op het podium: zijn twee assistentes, de een in een mo dieuze broek, de ander in een modieuze mini-rok, en zyn as sistent Herman Stok, eveneens door een ringetje te halen. Tus sen hen in stonden twee deel neemsters aan de quiz, byzon- der gewoontjes gekleed, en tus sen hen beiden in stond weer Kees Schilperoort, net als zyn deelneemsters goed, maar heel gewoon in het pak. Biy het ge heim eindelijk ontdekt te heb ben! Op de andere zender een uiterst vermakelijke show van Bruce Forsythe, nogal handtas- teiyk, bijna vulgair, maar wel erg leuk, met een grandioze pa rodie op de „Thunderbirds". „By Doras op schoot" was als vanouds weer leuk, en „Snaren- spul" bleek opnieuw een heel verzorgd, plezierig programma met bekwame artiesten en met een directe, ongecompliceerde regie. Zondagavond was de coördi natie ver te zoeken, maar dat is meestal het geval als de VPRO op Nederland II opereert, want deze omroep heeft de overigens goede gewoonte ook op Neder land II met veel eigen program ma's voor de dag te komen, die zich niet aan wetmatigheid sto ren dat een programma 25 ot 50 minuten lang is. Een verras sing was de korte speeltyd „Ge weld in opdracht" van Juan Goudsmit. Het scenario was mede van Hellinger, het schry- verspseudoniem van Gerben Hellinga, die een drietal detec tive-romans op zijn naam heeft staan, en die in het begin van de film (de man met de hoed) zelf meespeelde, waarby hy een opmerkelijke gelijkenis met Jean Connery «.James Bond) bleek te bezitten. De film was vakman- schappelijk gemaakt. Er werd natuurlijk in gespeeld, alleen bleek gaandeweg het gegeven te mager, en meer een opsomming van mogelykheden te zyn. Over „mensen" „Een mens is maar een mens" van Netty Rosenfeld viel in twee delen uiteen. Het eerst kwam Haring-Arie aan de beurt, die een boek heeft laten schrij ven, en op de Amsterdamse Walletjes een vinger in de kar- nemeikse pap heeft, die hy vroeger van zyn stiefmoeder met vel en al moest opeten, waar aan hij nu nog steeds lydt, en wat blijkbaar zijn belangrijkste belevenis is, want veel meer vertelde hy niet. Hy is zo als dat heet een goede be kende van de politie, maar ove rigens de kwaadste niet in de .rosse buurt" van Amsterdam. Dan was er Fientje Brink uit Den Haag, naaktmodel op de Vrije Academie, wier man er minder schik in heeft dan zy. Vermelding verdient tenslotte dat „Kent u myn vrouw?" een van zyn of haar beste afleve ringen beleefde en dat Wage- ningen het onderspit dolf tegen Delft, in de als immer amu sante quiz „Tweekamp". VOOR MAANDAG 11 MAART Hllve i 1. 402 i NCRV: 18.00 Stereo: Meisjeskoor en licht instr. sextet. 18.19 Ultz. van D'66. 18.30 Nws. 18.46 Act. 19.00 Op de man af; praatje. 19.05 Voc. kwartet en instrumentalisten: gewijde muz. 19.30 Stereo: Lichte gr .muz. 20.30 Stereo: Klass. gr.muz. 22.15 Literama: radio- kroniek over boeken, schrijvers en to neel. 22.30 Nws. 22.40 Saudara - Sau- dari: avondoverdenking. 22.50 Mozart: schrijver van muz. en brieven, klank beeld. 23.30 Lichte gr.muz. 23.55-24.00 Nws". Hllve: i 2.-298 ni. mr ridder Van Rappard. tevens meer politieke steun aan de Tibe- voorzitter van de Liberale Staatspar- taanse zaak te verlenen. Hy verblyft ty. en mr. A. Zegers. de CDU-voor- nu al negen jaar in India, zifter. Gepleit werd voor een bunde- Radio-Peking heeft bekend ge ling „van alles wat werkelijk rechts maakt dat Mao Tse-toengs aanhan- is om aldus een machtspositie op te gers de provincie Kirin in noord- bouwen, die wezenlijke waarde Mandsjoerye in handen hebben. In heeft". Het kamerlid Kronenburg de hoofdstad is een provinciaal revo- in Lech. Op de foto van links nister Klompé «CRM). Een verzoek onderschrijft deze gedachte, waarbij lutionair comité gevormd. Kirin is de naar rechts: Prvises Irene. Prins van het CDU-h<x>fdbestuur om door; hy er op wees. dat de Boerenpartij twaalfde van China's 26 provincies Bernhard, de Sjah en Keizerin haar in gehoor te mogen worden ont-I met grote interesse tegenover deze waar de voorstanders van Mao vol- Farah. vangen, werd door minister Klompé gedachte staat en zelfs bereid is om gens hun eigen zeggen de macht in I afgewezen. Bestreden werd haar op- j stappen op die weg te zetten. j handen hebben. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radiojourn. 18.30 De tafel van (half) zeven: gevar. progr. (Om 19.08 Paris vous parle). 19.35 RVUMuz. Spectrum door Klaas A. Posthuma. NRU: 20.05 Scala Int.: kunstkroniek. 22.30 Nws. 22.40 Act. I 22.55 Jazzpresso; jazzpl. met comm. 23.25 Radiorama: veertiendaags mini- I mag. 23.55-24.00 Nws. VOOR DINSDAG 12 MAART Hilversum I. 402 ra. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende j woord. 7.15 Stereo: Klass. gr muz. 7.30 Nws. 7.32 Aot. 7.45 Stereo: Jazzmuz. (gr.). 8.00 Nws 8.11 Grmuz. 8.14 gew. muz.(gr.). 8.30 Nws. 8.32 Voor de vrouw 9.15 Oude claveclmbelmuz. (gr.). 9.35 I Waterst. 9 40 Schoolradio. 10.00 Theo- j logische etherleergang 10.35 Stereo: I Klass. gr muz. 11.00 Nws 11.02 V«x>r de zteken KRO 12.00 Van twaalf tot I twee: gevar. progr. (plm 12.22 Wij van I het land; 12.26 Med. t.b.v land- en tulnb.; 12.30 Nws.; 12 41 Act 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muzikaal middagmag. (16.00-16.02 Nws.). 17.00 Overheidsvoorl.: Het dagelyks leven ln de Ned. Antillen Een serie klankbeel den van Raymundo Debrot. Vandaag: Het gebruik van dlv. talen. 17.10 Voor i de kinderen. I Hilversum 2. 298 m. I AVRO; 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. i 7.20 Lichte gr muz. VPRO: 7 54 Deze dag AVRO: 8.00 Nws 8.11 Radlojourn I 8.20 Licht grmuz. (8.30-8.35 De groen teman.) 8.50 Morgenwijding. NRU» 9.00 Rep. 9 40 Muz. uit de Middeleeu wen en Renaissance (gr.). AVROc 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids- vlt. (gr.). (11.00-11.02 Nws.). 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Hobo en plano mod. muz. 12.26 Med. voor land- en tulnb. 12.29 Overheidsvoorl.: Ultz. v d. landb. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radlojourn. NRU; 13.30 De lich te muze belicht: filmmuz. 14.30 Ros trum of Composers: tnt. forum met he dendaagse muz. AVRO: 15.00 Oog om oog, hoorspel (dl. 5). 15.36 Irü. tot muz.begrlp, muzikale lezing. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Scala: Fluit en plano klass. en mod. muz. 16.25 Voor de jeugd. 17.15 Dixlelandork. (gr.) 17.30 Lichte grmuz. v. d. tieners. Hilversum 3. 240 m. en FM. VARA: 9.00 Nws. 9.02 NAR: Onze sens. (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12 03 Zorro, progr. voor tieners. 13.00 Nws 13.03 Ekspres: gevar. pl.progr. (14 00 Nws.). 15.00 Nws 15.03 Er- Jee- Em- Drle. 16.00 Nws. 16.02-18.00 Mix: licht platenprogr. (17.00 Nws.). TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 10.20-12.00 Schooltv. 18.50 Pi- po de clown. NTS: 19.00 Journ. AVRO: 19.06 In kleur: De vliegende non. TV- feuilleton: Tweemaal min ls plus. 19 32 Doc. TV-ftlm over Admiral Byrd. NTS 20.00 Journ. AVRO 20.20 Televizier. 20.45 In kleur: Amsterdam in muz.: Ned toptalent, licht muz.progr. 21 50 Mijnheer, wat zeg Je van miin kip pen: prom-, over de boer en zyn kip pen. Bond zonder naam: U (wieet goed miljoenen eten niet! NTS: 22 30 Journ. 22.35-23.35 De bezetting ter disc. Nederland II NTS: 18.50 Plpo de clown NTS: 19.00 Journ. 19.03 In kleur: Suriname en Ned. Antillen, fllmber. 19 15 Van gewest tot gewest.. 19.35 In kleur: De Dl 20 Verkenningen

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5