Breuk in KVP-jongeren EENDERDE LIEP OVER NAAR RADICALEN Kritiek op streven KVP ARPenCHU FRANKRIJK WEET LONDEN TE WEREN RIJNSBURGSE BLOEMEN NAAR ROME eidóe CfQcjendci Bestraffing bemanning „Pueblo" Schat gevonden oud krot in Empel Familieberichten Portier acht uur in lift ■A MET EEN ENKEL WOORD 12 10 17 LEIDSCB DAGBLAD MAANDAG 11 MAART Integendeel. Op het moment van scheiden zongen de achterblijvers zelfs „Auf Wiederseh'n". Die gevoeligheid was ingegeven door de fel anti-radicale Limburgse KVP-jongeren, die speciaal naar Utrecht waren gekomen om ervoor te zorgen, dat de weglopers een flin ke minderheid zouden vormen. Voordat de radicale voorzitter Gl- di van Dongen definitief achter de bestuurstafel verdween, sprak een Limburger hem vriendelijk toe: „We hoeven niet met haat en nijd uit el kaar te gaan". HU bood de voorzitter een zgn. Limburgse vlaai aan. „In de hoop dat je. hem aansnijdend, zult zingen .Was ik maar by moeder thuis ge bleven". (Van onze parlementaire redactie) Ook in de jongerenorganisa tie van de KVP is het tot een breuk gekomen. Op het con gres van de KVP-jongeren groepen, dat zaterdag in Utrecht werd gehouden, heb ben de radicalen, ongeveer 30 procent van het aantal aanwe zigen, zich van de KVP afge wend. Het ging om een groep van 69 radicale jongeren, die tijdens een schorsing de zaal verliet en in een ander gebouw in Utrecht zich meteen aan sloot bij oud-minister Bogaers' nieuwe partij „Radicalen". De KVP-jeugd, die pas in novem ber vorig jaar een voor het meren deel radicaal bestuur kreeg, was daarmee op twee man na zijn hele bestuur kwyt. Het laatste congres van de comple te KVPJG verliep vlot, doordat voor zitter Gidi van Dongen uit Rotter dam meteen al in zyn openingstoe spraak meedeelde de KVP te zullen verlaten, omdat hy meer heil ziet in de party radicalen. Er hoefde weinig meer te worden gepraat. Er lagen twee pre-adviezen, die voor zichzelf spraken. In het ene werd vertrouwen uitgesproken in de mogelUkheden van de radicalen bin nen de KVP., in het andere werden de radicalen opgeroepen de KVP de rug toe te keren. Hals over kop Wel deed een radicale jongeman nog een poging om de KVP hals over kop te radicaliseren. Hy diende een motie in, waarin gevraagd werd er by fractieleider drs. Schmelzer op aan te dringen zijn functie neer te leggen om een radicaal beleid moge- P. G. Hugenholtz R'dams hoogleraar De heer P. G. Hugenholtz geboren te Wassenaar in 1928, thans „assis tent professor in pediatrics" aan de Harvard Medical School te Boston (USA), is bU K.B. benoemd tot ge woon hoogleraar in de cardiologie aan de medische faculteit te Rotter dam. Dokter Hugenholtz legde in 1951 doctoraal examen af aan de Leidse Universiteit, waar hy in 1953 het artsdiploma behaalde. Sindsdien was hij werkzaam in Amerika. Jongeling (G.P.V.): Op een zaterdag ln Utrecht gehou den jaarvergadering van het Gere formeerd Politiek Verbond heeft het tweede-kamerlid P. Jongeling kri tiek geleverd op het streven van KVP. ARP en CHU om te komen tot een grote christendemocratische par ty. ZUn bedenkingen waren gericht tegen het feit dat in het ont- werp-programma van de te vormen groepering niets is terug te vinden van het principe, dat de heilige schrift normen toetssteen voor de politiek dient te zUn. „Dat staat wel ln de huidige partijprogramma's. Het bankroet van de christelyke na tionale politiek kondigt zich aan als het volle woord Gods niet als uit gangspunt voor het politieke leven wordt gekozen". De heer Jongeling keerde zich voorts tegen de grensverflauwing, zo als deze zich in de opstelling van de uit de KVP getreden radicalen mani festeert. De heer Aarden, die door de heer Jongeling als een „nette kerel" werd betiteld, had verklaard, voor zichtig te willen zyn met de naam christelyk. Hy ging volgens de heer Jongeling over de grens, toen hij zei dat christelijke inspiratie nog niet wil zeggen dat er van een christely ke party gesproken kan worden. De grens tussen het standpunt van de radicalen en christen-democraten is naar de mening van het GPV-kamer- lid dus vervaagd. een aan het werk om de klap te bo ven te komen. De zich zelf gematigd radicaal noemende ir. J. Stienen werd be heer H. J. Eibers werd voorlopig secretaris. Over enkele weken wordt een nieuw bestuur gekozen. Zingend Overigens zijn de KVP-jongeren niet wraakzuchtig uit elkaar gegaan. Op het congres van de jonge rengroepen van de KVP heeft zich zaterdag de afsplitsing der radi calen voltrokken. Tijdens het con gres verliet voorzitter G. van Dongen in gezelschap van vele anderen de zaal. Later werd J a c. Stienen tot nieuwe voorzitter benoemd. Op de foto luisteren de gaande en de komende man, resp. Van Dongen (l.) en Stienen (r.), naar een radio-uitzending over het congres. Hik te maken. Hij kreeg veel bijval, al was het kortstondig. Er stond al gauw iemand op, die erop wees, dat het aanwijzen en wegsturen van fractieleiders niet op de weg van politieke jeugdclubs ligt. Dat bleek een sterk argument. En de motie verdween. Bij de stemming bleek weinig meer van de radicale meerderheid van november vorig jaar. De tegen standers van uittreden waren in gro ten getale opgekomen. Vooral de Limburgse kringen waren sterk ver- I tegenwoordigd. Tweederde van het temmen'biuveT" bleekde KVP Oordeel commissie Congres De nieuwe Party Radicalen, gaat op 27 april een congres in Utrecht of Den Bosch houden. De party wil een voorlopige balans opmaken van zyn aanhang, een definitief bestuur kie zen en pogen een organisatie op po ten te zetten. By het opstellen van een politiek program zal men voorzichtig te werk gaan. Op een reeks van punten zal men zelfs niets kunnen doen, omdat daarvoor het congres van de werk groep van christen-radicalen (waarin ARP en de CHU zitten) moet worden afgewacht, dat in mei wordt gehou den. EEG-MINISTERS NIET AKKOORD Hoe paradoxaal het ook mag klinken, maar tot zelfs Italië, waar men toch een grote bloemenproduk- tie heeft, betrekt momenteel afge sneden tulpen en narcissen uit ons land. Hoewel dit tot. nu toe wel op kleinere schaal plaats vond via de gespecialiseerde groothandel, werd vorige week via de Rynsburgse vei ling „Flora" de eerste zending van ruim 10.000 bossen naar Italië ge transporteerd per speciale koelwa gen. Deze bloemen zijn bestemd voor de verkoop in supermarkten in Rome. Deze winkelbedrijven werken vol gens hetzelfde systeem als Migros ln Zwitserland en zullen deze verkoop ook vergezeld doen gaan van kleine tentoonstellingen in de diverse filia len, waar bloemen worden aangebo den. Het is duidelyk, dat door deze export de pry zen eerder neigingen vertoonden om op te lopen, dan dat de bloemen goedkoper werden. Hierby kwam nog, dat de aanvoer over het algemeen iets terugliep, aangezien de meeste broeikassen óf aan de laatste trek bezig zyn óf reeds leeg staan en de produktie in de z.g. koude kassen pas goed op gang begint te komen. De bloemen hieruit afkomstig kenmerken zich door lange stelen en een zeer goede houdbaarheid. Eigenschappen, men by de huidige prijzen dan ook wel voor zijn geld mag verlangen. MINISTERS PRATEN OVER MELK EN BOTER (Van onze correspondent) ®r* MAANDAG Zyislngel 2: Volle Evangelie-zending. Evangelisatiefilm, 8 uur nam. Rest. De Doelen, Leidse Amateur- fotografenvereniging, 8 uur nam. Steenschuur 6: Splritisch Genoot schap, Spr. mej. V. d. Dorpe over „Wlo zyn leven verliest die zal het behou den". 8 uur nam. Evangelisatiefilm, 8 Den Burcht Jaarvergadering CHU. 8 Stadsgehoorzaal: Mij voor Toon kunst. Toonkunstkoor zingt Bruckners grote mis in f-moll. 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. WOENSDAG St. Antonius Clubhuis: Alg. Bond Onderwijzend Personeel Cabaret „Adam en Eva" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): K en O, Filmlezing ..La bella Italia" door Si mon de Waard. 8 uur nam. DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal): NCVB afd. zuid-west. Spr. ds. A. J. Lamping over „Jeugdwerk" 8 uur nam. Chr. Nijverheidsschool „Boshuizen' (Toussalntkade)Openbare lessen en modeshow 3-5 en 7-9 uur nam. De bemanning van het Amerikaan se spionageschip „Pueblo" zal streng Vanmiddag zullen de ministers van gestraft worden als de Verenigde Sta- Bedanken Na de stemming kregen de radica len de gelegenheid de zaal te verla ten. Ze trokken te voet naar het ge bouw van kunsten en wetenschappen, waar hun nieuwe voormannen, drs. Aarden en drs. Bogaers. h en op wachtten. Ze besloten allemaal schriftelijk voor hun lidmaatschap van de KVP te bedanken. Zij zullen binnen de party Radicalen geen aparte groep vormen. Wel vormen ze voorlopig een comité van jongeren, dat zelf standig naar buiten zal optreden. Éénstemmig Het congres van de geslonken KVPJG byzonder rustig en een stemmig geworden na het vertrek van de radicaalste radicalen (ook hier biyven radicalen) ging met- gevraagd Na een dag van vruchteloos debat teren is zaterdag gebleken, dat Frankrijk even weinig bereid is stap pen te doen, die het toetreden van Engeland, Ierland en de Scandinavi sche landen tot de EEG kunnen be vorderen, als 19 december vorig jaar, de dag van het befaamde tweede Franse veto. Men had gehoopt, dat na het Frans- Duits overleg en het daarop gevolgde communiqué van Parijs van 16 fe bruari van dit jaar Frankryk steun zou verlenen aan het plan van acht punten, dat minister Brandt van West-Duitsland' zaterdag heeft toege licht. Het enige positieve, dat mi nister Couve de Murville heeft ge zegd, is wellicht geweest dat „reke ning houdend met het aandringen (Van onze Bossche correspondent) De brutaliteit van enkele schooljon gens uit 't Brabantse plaatsje Em pel is ooi-zaak van een merkwaar dige vondst door de Rijkspolitie in Rosmalen, die de laatste dagen f80.000,- aan baar geld heeft ver zameld in een eeuwenoud boer- derytje aan de dijk langs de Maas, dat tot voor kort werd bewoond door een bejaard landbouwersecht paar (67 en 65). Omdat de jon gens op school wat royaal met geld strooiden voelde het schoolhoofd hen aan de tand. Het geld bleek afkomstig uit het de solate krot aan de dijk, dat het wat debiele echtpaar enkele maan den geleden heeft verlaten voor een moderne boerderij in Ryen. De politie stelde een onderzoek in en haalde op alle mogelyke en onmo gelijke plaatsen in en om het huis zakken vol klein geld en stapels door muizen aangevreten pa piergeld voor de dag, samen een waarde van 80 mille vertegenwoor digend. Het teruggetrokken levend landbou wersechtpaar verklaarde altyd be ducht te zyn geweest voor een in breker en in een bank hadden ze helemaal geen vertrouwen. Daarom werd het geld verborgen in kastjes, onder de grond, tussen het hooi en op andere plaatsen. By hun ver huizing had het echtpaar het geld vergeten. Hoe dat te rymen valt met hun gie righeid van jaren zal altijd wel een raadsel blijven, waarop de op lossing alleen maar gezocht kan worden in de psychische ge steldheid van het wereldvreemde echtpaar. Deze manifesteerde zich wel heel duidelyk in het feit, dat de vrouw te voet van Ryen naar het gehucht Empel kwam (plusmi nus 45 km.), toen de politie om inlichtingen verzocht. De man la.g ziek te bed en de vrouw vond trein eri bus blykbaar te duur en wan delde daarom naar Empel. Ze zal overigens nog eens terug moeten komen, want het geld blyft voor lopig nog in het politiebureau, waar het nog eens goed moet worden nageteld. van de vyf andere landen Frankryk zich akkoord verklaart met handels akkoorden tussen de Zes en Groot- Brittannië, die het handelsverkeer kunnen toen toenemen en terzelfder- tyd het toetreden van het Verenigd Koninkrijk kunnen voorbereiden". Er bleek echter zoveel verschil van me ning tussen de weg, die Frankryk daarby wilde volgen en die van de andere EEG-landen, dat overeen stemming niet mogeiyk was. Tenslotte heeft de Europese Com missie opdracht gekregen, zoals het werd geformuleerd „haar oordeel te geven" over alle plannen en memo randa, die nu ter tafel liggen over het uitbreiden van de Gemeenschap, dus over het Duitse voorstel, het Benelux-memorandum, de Italiaanse plannen en de rapporten over techno logische samenwerking. Vijf april zal de raad weer btf- eerikomen, ditmaal in Luxemburg en dan zal men trachten de verdere gedragslyn te bepalen. Ook de per manente vertegenwoordigers zullen in die tussentyd een en ander bestude ren. Niemand gelooft overigens, dat er nog voor het zomerreces van de aad iets zal kunnen gebeuren, da-t het toetreden van Engeland es. zou kunnen bespoedigen. Tenzy er in Frankryk zelf veranderingen van in- grypende aard zouden plaatsvinden. Minist&r Luns toonde zich zaterdag na afloop teleurgesteld, dat Frankrijk zyn, zoals hij het noemde, minima listisch standpunt heeft gehandhaafd en als tot enig optimisme aanleiding gevend resultaat noemde hy de ge bleken solidariteit van de vyf andere landen. (ontleend aan andere bladen) Geboren: Robert, z.v. Hoffmann— Van Dyk, Bad Honnef. Getrouwd: J. A. de Lint en I. r Schoemaker Delft. Mr. Ch. Boisse- waarschuwde zij de politie. Deze (Van onze Amsterdamse correspondent) De 60-jarige portier V. Jordan heeft acht bange uren opgesloten gezeten in een lift. Zaterdag werd hij ontdekt, nadat zijn vrouw, on gerust over het lange wegblijven van haar man, alarm had gesla gen. De heer Jordan had vrijdag avond dienst als portier in de lettergieterij Tetterode Nederland N.V. in Amsterdam. Om half elf stapte hij op z'n ronde door 't ge bouw in een lift. Op de verdie ping, waar hij loilde uitstappen, schoot de lift iets door, zodat de deur niet open kon. Wat de heer Jordan ook probeerde, er ivas geen beweging in het apparaat te krijgen. In arren moede legde hij zich tenslotte maar op de bodem van de lift ter ruste. Pas acht uur later werd hij verkleumd van de koude gevonden. Zijn dienst was om twaalf uur vrijdagavond afgelopen. Toen zijn vrouw zaterdagmorgen vroeg wakker werd en haar man niet naast haar trof in de echtelijke sponde, die in Amstelveen staat, Landbouw van de EEG-landen hun besprekingen beginnen over het nieu we plan tot tegengaan van de over- produktie van melk en boter, dat zij eind vorige week van de Europese Commissie hebben ontvangen. De voorstellen van de Commissie kunnen in zes punten worden samen gevat: 1. verlaging van de prijs van de melk voor de Wjd van drie jaar; 2. verlaging van de interventieprys van de boter met circa 3% procent; 3. verlaging van de subsidies die dienden om de afzet van afgeroomde melk, melkpoeder enz. naar de fa brieken van veevoeder te steunen; 4. instellen van een heffing op mar garine. Die zou „relatief laag" zyn om de belangen van de margarine- industrie te vrywaren en ook die van derde landen die margarine exporte ren; 5. opheffen van de veestapel van kleine boeren die maximum vyf koei en hebben. Vergoeding per geslachte koe circa 1000 gulden; 6. steun aan de vleesproduktie, byvoorbeeld door middel van subsidies aan de land bouwers die him stier, niet laten slachten en aan hen die 'slachtvee fokken in plaats van melkvee. In vrijwel alle zes landen zal er veel verzet zyn tegen deze voorstel len van de Commissie en men neemt aan, dat de zes landbouwministers praktisch eenparig zullen verwerpen Misschien dat Nederland tegen be paalde voorgestelde maatregelen nog het meest gematigd zal staan, hoe wel de belasting op margarine in Nederlandse ogen nauweiyks genade zal kunnen vinden. Nederland kan echter melk tegen een relatief lage kostprijs produceren; ons land pro duceert zestig procent meer dan zijn binnenlandse consumptie. Een land als Frankrijk daarentegen slechts ze ven procent. blijven weigeren verontschuldi gingen aan te bieden voor de schen ding van de Noordkoreaanse wateren. Dit schrijft het Noordkoreaanse par tyblad „Rodong Sjimmoen", dat van daag door radio-Pjongjang werd ge- oiteerd. Het blad zegt dat de Ameri kanen Noord-Korea tijdens de onder handelingen over de „Pueblo'-affaire in de wapenstilstandscommissie te Panmoendjon bedreigd hebben, maar dat „het Noordkoreaanse volk niet voor die dreigementen gezwicht VRIJDAG Stadsgehoorzaal: Margrietshow.J -owl d* Zuid-Korea rekeyt met een noordelijke aanval Zuidkoreaanse militaire installaties zullen meer en meer onder de grond worden gebracht met het oog op de steeds toenemende vyandeiykhe- den v. h. oorlogszuchtige Nrd-Korea, aldus maakte minister van Defensie Tsjoi Young-hi zondag bekend. Hy zei in een televisieprogramma dat het ministerie plannen heeft al lereerst ondergrondse commando posten te bouwen voor belangrijke militaire eenheden en daarna onder grondse opslagplaatsen in te richten voor munitie- en brandstofdepots. Deze ondergrondse Inrichtingen zullen zo worden gebouwd dat zy zowel conventionele als kernaanval- len kunnen doorstaan. Hy maakte de plannen bekend na dat eerder deze maand bekend werd dat Noord-Korea vier van de luchtmachtbases en een aantal leger eenheden in ondergrondse gebouwen heeft ondergebracht. Rijksmuseum voor Volkenku. Spr. prof. dr. A. A. Gerbrands „Maskers bil de Kllenge in wei Nieuw Brlttannië". 8 uur nan Den Burcht: Toneelavond Grunnegerlaand". 8 uur nam. Auberge frangalse (Klokstee» I<eids Zoldercabaret. 9 uur nam Oude Vest 13: Evangelisatie i tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Koningskerk: Ruilclub. 8.3G-- Leiderdorp (Dorpshuls) G.-lezlng dr E. F. Jacobi. „Verlo huwelijk en kinderverzorging bH ren". 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon „De twaalf veroot den". 14 jr. Dageiyks 2 dag 2, 5 en 8 uur. Studio „Dagvlinder", 18 Ir gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondat 4.45. 7 en 9.15 uur. Lido „The wild angels", Dageiyks 2.30. 7 en 9.15 uur. Z 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera „Nattlek" (Spel dei versies). 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 et uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 Rex „Verborgen driften'. Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Z* 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Op blote voeten li park", a.l. Dagelijks 2.30, 7 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en S.U TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vlist (Botennarfe Tentoonstelling werk van Karei) gers. Geopend dinsdag t/m zateri uur voorm. 6 uur nam. (tó maart) Pieterskerkgracht 9 van werk van leden Naturae". Zaterdai uur nam., overige dagen nam. (t/m. 17 maart) Lakenhal: Tentoonstelling n keningen uit de collectie J. Boom. Werkd. 10 uur voorm.— nam.; zond. 14 uur nam, l\ maart). Rijksmuseum van Oudheden! penburg 28): Werkd. 10 uur voel 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum Pesthuis laan) Rijksmuseum voor VolienWT (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; «I dags 1-5 uur nam. Tl Rijksmuseum voor VolkenkundP- posltie Japanse volkskunst, 1( voorm.-5 uur nam. (Zondags 1 uur nam.; t.e.m. 12 maart. (Roiï dingen dinsdag en donderdag 3 f nam.). I| Rijksmuseum voor Volkenkf Tentoonstelling Collectie Lechn« Japanse Kunst Werkd. 10 uur ff A tot 5 uur nam.; zondags 1—6 uuiL Rijksmuseum voor de geschlj der natuurwetenschappen: Dag.atf uur zond 1-4 uur Voorschoten. Ambachtshuls)f1^ blleum tentoonstelling Willem StgS fer. Geopend dagelijks van 10.30 q voorm.- 5 uur nam. en dinsdag.]0 derdag - en vrydagavond van 7ipn 9.30 uur (tot 20 maart). Wassenaar (Kunstzaal Heuff)!3' positie Annemarie van Zantenjur en Ek van Zanten. Maandag t/n terdag 10-5 uur; bovendien cllnijn( avond 8-10 uur (t.em. 13 maart), BINNENLAND konden dan ook op eigen kracht koers zetten naar Cherbourg in Frankryk Niemand raakte gewond. vain en L. Westermann, Den Haag. vond haar man opgesloten in de Overleden: Ir. J. van Houweninge, lift. Een monteur van de letter- :8 jaar. Voorburg, C. R. van Some- gieterij bevrijdde hem uit zijn be ven, m. 44 jaar, Enschede. 1 narde positie. „Kom toch naar Europa" Twee geroutineerde reisbus-chauffeurs, de 44-jarige Bob van Mook van Lind bergh NV uit Amsterdam en de 30- jarige Rogier Six van Luxcoach uit Yperen (België), gaan ieder met een zeer luxueuze in België vervaardigde autobus zes weken lang kris kras door de Verenigde Staten en Canada ryden in het kader van een nieuwe „kom toch naar Europa"-campagne, ditmaal georganiseerd door American Express. Demonstratie tegen Smih In Amsterdam is gistermiddag een rustig verlopen korte demonstratie in de bin nenstad gehouden tegen het bewind van de Rhodesische premier Ian Smih, waaraan ruim 200 personen, voornamelyk jongeren, deelnamen. De demonstratietocht, waarvoor vergunning was verleend en die door politieruiters werd begeleid, was geor ganiseerd door het Algemeen Neder lands Jeugdverbond (ANVJ), de Or ganisatie van Progressief studeende Jeugd (OPSJ) en de Vereniging voor vooruitstrevende studenten 'Perikles'. Voorzitterschap KNVVL Ir. D. L. Asjes, voorziter van de Koninklyke Nederlandse Vereniging voor Lucht vaart, heeft het voorzitterschap neer gelegd, cmdat hy in Mexico City een ontwikkelingsbureau gaat stichten voor het leggen c.q. verstevigen van banden met Nederland. De heer Asjes is al naar Mexico City vertrokken. Oud-staatssecretaris Schaper, thans chef van het militire huis van de Ko ningin, heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap der KNWL waar te nemen, totdat in de vacature zal zyn voorzien. Botsing op zee Het Nederlandse vrachtschip Koudekerk van de V.N, en een Deens schip zyn 17 km voor de kust van Guernsey in botsing ge komen. De schade aan beide schepen bevindt zich boven de waterüjn. zy tor Avond- en nachtdienst der «potig™ Geopend voor spoedeisende gerf01 Zuider Apotheek. Lammenschanw31" tel. 23553. feks De zaterdag-, zondag- en nachtdhi van apotheek R. van Breest Sml' i burg te Leiderdorp wordt waargenL. door de Zuider Apotheek. r De Oegstgeestse Apotheek fen' opend. 1 WEEKEINDEDIENST DEBBt HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur ij plege men de eigen huisarts, c tot zondagnacht 24 uur de dolj telefoon 2 2 2 2 2. Spaanse dreiging rond Gibraltar - Het Spaanse vliegdekschip voor hef- schroefvliegtuigen Dedalo (15800 ton) is zaterdagochtend in Britse territo riale wateren ten westen van de rots van Gibraltar voor anker gegaan. Ondanks een waarschuwing bleef het daar liggen. Dergelyke incidenten hebben zich al herhaaldelijk voorge daan. Spanje wil Gibraltar „gedeko loniseerd" zien en beschouwt het met de omringende wateren als een deel van zyn gebied. Argentynse minister afgetreden De Argentynse minister van Defen sie, Lanusse, heeft zaterdag zyn ont slag ingediend, zo is door welinge lichte kringen in Buenos Aires mee gedeeld. President Ongania had de naaste medewerkers van Lanusse „administratieve traagheid" verweten. Doodvonnis in Bandoeng Een by- zondere militaire rechtbank heeft in Bandoeng het doodvonnis uitgespro ken over een communist, Sjam ge naamd. wegens zyn aandeel in de mislukte staatsgreep van 1965. Berg staat op instorten Het voorgebergte van de Mont-e Pelligrino, dat de Siclliaanse stad Palermo be heerst, een bergmassa waarvan Goe the eens heeft geschreven dat ner gens ter wereld een meer indrukwek kend landschap kan bestaan, wordt bedreigd door een ernstig gevaar. Tengevolge van de hier gedurende twee maanden aanhoudende aard schokken dreigt een geweldig groot stuk van de berg in zee te storten. Vechtpartij op landbouwtentoon stelling By de opening van de 70ste internationale landbouwtentoonstel ling in de Italiaanse stad Verona is het gisteren tot felle gevechten ge komen tussen circa 3.000 boeren en enkele tientallen politieagenten. De betogers, ontevreden over de wyze waarop de regering de belangen van de Italiaanse zuivelproducenten in BUITENLAND. Oefening afgelast De Deense re gering heeft de NAVO laten weten, dat een voor de herfst vam dit jaar op het programma staande grote lan dingsoefening van NAVO-stryd- krachten niet op Deense bodem kan plaatsvinden. De oefening voor Ame rikaanse, Britse, Deense en West- duitse militaire eenheden zou op West-Jutland worden gehouden. In Kopenhagen gelooft men dat de Deense regering bevreesd is voor be togingen tegen de Amerikanen. Lijst-Degrelle By de indiening van dekieslysten in België is gisteren in Brussel een lijst-Degrelle aange- gemeld, die echter niet de leidei- van de voormalige Belgische nazistische party als kandidaat vermeldt. Num mer één van de lyst-Degrelle is de secretaris-generaal van de „Belgische Sociale Beweging" Debbaudt. Dagrel- le, die in Spanje in ballingschap leeft, is na de oorlog in België by verstek ter dood veroordeeld. Israëlisch spion De 18-jarige Is raëliër Levi is het weekend veroor deeld tot acht jaar gevangenisstraf wegens spionage voor Jordanië. Levi zou 2 jaar geleden met zyn werk zyn begonnen en verscheidene malen met geheime inlichtingen de grens zyn gepasseerd. Protest over Berlijn De drie wes- teiyke commandanten in Beriyn heb ben geprotesteerd tegen het overvlie gen van ,Mig"-straaljagers op zeer geringe hoogte boven het westelyk stadsdeel. De toestellen waren ver- moedelyk van de Rusische lucht macht en hadden op een hoogte van 100 tot 200 meter in de onmiddellyke I Brussel behartigt, vernielden loketten nabyheid van de vliegvelden Tempel- by de ingang en bekogelden de offi hof, in de Amerikaanse sector, en ciële tribune met flessen melk, fruit Tegel in de Franse sector, gevlogen, en groente. HAAGS* AGE N D! MAANDAG 11 MAART Lutherse Kerk, 20.00 uu cert dr. Willem Mudde. DINSDAG 12 MAART WJ WOENSDAG 13 MAART Kon. Schouwourg, 20.15 i landse Comedie „De trap". Kurzaal 20.15 uur: Rotterdams] harmonisch Orkest o.l.v. Jean Fot m.m.v Liane Jespers (sopraan), 'D Jansen (tenor) en JSa is (bariton). T WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 ooi) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt regenbui hagelbui regen regenbul zwaar bew. zwaar bew. 6 2 5 2 6 3 6 6 6 3 Twente zwaar bew. Eindhoven zwaar bew. Zuid-Limburg regen Helsinki sneeuw Stockholm licht bew. Oslo licht bew. Kopenhagen licht bew. Aberdeen regen 6 1 7 2 6 1 -4 -S -1 -9 1 -2 0 4 10 4 Londen Brussel Luxemburg Bordeaux zwaar bew. regen regen 10 8 2 5 0 Nice Berlijn Frankfort half bew. licht bew. Ji i 7 2 München Zürlch Locarno V/enen sneeuw geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. 4 -1 7 8 16 7 -1 fnnsbruck Belgrado Athene sneeuw sneeuw licht bew. 8 C' 10 i Barcelona Madrid Mallorca I.issabon onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt 14 3 11 15 i 16

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2