Wereldrecord voor Maier Wielercoaches werken naar .Mexico City' toe Jinton Neemt Henk Lamberts straks de plaats in van De Graaff? Bep Weeteling snel op 200 m rugslag Nog in vorm Wijnen wil titel libre Zaalvoetbal komt nu ook organisatorisch van de grond Zeer uitvoerig programma 7 j Conditie VROTAO 8 MAART 1 m PAGINA 19 LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - SPOKT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD In Praag PRAAG Bep Weeteling werd vickova (Tsj. SI.) 5.42,5; 3. Skorepova donderdagavond in het fraaie Podoli- (Tsj. SI.) 5.48,5. bad in Praag uitgeroepen tot de beste 200 meter wisselslag heren1 zwemster van de tweedaagse inter- Schmied (Oost.) 2.22,2; 2. Jirusek (Van onze speciale verslaggever) Inzeil - Burgemeester Ludwig Schwabl, die alles wat in het Bei erse dorp gebeurt volledig onder controle lijkt te hebben, eiste ook ditmaal voor Inzeil een wereldrecord. Het zo langzamer hand moegestreden schaatscircus, van wedstrijd naar exhibitie snellend, telde nog één rijder, die aan de wens van de burge meester-hotelhouder kon voldoen. En dat was dan tegelijk 's werelds sterkste rijder sinds maanden: Fred Anton Maier. Een rit in „bladstilte" door een rij der van wereldklasse, pleegt de gemoe deren van de schaatsgetrouwen op de tribunes in beroering te brengen, om dat de grens van de topprestatie al weer verschoven dreigt te worden. Maar Maier zonder tegenstand van de voort-krabbelende Oostenrij ker Strutz gleed niet in windstilte. Gedurende minstens vier van zijn zeven volle rortden, waaiden de va nen aan de vlaggemasten breeduit. Toch dat record: „een formidabele prestatie", zei Kees Verkerk, na een grieperige periode op deze donderdag slechts als toeschouwer fungerend. „En ik zou het hem onmogelijk heb ben kunnen nadoen. Hij heeft nu eenmaal de overtuiging dat hem dit seizoen alles lukt. Heb je gezien hoe elke klap raak was? En wat een schitterende techniek; Precies goed voor dit (js. Niemand in de Neder landse ploeg kan die techniek zó ge bruiken". De wereldkampioen, ook na uit bundige huldigingspartijen nog altijd werkend aan het behoud van de unieke „vorm", snelde op de voor hem enigszins incourante drie kilometer naar de prestatie waarom de unieke ij sp is te aan de voet van de bergen vraagt: 4.17.5. Een verbetering met 0,9 seconde van de wereldtijd, die achter Ard Schenks naam een vol jaar onaangetast was gebleven. „Ik dacht", zei Schenk later, „dat myn tijd scherp was. Maar dit Anderen vielen hem bewogen by „Onvoorstelbaar wat Maier nog pres teert, na alles wat hy al gewonnen heeft. In een periode waarin iedereen zich ontspant, naar het einde van het seizoen dry ft. Maier, vriendelijk grin- nekend als altyd: „Ik heb er zoveel voor gedaan, dit jaar. Ik heb er nog profyt van, dat merk je. Ik was op een wereldrecord-schema weggegaan, maar het kostte wel moeite. De tyd van Schenk was scherp". Nog meer allure krygt het wereldrecord van Maier ais daarby wordt bedacht, dat de omstandigheden tijdens zyn recordrit niet ideaal waren. Althans, zo „ideaal" als dat in Inzeil geldt. Winden Het kunstys Is er altyd in perfecte conditie, maar zeer venynig soms kunnen plotselinge windvlagen van- echter de omringende 'bergen sluipen. BILJARTEN GOIRLE Tini Wijnen is voor j het eerst na vijf seizoenen weer pre sent by een Nederlands kampioen schap ereklasse libre. Gistermiddag maakte hij samen met zeven colle ga's-rivalen zyn opwachting in het Brabantse Goirle. Hij was boordevol i zelfvertrouwen en byzonder optimis- I tisch gestemd. Wijnen is duidelyk I van plan met zijn eeuwige opponent I Henk Soholte d'e dienst te gaan uit maken en als het even kan de man uit Mierlo-Hout, die al enige jaren de sterkste librespeler van Neder - i land is, te onttronen. In de eerste ronde heeft Wijnen I zijn bedoelingen duidelyk on der - j streept met een zege in acht beurten op Janus Jacobs. Gemakkely'k ging J het echter niet. De Amsterdamse veteraan, die vyf jaar geleden libre- kampioen werd oa. door een zege op Wynen, hanteerde oudergewoonte j het wapen van de carotte en da? ondermijnde het zelfvertrouwen van Wijnen enigszins. Toch slaagde Ja cobs niet, gewoon omdat hy capaci teiten te kort kwam. Tini Wijnen j deed er echter wel acht kostbare beurten over om de mopperende Jacobs te kloppen. j avond nog duidelijker zijn bedoelin- gen. Tegen Ligt/hart, begreep hy de waarschuwing, die de Alkmaarder in de dierde beurt met 106 carambo- I les gaf. Voor de derde keer stapte de Ossenaar naar de tafel en hij kwam er niet vandaan voordat het werkstuk was voltooid. Een pronk stuk. In nauwelyfcs drie kwartier en in drie gangen rond de tafel tikte I hy de 499 caramboles by een, die hem nog van de finish scheidden. houden". Reden waarom hy zich met Verkerk, Bols, Eriks (Nottet is ziek uit Noorwegen naar Den Haag ge gaan) en de nog altyd hopeloos uit vorm zynde Jorritsma voor het week einde liet inschrijven voor de vier klassieke afstanden. Ondanks de aan drang, die van organisatiewege op hem werd uitgeoefend om toch voor al in de ov6r 500 en. 1000 meter strijdende sprintersklasse op te tre den. „Maar", zei Schenk, „myn we reldrecord op die 1000 meter heb ik nog en niemand die daar in het weekeinde nog aankómt". Lamberts Gouden schaats 59 De Nederlandse formatie, woens dagavond laat gecompleteerd met de komst van Bols, Schenk en Eriks, zal zich dit weekeinde met Zweden, Noren. Italianen. Duitsers en wat Amerikanen meten om de strijd om de „goudien schaats van Inzeil". Een fraai kleinood, dat aan het eind van de uitgebreide prijzentafel lonkt. Maar bepaald niet de trofee waarom het echt gaat: Inzeil is verwend met wereldrecords en Inzeil wil ze ook nu graag op de chronometers zien. Het kón op de in een betonnen „bak" gevatte piste, met het ysoppervlak dat is bevroren uit „ontkalkt" water een van die geheimpjes, die ys- makers koesteren. Opnieuw Fred Anton Maier bewees dat op deze donderdag liggen er wereldtyden te wachten óók voor heftig naar het seizoeneinde verlangende artiesten, die slaperig uit bussen in vliegtuigen stappen. Maar de omstandigheden van In zeil dwingen hen tot nog één extra- Inspanning, zoals byvoorbeeld Ard Schenk ondervond. Maandag zal lhj in Amsterdam terugkeren. Daar wachten de studieboeken. Maar de in Grenoble en Göteborg herwonnen wilskracht is in de Noordhollander nog niet gedoofd. En het rumoer rond de vaderlandse kernploeg heeft de inzet niet kunnen af zotten. Schenk bewees het ditmaal op de sprint. Zoals één, twee jaar eerder rende de atleet zijn 500 meter rond: 40.2, een verbetering met 0,3 secon de van zyn persoonlyk record. „En", meldde Schenk daarby, „dat is weer een paar plaatsjés omhoog op de we- reldranglyst. Ik ga dat dit weekein de nog eens even scherp in de gaten Uitslagen Van Hinbhum 500 7 232 71.42 Stokkers 38 7 19 5.42 Rijvers 500 15 138 33.33 Iiigthairt 315 15 149 21.00 Wijnen 500 8 379 62.50 Jacobs 85 8 63 10.62 Beekman 20 5 11 4.60 Soholte 500 5 347 100.00 Wijnen 500 3 499 166.66 Ligbhart 113 3 106 37.66 Rijvers 295 10 214 29.50 Jacobs 500 10 257 50.00 Stokkers 24 3 14 8.00 Scholte 500 3 490 166.66 De stand na de eerste dag: m. p. car. brt. h.s. gem. Soholte 4 1000 8 490 125.00 Wijnen 4 1000 11 499 90.90 v- Hinthum 2 791 17 234 46.52 Beekman 2 520 15 175 34.66 Jacobs 2 585 18 257 32.50 Rijvers 2 795 15 214 31.80 Ligthart 0 428 18 149 23.77 Stokkers 0 62 10 19 6.20 Bert van der Helm in twee interlands DEN HAAG Voor de komende weken staan tafeltennisinterland- wedstryden tegen West-Duitsland en België op het programma. De ploeg, die op 13 maart in Heerlen tegen West-Duitsland uitkomt is als volgt samengesteld: Frans Schools (Ned- lloyd), Bert van der Helm (Scylla), en Mieke ten Broek (HOC). In het herendubbelspel is Bert Schoofs (Nedlloyd) de partner van Bert van der Helm. De Duitse ploeg bestaat uit Agnes Simon, Eberhard Schöler en Klaus Solka. Op 22 maart speelt het Nederlandse damesteam in Vught (en niet op 15 maart in Cuyk zoals in een eerder bericht gemeld) tegen België. Voor dit treffen zal een keuze worden ge maakt uit de vier speelsters, die de Nederlandse kleuren op de Europese kampioenschappen van 1724 april in Lyon zullen verdedigen. De speel sters zyn: Mieke ten Broek, Mary van Ruiten (De Treffers), Veronique van der Laan en Ellen Klatt (beiden Salamanders). Een dag later treedt in Cuyk een herenteam aan tegen België. Het zyn Bert van der Helm, Karei Deken en Frans Schoofs. Schenk kon zich die opmerking per mitteren. Hij was nd. op de zeer incourante 1.000 meter de enige die met 1.21.8 in de buurt van zyn re cord kwam (1.20.6). Schenk werd in zyn race in de laatste ronde door een plotselinge windvlaag gehandicapt. Halverwege zyn rit kon een soort „coaching team" langs de baanrand hem nog beduiden dat hy een nieuw record binnen zijn bereik had. Het met chronometers uitgeruste gezel schap bestond uit Jan Charisius, die, hier wedstrijdleider is, damescoach Piet Zwanenburg, t.c. -voorzitter Jo van Dalfsen en.Henk Lamberts. „Hij is hier", verklaarden officials, „volkomen privé". Maar niemand in Inzeil, die iets anders gelooft, dan dat Henk Lamberts de nieuwe Nederland se coach zal zyn. Zoals ook iedereen zich weet te herinneren dat al in Grenoble de naam van de Deventer sportambtenaar in dat verband is ge noemd. Dat Lamberts terstond na aankomst met Jorritsma een oefen programma op het ys doornam is uiteraard óók een privé-geste. Maar toch. nationale wedstrijden, die daar den gehouden. Terecht. De tengere Zaanse perste er op de 200 meter rug slag nameiyk een tyd uit, die maar enkele tienden van seconden boven het Nederlandse record lag en die haar tevens in één klap in de wereld top plaatste. Uitslagen: 100 m vrije slag heren: 1. Schmeid (Oostenryk) 56.0: 2. Gericke (O-Dld) 9 Aad Oudt (Ned.) 57.2. 200 m schoolslag: dames: 1. Filino- vits (Oostenryk) 2.51.2; 2. Klenie Bi- molt (Ned.) 2.51.2; 3. Slavickova (Tsj. SI.) 2.53.6. 100 m rugslag heren: 1. B. Schout- sen (Ned.) 1.04.0; 2. Rinus van Beek (Ned.) 1.04.3; 3. Steiner (Tsj. SI.) 1.05.2. 200 m vrije slag dames: 1. Kozicova (Tsj. SI.) 2.17.7; 2. Nel Bos (Ned.) 2.19.5; 3. Dolly Maaneman (Ned.) 2.20.6. 200 m rugslag dames: 1. Bep Wee- tqiing (Ned.) 2.32.2; 2. Coby Sikkens (Ned.) 2.33.3; 3. Hammersten (Zwe den) 2.33.8. 100 m schoolslag heren: 1. Ocenasek (Tsj. SI.) 1.12.9; 2. Hans Spijkerman (Ned.) 1.12.9; 3. Wissiak (Oostenryk) 1.13.8. 100 meter vlinderslag dames: 1. Ada Kok (Ned.) 1.08.0; 2. Perkova (Tsj. SI). 1.11.8; 3. Romovackova (Tsj. SI.) 1.12,0. 400 meter vrye slag heren: 1. Elt Drenth (Ned.) 4.26.4; 2. Dick Langer- horst (Ned.) 4.29,0; 3. Lohnicky (Tsj. SI.) 4.29,6. 400 meter wisselslag dames: 1. Hen- ny Penterman (Ned.) 5.29,3; 2. Sla- 2.22,8; 3. Resler (O-Dld.) (Vaai onze sportredacteur) De KNVB gaat het zaalvoetbal onder zijn vleugelen nemen. Mr. J. J. de Jongh, voorzitter van de Af deling Leiden van de KNVB, te vens voorzitter van de „studiecom missie zaalvoetbal", za.l volgende maand aan de vergadering van de Sectie Afdelingen een iinterimrap- port voorleggen, waarin de volgen de punten zijn vastgelegd: de organisatie van het zaalvoet bal zal worden opgedragen aan de afdelingen van de KNVB; om concurrentie met het veld- voet-bal te voorkomen, zullen de competities van het zaalvoetbal niet op zaterdag of zondag mogen plaats vinden het hoofddoel van de KNVB is het organisatorisch leiden van het. zaalvoetbal. Het ligt niet in het voornemen de „zuivere" zaalvoet- bail'ler te verplichten lid te worden van de KNVB, al zal hy wel een 'bydrage dienen te betalen; leden van een voetbalveren!- deling heeft, mogen het zaalvoetbal delin gheeft, mogen het zaalvoetbal niet in een andere vereniging spe len; de spelregels van „Den Helder" zullen met één wijziging wor- den overgenomen: d.wjz. dat er op doel mag worden geschoten tussen de tien meterlijn en de doelcirkel (7 meter)In tegenstelling met Den Helder de bakermat van het zaal voetbal wil de studiecommissie met vier veldspelers (dat is één min der) en drie wisselspelers laten spe len; de wedstrijden duren 2 x 25 minuten en op een strafbank je kun nen spelers, die een overtreding heb ben begaan, respectievelyk twee of vy-f minuten over hun zonden na denken. Mr. J. J. die Jongh verwacht dat. het zaalvoetbal een grote vlucht za-1 nemen. Het is een spectaculaire sport, die vele toeschouwei's trekt vorig jaar in Den Helder 17.000 en een welkome aanvulling voor de (in lagere elftallen spelende) veld- voetibaMers, die voor de training met geen stok de deur uit zijn te krijgen, CO VS afd. Leiden houdt causerie De COVS-groep Leiden en omstre ken houdt op maandag 18 maart (aanvang 8 uur) in Restaurant „Ei- genzorg" een causerie, waarbij de heer P. v. d. Hoek, voorzitter van de maar voor een „partijtje" vooraan Afd."Dordrecht, als gast aanwezig zal staan. Alleen de accommoda- TT tie Dat zal de heren, die het Het *™nd zaalvoetbal gaan organiseren, nog i •J->e scheidsrechter en zyn verant- heel wat hoofdbrekens kosten woording". Uitslagen van Inzeil 500 meter: 1. Fornass (Noorw.) 40.1 sec.: 2. Schenk (Ned.) 40.2; 3. Lind (Noorw.) Holmgren (Zwe.;, Blatchford (V.S.) en Bordjes (Zwe.) 40.3: 17. Krook Ned.) 41.5; 23. Jor ritsma en Bols (Ned.) 41.9; 34. Eriks (Ned.) 43.3. 1000 meter: 1 Schenk (Ned.) 1.2L8; 2. Enksen (Noorw.) 1.22.0; 3. Thomassen (Noorw.) 1.22.6; 4. Stian- sen (Noorw.) 1.23.2; 5. Lavaas (Zwe.) 1.24.5. 3000 meter: 1. Maier (Noorw.) 4.17.5 (nieuw wereldrecord); 2. Hög- lin (Zwe.) 4.21.6; 3. Guttormsen (Noorw.) 4.21.8; 4. Sandler (Zwe.) 4.22.4; 5. Bols ('Nedj 4.25.4. Zaterdagvoetbal De meeste belangstelling zal mor gen uitgaan naar de streek-derby tussen Noordwyk en Ter Leede. Hoe wel Ter Leede het de laatste tyd niet erg. best doet, is het lang niet zeker, dat Noordwijk deze wedstrijd gaat winnen. Juist in dergelyke duels wil Ter Leede nog wel eens onverwacht goed voor de dag komen. De eerste wedstrijd indertyd eindigde in een gebjk spel. We houden het ook nu maar op een puntenverdeling. Rynsb. Boys, dat zich aanvankelijk hersteld leek te hebben van een die pe inzinking, is vorige week na een slechte wedstryd t eruggezakt. Nu komt koploper Huizen op bezoek en zo te zien is er voor de Huizenaren geen vuiltje aan de lucht. Maar in de laatste wedstryden van het vorige seizoen hebben de Rynsburgers ge toond. dat zij tegen onder hoogspan ning spelende kampioensploegen voor een verrassing kunnen zorgen. In de 3A (West I) stelde ARC vori ge week tegen Blauw Wit teleur zeer ten gerieve van koploper HSCS. De Alphenaren moeten morgen de uit wedstrijd tegen De Geuzen dan ook winnen om goed bij" te biyven. RCL speelt morgen op eigenn ter- in een zeer belangryke wedstrijd met als inzet het behoud van het derdeklasserschap. Als de thuisclub de wedstryd tegen hekkesluiter HVO weet te winnen dan zyn de degrada- tiezorgen, althans voorlopig, van de baan. In de vierde klasse bleef na de vo rige wedstrijddag de situatie op de rangiyst vrijwel onveranderd. SVOW volgt Naaldwijk op de voet en hoe wel de wedstryd tegen Be Fair niet zonder slag of stoot gewonnen zal worden, menen we dat SVOW ook nu punten wel zal binnenhalen. GWS wint thuis wel van Koudekerk even ais Katwyk van Rouwkoop. Oegst- geest zal wel niet opgewassen zyn te gen het bezoekende Spirit. Hazersw, Boys-Leiden is vry zeker voor de gastheren. Erg benieuwd zyn we naar de uitslag van de Westlandse derby tussen De Lier en Naaldwyk. De thuisclub kon weieens voor een verrassing gaan zorgen. Als Naald wyk inderdaad een nederlaag zou ïyden dan zyn er vier ploegen, die nog reële kampioenskansen hebben. ADVERTENTIE frisse adem 95 ct. H. TEN HERKEI N.V. HILVERSUM WIELRENNEN WOLFSHOHL GEBRUIKTE DOPING PARIJS De internationale wiel- renünie heeft donderdagavond het volgende communiqué uitgegeven: „Bij de wereldkampioenschappen cyclocross in Luxemburg op 25 fe bruari is een anti-doping controle gehouden. Bij twee beroepsrenners was de uitslag van de controle po sitief. Dit tweetal, Daniel Gregoire (Fr.) en Rolf Wolfshohl (W.-Dld.). is overeenkomstig de reglementen I geschorst voor een periode van een maand. De schorsing gaat in op 10 I maart," (Van één onzer sportredacteuren) A msterdam Zowel de Nederlandse baan- als wegploeg zal nauwgezet worden voorbereid op de Olympische Spelen van Mexico. Die conclusie kan men wel trekken uit de toelichting, die de coaches Derksen en Middelink gisteren in Amsterdam hebben gegeven bij de plannen voor dit wielerseizoen. Of de Nederlandse ploeg na de Spelen ook nog uitkomt op de wereld kampioenschappen, die in Uruguay worden gehouden, is niet bekend. Er heerst nog altijd enige onzekerheid of de organisatie daarvan wel doorgang zal vinden. De Belgische Wielrijders- bond heeft de kosten van uitzending van een team begroot op 125.000 gulden. Evenals de BWB vreest de KNWU dat men een dergelijk hoog bedrag niet op tafel zal kunnen leggen. Ook dit seizoen heeft Derksen te kampen met renners die hoe goed zy ook op de baan uit de voeten kunnen veel liever op de weg rij den. „Je moet bidden en smeken of ze alsjeblieft op de baan biyven. Van de 100 willen er 99 de weg op". Derk- gelooft dat dat vooral te wyten an het feit dat er de afgelopen jaren veel te weinig baanwedstrijden waren waarin jonge renners zich konden onderscheiden. Jan Derksen heeft zyn ploeg (Balk, Koopman, Loeveseyn, Breur, v. d. Ruit, Pennings, Van Midden, Den Hertog) eerst een zuivere con- citietraining laten ondergaan door de coach van de KNAU, Wil Westphal, vooral omdat wielrenners „behalve hun benen niet veel gebruiken". Aan- vankelyk klaagden de renners over styfheid, maar langzaamaan is het met deze voor de wielersport beslist unieke conditietraining beter gegaan. nffliniiiiiiiiiiminminiiuiniuinmiiiimmiiimiimiiiimminimimnniii|ii: Strenge controle I „De KNWU is van plan het 1 komende seizoen de controle ee H op het gebruik van verboden g H stimulerende 'middelen in ons g g land strenger door te voe- g g ren", aldus de heer W. van g H Steenbergen, voorzitter van g g de sportcommissie. H 1 Niet alleen zal nauwletten- 1 g der worden toegezien dat de g H betrokken renners geen frau- g g de plegen bij de controle, g maar ook zal de controle g §j worden uitgebreid tot crite- g g ria voor amateurs en nieuwe- 1 g ling en. SlIlllllllllllllllllilllllllllllHllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIk Nieuw leven „Willen we de baarlsport nieuw le ven inblazen dan kan dat alleen met een serie goede wedstryden én goede pry zen. Wat konden ze hier nu eigeniyk krygen? Een hand en een medaille, dat was alles". Wat dit seizoen betreft, is Derksen tevreden. Op de banen in Amsterdam, Nyme- gen. Utrecht, Apeldoorn, Alkmaar en Hilversum zal een groot aantal wed stryden worden verwerkt. Elke week is er bovendien in deze plaatsen een populaire. Eind maart begint Derk sen met de baantraining in Alkmaar, daarna in Utrecht om vervolgens in juni over te gaan naar het Amster damse Stadion, dat niet eerder be schikbaar is. Op 1 én 4 mei komt de Nederlandse ploeg in Hannover en Keulen uit tegen West-Duitsland, van 8-18 juni volgt een korte tournee naar Rusland, waar aan sterk bezet te internationale wedstrijden wordt deelgenomen. De Russen brengen meedoen. De eerste serieuze tests zyn de wegwedstryd Bordeaux-San Sebastian (3-7 april), het Circuit des Mines en de Ronde van België (28 april-5 mei), waarin naast de kern ploegen de uitblinkers van de Neder landse voorjaarsklassiekers zullen uit komen. Na Olympia's Toer <23-29 mei) wordt een keuze gedaan voor de Ronde van de Toekomst (7-16 juni).' Na het kampioenschap van Neder land op 27 juli wordt de ploeg be kendgemaakt die naar Mexico zal gaan. Alvorens naar de Olympische Spelen te reizen, zullen de gekoze nen meedoen aan de Ronde van Po len (5-15 september). Middelink neemt aan dat „5%" wegrenner wordt uitgezonden. Die slaat op een ren ner, over wie zowel baan- als weg- coach kunnen beschikken. een tegenbezoek tussen 20 en 30 juni en zullen dan uitkomen op alle ge noemde Nederlandse banen. In juli gaan de Nederlanders naar Boeka rest. waarna (op 25 juli en 1 augus tus) de Nederlandse kampioenschap pen volgen. Op 15 augustus en 2 sep tember zyn er internationale wed stryden waarin de inmiddels geko zen Olympische kandidaten worden getest. Op 21 september vertrekt de ploeg naar Mexico. oeg Kern pi Wegcoach Joop Middelink heeft een voorlopige kernploeg van vyf renners, t.w. René Pynen, Ger Ha- rings, J. Zoetemelk, Fedor den Her tog (om wie dus door baan en weg coach wordt getrokken) en Leen de Groot. Deze groe p is uiteraard te klein maar Middelink hoopt haar ge- leidelyk aan uit te breiden. Er wordt byv. gelet op jonge amateurs, van wie de besten een kans krygen in wedstryden in België en Luxemburg. Ook al omdat Mexico achteraan het seizoen ligt, heeft Middelink voor de kernploeg een kalm begin voorge schreven. Zo zullen de vijf hierbo ven genoemde renners maar aan en kele voorjaarsklassiekers mogen Acht jaar Het hoofdbestuur van de KNWU zal aan de komende jaarvergadering, die begin april wordt gehouden, een voorstel voorleggen om de jeugd van acht jaar af op te vangen. ,J)e wielrennery zal, wil zy de jeugd binden, aan moeten slui ten by het feit dat op die leef- tyd jongens al diverse takken van sport georganiseerd kunnen beoefenen," aldus een toelich ting op het voorstel. Het ligt in de bedoeling de opleiding en training van deze jongeren geheel in handen van ie wielerclubs te leggen. Die clubs zullen dan bepaalde re gels in acht moeten nemen. Zo zullen de jongens tot en met hun twaalfde jaar alleen in kor te olubritten mogen uitkomen. De ouderen zullen ook in open wedstryden op invitatie mogen starten, maar de afstand mag niet groter zyn dan tien kilo meter, ook het verzet is dan maximaal geregeld.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 19