Keukenhof 3 opent MATRASSEN LEDIKANTEN Mr. Th. M. J. de Graaf treedt af als voorzitter Conflict Amerikanen en Zuidvietiiamezeii over verhoor Vietcong WEERMAN VERDWIJNT VAN DE TV Artsen in Kongo verplicht in ,eidóe MET EEN ENKEL WOORD „RIJNLAND" N.f HAAG SË A G E N DÜ LETDSCH DAGBLAD DINSDAG 5 MAART III De Keukenhof in Lisse opent 3 april zijn poorten weer. Ne derlands grootste bolbloemen- expositie, uniek en wereldbe roemd staat weer gereed om een periode van 7 tot 8 weken vele honderduizenden toeris ten uit binnen- en buitenland haar immense kleurenpracht te tonen. Het vorig jaar werd het record-aantal van 800.000 bezoekers bereikt. Mi-. Th. J. M. de Graaf, voorzitter van de Stichting Nationale Bloemen tentoonstelling Keukenhof, heeft vanmiddag voor de laatste maal de sneeuwklokjes-persconferentie ge leid. Hy zal 1 juli in verband met zyn vertrek naar Nijmegen, waar hy sinds 16 november burgemeester is - aftreden als voorzitter van Keuken hof. Een combinatie van functies achtte hy in verband met de grote afstand en de omvangry ke werk zaamheden in Nymegen niet moge- lyk. Het heengaan van mr. De Graaf wordt in Keukenhofkringen zeer be treurd. Een opvolger is nog niet be noemd. Deze benoeming zal voor de opening op 3 april haar beslag kry- gen. Vroege opening Met de opening van Keukenhof wordt het 19de seizoen ingeluid. Elk jaar opnieuw blijkt hoe moeilyk het is met zekerheid te zeggen hoe Keu kenhof er bij de officiële opening zal uitzien. En dat geldt zeker voor de komende tentoonstelling. De zachte winter zal als consequentie een vroeg voorjaar met zich moeten brengen en daardoor een vroege opening. 'Op dit moment kan echter nog weinig concreets worden gezegd over de mo gelijkheid van een feitelyk eerder opengaan, alhoewel de kans er zeker in blyft zitten. Zodra een besluit ge vallen is, zal hierover ten spoedigste *1 nadere mededeling volgen. Het is reeds jaren een dwingende regel geworden door het planten van vele crocussen en speciaal behan delde narcissen en hyacinthen de Keukenhof reeds vanaf de opening een fleurig aanzien te geven hetwelk dan gecombineerd wordt door de grote tulpenk as en de amaryllis-kas, die beide vanaf de opening onder alle weersomstandigheden een weelde van bloemen tonen. Ook de vele bloei ende variëteiten in de heituin vor men in deze periode een speciale attractie. Aan de inzendingen het aantal variaties is by na onbegrensd werd weer alle zorg besteed en daarby was het streven gericht op het geven van een nieuw gezicht aan Keukenhof. De by goed border die zich vorig jaar zowel visueel als fotografisch in een grote belangstelling mocht verheugen, bleef gehandhaafd en werd. waar mo gelijk. nog verfraaid. De vele. vaak minder bekende bijgoedgewassen, zijn opnieuw in vele soorten vertegen woordigd en worden op verantwoorde wijze aangevuld met een uitgebreid assortiment tulipa's, groot- en klein- bloemige narcissen en lelies. Deze fraaie border, met een totaalopper vlakte van ruim 1000 vierkante meter, vormt een verantwoorde staalkaart voor deze voor vele nog onbekende of minder bekende bolgewasjes. Vervolg van pagina 1 In Saigon is wrijving ontstaan tus sen de Amerikaanse veiligheidsdienst en de Zuidvietnamese politie. Laatst genoemde heeft n.l. geweigerd, dat de Amerikanen contact hebben met twee leden van de Vietcong, die heb ben deelgenomen aan de aanval op de Amerikaanse ambassade op 31 jan uari, en met acht andere leden van de Vietcong, die nadien in Saigon zyn gearresteerd en eveneens bij de ze aanval betrokken kunnen zijn ge weest. Het zit de Amerikanen, dat de Zuidvietnamezen dit contact hebben geweigerd. Van Amerikaanse zijde vermoedt men n.l., dat de Vietcong- leden inlichtingen kunnen verschaf- fen over medestanders, die nog steeds in de ambassade zouden werken. Voorts bestaat aan Amerikaanse zij de het vermoeden, dat de Zuidviet namezen bedoeld contact weigeren, omdat dan aan het licht zou kunnen komen, dat hooggeplaatste Zuidviet namezen in verbinding hebben ge staan en misschien nog staan met de communisten. De Zuidvietnamese politie heeft gisteren op een persconferentie dui- dehjk gemaakt, dat de militante boed dhistische leider Tri Qoeang in con tact stond met de Vietcong. Tri Qoe ang bevindt zich, samen met andere oppositiefiguren, sinds enige weken in arrest. De politie liet een geluidsband horen, waaruit bleek, dat een boed dhistische lekenleidster in de pagode van Tri Qoeang reeds sinds 1964 con tacten onderhield met de Vietcong. Volgens haar had Tri Qoeang een Keukenhof in Lisse opent 3 april zijn poorten weer. In het begin zullen vooral de verwarmde kassen met de honderden soorten tulpen trekpleisters zijn voor de binnen- en buitenlandse toeris ten. die de kleurenpracht van de bolbloemen willen beivonderen. Vooral gedurende de paasdagen wordt een zeer druk bezoek ver wacht aan de lusthof van Jacoba van Beieren. Zesdaagse voor kosters Een „normale" werkweek van ongeveer vijftig uur en één vrije dag per week (niet op zondag) zijn opgenomen in de nieuwe richtlijnen voor de ar beidsvoorwaarden van de kos ters, die in overleg tussen de Prot. Chr. Kostersvereniging, de Vereniging van kerkvoog den in de Ned. Herv. Kerk en het landelijk verband van com missies van beheer in de Geref. Kerken zijn opgesteld. De richtlijnen hebben geen bin dend karakter, ze dienen alleen a advies voor de plaatseiyke kerken. Behalve over de werktyd is ook overeenstemming bereikt over een vakantietoeslag van zes procent, een aaneengesloten vakantie van twee kalenderweken, vier vrije zondi en drie snipperdagen. Bij ziekte of arbeidsongeschiktheid dient de kos ter volgens het advies gedurende het eerste jaar een suppletie tot hon derd procent te ontvangen op de uit keringen krachtens de sociale ver zekeringswet/ten. Als riohtiyn voor de „full-time- kosters" kwam een minimumsalaris van 7710 gulden per jaar uit de bus met tien jaariykse verhogingen van 144 gulden. Dr. W. D. Jonker hoogleraar De gereformeerde synode, die mo menteel byeenkomt in Lunteren, heeft de Zuid-Afrikaan, dr. W. D. Jonker uit Johannesburg voor tweede maal benoemd tot hoog leraar aan de Kamper hoge school in de ambtelyke vakken (prak tische theologie). Hy was vorig na jaar al benoemd, maar bedankte toen „uit verantwoordeiykheid tegen over de kerk in Afrika". Hy is daar op teruggekomen. Pastoor Miedema draagt mis op De parochianen van „Het Eikske" te Schaesberg zullen vanaf zondag weer de mis kunnen bijwonen bij de ont slagen pastoor E. Miedema. Een werkcomité heeft een ruimte gehuurd waar pastoor Miedema zijn missen kan opdragen. Pastoor Miedema heeft gezegd zijn trouwe volgelingen niet te zullen te leurstellen en de mis te zullen opdra gen. (Van onze Hilversumse correspondent) De weerman zal op 15 maart van het televisiescherm verdwynen. Van af die datum zal het NTS-journaal dagelyks een weeroverzicht geven, waarby de commentaren door de journaallezers worden uitgesproken. In het KNMI-gebouw in De Bilt is een speciale apparatuur geplaatst, die een permanente verbinding onder houdt met de studio in Bussum. Via deze apparatuur worden speciale weerkaarten doorgeseind. Tot nu toe was de procedure dat er twee tot driemaal in de week een medewerker van het meteorologisch instituut naar Bussum kwam om een weerkaart in te tekenen en daarby commentaar te geven. Eén van de re denen voor de nieuwe regeling was. dat het te lastig werd voor het KNMI om 's avonds mensen naar de tv-stu- dio te zenden. Het is ook vaak voor gekomen dat slecht weer de weerman belette Bussum op tyd te bereiken. De weersomstandigheden zullen dooi de dagelykse verbinding tussen Bus sum en De Bilt het weerpraatje niet meer dwars kunnen zitten. Parkeerareaal Opnieuw kon een belangrykc uit breiding worden gegeven aan het par keerareaal, hetwelk oosteiyk van Keukenhof Is gelegen. Dit parkeerter- JolllISOll RFCC0" V311 rein-oost beslaat nu ruim 6 ha, in hoofdzaak bestemd voor personen- j auto's en voor een klein deel seschlkt Pueblo-beüiail ll i lig voor reserve- busparkeerterrein. De O totale parkeeroppervlakte is thans 16,5 ha. In het afgelopen seizoen hebben de Nederlandse Spoorwegen veel succes geboekt met de ingelegde stoptrein 'tijdens het weekeinden en de speciale faciliteiten voor Belgische bezoekers. Dit heeft ertoe geleid dat het aantal stoptreinen drastisch verhoogd is: van 12 en 13 uit de richtingen Am sterdam en Rotterdam tot resp. 20 .en 21. Ook de stoptreinen vanuit Bel gië blyven gehandhaafd. Voor het komende seizoen is op nieuw een aantal acties gepland, die ertoe zullen bydragen de naam van Keukenhof betere bekendheid te ge ven. In het buitenland ditmaal alleen stations-acties en wel in Parijs, Kas sei. Luik en Brussel. De beeldencol lectie 1968 staat opnieuw in het te ken van Nederland. Het is niet moge lijk gebleken de plannen voor een be- JangAjke Duitse expositie reeds dit jaar te verwezenlyken. In het kader van het Nederlands-Duits cultureel akkoord zyn besprekingen gevoerd, die ertoe hebben geleid dat deze be langrijke expositie als een onderdeel van het vierde lustrum in 1969 op Keukenhof te zien zal zijn. Het is mogelijk gebleken om be langrijke verbeteringen aan de hore- ca-accommodatie van de Keukenhof aan te brengen. Ook zyn er nieuwe loketten en een bankgebouw aan de ingang-noord verrezen. De eerste in dicaties met betrekking tot het be zoek in het komende seizoen zyn gunstig en het laat zich aanzien dat opnieuw vele honderdduizenden de weg naar de lentetuin van Europa zullen vinden. uit Korea brief President Johnson bestudeert een brief die leden van de bemanning van het buitgemaakte inlichtingen schip „Pueblo" hem gestuurd heb ben en waarin hem gevraagd wordt zijn verontschuldigingen aan Noord- Korea aan te bieden voor „vijandelij ke daden". Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld dat de brief zondagavond ontvangen is op een vergadering van de Amerikaanse en Noordkoreaanse onderhandelaars in Panmoenjon. week vóór het verraderlyke „Tet-of- fensief" gezegd, dat 't misschien niet mogelyk zou zyn Tet te vieren als gevolg van een communistische aan val. De politie stelde ook de tekst be schikbaar van een radio-uitzending van het Nationale Bevrijdingsfront. Daaruit bleek, dat een nauwe mede werker van Tri Qoeang, die hoofd was van de boeddhistische kerk in midden-Vietnam, tijdens de gevech ten vrywlllig naar de communistische kant was overgelopen. Verpleegster ontvoerd dienst regering Builen Kontoem is iristeren een ric- I D« regering van Kongo heeft alle henhuis, dat gedreven werd door arlM'" tn het land voor drie jaar ver een vrouwelijke arts, die gedurende Pl'cM op bepaalde^ door de jegenng meer dan acht jaar zieke leden van bergstammen had verpleegd, door de Vietcong onder de voet gelopen. De terroristen drongen het ziekenhuis binnen, bliezen de operatiezaal en de röntgenafdeling op en schoten in het wilde weg in de ziekenzalen, aldus een Amerikaanse woordvoerder. De vrouwelijke dokter, Patricia Smith uit Seattle, twee Amerikaanse, een Deen se en een Duitse verpleegster, die in het ziekenhuis werkten, zijn naar een veilige plaats overgebracht. Maar een tweede Duitse verpleegster en een montagnard werden ontvoerd. In het ziekenhuis worden normaliter vijf honderd montagnards verpleegd. De ziekenzalen waren vol patiënten. aan te wijzen plaatsen in het land dienst te doen. Onder deze maatregel vallen 175 gediplomeerde artsen en alle nog af te studeren artsen. Zy zullen voor drie jaar een aan te wyzen post moe ten bezetten en kunnen geen particu liere praktyk meer voeren. In Kinsjasa wonen 203 artsen op een totaal aantal inwoners van een miljoen. In de provincie Oriëntale bevinden zich op een bevolking van 2.6 miljoen slechts 21 artsen. De Kon golese artsen hebben twee weken ge kregen om zich naar hun plaats van bestemming te begeven of zich te melden bij het ministerie van Volks gezondheid. Inbraak in kanselarij Spaanse ambassade In de kanselary van de Spaanse ambassade aan de Bezuidenhoutseweg in Den Haag is gisternacht ingebro ken. Enkele onbelangryke papieren, alsmede een Oudhollandse pendule, eigendom van de ambassadeur, wer den meegenomen. In het kantoor werd een grote ravage aangericht. De inbreker is aan de achterzyde van de kanselary binnengekomen. Daartoe werd een kozijn van een raam vernield, waardoor het r kon worden geopend. Via de begane grond ging men naar de eerste eta ge, naar het kantoor van de ambas sadeur. Daar werden een schrijfma chine vernield en bureaus geforceerd. De documenten werden door elkaar gegooid. Er werd moedwillig met inkt gemorst op bureaus en papieren. De inbraak werd ontdekt, toen gis teren een employee in het kantoor verscheen. Goud naar Engeland De Zuidafrikaanse minister van Financiën, dr. Nicolaas Diederichs, heeft in Kaapstad verklaard dat een wyziging van de Zuidafrikaanse goud verkooppoli tiek niet onmogelyk is maar dat Engeland nog steeds de beste markt is. De minister zei dit op een persconferentie naar aanlei ding van gerechten over een moge- lyke verplaatsing van de Zuidafri kaanse goudverkoop van Londen naar Parijs. Hy zei dat Zuid-Afrika zich voortdurend beraadt op zyn goudverkooppolitiek en dat gehan deld wordt in het belang van het land. Alles hangt ervan af of we een betere markt voor ons goud kunnen vinden. Hierbij wordt gelet op de prijs en op de vraag of de markt In kwestie in staat is de hoeveelhe den te verwerken die wij aanbieden alsmede op andere factoren. „Zoals de zaken nu staan, is Engeland nog steeds onze beste markt", aldus dr. Diederichs. Den Burcht (koffiekamer). Receptie vierde lustrum P.V. Gem. Reinigings- en ontsmettingsdienst 4-5 uur nam., feestavond 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. Oegst geest (Lange Voort 44): Concert Ver. van vrienden van het lied door Arpa Triada. 8.15 uur "nam. WOENSDAG Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending. Evang. J. P. H. Zylstra, 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84)Leid- se Esperantistenvereniging. 8 uur nam. Oegstgeest (Gemeentecentrum). K. en O. Lezing prof. dr. J. W. Schulte Northolt over Amerika. 8 uur nam. Voorschoten (Ambachtshuis): Ope ning tentoonstelling Willem Schrofer. 8 uur nam. DONDERDAG --j—lneel Stadsgehoorzaal: K. en O.-prome- nadeconcert R'dams Phllharmonisch Orkest o. 1. v, Franz-Paul Decker. 8 uur nam. Diamantplein 27Bahal-gespreks- avond. 8 uur nam. VRIJDAG ineel 2. St. Ant. Clubhuls. Feestavond Chr. Muzlekver. „Concordia", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Voorlichting over zulvelprodukten. 2 30 uur nam. ADVERTENTIE ZATERDAG Stadsgehoorzaal: Uitvoering K. e Rijnlands Lyceum (M. H. Troi 1Gemeente voor oorsproi christendom afd. Oegstgeest. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur onf OttC Steenschuur 6: Kerk van j( Christus van de heiligen der laatstejai gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur vl middag. 1»' BIOSCOPEN r; Lido „De schrik van het w"' Trianon „Een beminneiyke vl»t 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 (49 Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Camera „Vacances Portugal»; 18 jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15?., Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. P1 Luxor „De man met de vier P gers", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 enPn uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 nut E Re\ „Operatie lady C", 18 |er Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zoig.i Jv 1 9.15 i In Amerikaanse senaat geen De Amerikaanse senaat heeft gis teren met 65 tegen 32 stemmen een motie aangenomen, waarin wordt be paald, dat elke senator niet langer dan een uur mag spreken over het wetsvoorstel, dat huiseigenaren ver biedt by verkoop of verhuur van wo ningen rassenonderscheid toe te pas sen. Gedurende by na twee maanden heeft een aantal tegenstanders van het voorstel een vertragingstactiek toegepast door eindeloos lange toe spraken te houden. De motie haalde maar net de vereiste tweederde meerderheid. 4.45, 7 e Studio „De vyanden", 14 Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. |V. TENTOONSTELLINGEN U Galerie v. d. Vllst (Botermarktje Tentoonstelling werk van Karei ty, gers. Geopend dinsdag t/m zaterclf uur voorm. 6 uur nam. (toff0 maart) p Pieterskerkgracht 9: Tentoonstel van werk van leden „Ars Aen* Naturae". Zaterdag en zondag rr uur nam., overige dagen 7.3010 fnj nam. (t/m. 17 maart). Lakenhal: Tentoonstelling van n keningen uit de collectie J. Fu Boom. Werkd. 10 uur voorm.4 fill nam.; zond. 14 uur nam. (totyj' maart). >n De Lakenhal: Dag. 1P—4 uur: aln 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden f penburg 28)Werkd. 10 uur voorf^ 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. nt< Legermuseum (Pestbulslaan)pe< uitzondering van zaterdag van i0-4Hk (zondag 1-5 uur) Ryksmuseum voor Volkenkuv) (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; 'sT dags 1 5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde&H positie Japanse volkskunst, lOjpf voorm.-5 uur nam. (Zondags 1 tt uur nam., t.e.m. 12 maart. (Ronf" dingen dinsdag en donderdag 3 ip nam.,. I Rijksmuseum voor Volkenkuu Tentoonstelling Collectie Lechner p., Japanse Kunst Werkd. 10 uur v<#": tot 5 uur nam.: zondags 15 uur |in uur. zond 1-4 uur Zanten. Maandag t/mpO terdag 10-5 uur; bovendien dinsTjh avond 8-10 uur (t.e.m. 13 maart). w m AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN L Geopend voor spoedeisende gtcc len: Apotheek Reijst, SteenstraaL. tel. 20136. Apotheek R. van B Smallenburg te Leiderdorp en I theek Voorschoten zyn de g( week geopend. WEEKEINDEDIENST DER I HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur rl plege men de eigen huisarts, dal tot zondagnacht 24 uur de dokt telefoon 2 2222. BINNENLAND Stoffelyke resten gevonden Ty- dens graafwerkzaamheden op het achterterrein van de gevangenis aan de Pompstationsweg in Den Haag zyn gisteren de. zeer oude, stoffeiyke res ten van twee personen gevonden. Mo gelyk betreft het hier mensen, die ge durende de bezettingstyd het leven lieten. De officier van Justitie in Den Haag is van de vondst in kennis ge steld. De politie stelt een onderzoek in. De graafwerkzaamheden hielden verband met het aanbrengen van een wegdek op het terrein van de gevan genis, ten behoeve van de brandweer. Echtpaar veroordeeld De Bre dase rechtbank heeft een St.-Wille- brorder en zyn vrouw wegens heling veroordeeld. Dit echtpaar heeft de daders van de in Berghem op 11 sep tember- gepleegde roofmoord een nacht onderdak verschaft in zyn wo ning. De twee mannen waren op de vlucht naar België. De vrouw voor zag hen van nieuwe kleren en de man hielp hen de grens over. Voor zyn goede diensten kreeg de man f200,— en de vrouw f 1.000,— van het in Berghem geroofde geld. Het echtpaar wist dat dit geld van de roofmoord afkomstig was. De man werd veroor deeld tot drie weken gevangenisstraf. De eis tegen hem was twee maanden. De vrouw kreeg een maand gevange nisstraf voorwaardeiyk met drie jaar proeftyd. De eis tegen haar was twee maanden gevangenisstraf met drie jaar proeftyd en terugbetaling binnen een half jaar van de f 1.000. Pro-Amerikaanse demonstratie Het in februari opgerichte comité „Nederland Vry" zal zaterdag 16 maart in Den Haag een grote soli- dariteitsdemonstratie vóór Amerika houden. Aan vertegenwoordigers van de Amerikaanse ambassade zal een manifest worden overhandigd, waarin dit comité zyn verwantschap betuigt met het beleid van de Verenigde Sta ten inzake Vietnam. Dit heeft de 24- jarige Hugo de Oude in Haarlem op wiens initiatief „Nederland Vry' Maatregelen tegen Jaarbeurs Het tweede kamerlid P. Jongeling (Gere formeerd Politiek Verbond) heeft mi nister De Block van Economische Za ken schriftelyk gevraagd maatrege len te willen nemen, opdat de Jaar beurs in Utrecht en alle andere beur zen in Nederland op zondag zyn ge sloten. De heer Jongeling informeert verder naar de resultaten van bespre kingen van de minister met het Utrechtse jaarbeursbestuur en of de bewindsman kan bevestigen, dat het jaarbeursbestuur inderdaad bereid is het sluiten van de beurs bij de deel nemers te bepleiten, wanneer andere beurzen in Nederland op zondag eveneens gesloten zullen zün. Koningin beschermvrouw KVVF De Koningin heeft het bescherm vrouwschap over de stichting Konin gin Wilhelminafonds, Nederlandse organisatie voor de kankerbestryding aanvaard. Tweewieler RAI een succes De tweewielertentoonstelling, die de af gelopen acht dagen in het RAI-ge- bouw in Amsterdam is gehouden, is, aldus de organisatie, een succes ge worden. Ei- werden vooral goede za ken gedaan in bromfietsen, vouw- en minifietsen. In de sector motorrijwie len wordt gesproken van een opleving. De expositie werd door 74.970 perso nen bezocht. BUITENLAND Polaris De eerste Britse Polaris- onderzeeboot, de „Resolution" heeft met succes een Polaris A 3 raket af gevuurd voor een vlucht van 2400 kilometer. De 9 meter lange raket werd gelanceerd terwyi de onder zeeër onder water voer. Meegedeeld is dat de kop doel getroffen heeft. De „Resolution" zal in juni in gebruik genomen worden en op haar patrouil- letochten 16 Polaris raketten Rachman in Djakarta De pre fer van Maleisië, Toenkoe Abdoel Rachman, is in Djakarta aangekomen voor zyn eerste bezoek aan Indonesië sinds anderhalf jaar geleden geleide lijk een einde was gekomen aan het felle conflict tussen de twee landen als gevolg van de „confrontatiepoli tiek" van Soekarno. Rachman zal met waarnemend president Soeharto o.m. spreken over het weer tot leven bren gen van het negen jaar geleden geslo ten vriendschapsverdrag. Defensie van Zuidoost-Azië En geland, Australië. Nieuw-Zeeland, Singapore en Maleisië gaan in de der de week van mei in Koeala Loempoer besprekingen voeren op ministerieel niveau over defensievraagstukken dit heeft de Maleisische minister van De fensie, Razak bekendgemaakt. Goldwater contra Rockefeller Goldwater heeft verklaard de gouver neur van New York, Rockefeller, niet te zullen steunen in diens pogingen Republikeins presidentskandidaat te worden. Goldwater, is van mening dat ex-vice-president Nixon kandidaat zal worden gesteld. Goldwater, die in 1964 zelf aan de Republikeinse kandi daatsverkiezingen heeft deelgenomen, verklaarde dat Rockenfeller hem ook niet heeft gesteund en dat hy zich dus niet gebonden acht hem nu wel steun te verlenen. Spion veroordeeld In Oost-Duits- land is een geleerde tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens „ernstige misdaden, gepleegd voor imperialistische geheime diensten", zo maakte het Oostduitse persbureau gisteren bekend. De geleerde, slechts aangeduidt als dr. Frucht. was zater dag veroordeeld doch ADN maakte eerst gisteren van het proces gewag. Het proces was gevoerd voor de mili taire afdeling van het Oostduitse hooggerechtshof. Volgens het persbu reau is Frucht voormalig directeur van een instituut voor arbeidsonder- zoek in Berlyn. In kringen in West- Berlyn is vernomen dat de veroor deelde dr. Adolf Frucht heet. De „im- AD VERTENT IE Vader: FORD 17 of 20M Moeder: Volgende week ook, D dan de nieuwste telg uil Ford geslacht Neem Uw gezin mee naar: H NE AUTOMOBIELBEDRIJF ta; Lammenschansplein 6 - Lr' Telefoon 30325—42451 L en DINSDAG 5 MAART fete Ittf Kon. Schouwburg 20.15 uurslHi Danstheater m.m.v. het Ned. Bailee c kest. r® Diligentia 20 u.: Vereniging voo®11' mermuziek, Tatrla Strykkwartet. ferii WOENSDAG 6 MAART Kon Schouwburg 20.15 uur: T groep Theater: „Driekoningena; Kurzaal 20.15 uur: Residentie-l oJ.v. Pierre Boulez, m.m.v. sla| solisten. riti WEERRAPPORTENtuu l in (Van hedenmorgen 7 uurJeit te e tij1 Süezi voeren. „De „Resolution" is de eerste perialistische geheime diensten" wer- van vier Britse Polaris-onderzeeërs. 1 den niet met name genoemd". Amsterdam l)en Helder Ypenburg viissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlyn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. motregen geh. bew. motregen geh. bew. geh. bew. bew. 0 zwaar bew. 6 motregen 3 zwaar bew. 10 onbewolkt 11 zwaar bew. 7 geh. bew. 6 zwaar bew. 9 onbewolkt 6 onbewolkt 6 onbewolkt 11 regen 2 geh. bew. 7 sneeuw 2 onbewolkt 6 onbewolkt 10 geh. bew. zwaarb ew. 5 P 13 zwaar bew. zwaar bew. 13 u'ut half bew. 10 feeht licht bew. 10 hlaj zwaar bew. zwaar bew. 17 1^ 1

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2