Nasa en militairen in één ruimtestation Cals uit Groep van achttien Britse vorstin geeft Spanje clementie aan drie Afrikanen in Rhodesië Feestelijke receptie voor jubilerend WIK J. y. d. Kraan 25 jaar bij Leidse brandweer PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 4 MAART 196 Plan voor '73 Het Amerikaanse ruimtevaartbu reau Nasa en het ministerie van De fensie bestuderen de mogelijkheid om ter besparing van kosten de mi litaire en civiele ruimteprogramma's gedeeltelijk te combineren. Het resul taat hiervan kan zvjn, dat in 1973 een groot bemand ruimtestation wordt gevestigd, dat een gemengde bemanning van wetenschappelijke astronauten en militaire ruimteman nen kan huisvesten. Het station zou gelanceerd worden Jehovah's getuigen (1700) in Leiden bij een Honderden getuigen van Jehovah uit Leiden en omgeving vergaderden dit weekeinde in de Stadsgehoor zaal. Zaterdag is er veel tijd besteed aan de prediking, waarbij het avond programma zuiver instructief was. Het handelde over het verbeteren van de bediening waardoor men zelf wordt versterkt voor de toe komst om de ophanden zijnde moei lijke tijden met succes het hoofd te bieden. Zondagmorgen werd het program ma voortgezet, 's Middags vertelde de heer Tolenaar de plm. 1700 aan wezigen in zijn toespraak „Waarom laat God kwaad en ellende toe?", dat het kennen van het antwoord op deze vraag voor iedereen van be lang is. Spreker wees erop, dat de mens volmaakt wordt geschapen, maar dat dit niet betekent, dat hij met zijn vrije wil niet de weg der zonde zou kunnen kiezen De mens is zelf verantwoordelijk voor zijn uit eigen vrije wil begane verkeerde daden. Doch ook satan is met zijn demonen in belangrijke mate ver antwoordelijk voor het kwaad, waar toe hij de mens heeft aangezet Je hovah zal hen niet lang meer toe staan actief op aarde werkzaam te zijn. Er staat een climax in de ge schiedenis der mensheid voor de deur. De heer Tolenaar wees voorts op de voorziening, die God heeft ge troffen door bemiddeling van zijn zoon Jezus Christus, die zijn leven als een losprijs verschafte voor onze zonden Johannes 3 16). Wie zijn zoon als loskoopoffer aanvaardt, staan eeuwige zegeningen te wach ten. God zal een einde maken aan kwaad, ellende en goddeloosheid. In plaats van verdriet, ziekte en dood zal er geluk, blakende gezondheid en eeuwig leven zijn! Het paradijs wordt hersteld. Ook zij, die thans in de graven rusten, zullen door middel van opstanding uit de dood zich in deze eeuwige zegeningen kunnen verheugen. Wij kunnen onze waar dering voor deze regelingen van God tonen door de bijbel te onder zoeken en ons dan te houden aan Gods vereisten, aldus spreker. Onsmakelijke reclame Sedert 1 maart kunnen we nu ook reclame horen via de radio. Niet dat ik daarop heb zitten wachten, maar het mag, althans als de grenzen van het welgevoeglyke niet worden over schreden. Dat was zaterdag tijdens het mid dagmaal wèl het geval. Terwijl ik op de nieuwsberichten van één uur zat te wachten, begonnen de reclame spots met het doortrekken van een WC. Nu vind ik het doortrekken van een W.C. in de huiskamer al zeer on smakelijk, dus ik hoef U niet te ver tellen hoe ik het vind terwijl ik zit te eten. Ik kan niet zeggen dat we met dit soort reclame erg veel beter gewor den zijn. Hoogachtend C. K. Brandt Aert van Neslaan 517 Oegstgeest Kom over de brug Reeds enkele weken heeft u in byna alle dag- en weekbladen kun nen lezen over het doel van de actie: „Kom over de brug". Ik wil dit nog even samenvatten met de woorden: Daadwerkelijke hulp aan de jonge kerken overzee. Ook Leiden Zuid- West doet mee. Reeds hebben zich 100 vrijwilligers gemeld. Wat zij gaan doen? Ie. Op maandag 18 maart aan een aantal adressen in Zuid-West een envelop uitreiken, inhoudende een folder, een toezeggingskaart en een offerzakje 2e. Op vrijdag 22 maart het ge vulde offerzakje, waarin ook even tueel de ingevulde toezeggingskaart kan worden gedaan, weer op halen. Het gaat dus om totaal 2 avonden. Nog 100 medewerkers zijn er voor Zuid-West nodig. Heeft u zich nog niet opgegeven? Doe het dan nu, want ook van u hangt het slagen van de actie af. Het adres voor de aanmelding (liefst schriftelijk) is: „Kom over de brug" pa. T. Bruin Valeriusstraat 9 Leiden (ZW) door de superraket Satumus V van de Nasa en aan 12 man plaats bie den. Een „veerboot", te lanceren door de raket Titan III van defensie, zou voor periodieke aflossing van twee of drie man tegelijk kunnen zorgen. Sommige mannen zouden een jaar op het ruimtestation blijven. James E. Webb, directeur van Nasa, heeft verklaard, dat de ruim tebasis voor allerlei nationale doel einden kan worden benut. Hij heeft nauw contact met zowel de geleerden als militaire autoriteiten over de in richting van de werkplaats en hoe het verblijf van het personeel het grootst mogelijke nut kan afwerpen. Als een gecombineerde militaire- wetenschappelijke bemanning niet praktisch is, zullen er twee aparte stations worden gelanceerd een voor de militairen en 'een voor de Nasa. Na de eerste Apollo-landingen van astronauten op de maan, gaat de Nasa zich concentreren op een pro gramma, Apollo-toepassingen gehe ten. Het doel is 'n uitgebreid onder- Het doel is een uitgebreid onder zoek op de maan door astronauten en vluchten van lange duur in „werk plaatsen". De eerste werkplaats, in 1970 te lanceren, zou de uitgebrande tweede trap van de raket Saturnus-I zijn. Drie astronauten zouden de werk plaats ontmoeten en uitrusting bij zich hebben om er een vliegend la boratorium van te maken. Zij en an deren daarna zullen er voor perioden die tot 56 dagen kunnen gaan in le ven. De Saturnus V-werkplaats is soort gelijk. met dit verschil, dat zij voor het lanceren op aarde geheel en al wordt ingericht. Ploegen van astro nauten worden er dan per raket heengestuurd om er in te gaan wo nen. Als er voldoende geld voor is, hoopt Nasa zulk een station in 1973 te lanceren. Het is dit station dat Nasa met de militairen wil delen. WARMOND Winst en verlies voor korfballers Het tweede twaalftal van de chr. korfbalclub in Warmond Is erin ge slaagd winst te behalen tegen VEO uit Voorburg. Reeds spoedig na het taturen", waren in Londen gepost, begin nam Warmond de leiding door De in Den Haag binnen gekomen (Van onze parlementaire redactie) Oud-premier, mr. J. M. L. Th. Cals, heeft zich definitief terugge trokken uit de KVP-delegatie, die met ARP en CHU in de „Groep van achttien" onderhandelt over nauwere samenwerking op basis van een ge zamenlijk programma. Zijn besluit Is al voor de breuk in de KVP geno men en sinds november heeft de oud-premier geen vergadering van de gespreksgroep meer bijgewoond. Mr. Cals zei ons vanmorgen, dat hij wegens zijn voorzitterschap van de staatscommissie voor de herzie ning van de grondwet en het kies stelsel liever buiten de openbare po litieke discussie blijft. Dat is een ge dragsregel, die hij reeds sinds zijn benoeming tot voorzitter van de staatscommissie hanteert. Aanvanke lijk beschouwde hij de „Groep van achttien" echter als een studiegroep, maar allengs heeft het gesprek in deze groep, zoals hij vanmorgen zei. meer een politiek karakter gekregen en is het als punt van controverse ln de politieke discussie gaan meespe len. Mr. Cals heeft na zijn be noeming op nadrukkelijk verzoek van democraten en radicalen nog enige vergaderingen bijgewoond in de ver wachting, dat een andere radicaal (bijvoorbeeld drs. Bogaers) te zijner tijd zijn plaats zou innemen. De ver gadering van november is de laatste, die hij heeft bijgewoond. Brieven aan persbureaus Persbureaus in Den Haag hebben evenals de Londense redacties van kranten en persbureaus n' brief ont vangen van 'n zich „1 mei groep, re volutionaire solidariteitsbew." noe mende afzender, waarin niet wordt gesproken over de bomaanslagen van dit weekeinde, maar waarin gezegd wordt, dat rechtstreekse revolutio naire actie gerechtvaardigd is tegen de wereldomvattende terreurplan- nen van de Verenigde Staten. De in Londen ontvangen brieven, die ook een protest inhielden tegen de „Griekse, Spaanse en Portugese dic- Oskam. Door mevr. Oskam en Bontje werd het 3—0. Met deze stand ging de rust in. Harry Boer maakte het vierde doelpunt. Snel daarna werd het 41. Hierna gaf Warmond VEO geen kans meer te scoren. Door doelpunten van H. v. Huis, Oskam, W. de Vos en mej. Bergman werd het tenslotte 111. Overige uitslagen: Warmond pupil lenZuiderkwartier pupillen 01, Warmond adspi ran ten—Jod an Boys adspiranten 0—13, Warmond junio ren—VEO junioren 0—11. brieven waren in Den Haag afge stempeld. De brieven begonnen met het verzoek: „Geef dit door aan de moordenaars van het Pentagon en het Witte Huis". Het AFP in Den Haag had onge veer een maand geleden een soortge lijke brief, in het Spaans gesteld, ontvangen. Deze brief van dezelfde afzender afkomstig, was in Frankrijk gepost en hield een fel protest tegen dictatoriale regimes in. Evolutie van het geweten I P71IKT VOOr TllPO^ofpn daan? De theosofie leert, dat de LCAill" \UU1 ÏHCUMMCII mm, in de eerst* nlaats een ziel i Zondagmorgen werd in café-res taurant „Eigenzorg" een voordracht ge-houden voor de Geünieerde Lege van Theosofen onder de titel „Evo lutie van het geweten". De theosofie of goddelijke wijsheid, de wijsheid-religie, is zo oud als de mensheid. Zij is zowel een religie als een filosofie: in alle grote godsdien sten zijn fragmenten van deze aloude leringen te vinden. In de oudheid werden bepaalde van deze leringen in de mysteriën onderwezen aan leer lingen, dde door strenge eden van ge heimhouding waren gebonden. In het Brahmanisme, het Boeddhisme en de Islam bestaan groepen, die de esoterische kennis doorgeven aan leerlingen, die door hun innerlijke ontwikkeling in staat zijn deze be grippen te verwerken. Ook in de ge schriften van sommige christelijke mystici zoals Jacob Boehme vindt men bepaalde aspecten van de wijs heid-religie Maar het is eerst in 1875 dat mevr. H. P. Bïavatsky van haar meesters de opdracht kreeg in New- York de Theosofische Vereniging op te richten. Dit is de eerste openbare poging om enige leringen van de goddelijke wijsheid op systematische wijze en in een voor het westen be grijpelijke taal uiteen te zetten. Me vrouw Bïavatsky heeft de wijsbe geerte van de theosofie verklaard in haar boeken, waarvan „De geheime leer", .Jsis ontsluierd", „De sleutel tot theosofie" en „De stem van de stilte" de voornaamste zijn. De theosofie is behalve een religie en een wijsbegeerte ook een levens beschouwing. Het is de bedoeling om de wetten van de theosofie niet al leen te bestuderen en te overdenken, maar ook te beleven, d.wz. de ethi sche inhoud ervan toe te passen. Een van de begrippen, dat van het grootste belang is voor de innerlijke ontwikkeling en de groei van de mens is het begrip .geweten". De theosofie leert, dat de mens een sa mengesteld wezen is. dat bestaat uit, een hoger en geestelijk deel en uit een lager en vergankelijk deel. Hei lagere veranderlijke deel vormt als het ware de werktuigen of voertuigen van de hogere beginselen. Het ge weten is de werking van het geeste lijke. Het geweten is bij ieder mens anders. Hoe hoger de innerlijke ont wikkeling van de mens is. hoe fijner en gevoeliger is zijin geweten. Een zeer eigenaardig kenmerk van het geweten is, dat het bijna altijd ne gatief werkt. Het waarschuwt ons voor de zelfzuchtige gedachte, het onware woord, de liefdeloze daad. En ook later, wanneer de daad is verricht, het woord is uitgesproken, de gedachte is geformuleerd, .knaagt het geweten, zoals vaak wordt ge- ^Hoe komt het, dat het geweten u-ijst op wat niét moet worden ge- mens in de eerste plaats een ziel is. een denker, hij bezit denkvermogen Dit is een onsterfelijk beginsel; het is het reïncarnerend wezen, het ego. Zijn aard wordt tweeledig zodra het met een lichaam wordt verbonden. Het menselijk brein is een hoog ont wikkeld organisme en het denkver mogen gebruikt het brein om van uitgangspunt tot gevolgtrekking te redeneren. Dit is echter het lagere aspect van het denken. Het hogere aspect is de intuïtie, die weet en niet op de rede is aangewezen. Wan neer de mens erin slaagt het lagere aspect van het denkvermogen ge heel te richten op het hogere, zal de kracht van het geestelijke, van de geestelijke ziel, leiding kunnen geven aan het denken. Door zich bewust te worden van zijn geestelijke vermo gens, bereikt de mens een innerlijke ontwikkeling, waarbij het geweten in staat wordt gesteld zich als een po sitieve macht ten goede te uiten. En dat wordt bedoeld met „evolutie van het geweten". Positief gericht is het geweten een stuwende kracht, die aanspoort tot een volledig één wor Zal premier Smith nu Egyptische republiek uitroepen? tempel naar aïïl Bit besluit ,an Londen betekent aens waren Veroordeeld voordat het 1 dat het conflict tussen Engeland i zoek aan Spanje. Hij vertelde dat blanke bewind onder nremler Smith Khodesië nicu" erisispunt Is de tempel van Debod, die aan de Veh roim tLVl. ÏÏT, VmT.7 bereikt- Wan' in "Panning op j oever van de Nijl stond, wordt geland losmaakte begenadigd en Rh(>desië's factie gewacht. Het re- geschonken als blijk van waarde- l,nn „iff feme -''tip-Smith zou deze kwestie kunnen ring voor het werk van de Spaan- genisstraf gewijzigd. Er reetfa I M V»**» band m<!t se archeologen in de afgelopen lange tijd een juridische strijd gaan Een 2300 jaar oude Egypti sche tempel wordt overgebracht naar Spanje, waar deze opnieuio zal worden opgebouwd als een schenking van de Egyptische re gering. Minister van Buitenlandse Za ken Riad van de Ver. Arabische Republiek maakte dit bekend tij dens een tweedaags officieel be de over de vraag of het bewind in Salisbury het recht heeft doodvon nissen ten uitvoer te leggen. Vrijdag hadden drie rechters van het hof van beroep in Salisbury ge weigerd een voor vier maanden gel dend verbod uit te vaardigen om het drietal te executeren, teneinde hen in de gelegenheid te stellen appèl aan te tekenen bij de „privy coun cil" in Londen. Twee der veroordeelden kregen de doodstraf wegens een aanslag met een benzinebom die een blanke het leven kostte. De derde was ter dood veroordeeld wegens een niet-politie- ke moord. Auto tegen lichtmast Een personenauto, bestuurd door een 30-jarige Leidenaar, is in de nacht van vrijdag op zaterdag tenge volge van een verkeerde manoeuvre op de Lage Rijndijk tegen een licht mast gereden. De Leidse automobilist kwam er met een pijnlijke knie en arm redelijk goed af, een 33-jarige mede-inzittende echter werd door glassplinters aan het gelaat gewond. De E.H.D. bracht hem naar het Aca demisch Ziekenhuis. Auto en licht- macht werden ernstig beschadigd. Met brommer gevallen In de afgelopen nacht is een 22- jarige inwoner van Leiderdorp op de Kanaalweg in Leiden, ter hoogte van de Lorentzkade, door tot nog toe on bekende oorzaak met zijn bromfiets gevallen. Hij liep bij deze valpartij een diepe snijwond boven het linker oog op. De E.H.D. zorgde voor ver voer naar het Academisch Zieken huis. Diefstal van sigaretten In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbekenden de ruit van een sigarettenautomaat op het Bevrij- Engeland te verbreken en de repu bliek uit te roepen. Een uitvoering van het vonnis zou na het ingrij pen van het Britse staatshoofd een illegale daad zijn welke in feite zelfs gelijk zou staan met de uitroeping van een republiek. acht jaar. De tempel van Debod werd in de vierde eeuw voor Christus ge bouwd. Met de bouw roerd begon nen door Farao Adzehramon. Hij werd afgebouwd door Ptolemeus de negende, Cleopatra en de Ro meinse keizer Augustus. Wassenaarse sportvereniging bestaat veertig jaar De viering van het veertigjarig be staan van de Wassenaarse sportver eniging WIK is zaterdagmiddag fees telijk ingezet met een bijzonder drukbezochte receptie in het raad huis „De Paauw". Deze receptie werd de vereniging aangeboden door het gemeentebestuur, dat was vertegen woordigd door burgemeester mr. W. J. Geertsema. de wethouders mevr. A. J. Ie Coultre-Foest en dr. J. J. M Veraart, ook gemeentesecretaris E. F. Zwartelé was aanwezig. Enkele honderden belangstellenden kwamen voorz'tter H. Langerak en zijn medebestuursleden hun geluk wensen aanbieden. Ook de Duitse vereniging T. S. V. Solingen-Auf- derhöhe, waarmee WIK al vele ja- GRIEKS BEWIND ONTSLAAT 900 AMBTENAREN Vrijdag en zaterdag heeft de Griek se regering negenhonderd ambtena ren, die als niet-loyaal jegens het Griekse bewind werden beschouwd, ontslagen. Van de 2100 politieke gevangenen dingsplein in Leiden-Zuidwest open- die nog verblijven op de eilanden Le- gesneden. Een aantal pakjes sigaretten werd ontvreemd en van een tiental andere pakjes werd het wisselgeld ontvreemd. Een poging om de geldbak te forceren mislukte. ZEDENZAAK Een 20-jarige dienstplichtige sol daat is zaterdag in Den Haag door de zedenpolitie gearresteerd. Hij was gedeserteerd. Hij werd door de poli tie en de Koninklijke Marechaussee gezocht wegens zijn aandeel in een zedendelict. De militair was een week geleden met twee vrienden in de Haagse binnenstad, waar zij contact legden met drie meisjes. De meisjes zouden met een auto naar huis worden ge bracht. Twee van hen werden in de binnenstad uit de auto gezet. Met het derde meisje reden de drie Jon gens naar do Scheveningse Bosjes, waar zij zich aan het meisje vergre pen. De soldaat keerde daarop niet naar zijn onderdeel terug. Hij was den "van het denkvermogen met de| voortvluchtig. Zijn mededaders wer- geest, de straal van het eeuwige be ginsel, het hoogste in ieder mens. Hoofdbrandmeester J. van der Kraan vierde zaterdag zijn zilveren jubileum bij de Leidse brandweer (voor welk korps het de dag ervoor precies 25 jaar was geleden, dat het „beroeps" werd hieraan zal laten aandacht worden geschonken). De heer Van der Kraan, die op 1 meer heeft mogen beleven. Hy hoop- maart 1943 „op de onderste sport van de brandweerladder" begon, werd op 1 april 1963 tot officier be vorderd, na alle rangen te hebben doorlopen. Hij dankt deze zeldzame promotie aan zyn studiezin en zijn goede technische scholing en positie ve benadering van zijn werk. Burgemeester Van der Willigen reikte de jubilaris zaterdagochtend tydens een huldigingsbijeenkomst in de brandweerkazerne de oorkonde voor 25 jaar trouwe dienst eneen en veloppe met inhoud uit. Hij releveer de de bekwaamheden en de voortva rendheid van de jubilaris, die er me de voor heeft gezorgd, dat de Leidse brandweer in het gehele land een goede naam kreeg. De burgemeester vond het bijzon der jammer, dat de korte tijd gele den plotseling overleden comman dant Hagedoorn dit jubileum niet te. dat er een spoedige oplossing komt voor de regeling van het com mando en hij sprak de wens uit, dat de heer Van der Kraan nog een aan tal jaren het Leidse korps zal mogen dienen. Ondercommandant Kosten zei sinds 1946 met genoegen te hebben samengewerkt met de heer Van der Kraan. Hij haalde een aantal gebeur tenissen uit de praktijk op en prees de grote activiteit van de jubilaris. De heer Kosten liet zijn woorden ver gezeld gaan van de draagmedaille van de Ned. Vereniging van Brand weercommandanten Verder sprak de heer Harteveld, voorzitter van de personeelsvereni ging ,De Vlam", die de jubilaris een ets aanbood. Mevrouw Van der Kraan kreeg bloemen. De huldiging werd ook bijgewoond door twee zoons en een dochter van de ^eer Van der Kraan. ros en Jaros zijn er zaterdag tachtig vrijgelaten. De Griekse premier Pa- padopoelos zei op een persconferen tie dat zij beloofd hadden zich te ont houden van politieke activiteiten. ren vriendschappelijke relaties on derhoudt, was met een deputatie vertegenwoordigd. Er werden tijdens de receptie en kele toespraken gehouden. De bur gemeester wenste het bestuur geluk namens he|t gemeeniteberiiuiiir en dankte de vereniging voor het be langrijke werk, dat zij al zovele jare n ten dienste van de Wasse naarse gemeenschap verricht. Namens het comité, waarin de burgemeester als beschermheer van de vereniging zitting had, maakte mr. Geertsema bekend, dat, de bur gerij van Wassenaar een bedrag van f3000.heeft bijeengebracht als jubileumgeschenk Gesproken werd verder door mr. Berenbroodspot van de Sportfond- senorganisat'e. de heer De Geus na mens de Turnkrin<? Le:den en om streken van het KNGV en de heer Stam namens de KNZB en de kring Den Haag van dezebond. Er wer den de jubilerende vereniging vele geschenken en bloemen aangeboden. Tegen het eind van de receptie wachtte het bestuur een tweetlal verrassingen. In de eerste plaats kwam de muziekvereniging „Excel- ei;cr" een serenade brengen. En vervolgens was er een deputa tie van de eigen leden, die een be drag van f 1000.kwam aanbieden, wat door de leden zelf was bijeen gebracht. De bijzonder geslaagde receptie heeft duidelijk aangetoond, dat er voor de vereniging WIK zowel bin nen als buiten de gemeente veel sympathie beriaat. Ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan is een aantrekkelijk gedenkboekje uitgegeven waarin in woord en beeld de geschiedenis van de vereniging wordt verhaald. Scheuring in Belgische CVP versterkt De uiteenlopende meningen binnei de Belgische katholieke CVP hebbei zaterdag op afzonderlijke vergaderin gen van de Vlaamse en Waalse par tijvleugels hun neerslag gekregei in afzonderlijke verkiezingsprogram ma's, die op essentiële punten dia metraal tegenover elkaa^ staan. De Vlaamse CVP eist overplaat sing van de Franse afdeling der Leu. vense universiteit naar Wallonii waarbij de Walen zelf de plaats va| vestiging dienen te kiezen; de Waal' se CVP spreekt zich in haar pro gram echter tegen overheveling uil De Vlaamse vleugel eist voorts be perking van de Belgische hoofdsta/ tot de huidige 19 gemeenten om ver dere verfransende invloed in de Bel gische provincie Brabant te voorko men. De Waalse vleugel eist echte uitbreiding van de hoofdstedelijke ag glomeratie. De Vlaamse CVP verklaart voort dat de huidige strakke eenheids structuur van de Belgische staat i achterhaald. Men verlangt decenitra lisatie en toekenning van regional bestuursbevoegdheden. De Waals CVP spreekt in haar program has gehechtheid aan de eenheid van hd land uit, doch verlangt op econo misch gebied voorrang voor Wallo nië, vooral ten aanzien van de over heidsinvesteringen Leidse rugbyers wonnen niet 9-0 Het Leidsch Studenten Rugby g« zeischap maakt dit jaar aanspraa op een plaats in de 1ste divisie, var daar dat de vriendschappelijke wee strijd tegen het team van „Te Wei ve". de staartploeg in de eerste divisi met belangstelling werd tegemoet gi Helaas heeft de wedstrijd van afgt lopen zondag geen antwoord gegevt op de vraag of het LSRG zich z< kunnen handhaven in de 1ste divisi In een rommelige wedstrijd werd we iswaar een 90 overwinning behaal doch het aantal gemiste kansen het gebrek aan snelheid In de Leid) acties lieten een onbevredigend gevo na. Schram wist, keurig meegekome de 1ste try te drukken, na een moo opening van Voorst Vader. Bert U rich benutte kort daarop een penal kick. De ruststand brak aan met 6- Na rust wist alleen Bicker één va de vele mogelijkheden uit de buit* door na een lange solo-actie et prachtige try te drukken. De wedstrijd: HRC 3—LSRG 2 wei afgelast. „De Bliek" hield zyn laatste we< strijd van dit seizoen, in de Heiman wetering. De vangst was slecht: 26( gram. Uitslag: 1. Chr. Schoute (wisselbeker, le prys en gr. voorn I 2. W. Smit (gr. bliek), 3. H. Schoi ten, 4. W. de Vink (kampioen 196' '68), 5. C. Schouten, 6. C. Zandvlie 7. C. v. d. Wijngaard, 8. B. v. d. Hai 9. W. Schouten, 10. H. Brink. WASSENAAi Wassenaar door Delft geklopt Wassenaar heeft het op eigen ve niet kunnen redden tegen Delft, d evenals de thuisclub er niet zo he veel van terecht bracht. Met 1- trokken de bezoekers aan het lan| ste eind. Vooral het voerhoeóespel van bei ploegen liet nogal wat te wens over. In de eerste helft wisten i verdedigingen van beide partiji dan ook vrij gemakkelijk hun tui tje schoon te houden. De rust gi in met de stand 00. In de tweede helft kwamen de gt ten goedkoop aan hun openingstri ter. Doelman Clement beoordeel een ver schot van Van Buuren ve keerd en zag de bal in het net ve dwijnen: 01. Kort daarop pr beerde Verhagen het ook eens n> een ver schot en ook dat verdwe* tot ieders verbazing in het doel. P kort voor tijd slaagde Van Beelen P in de achterstand te halveren. E daarna door Wassenaar ingeze slotoffensief leverde niets op. De Wassenaarse wijkgemefi schap Groot Deyleroord organise N vanavond kwart over 8 in het Deyli huis een kienavond, waarop niet leen leden, maai" ook belangstelle den welkom zijn. Voor woensdag april staat voor de jeugd van 4 i en met 6 jaar een eierzoekwedstt B op het programma. ZOETERWOUi VERLIES VOOI PIT-HEREN Een sportief geklede presi dent Johnson vertoefde geduren de het iveekeinde voor een korte vakantie op het eiland Puerto Ri co. Bij het verlaten van het vliegtuig droeg hij zijn kleinzoon Patrick Nugent op de arm. De strijd om de bovenste pla tussen Treffers en Pit '54 uit 1 terwoude is beslist in het voord van eerstgenoemde club. H. van T« lingen en F. Gommcrs verloren hun partyen. G. van Velzen echter goed in vorm en won alle p tijen. Het tweede team slaagde er niet te winnen van Docos. Het werd 64 nederlaag voor de Zoeter wou! tafeltennissers. Het derde te speelde niet. De wedstrijd moest v den uitgesteld wegens het niet I schikbaar zijn van een zaal bij K Het vierde team won verrassend 1 MVD (64). Het vijfde en zesde te konden geen winst boeken. Het eerste damesteam behaalde D—1 zege op Salamanders. Het tv de bracht Cebusta een 73 nederï toe. Het eerste meisjesteam kon niet bolwerken tegen koploper S) vaardig.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6