Trek Amerikaans leger niet terug uit Europa Waarschuwing van Cleveland9 V.S.-ambassadeur bij de NAVO Wip er dit weekend eens even uit naar Lisse Bfonchï letten MET EEN ENKEL WOORD Achthonderd schepen op dertiende HISWA 40.- LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 1 MAART 1968 De Amerikaanse ambassa deur bij de NAVO, Harland Cleveland, heeft het Ameri kaanse congres gisteren ge waarschuwd tegen de poging, de militaire macht van de V.S. in Europa te verminderen om op deze wijze meer militairen voor de oorlog in Vietnam vrij te maken. Cleveland, die op het ogen blik met zijn regering in Was hington overleg pleegt, legde er in een verklaring voor de pers de nadruk op, dat de Sow- jet-Unie ongetwijfeld hoopt dat de V.S. zich uit Europa en het gebied van de Middelland se Zee terugtrekken. Dan zou de Sowjet-Unie de sterkste macht in dit gebied zijn, waar mee elk Europees land, dat op zich zelf is aangewezen, zich zou moeten verstaan. Het zou een geweldige stimulans voor de Sowjetrussische politiek zyn als de V.S. wegens hun moeilijkheden in Vietnam en Korea, eenzydig troe pen uit Europa zouden terugtrekken en daardoor de ontbinding van de gehele NAVO-defensie teweeg zouden brengen. Volgens Cleveland lydt het geen twijfel, dat vermindering van de Amerikaanse troepen ook verminde ring van de strijdmachten der Euro pese bondgenoten tot gevolg zou heb ben. Men moet er n let op rekenen, dat de Europeanen hun defensie in spanning vergroten als de V.S. de hunne verminderden. Cleveland waarschuwde ook voor te snelle uitbreiding van het stelsel, troepeneenheden in de V.S. te statio neren die voor Europa beschikbaar moeten blijven. Dit zou slechts toege past mogen worden als ook de be schikbare transportmiddelen werke lijk een snelle terugkeer van deze troepen naar Europa binnen de ver eiste tijd mogelijk zouden maken. Noord-Vietnam heeft gisteren zijn standpunt inzake vredesonderhande lingen om een eind te maken aan de oorlog in Vietnam herhaald en ge zegd, dat het duidelijk is, dat de Ver. Staten deze niet wensen. „Zo er al onderhandeld zal worden, moeten de Ver. Staten om te beginnen onvoor waardelijk de bombardementen en alle andere oorlogsdaden tegen Noord-Vietnam staken", aldus een verklaring van radio-Hanoi. President Johnsons „formule van San Antonio" werd door de Noord- Vietnamese radio-omroep een onbe schaamde voorwaarde genoemd. In zijn rede te San Antonio in Texas zei president Johnson, dat de V.S. bereid waren de bombardemen ten op Noord-Vietnam te staken wan neer dit prompt zou leiden tot pro- duktieve besprekingen en als Hanoi geen militair voordeel zou behalen. Volgens radio-Hanoi is het feit, dat de Britse minister van buitenlandse zaken Brown, de formule heeft on derschreven, een bewijs, dat Enge land zich solidair verklaard had met „de Amerikaanse agressors" en af stand gedaan had van de hoedanig heid van mede-voorzitter van de Ge- neefse conferentie. Hanoi aangevallen Amerikaanse vliegtuigen hebben gisteren de Noord Vietnamese hoofd stad Hanoi en omgeving met raket ten bestookt, aldus het Noordvietna- mese persbureau. Er waren volgens het persbureau woonwijken getroffen, maar er werd niet bij vermeld of er slachtoffers zijn gevallen. Een Ameri kaans vliegtuig was neergeschoten, wat het totale aantal tot dusver bo ven Noord-Vietnam neergehaalde toestellen, volgens Noordvietnamese telling, op 2.772. bracht. Op het spoorwegemplacement van Haiphong werden volgens Amerikaan se berichten herhaalde aanvallen ge daan door A6 Intruders. Dit empla cement ligt 3 km ten noordwesten van het centrum van deze havenstad. Tevens werd het radiostation dat 16 km ten zuiden van de hoofdstad ligt bestookt. De aanval op het spoorwegempla cement van Haiphong was de derde in de afgelopen vijf dagen. De piloten deelden mee. dat hun bommen doel hadden getroffen. Het emplacement is belangrijk omdat langs die lijn voorraden van communistisch-China en andere plaatsen worden aange voerd. Het hoofdkwartier van de Ameri kaanse luchtmacht deelt verder mee, dat een F 105 Thunderchief door grondvuur werd neergehaald boven het zuidelijke deel van Noord-Viet nam. De piloot van een „Jolly Green Giant" - helikopter verrichtte zijn 1000-ste reddingsactie toen hij de pi loot ongedeerd van vijandelijk gebied plukte. Zeegevecht Amerikaanse en Zuidvietnamese marinevaartuigen hebben vanoch tend na een gevecht op volle zee vier 100 tons communistische treilers on derschept. De treilers waren geladen met ln Sowjet-Rusland vervaardigde AK 47 geweren en munitie. Het was de grootste vangst ln één klap van de hele oorlog. Drie van de 30 meter lange vaartui gen werden vernietigd. Een ervan werd door de eigen bemanning opge blazen om gevangenneming te voor komen en de andere twee werden in brand geschoten door een armada van marineschepen en vaartuigen van de kustwacht die hulp kregen van infanteristen en vanuit de lucht. De vierde treiler wist te ontkomen. Volgens de laatste berichten wer den de geallieerden door de vijand vanaf de kust bestookt toen zij het wrak van een der kapotgeschoten treilers trachtten te benaderen in de buurt van Nha Tvang. ADVERTENTIE naar KAMSTEEG'S occasion-festival. Gladiolenstraat 39. Parlement achter FATALE RUZIE: MAN DOOD generaal Soeliarto Het Indonesische parlement heeft zich met algemene stemmen uitge- sjioken voor een volledig president schap van generaal Soeharto en voor uitstel van de algemene verkiezingn voor een periode van maximaal vyf jaar. Hierdoor is het vrijwel zeker dat Soeharto president zal worden nog voor dat hij op 28 maart naar Japan vertrekt. Amerikaan uitgewezen Het in Belgrado verschijnende blad „Poli- tika" meldt dat de Amerikaanse ge leerde William Lockwood uit Joego slavië is gewezen omdat hy werk had gedaan dat van belang was voor de Amerikaanse inlichtingendienst (CIA). De Amerikaan had een jaar in Joego-Slavië doorgebracht waar hy een studie had gemaakt van de invloed van het marktwezen op het leven van de kleine boer. In de Hoofdstraat in Ter Apel is gisternacht de 33-jarige J- Blokker uit Sohagen dood aangetroffen. De heer Blokker had met drie collega's schilderwerk verricht bij de „Avebe" in Terapelkanaal. Het viertal was 's avonds per auto uitgegaan en had op de terugweg naar Ter Apel ruzie gekregen. Deze liep zo hoog, dat Blokker de bestuurder van de auto verzocht te stoppen om de zaak op straat uit te vechten. De bestuurder stopte inderdaad, maar toen Blokker was uitgestapt, gaf de chauffeur gas en reed weg. Blokker heeft zich waar schijnlijk aan de auto vastgeklampt, maar kon deze niet bijhouden en is gevallen. Daarbij werd hij zodanig gewond, onder meer aan het. hoofd, dat hy op straat is overleden, zo blijkt uit het onderzoek van de poli tie. ADVERTENTIE Hoéstdronk in tabletvorm.95ct eidóe .kerk (Boshuizerlaan). cjenda Schouwburg. K. en O. Toneelgroep Theater speelt ..Driekoningenavond". 8 Op de Amsterdamse luchthaven van wie er 12 ter opleiding gaan Schiphol is een groep van 34 An- werken in het verpleeghuis Sin- tilliaanse meisjes aangekomen, nehoek" in Bussum en de overige I 22 in het Amsterdamse „Amstel- hof". Op de foto de groep op I Schiphol. Militair (20) gedeserteerd Een 20-jarige Haagse militair, die ervan wordt verdacht dat hij heeft deelgenomen aan één van de drie zedendelicten, die het afgelopen weekeinde in Den Haag aan het licht zijn gekomen, is gedeserteerd. De jongeman is tot nu toe spoorloos en de Koninklijke Marechaussee ls met een onderzoek begonnen. De militair wordt ervan verdacht deel uit te maken van het groepje van drie mannen, dat zaterdag avond bij de uitspanning „De Ba taaf" in de Scheveningse bosjes een 18-jarig Haags meisje heeft gedwon gen ontuchtige handelingen te onder gaan. Twee andere verdachten in deze zaak zyn inmiddels gearres teerd en Ingesloten. In de twee andere zedenzaken gaan de verhoren door. Steeds dui delijker wordt dat het groepje van acht (beruchte) binnenstadfiguren meer op hun geweten heeft dan de twee misdrijven, waarvan het nu wordt verdacht. Zoals gisteren ge meld zijn woensdagavond een-16-ja rig Delfts meisje en zaterdagavond 18-jarig Haags meisje het slachtoffer geworden. Het eerste misdrijf blijkt te zijn gepleegd in een pension aan de Korte Poten, waar verscheidene verdachten hun woonadres hadden. Uit angst voor ontdekking verhuisde het hele groep je het afgelopen weekeinde naar een adres aan het Oranjeplein. Daar werden zy maandag door recher cheurs van bed gelicht. Het tweede misdrijf is gepleegd op de kamer van een andere verdachte, in een pension aan de Fluwelen Burgwal. ADVERTENTIE Quick Up...'t is goed. Ko drinkt 't Van 15 tot 24 maart ADVERTENTIE terug voor uw oude SCHEERAPPARAAT by aankoop van een nieuwe. Haarlemmerstr 250 Een gemotoriseerde muggenvanger, geschikt voor jachthavens en kam peerterreinen is één van de vele no viteiten op de HISWA-internationa- le watersport-kampeertentoonstelling die op maandag 15 maart door mi nister Bakker in het RAI-gebouw in Amsterdam wordt geopend. De HIS WA wordt tot en met zondag 24 maart gehouden. De hallen van het RAI-gebouw zul len tot de laatste vierkante meter be zet zijn. Op de watersportafdeling worden meer schepen dan ooit ten toongesteld: 800 stuks, van het een voudige rubberbootje tot een 20 me ter lang luxe jacht van 35 ton. Niet minder dan 39 jachten op de ten toonstelling zullen een waterver plaatsing van meer dan 5 ton heb ben. Er zijn meer dan 80 nieuwe ty pen schepen te zien. Opvallend is het toenemende inter nationale karakter van de jaarlijkse HISWA. Er worden thans schepen uit veertien verschillende landen geëxpo seerd. Van belangrijke nieuwe ont wikkelingen in de jachtbouw is nau welijks sprake. Zelfbouwers zullen echter tot hun voldoening kunnen constateren dat tal van werven schepen afleveren in verschillende stadia van de bouw. Er zyn bijvoor beeld casco's te koop, die door een handige doe-het-zelver verder kun nen worden afgebouwd. De HISWA zal een groot assorti ment motoren tonen. Hierbij bevindt zich de eerste Nederlandse buiten boordmotor, de Laura, die een ver mogen van 4,4 pk kan ontwikkelen. Nadat er enige jaren weinig nieuws viel op te merken in de kampeersec- tor, zijn er thans weer interessante ontwikkelingen gaande. Naast de bungalow-tent, die de eenvoudige hu Vent vrijwel van de markt had verdrr, yen. ontstaan er plotseling tal van nieuwe typen kleine tenten. Deze blijken te worden gevraagd door kampeerders die het luxe bungalow kamperen inmiddels weer beu zijn en voorts door diegenen die op reis naar een vakantieoord een handig ten tje voor onderweg zoeken om de bun galow-tent eerst te gebruiken als het doel van de reis is bereikt. De bungalowtenten worden trou wens steeds groter en steeds meer aangepast aan de groeiende gewoon te de tent een heel seizoen te laten staan. Belangrijk nieuws is daarom de komst van synthetisch doek van zwaardere kwaliteiten die het rotten van deze zogenaamde stationaire ten ten voorkomt. Het grootste nieuws van de kam- peerafdeling van de HISWA is onge twijfeld dat de prijzen van de tenten en toebehoren lager zyn dan enkele jaren geleden, terwijl de kwaliteit in het algemeen is verbeterd. Behalve schepen en tenten zal de HISWA tientallen stands krijgen met toebehoren voor watersport en kam peren. Er wordt zelfs gesproken van meer dan 20.000 verschillende acces soires. Eén van de trekpleisters van de HISWA zal zijn de „Wanderer" een zeiljacht dat door de werf Jongert in Medemblik is gebouwd in opdracht van de bekende Britse auteur over oceaanzeiler Eric Hischcck. Noodweer op Kreta Zuid-Grie kenland en vooral Kreta zijn gister avond getroffen door noodweer, dat aan vijf personen het leven heeft ge kost en zware schade heeft aange richt. In de omgeving van Kandia, het noordwesten van Kreta, zijn eni ge dorpen onder water komen te staan en zijn een waterkrachtcentrale en enige elektrische centrales vernield. Op het eiland zijn vele wegen on dergelopen en radio-Kandia is uit de ether verdwenen. BINNENLAND Verkeerscomputers In het hoofd bureau van de Utrechtse politie is gisteren de eerste verkeerscomputer in Nederland in werking gesteld. Utrechts burgemeester, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, drukte daartoe op een knop van de bedieningsapparatuur en even later gingen de verkeerslich ten op het kruispunt Admiraal Hel- frichlaan-Beneluxlaan op het Kana leneiland branden. Dr. Jonckheer beëdigd De Ko ningin heeft gisteren in paleis Soest- dijk dr. E. Jonckheer beëdigd tot ge volmachtigd minister van de Neder landse Antillen. Zoals gemeld volgt dr. Jonckheer de heer W. F. M. Lam- pe op, die zijn functie het vorige jaar heeft neergelegd. Dr. E. Jonckheer, die minister-president van de Neder landse Antillen was, is daar opge volgd door minister C. D. Kroon. Benoeming In de vergadering van commissarissen van de Amster dam-Rotterdam Bank N.V. werd mr. J. Meynen, oud-directeur van de A.K.U., benoemd tot voorzitter van de Raad van Commissarissen. Tevens werd mr. M. Tieleman benoemd tot plaatsvervangend voorzitter. Onregelmatige dienst politie Mi nister Beernink verwacht, dat in het begin van deze maand opnieuw een voorstel inzake de toekenning van een vergoeding voor onregelmatige dienst aan politie-ambtenaren aan de georganiseerd over- politie-ambtenaren zaken aan georganiseerd over leg in politie-amboenarenzaken kan worden voorgelegd. Over een eerder voorstel is in de commissie geen overeenstemming bereikt. De minister deelt dit mede in ant woord op schriftelijke vragen van het tweede-kamerlid de heer Weijters (K.V.P.). Brand Een felle uitslaande brand heeft gisternacht aan de rand van de stad Roermond, een café met woon huis en danszaal volkomen verwoest. De caféhouder, zijn vrouw, twee kin deren en een grootmoeder konden zich op het nippertje uit de laaiende vuurzee redden. De schade door verzekering gedekt een half miljoen gulden. Vrachtvaarder losgetrokken De gisternacht voor de kust van Vlissin- gen vastgelopen Oostduitse vracht vaarder „Gera" is gistermiddag door acht sleepboten losgetrokken. De „Gera", die onderweg was naar Antwerpen, zal naar de rede van Vlissingen gebracht worden. i Bui- Konlngskerk Ruilclub 7.30-10 uur Auberge fran^aise (Kloksteeg 19). Oude Vest 13. Evangelisatie Christen- ;em. „Ecclesia". 8 uur nam. Montessori -kleuterschool Zoeter- voudse Singel 22): Receptie mej. C. rurmei, 25 Jaar hoofdleidster. 56 Jeugdbonden. Spr. ds. G. Boer c ven en geleefd worden". 7.30 uur nam. Gymnasium: Opening 12de lustrum U.S.A. 10.30 uur voorm.; optreden oudercabaret 2 uur nam.; afscheid mej. dr. A. M. M. Smit. 3-(5 uur nam. Schouwburg: Lustrumopvoering „Les Opening tentoonstelling Karei Wiggert. oorspronkelijk chris tendom. afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6. Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. ring R.K. Middenstandsbond. Spr. dhr. Lemkes over verkoopbevordering. 8 uur Oegst„ strijd Ned. Kath. Kapperspatroonsbond Oegstgeest (Gemeentecentrum)Kon. Ned. Heidemij. Lezing over recreatieve voorzieningen in Nederland. 8 uur nam. DINSDAG Den Burcht (koffiekamer). Receptie vierde lustrum P.V. Gem. Reiniglngs- en ontsmettlngsdlenst 4-5 uur nam., feestavond 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastraat)Politiek (Parochiehuls)Kapwed- Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- (Lange Voort 44): ociale raadsvrouw. 4-6 i Ons Centrum (Hooigracht 84)Leid- O. Lezing prof. dr. J. W. Schulte BUITENLAND Begrafenis Huysmans Kamiel Huysmans, de Belgische socialistische politicus die zaterdag op 97-jarige K leeftijd is overleden, is gisteroch tend onder grote, belangstelling ter aarde besteld op de begraafplaats Schoonselhof in Antwerpen. Van alle openbare gebouwen in de stad wap perden de vlaggen halfstok. De Ant werpse havenarbeiders namen gis terochtend om elf uur een minuut stilte in acht. Brand in Khartoem Minstens 500 huizen zyn in een dorp bij de Soeda- neze hoofdstad Khartoem afgebrand en duizend gezinnen dakloos gewor den. Egyptische minister in Madrid ad. De Egyptische minister tenlandse Zaken, is in de hoofdstad aangekomen. De Egyptiso minister zal vraagstukken bespreken van Egyptisch-Spaans belang. Vliegveld van Bagdad verboden Het Internationale vliegveld van Bag dad is tot verboden gebied verklaard. Niemand zal toegelaten worden zon der een speciale vergunning. De maatregel heet te zijn genomen om redenen van binnenlandse veilig heid. Hindernissen De lift in het Witte Huis met president Johnson en minister van Defensie Robert S. McNamara bleef gisteren steken, de versterkingsinstallatie vertikte het en een koude regen had ge noopt tot het schrappen van een vliegshow van het programma, kort om alles mislukte bij de afscheids- ceremonie van de aftredende minis ter. Toen de lift bleef steken ont stond enige opschudding doch ten slotte slaagde men er in de lift met de hand naar boven te hijsen. Doodvonnissen in Rhodesië Het Rhodesische hooggerechtshof heeft gisteren afwijzend beschikt op het verzoek van drie ter dood veroor deelde Bantoes om de regering een permanent verbod op te leggen tot uitvoering van hun doodvonnissen. Wel vaardigde het hof later een tij delijk verbod uit, hangende een uit spraak over de vraag of de drie veroordeelden het recht hebben in beroep te gaan bij de „privy coun cil" in Londen. De uitspraken van het hof vormen een nieuwe stap in het lange juridische conflict over de bevoegdheid van de regering-Smith om doodvonnissen ten uitvoer te leggen. Ruim 100 personen zyn in tussen ter dood veroordeeld, maar sinds het blanke bewind onder Smith in 1965 de onafhankelijkheid uitriep, is niemand geëxecuteerd. R'dams Philharmonisch Orkest o. 1. v. Franz-Paul Decker. 8 Diamantplein 27Bahai-gespreks- avond. 8 uur nam. BIOSCOPEN Lido „De schrik van het Verre Oosten. 18 Jaar Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2,30. 4.45, 7 en 9.15 Trianon „Een beminnelijke vlegel" 14 jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Makarios beëdigd Aartsbisschop Makarios is gisteren beëdigd voor zijn tweede ambtstermijn als presi dent van Cyprus. Hij verklaarde dat de Grieks-Cyprioten „vreedzaam wil len leven met de Turkse Cyprioten in een onverdeeld Cyprus". Sprekend tot Grieks-Cyprische parlementsleden en diplomatieke vertegenwoordigers, herhaalde de president dat hij bin nenkort VN-secretaris-generaal Thant voorstellen zal doen ter op lossing van het slepende conflict tussen de Grieks-Cyprische meerder heid en de Turkse mindierheid op het eiland. Hij stelde nog andere initatieven in het vooruitzicht. Ma karios verklaarde bereid te zijn de Turkse bevolkingsgroep zekere privi leges te verlenen, die echter „beslist niet in conflict mogen komen met het begrip van een eenheidsstaat". Teruggetrokken Amerika heeft zyn kleine groep B 52-bommenwer- pers met H-bommen aan boord te ruggetrokken uit de alarmvluchten, aldus is door zegslieden in Washing ton meegedeeld. Dit is gedaan als gevolg van het neerstorten van zo'n bommenwerper voor de kust van Groenland by Thule in januari van dit jaar. Noodtoestand In Bolivia is gis teren voor drie maanden de nood toestand afgekondigd in verband met de ernstige overstromingen in het land. Elfduizend mensen zouden tot nu toe uit de departementen Cocha- Bamba en Santa Cruz geëvacueerd zijn. Soekarno niet als getuige De communiststische leider Sjam, die in Bandoeng voor een bijzonder mili tair hof terecht staat wegens de rol die hy zou hebben gespeeld in de mislukte staatsgreep van 1967, is er niet in geslaagd Soekarno als getuige decharge te laten verschijnen. Sjam had hier dinsdag om gevraagd. Het hof stemde er mee in, maar bepaalde dat Soekarno uiterlijk woensdag avond moest verschijnen. Toen het hof woensdagavond weer bijeenkwam deelden de advocaten mee dat de mi litaire autoriteiten Soekarno geen toestemming hadden verleend om te getuigen. Zoals bekend is Soekarno in feite gedetineerd in het paleis te Bo- gor, ten zuiden van de hoofdstad. 1U0 l Zondag 2.30. 4.45. Vrijdag en zatei voorstellingen „Eclips". 18 Jaar. Luxor „De man met de vier vin. gers". 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.1» uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Operatie lady C", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 utir. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nacht* voorstellingen „I Tabu", 18 Jaar, Studio „De vijanden", 14 Jaar, Dagelijks 2.30, 7 en 2.30, 4.45, 7 en 9.15 i Astra „De wraak ij dag 8 uur. „De kus uur. Zo 18 Jaar. „De grote veldtocht der Zondag El Tlgro", 14 Jaar. Vrijdag 1 terdag 7 en 9.15 uur. „De ki gevaar", donderdag 8 uur. Zondag 8 uur. 18 Jaar. „De grot* Sioux". Zondagmiddag 2 TENTOONSTELLINGEN Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leden „Ars Aemula dag en zondag 3 rige dagen 7.3010 de collectie J. F. G. Kunst". Werkd. 10 Oudheden (Ra penburg 28)Werkd. 10 1 uitzondering van zaterdag van 10-4 t w 1-5 i Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ex positie Japanse volkskunst, 10 (Zondags 1 tot 'j Werkd. 10 i tot 5 uur nam.; zondags 15 uur nam. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 ._4 uup (Kunstzaal Heuff). Ex- 10-5 uur; bovendien dlnsdag- 8-10 uur (t.e.m. 13 maart). spoedeisende geval- theek Voorschoten zijn de gehele zondag 3 maart gesloten Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 2 22 22. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 29 februari t/m. woensdag 6 maart). ).18 uur: Haags „Rosencrantz en Gulldenstern Diligentia 20.15 uur: Ned. Kameror- ijn dood". Diligenti; kest o.l.v. Davld Zinman, m.m.v, Han de Vries, hobo. ZATERDAG 2 MAART Schouwburg 20.15 uur: Haagse Comedle „Belcher's geluk". Kurzaal 20.15 orkest o.l.v. Eugen Jochem, r Concertgebouw - Emll Gilels, plano. ZONDAG 3 MAART Kon. Schouwburg 14 uur: Haagse Comedle „Lied ln de schemering". 20.15 uur Haagse Comedle „Helder zien ln het donker". Diligentia 14.30 uur: Alexis Weissen- berg, plano. DINSDAG 5 MAART Kon. Schouwburg 20.15 uur: Ned. Diligentia 20 u.: Vereniging voc mermuziek, Tatrla Strijkkwartet. „Driekoningenavond". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) I Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Londen Brussel Luxemburg 2 31. s ac sê geh. bew. -0 -1 geh. bew. 0 -1 geh. bew. -1 -2 0 licht bew. 6 geh. bew. 9-10 onbewolkt 9-3 0 onbewolkt 10 -2 0 onbewolkt 13 4 0 Locarno Innsbruck Belgrado geh. bew licht bew onbewolkt 13

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2