Oranjeteam schiet ernstig tekort tegen Borussia MG ,KNSB-officials moeten beschuldiging bewijzen' Eintracht in Turijn op valreep verslagen Anton (1.22.8) bleek wederom de sterkste DONDERDAG 29 FEBRUARI 1968 PAOTNA 9 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD TELEURSTELLENDE 0-1 NEDERLAAG (van een onzer sportredacteuren) Rotterdam Borussia München-Gladbach, een der topploegen uit de Duitse Bun- desliga, zal zeker niet met wil de verhalen over het peil van liet Nederlandse voetbal naar huis terugkeren. De Duitsers wonnen gisteravond de oefen wedstrijd tegen een van matig heid en zwakheid steeds verder Ineenschrompelend voorlopig Nederlands elftal met 01. Als Borussia na rust wat secuur- ler had toegeslagen bü enkele kln- lerlijk eenvoudige scoringskansen zou het Oranjeteam beslist met heel wat onvoordeliger score de eindstreep zyn gekomen. Rechts 21.000 toeschouwers hadden r dit duel de weg naar het Fetjenoord stadion ingeslagen, j Men is geneigd aan de resultaten In dit soort wedstrijden niet al te ewaar te tillen. Er staat immers plets op het spel dat inspirerend kan werken, het is een kwestie van oefenen en proberen. Voor deze wedstrijd kon men daaraan nog toe voegen: het kille weer en dat nog niet eens tot de helft gevulde sta dion. Maar zelfs als men al die ar gumenten in het eindoordeel een [plaats geeft dan nog blijft onver flauwd de pijnlijke indruk overeind dat het voorlopige Oranjeteam deze Duitse vereniging nauwelijks in moeilijkheden heeft kunnen brengen. Bewaking De voorhoede vertoonde geen en- iele samenhang. De moedig van t gelopen Cruyff vond geen men- naast zich met wie hy iets op ipel kon zetten, Van der Kuylen te naast de goede richting met schoten ook het vereiste raffi- ement om snel door te stomen, :ouliJn werd bijtijds door de Duit van een straffe bewaking voor toen zy zagen dat hy met zijn slepen acties de Borussia-stelling releens omver zou kunnen halen, tenslotte Wery, de man van >S, die zoveel opwinding had te- 'eeggebracht met zijn twee doel- lunten tegen Rusland. In die inter- ren zijn kwaliteiten naar vo- in gekomen, ditmaal bescheen het iijnwerperlioht onbarmhartig zyn alryke tekortkomingen. Er ging liets van hem uit. Hy bleef star de lyn gekluisterd als hy met felle sprint een opening diende s forceren. Aan schieten kwam hij lauwelijks toe. Deze vier, tot ver- ichillende verenigingen behorende pelers, vormden de voorste lijn; Feestprogramma van het KNGV Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, dat op 15 maart honderd jaar bestaat, gaat dit eeuwfeest met een uit gebreid programma vieren. De viering begint op zaterdag 16 maart met een herdenkingsbij eenkomst in het congresgebouw van de RAI. Ook zal dan het re sultaat van de actie „Vreugde be leven is vreugde geven", die in tern in het KNGV is gevoerd, bekend worden gemaakt. De dag wordt besloten met een gala avond in de congreszaal van de RAI, waar geselecteerde kern groepen de vele facetten van de gymnastiekbeoefening in het KNGV zullen tonen. Een week later, op zaterdag 23 maart, is er in het Amsterdamse Hiltonhotel een receptie voor autoriteiten en vertegenwoordi gers van binnenlandse en bui tenlandse sportbonden. Een sportief hoogtepunt vormt de tournee van een groep Russi sche turners en turnsters door Nederland in de periode van 7 t/m 18 mei. De groep zal de monstraties geven in Haarlem. Enschede, Eindhoven. Hilver sum. Groningen, Schiedam en Zwolle. Voor de Nederlandse da- mesturnploeg zijn er twee wed strijden tegen gerenommeerde tegenstanders. Op 25 en 26 mei komt Hongarije naar Drachten terwijl op 6 en 7 juli een wed- strijd volgt tegen Roemenië. De twee wedstrijden, waarin de zgn. achtkamp wordt verwerkt, gel den tevens als selectie voor de Olympische Spelen. In het najaar volgen dan nog twee evenementen. Op 14 sep tember wordt in Krasnapolsky in Amsterdam een congres gehou den waar zal worden gesproken over de sport en lichamelijke oefening. Het eeuwfeest wordt op 30 november in Amersfoort besloten met het wereldkam pioenschap trampolinespringen. In de periode tussen 15 maart en 14 september zal in tal van steden in Nederland ook op plaatselijk en regionaal niveau aandacht aan het eeuwfeest van het KNGV worden besteed. zelden maakten zy waar dat zij ook de vuurlinie waren. Maar het was niet alleen de voor hoede, die opviel door zwakte, ook de defensie vestigde in negatieve zin de aandacht op zioh door nogal wat keertjes op frappante wyze mis te tasten. Het positiespel van War- nas bleef onder de maat, Israël heeft stel jig veel betere wedstrijden gespeeld. Eykenbroek was er totaal ?n de voor Romeijn ingevallen Suurbier kon dan wel een voldoende Veel interesse voor nationale veldlooptitels DEN HAAG Ruim vijfhonderd atleten en atletes hebben ingeschre ven voor de Nederlandse veldloop kampioenschappen, die zondag in het Brabantse Helmond worden gehou den. De grootste belangstelling be staat voor de 10.000 meter heren, waarop alle prominente Nederlandse lange afstandslopers hebben inge schreven. Titelhouder Piet Beelen (De Spartaan), die zes jaar geleden op hetzelfde parcours kampioen bij de junioren werd, zal ongetwijfeld de meeste concurrentie ondervinden van No op den Oordt (Kimbria), clubge noot Wim van Gerven, Jan Zijderlaan (Gouda) en Dirk de Bruin (AVR). Bij de dames is Mia Gommers, de wereldrecordhoudster op de 1500 m, de grote favoriete. De Limburgse at lete zal op het geaccidenteerde par cours waarschijnlijk de meeste tegen stand krijgen van Tineke v. Wonderen (Trias), de Friezin Greta Negenman en de kampioene van het vorig jaar, Annelies Bosman. WIELRENNEN Antwerpse zesdaagse Post, Pfenninger en Van Looy leiden ANTWERPEN Het drieman schap Post-Pfenninger-Van Looy had gisteravond de leiding in de Zes daagse van Antwerpen met 864 pun ten. De Belg Patrick Sercu, de West- diuitser Klaus Bugdahl en Jan Jans sen bezetten de tweede plaats n< aanvankelijk het veld te hebben aan gevoerd. De stand was gisteravond laat: 1. Post-Pfenninger-Van Looy (Ned./Zwits./Belg.) 864 pnt.; 2. Ser- cu-Bugdahl-Jansen (Belg./Dld./ Ned.) 856 pnt. Op één ronde: 3. Ver- sohueren-Renz-Severeyns (Belg./Dld. /Belg.) 805 pnt. De overigen hadden twee of meer ronden achterstand. Hockey-programma Heren: Eerste klasse: Hilversum— HHIJC; HGC—Laren; SCHCHDM; HICBMHC; KampongAmster dam. Vierde klasse A: Qui ViveHLC: SiseoSouburghZuidwijckCar touche Dames: Eerste klasse: Voordaan— Laren; FITBDHC; RBCGooi- sche; AmsterdamBe Fair. Tweede klasse A: VictoriaRing Pass; HDMTogo; HuditoKieviten. Derde klasse B: AMVJSiseo; RandwijckAlliance. Vierde klasse A: HLC—Spirit II; Tempo '34—Cartouche; HDS II— Souburgh. worden uitgereikt meer niet. is weer werd de Nederlandse verdediging verrast door de snel- en handigheid van de Borussia-aanval. a 5 min. leverde dat succes op. Juist toen het er naar uitzag dat Nederland de basis legde voor een degelijke veldmeerderheid, braken de Duitsers bijzonder fraai door. Eykenbroek en Israël werden in het centrum volkomen overmeesterd door een rappe, zy het geen „dode lijke" combinatie. Laumen legde er de laatste hand aan; voor Van Be- n was er geen redden meer (0—1). Met spel dat te veel in de breedte werd gevoerd waardoor de Duit- steeds tijdig de defensie kon den versterken poogde het Oran jeteam de gelijkmaker te verwer- Dat lukte niet. Even voor rust kreeg Van der Kuylen na een pass van Jansen een magnifieke kans (overigens in duidelijke buitenspelpo sitie), maar bij de afwerking faalde hij totaal. Intussen had Romeijn een moedige redding vlak voor Van Be ns doel met een blessure moe ten bekopen. Suurbier nam zijn plaats in. In de tweede helft, waarin Pijs was vervangeh door Swart, gebeur de nog minder dan voor rust. Het In de breedte Cruijff is doorgedrongen tot doelman Danner, maar een doelvunt zal het niet worden. teamverband van de Duitsers was zóveel beter, dat zij zich zonder de geringste moeilijkheden staande konden houden tegen de weinig in ventie en weinig gerichte acties van de Nederlandse voorhoede. De uitvallen van Borussia, vrij aanzien lijk in aantal, droegen een veel ge vaarlijker karakter. De technisch zeer bekwame Netzer vormde voor de Nederlandse verdedigers een niet op te lessen probleem. Wam as kon op links Wimmer niet afstoppen. Tot drie keer toe kreeg deze laatste ruimschoots de gelegenheid hele maal vrij voor Van Beveren om te doelpunten, maar grootse reddin gen van Van Beveren voorkwamen een voor Nederland beschamende score. De Sparta-doelman was de enige van de voorlopigen die op een voortreffelijke wedstrijd kon terug zien. Al ver voor het laatste fluit signaal togen vele toeschouwers I waarts. Daaraan alleen was het te „danken" dat het fluitconcert na af loop niet ai te krachtige vormen (Nederland kwam als volgt uit Van Beveren; Romeijn (Suurbier), Israël, Eykenbroek, Warnas. Pijs (Swart). Jansen; Wery, Cruyff, v. d. Kuylen en Moulijn). Voor vierde maal Loedmilla en Oleg GENÉVE Het Russische paar Loedmilla Beloesova en Oleg Proto- popov heeft voor de vierde maal in successie beslag gelegd op de wereld titel paarrijdan. De ruim 6000 toe schouwers in het Geneefse ijsstadion kregen een zeer fraaie kiir voorge schoteld, die echter niet helemaal vlekkeloos verliep. Het enthousiaste publiek beloonde het Russische echt paar na afloop met een ovationeel applaus. Het Westduitse paar Margot Glock- huiber-Wolfgang Danne zorgde voor een schandaal in het toernooi. Het duo, dat na de verplichte oefeningen slechts een tiende plaats bezette, was 's middags niet op de laatste training verschenen. Toen de paren 's avonds voor de kür aantraden lie ten de Westdiuitsers verstek gaan. De eindstand luidt: 1. en wereld kampioen: Loedmilla Beloesova/Oleg Protopopow (Rusl.) plaatscijfer 9 - 315,9 pnt.; 2. Tatjana Schuk/Alexan- der Gorelik (Rusl.) 19 - 311,5: 3. Cynthia en Ronald Kauffman (V.S.j 31- 304,3. Niet de grote favoriet Emmerich Danzer, maar de Amerikaan Tim Wood voert na de twee resterende verplichte figuren het veld aan in het toernooi om de wereldtitel kunstrijden voor heren. De 19-ja- rige zilveren medaille-winnaar van Grenoble slaagde erin zijn achter stand, die na vier verplichte figuren ruim tien punten bedroeg, te ver kleinen tot 1,3 pnt. De plaatseyfers waren echter doorslaggevend. De stand na de verplichte figuren luidt: 1. Tim Wood fV.S.) plaatscij fer 13,0, 1136,9 punten; 2. Emmericn Danzer (Oost.) plaatscijfer 16,0 - 1138,2 pnt.; 3. Patrick Pera (Fr.) plaatscijfer 30,0 - 1093,1 pnt.; 4. Scott Allen (V.S.) 1083,1 pnt. Koersen in Hilversum (Van onze medewerker) HILVERSUM Anton, die by zijn laatste optreden, ondanks een toen getoonde 1.21.3 km-tyd niet in de pryzen viel, nam gisteren revanche. De eindsprint van de Haarlemmer- meerse reus bleek nog even vlijm scherp als doeltreffend. De kopgroep (Bastogne, All Prise en Amad Kin- ley) leidde tot het ingaan van de laatste bocht. Anton lag toen in min der gunstige positie in de achter hoede en hy liet zijn talrijke aan hang even in het onzekere. Toen volgde echter de befaamde eindsprint en in 1.22.8 ging Anton triomferend over de streep. Zanto verwees met gering verschil Amad Kinley naar de derde plaats. Op foto werd Fred Walker vierde vóór Bastogne. Fel was de eindstrijd in de Kar- bonkelprijs. Op de finishlijn bleek er op foto geen verschil te zijn tussen Generaal Padua B en Excellent Nar- oiso. zodat dit een dead heat werd. George van Rhea werd derde. In de zevende koers om het Ama- teurwinterkamnioenschap zegevierde G. v. d. Wal. Hij hield Eros Hollan- dia in het goede spoor en klopte Dores en Bemadotte gedecideerd in 1.27.8 km-tijd. Pikeur Koppejan boekte twee over winningen. Ondanks 40 meter extra extra handicap voerde hy Fresia Fez naar een 1.31.7 zege en met Go Away Gerda bedwong hy Frankolijn S en Gravin Rita W. Ook Bouwhuis zegevierde twee keer. In de Opaal-prijs bleef hij met Edsel van start tot finish heer en meester en hield de favoriet Fietje Princess op de tweede plaats. In de slotdra- verij verraste Bouwhuis met Arnor Hollandia, die een goede 1.24.8 km- tijd toonde. Met genng verchil werd Brün Beer tweede. Cunera en Dio- medea S liepen dead heat voor de volgende plaatsen. UITSLAGEN. Karbonkelprijs: 1. Ex Aequo: gene raal Padua B (M. Bouwhuis) (1.29.1) en Excellent Narclso (J. de Leeuw) (1.27.4*3. George van Rhea. Tot. w. 1.60, 4.30, pl. 1.40, 1.40, 1.30, cov. 1.80. 2.80, kopp. 2.80, 3.10. trio 29.70, 42.80. Jasplsprijs, le afd.: 1. Fresia Fez (P. Koppejan) (1.31.7); 2. Gaela van Am- stel; 3. Goldflnger. Tot. w. 2.40 ,pL 1.40, 2.80, 2.10, cov. 7.20, kopp. 7.80. Amateurwinterkamploenschap VII: 1. Eros Hollandia (G. v. d. Wal) (1.27.8); 2. Dores; 3. Bernadotte. Tot. w. 4.60, pl. 1.80, 2.60, 3.10, cov. 5.10. kopp. 10.90, trio 179.70. Robljnprijs: 1. Ballos (R. Krom kamp) (1.24.8); 2. Don Sturmann W.; 3. Eddy Six. Tot. w. 3.90, pl. 1.10, 1.30, 1.20, cov. 5.40, kopp. 11.10. Parel-prijs: 1. Anton (J. Ham) (1.22.8); 2. Zanto: 3. Amad Kinley, Tot. w. 1.50, pl. 1.10, 1.20, 1.40, cov. 3.30. kopp. 3.50. R. R. Koppejan) (1.31.2); 2. Franko- Opaalprijs: 1. Edsel (M. Bouwhuis) 1.27.2): 2. Fietje Princess; 3. Fenno ilk. Tot. w. 4 40. pl. 1.70, 1.70. 3.20, 5.80, koppel 6.80. trio 139.70. Saffierprljs, tweede afd.: 1. Amor Hollandia (M. Bouwhuis) (1.24.8); 2. Brün Beer; 3. Gunera en Dlomedea S (dead heat). Tot. w. f6.40, pl. 1.10, 1.10. 1.10, 1.10. cov. 4 kopp. 18.80. Totallsatoromzet: f214.608.50 Huiskes overweegt juridische stappen (Van onze Utrechtse correspondent) MAARN „Niemand zal topatleten ontspanning na inspanning mis gunnen, het wordt alleen angstwek kend als de ontspanhingen leiden tot ontsporingen". Dit hebben en kele KNSB-officials dinsdagavond na een vergadering in Amersfoort naar aanleiding van de affaire Schenk-Verkerk verklaard over Anton Huiskes, die over deze uit latingen hevig ontstemd is. „Deze aantijging neem ik principieel niet. De KNSB-officials zullen hun woorden met bewijzen moeten sta ven of terugnemen en als dat niet gebeurt, zal ik contact zoeken met een juridisch adviseur", zo zegt de vroegere coach van de KNSB. „Verder zou ik de rijders hebben ge leerd, hoe zij profijt kunnen trek ken van behaalde successen en dat niet alleen op financieel gebied. Ook dat zijn verdachtmakingen, die Europees bekervoetbal T u r ij n Juventus heeft gisteren in Turijn voor 50.000 toeschouwers de tweede wedstrijd uit de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Eintracht Braunschweig met 10 gewonnen. Aangezien de Westduitse kampioen in de eerste wedstrijd een overwinning van 3—2 behaalde, zal een derde wedstrijd tussen beide ploegen op 20 maart in Bern moeten uitmaken wie naar de halve finales overgaat. De Duitsers, die aan een gelijkspel voldoende hadden, beperkten zich tot verdedigen. Juventus kreeg daardoor een groot veldoverwicht, getuige de cornerverhouding 19—3, maar was zelden gevaarlijk voor het doel van international Wolter. De grote strui kelblokken voor de Italiaanse aan- valslinie waren Baese en Kaack, die de te kort gehouden combinaties van Juventus keer op keer afbraken. Ty perend was het dan ook dat het tech nisch betere Juventus, met de het middenveld beheersende Sacco als uitblinker, een strafschop nodig had om de Duitsers een beslissingswed strijd af te dwingen. Twee minuten voor het einde beging Berg in het strafschopgebied een overtreding te gen de Spanjaard Del Sol. De Oos tenrijkse scheidsrechter Schiller wees onverbiddelijk naar de elfmeterstip, waarna Bercellino de kans zjn club aan de zege te helpen, benutte. Manchester United versloeg thuis de Poolse kampioen Gomik Zabrze met 20 in de eerste wedstrijd tussen beide teams voor een plaats in de halve finales, eveneens voor de Euro pese beker voor landskampioenen. De held van de wedstryd was de Poolse doelman Hubert Kostka, die na afloop een staande ovatie kreeg van de 63.500 toeschouwers. In de eer ste helft was hj niet te passeren. Een vloedgolf van schoten van Best, Kidd en Aston verwerkte hij op schitteren de wyze. In de 60e minuut, toen een schot van Crerand door halfspeler Florenski van richting werd veran- derd, moest hij echter capituleren. De 18-jarige Bryan Kidd bepaalde een minuut voor tijd de eindstand op 2-0. Europa Cup II Met een 1I gelijkspel In de eerste wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, heeft AC Milaan zich gisteren tegen Standard Luik een goede uitgangspositie voor het berei ken van de halve finales geschapen. Bij de rust was de stand reeds be reikt. Prati gaf zijn club na 20 minu ten de leiding, maar Claesens zorgde na ruim een half uur spelen voor de gelijkmaker (11). Kort voor rust werd „ausputzer" Basani na een bot sing, gewond uit het veld gedragen. Na de hervatting moesten de Italia nen het zonder hun ploeggenoot doen en moesten zy de Belgische aanvallen met tien man weerstaan. De wedstryd werd in Luik voor 31.000 toeschouwers, waaronder ruim 5.000 in België werkende Italianen, die hun landgenoten luide aanvuur den, gespeeld. Jaarbeursbeker In het toernooi om de Jaarbeurs- stedenbeker heeft FC Zürich gisteren op eigen terrein Sporting Lissabon met 30 verslagen. Bij rust leidden de Zwitsers reeds met 20. Het was de eerste ontmoeting in de kwartfi nales van het toernooi. In Izmir (Turkije) verloor Goeztepe met 01 van het Zuidslavisch© Voj vodina Novi Sad. Bij rust was di stand nog dubbelblank. Het was di eerste wedstrijd tussen beide clubs. Swift in toernooi van De Kampioen De Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" organiseert in het voor seizoen weer een nederlaagtoernooi over zeven ritten. Daarvoor heeft men ditmaal ook de Leidse Ren- en Toervereniging „Swift-combinatie" uitgenodigd. De verschillende ritten van dit toernooi worden verreden op een 1145 meter lang parcours van het Van der Aartsportpark in Haar lem-Noord. De bezoekende club die het organiserende „De Kampioen" de grootste nederlaag toebrengt, komt voor één jaar in het bezit van een fraaie wisselbeker Op het ogen blik is deze in het bezit van „De Ba taaf" en dat bjt zondag weer de spits af. „Swift" heeft eerder in Spaamestad al enkele keren met succes deelgenomen aan het neder laagtoernooi van „Excelsior". Aan dat van .De Kampioen" neemt de Leidse club voor het eerst deel. Ook „De Bollenstreek" is weer van de partij in Haarlem. Swift rijdt op 24 maart tegen de Haarlemmers, De Bollenstreek doet dat op 7 april. Voetbal Spanje heeft gisteren voor ruim 20.000 toeschouwers in Se- villa met 31 een vriendschappelijke wedstrijd van het Zweedse nationale elftal gewonnen. B j rust was de stand 2—1. Ik niet tolereer", aldus vervolgt Huis kes. „Ik wil van de KNSB-offici als, die hun namen volgens kran tenverslagen niet genoemd wensten te zien, wat ook geen teken van kracht ls, precies weten over wel ke jongens het gaat en op welk gebied. Verder zou ik op het men selijk vlak enorme tekortkomingen hebben getoond. Mag Ik weten wel ke? Nu Ijkt het net of ik de Ne derlandse schaatsenrijders op het verkeerde pad heb gebracht. Zulke beschuldigingen kan ik beslist niet accepteren!" Voor niets Ook over de startgelden, die hy de jongens zelf liet houden, heeft Huiskes nog wel iets te zeggen. „De KNSB vergeet dat ik er eens voor gezorgd heb dat de hele Ne derlandse ploeg, dus ook de minde re goden, wekenlang voor niets in Noorwegen kon rijden", aldus Huiskes. „Inderdaad vind ik het niet zo vreemd als de toprijders startgelden ontvangen om htm on kosten te dekken. Een amateur mag wel geen geldelijk voordeel hebben, maar toch ook geen na deel? Zo'n jongen moet toch ook de winter doorkomen? Of niet soms? De Noorse ploeg van zo'n tien tot twaalf man heeft vanaf 1 oktober niet meer normaal ge werkt. Fred Anton Maier leidt een herenleven en dat verdient hy ook. De Zweden krijgen onkostenver goedingen van hun werkgevers, clubs of industrieëlen. Dat alles hebben de Nederlanders niet. In de bres Göran Olaesson, reserve van Zweedse ploeg, krygt in het schaatsseizoen zijn loon doorbe taald en ontvangt bovendien onge veer dertig gulden per dag zakgeld. Is het dan fout als ik voor nujn rij ders in de bres spring en er zorg dat zy in de winter niet als bedelaars hoeven te leven? Verder sohynen de KNSB-officials mU te verwijten dat ik persoonlijke relaties onderhoud met enkele rij- Fel protest van Joego-Slavië bij het IOC BELGRADO Het Joegoslavisch Olympisch Comité heeft fel protest aangetekend tegen de beslissing van het Internationaal Olympisch Co mité om Zuid-Afrika tot de Spelen in Mexico-Stad toe te laten. De Joe- goslaviërs noemden de beslissing een regelreohte aanval op de beginselen van de Olympische gedachte. De Olympische comité's van De nemarken, Finland, Zweden en Noor wegen zullen op 12 maart in Stock holm rond de tafel gaan zitten zioh gezamenlijk te beraden ovei door het Internationaal Comité ge schapen situatie. Het Russische Olympisch Comité heeft tot dusver geweigerd duideiyk te zeggen of het zich zal terugtrek ken uit de Olympische Zomerspelen in Mexico, doch een woordvoerder heeft verklaard dat „binnen een paar dagen" een verklaring zal worden uitgegeven. ders. Als ze dat niet begry pen snappen ze niets van de sport. Na tuurlijk heb ik een persoonlijke re latie met de rijders. Dat moet. Al leen dan kan ik mijn werk doen. Maar nogmaals, die beschuldigingen over ontsporingen en tekortkomin gen in het menselijke vlak, zullen de KNSB-officials terug moeten nemen, of ik neem stappen op juri disch gebied. De KNSB kan het zich trouwens gemakkelijk maken. Laten de heren op mijn herhaalde uitnodigingen ingaan, dat een open gesprek voor de televisie of in het byzyn van de pers". Huiskes belde overigens in ons bij zijn de heer Van Dalfsen op, voor zitter van de technische commissie in de KNSB, die uitdrukkelijk ont kende, dat in Amersfoort beschul digingen over ontsporingen op het menselijke vlak van Anton Huis kes en de rijders door schaatsoffi- dals zouden zijn geuit 1 Eerste partij van tweekamp Donner- Gligoric remise Gligoric EERSEL De eerste party uit de tweekamp tussen de Joegoslavische grootmeester Svetozar Gligoric en grootmeester Jan Hein Donner, die in Eersel wordt gehouden, is na 32 zetten in remise geëindigd. Gligoric speelde met wit. De laatste datum van de tweekamp, die uit tien partijen be staat, is 9 maart. 3 en 7 maart zyn rustdagen. Met de tweekamp hoopt de KNSB aan te sluiten op de roemruchte voor oorlogse tweekampen, die voor Neder land zijn hoogtepunten vonden in de tweekampen tussen Euwe en de tot Fransman genaturaliseerde Aljechin met de wereldtitel als inzet De twee kamp DonnerGligoric is een uit bouw van de zogenaamde agio-vier- kampen, die vyf jaar geleden als re gionale v.edstryden zyn begonnen. Het ligt in de bedoeling elk jaar een tweekamp te houden. Een interessant aspect is dat Gligoric, de Joegosla vische kampioen, binnen twee maan den een match voor het kandid* ten- toernooi zal spelen. Hy komt daarin uit tegen ex-wereldkampioen Tal.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9