Vooraanstaande leden K.V.P. verlaten partij TWEEDE KAMER eet'n appel! Onderzoek naar dood van baby snoep verstandig: Koop uw nasi en bami met oosterse wijsheid Afdeling Voorburg boos op Aarden (Van onze parlementaire redactie Enkele vooraanstaande KVP- ers hebben de partij verlaten. Onder hen bevonden zich oud- staatssecretaris Bartels en ex- Eerste-Kamerlid mr. W. E. Siegmann. Zij hebben zich so lidair verklaard met de groep- Aarden in de Tweede Kamer. Inmiddels treffen de uitgetreden radicalen maatregelen om zo snel mo gelijk te komen tot oprichting van een eigen politieke groepering. Om him aanhang in het land te meten, hebben zjj een contactadres geves tigd bij mr. A. Q. C. van Ruiten in Gouda, tot afgelopen zondag een van de door de wijze KVP gestelde kandidaat-leden KVP-bestuur. KVP getreden. Verwacht wordt, dat ook uit de KVP-jongeren stemmen zullen opgaan om met de partij te breken. Volgens drs. Schmelzer heeft het uittreden van de groep-Aarden de discussie over de christen-democrati sche samenwerking vergemakkelijkt. De fractieleider van de KVP in de Tweede Kamer verklaarde dit giste ren in een uitzending van Brandpunt in een terugblik op het gebeurde. Hij betwijfelde of de eenheid binnen de groep-Aarden gehandhaafd zou kun nen worden. Gaten Het oude bestuur van de partij zal zich dit weekeinde beraden over de samenstelling van het nieuwe bestuur, waarin verschillende gaten zijn ge vallen door het uittreden van radica len. In Amsterdam is de meerderheid van het kringbes tuur, in navolging van voorzitter E. Jurgens uit de Brief Het bestuur van de afdeling Voor burg van de KVP heeft zich schrif telijk tot drs. Aarden gericht, met de mededeling pnlijk getroffen te zijn door het door hem genomen besluit. Het bestuur herinnert drs. Aarden er aan, dat destijds de afdeling-Voor burg een kiescomité heeft gevormd, dat zich heeft ingespannen om hem op een verkiesbare plaats tussen de KVP-kandidaten voor de Tweee Ka mer te krygen. „Daarin is de afde ling geslaagd. U bent door onze tus senkomst in de Tweede Kamer geko zen, omdat u in de laatste verkie zingscampagne het KVP-programma ten volle onderschreef. Nu dit niet meer 't geval is, verwachten wy dan Vervolg van pagina 1 ook dat u gezien uw afwijkende in stelling t.a.v. de KVP mede terwille van de ook uwerzijds begeerde duide lijkheid uw kamerzetel tor beschikking wilt stellen van de partij door wier leden uw destijds als KVP'er tot lid van de Tweede Kamer bent geko- Prognose Drs. M. van Dam, die reeds eerder prognoses en analyses maakte over de verkiezingsresultaten, verklaarde gisteren, dat het moeiiyk is op het ogenblik precies de positie van de christen-radicalen te omschrijven. Ofschoon hij bang was aan een beet je „koffiedikkykerij" te doen op grond van onvoldoende gegevens, wilde hij wel 'n gokje wagen op basis van enquêtes die eind 1967 zijn ge houden. Op basis van de KVP-aanhang meent drs. Van Dam, dat de chris ten-radicalen zeker 25 procent van deze party uitmaken, hetgeen op ruw weg gesproken 10 zetels in de Twee de Kamer zou neerkomen. Hy vono 3 zetels dan ook zeker ondervertegen- d en noemde het argument, dat de heren Aarden cs. hun zetels ter beschikking zouden moeten stel len „lariekoek". Het is zeker zo, aldus drs. Van Dam dat velen op de KVP hebben gestemd, omdat juist mensen Aarden. Janssen enz. op de lysten voorkwamen. Ook fractieleider Koekoek van de Boerenpartij was geen voorstander van het laten vallen van het kabi net. Hij wilde ook geen vervroegde verkiezingen. Hy verwachtte, dat nog een of meer kamerleden uit de rege ringsfracties zullen treden. „Laat de minister-president ons dan maar be- (Van onze Eindhovense correspondent) Een foute samenstelling van een infusievloclstof heeft in het Binnen- ziekenhuis in Eindhoven het leven gekost aan de vier weken oude baby Wimpie van Kranenbroek uit Budel- Schoot. Het jongetje leed aan een kleine maagaandoening, die operatief zou worden verholpen. Om de baby in best mogelijk conditie voor de ingreep te krygen, had de genees heer-directeur, dr. Meuwese, tot in fusie besloten. By het berekenen van de samen stelling van de vloeistof maakte een dienstdoend verpleegster evenwel een rekenfout, waardoor het tienvoudige kwantum kaliumchloride werd toege diend. Een collega, die de berekening gewoontegetrouw controleerde, be merkte de vergissing ook niet op. Na enkele uren overleed de baby plotseling. Omdat de doodsoorzaak niet kon worden vastgesteld, werd uiterst zorgvuldig nagegaan wat er kon zyn gebeurd. De rekenfout kwam toen aan het licht, waarop politie en inspectie van de volksgezondheid werden gewaarschuwd. De betrokken verpleegster stond als vakbekwaam en zorgvuldig bekend. Gisteren is sec tie op het lykje verricht. Hoewel de uitslag van het onderzoek nog wel enkele dagen in beslag zal nemen, neemt men in Eindhoven als vast staand aan dat de overdosis kalium chloride de doodsoorzaak vormt. De Justitie staat nu voor de taak vast te stellen wie voor de dood van het kind verantwoordelyk kan wor den gesteld (dood door schuld) Mr. Luns tevreden over gesprek met collega Fanfani Tevreden over zyn gesprek met de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, Fanfani, is minister Luns gistermiddag teruggekeerd uit Mi laan, waar hy dinsdagavond een re devoering hield voor de Nederlands- Italiaanse Kamer van Koophandel. Hy beraadslaagde enkele uren met zyn Italiaanse ambtgenoot over het Italiaanse memorandum tot bevorde ring van de economische samenwer king tussen de EEG en de kandidaat leden Engeland, Ierland. Denemar ken en Noorwegen. „Er is nog eens bevestigd", aldus de minister over zyn gesprek in Mi laan, „dat de Italiaanse plannen vol strekt parallel lopen met het Bene lux-plan". Zelfs van een verschil op detailpunten wilde de minister niet horen. Vandaag lagen in het Congressen- paleis in Brussel op de conferentie tafel van de EEG-minister van Bui tenlandse Zaken drie plannen ter discussie gereed: het Benelux-plan van 15 januari, de Duits-Franse ver klaring van 16 februari en het Ita liaanse memorandum van 23 februa ri. Met minister Fanfani heeft mr. Luns in Milaan gesproken over de uitvoering van de Italiaanse en Be- nelux-plannen. schouwen als een soort reserve". Maar dan moet volgens hem het kabinet zich wel wat meer rechts opstellen om het vertrouwen van de Boeren partij waar te maken. Tot nu toe vond hy het kabinet niet rechts ge noeg. Hij had er ook geen bezwaren tegen, dat de radicalen niet aan de linkerkant van de Tweede Kamer hebben plaats genomen, maar aan de rechterkant en dan nog wel achter de Boerenpartij. „Men kan radicalen en ontrouwen beter voor zich heb ben", zei hy. Hy vond overigens, dat de radicalen ten onrechte in de Ka mer biyven. Ook de heer Jongeling (GPV) zei. dat hy geen behoefte had aan ver vroegde verkiezingen, zeker niet als de kieswet wordt veranderd. Aarden De heer Aarden, vijfde spreker in het debat, zei. dat hy met zijn poli tieke vriend Janssen de daden van het kabinet zakelyk zou beoordelen. Dat betekent niet. dat wy neutraal tegenover het kabinet staan. Het zou kunnen gebeuren, dat het kabinet in de weg zou komen te staan van de ontwikkeling op langere termyn". Ik geef de voorkeur aan regeerbaarheid op'langere termijn", zei hy. Hy vroeg de premier of het kabinet steunt op afzonderlyke fracties of zich ook moet afvragen hoe de verhouding tussen de regeringsgezinde fracties is. In dat laatste geval is er wel een verande ring gekomen. De heer Aarden be streed de opvatting, dat hy ten on rechte in de Kamer blyft. Niet de party besturen, maar de kiezers bren gen de kandidaten in de Kamer. Als de kandidatenlysten zyn opgesteld beslist de kiezer. Over zyn plaats in Kamer zei hy: „De heer Koekoek kan links in deze Kamer niet ontlo pen, waar hy ook zit". (De zitting duurt voort) Schandaal rond Bristol Siddelev Brits bedrijf haalde staat vel over oren (Van onze correspondent in Londen) Het Lagerhuis werd gisteravond opgeschrikt door een nieuw schan daal over exhorbitante winsten die ten koste van de Britse belasting betaler werden gemaakt door de firma „Bristol Siddeley Engines"; die de regering volgens een officieel rapport het vel over de oren heeft gehaald bij de uitvoering van con tracten inzake de revisie van vlieg tuigmotoren. In s ommige gevallen bedroeg de winst 142 procent. Reeds eerder was „Bristol Sidde ley" er op betrapt de regering voor andere werkzaamheden veel te veel te hebben berekend, waarop zy een bedrag van ongeveer 4 miljoen pond terugbetaalde Bij het verde re onderzoek wat daarna volgde, kwam de nieuwe affaire aan het licht. Wedgwood Benn, de minister van Technologie, verklaarde echter dat de regering geen strafvervolging te gen de vliegtuigmotorenfabriek zal instellen. In het vervolg zal echter by het geven van regeringsopdrach ten Inzage in de boeken worden ver langd. Ook de desbetreffende amb tenaren die voor het contract ver antwoordelyk zyn, schoten in hun taak tekort. In 1965 heeft Ferrari zich bereid verklaard over een perio de van vyf jaar een bedrag van 2 miljoen pond overwinst, gemaakt op Bloodhound-projectielen aan de re gering terug te betalen. Dit was het saldo van een winst van 4,2 miljoen pond. De rest was reeds in de vorm i van belasting terugbetaald. LEIDSCH DAGBLAD Carnaval werd bloedige zaak in Panama Het afgelopen carnaval in Panama is het bloedigste uit de geschiedenis van het land geworden, met 25 do- Zestien personen verloren het leven in verkeersongelukken, vier werden vermoord, twee sloegen de hand aan zichzelf, twee verongelukten by een ontploffing in een opslagplaats van vuurwerk en de 25ste verdronk in zee. DONDERDAG 29 FEBRUARI 19( Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Waddinxveen (vac. Joh. Verwelius) drs. A. Noordegraaf te Oldebroek te Vlaardingen <vac. G. Biesbroek) J. Bogaard te Ernst (Gld.) Bedankt voor Oldebroek (toez.) C. van Bart te Putten GEREF. KERKEN Beroepen te Box-Hill (Vic. Austra lië) W. B. den Brave te Dandenong (Vic. Australië) (Ref. Church) voor heen pred. te Dordrecht te Bunde (Did.) D. Averes, kand. te OsterwaJd (Did.) te Vee nh ui zen I. van Til. laatstelyk predikant by de Geref. Kerken Vrijgemaakt te Hauler wijk Bedankt voor Murmerwoude J. W. Bats te Marknesse GEREF. GEMEENTEN VRIJE EVANG. GEMEENTEN Handgemeen in Rome gisteren zyn in Rome uiterst linkse studenten, die al dagen gebouwen van de uni versiteit bezet hielden, slaags geraakt met ongeveer twintig neo-fascistische studenten. De laatsten deden een aan val met stokken en kettingen, wier pen de ruiten van het gebouw in en verdreven de Chinees-gezinde studen ten, waarop zy de matrassen, waar van de linkse studenten gebruik hadden gemaakt, in brand staken. Vervolgens werden borden opgehan gen waarop stond, dat de universiteit „bevryd" was. MET EEN rT7- t-ix «VTA /vu r\ 1970 stop te zetten. De beslissing werd W |x |C| W OOK IJ genomen omdat Polen op BINNENLAND Jongetje vermist In Dordrecht wordt sinds dinsdagavond een vijfja rig Jongetje vermist. Het jongetje. Jan Verboom, heeft omstreeks vyf r.ur de ouderlyke woning verlaten. Hy werd even daarna het laatst ge zien op het Blauwpoortsplein in de nabyheid van het water. Het kind is gekleed in bruine trui met witte strepen en ribfluwelen grijze broek- Een ieder, die inlichtigen kan geven wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de commissaris van poli tie te Dordrecht, telefonisch te berei ken onder netnummer 0185030333, of met de plaatselyke politie. Schoon schip Een 30-jarige kok uit Nymegen heeft toegegeven aan sprakelijk te zijn voor tenminste vijf endertig inbraken. Hy acht het niet uitgesloten, dat het er veel meer zyn geweest. Omdat hij schoon schip wilde maken, heeft hij samen met re chercheurs enkele dagen achtereen de lyst van niet opgehelderde inbra ken doorgenomen, doch het geheugen kon niet wedy veren met de goede wil. Het onderzoek is voorlopig afgesloten met een score van vijfendertig inbra ken. De buit heeft daarbij plm- 10.000 gulden bedragen, terwijl voor onge veer 800 gulden schade is aangericht. Arrestatie zedenzaak De Haagse politie heeft een 21jarige etaleur uit Den Haag aangehouden. Hy wordt ervan verdacht mede betrokken te zijn geweest bij een ernstig zedende lict, waarby zaterdagavond een meis je in de Scheveningse Bosjes werd verkracht De chauffeur van de auto, waarmee het meisje werd vervoerd, was reeds aangehouden. De derde man, die bij dit misdrijf is betrokken is een mili tair. De Haagse politie heeft de Ko- ninklyke Marechaussee gevraagd de militair te arresteren- C. A. Klaasse Commandeur O. N. De heer C. A. Klaasse, die gisteren aftrad als lid van de raad van be stuur van de Amsterdam-Rotterdam Bank, werd benoemd tot Comman deur in de Orde van Oranje Nassau. Hiervan werd hem heden medede ling gedaan door de minister van Fi nanciën, prof- dr. H. J. Witteveen, in een byeenkomst van commissarissen, raad van advies en raad van bestuur van de Amro Bank. Verkoop huisbrandkolen In ver band met de inkrimping van de Ne derlandse markt voor huisbrandkolen, bestuderen Staatsmijnen/DSM in Heerlen en de Steenkolen Handels vereniging N V. (SVH) in Utrecht ge- zamenlyk de mogelijkheden van aan passing van hun beider distributieap paraten voor huisbrandkolen. By dit onderzoek zal met name de vraag worden betrokken om en in hoeverre bij de afzet van huisbrandkolen van eikaars verkoopkanalen gebruik kan worden gemaakt. „Daarbij wordt overwogen, dat een rustig verloop op de inkrimpende Nederlandse markt voor huisbrandkolen en een regelma tige voorziening in het belang is van alle betrokken partyen", zo delen Staatsmynen en SHV mede Japanse vestiging op Schiphol De Japanse onderneming „Canon Camera Company" zal definitief haar Europese verkoopkantoor van Genève naar Amsterdam verplaatsen. Het kantoor zal worden gesitueerd in een nieuw pand in Schiphol-oost (het oude Schiphol). In augustus zal de opening worden verricht. Een woord voerder van Canon in Tokio heeft verklaard, dat nog meer Japanse merafabrikanten van plan zijn koopkantoren in Nederland te vi gen. Twee schappen opgeheven De Tweede Kamer is er gisteren me< akkoord gegaan, dat twee bedrijfs- schappen worden opgeheven. Het zyn het produktschap voor tuinbouwza- den en het bedryfsschap voor het fo tografisch bedryf. De Kamer liet de schappen, die al langer dan een jaar niet meer werken, zonder spijt dwynen. Beide organisaties hebben nooit de verwachtingen voldaan. Ook zyn ze nooit goed van de grond geko men. Het enige, waar de kamer nog belangstelling voor toonde was de wachtgeld- en pensioenregeling voor de ambtenaren. Dat levert evenwel weinig problemen op. Het schap voor tuinbouwzaden heeft nog geld genoeg in kas om aan de verplichtingen te genover de ambtenaren te kunnen voldoen. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: „Leipzig (4/3): Canada: „Beavera6h" (4/3)Chili „Pricles" .5/3); Indonesië: „Hoechst" (5/3); Kenya. Oeganda: „Asia" (8/3); Ned. Antillen: „Prins der Nederlanden" >6/3): Nieuw-Zeeland: „Galway" '4/3); Suriname: „Jason" (5/3); Verenigde Staten van Amerika: „At lantic Song" (7/3); Z.-Afrika (Rep.) mi.v. Z.-W.-Afrika: „Serooskerk" (6/3). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. BUITENLAND Kom plot teur veroordeeld Rojas een voormalig medewerker van de af- gézette Cubaanse dictator Batista, is Miami aan een gevangenisstraf van vier jaar begonnen wegens het sme den van een komplot ter omverwer ping van het bewind van de presi dent van Haïti, Duvalier. Rojas en vijf anderen werden op 16 november vorig jaar door een federale jury schuldig bevonden aan samenzwering met het doel vanuit Florida een in vasie in Haïti te ondernemen en aan pogingen tot onwettige uitvoer van munitie. Vluchten met kernbommen gestopt Als gevolg van het ongeluk eind januari met een Amerikaanse bom menwerper. die met vier kernbommen by Thule op Groenland neerstortte, zyn de permanente waakvluchten met dergelijke wapens gestaakt. Het aan tal toestellen dat aan dit onderdeel van de Amerikaanse defensie deel nam, was de laatste jaren al sterk verminderd. Westduitse matrozen veroordeeld Vier Westduitse matrozen zyn ver oordeeld tot gevangenisstraffen va riërend van één tot tweeëneenhalf jaar wegens belastering en verguizing van de Poolse natie tydens hun ver blijf aan de wal in de Poolse haven Gdynia. Twee van de matrozen zou den gezegd hebben, dat jammer ge noeg niet meer Polen in de oorlog zyn gedood. Eén matroos had Poolse douaneambtenaren geslagen en hun uniformen kapotgescheurd. Care stopt werk in Polen De Amerikaanse hulporganisatie Care is van plan haar werk in Polen vóór zelfverzorging is gekomen, die hulp van buitenaf onnodig maakt. Ook in Griekenland en Joego-Slavië zal Care haar werk beëindigen. Sedert 1957 heeft Care in Polen voor 50 miljoen dollar medische instrumenten, le vensmiddelen, geneesmiddelen en an dere voorraden verstrekt. Oudstryders In Zuid-Korea Een miljoen oudstryders in Zuid-Korea zullen volgende maand vuurwapens krygen, zo heeft president Park Tsjoeng-hie woensdag op een reünie van oudstryders gezegd. Dit betekent de eerste etappe van het plan van de Zuidkoreaanse regering, om 2,5 miljoen oudstryders te bewapenen teneinde de infiltratie van Noord- Korea uit tegen te gaan. Elk dorp en elk bedryf zullen hun eigen reserve eenheden samenstellen. Indiase motie van wantrouwen Het Indiase parlement heeft met 203 tegen 72 stemmen een motie van wantrouwen tegen de regering van mevrouw Gandhi verworpen. De mo tie was ingediend door de rechtse party Jan Sangh, die het niet eens is met de beslissing van een internatio naal scheidsgerecht over de verdeling van de vlakte van Koetsj. Internationale stad Jongelui uit 30 landen hebben aarde uit de gehele wereld dooreengemengd en de eerste steen gelegd voor een internationale stad, waarin 50.000 nationaliteiten zullen die Aurostad zal heten. Het project staat onder supervisie van de Auro- bindo-vereniging van Pondicherry, ter herinnering aan de Indische filo soof Sri Aurobindo. Het heeft de goedkeuring"van de Indische regering en wordt gesteund door de Unesco. Modernisering Een groot plan ter modernisering van de onder grondse en de voorstadsbanen ir groot New York zal 2,9 miljoen dol lar kosten. Volgens het plan zullen er nieuwe vliegvelden in New York komen, die bestemd zyn voor kleinere transportvliegtuigen. Bovendien wil men een uiterst snelle spoorverbin ding maken tussen de luchthaven Kennedy en Manhattan. Een ander plan voorziet in de aanleg van rol lende trottoirs in het centrum van d< stad om het tempo van het voetgan gersverkeer op te voeren. Vrees voor Cuba President Ba- laguer van de Dominicaanse repu bliek heeft in het congres gewaar schuwd voor een mogeiyke bedreiging door een „naburig land" en meege deeld. dat stappen zyn genomen on de noordkust te beveiligen met het oog op „een eventuele verrassing uit het buitenland". Aangenomen wordt dat Balaguer hiermee Cuba op het oog had. In de Dominicaanse repu bliek zyn militaire voorbereidingen getroffen sinds geruchten de ronde doen, dat kolonel Camaano, de leider van de militaire opstand van 1965, Cuba mannen traint om een invasie te beginnen. ADVERTENTIE Neem Iglo. Dan proeft u lekker vlees. Lekkere krui den. Goede groenten. Oosterse ingrediënten. En niets meer. Dus geen bijsmaak. Dat hoort niet. Doe zoals het wel hoort: neem Iglo nasi en bami. Dat is wijs. NASI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 BAMI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 Den Burcht. K.V.P.-bijeenkomst. On derwerp: een koopavond ln gelden. 8 Staalwijk Leidse Tuiniers- en bloe mistenver „Door Eendracht Verbon en". Spr. dhr P. Staffelen over voor- „Egypte en zyn bu- Gebouw Chr Soc. Belangen. Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Spr. dhr. J H. van der Jagt over „Hebben wy nog inspraak?" 8 uur nam. Oegstgeest (raadhuis). Afscheid bur gemeester H. L du Boeuff. Bultenge- raadsvergaderlng vergadering Ver. van Vrijz. Herv. 8 i Antoniuskerk (Boshulzerlaan). dgebed; rakerk gebedsdag. 8 Den Burcht. Toneelavond afd. Lei den Ned, Politiebond. 8 uur nam. Microtheater: Imperium met „Korc- zak en de kinderen". 8 uur nam. Rapenburg 94. Opening Galerie 't Duivenhuys. 8.30 uur nam. Schouwburg. K. en O. Toneelgroep Theater speelt ..Driekoningenavond". 8 Koningskerk Rullclub 7.30-10 uur Auberge fran$alse (Kloksteeg 19). woudse Singel 22): Receptie mej. C. Turmel, 25 jaar hoofdleidster. 56 ZATERDAG Pieterskerk Jeugdappèl Herv. geref. Jeugdbonden. Spr. ds. G. Boer over „Le ven en geleefd worden". 7.30 uur nam. HAAGSE AGENDA Comedie „Van de brug af gezien". Diligentia 20.15 uur: West-Neder lands Symphonle Orkest o.l.v. Sam Rakier, piano. VRIJDAG 1 MAART. Kon. Schouwburg 20.15 Diligentia 20.15 uur: Ned. Kameror kest o.l.v. David Zinman,m.m.v. Han de Vries, hobo. ZATERDAG 2 MAART Schouwburg 20.15 uur: Haagse orkest o.ï.v. Éugen Jochem. Gllels, plano ZONDAG 3 MAART Kon. Schouwburg 14 uur: Haagse Comedie „Lied ln de schemering". 20.15 uur Haagse Comedie „Helder zien in berg, plano. DINSDAG 5 MAART Kon. Schouwburg 2015 uur: Ned Danstheater m.m.v. het Ned. Ballet Or- op trede n.; aisci dr. A. M. M. Smit, 3-15 uur nai Schouwburg: Lustrumopvoering ,.L vacances d'Apollon". 8.30 Galerie v. d. Vlist (Botermarkt 3 Opening tentoonstelling Karei Wlggei v. d. Brugge. 7. Steenschuur 6. Kerk van Jezus Chrii tus van de heiligen der laatste dagei Spr. dhr. Diender. 10.3" Rest Van der Heijden. Jaarvergad« Oegstgeest (Parochiehuls): Kapwed trijd Ned. Kath. Kapperspatroonsbon E Th. mee nerr ciee het looj stac Oegstgeest (Gemeentecentrum)Kot Ned. Heidemlj. Lezing over recreattev voorzieningen in Nederland. 8 uur naiq Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7 O. Lezing prof. dr. J. r Amerika. 8 V" BIOSCOPEN Koel in T toen het verw aant taine bow Nf Inge ln F mob dem ,Een beminnelijke vlegel" nnn "en 9.15 uutj Trianon 14 Jaar. Zondag 2.15, 4.30, Camera „Vacance6 Portugalses" 18 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.16 uu* Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nacht- voorstellingen „Eclips", 18 Jaar. Luxor „De man met de vier vin gers". 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.li Zondag VI IJ Uiig «ril iitvnuag 11.30 UUr Il&Cht< voorstellingen „I Tabu", 18 Jaar. Studio „De vijanden". 14 Jaar* Dagelijks 2.30. 7 e 2.30, 4.45, 7 en 9.15 .De wraak v 4.45. 7 en 9.15 i Zondag fun, El Tlgro". 14 Jaar. Vrijdag - ter dag 7 en 9.15 uur. „De kus gevaar", donderdag 8 uur. Zondag 8 uur 18 Jaar. „De grote veldtocht Sioüx". Zondagmiddag 2.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling van werk van leden „Ars Aemula; Naturae". Zaterdag en zondag 35; uur nam., overige dagen 7.3010 uur nam. (t/m. 17 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „ening J" 11 maart) Lakenhal: Tentoonstelling „Jonge^ Nederlandse Kunst". Werkd. 10 uurl vonrm.4 uur nam. Zond. 14 uur nam. (Tot en met 3 maart). De Lakenhal: Dag 104 uur: zond. 1-4 uur Galerie V. d. VUst (Botermarkt 3): Tentoonstelling grafiek Ad van Dijk en bronsplastieken Armand v. d. Helm. Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur x>rm- 6 uur nam. (tot 1 maart). Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28)Werkd. 10 uur voorm. mr nam.; zond 1-5 uur nam. legermuseum (Pestbulslaan)Mei „..zondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde keningen uit de collectie J. F. G Werkd. 10 uur voorm.4 uu zond. 14 uur nam. (tot 2' (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; 's Ji 1-5 Bijou: „De Sair (Le Samuraï)18 „Tom Jones", 18 Jr. i Zweden", 18 jr. Cltj„James Bond 007 Casino Royale", Corso: „DJango, de man zonder gena de". 18 Jr. Du Midi: „De getemde feeks". 14 Jr. Zat., wo. 2 uur: „Sneeuwwitje en de ze- Is geen lolletje". (Laurel dy) a.l. Zat. 24.02 uur: „Vreemde bed- arezellen", 18 jr. „Call-girls van Berlijn", 18 Jr, ndo Cane 1". Rijksmuseum dingen dinsdag am.). Rijksmuseum Japanse Kunst Werkd. 10 >t 6 uur nam.; zondags 16 Ryksmui Vrij., Hollywood„De gewetenloze plunde raars van Mexico", 18 Jr. Zat. 24 uur: „Super sexy". 18 Jr. Kriterion „Lefidesspel in Finland", 18 Jr. Vrij., zat. 23.30 uur: „Liefde '65. 18 Jr. Metropole: .Hurry sundown", 18 Jr. Voorfilm: „Toccata" van Herman van der Horst 24.00 Odeon: „Vakantieperikelen i „In het web en Clyde". 18 Jr. Zon o". 14 Jr. Zon. 12.00 uur: „De VI en komen", 14 jr. lelnpost„Veel liefs uit Moskou", 18 Jr Thalia: „De stille wreker. 18 jr. Wo. Uitkijk: .Liefdesdossier van eei lefonlste", 18 Jr. West-End: „Angéllque. de weg Versailles". 18 Jr. Zon 1.30. wo. 2 „De schapendoder". a.l. Canadese regering krijgt vertrouwen 7e Liberale Canadese minderheids- jering van premier Lester Pearson heeft gisteren van het parlement het vertrouwensvotum gekregen, waarom zij had gevraagd na haar nederlaag in een belangrijke belas tingkwestie op 19 februari. Een des betreffende motie werd aanvaard met 138 tegen 119 stemmen. Pearson kreeg de volle steun zyn party fractie plus de verwachte steun van acht afgevaardigden van de Kredietparty. Twee oppositieleden onthielden zich van stemmen. Volkenkunde: Ei tskunst, 10 uur ,m. (Zondags 1 tot 5 12 maart. (Rondlel- en donderdag 3 uur Volkenkunde Ten toonstelling Collectie LBChner natuurwetenschappen: Dag 10-4 de geschiedenis „..„enscnappen: Dag 10-4 zond 1-4 uur issenaar (Kunstzaal Heuff). Ex- Ie Annemarle van Zanten-Ellers en ü,k van Zanten. Maandag t/m. za terdag 10-5 uur; bovendien dinsdag avond 8-10 uur (t.e.m. 13 maait). id- en nachtdienst der apotheken. >opend voor spoedeisende gevallem «w.-uraal Apotheek. Breestraat 74. tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls de gehele week geopend. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad- r.ege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) I i ï's motregen 0 -2 0.: Brussel mist -3 0 Luxemburg onbewolkt 8-2 0 onbewolkt 9 onbewolkt 13 half bew. 8 licht bew. 11 licht bew. 12 motregen 12

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2