Albert's Corner liet eten goed is «Ie rekening meevalt en Jeugdige kwekers tonen produkten Negen man arrest wegens zedenmisdrijf Zware strijd om de macht in zuid-China POENSDAO 28 FEBRUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 ixpositie van bloemen en groente n Rijnsburgse chr. tuinbouwschool de RUnsburgse Chr. Tuinbouw- jhool, die wordt bezocht door leer- hgen uit de verre omgeving van het >emkwekers- en handelarendorp, brdt tot en met zaterdag een bloe- Ln. en groentetentoonstelling ge- Jud'en. die is georganiseerd door de i leerlingen van deze school, j expositie werd gistermiddag ge jend door de rykstuinbouwconsu- de heer S. van Veen uit Lisse. |Een groot aantal genodigden woon de officiële opening bij. Zij wer- begroet door de voorzitter van commissie van toezicht, de heer _.i Kralt. Het verheugde hem zeer, de wethouders G. van Delft en L. v. d. Gugten blijk gaven van belangstelling en dat ook het van de veilingvereniging lora" aanwezig was. de leerlingen zei hij: Jullie nu wel ondervonden, dat het eenvoudige zaak is de tulpen de juiste tijd in bloei te kry- Door de opleiding leer je ons jui vak verstaan en weet je ook moeilijkheden het hoofd te bie zen openingsrede wees de heer .an der Veen erop, dat er in de op der jaren heel wat veranderd op het gebied van het kweken en rhandelen van bloemen. Er worden el hogere eisen gesteld aan de raliteit. omdat de consument het odukt heeft leren kennen en on- rscheid weet te maken tussen ede en minder goede kwaliteit. Ook hulsbroei noemde de heer Van t Veen een belangrijk aspect. Marktberichten iet; Ellers 60-90. Forsythia -- i triloba 60-90. vertakt 140-185, Sneeuwballen 140-185. LISSE. 27 febr. Gladiolenveiling: lantgoed van gladiolen y? LEIDEN, 28 tebr. Coöp. Groente- i Fruitveiling. Aardappelen 10, Andp- e 1-1.61 Snij bonen 7, Boerenkool 82- [7 Rode kool 8-14. Prei 60-86, Ra- irber 56-1.08. Spinazie 1.28-1.37, Stoo i 1.01-1.18, Spruiten A 1.50-1.59, B 14-1.92, Komkommers 13-1.01, Uien Iddelfijn 2-17. Qitlof 1.14-1.67, sla 17- j, Peterselie 30, selderij 27-60. AALSMEER. 27 febr. Bloemen- Uin»- Anlers: William Sim 40-50, »e sim 38-43, White Sim 35-41, G.J. m 30-36 Dusty Sim 20-26. Arthur m 30-37. Shocking Sim 25-28. Kee- r Sim 30-35. Gemengd 22-28, Orchid >auty 24-28 Rozen: Parel var eer 45-65, Baccara 120-145 lisberg 140-160. Jr. „c ,«c r»;,1K Roselandia 70- NorÖla 70-83, Corall Princess Geh. 65-185. Dr. (srhage& 85-105.' Pink Sensation 90- Super Star 90-1'" Nordla 70-83, C<- Carol 47-54 Red Garnette 45-51. arimba 46-58, Zorlna 75-87. alles per uphorbia 100-125, Freesia g.v 25-28, Stepman 4 kop 110-135 tepman 2 kop 70-90, Mar. Legraye 4 ip 70-95, Mar. Legraye 2 kop 45-65. ivallënsls 100,135, Ludwig Spath 60- Juci 2.75: Spotlight 1.50: Stella Ma- i 1.10; SDic and Span 2.40; Sneeuw- rinses 1.20; Sweepstake 1.80: Uhu 2,60-6,40; B-extra 8.50-9.20; BI 7.50 9.20; B2 2,70; Cl 4,60-5,50: C2 3.50- 40; boerenkool 110; groene kool 37- knolselderle (per stuk) 0'<- Sim Sim 30- Crowlv Sim 31-33. Carry Sim 32- 1-36. Rose Sim G.J Sim 30-3L. eefers 32-34. Farah Diba 28-30. An- lurlum 110-315. Gerbera 16-46, Ama- Hvacinten: Llnnocence one Marie 28-ï Pink Pearl 26-18. stuk. TuIdcv.: Aladdin 250- Comeet 225-275 Prunes 275-310. Ink Attraction 275-300. Copland 190 10. Snowdon 225-275. Oxford 165-175 Deldoorn 150-175. Prominence 150 Nadat het hoofd van de school, de heer G. Docter, erop gewezen had, dat de expositie uit vijf delen be staat: een vrije-, een verplichte-, een groente-, een tulpen- en een tiandelsinzending ging hij over tot net uitreiken van de prijzen. Het is beslist de moeite waard een bezoek aan deze expositie te bren gen. Men kan er genieten van een immense kleurenpracht van de bol- bloemen, die in de borders staan te pronken en van de vele tuinbouw- produkten, die op smaakvolle wijze zijn „geëtaleerd". De prijzen werden door de jury als volgt toegekend: Groep 1 bolbloemen: 1. Jacon Soeharto toch bereid tot presidentschap De Indonesische waarnemend pre sident generaal Soeharto heeft in een bijeenkomst met leiders van politieke partijen laten doorschemeren, dat hij tot aan de volgende verkiezingen wellicht het. presidentschap zou willen aanvaarden als het volkscongres dat zou wensen. Maar hij deed tegelij kertijd een beroep op het congres zich liever dan in de kwestie van het presidentschap, te verdiepen in hét vijfjarenplan van de regering, dat in 1969 in werking moet treden, maar nog niet door het congres is aan vaard. Het is belangrijker dat het uitgevoerd wordt, dan wie het uit voert, aldus Soeharto. Partijleiders die de bijeenkomst trokken uit de woorden van Soe harto de conclusie dat hij wil toe geven aan de aandrang van het volk en zijn standpunt van vorig jaar, volgens welk hy geen president zou willen worden, heeft verlaten. De waarnemend president liet de partijleiders verder weten dat het volkscongres zich beter kan concen treren op de overwinning van de tegen de communisten en tegen pre sident Soekarno gerichte „nieuwe or de", dan op de vaststelling van een nieuwe datum voor de algemene ver kiezingen. Ilij wees erop dat de ver kiezingen de staat meer dan 150 mil joen gulden zouden kosten. Buiten landse diplomatieke waarnemers leidde uit 't feit dat Soeharto het vijfjarenplan in verband bracht met de verkiezingen af, dat hij wellicht heeft willen laten uitkomen akkoord te zullen gaan met uitstel van de ver kiezingen voor vijf jaar. Bolbloemen in allerlei variëtei ten zijn geëx-poseerd in de Chr. Tuinbouwschool in Rijnsburg. (Foto LD/Holvast) Uittenbogaard, 2. Jan van Egmond, 3. Peter Barnhoorn, 4. Jaap den Haan, 5. Rien Kromhout, 6. Rinus Imthorn, 7. Jan van Woerden. Groep 2 potplanten: 1. Peter Vianen. Groep 3 groente: 1. Piet Ravens- bergen, 2. Geert- Lindhout, 3. Arie Heemskerk, 4. Jaap de Mooij. Groep 4 droogbloemen: 1. Nico Ouwehand. Groep 5 bloemstukken: 1. Ton Francken. 2 .Jaap Glasbergen, 3. Bert van der Eijk. Verplichte inzendingen (Peeriess Pink, een zeer moeilijk tulpenras): kasbroei 15 per pot: 1. Jan van Egmond, 10 per pot: 1. Rien Krom hout, 5 per pot: 2. Jaap Vliegent- hart; huisbroei 15 per pot: 2. Arnold Dreef; 10 per pot: 1. Rinus Imt horn; 5 per pot: 1. Jan Heems kerk; leraren 15 per pot: 1. J. van de Hoef; 5 per pot: 1. J. S. Klaase; bestrijdingsmiddelen1. Joele Westra Steekpartij in Tilburg (Van onze Bossche correspondent) Voor een 25-jarige Tilburger is de carnavalsviering minder plezierig verlopen. Toen hy zyn meisje thuis bracht werd hij opgewacht door zyn 44-jarige toekomstige schoonvader, voor wie de verhouding tussen de jongen en het meisje allang een doorn in het oog was. De man greep een mes en ging de jongen daarmee te lijf. De jongeman werd met ver wondingen naar een ziekenhuis ge bracht. De schoonvader kreeg onder dak in een politiecel. Overstromingen in Zuid-Amerika In het midden en zuiden van Bo- livië zijn minstens 8 mensen bij over stromingen om het leven gekomen en duizenden dakloos geworden. Een noodtoestand is van kracht in de ge bieden van de rivieren de Parapeti, Grande en Orai, die buiten him oevers zijn getreden. Ook in het noor den van Argentinië, in de provincie Formasa, is een uitgestrekt gebied van rivier de Pilcamayo ondergelo pen. „Per jaar 136.000 woningen" Ervan uitgaande dat de gemiddelde levensduur van een woning 75 jaar is, moeten er jaarlijks tot 1975 136 000 woningen worden gebouwd om in i970 de woningnood op te heffen en de woningmarkt volledig te liberalise ren en om na 1970 de ontwikkeling van de woningbehoefte bij te houden en een begin te maken met het inha len van de vervangingsachterstand. Deze achterstand Inhalen kan ge schieden door de vervanging op te voeren van het huidige half procent (voor een belangrijk deel veroorzaakt door brand en wegenaanleg) naar 1.3 procent per jaar Na 1975 zullen er meer dan 136.000 woningen per jaar gebouwd moeten worden. Deze prognose staat in het rapport Bouwperspectief dat op initiatief van de „Zuid-Nederlandse aannemersver eniging" werd uitgebracht door het Economische Instituut Tilburg en gisteren overhandigd aan de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. F. W. Schut- Maoïst gekruisigd Rood-China heeft het militaire gar- de oprichting van het revolutionaire nizoen aan de grens met Hongkong deze week versterkt om de enorme vluchtelingenstroom naar de Britse kolonie tegen te gaan, die het gevolg is van de hevige politieke ongeregeld heden in de Chinese provincie Kwamtoeng. Reizigers uit communistdsoh-China, die vertelden dat aanhangers van Mao Tse-toeng en diens tegenstan ders nog steeds zware strijd leveren om de politieke macht in deze zuide lijke provincie, zeggen op spoorweg stations en by grensovergangen le- gerconcentraties te hebben waarge- Zij verklaarden dat de politieke si tuatie in Kwangtoeng en in de pro vinciehoofdstad Kanton nog is ver hevigd door gevechten tussen concur rerende rode gardisten om de macht in het pro-maoistische revolutionai re comité in Kwangtoeng, dat vorige week werd opgericht. Rode gardisten uit de verschillende districten binnen Kwangtoeng heb ben geprotesteerd en gedemonstreerd tegen de onrechtvaardige behande ling die zy ondervinden in Kanton, aldus reizigers uit Rood-China. In de stad Toisjan verwacht men dat op korte termijn een grote stryd zal losbranden omdat daar een mao ïstische „Rode vlag leider" kort na comité werd gekruisigd. Maoïsten hebben openlijk gedreigd met een tegenaanval omdat hun man werd doodgespykerd", verklaarde een van de aangekomenen. Unie van negen emiraten aan de Perzische Golf De heersers van negen emiraten aan de Perzische Golf hebben giste ren besloten 'n soort unie te vormen om hun zaken te organiseren als de Britse troepen zich in 1971 uit dit olierijke gebied terugtrekken. In een verklaring wordt gezegd dat er een opperste raad van emiërs en een fe derale raad van bestuursdeskundigen opgericht zullen worden. Ook de de fensie van het gebied zal 'n gemeen schappelijke zaak worden. De leiders van deze rijke maar nogal kwetsbare staatjes maken zloh zorgen over het machtsvacuüm da<t kan ontstaan na de terugtrekking van de Britse troe pen in 1971. Drie jonge meisjes liepen in een val 111 De Haagse politie heeft gisteren ne gen mannen gearresteerd, die ervan worden verdacht te zijn betrokken bjj drie zware zedenmisdrijven, waar van drie meisjes het slachtoffer zijn geworden. De meisjes van 16 en 18 jaar oud zyn meegelokt en vervol gens met geweld en onder bedreiging verscheidene malen ernstig misbruikt. ZU moesten zich onder doktersbehan deling stellen. Bij de drie misdrijven zijn tenmin ste elf mannen betrokken. Tien van hen zijn afkomstig uit Den Haag West. De elfde is een inmiddels ook gear resteerde 23-jarige bedrijfsleider uit Leidschendam. Van twee- nog voort vluchtige verdachten beschikt de po litie over alle noodzakelijke gege vens. Verwacht wordt, dat de komen de dagen echter nog meer dan twee arrestaties zullen volgen. De Haagse politie waarschuwt nog eens met klem voor de gevaren, die er dreigen, wanneer meisjes in de binnenstad in contact komen met on bekende jongens of mannen. Uit de drie zaken, die nu aan het licht zijn gekomen, blijkt dat dergelijke spon tane contacten onverantwoord en levensgevaarlijk kunnen zijn. Te vens doet de politie een dringend be roep op de ouders hun dochters voor mogelijke gevaren te waarschuwen. Met tien rechercheurs en vele poli tiemannen in uniform hield de poli tie gisteren een ware razzia onder de in Den Haag verblijvende en uit Su riname en van de Nederlandse Antil len afkomstige jongemannen. Velen moesten mee naar het hoofdbureau. Een aantal werd onmiddellijk weer vrijgelaten, nadat na verhoor bleek dat zij met de drie misdrijven niets te maken hadden. Jeugdbar De politie beschikt tot nu toe over drie aangiften. De eerste is van een 16-jarig meisje uit Delft, dat woens dagavond 21 februari werd meege lokt naar een adres in de binnen stad. Het meisje was in een „openba re gelegenheid ergens in de binnen stad, die veel door jongelui wordt be zocht". Ze maakte kennis met een Jongen, die aanbood haar met de auto R.K. en protestanten bundelen acties In Eindhoven gaan r.-katholieken en protestanten met hun vastenacties voor de wereldhulpverlening „Kom over de brug" samenwerken. Beide acties hebben ten doel sociaal-econo mische projecten in onderontwik kelde gebieden, die missie of zen ding voor hun rekening nemen, te steunen. Drieduizend medewerkers zullen 18 maart huis-aan-huis bijdra- ge-enveloppen bezorgen en deze op 22 maart tussen 7 en half 9 opha len. Het initiatief is genomen in de gemeenschap der kerken, die in Eind hoven reeds bestaat en waarvan drie predikanten en een kapalaan het presidium VOETBAL Eredivisieclub ADO heeft gisteravond in Den Haag met 4—1 (1—0) gewonnen van de Belgi sche topclub FC Brugge. Bij de Ha genaars, die een goede wedstrijd speelden, was vooral Kees Aarts op schot. Hy scoorde driemaal. Lambert Maassen zorgde met een kopbal voor het vierde ADO-doelpunt. De Belgi sche rechtsbuiten Johnny Thio zorg de voor het enige tegendoelpunt. Er waren ondanks de koude 4.000 toe schouwers. elDert's corner laat u deze maand fijnproeven van geraffineerde gerechten uit het Land van de Rijzende Zon. Bereid volgens originele recepten uit die geheim zinnige Japanse Keuken. HARUSAME-AGÉ Reepjes van kabeljauw' filets met sla-komkom mer-rijst en soya-saus. Opgediend i groene thee. Excl. 4.30 - incl. 4.95 kop TORI - NO Heldere kippesoep met prei. groene paprika, champignons en vermicelli. Excl. 1.08 Incl. 1.25 Albert's Corner- Stationsplein 24 - Leiden VVedn., 38 j., eigen huls ,2 ïs 11 en 14 laar. zoekt wed. of Jonge meisjes 11 35—40 J kind geen tae- ag. woensdag, donderdag per- lanent (Term-O-Perm). Com pleet f 13,50. Salon „Rlta", Willem Klooslaan 15, tel. 24683. :oeke de o] e groene n ;egen hek test, waar deze ls weg gehaald. Verloren dinsdagmorgen: bloedkoralen ketting, tegen be loning terug te bezorgen. Mevr. Wurzer-Verhoeven. Fruinlaan IA. hoek Zoeterwoudse Singel. 5971 k. liefst 1 Wie stalt zyn bootje of jachtje bij de stal, Zoeterwoud- seweg 23. Lelden. Gaarne uw adres. Beekveld postbus 311, Lelden. Wij zyn met z'n vyven en se mama ls pas overleden en i wij verder verzorgd werkende stand. k. geen bezw. Brieven bur. van dit blad ond. Aanmelden: Bern- erlovingsreceptie ln de Twln- en gezellige sfeer Lessen kinderen, dames en heren die Judo. Jlu-Jitsu ol Karate wil len leren. Dag. Inlichtingen Pieterskerkgracht 0 of telef 23728. Koopt li contant? Via oyze consumentenorganisatie geniet u 10^ korting, ln 50 winkels op kleding, schoeisel, elektri sche. huishoudelijke apparaten, meubelen, stoffering, textiel, speelgoed, kinderartikelen, gas- apparaten. Inlichtingen: Lln- kanto, Postbus 158. Leiden. S| Bezoekt wasautomatlek De endracht, Zoeterwoudse Sin- ;el 14b. Munten verkrygbaar erdags half Uw wasgoed (6 alf acht-7 acht-12 uu kg) gordijnen, wollen dekens, helder gewassen, gelijk gi trlfugeerd 40 min. Droogki stoommangel aanwezig por- kinderopname, >'s-reportages, re mode. Studio Martin akkundig werk, n f 25 beloning voor de vln- myn polshorloge. Ra penburg 7, Lelden. thuis te brengen. „Ik moet eerst nog even een boodschap doen", zei hy echter. Hij ging een huis binnen en het meisje bleef aanvankelijk onder aan de trap wachten. Later en na veel aandringen, ging ze mee naar boven In een kamer werd zij door twee man vastgepakt, geschopt, ge- m en bedreigd met een stok. „We gooien je het raam uit", zou er verder zijn geroepen. Totaal vyf mannen hebben haar met geweld en onder bedreiging diverse keren misbruikt. De politie arresteerde gisteren vijf verdachten ln de leeftijd van 18 tot jaar. Zij zyn ingesloten. Bioscoop De tweede aangifte ls van een 18- jarig meisje, dat zaterdagavond met jongen meeging eerst naar de bioscoop en daarna naar een bar. De jongen leende van een vriend de sleu- an diens kamer. In de kamer, in huis in de Haagse binnenstad, werd het tweetal verrast door totaal man, die de jongen de kamer uitwerkten en die zich meermalen aan het meisje vergrepen. De jongen, die de kamer uit werd gezet, zou voor het „aanbrengen" van het meisje geld hebben ontvangen. Hij is nog voortvluchtig. De vier anderen zijn gearresteerd. Twee ervan zyn ook bij de eerste zaak betrokken. Dancing De derde aangifte betreft drie jon gemannen, die zaterdagavond na een bezoek aan een dancing drie meisjes naar huis brachten. Twee meisjes zetten zij onderweg zondermeer op straat. Het derde meisje «ook acht tien jaar) werd naar de Schevening- se Bosjes gebracht. In de omgeving van de uitspanning „De Bataaf" moest ze uitstappen. Onder bedreiging van geweld moest zij ontuchtige han delingen dulden. Slechts de chauffeur van de auto is tot nu toe gearres teerd. Het is de bedrijfsleider uit Leidschendam. Van de andere twee zijn de gegevens bekend. De drie meisjes moesten, nadat zij slachtoffer van een misdrijf waren geworden, op eigen gelegenheid naar huis. Gisteren hebben ze aanwijzin gen gegeven by het identificeren van de verdachten. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te St. Anna Parochie I. D. H. Dijk te Vierhuizen-Zoutkamp te Scheveningen (vac. A. J. de Jong) (toez.) G. Zonneberg te Bunnik te Hallum en Finkum (vac. L. A. Eij- genraam) (toez.) A. Sturm te Pesse - Ede (vac. J. van der Heuvel) (toez.) J. den Besten te Huizen (NB.) te Amsterdam (wijk Weerenkapel) W. an Asperen te Amsterdam (Park- kerkgem.) te Amsterdam als pred. b.w. drs. K. Bouhuis, kand. al daar te Lisse (vac. S. Kooistra) (toez.) Joh. van den Velden te Dub beldam te Woerden (vac. J. J. Poot) C. Korevaar te Rotterdam. Bedankt voor Hoogezand dr. K. R. Smid te Veenwouden voor Zalk en Veecaten drs C. G. Baart te Nieuw- poort voor Den Dolder (vac. P. Hetebry) (toez.) A. J. de Bue te Makkum voor N.O. polder (wyk- gem. Bant-Rutten) (toez.) drs. A. Stegenga te Vianen. GEREF. KERKEN Beroepen te Murmerwoude J. W. Bats te Marknesse te Veenwoud- sterwal I. van Til, laatst: pred. bij de Geref. Kerken Vrijgemaakt te Hau- lerwyk naar Hoorn A. van der Zwaag te Ten Boer, die bedankte voor Grootegast (vac. S. van der Lin de) Loppersum, Rhoon (vac. A. Grif fioen) St. Anna Parochie, Uithuizen, Zuidwolde en voor Zwartsluis (vac. P. der Werff) naar Luttelgeest- Kuinre F. W. Dillingh te Ternaard. Bedankt voor Oude en Nieuwe We tering J. de Hoop te Zwartebroe. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Bedankt voor Grootegast c.a. H. Mostert te Harderwijk. CHRIST. GEREF. KERKEN Bedankt voor St. Jansklooster P. H. Seggelink te Woerden. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Zoetermeer A. Hooger- land te Werkendam te Kootwijker- broek C. Wisse te Elspeet. Bedankt voor Scheveningen G. A. Zijderveld te Middelburg voor 's-Gravenhage-Zuid J. van Haaren te Amersfoort. Nietigverklaring van r.k, huwelijken De Rota, de Vaticaanse rechtbank, heeft vorig jaar op verzoek 151 hu welijken nietig verklaard en 61 ver zoeken daartoe afgewezen. Er zijn nog 772 aanvragen ir. behandeling. Paus in retraite Paus Paulus zal 2 maart een week van geestelijke retraite beginnen waarbij al zijn audiënties vervallen. De retraite zal 9 maart eindigen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11