CHARLES CHARLOTTE Bij een grote, vertrouwde bank: Algemene Bank Nederland WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 Ons dagelijks vervolgverhaal en .Oorspronkelijke roman door Willy Corsari i Barbara? Barbara is dood. Hij t nooit geweten, dat de oude klok eette. Het is waar, klokken heb- altijd een naam. Hy voelt het [dende heimwee naar verloren en weet niet, is hij het zelf, chic- jAicrjïï.reniotvAt: e [nj de kamers te glippen, als ze ge en schoongemaakt werden, om prachtige meubelen, de enorme Kien kronen en de wandschil- en te bewonderen, of Sjang pwindende, huiveringwekkende alen te horen vertellen, over hek- vocen spoken en wilde vuurmannen roodgloeiend hoofd, die doen ijven, wie ze te zien krijgt, of het vervloekte land, waarin -e ygien begraven liggen en waarover Studi in de herfststorm een Vurige n rondrijdt. Toen hij hun ook vertelde over mensen met hun loog, keken zij elkaar heimelijk misscmen wei zu ïemaau was. Ilsk'tl: zijn ogen waren vreemd ge- hun zelf had geleerd ter bescher ming tegen het boze oog. Als hun moeder ontdekte, dat zij ongehoor zaam varen geweest, werden zij zon der avondboterham naar bed ge stuurd en misten dan wat zij veel er ger vonden, het halfuur babbelen en stoeien met hun vader na het avond eten, en zijn nachtkus in bed. Het laatste werd verboden toen hun moe der ontdekte, dat hij hun dan hei melijk lekkers en brood toestopte. Want hun moeder, al was zij altijd bezig, dan weer hier, dan daar, over al zelf bij, overal toeziende en rege lende, bedrijvig van de vroege mor gen tot 's avonds laat, vond gewoon lijk nog tijd om hen in het oog te houden ook. Hun moeder, groot, in drukwekkend, blank en blond, met heldere blauwe ogen. bewonderden zij mateloos. Maar hun vader was voor hen een kameraad en als hij weg was, zochten zij hulp in moei lijkheden bij oude Brechte. Maar I zelfs hun vader en Brechte vertel den zij nooit iets over nun hol en ze zaten daar zacht te giechelen, als zij vergeefs gezocht werden. Zo zaten zij er op een warme zo merdag, toen ze zeven jaar waren, tweelingen, zó gelijk, dat alleen hun kleding en de krullen van Charlotte, die op haar schouders vielen, het mo gelijk maakten hen van elkaar te on derscheiden. Eens, toen ze pas drie jaar waren en Charlotte nog korte krulletjes had, verkleedde hun vader hen voor de grap in elkanders kle ren. Niemand wist toen meer, wie Charles was of Charlotte, ze hadden uitbundig plezier, zij en hun vader, en hun moeder schudde het hoofd en zei, dat ze drie kinderen had, ze zei het met stralende blik en de glim lach, die ze alleen had voor haar man. Maar nu was Charlotte al een echt meisje, al was zij wild en stevig zo als haar broertje. Ze was trots op haar lange krullen, haar jurkjes, de strik die 's morgens als een enorme vlinder boven haar hoofdje stond, ook al was 's avonds haar jurkje altijd vuil en soms gescheurd en de strik verdwenen uit haar verwarde krul- PANDA EN DE POLYDINGUS. 5296. Sloer Sluipstra was erg verrast toen hij de Polydingus achter zich zag staan. Js dat voor mij?" vroeg het ventje onschuldig, terwijl het naar het gevaarlijke kanon wees. „Mag ik dat hebben?". Maar natuurlijk!" sprak de ander, terwijl er een ongunstig lichtje in zijn ogen kwam. „Ga er maar voor staan, dan komt er een mooie verrassing voor je uit!" „Hoi!" riep de Polydingus juichend en hij huppelde blij naar d-e voorkant van het wapen, waar hij vol verwachting bleef staan. „Geef maar!" „Daar komt 'ie dan!" sprak Sloer met een valse lach en hij greep de trekker beet. „Over een paar seconden is de beloning voor het dood of levend vangen voor mijen hij begon te trekken. Waar is uw spaargeld veilig? 4% 4% 4'/4% Spaarboekje Direct beschikbaar ƒ2.000,— per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Spaarrekening Direct beschikbaar 2.000,— per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Spaardeposito Drie maanden opzegging WU - Spaardeposito Zes maanden opzegging 5% - Spaardeposito Eén jaar opzegging 51/2°/o - Spaardeposito Achttien maanden vast 6% - Spaardeposito Twee jaren vast RECHTER TIE EN DE VOSSEMOORDEN 1374. De stoet heeft de stad verlaten en beweegt zich nu over een steile weg door de bergen, met pijnbomen aan weers zijden. Rechter Tie vervolgt zijn uiteenzetting: ..We weten dat de vader van Saffraan zijn dochter soms opzocht. Bij een van die ge legenheden moet ze hem over Soeng hebben verteld. Saffraans va der nam geen risico. Eer gisternacht ging hij naar het huis waar Soeng woonde, vermoordde hem en nam aanwijzingen mee. die Soeng tegen hem verzameld had. Het gevaar leek nu geweken, totdat de moordenaar merkte dat Kleine Phoenix hem herkend had toen hij een keer wegging bij Saffraan. Ook Kleine Phoenix moest nu verdwijnen." „Maar wie is de moordenaar?" roept Lo uit. ,Je weet het, maar je wilt het jezelf niet toegeven," zegt Rech ter Tie. „De moordenaar is Siao, de Staatsacademist. Achttien jaar geleden was hij hier Prefect, en door zijn functie een huis vriend van generaal Mo. Daarom kon hij met Soengs moeder aan pappen. Toen de generaal erachter kwam, kon de moordenaar hem bijtijds beschuldigen van hoogverraad, in verband met het komplot van de Negende Prins. Waarschijnlijk was hijzelf bij dat komplot betrokken. De moord op Kleine Phoenix bewijst ook dat hij gisteren bij je te gast was. Tijdens het vuurwerk glipte hij weg via de trap naar de kleedkamer, die hij van vroeger kende. Hij vermoordde de danseres met de schaar die hij toevallig zag lig gen. Ja, de beroemde Siao is een lage moordenaar. Maar hoe bren gen wij hem ooit tot een bekentenis?" DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAM MET JE FOK 1060. „We hebben 'm verslagen"zei Bram triomfantelijk. „Jullie aartsvijand zit in de kist". „Geweldig", zei Jan Klaassen, maar zijn gezicht stond een beetje bezorgd. En dadelijk daarop bleek de reden, toen hij op zijn hor loge keek. „Vind je niet, dat het verhaal erg plotseling af is. Bram? De toeschouwers hebben nauwelijks ivaar voor hun geld gehad". „Maar wat dan?" vroeg Bram een tikje beledigd. „Als de Dood nou eens zou ontsnappen..""aarz&de Jan. „Dat zou hij wel willen", zei Bram en hij trapte tegen de kist. Er kwam geen antwoord. Nog eens trapte Bram, maar weer bleef het stil. „Een list van de Dood van Pierlala?" vroeg hij zich af. Maar Jan raadde hem aan toch eens te kijken en heel voor zichtig tilde Bram het deksel op. Hp kreeg de schok van zijn le ven. Want hoewel hij zélf de Dood in de kist had gezien, en geen moment zijn plaats op het deksel had verlaten, was de Kille Schrik.totaal verdwenen. „Heel goed", zei Jan Klaassen tevreden..,jZo hóórt het ook". ,h terras®*-*

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15