Stoeplaan wordt opgeknapt Cassenaarse raad voteert een irediet van ƒ.244.500,— LANGDURIGE DISCUSSIE OVER COMMISSIES Jt Voor gehandicapten in Leiden e.o. ƒ45.000 Provinciale weg 16 wordt verlicht IHSDAG 20 lESRUARi iaü8 thft De gemeenteraad van Wassenaar is er gisteravond mee ak- ord gegaan, dat de Stoeplaan een flinke opknapbeurt krijgt, werd een krediet van 244.500,beschikbaar gesteld voor rnieuwing (en verbreding) van het wegdek vanaf de Witten- ir irgerweg tot éven voorbij het Wilhelminaplein, voor het ma- l09 d van een haakse aansluiting van de Sophialaan op de Stoep- v jn, het op eenvoudige wijze verbeteren van de aansluiting iad n de Buurtweg en de Wilhelminalaan op de Stoeplaan, voor Ttr t gedeeltelijk vernieuwen van de rioleringen, het verbeteren n de straatverlichting en voor nieuwe aanplant van bomen jgs de weg. Het gedeelte van de trambaan dat niet zal wor- mc< n gebruikt, zal een grasdek krijgen met een ruiterpad. wj )e raad» die eerder verscheidene ssingen voor een definitieve re- ftructie van de Stoeplaan ver- rp, ging graag akkoord, met deze men. Bijna namens alle fracties d instemming betuigd met het istel. Alleen de heer D. Bloem en- (PvdA) had enkele bezwaren, vond het plan te beperkt als de- M lieve oplossing en te duur voor titr ■del, WÏ •n t d tijdelijke oplossing. Hij stemde Ti de uitgave voor nieuwe omdat hij het niet vond deze vlak langs de weg te itsen. )oii )e heer C. E. van den Berg (KVP) dgde zijn instemming met het "lA nieuwe bomen te planten, A. van Vuure (WD) vroeg de luw aan te brengen straatverlich- in overeenstemming te brengen het landelijke karakter van de De heren A. Lodder (Boerenp.) nsl mr. J. E. J. Hemmes (WD) vroe- i het college na de Stoeplaan zo edig mogelijk met voorstellen te voor het reconstrueren van ander deel van het vroegere otracé, namelijk de Deyerlerweg. Monumenten let voorstel van burgemeester en houders om op De Wiltzanck de geheimzinnige koepel en de schel grot voor een symbolisch bedrag fl te verkopen aan de Ned. Mo menten Stichting in Den Haag, [g niet de instemming van 3 le- van de KVP-fractie. De heer A. H. van der Klaauw had in het istel gelezen dat er een bedrag f34.000 nodig is om de koepel le grot op te knappen. Hij meen- dat de gemeente dat bedrag zelf nog wel zal kunnen opbrengen, als men het, zoals de stichting doen, over drie jaar uitsmeert. ..gemeente heeft deze bezittingen ;e"|ocht en is nu dan ook verplicht restauratie te zorgen. De buiten- its Wiltzanck is een geheel en t door deze verkoop niet versnip- 1 worden. Op een vraag van ir. Elion (Prot. Chr.) antwoordde de gemeester, dat het niet de bedee- van de stichting is een hek om toepel heen te zetten. Ee*. be aming voor de koepel is nog niet onden, gezocht wordt naar een tanming in de culturele sfeer. Op bezwaren van de heer Van der auw antwoordde de burgemeester, in de afgelopen jaren is gebleken, de gemeente zelf niet aan res- ,nf reren toekomt omdat er altijd fjjjj tr andere dingen urgenter zijn. belang is het voor de gemeente dat zij nu van het jaarlijkse on- houd af is. Met de stemmen van E heren Van der Klaauw, A. C. duij tijn en A. J. M. van Gooi tegen, d het voorstel tot verkoop aan- ird. dei la Commissies j. i ter langdurig heeft de raad ge- tossieerd over een voorstel tot het dgen van de bestaande regelingen aanzien van de raadscommis- ing. en W. hadden om. voorgesteld bestaande commissie voor de her- aing van uitbreidingsplannen een Jh erby te geven en voortaan te toen commissie voor intergemeen telijke taken en ruimtelijke ordening. M. Elion (Prot. Chr.) uitte op vrij scherpe wyze kritiek op het voor stel, vooral op het feit, dat B. en W. over deze aangelegenheid voor overleg hebben gepleegd met de frac tievoorzitters. Hij achtte dat onjuist, omdat de meeste raadsleden zich daarom al gebonden voelen aan de mening van de fractievoorzitters. On juist vond ir. Elion het, dat een geheel nieuwe taak —de behande ling van agglomeratiezaken wordt opgedragen aan een bestaande com missie, die bovendien nog een com missie ad hoc is. Hy stelde voor, in de volgende vergadering een com missie voor intergemeenteJyke zaken opnieuw samen te stellen en de pla nologische zaken op te dragen aan de commissie openbare werken. C. J. Tliiemeprijs voor M. de Jong de heer M. de Jong, die werk- by het Ned. Drukkerybedrijf in, is de Gerrit Jan Thieme- H Gerrit Jan Thiemefonds, dal 1918 werd opgericht, beoogt de wis van en de schoonheid in het aflsohe vak te bevorderen en reikt LEIDERDORP Foto- en film avond K. O. Voor de K. en O.-aideling Leider dorp zal Joop Pieëte, bekend ama teurcineast en fotograaf, vrijdag avond een lezing houden in de ka pelzaal van de Scheppingskerk. Aanvang acht uur. Het programma vermeldt onder meer een bespreking vcun enkele be langrijke facetten van de fotografie, vertoning van een klankdia-reeks, getiteld ..Mens-Natuur" en verto ning van enkele geluidsfilms (16 mm) in kleur. ZOETERWOVDE Auto's botsten De bestuurder van een Volkswa gen, afkomstig uit Den Haag, wilde gisteravond omstreeks acht uur in Zoeterwoude de Oranjelaan inryden. Vermoedeiyk werd dit te laat be merkt door een achterop komende automobilist, eveneens uit Den waardoor een botsing ontstond. Bel de auto's werden zwaar beschadigd, TTCSNOG ONGESLAGEN De tafeltennisvereniging van club huis „De Spreeuwpot," TTCS, is ongeslagen uit de promotiepoule voor de derde klasse te voorschyn gekomen. De helft van het aantal te spelen promotiewedstryden zit er nu op. De uitslagen zyn: STT'66 1—TTCS 1 4—6, TTCS 1—Avanti 3 6—4, de Valken 3—TTCS 1 3—7, TTCS 1— RTC 6 6—4, NSSS 5—TTCS 1 1—9. WARMOND Parochiële forumavond Op dinsdag 12 maart zal in Trefpunt in Warmond een parochiële gespreksbijeenkomst worden gehou den. Een forum, bestaande uit pas toor J. Slijkerman, dr. W. A. Boys uit Voorhout en vicaris J. Stieger zal de volgende onderwerpen behan delen: 1. Is met de dood alles afge lopen; 2. Kunnen de ouders nog met hun kinderen praten en mag in de verlovingstijd alles. 3. Blijft een dog ma als een paal boven water staan. Zware schade na botsing Door vermoedeiyk de bocht naar ie Warmonderdam in Warmond te ■om, wanneer naar het oordeel iort te nemen kwam een inwoner van de Centrale Opleidingscommissie '.wijndrecht met zyn bromfiets in het boekdrukkers, rasterdiep- botsing met een auto, bestuurd door chemigrafisch bedrijf j een inwoner van Alkmaar. De brom- Zyn voorstellen vonden weinig weer klank by de overige raadsleden. Mr. A. van Vuure (WD) merkte op, dat burgemeester en wethouders by de thans voorgestelde wijzigingen by- na niet anders hebben gedaan dan de regelingen aanpassen aan de reeds bestaande praktyk. De heer C. E. van den Berg (KVP) bracht de vraag in discussie of de rechts kundige commissie, die ook beroep schriften behandelt, uitsluitend uit ju risten moet bestaan of wellicht kan worden uitgebreid met niet-juristen. De heer Chr. Theil (PvdA) diende een amendement in om de rechts kundige commisle, die nu drie leden telt, uit te breiden tot vyf leden. Na een zeer langdurige discussie werden de amendementen van de he ren Theil en Elion verworpen en de voorstellen van burgemeester en wethouders aanvaard. In het reglement voor de Vrouwen- adviescommissie inzake de bouw van woningwetwoningen werd een wyzi- ging aangebracht met betrekking tot de plaatsvervangende leden. Op voor stel van de heer A. J. M. van Gooi (KVP) werd in de taakomschry - ving van de commissie opgenomen, dat zy ook zal adviseren over ver bouwingen van woningwetwoningen en niet alleen by nieuwbouw. By het opnieuw verhuren van de parkeerplaats aan de Wassenaarse vroeg mr. J. E. J. Hemmes of het waar is dat de leden van het col lege over permanente parkeerkaar- ten en vaste plaatsen beschikken. De burgemeester antwoordde, dat de ge meente over vyf vaste plaatsen be schikt voor functionarissen, die uit hoofde van hun functie aan het strand moeten zyn. Na enige discussie werd besloten tot het verhuren van grond aan de Storm van 's Gravesandeweg waarop zich een consumptietent bevindt. Aan twee nieuwe straten in het plan zyiwate- ring werden de namen Eikenstein- straat en Bydorpstraat gegeven. Beroep De raad besloot by de Kroon in beroep te gaan over de onlangs vastgestelde Monumenteniyst. Het beroep omvat twee punten: de raad is het er niet mee eens, dat het land goed Langenhorst op de ïyst voor komt en zou graag zien, dat de oude pastorie Schoolstraat 2 wel op de lijst staat De raad ging akkoord met het ver lenen van garanties in verband met de bouw van een aantal particuliere premiewoningen en had geen bezwa ren tegen de aankoop van de pan den Achterweg 10 en 10A. Voor de herziening van uitbrei dingsplannen werd een krediet van f 20.000.- beschikbaar gesteld. Een be drag van f25.000- werd gevoteerd als voorbereidingskosten voor het maken van plannen voor de toekomstige noordeüyke randweg. Tenslotte werd tot lid van de commissie onderwijs benoemd de heer A. J. M, van Gooi. Vechtpartij in Turkse parlement Vanochtend is het tot vechtpartijen gekomen in het Turkse parlement tussen afgevaardigden van. de (con servatieve) Partij van het Recht (Jp) en de marxistische arbeidersparty (Tip). Een afgevaardigde van laatst genoemde groepering werd naar een militair ziekenhuis overgebracht met een wond aan het hoofd en Altan, een andere afgevaardigde van die party en een linkse rubriekschryver, liep hoofd- en elleboogwonden op. He gevecht brak uit tydens de bespre king van de begroting voor binnen landse zaken De minister van Bin nenlandse Zaken, Soekan. be schuldigde de TLP van het gebruik van communistische methoden en het in ontvangst nemen van bevelen van Moskou. Het gevecht ontstond toen Alton de minister iri de rede viel en Nazim Hikmet „Turkye's grootste dich ter" noemde. Tenslotte wist men een einde aan de vechtparty te maken. De zitting werd geschorst. Wylen Na zim Hikmet. was een Turkse dichter die vele jaren in Turkse gevangenis sen doorbracht wegens communisti sche activiteit. De party is in Tur kije buiten de wet geplaatst. Hy vluchtte naar Sowjet-Rusland waar hy werkzaam was in de Turkse com munistische party, een bannelingen- groep. Dokoeaogloe, de directeur- gene raal van de veiligheidsdienst, die de besprekingen vanaf de galery volg de, kreeg tydens de vechtparty een hartaanval en moest in een zieken huis warden opgenomen. „De Sinterklaas van Eemnes" in de schulden (Van onze Hilversum se correspondent) De politie stelt een onderzoek in naar de financiële handelingen van een 47-jarige fabrieksarbeider die in de loop van bijna acht jaar een lan- deiyke bekendheid heeft gekregen als „de Sinterklaas van Eemnes". De man verspreidde jaariyks grote hoeveelheden zelfgemaakt speelgoed over tehuizen voor gehandicapte kin deren in heel Nederland. Daar by kreeg hy van vele kanten steun, ook financieel. De zaak groeide echter dusdanig uit, dat het tekort aan mid delen groter werd. Daarom besloot hy drie Jaar geleden tot het organise ren van feestavonden. Dat was echter het begin van het einde. Want deze avonden leverden slechts schulden op. Deze liepen ten slotte tot in de duizenden. Na de laatste avond in Eemnes zag de man er geen gat meer in en verdween spoorloos. Een week later meldde hy zioh echter toch by de politie, die hem in verzeker de bewaring stelde. Hangende het onderzoek is hy inmiddels weer op vrye voeten. Vrije zaterdag in IJmuider vishallen blijft De Nederlandse Zeerisgrroothandel vereniging is tegen opheffing va vrije zaterdag in de vishallen. Slechts vijftig exporteurs van platvis, voor namelijk tong, riet heil in het door werken op zaterdag in de vishallen van IJmuiden. Het bestuur van de verenigiing heeft dit medegedeeld aan het be stuur van de Vereniging van Reders van vissersvaartuigen, dat een sche ma had ontworpen voor een veertig- urige werkweek in de vishallen waar bij ook op zaterdag zou moeten wor den gewerkt. Hongkong worstelt met een enorm ruimteprobleem. In de overbevolkte Britse kroonkolonie op het Chinese vasteland, schept men ruimte door de toppen van de heuvels af te halen, waardoor een plateau ontstaat, geschikt om huizen en gebouwen op te zetten. Aarde en steen van die toppen worden in zee gegooid en samengeperst. Op die manier ko men er ook weer stukken land voor huizenbouw. De foto toont Hongkong Island. Waar eens heu vels het landschap domineerden staan nu wolkenkrabbers. Een 28-jarige schildersgezel, die In de afgelopen jaren verscheidene ge allieerde soldaten onbevoegd „ge straft" heeft, is gisteren in Trier zelf met zeven maanden gevangenis ge straft. In december 1965 had hy op klaar lichte dag midden in de stad Trier, twee Franse soldaten gedwongen gymnastische oefeningen te verrich ten. daar hij hen betrapt had bü het lopen met de handen in de zakken. Hoewel hij byna geen woord Frans spreekt, slaagde hy erin beide solda ten elkaar ook oorvygen te laten ge ven. Verloving in cel (Van onze Groningse correspondent). Verlovingen plegen gewoonlijk in de huiselijke kring gevierd te worden, maar dat op elke regel een uitzondering is bleek zondag, toen twee jongelui de eerste stap naar het huwelijksbootje in het politiebureau deden. De jongeman, die zijn verloving op 18 februari had vastgesteld, zat in voorarrest in het Meppeler politiebureau. Van uitstel komt afstel moet hij gedacht hebben en daarom vroeg hij toestemming de verloving in het politiebureau te mogen vieren. Dat mocht, en in de middag uren verscheen het meisje van zijn dromen in de cel. Om de feestelijkheden te verhogen, mochten de jongelui in de hal van het politiebureau even een paar intieme woorden wisselen, waarbij meteen wederzijds ringen aan vingers werden geschoven. Daar na vonden de rechercheurs het welletjes. i Toen rond het middaguur in het Leidse hoofdpostkan toor de totaaltelling in de actie „1 op 12" (gehandicap ten) bekend was, bleek in Leiden en omgeving voor een bedrag van ruim 45.000 voor dit doel te zijn geschon ken. De Leidenaar brachten van dit bedrag in totaal 16.500 bijeen, waarvan, zoals elders gemeld, pl.m 6.000 in het hoofdpostkantoor bij de Geregracht. In het post kantoor in Oegstgeest werd gisteravond circa 2.800 be zorgd, terwijl de Leiderdorpers deze avond ruim ƒ3.800 bijeenbrachten. DUITSER „STRAFTE" SOLDATEN De schildersgezel, die altijd in bur ger optrad, maar door de soldaten voor een zeer hoge politieman werd gehouden, haalde dit staaltje nog ze ker vijfmaal uit. De jongeman voer de voor het gerecht aan dat hy niets tegen Duitse soldaten had. Zijn ge drag schreef hy toe aan een diepe haat tegen .sommige mensen", ont staan door het leed dat zijn inmiddels overleden moeder tydens de bezet tingstijd na de Tweede Wereldoorlog had moeten lijden. )Efl tind zich op dit gebied byzonder I C *ft onderscheiden, een prys uit. 'p zebra Voetgangster aangereden Een 47-jarige inwoonster van Lei- werd gistermiddag omstreeks uur n.m. op de voetgangersover- *kplaats nabij de hoek Churchill- fc# "•—Cornells Schuytlaan aangere door een bromfietser. Zij kreeg ^wonden aan het gelaat en een red toenschudding. De EHD bracht "r naar huis. Enquete over viering feesten Onder de inwoners van Warmond zal een enquete worden gehouden over de stichting tot viering van Warmonds Feesten en Koninginne dag. Onder meer wordt de vraag ge steld of de stichting plaats moet ma ken voor een vereniging, waarbij de leden dan direct invloed kunnen uit oefenen op de wijze van viering. Een andere vraag luidt: in hoeverre voelt de bevolking voor het organiseren van feesten in de Kaagweek danwel begin september. Krediet voor parkeerplaats bij Yoorschotense raadhuis A.B.M. vergrootte verzekeringsbelang De Amsterdamse Belegging Maat schappij (ABM) heeft in 1967 vooral het belang bij het verzekeringswezen en de chemisch-farmaceutische sec tor uitgebreid. De belangrijkste aan koop in de verzekeringssector was f60.600 AMEV, terwijl daarnaast de belangen bij de RVS, Nedlloyd, Na tionale Nederlanden en Hollsoc wer den vergroot. In de chemische sector kocht de ABM: ACF. Kon. Zout-Organon, Gist-Brocades, Norit en Hoek's Zuur stof. Verkocht werd Synres. Het be lang by de internationals werd ver groot door de aankoop van Kon. Olie en Unilever. De overige aankopen waren: Amst. Ballast, Mulder-Vogem, Thomassen- Dryver-Verblifa, IHC Holland, Dea- seaux, Simon de Wit, Elsevier, Bijen korf en Bührmann-Tetterode. Rusland haalt VS op raketten-gebied langzaam in De Sow jet-Unie zal half 1969 waar schijnlijk over evenveel ballistische raketten die vanaf bases op het land kunnen worden afgevuurd, beschik ken als de Verenigde Staten, aldus een bekendmaking van het ministerie van Defensie in Washington. Rusland zal dan echter nog ach terliggen op het gebied van kern raketten die door onderzeeboten kunnen worden gelanceerd. Eind januari beschikte de Sowjet-Unie over 720 intercontinentale ballisti sche raketten, volgens de Ameri kaanse gegevens. De Verenigde Sto ten hadden 1 oktober van het vorige jaar 1054 van dergeiyke wapens. Volgens het .Pentagon" zyn maat regelen genomen opdat de Verenigde Stoten „over een strategische kern- j strijdmacht van grotere effectieve vragen B. en W. van Voorschoten een vernietigende kracht zullen biy ven De gemeenteraad van Voorschoten komt vrijdagavond om 8 uur in open bare vergadering byeen. De belang rijkste agendapunten zijn het voor stel van B. en W. tot het beschik baar stellen van een krediet voor het opstellen van een structuurplan voor de gemeente Voorschoten en de behandeling van de sportnota. B. en W. stellen verder voor het verlenen van een krediet voor het aanleggen van een parkeerterrein op een braakliggend terrein tegenover het gemJiuis; idem in verband met de ontvangst van het gemeentebe stuur van Schoten (België); idem voor de verbetering van de verlich ting Voorschoterweg- Leidseweg en voor het uitbrengen van een advies ten aanzien van de splitsing van de bouwkosten inzake de huisvesting van het gemeentelyk apparaat en een aantal onderwysvoorstellen. G. S. van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring onthouden aan 't raads besluit van de Voorschotense raad d.d. 15 september 1967 tot wyziging van de begroting van de algemene dienst, dienstjaar 1967, inzake recon structie verkeerstraverse Leidseweg Veurseweg en eveneens inzake de stichting r.k. school voor gewoon la ger onderwys in het complex „Bosch geest". B. en W. van Voorschoten stellen voor een krediet van f 10.500 beschik baar te stellen voor de aanleg van een parkeerterrein voor auto's tegen over het raadhuis op de plaats van het vroegere pand Leidseweg 38. Voor die ontvangst van het gemeen tebestuur van het Belgische Schoten krediet van f3.000. Het programma voor deze ontvangst vergt een bedrag van f4.000.- f 1.000-, kan worden ge put uit de begrotingspost represen tatie. B. en W. stellen voor een krediet van f 62.500,- beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een open bare verlichting op de provinciale weg nr. 16 (VoorschoterwegLeidseweg), omvattende het wegvak. gelegen tus sen Zilverfabriek en de Hooghkamer brug, alsmede het gedeelte van de Leidseweg tussen Voorschoterweg en Hofweg. Het plan voorziet wat betreft het eerste gedeelte ln het aanbrengen van 35 lichtmasten met natriumver- lichting en ten aanzien van het laat ste deel in het plaatsen van 9 licht masten voorzien van kwikdamplam pen. De lichtpunthoogte is bepaald op 10 meter. Het provinciaal bestuur heeft meegedeeld bereid te zyn in de aanlegkosten van deze verlichting een bydrage te verlenen van 50 van de werkelyke kosten tot een maxi mum van f 31.250,-. Een poging van het gemeentebe stuur van Voorschoten om eveneens een bydrage te verkrygen ten dienst van het verbeteren van de openbare verlichting op het gedeelte van de Leidseweg. gelegen tassen de Hofweg en de Vinkweg heeft geen succes ge had. beschikken dan de Sowjet-Unie". Franco zou gauw zijn opvolger willen noemen In de Spaanse hoofdstad doen on bevestigde geruchten de ronde ab zou generaal Franco binnenkort be kend maken welke van de drie In aanmerking komende prinsen hem bij zijn dood zal opvolgen. De raad van het koninkrijk, die gisteren bijeen geweest Is, zou besloten hebben het Spaanse staatshoofd voor stellen een opvolger aan te wijzen. De raad zou ook al een of meer namen genoemd hebben. Slechts drie personen voldoen aan de voorwaarden, die in de wet zyn vastgelegd: Don Juan, graaf van Barcelona, zoom van Alfans xttt zyn zoon Juan Carlo6, echtgenoot van Prinses Sophie van Griekenland, en Don Alfonso de Borbom y Dam- plerre, de oudste broer van Don Juan. De Franse prinsen Xavier de Bourbon Parma en zyn zoon Carel Hugo, de echtgenoot van Prinses Irene, zyn zoals bekend vanwege hun staatsburgerschap uitgesloten. Echtpaar verleende moordenaars onderdak Voor de Bredase rechtbank stond wegens heling een echtpaar uit St. Wlllebrord terecht. De man had f 200 en de vrouw f 1000 aangeno men van de twee daders van de roofmoord op 12 september vorig Jaar in Berghem gepleegd. De beide da ders hadden by verdachte, die «4J kenden van uit de gevangenis nachts aangeklopt om onderdak. Het echtpaar verleende onderdak, verschafte de mannen nieuwe kle ren en liet ze vluchten naar België, De volgende dag meldde verdachte zioh by de Rykspolltie om mee te delen, dat de daders van de roof moord bü hem hadden overnacht en naar België waren gevlucht. Hij wilde niet medeplichtig worden, na dat hem was gebleken, dat de belde mannen een vrouw hadden gedood Later bleek echter dat het echtpaar wel degelijk op de hoogte was ge weest. De aard van het misdrijf, schuld* heling, werd bewezen geacht. Tegen de man werd twee maanden gevan genisstraf geëist, tegen de vrouw twee maanden gevangenisstraf voor- waardeiyk met drie jaar proeftijd met echter als byzondere voorwaar de, dat zij binnen een half jaar de f 1000 moet hebben terugbetaald aan de erfgenamen van het slacht offer van de roofoverval. De belde daders zullen voor de rechtbank in Den Bosch nog terecht moeten staan. Uitspraak 4 maart. Zware gevechten bij Saigon Ten westen van Saigon zyn van ochtend hevige gevechten uitgebro ken tussen Vietcongstryders en rege ringstroepen. Nadat de twee partyen elkaar drie uur lang hadden bescho ten, riepen de Zuidvietnamezen ter sterkte van twee bataljons de hulp van de luchtmacht in, en verzochten de burgerbevolking het gebied te eva cueren. De stryd duurde in de na middag nog voort. De Vietcong zit verschanst in het dorp Phoe Tho Hoa. enkele kilometers van de renbaan van Saigon. De luchthaven Tan Son Nhoet by de hoofdstad is opnieuw by klaarlich te dag beschoten. Een raket trof een huis by de hoofdingang van de basis. Een burger werd daarby gewond. Ten oosten van Saigon heeft de Vietcong zich in de nacht, na hevige stryd op de voorgaande dag, teruggetrokken uit de moerassen op 4 km van Gia Dinh, 212 ïyken en een vyftigtal wa pens achterlatend. In Song Be, 100 km ten noorden van Saigon, voeren de Amerikanen nog zuiveringsacties uit. Sinds het uitbreken van de gevechten, zaterdag, zyn daar 241 Vietcongstryders ge sneuveld, terwyi onder de Amerika nen acht doden en 26 gewonden zou den zyn gevallen. Een Zuldvletna- meea bataljon zou lichte verliezen hebben geleden. De Vietcong heeft een deel van de stad enige tyd in handen gehad. Deze maand zal de gemeente raad van Warmond niet byeenko- men. De eerstvolgende vergadering aal plaatsvinden op dinsdag 5 maait.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9