Oorlog en dienstplicht op hervormde synode Concilie voorbeeld voor lierv. synode Nederlanders, doe iets tegen uw griep ,eidóe GZfQcjendci er> LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 20 FEBRUARI 194 (Van onze synodale correspondent) De hervormde synode heeft gisteren in Woudschoten bij Zeist een debat over de pastorale aspecten van het oorlogsvraagstuk, haar voorgelegd door de centrale kerkeraad der Groninger her vormde gemeente, niet afgerond. Tegelijk was aan de orde een brief van een aantal hervormden uit Haarlem, die vragen dat de synode aan de regering in Den Haag en aan de Amerikaanse kerken duidelijk zal zeggen dat het gebruik van kernwapens in Vietnam moet worden vermeden. ns volk niet tegen de NAVO is. Men moest volgens hem voorzichtig zijn om in een zaak die alle burgers betreft, als kerk een bepaalde in vloed te oefenen. „De verantwoor delijkheid ten aanzien van de ver dediging rust niet bij de centrale kerkeraad van Groningen, of bij ons, maar bij de overheid". Prof. Jonker had vertrouwen in die overheid: „Dat geen Pruisische diehards", zei Volgende week beraad over Vietnam Uit Haarlem was ook een telegram van de plaatselijke hervormde predi kanten van dezelfde strekking. De Groninger brief had niet direct betrekking op de Vietnamese crisis, die afgelopen zondag even zo onrust barend leek dat een getuigenis van verschillende kerken via de NTS ernstig is overwogen. Volgens de kerkeraad van Gronin gen kan met het kernwapenrapport uit 1962 en zijn vervolg uit 1964 niet langer worden volstaan, omdat niet duidelijk wordt dat elke vorm van oorlog in aanleg een oorlog is met atomaire, bacteriologische en che mische wapens. De kerkeraad vraagt dan ook dat de hervormde kerk, als het kan samen met andere kerken, de overheid opnieuw zal verzoeken om de alternatieve (vervangende) dienst plicht mogelijk te maken, hetzij in de ontwikkelingshulp, hetzij in een inter nationaal politieleger. De Groninger kerkeraad vraagt van de synode dui delijke voorlichting over het karakter van de huidige oorlogsvoering, en wil ook dat duidelijk gemaakt wordt dat wie nu de dienstplicht op zich neemt straks niet nee kan zeggen, tenzij hij de consequenties van de doodstraf wil trekken. Geweten Over de dienstplicht ging het giste ren voornamelijk. Dat was ook de aanleiding voor de Groningers. Ou derlingen bemerkten, aldus dr. M. A. Krop uit Groningen, hoe moeilijk het is geworden om op huisbezoek over de dienstplicht te spreken. In de hui dige situatie kan het geweten niet functioneren. De Groninger brief kwam volgens dr. Krop niet voort uit pacifistische overwegingen maar uit pastorale. Prof. dr. H. Jonker uit Utrecht vond, dat de synode niet moest tre den in de verantwoordelijkheid van de overheid. Hy wees overigens op de enquête-uitslag, dat 85 procent van Geen ombudsman in hervormde kerk De hervormde synode heeft zich er met overtuiging bij neergelegd, dat er geen „kerkelijke ombudsman" komt. Het voorstel daartoe is al jaren oud en bedoelde aan hen, die nergens in de kerk recht zouden kunnen krij gen, uitkomst te bieden. Vrij algemeen was de synode van mening, dat dit een onhoudbare f i- guur zou zijn. Bovendien was er twij fel over de noodzaak. Men overlaadt een persoon met klachten van men sen die recht vragen, maar gelijk wil len. Er zijn genoeg instanties waar bij men aan de bel kan trekken, hoe wel een enkel synodelid opmerkte dat er aan de rechtsgang in de hervorm de kerk theoretisch niets, maar in de praktijk mogelijk wel iets kan schor ten. De synode besloot het hele idee van een kerkelijke ombudsman in de ze vorm terzijde te leggen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK H. Beroepen te Eemnes-Buiten Veldhuizen, kand. te Bilthoven te Yerseke A. Westra te Rhenen te 's-Gravenhage-Loosduinen (vac. W. E. den Hertog) (toez.) W .G. Gijzel te Groningen te Breda (vac. H. N. Bierman) (Ned. Prot. Verbond) A. M. v. Peski, remonstrants ds. te Bergen (N-H). Benoemd tot hulp- pred. te Schoonebeek G. Breijer, voorheen hulppred. te Ruinerwold Aangenomen naar Brisbane-Inala, Australië A. I. de Graaf te Auck- land-Avondale, Nieuw-Zeeland. GEREF. KERKEN Beroepen te Alphen aan den Rijn F. de Jong te Maasland te Uit huizen A. van der Zwaag te Ten Boer. Aangenomen naar Monster (vac. J. Rowaan) P. H. de Kleer te Scheveningen naar Veendam F. de Jong te Appingedam. die be dankte voor Leek, Nijverdal (vac. D. H. Borgers), voor Ommen (vac. J. D. B. van der Meulen), voor Rotterdam-Hillegersberg (vac. J. van Reeven), voor Uithuizen en voor Veenendaal. Bedankt voor Hui zen (N-H) H. J. Bavinck te Heem stede. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam (Zuidwijk, Pendrecht en Lombardijen) J. C. Weststrate te Meliskerke. OUD-GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Beroepen te Capelle aan de IJs- sel (Bernweg 362) J. van den Poel te Ede. REMONSTRANTSE BROEDERSCHAP Aangenomen naar Haarlem (vac. J. W. Wery) G. J. Bierenga te Hen gelo (O.), hij. Denken Maar daar ging het toch niet om, :i de secretaris-generaal, ds. F. H. Landsman. Als blijkt, dat ambtsdra gers op huisbezoek geen verantwoord advies kunnen geven, omdag de ob jectieve omstandigheden dat niet toe laten, dan moet men aandringen op wijziging van die omstandigheden. Hij ging uitvoerig in op de wijze waarop dienstplichtigen aan beide zijden een vorm van denken wordt ingehamerd die leert te leven met het einde van de menselijkheid, dat ook het einde van de mensheid kan beteke- Intussen is over deze problemen geen eenstemmigheid te verwachten. In de commissie voor internationale zaken van de oecumenische raad, zo vertelde ds. Landsman, wordt een krachtig pleidooi gevoerd voor een blijven in de NAVO, maar er zijn ook kritische stemmen. Hij noemde het benauwend, dat men zo weinig was gevorderd in de gezamenlijke oordeelvorming over het oorlogspro bleem. Het moderamen zal deze week een voorstel doen, over wat er met de brief van Groningen zal moeten ge beuren. Ds. Landsman deelde mee, dat het interkerkelijk vredesberaad en de r.k.-beweging Pax Christi al lerminst tevreden zijn met het ant woord waarin minister Den Toom (defensie) aan Pax Christi had uit gelegd waarom alternatieve dienst plicht niet kan. Ook achtte de secretaris-generaal het gewenst, dat de synode het mo deramen zou machtigen om als de internationale situatie daar aanlei ding voor gaf, onmiddellijk een on dubbelzinnig geluid te laten horen. Over Vietnam vindt volgende week een interkerkelijk beraad plaats. Prof. dr. A. J. Bronkhorst: (Van onze synodale correspondent) „Als de Geref. Kerken remmend zouden werken, aarzelen of uitstellen, dan kunnen wij daarop niet wachten". Dit zei prof. dr. A. J. Bronkhorst gisteravond in Woudschoten bij Zeist, toen hij in de hervormde synode verslag uitbracht over het r.-k.- pastoraal concilie, dat hij namens haar bijwoont. Hij gaf te kennen dat na het be reiken van de dooperkenningsak- koorden tussen R.-K. Kerk en de beide grote protestantse kerken van gereformeerde zijde aarzeling be staat over het voortzetten van het DR. G.DE RU WEER PRAESES HERV. SYNODE De generale synode van de Ned. Herv. Kerk is gisteren in Woudschoten bij Zeist haar zittingsjaar begonnen met het verkiezen van een praeses en een assessor. De afgetreden praeses, de Rotterdamse predi kant dr. G. de Ru, die vorig jaar al geen afgevaardigde meer was. maar kerkordelijk zijn presidium kon voortzetten, is opnieuw herkozen, met al gemene stemmen, maar het zal zijn laatste dienstjaar als vrij- gekozen praeses zijn. Een nieuw gezicht in het modera men is ds. J. H. van den Bank uit Wilnis. Hy volgt ds. L. Roetman uit Gouda op, die thans geen synodelid r is. Ds. Van den Bank komt uit dezelfde hoek van de hervormde kerk als ds. Roetman: de gereformeerde bond. Secundus assessor bleef dr. M. Krop uit Groningen en tertius ouderling W. R. van der Heiden int Nijmegen. Uit de reeks benoemingen, die de synode op haar eerste vergaderdag deed, noemen wij die van mr. A. D. Nunes uit Wassenaar, directeur van Shell-Nederland, tot curator van het instituut „Kerk en wereld" te Driebergen. Als voorzitter van raad voor de zaken van kerk en school werd benoemd dr. G. C. Krijn, con rector van het Amsterdamse lyceum, ds. H. B. van der Steen, jarenlang secretaris van de Hervormde Jeugd raad en thans geestelijk verzorger van het jongerenhuis in Hoenderlo, werd lid van deze jeugdraad. gesprek in gemengde r.-k.-prote- stantse commissies. Het gespr.ek zal moeten gaan over gemengd huwelijk en intercommunie. Volgens prof. Bronkhorst is de ge reformeerde synode in allerlei op zicht „riterdando aan het spelen." Aan vertraging moest geen voet ge geven worden zei hij. Voorbeeld De hoogleraar stelde aan de her vormde synode het r.-k. beraad in Noordwijkerhout ten voorbeeld. Rondom de beslissende vergadering van de bisschoppen heeft zich daar nu een brede vertegenwoordiging van de kerk gevormd. Zo zou rond om een generale synode een bredere vertegenwoordiging moeten komen van de hervormde kerkleden. Prof. Bronkhorst zag daarin mo gelijkheden om gemakkelijk mede werkers uit niet-hervormde kring in te schakelen. Zo zouden ook tot nu toe in de kerkelijke sfeer vaak on dervertegenwoordigde groepen vol waardiger ingeschakeld kunnen wor den. (niet-ambtsdragers. huismoe ders, jongeren, randkerkelijken e.d.) Het allerbelangrijkste achtte prof. Bronkhorst wel de mogelijkheid om op deze wijze veel bredere groepen van de gemeente voor de gang van zaken op een bepaald gebied te in teresseren. Ter gelegenheid van haar 21ste verjaardag heeft Prinses Christi na gistermiddag in galeis Soest- dijk enkele geschenken in ont vangst mogen nemen. Van de Fe deratie Goud en Zilver kreeg zij een gaar fraaie gouden oorbellen, die zij meteen aandeed, daarbij geassisteerd door de ontwergster, mevrouw Schat (r.). Ook de Prinsessen Beatrix, Ire ne en Margriet hebben bij het be reiken van de meerderjarige leef tijd van de federatie een bijou ge kregen. Een vertegenwoordiging van de bloemententoonstelling Westfrie- se Flora in Bovenkarsgel had eerder de jongste dochter van het koninklijk gaar het mooiste bloemstuk van deze tentoonstel ling aangeboden. ADVERTENTIE griepbestrijding is mogelijk.. Het lijkt er soms op of Nederlanders weinig actieve mensen zijn. Bij griep gaan ze in bed liggen enzeggen: „Er is toch niets aan te doen.". Maar dat hoeft niet zo te zijn. U kunt actief iets tegen uw griep doen. Neembij iedere maaltijd twee tabletten Togal. Daar mee bestrijdt u griep en verkoudheid. Togal is een exact uitgewogen combi natie van enkele belangrijke be standdelen. Deze versterken eikaars werking. Ook hoofdpijn, reumatische pijnen, migraine en spit bestrijdt Togal. Snel en langdurig. Haal een flacon in huis vóórdat de griep u aan bed kluistert TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Luns naar Brandt Minister Luns zal morgen naar Bonn reizen voor een gesprek met zijn Westduitse ambtgenoot Brandt. Dat sluit aan op de besprekingen, die de Nederlandse bewindsman op het ogenblik in Lon den voert en waaraan ook premier De Jong deelneemt. Aangenomen wordt, dat het Nederlands-Britse contact betrekking heeft op het zo geheten Benelux-plan, dat minister Luns heeft gelanceerd na Frankrijks tweede veto tegen deze toetreding. Vliegbrevet mr. Vollenhoven By de zestien Belgische en Nederlandse luchtmachtvliegers, die vrijdag hun klein militair brevet zullen krijgen, bevindt zich vaandrig mr. P. van Vol lenhoven, echtgenoot van Prinses Margriet. De uitreiking van de brevetten ge schiedt op de vliegbasis Woensdrecht door de commandant van het com mando luchtmachtopleidingen, com modore J. N. Mulder. Het ligt in de bedoeling, dat Prins Bernhard en Prinses Margriet daar bij aanwezig zijn. Ongedekte cheques en giro's Een commissie of werkgroep zal met het oog op eventuele nadere wette lijke voorzieningen de civiel- en strafrechtelijke aspecten van delic ten met betaalcheques en girokaar ten bestuderen, aldus hebben de mi nisters Polak (Justitie) en Bakker (Verkeer en Waterstaat) meegedeeld. Zij zeggen dit in antwoord op schriftelijke vragen van de liberale Tweede Kamerleden mr. F. Portheine en mr. A. Geurtsen, die eventueel een wetswijziging hadden bepleit om de burgers rechtszekerheid met be trekking tot het girale betalingsver-' keer te bieden. Dodelijke val Tijdens zfjn werk zaamheden in een garage in Oost burg is de heer Th. de Vos uit Ter- neuzen van een ongeveer drie meter hoge stelling gevallen. Hij kwam daarbij zo ongelukkig op een beton nen vloer terecht, dat hij een sche- delbasisfractuur en een hersenbloe ding opliep. In zorgwekkende toe stand werd het slachtoffer naar het Sint - Anton iusziekenhuis gebracht, waar het is overleden. Branden in Waterweggebied De burgemeesters van Rotterdam, Schie dam. Vlaardingen, Maassluis, Spijke- nisse en Rozenburg en de wethouder van Volksgezondheid van Rotterdam hebben zaterdag in tegenwoordigheid van de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland op een vergadering een nabeschouwing gehouden over de recente grote branden in het Rotter damse industriegebied. Over verschei dene onderwerpen zal nog nader overleg volgen. BUITENLAND Onderwyzersstaking in India In Nieuw Delhi zijn gisteren ongeveer 30.000 onderwijskrachten in staking gegaan, omdat zij hogere lonen en betere arbeidsvoorwaarden wensen. In enkele delen van de stad gingen de schoolkinderen met stenen gooien, toen hun scholen werden gesloten. Scheepsramp bij Turkije Veer tien bemanningsleden van het Pana mese schip dat gisterochtend vroeg in de Dardanellen in aanvaring kwam met het Griekse schip „Timos", en daarop is gezonken, worden vermist. Het Griekse schip is slechts licht beschadigd. Vijf personen, onder wie de vrouw van de machinist van Uranium rush Gisteren is een rush begonnen naar uranium en andere ertsen in de koude wildernis ten noorden van het Elliot meer in Canada. In tegenstelling met de da gen van de Goud rush toen er geen vliegtuigen waren, vloog nu een aan tal van de ongeveer 700 uranium- zoekers per vliegtuig om percelen op te eisen. In totaal werden aanspra ken gedaan op 40.000 ha terrein. Inspecteurs van het departement voor mijnbouw en provinciale politie patrouilleerden in het gebied om er op toe te zien dat de rush niet eer der dan twaalf uur begon. Bosbrand in Australië Bosbran den hebben in voorsteden van Mel bourne meer dan dertig huizen in as gelegd. Ruim 4.000 man proberen in zeer heet weer te verhinderen dat de vlammenzee, welke wordt aangewak kerd door een harde wind, verder op rukt. Conflict onder communisten Het Russische partijblad Prawda heeft een conflict in de (verboden) Griekse communistische partij onthuld, dat heeft geleid tot de uitstoting van drie leden van het politburo. Volgens een verklaring van het Griekse cen trale partijcomité, die door de Praw da is gepubliceerd, had het drietal scheurmakende activiteit bedreven en een opportunistische koers gevolgd, die op den duur de partij zou heb ben. veranderd in „een aanhangsel van de bourgeoisie". Tegendemonstratle Burgemeester Schütz van West-Berlijn heeft de bevolking opgeroepen morgen voor het stadhuis te komen betogen „voor vrijheid en vrede". Deze demonstra tie zal een antwoord zijn, zei hij, op de betoging van het afgelopen weekeinde tegen de oorlog in Viet nam. Daaraan namen 10.000 meest jonge mensen deel uit Duitsland en het buitenland. Zij droegen Vietcong- vlaggen mee en portretten van de Noordvietnamese leider Ho Tsji-minh. „De wereld moet weten", aldus de burgemeester, „dat de anti-Ameri kaanse demonstranten niet uit naam van deze stad hebben gehandeld". Treffen met rebellen in Birma De Birmaanse pers meldt dat acht personen, onder wie vijf politieman nen, eind vorige week om het leven zijn gekomen en negentien personen verwondingen hebben opgelopen toen linkse rebellen op honderdzestig ki lometer ten noorden van Rangoon het vuur op een politiepatrouille openden. De rebellen verdwenen met de wapens van de politiemannen. Nederlaag Canadese regering De Canadese regering heeft gister avond in het parlement een verras sende nederlaag geleden door het verwerpen van belastingvoorstellen met 84 tegen 82 stemmen. Het betrof hier een wetsontwerp inzake verho ging van de inkomstenbelasting met 5 procent, reeds ingegaan op 1 janu ari, en versnelde inning van andere belastingen. Het kabinet komt hier door in gevaar. De liberale minder heidsregering was blijkbaar met voorbereid op de eis van de oppo sitie, het wetsontwerp in stemming te brengen. Lawines in Noorwegen Twee grote lawines in het westen van Noorwegen hebben vier slachtoffers i geëist. Bij Riïse, ongeveer 80 kilome- ter ten zuidoosten van Aalesund, kwam een stroom sneeuw en ijs van de 1.370 meter hoge Skafonna op een paar boerderijen terecht. De andere lawine, welke het leven eiste van een jongen van tien jaar, deed zich voor in de Velles vallei. Gevreesd wordt voor nieuwe lawines als gevolg van de zware sneeuwval in het berg- district. Federatie Twee staten aan de Perzische Golf, Aboe Dhabi en Doe- bai, hebben tot een federatie beslo ten onder een gemeenschappelijke vlag. Andere golfstaten zullen wor den uitgenodigd tot de federatie toe te treden. Onderwysstaking in Florida Ruim de helft van de 60.000 onder wijzers bij het openbaar onderwijs in de Amerikaanse staat Florida is gis teren van school weggebleven, nadat zij vrijdag ontslag had genomen uit protest tegen een vorige week aan genomen wetsvoorstel, waarbij de omzetbelasting en de accijns op sigaretten worden verhoogd om 350 miljoen dollar beschikbaar te krij gen voor onderwijsvoorzieningen. Volgens de bond van onderwijzers komt echter maar éénderde van de opbrengst van de belastingverzwa ring het onderwijs en de leerkrach ten ten goede. Ongeveer anderhalf miljoen kinderen op 1.800 scholen zullen nu voor onbepaalde tijd van onderwijs verstoken zijn. DINSDAG SchouwburgAb onneme ntsvoorste 1 - ..ng Toneelgroep Theater „Drie Ko ningenavond". 8 uur. Chr. Geref. Kerk, Steenschuur 9: bijeenkomst interkerkelijk - - Schuttersveld Verlichtingsactie A N. V. B. 11 uur voorm.- 7 uur nam. Lakenhal: K Stadsgehoorzaal: Jeugdconcerten Mij voor Toonkunst. R'dams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Edo de Waart. Solist Mari Naga Sako, harp. 2 en 3.30 Ch. de Bourbonhof: Elektronica- club „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7- 8 uur nam. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending. Film „Schipper naast God". 8 uur nam. WOENSDAG Schutterveld Verlichtingsactie ANWB. Tsjechisch Dansen- Ons Centrum (Hooigracht 84): Leid- ;e Esperantistenvereniging. 8 uur nam Microtheater: Imperium met „Korc- Schouwburg: Kon. Ver. Lltteris Sa crum speelt „Nltotchka" - 8 uur nam Langebrug 87: Centrum voor vri geestesleven. Spr. dhr. H. D. van Goud- Rijksherbarium (Schelpenkade 6) Ledenvergadering Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde Dia-wedstrijd tuinbouw en plantkunde. Stadhuis (trouwkamer)Spreekuur O. Lezing prof. dr. J. W. Schulte Rest. Van der Heijden. V.V.D. regio nale bijeenkomst. Spr. dhr. G. K „Driekoningenavond". 8 1 Schuttersveld Verlichtingsactie ANWB 11 uur voorm.-7 uur nam. Willem de Zwijgerlaan 105. Bahai- geloof gespreksavond. 8 VRIJDAG Schuttersveld Verlichtingsactie ANWB 11 uur voorm.-7 mr Boshuis achter Auberge frangalse (Kloksteeg 19) Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. Leiderdorp (zaal Schepplngskerk). K. en O. Lezing Joop Pieéte over fotogra fie en film. 8 uur nam. Rijks en O. Lezing 1 ling Japanse volkskunst. Dekenindustrie nog in het slop Hoewel de uitgesproken slechte situatie in de gehele dekenindustrie een nadelige invloed heeft gehad op de resultaten van het per 15 okto ber afgesloten boekjaar 1966/67 van Hatema N.V., stemmen de uiteinde lijk behaalde uitkomsten tot voldoe ning, zo meldt het verslag. Voor een groot deel is dit toe te schrijven aan een belangrijke zetvermeerdering by de produkten gordijnen, velours, tapyt en kunst stoffen, die de teruggang in de de- kenafzet konden compenseren. De totale omzetstijging bedroeg 15,7 ofwel een toeneming van f 64,7 min, tot f 74,9 min. Het exploitatieresul taat steeg tot f 4.1 min. (f 3,6 min.) Na afschryviongen ad f 2,4 min ,f 1,9 min.) en belastingen ac f 695.000 (f 686.000) blijkt de winst te zijn gestegen van f 975.000 tot f 1.05 min. Er wordt een onveran derd dividend van 10 voorgesteld. Het Nederlandse produktieniveau van dekens is sinds 1964 met 1 30 gedaald. De dekensector zal ook dit jaar nog niet uit het struc turele slop komen en blyft zodoende byzonder veel attentie vereisen. Ge poogd moet worden door een bunde ling van krachten in de Nederlandse dekenindustrie tot een oplossing te geraken, aldus het verslag. Storm in Florida Stormwinden van orkaankracht hebben gisteren in de vroege ochtend noord-Miami Beach in de Amerikaanse stad Flo rida geteisterd. Er is grote materiële schade aangericht en twaalf perso nen zijn gewond. Drie personen wer den gewond toen een huis werd om vergeblazen. Een zestig huizenblok ken zyn getroffen. De politie heeft het gebied afgezet om plundering te voorkomen. Overstroming in Turkije Een hevige storm waarin windstoten 100 kilometer per uur voorkwaï heeft gisteren zware schade aange richt in en rond de provincie Konja in centraal Turkije. Vier personen zouden zijn verdronken. Afscheiding Guadeloupe In Pa rijs is maandag een proces begonnen tegen 18 bewoners van het eiland Guadeloupe in West-Indië, dat by Frankrijk behoort. De verdachten, onder wie een advocaat, enige artsen en studenten, worden beschuldigd van acties om het eiland los te ken van Frankrijk. Een negentiende verdachte wordt bij verstek berecht. Men verwacht dat het proces voor het Franse hof voor de staatsveilig heid ongeveer tien dagen zal du ren. O.a. zyn de schrijver Jean-Paul Sartre en de Franse minister van Staat, Billotte, als getuigen gedag vaard. St. Agnes-lyceum. Interscholalr, Contactcie. Optreden trio Pim Jacob( ZATERDAG Schuttersveld Verlichtingsactie ANWB Den Burcht Carnaval „Nut en Vn maal" 9 uur nam. Microtheater. Imperium met Korr ik en de kinderend 8 uur nam. Schouwburg. Kon. Ver. „Lltteris 8k, un" speelt drie één-akters. 8 uur naa ZONDAG Rijnlands^ Lyceum (M. H. Tromp, tus van de heiligen der laatste t Spr. dhr. Diender. 10.30 voorm. Hooigracht 84. Bezinnlngsbljetn komst Hum. Verbond. 10.16 uur naa MAANDAG Rest.^De Doelen. JL.eidse Amateurfo 7.30 BIOSCOPEN Luxor Fanny Hill", 18 Jaar. a ;elijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag n ).45, 7 en 9.15 uur. Trianon „De getemde feeks- Jaar. Dagelijks 2.30, 7 3.15 l dag 2.15, Lido „Lijfwacht P.J.", 18 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Leven om te leven' Jaar. Dagelijks 2.30, 7 dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uui Camera „Liefdesspel in 18 jaar Dagelijks 2.30, 7 en Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 l dag en zaterdag 11.30 u. nachl llngen „Jules et Jlm", 18 Jaar. ,Voor een handvol dollan 1 9.15 ut 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoo stellingen „On the waterfront". 18 Ju Wassenaar, Astra Vrijdag, 8, ïdag 7. 9.15 uur: D« .1. Zondag 2.30 rakkers ln 'n oude Jeep", a.l, TENTOONSTELLINGEN Galerie V. d. VI 1st (Botermarkt Tentoonstelling grafiek Ad van 1»-. en bronsplastieken Armand v. d. Hel i Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 1 voorm- 6 uur nam. (tot 1 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „Jc Nederlandse Kunst". Werkd. 10 voorm.4 uur nam. Zond. 14 i nam. (Tot en met 3 maart). De Lakenhal: Dag. 10—4 uur: in Rijksmuseum van Oudheden (I penburg 28): Werkd. lo uur voorn. 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbuislaan): ui) uitzondering van zaterdag nnr» (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor VoLkenkwJj' (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; 'tl Rijksmuseum voor Volkenkunde: positie Japanse volkskunst, 10 voorm.-5 uur nam. (Zondags 1 tc uur nam.i t.em. 12 maart. (Rondli dingen dinsdag en donderdag 3 2! Japanse Kunst Werkd. 10 tot 5 uur nam.; zondags 1—6 Rijksmuseum voor de geschiede der natuurwetenschappen: Dag uur. zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff)T» toonstelling aquarellen en tekenlni "art Jits Bakker. Maandag t/m febr.). Avond, en nachtdienst der apothel te Lelden Geopend voor spoedeisende geval! de Apotheek „Tot hulp der menshei Hooigracht 48. tel. 21060 en de Apotheek R. vs Breest Smallenburg te Leiderdorp. Oegstgeester Apotheek ie 324 uur. HAAGS AGENDJ MAANDAG 19 FEBRUARI Kon. Schouwburg. 20.15 Nederlands Dans Theater. DINSDAG 20 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 _2.3on'uu: Comique. WOENSDAG 21 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 t Rotterdams Toneel: „Mlmicr Joseph's Place. 22.30 uui mr: Het) Bel Cant ur: Cabï „De Gouden hand"; Frank Kt man. 14.30 uur: „De kleine giraffe" DAGELIJKS Theater Pepijn (beh. maand» 20.30 uur. Cabaret Peppijn o.l.v. P' van Vliet: „Dag en nacht". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Grenoble Nice Berlijn - j München Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado onbewolkt onbewolkt 5 -2 16 10II BIJ

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2