can sterven" Ik wil nu leren hoe ik achend Heintje WEG ROOS! wil ie sen stuk kaas* uit het vnistje HEINTJE DAVIDS 80 (TSCHEID VAN MAURICE CHEVALIER f3.90 jjjfSDAG 14 FEBRUARI 1368 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 vandaa NEDERLAND 1 NTS 6.00 uur Olympische winterspelen 6.40 uur Olympische winterspelen (commentaar) 6.50 uur Pipo de clown 7.00 uur Nieuws 7.06 uur De drie musketiers; tv-serie 7.31 uur Panoramiek (Van onze rtv-medewerkster) dl Is zijn stem iets minder helder geworden en al is zijn nke lichaam niet meer zo soepel, al zijn de bewegingen niet er zo vloeiend en is zijn tred minder veerkrachtig, toch is urice Chevalier nog steeds dezelfde. Zijn vakmanschap is iangetast gebleven, zijn greep op het publiek is in niets slapt. Zijn optreden in Amsterdam vrijdagavond op de ala of the year" sprak voor zichzelf. Een onvermoeibare, ale man, bijna 80 jaren tellend, die met het gemak van de tinier twee uur lang het overvolle Tuschinsky-theater housiast weet te houden met chansons als „Place Pigalle", Jentine", Paris je t'aime" en „Thank heaven for little girl". lurice Chevalier ziet er uitstekend (n hü is bijzonder zuinig op Kif, geeft hij toe, want hü wil 1„ optimale vorm. zowel mentaal (hamelijk, genieten van het feit ide te zün bü het leven. Eigen stijl paf zijn 13de jaar staat hij, kind [D arbeidersgezin, al op de plan- Zijn debuut maakte hij in een café chantant. Intelligentie, jdigheid en aanpassingsvermo- ielpen hem vlug vooruit: binnen Ifcelyk korte tijd werd hü dé [enwoordiger in het Franse van wat men noemde „the tenties". Hij schiep een geheel stijl, die bijzonder vaak is na- tót. Hij wist zich ook zonder bij elke latere mode aan te i, trad met het allergrootste als partner op van de meest ilopende sterren, zoals Mistin- Jeanette Macdonald en Leslie Naast zijn theateractiviteiten Maurice Chevalier bijzonder an filmen gedaan. Hij heeft er, oor als na de tweede wereld- verschillende gemaakt, van bekendste „Gigi" is, uit 1958. uitermate vriendelijk man, de lauwe ogen kijken degene met Hl spreekt welwillend-kritisch Hü verontschuldigt zich ogen- Hjk geen Nederlands te spreken loon hij het toch zo'n mooie rindt, zegt hij complimenteus), lit werkelijk nu een afsoheids- Ik vind dat mijn tijd geko- ermee op te houden. Natuur - Bi ik trots dat ik nog steeds itop sta, maar nog jarenlang an met optreden zou volgens üi grenzen aan het onfatsoen- k wil nu leren hoe ik lachend lerven. Dat mag dan wel thea- Uinken, maar ik ben tenslotte a 80. En driekwart van mijn zal toch in ieder geval wel zijn". 1 v-programma Maar wat gaat er na dat af- 1 gebeuren? te beginnen ben ik met deze se nog een klein jaar bezig. me de tyd en de ge- eid gegeven is, wil ik eerst uit en mijn leven overdenken, grote droom is verder een ge- tv-programma te maken van- i|jn huis. In dat programma wil hele wereld binnenhalen. Jong uit alle landen. Ik wil ze aan mensen voorstellen, ze zo ans geven op wat meer bekend- Kan die droom niet verwezen- Korden, dan ga ik gewoon niets wachten op het einde, en stil- overdenken hoe het leven er de wolken uitziet". veel talent, zowel in Frankrijk buiten? „Ja, beslist. Ik heb by- eeld alle waardering voor de liaanse en Engelse artiesten lun liedje, al vind ik die van bodem lichtvoetiger. De Beatles rbeeld: ik vind die jonge men en grote klasse hebben". vindt hij van zijn landgenote He Matthieu? Hy wordt enthou- en zegt: „Een wonder, dat Een geluid als Piaff, maar [een imitatie. Ze is strikt uniek, staat een grote artistieke toe tte wachten". faryft hü zelf weieens liedjes? nu en dan. Maar de narigheid ik geen noot op papier kan i Ik heb de muziek alleen maar b hoofd. Wat dat betreft lijk ik Irvin Berlin; die leed aan de- twaal". Is het weerzien met Ned er na zoveel jaren? „Fijn, erg fijn" ijj beleefd glimlachend. Ik ben enige van uw grote artiesten Kteld, o.a. aan mevrouw Da- die een leeftijdgenote van mü vind deze vrouw er nog voor- Hik uitzien". Haast, haast ïna 70 jaar artiest zünis de we- het publiek vooral, veel ver essentie is er weinig veran- jte mensen blüven altijd men- it dezelfde eigenschappen door Uwen heen. rHlk: Parijs van voor de eerste oorlog is Parijs van nu niet en New York van 1910 is het °rk van 1968 ook niet meer duidelijk. Niet alleen wat het van de steden betreft, maar at tempo en hartslag betreft. n jonge jaren, heerste zelfs in ootste der grote wereldsteden bepaalde rust. Die is weg. Daarvoor in de plaats is een koorts achtige toestand van haast, haast, haast en veel lawaai gekomen. Maar dat zal overgaan. Het is als een soort golfbeweging. En als die koorts een maal over is, zal het leven overal ter wereld weer redelijker en menselü- ker worden. En ik hoop van harte dat dat niet zolang op zich zal laten wachten. ADVERTENTIE voedzaam gemakkelijk lekker Maurice Chevalier, de Franse chansonnier, neemt in een tour nee rond de wereld afscheid van Rond 2000 personen zyn gister avond naar het Vondelparkpaviljoen in Amsterdam gekomen om Heintje Davids met haar 80ste verjaardag te feliciteren Hele groepen kwamen naar Amsterdam, zoals o.m. de carnavals vereniging uit Noordwykerhout „De Kaninevaten". Tientallen artiesten wier namen nu nauwelijks meer klank hebben, maar die tien, twintig of dertig jaar geleden nog glamour bezaten, kwamen Heintje feliciteren. Onder hen bevonden zich Bob Schol ten, Louis Borel, Boris Lenski, Wiesje Bouwmeester, Bert van Dongen, Do- ra Paulsen, Joop de Leur, maar ook artiesten die vandaag nog grote naam hebben zoals Wim Sonneveld, groot vader Willy Alberti, Tante Leen, Mies Bouwman, Paul van Vliet, Henk de toneelmeester van Carré, dr. Van Tom Manders (Dorus) met Heintje Davids op zijn knie. (Een nieuwe aflevering van Poessie Maaaaauw?tijdens de vrolijke receptie in het Vondelparkpavil joen. Swol en zün echtgenote Gré Brouwe- stein. En wat zei Heintje zelf van al deze belangstelling? „God, god wat een belangstelling", zei ze. zy beantwoordde de feestrede van Wim lbo, die haar een enveloppe overhandigde met een liedje: „Tach tig. een mens is tachtig voor ie het weet" en dat eindigde met de woor den: „Tachtig, God allemachtig, is het gein, de groeten van hein". Wim Kan en Corrie Vonk zonden haar een telegram, dat luidde: „Goede Hein behoeft geen krans". zijn artiestenleven, èn van zijn publiek. Vorige week was hij in ons land, voor het laatst. Onze radio- en televisiemedewerkster had een gesprek met hem. zoen nog drie Maigrets brengen en dan een streep onder de uitzendin gen zetten, omdat, zo was het argu ment, er geen verhalen meer waren, die geschikt waren voor een tv-be- werking. Na lang (om in stül te blfjven) speurwerk ontdekte men toch nog vier Maigret-intriges, die voor de te levisie in aanmerking kwamen. Die zullen in het volgend seizoen, maar dan met grotere tussenpozen dan tot nü toe het geval was, op de beeld buis komen. De drie afleveringen van dit sei zoen zijn: .Maigret en de drie ge hangenen" (3 maart), „Maigret zet een val" (28 april) en „Maigret lacht in zün vuistje" (26 mei). Klachten over objectiviteit t.v.-uitzending Vietnam-debat Het presidium van de Tweede Ka mer zal vermoedelük nog deze week de klachten bespreken, die vanuit de verschillende kamerfracties zün ontvangen naar aanleiding van de samenvatting van het Vietnam- debat, zoals dit vorige week dinsdag door de Nederlandse Televisie Stich ting werd uitgezonden. De klachten trekken de objectiviteit van deze sa menvattingen in twüfel. In Haagse kring verluidt, dat ook het kabinet weinig is ingenomen met de gekozen selectie uit het Vietnam- debat. Josephine Baker: weer geldgebrek De zangeres Josephine Baker is in Parijs teruggekeerd van een bezoek aan die VS, waar zij zonder succes heeft geprobeerd geld in te zamelen voor haar Internationale weeshuis ln Zuidwest-Frankrijk, waar 16 kinde ren verblijven. De schulden van het tehuis zijn opgelopen tot 365.000 gulden. Het te- huls komt vrijdag onder de hamer als er geen geld is. Gisteren is de te lefoon al afgesneden. Het tehuis, een kasteel in de buurt van Perigueux, heeft al vaker finan ciële crises gekend, maar steeds kwam er op het laatste ogenblik een weldoener over de brug. Quick lfp...'t is goed. Ko drinkt 't Metro ook op werkdagen druk De enorme belangstelling van Rot terdammers en niet-Rotterdammers voor de metro, die zich afgelopen za terdag en zondag overduidelük ma nifesteerde in het vervoerscijfer van büna een half miljoen passagiers, heeft zich ook maandag en dinsdag, de eerste werkdagen voor de metro, voortgezet. Maandag vervoerden de metrotrei- nen ongeveer 100.000 passagiers, een aantal dat aanzienlijk hoger ligt dan de 80.000 reizigers die de RET met trams en bussen voor de ingebruik neming van de metro gemiddeld per dag over de rivier voerde. De RET heeft maandag en dinsdag te kampen gehad met een aantal las tige storingen, zowel bü de treinen loop als bij de Technische appara tuur. Gisteren veroorzaakte tijdens het ochtendspitsuur een naar het em placement rijdende metrotrein aan zienlijke stagnatie toen deze na een stopteken stilstond juist bij een stroomloos deel van de rails. Het duurde even voor de trein weer kon gaan rijden en dit oponthoud werkte onmiddellijk door op de dienstrege ling. Met name op het Zuidplein ont- sond door de vertraging in de trei nenloop een enorme drukte. De tour niquets moesten korte rijd gesloten worden om de perrons te ontlasten. Op een aantal stations deden zich storingen voor by kaartjesautoma ten, geldwïsselapparaten en roltrap pen. Evenals gedurende het afgelopen weekeinde was er ook gisteren een ongekende drukte te constateren in het centrum van de stad. Eigenaars van café's en restaurants en van som mige winkels spraken van aantrek kelijk gestegen omzetten, die naar hun inzicht voor een deel het gevolg waren van het „metro-nieuwtje". Duitse neo-nazi's wilden verwoesting Dresden herdenken De fractieleider van de neo-nazis- tische Nationale Partei Deutschlands (NPD) in het parlement van de YVestduitse deelstaat Beieren heeft een motie ingediend waarin hü vroeg het bombardement op Dresden te herdenken. De voorzitter van het Beierse par lement heeft het verzoek van de NPD echter afgewezen met het argument dat men dan ook de verwoesting van Coventry zou moeten herdenken. 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Olympische winterspelen (kleur) 8.35 uur Socutera 8.40 uur Inburgeren: „Demonstratie en de Grondwets herziening" 9.00 uur Passage in de nacht; film 10.40 uur Zendtyd politieke partijen: K.V.P, 10.50 uur Olympische winterspelen (kleur) 11.20 uur Laatste nieuws 11.25 uur - Sluiting NEDERLAND 2 - TROS 6.50 uur Pipo de clown 7.00 uur Nieuws 7.03 uur Rick de kikker 7.08 uur Mr. Ed, het sprekende paard 7.32 uur Mr. Terrific (kleur) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Reis naar de bodem van de oceaan 8.50 uur In: zaken die „in" zijn 9.50 uur Honey West; filmserie 10.15 uur Laatste nieuws 10.20 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA» Hilversum 1 8.00 uur - Radio filharmonisch orkest 9.50 uur Variétés de Paris; Franse chansons Hilversum 2 9.10 uur Sores van Dorus 9.50 uur Trammelant in Loeren aan de Hor en cjióteren Belangrijk nieuws tieners: Bob Rooyens gaat het wat kalmer aan doen! Te oor delen althans naar zijn „Moef Ga Ga" van gisteren, die nog altijd de bekende doorkijkjes vertoonde, maar toch niet meer in die mate dat de op tredende tienersterren er door werden weggeradeerd. Je wlit tenslotte wel eens met eigen ogen zien, niet waar, dat de broer van Paul niet op Paul lükt, en ook de danseresjes zyn ln eerste aanleg om tegen aan te kijken, niet om doorheen te staren. Rooyens had zoveel tie nersterren van allure om Wim van Kooten heen verzameld dat het kleurenprogramma over het ijs vissen (niet te verwarren met de ijsvogels) er bü Inschoot. Wie kleuren t.v. had, maalde daar echter niet om, want het was gisteren weer een en al kleur wat de klok sloeg. Behalve Dubbelspion en enkele uitzen dingen uit Grenoble, namely k ook een complete carnavalsvie ring in Nijmegen, en by flar den filmgedeelten in een NTS- documentaóre over LDS en wat er allemaal aan bewustzijnsver ruiming bijkomt. Deze twee programma's liepen gedeeltelük parallel, wy verzekeren u dac het een kijker bepaald „high" maakt als hij op zün ene toe stel een man in Tirolerko6tu um danspasjes en lipbewegingen ziet maken, terwyi hy uit zyn andere toestel .Lucy in the sky of diamonds" hoort komen VOOR WOENSDAG 14 FEBRUARI Hilversum 1. 402 m. NCRV: 18.00 Alles wat adem heeft' veel gevraagde gewijde muz. 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.45 Act. NRU: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Gastcolle- reo: Radiophilh. ork en solisten: mod. muz. 21.30 Wie ls mijn naaste (III), klankbeeld over Woonwagenbewoners. 21.50 Franse chansons. 22.05 Spiegel van België, een progr. in samenwer king met de BRT. NVSH: 22.20 Sex tant. radioweekblad van de NVSH NRU22.30 Nws. 22.40 X. een sprong VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Ultz. van de A.R.P. Spreker: Mr. W. de Kwaadstenlet. secr. van de A.R.P 18.30 Stereo: Kinderkoor. 18.55 Stereo: Dansork. 19.30 Nws. 19 35 Dichters rondom Debussy, klankbeeld. 20.00 Ste reo: Metropole ork. en solisten: amuse- mentsmuz. 20.30 Accent: act. feiten van nabij bekeken. 20.45 Akkoord: licht platenprogr 21.10 Sores van Dorus: licht progr. 21.35 Akkoord (vervolg). 21.50 Trammelant in Loeren aan de Hor; radlofeullleton. 22.15 Country en Western muz. (gr.). 22.30 Nws. 22.50 Act. 22.50 Rep. Olympische Winterspe len 1968 23.00 Stereo: Mod. gram.- muz. 23.20 Radio Jazz Magazine. 23.65- 24.00 Nws. (Over de 4e ïyn) van 18-20 uur. Le vieux chalet (Bovet) Petit Choeur de Frlbourg. Roulez Tambours-Chant des Suisses Amlel-Doret) Les Fanfa- rons. Le chagrin de Madeleine (Bovet) Petit Choeur de Frlbourg. La Batellière Dedans ma chaumiére (Peritz) Les Fanfarons. Lisa (Boller) The volei vlgneron (Boller) Petit Choeur de Frl bourg. Le bon vlllage-Ne pleure pas Jeanette (Boller) Les Fanfarons. Tout slmplement (Dalcroze) Petit Choeur de Frlbourg. Sylvle-Marche des Armourlns (Boller) Les Fanfarons. Colln et Ma rietta (Kalin) Petit Choeur de Frl bourg. Geschlchten aus dem Wiener Wald (Strauss) Weln, Welb und Ge- sang (Strauss) Royal Philharmonic Orchestra o.l.v. Sir Malcolm Sargent. Mon homme (Yvaln) Orkest Kurt Edelhagen. Sleepy time gal (Lorenzo) Dean Martin. My prayer (Boulanger) Orkest Kurt Edenhagen. Tuxedos and flowers (Marchese) Les Paul. Mary Ford. Carioca (Youman) Orkest Kurt tv town Orkest Kurt Edelhagen The glory of love (Hill) Molly Bee! I'm Setting sentimental over you (Wash- lton) Orkest Kurt Edelhagen. It's a great feeling (Cahn) Mavis Rivers All the nice glrl« love a sailor (Scott) Or kest Kurt Edelhagen. Fasclnathln' rhythm (Gershwin) Minor blues (Brookmeyer) Stan Getz, Bob Brook- meyer, John Williams, Teddy Kotick, Frank Isola. Doralice (Caymmi) Stan Getz. Joao Gllberto, Antonio Carlos Jobim. Desafinado (Jobim) Id Beggar for the blues (Wayne) Bashin' (Smith) Im an old cowhand (Mercer) Jimmy Smith, Jimmy Warren, Don Bailey. VOOR DONDERDAG 1« FEBRUARI Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badlnerle: klass. en mod platenprogr (7.30 Nws; 7.32 Act.; 7.55 Overweging; 8.00 Nws.). 8.30 Nws 8.32 Voor de hulsvr. (9.35 Waterstanden). Tussen 9.00-12.00 Evtl. rep. Olympische Winterspelen 1968 Grenoble. 9 58 Marktber. NRU: 10.00 Stereo: Lichte gr.muz. 10.20 Stereo: Muz. uit de Ba rok. (gr.). KRO: 11.00 Nws 11.02 Voor de zieken. NCRV: 12.00 Stereo: Lichte gr .muz. 12.27 Med voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.40 Act 12.50 Va riant: radio-snelbuffet. 13.30 Stereo- Over de band: gevar. muz.progr. (op namen). 14.30 Stereo: Mezzo-sopr. en plano: oude, klass. en mod. liede ren. 15.00 Herv. godsdienstige uitzen ding. NRU: 15.30 Banden met het ver leden. klankbeeld. 15.45 Spel: kroniek voor creatieve vryetijdsbesteding. 16.00 Nws. 16.02 Burengerucht: quizcompetl- tle tussen Vlaamse en Nederlandse ste den. 16.25 Gevar. gr.muz. 16.50 Spelen met taal. 17.00 Stereo: Klass en mod kamermuz. (opn.). NCRV; 17.45 Sport - Hllversum 2. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym 7.20 Lichte grjnuz. VPRO: 7 55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Radiojour naal. 8.20 Stereo: Lichte gr.muz (8 30 -8.35 De groenteman.). 8.50 Morgén wijding. 9.00 Stereo: klass. muz (gr.) 9.40 Schoolradio 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogr. (11.00-11.02 Nws.). 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Plano duo: mod. en klass. muz. 12.27 Med t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Zelf standig zyn en biyven. lezing. 12.35 Toppers van toen (gr). 13.00 Nws. 13.10 Radiojournaal 13.30 Fluit en claveclmbeloude muz plm. 14.20 Stu- tofes 1968: progr. over het Studenten Toneel Festival 15.00 Palet: progr v de zieken. 16 00 Nws 16.02 Van vier tot vijf: een radloprogr. In een Notedop 17.00 Muz. uit Suriname, de Ned. An- J Uit de interviews in de LDS- documentaire begrepen wij, dat er bü het Carnaval eerder sprake is van bewustzijnsver nauwing dan van bewustzüns- verruiming. Het belangwek kendst waren de reportages over xoelapeppel in Nederland, en sensiticity-training in Ame rika. Winterspelen Tenslotte een woord van lof voor de wijze waarop de Win terspelen aan ons worden door gegeven. De Franse televisie biyict vindingrijk te zijn in zün reportages (ogenlblikkeiyke her- halig na een val bü het skiën byvoorbeeld, en geflijkrijdige af daling van de twee snelsten een eenvoudig technisch foefje, maar je moet er toch maar op komen) en de Nederlanders zorgden met extra interview tjes met kansrijke buitenlandse schaatsers voor de nodige aan vulling. Eén ding staat echter vaat: er wordt door de televi sie in Grenoble geen journalis tiek bedreven. Alle Nederlandse kranten, zij het de een wat meer dan de ander, hebben al geschreven over de klachten van Stien en Carry over trai ner Piet Zwanenburg, en wy hadden van journalisten dus niet anders verwacht dan dat zü dit nieuws (onaangenaam nieuws, maar onaangenaam nieuws is ook nieuws) ook in reportages, óf op zyn minst in commentaren hadden verwerkt. tillen en omringende landen. 17.80 Voor de jeugd. Hilversum 3. 240 m. en FM NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Voor de zie ken. 9.30 Lichte lnstr. muz 10.00 Nws ii°ó°TT de kof"®. (11.00 Nws.).' NRU: 12.00 Nws. 12.02 Platenkeusbe kende Nederlanders op het gebied van de ernstige muz. kiezen lichte gr pla ten. KRO: 13.00 Nws. 13.02 Act Ï3.07 T NT.knalmuz. 14.00 Nws 14.02 Net ty Rosenfeld. 15.00 Nws. 1502 Where the action is. 16.00 Nws. 16.02 10RRR- rrrr: platenshow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.07-18.00 Verzoekplatenprogr. Nederland I NTS; 12.30-14.00 Olympische Win terspelen: schaatsen 18.00 Olympische Winterspelen: schaatsen en skiën. 1R40 Ned. commentaar Olympische Winter spelen. 18.50 Pipo de clown. NTS: 19.00 Journaal. NCRV: 19.06 Internationaal gezien: amusements-kroniek NTS* 20.00 Journaal. NTS: 20.20 In kleur: Filmoverzicht Olympische Winterspe len. NCRV: 20.35 Act.rubriek 2100 De Jaargetijden. TV-spel. 22.10 Ik en Gij. 22.12 Europa - Wetenschappelijk Onderwijs, doc. NTS: 22.55-23.00 Jn. Nederland II NTS: 18.50 Pipo de clown NTS' 19.00 Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest 19.25 Olympische Winterspelen: IJshockey wedstrijd Zweden - Canada 20.00 Journaal. VPRO: 20.20 Einddoel Istanboel: reisverslag van een groep cabaretiers. 20.45 De oude Draaidoos. 21.25 KP, 2: Kunst en Psychiatrie, vraaggesprek. CVK/ IKOR: Schuld gevoelens. doc. NTS: 22.30 Journaal. 22.35-23.20 Olympische Winterspe len: IJshockey wedstrijd USSR— Tsj eohoslowaky e. ADVERTENTIE VARA stopt (nog) niet met Maigret (Van onze Hilversumse correspondent) De VARA zal het volgend seizoen toch nog vier afleveringen op het scherm brengen van de politionele avonturen van de beroemdste com missaris uit de werelddetective-llte- ratuur, George Simenons Maigret. Zoals bekend zou de VARA dit sei- door 8 x wella med flacon voor 8 behandelingen

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5