Strijd om Hoeé duurt nog voort vlees eten is verantwoord eten Stad van de Vietnamese keizers één puinhoop Aanklacht politiechef tegen verzetslieden Vakcentrales achter eisen ambtenaren MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 14 FEBRUARI Amerikaanse gevechtsbom menwerpers hebben zich van daag voor de eerste maal ge mengd in de strijd in Hoeé en de oude ommuurde citadel ge bombardeerd. De vliegtuigen trachtten een gat in de buiten muur te blazen om een door tocht vrij te maken voor de mariniers die het hart van de citadel willen aanvallen. De strijd om Hoeé en z^n histori sche citadel is gisteren de derde week ingegaan, nadat de Noordvietnamese militairen een aanval op de zuidelijke muur van de citadel door Amerikaan se mariniers hadden afgeslagen. Bij twee hard nekkige pogingen op de vijandelijke stellingen binnen de citadel en een derde kort treffen in de zuidelijke j. wijk van de stad zijn zes Ameri kaanse mariniers gesneuveld en 72 gewond. Het is sedert de verwoesting van Seoel in de Kore aanse oorlog niet meer voorgeko men dat een stad zo zwaar is ge troffen en hoewel de stad niet zo'n verwoeste aanblik biedt als Seoel destijds is er toch nauwelijks een gebouw dat nog geheel ongeschon den is. Voor het ogenblik is er nog genoeg voedsel in de stad. Er is ongeveer 25 ton Amerikaanse rijst gedistribueerd en er bevindt zich nog veel meer in de ruimen van de Amerikaanse sche pen die de Perfume op komen varen. Deze schepen ondervinden echter veel last van vijandelijke sluipschutters die zich op de oevers schuil houden. Water Stromend water is er echter niet. De riolering is buiten werking en elektriciteit is evenmin aanwezig. Drie burgerartsen zijn de enige Viet namese doktoren die in de stad werk zaam zijn. De twee bronnen bij de universiteit, die water moeten leveren voor 8000 vluchtelingen, zijn bijna uitgeput. De meesten halen hun water uit de ri vier in potten, pannen en lege gra naathulzen.. In de straten hangt een nevel van de branden en nog doorklinkende ex plosies. De wijken die door de gealli eerden zijn bezet zijn doorgaans ver laten. Soms ziet men een man of vrouw schuw naar wat eens een wo ning was lopen en voedsel of bedde- goed ophalen waarna hij of zij zich dan weer naar het vluchtelingenkamp terug spoedt. De toestand werkt plun dering in de hand en zelfs de onbe schadigde huizen worden niet ont zien. Meubelen, lampen, schilderijen, glaswerk en aardewerk worden overal vernield aangetroffen. De meeste ge bouwen en hui zen, die hier en daar gapende ga ten vertonen door ingeslagen gra naten, of muren die vol kogelgaten zitten, zouden in een paar weken kunnen worden hersteld. Maar grote delen van Hoeé, die de Vietnamezen doen terug denken aan de glorieuze oudheid, zullen echter moeten worden afgebro ken. Grote gedeelten van de stad zul len opnieuw moeten worden gebouwd of er zullen hele steden ontstaan van loodsen en hutten zoals al gebeurt. Toen de Noordvietnamese leger macht op 31 januari de stadv over rompelde waren er ongeveer 145.000 inwoners. Ongeveer 100.000 van hen woonden in de voorwijken waar de kleine huisjes en optrekjes aan de verwoesting ontsnapten. Maar zo'n 45.000 mensen woonden binnen de 3,2 vierkante kilometer grote citadel aan de noordelijke oever van de rivier de Perfume en aan de zuidoever in de wijk waar grote villa's in Franse stijl stonden alsmede westers aandoende gebouwen aan moderne straten. Van die 45.000 mensen zijn er nu naar schatting 30.000 dakloos. Doden Ke korpschef van de Gorkumse po- het onderzoek is begonnen. De heer De burgerbevolking is verzocht de vele doden te begraven waar zij wor den gevonden een moeilijk te aan vaarden feit voor een Vietnamees die veel waarde hecht aan een nette ter aardebestelling. In de universiteit van Hoeé, die zit volgepropt met 8000 vluchtelingen, heeft men met de be grafenissen reeds een begin gemaakt. Op een inderhaast aangelegde be graafplaats op de universiteitscampus rusten nu 30 doden. Sommige graven staan aangegeven met een ruw hou ten kruis maar de meeste zijn alleen maar bedden van verse aarde. Door gaans zijn de doden overleden ten gevolge van granaatbeschietingen doch maandag zijn er twee aan cho lera overleden en gevreesd wordt dat er zich meer ziekten zullen voordoen. Over de gehele stad liggen de licha men op straat burgers, in uniform gestoken Noordvietnamezen, politie mannen en anderen die helemaal on herkenbaar zijn. Vele lichamen be ginnen zich al te ontbinden omdat ze soms twee weken op straat liggen. Het is dat de temperatuur in Hoeé de afgelopen weken laag is geweest anders zou de lucht ondragelijk zijn geweest. De regen maakte de stad tot een grauwe modderige poel. Stammenoorlog in Soedan: 500 doden Bü een stammenoorlog in het ge bied van Bahr al Ghazal in het zui den van Soedan zijn vijfhonderd per sonen om het leven gekomen aldus het Soedanese blad Soedan al Dje- did" Soedanese regeringstroepen zou den tussenbeide zijn gekomen en de strijdende partijen gedwongen heb ben een wapenstilstandsovereenkomst te tekenen. Bij de strijd zou een van de stamhoofden gedood zijn. litie, de heer A. J. Hafkamp, heeft bij de politie in Amersfoort een aanklacht wegens smaad ingediend tegen vier voormalige verkzetslieden uit Amersfoort, die heb betichten van moord op een van de deelnemers aan een overval op het distributiekantoor in Amersfoort in 1944. Het betrof de uit het Duitse leger gedeserteerde Oostenrijker Karl Fürgler, die in 1944 actief deelnam aan het verzets werk. Na de overval werd de man door de heer Hafkamp, die toen in specteur van politie in Amersfoort was, neergeschoten. Volgens de heer Hafkamp zou hij uit noodweer heb ben gehandeld. De vier ex-verzets lieden menen, dat de politiechef de Oostenrijker „als een hond heeft af gemaakt". Deze woorden schreven zij ook op een bordje, dat zaterdag werd gespijkerd op de deur van een wo ning aan de Scherbierstraat in Amersfoort, waar de Oostenrijkse verzetsman stierf. Op deze plaats werd zaterdag een korte herdenking ge houden. De vier ex-verzetslieden heb ben in Amersfoort en ook daarbuiten, veel opzien gebaard met hun beschul digingen aan het adres van de Gor kumse politiechef. Het dossier, dat op deze zaak betrekking heeft en door de Politieke Opsporingsdienst werd sa mengesteld, zou zijn verdwenen. De minister van Justitie maakte in de cember 1947 bekend, dat er geen aanleiding was maatregelen tegen de heer Hafkamp te nemen. Hij was in middels naar het voormalige Neder lands Indië vertrokken, waar hij een politiefunctie vervulde tot omstreeks de soevereiniteitsoverdracht. De Utrechtse officier van Justitie, mr. H. W. Overbeek, verklaarde, dat de Amersfoortse politie inmiddels met Twee Nederlandse zeelieden vermist Het Nederlandse vrachtschip „Am- stelveld" heeft de hele nacht ver geefs gezocht naar twee leden van de bemanning, die gisteren ter hoogte van West-Japan werden vermist. De Amstelveld, die op weg was van Jo- kohama naar Moji, in zuid-Japan, heeft zijn reis vanmorgen voortgezet. De twee vermisten zijn Willem Sint en Teun van Zoeren. Overbeek zal na ontvangst van de processen-verbaal beslissen of er aan leiding bestaat tot strafvervolging van de vier ex-verzetslieden. ADVERTENTIE Want vlees houdt fit De eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie. Conclusie? Vlees uw hoofdschotelelke dagl Het overlegorgaan van de drie vak centrales (NVV, NKV en CNV) heeft aan de leden van de Tweede Kamer een brief gezonden in verband met de behandeling van de begroting '68 voor Binnenlandse Zaken deze maand in de Tweede Kamer, waarbij ook het overheidspersoneelsbeleid aan de orde komt. Het overlegorgaan is met de centrales van overheidsperso neel van oordeel, dat de door de re gering voorgestelde twee procent sa larisverhoging beslist onvoldoende is, gezien de stijging van kosten van le vensonderhoud dit jaar en de te ver wachten stijging van de arbeidspro- duktiviteit. Het overlegorgaan meerit, dat deze salarismaatregel van zodanige om vang had moeten zijn, dat een ach teruitgang van het bestedingsniveau voor de laagst en lager bezoldigden zou zijn vermeden. Het voorstel van de betrokken cen trales om een vast bedrag van 285 gulden per jaar (gelijk aan twee pro cent van de loonsom) en een twee pct.-loonsverhoging te geven, is vol gens het overlegorgaan redelijk en praktisch. Het is voorts van mening, dat het voornemen van de regering tot een vloer In de vakantietoeslag te komen, geheel Los van dit loonbeleid moet worden gezien. Ernstige bezwaren heeft het overlegorgaan echter tegen de wijze waarop de regering op grond van budgettaire overwegingen een aantasting van de rechtspositie van de ambtenaren wil doorvoeren in de vorm van uitgavenbeperkende maat regelen. Deze hebben betrekking op de kindertoeslagregeling, de premie- spaarregeling en de rijkskostenver- goedingsregeling op grond van het verplaatsingskostenbesluit. Het overlegorgaan verklaart in zijn brief nadrukkelijk, dat het de inge nomen standpunten en de bezwaren van de organisaties van overheidsper soneel deelt. ADVERTENTIE Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te N.O.polder (wijkgem. Bant-Rutten) (toez.) A. Stegenga te Vianen te Capelle aan de IJssel (vac. A. Kastelein) (toez.) N. Kleer maker te Rotterdam. Bedankt voor Nunspeet (vac. J. Wieman) (toez.) L. Blok te Ridder kerk zoor Zwyndrecht (vac. J. C. Stelwagen) G. Zonneberg te Bunnik voor Kampen (vac. J. van Malen- stein) (toez.) J. H. Vltijm te Krimpen aan de IJssel. GEREF. KERKEN Beroepen te Ouderkerk aan de Am- stel W. B. Obbink, kand. te Amster dam, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen te Hoorn A. van der Zwaag te Ten Boer te Leeuwarden-Huizem (vac. J. Schel haas) H. Dijkslag te Spijk (Gr.) te Oude en Nieuwe Wetering J. de Hoop te Zwartebroek. Aangenomen naar Hattem (vac. E. I. F. Nawfjn) H. van der Wey te Emmen-West. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Bedankt voor Axel (2e pred. pl.) en voor Berkum R. te Velde te Schild- wplde. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor St. Thomas (Ont.) (Canada) J. Westerink te Kerkwerve. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Waardenburg C. Wis se te Elspeet. Bedankt voor Enschede P. Hon- koop te Kampen voor Rilland- Bath G. J. van den Noort te Capelle aan de IJsseL AARTSBISSCHOP VAN PARIJS OVERLEDEN Kardinaal Pierre Veuillot. aartsbisschop van Parijs, is vannacht, op de leeftijd van 55 jaar, in een Parijs ziekenhuis overleden. Hij leed aan kanker. Kardinaal Veuillot aanschouwde het levenslicht op 5 februari 1913. Zijn vader, een journalist, zond hem naar een particuliere school ln Parijs, die was gesticht door de vader van pre sident De Gaulle. Veuillot begon ge neeskunde te studeren maar ondanks geslaagde examens ging hij theologie studeren. In 1939 werd hij tot priester gewijd. In de oorlog deed hij dienst bij de artillerie. Hij zwaaide als kapitein af en werd onderscheiden met het militaire kruis. Tot 1950 doceerde hij wijsbegeerte in priestercolleges om nadien als lid van de afdeling Frankrijk van het Vaticaanse secretariaat naar Rome te gaan. In 1959 keerde hij terug naar Frankrijk, waar hij eerst tot bisschop van Angers werd benoemd en ver volgens tot coadjutor van kardinaal Feltin, de aartsbisschop van Parijs. Zeven Jaar later droeg de toen 79 jaar oude Feltin al zijn pastorale bevoegdheden over aan zijn jonge medewerker. WOENSDAG Universiteitsbibliotheek (Rapenburg) Maatschappij der Ned. Letterkunde. Spr. dhr. B. van Lier over „Muziek In Shakespeare's theater", 8 uur nam. Langebrug 87: Centrum voor vrij geestesleven. Spr. dhr. H. D. v. Goud oever 8.15 uur nam. DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal)Jaarver gadering N.C.V3. afd. Zuid-West 8 uur Universiteit Oec. Raad. Spr. dr. F. C. Kam ma over „Culturele problemen bij zending en missie". 8 uur nam. Volkshuis: Werkgemeenschap „De Ratel". Filmavond over „Oud-Leiden". Stadsgehoorzaal: Meesterserie K. en O. Residentieorkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solist Yi- Kwel Sze. 8 uur nam. Zuiderkerk: Concert Collegium Mu- sicum. oJ.v. André Kaart. 8.15 uur na middag. Kantine P.C. en L. (Derde Binnen- nestgracht)Contact-ruilavond Phila- tellca 7.30 uur nam. VRIJDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde: Sprekers dr J. A. Noordijk, A. J. Drlessen en F. C. Dufour over de Nepalexpeditie. 8 uur nam. Koningskerk: Ruilclub. 7.3010 u nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Auberge fran^aise (Kloksteeg 19) Leids Zoldercabaret. 9 uur nam. Antonlus ClubhuisToneelavond SelLklp „Frysl&n". 8 uur nam. Universiteit: Opening tentoonstelling schilderijen, grafiek en beeldhouwwerk. Hartmut Seeling. 7.30 uur nam. ZATERDAG Antonlus ClubhuisDisco-Rama- show. 8 uur nam. Schouwburg; Kon. Ver. „Litteris Sa- orum" speelt „Nitotchka". 8 uur nam. Volkshuis: Klaverjastournooi- Werk gemeenschap „De Ratel". 8 uur nam. Microtheater: Imperium met „Korc- zak en de kinderen". 8 uur nam. ZONDAG Stadsgehoorzaal: Jeugdconcerten Mij voor Toonkunst. R'dams Phllhar- monisch Orkest o.l.v. Edo de Waart. Solist Marl Naga Sako, harp. 2 Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ned, Ver. van Huisvrouwen Spr. mevr. D Helb over „Vrouwen van morgen" 2. i. de Bourbonhof: Elektronica- club ,.De detector". 7.30-9.30 uur nam. Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt. 8.30-12 Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) BIOSCOPEN Camera „Liefdesspel in Finland' 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur! Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 urn*. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 i Studio „Es". 18 Jr. Dagelijks 2.3 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. Rex „In de klauwen van de mum. mie", 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 915 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uiir, Zondag 2, 5 en 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie V. d. Vlist (Botermarkt Tentoonstelling grafiek Ad van L„. en bronsplastieken Armand v. d. Helm Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 voorm- 6 uur nam. (tot 1 maart). Lakenhal: Tentoonstelling „Ji Nederlandse Kunst". Werkd. 10 voorm.4 uur nam. Zond. 14 nam. (Tot en met 3 maart). Rijnlands Lyceum (M. H. Trompli 1): Gem. voor oorspronkelijk christer dom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG Zomerzorg: Kynologenclub „Rijn land". Causerie over de Poolhonden hun werk. 8 uur nam. DINSDAG Lakenhal: K en O en LAK. Serie muziek van deze tijd Trio George Pie- terson. 8 uur nam. Missiewerk en ontwikkelingswerk Het secretariaat van het pasto raai concilie heeft de leden van d< diocesane pastorale raden de rap porten „onze missieopdracht nu" en „Ontwikkelingswerk" ter bespreking toegezonden. Binnenkort zullen deze gevolgd worden door samenvattin gen in stellingen en concrete aanbe velingen. Deze laatste zullen met de verwachte amendementen en aanbevelingen de onderwerpen zijn van de tweede plenaire conci lievergadering, van 7 tot en met 10 april in Noordwijkerhout. BINNENLAND Hoog water in Valkenburg Het onderaardse Valkenburg heeft met ernstige wateroverlast te kampen. In sommige gedeelten van de ge meentegrotten staat het water al 2 meter hoog. Zo'n ondergrondse watersnood is in Valkenburg al eerder voorgeko men. De grijze strepen op de mer- gelwanden zijn daar nog duidelijk sporen van. Maar een stand van 2 meter in de gangenstelsels is sinds mensenheugenis niet voorgekomen. Men weet niet, waax het water van daan komt. Dertig man ontslagen De direc tie van het installatiebedrijf N.V. De Weerd in Etten-Leur heeft 30 van haar 90 arbeidskrachten ontslag aan gezegd. Dit ontslag zal in de komen de weken ingaan en betreft op de eerste plaats een aantal installatie monteurs. De directie deelt mee, dat men tot deze stap heeft moeten be sluiten in verband met de terugloop in de bouw, terwijl voor de warmte- installatieafdeling tevens de zachte winter van invloed is geweest. Voor namelijk ongeschoolde monteurs heb ben dit ontslag aangezegd gekregen. Bij het bedrijf zelf spreekt men van een reorganisatie. Of er nog meer ontslagen te wachten zijn, wist men niet mee te delen. Gedood door tin De havenarbei der C. J. van de Vaart (57) uit Rot terdam is gisteren aan boord van het in de Rijnhaven liggende Roemeense schip „Timi Soara" op slag gedood. Hij werd geraakt door een gedeelte van een lading met broodjes tin, die bij het ronddraaien van het schip naar een langszij liggende lichter van tien meter hoog uit een gebroken hijs viel. De broodjes wegen twintig kilo per stuk. De havenarbeider W. de Waard (54), ook uit Rotterdam, kreeg een broodje op zijn voet. Duitser aangehouden De politie van Gelsenkirchen (West-Duitsland) heeft vier mannen en een vrouw ge arresteerd op verdenking van enkele in Duitsland gepleegde misdrijven. Toen de politie de arrestaties ver richtte trof zij in de woningen van de verdachten sieraden, horloegs en der gelijke aan, uie vermoedelijk afkom stig zffn van de in de nacht van za terdag op zondag gepleegde inbraak bij de juweliersfirma G. Koelink in Enschede. Bij deze diefstal maakten inbrekers voor een waarde van onge veer f 45.000 buit. Geen beloning Minister Polak van Justitie heeft beslist dat de Utrechtse mevrouw E. Woortmeijer- Nikkel niet de beloning van 3000 gul den krijgt, die was uitgeloofd in de zaak-Donse. Mevr. Woortmeijer was laatste slachtoffer van de Utrechtse moordenaar op grond van het signalement, dat zij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis aan de politie vertrekte, kon de man worden gearresteerd. De minister stelt zich op het stand punt, dat mevr. Woortmeijer niet rechtstreeks heeft meegewerkt a an het oplossen van de zaak-Donse. Zij verstrekte het signalement van de man, die haai- neersloeg. Dat deze man, tevens de moordenaar van de bejaarde Utrechtse handelaar in feestartikelen was, is niet dank zij haar, maar dank zij de ectiviteiten van de politie aan het licht gekomen. Ie bende op het spoor gekomen, die zich bezighoudt met het vervalsen van paspoorten, visa, verblijfsver gunningen en rijbewijzen. Behalve in Turkije zou de bende actief zijn in Frankrijk, Perzië, Irak, Nieuw-Zee- land, Zweden en West-Duitsland. Bretons stelen dynamiet Uit een depot in de buurt van de West franse havenstad St.-Brieuc hebben leden van het ondergrondse Bretonse bevrijdingsfront 775 kilo explosieven gestolen. Er zijn kortgeleden in dit gebied twee bomaanslagen op over heidsgebouwen gepleegd. Men vreest dat de aanslagen zullen toenemen. Het Bretonse Bevrijdingsfront is een organisatie van onbekende sterkte, die grotere autonomie voor het gebied eist. Biafra koopt voedsel Een verte genwoordiger van Biafra Ibiam, is in Stockholm aangekomen om te pra ten en ook wapens voor Biafra te krijgen. Hij zei, dat Biafra op het ogenblik op de Europese zwarte markt wapens koopt tegen vijf keer de kleinhandelsprijs. BUITENLAND „Bloedgriep" in Mexico Een Mexicaans blad meldt, dat een vijf tigtal mensen zijn overleden aan griep, in de Oostmexicaanse provin cie Puebla, die gepaard gaat met ho ge temperatuur en het opgeven van bloed. Per dag zouden twee dfie mensen aan de ziekte bezwijken Slecht weer in Noorwegen Een hondertal jongelui, die zich in het ge bied van Ardenaes in Noorwegen be vinden, zijn sinds 10 februari van de buitenwereld afgesneden als gevolg van dichte sneeuwval. De laag zou hier op sommige plaatsen ruim drie meter dik zijn. Al 36 uur lang krij gen de bewoners van dit gebied geen stroom meer. De banken, postkanto ren, scholen en cafés zijn gesloten. Er zou grote schade zijn aangericht. Internationale vervalsingszaak De Turkse politie is een internationa- „Rode boekje" van Johnson Na „De gedachten van Mao Tse-Toeng" zijn er nu ook „De gedachten van president Johnson". In Washington is een rood boekje verschenen met aan de buitenkant het portret van de Amerikaanse president, gekleed in een militair tenue in de trant van dat van de Chinese leider. Dit Ame rikaanse „rode boekje" van 189 blad zijden bestaat uit aanhalingen uit toe spraken, verklaringen en redevoerin gen van president Johnson in de af gelopen 15 jaar. Zy zijn verzameld en gebundeld door Jack Shepherd en Christopher S. Wren. Sommige cita ten van Johnson zijn ernstig, andere humoristisch. Verzachting Het Griekse mili taire regiem heeft een nieuwe serie verzachtende maatregelen bekend gemaakt, waaronder amnestie voor krebensische communisten die deel genomen hebben aan de mislukte guerrilla van 194449. In een wets- Lakenlial: Tentoonstelling „De best verzorgde boeken van het Jaai 1966". Werkd. 10 uur voorm. 4 uui nam.; zond. 1-4 uur nam. (tot 18 f* bruari) Rijksmuseum van Oudheden (Re penburg 28): Werkd. 10 uur voorm, 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Legermuseum (Pestbulslaan)M. uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur). Universiteit: Tentoonstelling schilde, rijen en gouaches Jaap Nannïngi opend maandag t/m vrijdag 9 voorm. - 5 uur nam. (tot 16 februari), Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; '«zon dags 1 5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Q positie Japanse volkskunst. 10 uw voorm.-5 uur nam. (Zondags 1 tot uur nam.) t.e.m. 12 maart. Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Collectie Lechner va Japanse Kunst Werkd. 10 uur voon tot 5 uur nam.; zondags 15 uur nat Rijksmuseum voor de geschieden der natuurwetenschappenDag. 10- Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Ten toonstelling aquarellen en tekening» van Jits Bakker. Maandag t/m zater dag 10 uur voorm.-5 uur nam. boven dien dinsdagavond 8-10 uur (t/m, febr.). ulder Apotheek, weg 7, tel. 23553. De zaterdag-, zondag- en nacht dienst van apotheek R. van Breeï Smallenburg te Leiderdorp wordt want genomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek ls geopend Tot zaterdagochtend 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarw tot zondagnacht 24 uur de dokten- telefoon 22222. ontwerp wordt bepaald, dat veroor delingen wegense beleding van of niet gehoorzaamheid betrachten aan staatspersoneel geschorst kunnen worden. Overstroming in Australië gevolg van stortregens wordt het noorden van de Australische provin cie Queensland door ernstige over stroming bedreigd. Talrijke wegen, bruggen en de voornaamste spoor wegverbindingen zijn afgesneden, waardoor vele kustplaatsen tussen Bundaberg, 400 kilometer ten noor den van Brisbane, en Townsville, 1100 kilometer verder noordwaarts, zijn geïsoleerd. Staking bü Chevrolet Een 12.500 arbeiders in twee fabrieken van Che vrolet zijn gisteren in staking gegaan nadat geen overeenstemming bereikt was over plaatselijke arbeidscontrac ten. Volksstemming in Zwitserland In Zwitserland' wordt zondag a.s. een volksstemming gehouden over een voorstel voor belastingamnestie. Reeds tweemaal in 1940 en "44 hebben de Zwitserse belastingontdui kers de gelegenheid gehad op deze wijze schoon schip te maken, maar in '64 werd een dergelijk voorstel in een referendum met 382.000 tegen 276.000 stemmen afgewezen. Vissers brodeloos Een Neder lands schip, dat al sedert januari on derzoekingen verricht in de Adriati- sche Zee naar de aanwezigheid van aardgas of petroleum in de zeebo dem, dreigt de vissers van deze kust strook brodeloos te maken. Het vaar tuig brengt namelijk grote hoeveel heden dieptebommen tot ontploffing, waardoor tienduizenden vissen ster ven. De opbrengst van de visserij is teruggelopen tot minder dan één tiende. Dagbladen hebben nogal kri tiek op de gtang van zaken. Ze zeggen dat men hier bezig is te zoeken naar bodemschatten, die er misschien he lemaal niet zijn, terwijl hierdoor gro te rijkdommen aan vis, waarvan se dert lange tijd generaties van vissers hebben geleefd, verloren gaan. HAAGSE AGENDA WOENSDAG 14 FEBRUARI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: T» neelgroep Theater: „Hoog geëerd pi bliek". Dlligentla, 20.15 uur: Alexander Lo> to, plano. Joseph's Place. 22.30 uur: Caba Comique o.l.v. Wik Horn: „Angels Seksen". Kurzaal, 20.15 uur: Het Resident! Orkest o.l.v. Willem van Otterloo mJS v. Misha Dichter, plano. Poppentheaters Guido van 1 14.30 uur: „Jessie en de grijze ning; Frank Kooman, 14.30 uur: DAGELIJKS Theater Pepijn, 20.30 uur: „CabaK Pepijn" o.l.v. Paul van Vliet: „Dag nacht" (behalve maandag). WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam z Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde z De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen z Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble z Berlijn Frankfort München Zürich Genève s Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. geh. bew. half bew. motregen sneeuw onbewolkt half bew. onbewolkt motregen motregen geh. bew. half bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. licht bew. motregen half hew.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2